TOSSDEN «PEELING liWATTA5^ VOILE MELK REEPEN Dat s KWA1IA VERHAGEN's PARIJSCHE WAFELS, niet te evenaren T Slechts een merk kan aan de spits staan Titiaan -100, Thoumesol f 56, Vuur baak 112, D.W.T. Bartigon f 35, Ba ron de la Tonnayo f 15, Wililam Pilt 'f G7, Centenaire f 50, Elisabeth 72, Mad. Krelage 15, Fame. Sanders 15, Prof. Rauwenhoff f GO, Anton Roozen CO, William Copland f 20, E. Narcis Emperor 23, Victoria 20, Golden Spur 18, Empress 23. KERKNIEUWS Voor den feestdag der „kleine" Teresia. Een ve.rzoek van S. P. L. Daar de feestdag van Sto Teresia van Lisieux door onzen Heiligen Vader den Paus niet op den sterfdag 30 Sept., maar op 3 October gesteld dit jaar op een Zondag valt, zal het <le plaatselijke Direc teuren van S. P. L. niet geoorloofd zijn de votiefmis der Heilige, hun door den H. Stoel toegestaan, te lezen. Dit verhinderde hen echter niet gehoor te geven aan ons verzoek dien dag de H. Mis op te dragen voor do intentie van S.P.L. Toen Paus Pius in zijn groot vertrouwen op Sinte Te resia en in zijn vaderlijke bezorgdheid over de uitbreiding van den inlandschen clerus in do missiën, de kleine Heilige van Lisieux aan S.P.L. als bijzondere patro nes aanwees, heeft do Nederlandsche Na tionale Raad aanstonds gezorgd, dat op 3 October in allo plaatselijke afdeelingen de II. Mis zou worden opgedragen voor de beschermelingen van dit wonderbaar-geze gende Liefdewerk. Ik meen dit jaar daaraan te mogen her inneren om een zeer bijzondere reden. Bij do gelukkige toename van het getal der in- landscho seminaristen heeft zich bijna over heel de wereld de gewichtige kwes tie gesteld, do seminaristen behoorlijk on der dak to brengen. Doch deze kwestie blijkt heel moeilijk op te lossen. Daar om willen wij dit groote belang der oplei ding van onze beschermelingen dit jaar bijzonder aanbevelen aan Sinte Teresia van Lisieux. Ik neem dus, namens den Nederland- echen Nationalen Raad van S.P.L., de vrij heid onze plaatselijke Directeuren dringend te verzoeken do gevraagde H. Mis op te dragen en do aangegeven intentie krachtig aan Ie bevelen in dó gebeden onzer meer dan honderdduizend toegewijde leden en in bet bijzonder in die van de 900 klooster- communiteiten, die zich bij do gebedsactie yan S.P.L. hebben aangesloten. Mogo op den. Rozenkrans-Zondag van dit jaar do voorbede van Sinte Teresia lo znmen me do bemiddeling van de Koningin der Apostelen, Gods zegen doen neerdalen over de gewichtige en mocielijke vraag stukken, die S.P.L. ter behartiging zijn toe vertrouwd. TH. M. P. BEKKERS, Voorscholen, Nationaal Directeur. O. L. V. van Smarten, 1920. I Een 100-jarige priester te Mecheien. Gisteren werd te Mecheien met groote plechtigheid de 100ste verjaardag gevierd van den hoogcerw. heer kanunnik Lamal, Geheel de stad was versierd; een op tocht trok door dc straten. Een plechtige H. Mis werd opgedragen door den zecr- cerw. heer kanunnik Cagemaox, plebaan der St.-Romboutskcrk, met pontificale as sistentie van Z.D.H. Mgr. van Roey, Aarts bisschop. Kanunnik Laraal maakte heel do plech tigheid medo in goede gezondheid. De zcereerw. li,er Lamal werd benoemd tot officier der Leopoldsorde. SPORT 1 WIELRENNEN. Ned. Wielerbond. Het bestuur herkozen. Do N. W. B. kwam Zaterdagmiddag m Hotel Noord-Brabant te Utrecht bijeen onder voorzitterschap van den heer P. C. P. M. Kolfschoten. Aanwezig waren afgevaardigden van 10 afdeelingen, terwijl het bestuur voltallig was behalve dc lieer Fokkinga. Eveneens was de heer Mooskops ter vergadering ge komen. Do voorz. opendo de vergadering en deelde mode, dat de heer Fockinga later ter vergadering zou verschijnen. De