IKSEZ0N3EN MEDEDEEL!! PUROL er hoogte van diens kunstuiting. De so praan zangeres To van dor Sluys heeft zich doen kennen als een soliste, die, al is zij nog jong, goed onderlegd is; met rustig hart kan optreden. Do résonnance mag nog niet volkomen wezen, begaafd ais zij U zal zij komen, waar zij wezen moot. Toegerust met een mooi, warm getimbroeró sopraangeluid, (een kostbaar bezit reeds) heeft zij bovendien gevoels expressie, zoekt zij naar tinten in mezza- voce en voldragen forto, vermijdt overge voeligheid, is eenvoudig en eerlijk in haar uiting De wedergave van de beide Hün- dcl-aria's was dan ook volkomen te accep- Jeeren vooral de tweede „Recitativo et Aria di Ezio" voldeed uitmuntend, was machtig van toon, lyrisch en dramatisch beide, cn overtogen van glasrijke weel de. Na de pauze zong mejuffrouw van der Sluis met orkestbegeleiding „Solvejgs Lied" on „Lctzter Frühling" van Grieg. liederen die haar best lagen en waarmede zij boeide om de stemmig, die zij weergaf een verhoogde uiting aan het woord schenkend. De begeleidingen door het or kest gegeven waren alleszins verzorgd en geheel toegewijd. Na twee kleine nummers als inleiding, volgde tot slot, „Musik zu Ibsen's Peer Gynt" van welk werk de opvoeringen door „Het Schouwtooneel" door het Haar- lemsch Orkest muzikaal zijn ondersteund. De componist heeft het dramatisch gedicht van zijn Tri end muzikaal om schreven, ondersteund en ingeleid; zijn per soonlijk cachet heeft hij er niet aan ont houden. Goed werk is door het orkest ge daan. Met muzikaal inzicht heeft "Willem Knikker Grieg's muziek, zoo vol herinne ring en Noorsche melodieën, oplevend uit folkloristische romantiek, doen vertolken. Hoewel wat eentonig, ligt deze Noorsche muziek in 't gehoor en heeft voor velen aantrekkelijkheid. De talrijke toehoorders luisterden aan dachtig toe en dankten den dirigent, die onvoorbereid do leiding nam, en het orkest met spontaan applaus. J. K. KERKNIEUWS Naar de Missie. Do Eerw. Zusters Charitas (in de wereld xncj. Domers) en Brigidia (in de wereld mcj. Klein-Gunewik) beiden uit Groenloo, van de Eerw. Zusters van Roosendaal, ver trekken Donderdag a.s. uit het moederhuis te Roosendaal naar Amsterdam, teneinde zich daar in te schepen voor de missie in Curasao. Den 3den November hopen wederom een vijftal Minderbroeders naar de Missie in Brazilië te vertrekken met 't s.s. „Orania" van den Kon. Holl. Lloyd, n.l. pater Con- stantius van Eyk uit Alkmaar, pater Gre- gorius de Boer uit Oosterblokker, broeder Otho Vervoort uit Sambeek, pater Leonar dos Retel uit den Haag en pater Cichus Ouwcndijk uit Loosduinen. Beide laatstge noemden aanvaarden de reis voor den eer sten keer. Het kerkelijk afscheid zal plaats hebben 's avonds den 2den November in de parochiekerk der Minderbroeders te Sloterdijk (Amsterdam). Pater M. van Nieuwenhoven SJ. t In het Katholieke ziekenhuis te Gronin gen is in den ouderdom van 56 jaren over leden do zeerecrw. pater M. van Nieuwen hoven S.J. De thans overledene was gedurende eeni- ge jaren lecraar aan het Klein Seminarie te Culemborg en verder kapelaan te Nij megen, Maastricht en thans te Groningen aan de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Mgr. O'Hare. t Uit Kingston wordt het overlijden ge meld van mgr. W. O'Hare, vicaris-apostoli- cus van Jamaica. Naar het bericht meldt is Z. D. H. ter hoogte van Kington in zee verdronken en werd zijn lijk later terug zoeken was te verwachten. Niemand vct- denkt het dagclijksch bcsiuur onzer ge meente ervan, dat het nieuwe paden op onderwijsgebied zou willen inJ.aan. Maar dat het college den treurigen moed zou hebben aan een ernstig werker het nemen van een proef tc weigeren is toch wel het