kas- commissie heeft in verband met do nieuwe bestuursverkiezing het bestuur volledige decharge verleend. w«t. snr. op hnofen prijs stelde, Spr. deelde mede, dat het eenige punt van bespreking de bestuurs verkiezing zal zijn. Spr. zette verder zijn persoonlijke mccning kort uiteen, en hoop te, dat na deze vergadering de rust en het vertrouwen in den N. W. B. zal zijn terug gekeerd en dat alleen het belang van dc Wielersport het richt snoer van dc bespre kingen zal zijn. Spr. is van meening, dat de wielersport zeker zeer populair is, zoo dat een verkeerde verl uiding onderling deze sport zeker schade zou doen. De voorzitter gaf daarna aan de afge vaardigden gelegenheid over het punt be stuursverkiezing éénmaal liet woord te voeren. Do afgovaardigde van Noord-Holland Was van mccning, dat het bestuur zich niet op journalistiek terrein moet begeven en vraagt, wat dc meening van het bestuur daaromtrent is. Do heer Gerbrandts hekelde de criliek in bet „Officieel Orgaan" en geloofde niet aan het tot standkomen van een zuiveren Locstand, indien hierin en verbetering ordt gebracht. Spr. stelde voor een com missie lo benoemen om dit te onderzoeken. De afgevaardigde van Zuid-Holland deelde mede, dat hij van zijn afdeeling vrij- mandaat had gekregen. Do heer Kolfschoten, de sprekers beant woordende, zegt toe, dat het punt van den journalistieken arbeid van het bestuur ze ker de belangstelling van het bestuur heeft en op de e.v. najnc vergadering daarvan zal mcdedeeling doenook achtte spr. het reglementair onmorrliïk op deze •ergadering een commissie van onderzoek inzake het O.O. te benoemen. De heer Gerbrandts drong toch aan op het benoemen van een commissie, welk 'oorstel door den heer Last (Noord-Hol land) werd ondersteund. De voorzitter, repliceerende, gaf nog maals in overweging op do e.v. vergadering met een voorstel in den geest van den heer Gerbrandts te komen. Na eenige discussie werd aldus besloten. Hierna werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. Het oude bestuur werd her kozen met 104 stemmen voor en 43 blanco. De afdeeling Zuid-Holland stemdo dus blanco. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. HONDENSPORT. Kynologenclub „Leiden". In den tuin van Café Restaurant „Zo- merlust" aan den Stationsweg had de Ky nologenclub „Leiden" gisteren een club match georganiseerd. De organisatie, die in handen was van den secretaris der Ver- eeniging, liet niets te wenschen over. Door de talrijke inzendingenwas de tuin van „Zomerlust" te klein gebleken er waren er niet minder dan 112 waarom even eens een gedeelte van het Schuttersveld in gebruik was genomen. De animo zoowel bij leden als bezoekers was groot, zoodat een groot aantal ras- oxemplaren geëxposeerd was. Er waren St. Bernards, New-Foundlan- ders, Duitsche Doggen, Boxers, Gladharige Duitsche Pinchers, Schhauzers, de ver schillende soorten herdershonden als Hol- landsche, Franschc, Duitsche. Schotsche en Mechelsche en veel andere rassen, te veel om op te noemen. Alle tentoongestelde dieren waren in verschillende ringen ondergebracht, over ieder waarvan verschillende keurmeesters waren aangesteld. Om 10 uur werd met de keuring begon nen en toen wij de tentoonstelling een poosje later bezochten, was het op de ter reinen een drukte van belang. Vele bezoe kers bewogen zich langs dc hokken, ter wijl de keurmeesters hun werk verrichten. Op het terrein haxl de heer A. Verhoog een stand ingericht van zijn bekende lederwa ren, waar de bezitters van honden alles wat hen dienstig was konden koopen. Dg tentoonstelling, waarvoor belangrijke prijzen waren vastgesteld