toppunt van conservatisme. Wij verwachten stellig, dat over deze weige ring bij de behandeling van de begrooting een hartig woordje zal worden gezegd. Letteren en Kunst J. H. Hessels f- T6 Haarlem is op 90-jarigen leeftijd overleden de heer J. H. Hessels, die bekend is door zijn studie van Laurens Coster. Hij schreef o.a. „Haarlem de geboorte plaats der boekdrukkunst, niet Mainz", en „Costeriana". Hij vertaalde in het En- gelsch Antonius van der Linde's- boek: „De Haarlemsche Costerlegende weten- schapclijk onderzocht" en publiceerde in dezelfde taal o.m. een werk over middel- eeuwsch Latijn en over het Angelsaksisch. Begrafenis van Gerard Bruning. Gistermorgen is te Nijmegen het stoffe lijk overschot van den heer Gerard Bru- mng ter aarde besteld. De plechtige H. Mis werd opgedragen in do kerk van O. L. Vr. Geboorte door den welcerw. pater Terburgh O.P., geassisteerd door dc-n zeereerw. prior Koothman O.P. en den welcerw. heer Wouter Lutkie. Zij, dio den doode de laatste eer bewe ren achter de baar, gingen te voet. Onder hen werden opgemerkt Mathieu Wiegman, Joan Colette, P. v. d. Meer de Walcheren, Marsman, Lou Lichtveld en verschillende andere jonge kunstenaars. Lou Lichtveld bespeelde het orgel. In de kerk zagen wij o.a. prof. dr. W. Mulder S.J., pater van Geelkerken S.J., pa ter E. v. d. Geest O.P. en de redacteurs van „de Gelderlander". Do eenvoudige stoet begaf zicli te voet naar het kerkhof. Do absoute werd verricht door pater Terburgh. Op verzoek van de familie werd niet gesproken. Uit de Camera Obscura religiosa. Waar wordt er méér goed bedoelde sma keloosheid aan den dag gelegd dan op het lucratieve terrein der Boomsche devotie artikelen? Helaas is deze vraag gemakke lijk te beantwoorden: Nergens. De geest is vindingrijk, wanneer bet om de stof gaat. Zoo zijn er Roomsche bakkers, die de ge wilde rubriek suiker-beestjes hebben uit gebreid met suiker-heiligen. Dat die Hei ligen hun genadig zijn! Zoo zijn er docli waarom zullen we alles opsommen, water aan wansmaak gepraesteerd wordt? Een heden volledige lijst zou morgen reeds on volledig zijn. De techniek gaat vooruit en heuscli niet alleen de techniek der vrome patisseurs. Ten bewijze hiervan ontvingen wij^ van do firma Franz Berger te Budweis in Tajecho-Slowakije een harer nieuwste pro ducten, nl. een lichtgevende Ecce-Homo- plaat. Deze jammerlijk geteekende prent straalt in het donker een violette gloed uit, doordat ze met radium is geprepa reerd. In het schrijven, dat de uitgeefster ons gelijktijdig deed toekomen, heet het „Die lechtendeft Heiligerbilder sind von vielen Seelsorgern warm empfohlen worden". Kans op verbetering is dus vooralsnog uitgesloten. Mgr. O'Hare werd in 1870 in het aarts bisdom Boston geboren, hij werd in 1903 in de Sociëteit van Jesus priester gewijd. In 1919 werd hij door Z. H. den Paus tot vicaris apostolicus van Jamaica be noemd met den titel van bisschop van Maximianopolis. Regent Th. Ebbinkhuysen. Do Hoogcerw. heer Th. Ebbinkhuysen, regent van het Klein-Seminarie „Hage- veld" to Heemstede, die geruimen tijd een rustkuur onderging, is thans naar het Se minarie teruggekeerd en heeft zijn ambts bezigheden hervat. ONDERWIJS R. K. Handels-Hoogeschool. Naar „De Tijd" verneemt, is de voorbe reiding tot de R. K. Handels-Hoogeschool te Tilburg zoover gevorderd, dat de ope ning der school in het najaar van 1927 zal plaats hebben. Het Dalton-systeem. Men schrijft uit Leiden aan „Het Volk": In September van het vorig jaar vroeg onze partijgenoot Van Schaik, hoofd der school Duivenbodestraat B, aan B. en W. verlof met zijn klas een proef te mogen ne men door de kinderen te leeren' volgens het zoogenaamde Dalton-systeem. Nu, na ruim een jaar kreeg Van Schaik van B. en W. het volgende antwoord: „Bij dezen deelen wij u mede, dat wij, gelezen de ter zake ingewonnen adviezen van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, de plaatselijke schoolcommissie, de hoofden en schoolvergaderingen der openbare la gere scholen, na ampele overweging geen vrijheid vinden u verlof to verleenen om met uwe leerlingen een oogenaamde Dal ton-klasse te vormen." Dat B. en W. van Leiden eigener bewe ging geen stappen zouden doen om do in- Serlijke waarde van een onderwijs-systeem at veel van zich doet spreken, te onder gingen blijven echter voorloopig de baas. Uit een mooien aanval weet dan Valkeniers de leiding te nemen, waarmede ook de rust gaat. Na de rust wordt direct door A. V. V. fjink aangepakt en weldra hebben zij suc ces en weet de rechtsbuiten een fraai doel punt te maken. Vurig wordt dan door hei den verder gespeeld om de leiding te ver overen, hetgeen A. V. V. spoedig gelukt, wanneer bij een algemeenen aanval keurig wordt gedoelpunt. Als men denkt, dat de wedstrijd aldus zal eindigen, weet Valke niers 1 minuut voor tijd op zeer fortuinlijke wijze de gelijkmaker te scoren, zoodat het einde een gelijk spel 22 bracht, hetgeen echter de verhouding heel goed weergaf. Om 2.30 betraden A. V. V. IIV. A. G II het veld, leek het eerst, dat beide par tijen wel aan elkaar gewaagd waren, spoe dig kwam A. V. V. in de meerderheid en wist op fraaie wijze het le doelpunt te maken. Aanval op aanval wordt onderno men, doch voorloopig zonder succes. V.A.G zit ook niet stil, doch de A. V. V. verdedi ging is in uitstekende conditie en keert el- ken aanval. Spoedig vergroot A. V. V. uit een penalty wegens hands den voorsprong Er moet dan eenigen tijd gestaakt worden wegens den regen. Als weer begonnen wordt, pakt A. V. V. weder stevig aan en opnieuw krijgen zij een penalty te nemen, die echter wordt naast geschoten, spoedig daarop maakt de linksback, die zijn handen wel iels te veel gebruikte, wederom hands en uit den daarvoor toegestane strafschqp. maakt A. V. V. er 3—0 van, biet welken stand de Tust ingaat. Na de rust spelen beide partijen een mooie partij, ofschoon de gladheid van veld en hal veel afbreuk doet aan het spel. Het gaat dan eenigen tijd gelijk tegen el kaar op, waarna A. V. V. weer iets in de meerderheid komt en spoedig den voor sprong vergroot. V. A. G. komt dan even opzetten en weet op mooie wijze het eenige doelpunt te maken. Telkens vallen zij nu an, doch de A.V.V.-verdediging laat zich niet meer verschalken, met forsclio trap pen zetten zij de voorhoede aan hut werk en even voor tijd weet deze dan nog een mooi doelpunt te maken, zoodat toen einde gefloten werd, A. V. V. met 51 de over winning had behaald, hetgeen zeker een mooi en verdiend resultaat was. LAWNTENNIS. Suzanne Lenglen in Amerika. Het eerste „optreden" van Suzanne Lenglen in Amerika is enorm geweest. Meer dan 12.000 personen woonden den exhibitie-wedstrijd tegen Mary Browne bij. Suzanne, die luide «werd toegejuicht, won gemakkelijk. LAND- EN TUINBOUW H. B. G. te Lisse. Gehouden leverbare bloembollenveiling van het H. B. G. te Lisse op Dinsdag 12 October des nam. 2.30 uur. Aanvoer 150 manden. Kooplust matig. E.vt. La Reine 0.95—1.35, Witte Due Max 1.—Dusart 1.50, Flamingo 1.15—1.35, Mis9 Hallen 1.40, Max Kinley 2.—, Pelikaan 1.50, Rose la Reine 1.D.v.t. Murillo 1.351.75, Theeroos 3.—, Cour d'Or 3.05, Lucretia 2. D.w.t. Pride of Haarlem 0.951.05, Farne Sanders 0.80—1.05, Will. Copland 0.75—0.95 E.N. Victoria 14 op. 1.40, id. 12—14 0.95. Golden Spur R. 0.75—0.90, Horsfieldie 1.05— 1.45, Glory of Lisse 1.50, Princeps 1.