werd 's middags om 3 uur gesloten. Des avonds om 8 uur hield de Vereeni- ging een feestavond in de zaal van „Zo merlust", waarbij mevr. O. Boom-Schmidt (zang) uit den Haag, de heer P. I. A. Wijn beek (voordracht) Leiden en de Jazz-Band der Leidscho Jeugdgroep voor dierenbe scherming welwillend hun medewerking verleenden. Onder deze feestavond, die een zeer ge zellig verloop had, werden de op de Club- match gewonnen prijzen uitgereikt. Deze bekroningen waren tenslotte als volgt: Matin (reu) 1ste prijs: Arpad, eig. J. P. de Haas, Leiden; 2o pr. Artur, id.; Matin (tcef) 2e pr. Olga v. 't Waterland, id. St. Bernards (reu) 1ste pr. Herald van 't Rijn land, eig. C. Boczaard, Leiden. Duitsche Dogegn (reu) le pr. Boy, eig. C. v. Does burg, Leiden, id. (tecf) 1ste pr. Aranka, J. A. Slewe, Oegstgeest. Greyhounds (teef) 1ste pr. Madonna, eig. R. J. Zorge de Rau- monde, 's-Gravcnhagc. 2e pr. Marquiana, id. Icrsche Setters (reu) le pr. Romero, eig. J. Keiler, Leiden. 2o pr. Hopko, eig. L. v. Sonsbeek, Leiden. Barsojs, lsto pr. Mcdua, eig. mej. Corry de Wekker, Leiden. 2e pr. Waska, eig. C. Noest, Leiden. Cocker Spa niel, lsto pr. Wodan, eig. M. v. Mens, Lei den. Schotsche Herdershonden (reu) lste pr. Laund Charlemagne, 'eig. P. C. Vinke- stein, Leidon; id. 2e pr. Sunplow van Col- lielust, eig. L. v. Zandwijk, Leiden; id. (teef) Isle pr. Champion Laund Leula, eig. P- C. Vinkenslein, Leiden. Fransche Her dershonden le pr. Cami, eig. K. Bruinsma, Leiden. Duitsche Herdershonden lsto pr. Al va rus v. Leiden, eig. A. P. Houps, Lei den; reuen (boven 1 jaar) 2e pr. Arno v. Turckenstam, eig. W. T. Sirad, Leiden; id. tevén (bovon 1 jaar) lste pr. Cleopatra v. Noordwijk, eig. Th. G. Barthen, Leiden; 2c pr. Carma v. Noorwijk, eig. A. v. Klarcn- bosch, Leiden; id. teven (beneden 1 jaar) lste pr. Aframa, eig. Chr. Vijlbricf, Leiden; 2o pr. Cilaska, eig. C. de Koning, Leiden. Boxers (reu) le pr. Persson v. Buitenvcl- dert, eig. J. Jansen, Leiden. Krulpoedels 2e pr. Bianca v. Tcisterbant, eig. mevr. C. Smits-de Wit. Doborman Pinchers (reu) lste pr. Bayard v. Sicgcstor, eig. H. W. Loeber, Leiden; 2de pr. Ainor v. Zuid-Holl., eig. mevr. v. d. Berg-Greidanus, Leiden. Doborman Pinchers (teef) 1 ste pr. Draga v. Engelenburg, eig. mevr. v. d. Berg-Greida- nus, Leïdtfh. Schnauzers lste pr. Kampioen Salto-Fidelitas, eig. H. L. de Zwaan, 's-Gra- venhage. Ruwharige Foxterriers Isje pr. Rudy of Ihe Cottage, eig. J. A. Tielke- meyer, Leiden. Schipperkes (reu) lste pr. Pety v. d. Leidscho Zwartjes, eig. A. Kou- wenberg, Leiden; 2e pr. Donkey v. d. Leid scho Zwartjes, id.(teven) lste pr. Rap Teddy, id.; 2o pr. Lilly, id. Duitsche Dwergpinchers (reu) lste pr. Freddy, eig. mevr. P. A. de Gooyer-Jongbloed pr. Hernia, eig. J. A. 'Slewo, Oegstgeest; (tecf) Ute pr. Cora, eig. J. A. SIcwe, Oegst geest. Dwergkeeshondjes (reu) lste pr. Moortje v. d. Hcrneslad, eig. F. de Wilde, Apeldoorn; 2e pr. Moll, eig. P. Rosier, Lei den; (teven) lste pr. Nokia v. d. Linden- hof, eig. F. de Wilde, Apeldoorn. Groene- daelers (reu) 2e pr. Charmeur, eig. S. Elsa- ra Stolkman, Alphen; (teef) 2e pr. Mimosa, idem. INGEZONDEN SÜEDEDEELIfëG Eereprijzen: Wisselbeker voor de beste hond Schnauzer: Kampioen Salto-Fideli- tas, eig. H. L. de Zwaan, VGravenhage. Zilveren Lauwerkrans voor de beste Schot sche, Fransche, Belgische of Hollandsche Herder: de Schotsche Herder Champion Laund Leulla, eig. P. C. Vinkenstein, Lei den. Beste Duitsche Herder: Cleopatra v. Noordwijk, eig. Th. G. Barthen, Leiden. Grootste inzender de heer Kouwcnberg, Leiden. Op één na grootste inzending: den heer Slcwe, Oegstgeest. Gr. brenzen me daille ter beschikking van de keurmeester: ruigharige Foxterrier Rudy of the Cottage, eig. J. A. Tielkemeyer. Op één na beste Duitscho Herder: Alvarez von Leiden, eig. A. P. Houps, Leiden. &eflDEÉÜ8E-B§5EUlSfS LEIDEN Doctoraal examen rechtsge leerdheid de heer B. Kolff (Rotterdam). Doctoraal examen rechten vrije studie Mr. M. V. Polak (Den Helder). STADSNIEUWS APOLOGETISCHE CONFERENTIES. Niet-Kalholieken en Katholieke:-, die nog het besluit willen nemen, do hoogst leer- ïe apologetische conferenties van pa ter Hendriche S.J. te volgen, wijzen wij er op, dat vanavond de tweede conferentie is to 8 l/i uur in de St. Pctruskerk. Bij den ingang der Kerk zijn nog kaar ten to krijgen voor dezen en de drie vol gende avonden. DE THERESIA-FILM. De filmvertooning in de Stadsgehoor zaal getuigt weer yan de groote vercering die wij, Katholieken, voor de Heilige Thc- resia van Lisieux gevoelen, net bezoek was vooral gisteravond zeer groot en do groote Stadszaal was van boven tot onder geheel bezet. Het publiek was merkbaar onder den indruk van de zeer schoone film, bij zonder waar hot leven der Heilige Averd afgebeeld. Heden- en morgenavond wordt nog een voorstelling gegeven. FEESTWIJZER 3 0CT0BER-FEEST. Het bekende boekje, de feestwijzer der 3 Octobervereeniging voor de a.s. feeste lijkheden, is weer verschenen. Onder het doorbladeren van het als al tijd lijvige boekje, klettert de regen buiten en doet hij ons van koude rillen. Is dat een voorbode van het weer bij de jubileum feesten, nadat het de laatste jaren zulk prachtig weer is geweest 1 We zullen ho pen, dat het niet zoo zij en maar denken, dat de regen,die nu valt, volgende week de feestelijkheden niet meer zal bederven. De feestwijzer is weer uitstekend ver zorgd door de bekende boek- en steendruk kerij Eduard IJdo. De omslag is naar een entworp van den heer B. Planjer uitge voerd in roode en blauwe kleur op gelen omslag. Het hoofdmotief hiervan is het ridder spel, in den vorm van een ridder in har nas met een achtergrond van ridders, waarvan alleen helmen en vanen te zien zijn. Tweo groote vanen aan de zijkanten vormen de omlijsting terwijl de overgeblc- aren ruimten zijn aangevuld met teksten van de a'oornaamste feestelijkheden. Ter linkerzijde staat: Cptocht, ridderspel, re- voo (door omstandigheden inmiddels afge- a'oerd van het programma), ter rechterzij de: vuurwerk, uitdeeling haring en Avitte- brood. Deze korte beschrijving zal den bezitter van den feestAvijzer den omslag verduide lijken. Het boekje bevat verd?r het gehcelc pro gramma der door de 3 October-Vereeniging vanaf de oprichting tot lieden georgani seerde feesten. Do feestelijkheden vangen aan op Zater dag 2 October. Te 3 uur des middags wordt het Luna-park (Schuttersveld) geopend, al waar omstreeks 150 diverse vermakelijlche- den zijn opgesteld. Voor het eerst zal een nieuwo olectrische verlichting de terreinen verlichten. De toe gang, tot des avonds 10 uur, bedraagt 10 cent per persoon. Zaterdagavond heeft in den Schouwburg de eerste opvoering van het kinder-klucht- spel Tijl Uilenspiegel plaats, dat in Am sterdam uitbundig succes heeft behaald. Omtrent toegangsprijzen vindt men een en ander in het programma. Des a\mnds te half 8 is er cabaret-avond in .de Stadsgehoorzaal. Zondags is alles, zooals begrijpelijk, ge heel in rust. Het feest begint op Maandag weer met reveille op de trap van het Stadhuis door liet Leidsch Politie-Muziekgezelscbap, na afloop waarvan reveille-muziek voor 't stadhuis door Padvinders, die daarna op trekken naar het Monument in het Plant soen. Dan volgt zooals gewoonlijk weer Ko- raalmuziek, uitdeeling van haring en witte- brood, Japansch Dagvuurwerk enz. To kwart OA'er tien doet het muziekkorps van Goulmy en Baar zijn intrede en trekt door de stad naar Musis Sacrum. Te 1 uur begint het Openluchtspel, na af loop waarvan te 3 uur de optocht begint. De route is dezen keer niet zoo lang, omdat do tijd daar\'oor te k-rt is. 