—, Empress 3.50, Camp. Reg. 1.30, D.N. Sulphur Queen 1.05, Von Sion R. III O.eo—1.45. Cr. Brunow 1.80, Purp. Gran- difl. 1.—1.85. Bijgoed: Glad. Primuliness 15.Lil. Tigr. Splendern 1418 4.id. 12—14 2.80. Boskoopsche Veiling. Veiling van 12 October. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 6080 cent, Golden Ophelia 6580 cent, Marcel Rouger f 1.10 1.20, Hadley f 1.201.60, Cl. Pernet f 0.80 1.76, Columbia f0.801.10, Butterfly f 0.80, Mac Keller 50 et., Wilhelm Kordes f 1 Bouche 70 ct., Rosalandia 90 ct. SPORT VOETBAL. DI0C. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniglng A. V. V. Ondanks den regen der laatste dagen verkeerde het A- V. V.-lerrien hoewel glad zijnde, nog in uitstekenden toestand, zoo dat heide wedstrijden van eerste en 2de elftal dan ook doorgang vonden. Beide wedstrijden hadden een aangenaam en prettig verloop en waren zeer zeker een succes voor de A. V. V.'ers daar van de tc behalen punten er 3 op den Dam g houden werden. Om 12.30 uur speelde A. V. V. 3 tegen Valkeniers I uit Den Haag. In liet beg: was het, mede door onvoldoende samen spel, slechts een heen en weer getrap, doe langzamerhand kwam er meer spel in en werd het een aardig partijtje. De verdedi- UIT DE ÖÜAGEViNEl UITHOORN. gemeenteraad. Het sluitingsuur van de ker mis. Dansen en muziek op Zondag. Voorzitter: Burgemeester D. F. Pont. Na opening met' gebed en lezing ingek. stukken werd de retributieverordening eenigszins gewijzigd. Van een geldleening groot 22000 thans f 18000 van de Mij. Nederland de rente verlaagd van 5* op 4% Aan den L.T.B. afd. „de Kwakel", werd 25 subsidio verleend. Daarna kwam in behandeling de verbe tering van de Raadhuisstraat. Wensche- lijk zou het zijn, do straat tot 10 M. to verbreeden Met de firma van Bunningen is onderhandeld. Deze stelt als eisch een nieuw dubbel woonhuis te bouwen opper vlakte 409 M2. onkosten geraamd op 25 Pogingen tot wijziging mochten niet ba ten. B. en "W. dachten nu de wogbedek- king te veranderen en de straat op be staande breedte to laten. De kosten, 5000, welke bestreden kunnen worden uit een overschot van 7000 over 1925 en 1000 over 1926. Nadat verschillende heeren het woord voerden wordt de ver gadering een oogenblik geschorst. B. en W. beraadslagen en stellen, in openbare vergadering weergekeerd, voor, dit punt voor de volgende agenda te houden. Aldus wordt besloten. De firma van Bunningen had een adres gericht tot den Raad om nauwkeurig de rooilijn aan te geven der Raadhuisstraat. B. en W. stellen voor het gedeelte voor de R. K. school de straat op 10 M., het an dere deel op 8 M. te brengen. Z. b. st. aangenomen. Het salaris voor de gemeente-veldwach- ters wordt opnieuw geregeld naar aanlei ding van een schrijven van veldwachter Ticmens en één van den bond voor Chr. Politic-ambtenaren. B. en W. stellen thans voor f 1400 salaris en 6 jaarlijk- eche verhoogingen van f 100 en diverse verhoogingen behalve voor het politiedi- ploma, ingaande 1 Januari 1927. Tevens zou het bode- en marktmeesterschap ver deeld worden. Aldus wordt besloten. Veldwachter Steft zou 150 ontvangen voor het schoonhouden van 't Raadhuos en 150 huishuur moeten betalen. Pimt 15 betreffende werkverschaffing en steunregeling. Door het stopzetten der melkfabriek zijn 52 werklieden zonder werk gekomen, 40 er van hebben nog geen werk, die van November tot Maart ondersteund moeten worden. De aanvraag om steun moet voldoen aan zekere eischen waaraan 1/6 deel. niet kan voldoen, zoo dat 35 werkloozen gemiddeld per dag con steun genieten van 1.16 dat is 53.'jt in totaal. Wethouder Lodewegen is vier kant tegen steunregeling; hij wil werk verschaffing, hetwelk onderstreept wordt door den heer Verwoerd, omdat velen liet op steun laten aankomen. De Voorz. zegt