's Avonds heeft in den Schouwburg de tweede opvoering van de Kindcr-klucht plaats en in de Stadsgehoorzaal de caba ret-voorstelling, het groot avondfeest op het Schuttersveld begint te half acht, met concerten op de Hosvloer, in Zomerzovg cn Zomerlust. Het feest wordt weer besloten met een buitengewoon schitterend vuur- Avcrk. Zooals men ziet, deze opsomming is maar zeer kort en onvolledig. In liet programma vindt Dien uitvoerige beschrijvingen van spelen en optocht, enz. Men doet dus goed zich tijdig van een feestwijzer le voorzien. St. Antoniuspatrcnaat. Als het waar is, zooals de Directeur van het St. Antoniuspatronaat de wel- eerw. Pater van Lubeek in zijn openings woord van de feestavond van gisteravond zeide, dat het patronaat nog meer dan een vereeniging van jongens een vereeni- ging is van ouders, die hun jongens naar het patronaat zenden, dan verstaat zeker het St. Antoniuspatronaat do kunst ook die ouders aan zich te binden. Want na de feestavond dezen zomer nog pas gegeven ter cere vanhet feest van St. Antonius was het gisteravond al weer feest in het patronaat der Harte- brugskerk. De leden waren natuurlijk allen pre sent, maar ook de ouders en verdere fa milieleden hadden de hevige regen ge trotseerd, zoodat ondanks het slechte Avecr de zaal toch goed bezet - was. Ook de pastoor der Hartebrugskerk de zeer- eerAv. heer pastoor Crombag en de wel- eerw. pater Goossen gaven door hun aan wezigheid blijk van belangstelling voor het jeugdwerk in het patronaat. Precies op tijd opende do Directeur Pater van Lubeek de feestavond met een kort woord van Avelkom tot de aanwezi gen. De eerw. spr. zeide na het gebruikelijke Avelkom dat de feestavonden in het St. Antoniuspatronaat elkaar wel vlug op volgen, nüaar do boog kan nu niet een maal altijd gespannen zijn en als hel pa tronaat goed gaat mag dat ook wel. Bo vendien we zien ook de ouders weer eens wat leidt lot nog betere samenwerking in onmisbare instelling van het patronaat. Spr. sloot mot den wensch dat het leden lal nog meer moge aangroeien en wensch- te allen aamvezigen een prettigen avond. Daarna werd begonnen met de afwer king van het programma dat als steeds frisch en prettig was. Want vooral om haar muzikale genietingen slaan de feest avonden van het St. Antoniuspatronaat goed aagoschroven. Prettige muziek voor piano en viool is steeds in bekwame handen .van mevr. lleijdeman .cn den heer Kroon en ook is 't 'n lust de leuke, aardige liedjes van de jonge zangertjes te hooren. Nog eenige cabaret liedjes werden ten hoore gebracht en zoo wel voor als na de pauze ging eeu toonecl- stukje, beidon een cenaeter, die lioel goed Averden vertolkt. De jongens speelden met veel animo vlot en leuk allen zaten goed in hun rol zoodat beide stukjes veel bijval £enolen en de oorzaak Avaren van een vroolijke ge zellige stemming. Bovendien was de grime waarvoor de lieer Hoppezak zich Avecr be langeloos gegeven had, uitstekend ver zorgd, wat liet geheel zeer ten goede kwam. Toen het uitgebreide programma avos afgewerkt bracht de Aveleerw. pater van Lubeek in een slotwoord dank aan allen die hadden medegewerkt om den ouders der leden dezen avond te kunnen aanbieden. Hij wekte de jongens op om trouwe leden van het patronaat le zijn. Met het zingen van Roomsche Blijd schap werd de prettige avond besloten. 25-jarig bestaan der St.-Barbaraverecniging Nadat Zondagmorgen in de Parochie kerk O. L. Vr. OnbevJ. Ontv. de kerkelijke herdenking van het 25-jarig bestaan van bovengenoemde ver. had plaats gehad, werd 's avonds in het gebouw van den N. R.-K. Volksbond een feestavond gehouden. Toen te circa halfnegen do voorz., de lieer B. Klein, bet openingswoord sprak was de groote zaal tot in alle hoeken be zet. Vervolgens zong 'n gemengd koortje onder leiding van den heer v. Niekerk een wel komstlied. Hierna had de huldiging plaats van den penningmeester, den heer v. d. Steen, die van de oprichting af, deze functie heeft be kleed. De voorzitter wenschte deu heer v d. Steen geluk met dit jubileum, on bood liem namens het Bondsbestuur een me daille aan, terwijl hij tevensrals lid van verdienste werd benoemd. Namens de ver. bood spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Dc heer v. d. Steen, getroffen door deze huldiging kon geen woorden vinden om zijn dank te betuigen. Het koor tje zong hem „Een lang zal bij leven" toe. De penningmeester deelde hierna merle, dat momenteel een bedrag van 788.52 i kas is, een som die menige ycrccniging doet waterlanden. Aan liet Avoord is thans I de voorz. van den Volksbond, die in kern achtige woorden, de pubi'eerende voreeni- ging complimenteerde. Hierna Averd het Avoord geA'raagd door den geest, adv., den weleerw. Pater v. d. Donk. Zijneenv. sloot zich aan bij de Avoorden door den Bonds- voorz. gesproken, ook hij Avenschte de ver- ceniging geluk met haar 25-jarig bestaan, Zich vervolgeus tot de aanwezigen rich tend, spoorde Z.E. allen aan zoo zij nog geen lid zijn zich zoo spoedig mogelijk op le geven hij den heer B. Goddijn, Pr. Fre- derikstraat 18, de contributie kan voor niemand eeu bezwaar zijn, deze bedfaagt slechts 5 cent per maand. Hierna voerde het koortje op zeer ver dienstelijke Avijzc uit „Die Vesper" van Beethoven, „Het liedje van verlangen" van Alpli. Vranken. Het mannenkwartet voer de uil „in Nederland" van W. van Thie- men. Eenige heeren tooncclislen gaven hier na een tooneelstukje, getiteld „Studenten- Avraak". Dc spelers Avaren goed in hun rol, het applaus wat er op volgde was ze ker verdiend. Na dc pauzo zong het gemengd koor: „Droome vrouw, kom!" van Is. Olman en „ZigeimerleA'en" van K. Schuman. Het mannenkwartet voerde thans „Het breistertje van Olman uit. Het applaus Aval den zangers(essen) na ieder nummer ten deel viel bewees, hoe het Averk van den Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag. Apologetische ConferenlL pater Hendrichs S.J., St. p0J kerk, 8.15 uur. Woensdag. R. K. Klubo Esperantista Pancratiuspntronaat, 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zondag, R. K. Transportarbeiders jaarri gadering, Oude School, 8 uur, De avond-, nacht, en Zondagdienst apotheken wardt van Maandag Sept. tot en mei Zondag 3 Octol waargenomen door de apotheken van H H.: D. J. van Driesum Mare 76 lelefc 406 en G. H. Blanken Hoogewoerd telefoon 602. Maandag 4 October neemt do apotheek van c'.en heer G. B. Duysi Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. heer Niekerk gewaardeerd wordt; woord van hulde ook aan den jongelii Niekerk, die de pianobegeleiding voerde. Hierna kwamen de looneellisten ween de planken met „de BarbiersAvinkel". dit stukje dat de lachspieren danig in aoi Aveging bracht, mocht een hartelijk appk ontvangen. De spelers deden allen best, de rolkennis was goed^en een van hulde komt zeker toe aau den barbit bediende, die eveneens als do nachtwa in „Studentenwraak", eenig Avas te men. Te ruim half twaalf sloot de voorz. ik Avelgeslaagden feestavond. R.