zelf ook een ernstige tegenstander er van te zijn, omdat hel de werklust ondermijnt. Men ontvangt liever f 3 steun dan dat men werkt. (Zie in Amsterdam tijdens de sneeuwruiming). Er zijn evenwel men- schen die buiten hun schuld zonder werk geraken. Werkverschaffing is praclisch onmogelijk, dewijl men niet overal z'n ar beiders voor heeft, wil men degelijk werk hebben. Wethouder Lodewegen zegt, dat 53.61 plus werkverschafing boven de draag kracht der gemeente gaat. Hij stelt voor alleen de 3 wintermaanden December, Januari en Februari te ondersteunen, want in November krijgt men nog het bie- tenrooien. De Vootz. zegt, dat er in Octo ber en November 27, in December 69, in Januari 47, in Februari 22 en in Maart 8 werkloozen waren. De heer Verwoerd merkt op, dat werklustige arbeiders nog uit het werkloozenfonds der vereeniging, waar zij aangesloten zijn, ontvangen. Die niets voelen voor 't vereenigingsleven, grijpen 't eerst naar den steun. Het voorstel van B. en W. komt in stemming en wordt met 101 stem ver worpen. Wethouder Nederland tegen. Het voorstel-Lodcwejmn wordt met 10 -1 stem aangenomen. Steun wordt dus 3 maanden: December, Januari en Fe bruari. Een verzoek van den Raad der gemeen te Vinkeveen behelsde het verlangen om den gemeente-opzichter als teekenleeraar voor de vakteekenschool te mogen behou den, waarop afwijzend beschikt wordt. Punt 17 verhandelde he sluitingsuur gedurende de kermis. Onder alle pape rassen uit was een besluit van 28 Januari 1922 gekomen, dat luidde, dat gedurende de kermis de openbare vermakelijkheden van 's nachts 12 uur tot 5 uur gesloten moesten zijn. B. en W. kunnen geen ont heffing verleenen. De Burgemeester zegt, dat reeds een paar jaar in de practijk an ders is geschied. De Voorz. stelt voor, dit besluit te vernietigen of te wijzigen. De heer Blom is voor wijziging, le met het oog op den zomertijd, die niet ingevoerd andere gemeenten of gedeelten on zer gemeente; 2e met het oog op den stroom van menschen die op die dagen Uithoorn bezoeken, wat voor onze ge meente financieel een voordeel is. Do heer Bosmin wil de oude regeling behouden. Spr. merkt tevens op, dat de burgemees ter verlof gegeven heeft buiten den Raad om. Dc Voorz. zegt, dat hij het deed op voet van de gewoonten van andere ja ren. De heeren Geurts en de Jong willen de drie avonden om 1 uur sluiten. Dit voorstel wordt met 83 stemmen aange nomen. Tegen de heeren Bosman, Ver woerd en v. d. Bijl. Een adres over dit onderwerp van ho telhouder Fritschy wordt voor kennisge ving aangenomen. Punt 18 is een voorstel van de heeren Bosman en v. d. Bijl, ten einde op Zon dag alle muziek en dans te verbieden. Een nieuwe wijziging zou dus in de politie verordening- gebracht worden. De Voorz. verheugt het, dat dit voorstel uitsluitend gemeentebelang op 't oog heeft. Maar als hoofd van de politie stemt het hem on aangenaam, wijl in 't voorstel een motie van afkeuring ligt opgesloten. Hij heeft te zorgen als hoofd der politie voor do openbare zedelijkheid en veiligheid. Hij heeft ingegrepen, waar 't noodig was, vandaar de zwartelijst, die uitstekend werkt. Nu blijkt uit dit voorstel, dat de burgemeester onwillig of onmachtig zou zijn, do openbare orde en veiligheid te handhaven, zooals adressanten dat wen- schen. Zij hadden moeten wachten tot zij dfe uitwerking van de nieuwe verordening hadden gezien. De Voorz. zou het betreu ren dat dit voorstel aangenomen werd, als zou liij één dag per week. de orde niet kunnen handhaven. De heer Bosman verdedigt zijn voorstel en zegt, dat het een principieele zaak is. De Zondag is de dag des Heeren, de rustdag en moet niet ontheiligd door dansen en wat dies meer zij. Zondags na 't afkondigen van de zwarte lijst was het allertreurigst in de gemeente. De heer Geurts merkt op, dat dit niet een gevolg was van de dansvergunning. Het voorstel-Bosmanv. d. Bijl wordt met 74 stemmen afgestemd. De heer Bosman, v. d. Bijl, Kooien en Verwoerd waren de 4 tegenstemmers. Punt 19. Het sluitingsuur op Zondag cn Zaterdag. De burgemeester mag, vol gens de verordening alle dagen verlen ging van sluiten geven met uitzondering van Zaterdag en Zondag. De burgemees ter wil „met uitzondering" schrappen. De heer Blom wil dit aan den burgemeester overlaten; de heer Bosman Terzet zich met hand en tand. De heer Verwoerd vraagt alleen Zaterdag te schrijven maar is tegen elke verlenging, omdat waar de gelegenheid wordt opengesteld, de nood zakelijkheid' geschept wordt. De heer Geurts, die meent dat op Zon dag do sprekers komen, wil alleen Zon dag schrappen. Wethouder Nederland zegt dat men vertrouwen moet stellen in den burgemeester. Het voorstel wordt met 74- stemmen aangenomen. De heeren Bosman, Ver woerd, v. d Bijl en Kooien tegen. Medegedeeld werd dat een hijzonder lichaam zich heeft aangeboden de halve kosten te dragen voor het stichten van een slachthuis tegen de helft van de ba ten en dat een verbeterd woonwagenter rein is aangegeven op den driehoek bij de Thamerbrug. De rondvraag leverde weinig belang rijks, waarna sluiting der verg;; 1 r op Dit moet Uw eerste gedachte zijn ijij Brand-en Snüwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwonrlingen Hef verzacht en geneest 4522 Veil klil ilslui staan ook dezo vereeniging 30 subsidie te verleenen voor licht en verwarming met 15 voor het schoonhouden van het ge- bouw. Met 8 tegen 3 stemmen werd tot de subsidie besloten. Schrijven van de CIjr. H. B. School Alphen aan den Rijn om eenige subsidi. wijl door leerlingen uit deze gemeente de school wordt bezocht. De heer Kamme- raad wil eerst advies hooren van B. en W., terwijl de heer van Vliet Wz. het be- drag wenscht toe te staan. De heer Kroon stelt zich op het standpunt, dat dew school als particuliere instelling i onderhoudskosten moet voorzien, na de heer van Vliet Wz. opmerkt, dat bil- lijkheidshalve gesteund moet worden, nu het Bijzonder met het Openbaar. Onderwijl werd gelijkgesteld. Beide wethouders wil. len de zaak nog uitstellen, om advies van B. en W. Volgt schrijven van den Bond rantimaatschappij v. Veeren en „De Ne- derlanden". Beide wenschen geen subsidi? toe te staan voor de aan te koopen brand spuit, hoewel het plan door de assurantie* zeer wordt toegejuicht. Van de Onder linge Brandverzekering was nog i antwoord ingekomen. Als voorz. van Onderlinge Verzekering tegen Brandscha de wordt door de heer Hartveld meege deeld, dat ook van deze assurantie veel subsidie is te verwachten. Volgt een verzoek van den heer Roon om tegemoetkoming in de vervoer- kosten, wegens den verren afstand voor kinderen naar de Openbare School, verzoek wordt verwezen naar B. en W. Schrijven van het R.-K. Schoolbestuur oe 250 toe te staan voor aanleg van eleclri- ficatie in de R.-K. school. Door den it specteur is de aanvraag goedgekeurd. Ms j^g, alg. stemmen toegestaan. j)e De voorz. heeft in verband met de tok mani foonaanleg voor hen, dio aan de over ]1( zijde van het Aarkanaal woonachtig zij: Er a; getracht verlichting in de kosten te ver ?evo krijgen, daar zinkers in het kanaal aac Een sluiting zeer duur maken. De heer Vis a informeeren hoeveel aansluitingen er ko men, waarna de voorz. verder deze zake: za! afwikkelen. Daarna wordt door de heer Vis rappor |0r ti over de rekening 1925 uitgebracht. Op rekening van den heer Vermeulen woi aanmerking gemaakt, daar deze te voorkomt f 424.70). De voorz licht nader toe, en