-K. Huisvestings-Comité. De opbrengst van de gisteren voor vengenoemd comité gehouden bloemen bedraagt de som van 678.08. Esperanto. Zooals velen wellicht hekend k, hier te Leiden voor eenige maanden o' richt een P.K. Esp Club. Deze club lit doordrongen van het groote nut van I ran to het plan opgevat, dezen vrinter cursus te opeen en daardoor een iedet de gelegenheid te stellen zich het gel van deze taal eigen te maken. Er zal nen enkele dagen een vergadering vro gehouden ter kennismaking met Espen en hare eigenschappen.. Bij die beid zal inen zich dan als cursist kim opgeven. Op den voorgrond lean re den bekend gemaakt, dat de kosten, zulk een cursus verbonden, met inbe-f van leerboeken, geen beletsel hunnen daar deze 200 laag mogelijk gesteld len worden, ten einde een ieder in de Jegenheid te stellen deze cursus hij tc nen. Bovendien meent hel bestuur, aanstaanden cursisten (dames en heci de blijde hoop tc kunnen geven, dal cursus voor gewone correspondentie als spreektaal voldoende is. Verreweg meeste Esperantisten woondon slechl cursus bij Indische Lezingen aan de Leidsch! Universiteit. In plaats van een volledige „Indt week" zullen op 13, 14 en 15 October Avederom drie lezingen Avorden geliou als volgt: Woensdag 13 October te 3.1! het Academie-Gebouw Mr. Dr. W. 1 Schumann Oud-voorzitter van den V« raad in Nederlandsch-Indië: „Pral van den Volksraad". Donderdag 14*0c te 3.15 in het Academie-Gebouw G. Genderen Stort, Oud-Dirigeerend Offt van Gezondheid van het Ned.-Hul. H „Leven en werkkring van de Eu», schen arts in Nederlandsch-Indië. Vnj 15 October le 3.15 in het Botanisch li ratorium (Nonnensteeg 3) J. F. E. Ek Lilt. Stud.: ,De stoffelijke en geesli onhvikkeling van Suriname sinds k (met lichtbeelden). Toegang vrij voor studenten en ai belangstellenden. Een eigenaardige advertentie, Deutsche Madcheu. Prol. uud Kalh., die sich gcrue deutschen Verein anschlieszcn ff Averden freundliehst gebeten Mik abends .um 8 Uhr zu kommen bei Pfarrer Schokking, P.-K. Koorsteeg Is 't niet eigenaardig, dat speciaal Katholieke meisjes worden uitgenot door de dominé's vrouw. Als er nu nog stond: Alle meisjt iets dergelijks, maar met name ff hier ook dc K a t h 0 1 i e k e meisjes zocht. Mevr. Schokking zal kunnen yfi ren, dat wij dat heel eigenaardig vin'dc Vereeniging van Mathesianen. Zaterdagavond herdacht bovengat vereeniging in den Foyer van de Stat hoorzaal haar 9-jayig bestaan. Do 1 den heer Kri est belangloos met groef bloemen getooide zaal Avas om half ack hegl gevuld met genoodigden, leden nateurs. Onder de genoodigden ffi?1' we op Prof. Keesom, den directeur ff" genootschap Mathesis Scicnliarum C trix den heer ir. R. Verweys, den dirft' van de Ambachtsschool den heer ir. h Ijes, leeraressen en leeraren van hel nootschap M.S.G., bestuursleden van vereen, van oud-Malhesianen enz. De burgemeester jhr. mr. dr. Gijselaar eu dc conservator van hel Lab. dr. G. A. Crommelin, waren derd uoor ongesteldheid en familie0®* digheden. Nadat het V.V.M.-orkesl den avono geopend met een vroolijke niarsch, de voorzitter, de heer R. Veenhuisf1- hartelijk Avelkom. Na een korte schel» het afgeloopen vcroenigingsjaar, *s" bleek, dat er alle reden was om vcroenigingsjaar feestelijk fc herdt' bracht spreker dank aan allen, dief de voorbereiding van den fceslavon dienstelijk hadden gemaakt. 'i Direct na de opening Averd door ai' wezigen staande het Mathes:ancnlie geheven. - Het uitvoerige programma hier - dei ko pa

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2