vindt de uitgebreide wjj zaamheden in Raadszaal en sec rel. verricht wel op zijn plaats, waar de -h« el Vis zich bij aansluit. Ook de rekepi» veldwachterswoning 621.65 kw.am c commissie te hoog Voor. Dc voorz. licl pèn, dit ook nader toe, waarmee de' Raad at coord gaat. Overigens acht de heer Kroo het van belang als gemeentewerk^ heden door den opzichter reeds tui werden opgenomen en publiek wo; aanbesteed. Hiermee gaat de Raad coord. Hel rapport van de heer Vis sluit dank aan den secretaris, die de commiS ergaa heeft ter zijde gestaan. De rekening wor port daarna goedgekeurd. Volgt begrooting 1927. Do voorz. zegt dat door verlaging rente en aflossingen welke verstreken zü de begrooting 1927 aanmerkelijk lager zijn. De begrooting van het vorig ling bedroeg 44000, terwijl dece 31000 netto wordt geraamd. Ook electrisch bedrijf zal een winst van afwerpen. Op verzoek van Gem. Belang wordt sloten de kade vanaf het station tot einde Heoksche Aar op den legger van gen en voetpaden to doen voorkomen. I voorz. zegt dat de hulpkeurmeester K> kien. zer wegens den grooten omvang van werk voor den Rijksveearts werd beiioei erd v< thans wenscht deze als ambtenaar in pensioenregeling te worden opgenomen De heer Kammeraad kan het gevrail niet goedkeuren, ook de heer Kroon t or dat de heer Keijzer ten dienste van Rijksveearts is gekomen en is het mei heer Kammeraad eens dat wij er op e reenig manier zijn ingeloopen. Ook de beide houders zijn hot met de spr. eens. Bij de rondvraag informeert de td Kammeraad hoe het staat met de u'lk Rjerni ding van liet electrisch nel. .De heer Vliet in verband daarmede de aanleg1 af het huis van den heer Cats tot dat' den heer Bol, wat de voorz. nader onderzoeken. De lieer Kroon vraagt, twee belangrijke uitbreidingen van net hebben plaats gehad, een leenms, sluiten tot 8000 waartoe B. en "W.1 den Raad worden gemachtigd; Sted. Lichtfabrieken tc Leiden schrijven ontvangen, dat geen bezwaar staat om de bewoners voor dat bepz an Leimuiden onder beheer »g I TER-AAR. GEMEENTERAAD De begrooting. L- J electrisch net. '.•.-middag vergaderde dc raad O i inecnte. Voorzitter: burgemeester Jlir. do Muralt. Afwezig met kennisgeving de heer van Vliet Jr. Na opening met ge bed worden de notulen goedgekeurd. Vol gen enkele goedgekeurde raadsbesluiten van Ged. Staten. Schrijven van het bestuur van den R.-K. Land- cn Tuinhouwbond met verzoek 60 subsidie te verleenen als steun voor den tuinbouwwintercursus. Als lecraar is aangesteld de heer Jonker. B. en W. hebben gemeend, waar destijds, ten behoeve van den Tuinbouwwintercursus, aan de Aardam 30 subsidie werd toegc- zer gemeente van liclit te voorzien, sluiting. Een R.-K. Veilingvereeniging. comité tot oprichting van een R--k- lingvereeniging hield dezer dagen vergadering voor genoodigden en I» tellendon. Besloten werd het cornitw trj j twee leden uit le breiden, waarna - fn ren G. W. v. d. Hoorn Jz. en Jon hof werden gekozen. De lieer Post een leziug over persoonlijk temen. Zeer duidelijk liet sp hoe door liet persoonlijk veiJg teem, wantoestanden worden opp, en reorganisatie in 't belang der i wers noodzakelijk is. Hoewel tot n ting der vereeniging werd aangear werd in ovevU". i: -t In t voorloopig li omver H" rc:l.„on tee 4 lente lo. <!•-■ vergndM* -ld. M<1 c.n t, 1 tuinders-we 1 i st tot oprichting der vereenigmg vuld. kik ucter lint at h. erd trek! rd gen hoe udge t de r' Hen, it mi 21 DS gl goec rdbei en li 'uf rpakl ocht He akt iprek hu ld v Kath. leuing de deel. toen 1 begin de Leif ?cho dat. Papii lijd, W01 H (i lelusie Hi w a bes ges] 10.01 nfe h, 1 i. ir-ö ^rga lker pet boi Hoi user 'QS z, taf

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4