HET DE VINK. ten huize van den ontslagen deurwaarder. Verschillende boeken en andere bescheiden werden door de Justitie in beslag genomen. Frauduleuze handelingen. Donderdagmiddag is door den officier van Justitie en den rechter-commissaris uit Dreda huiszoeking gedaan ten kantore v.- ii do firma J. D. te Zevenbergen, wegens vermoedelijk door den firmant J. D. ge- p''0.7de frauduleuze handelingen. Wat dit c>h lorzoek opgeleverd heeft is nog niet be- 1 end, doch het kantoor der firma is sinds- di' O onder bewaking der marechaussee gebleven. Tevens is door den officier van Justitie opsporing van voornoemden fir mant verzocht. 'dagmorgen is het faillissement der f,;:ir\ in kwestie uitgesproken. Als curator is benoemd mr. Jan van Hasselt, advocaat ti Bergen op Zoom. Ms bijzonderheid kan nog worden ge- tf ld, dat vele kleine lieden met hun spaar- duiten in de zaak betrokken zijn. Laag water. Men sphrijft uit Grave d.d. 10 Septem ber aan 'de „N. R. Grt.". Sedert hedenmorgen is door den rijkswa terstaat wegens het steeds lager worden vin de Maas voor deze gemeente even be- 'en Grave bij de ondiepte een rijksbaken- 1 -sier gestationneerd, die den diepgang c r aldaar passeerende schepen opneemt dan beslist of ze al of niet zonder lich- I r mogen passc©ren. bedoeling van dezen maatregel is vel om stremming van het scheepvaart- v: rlceer als het vergrooten der zandbanken loof het vast blijven zitten der schepen) te voorkomen. Do peilschaal te Grave teekont thans 5.15 W plus N. A. P. Bij de» Koningin op visite. Ze hadden geen school en waren in do duinen bij het Pompstation gaan bramen zoeken, schrijft de Haagsche Courant Maar zoo'n heelen middag dwalen door hel zand, daar woTdt je moe van en dat ver wekt dorst. Dus liepen ze (de helden van hel verhaal zijn twee jongetjes van circa 12 jaar) in de richting van „den Ruigon Hoek", het landhuis van de Koningin en ze waren al voorbij het groene huisje, toen zo ineens een rijtuig zagen, met twee dames erin Misschien zouden die wel weten, waar er drinkwater was. Kordaat stapte een der jon-ens op het rijtuig af. Mevrouw, weet U soms ook een pompje wc hebben zoo'n dorst! Mevrouw keek de jeugdige bramenzoe kers eens aan.... wenkte toen. Een me rcer kwam aanloopen, praatte even met de mevrouw en zei toen, dat ze maar even mee moesten gaan. Zoo kwamen ze op „den Puigen Hoelc", waar spoedig hun dorscht gelescht was. Maar de geschiedenis was nog niet uit. £e moesten hun namen opge ven en kregen de boodschap mee, dat ze 's avonds nog eens terug moesten komen: ze zouden dan gehaald worden, en. Inderdaad, ze werden 's avonds gehaald en in hun padvinderspak waren ze de gast van u begrijpt het natuurlijk wel: de Koningin. Ze werden onthaald op allerlei lekkers, z0 kregen limonade en chocolade en hun dag was volmaak't gelukkig, to©n de Ko ningin, de Prins en de Prinses een praatje kwamen maken (want toen begrepen ze wel, dal die mevrouw geen gewone mevrouw, inanr de Koningin was, en was 't niet moeilijk om ook den Prins en de Prinses te herkennen). En toen ze al het lekkers dat hun voorgezet was, opgesmikkeld had den en het gToote gewicht van hun situati9 langzamerhand in bun brein was doorge drongen.... toen werden ze weer thuis gebracht en zo#zullen 's nachts ongetwij feld gedroomd hebben van die lieve me vrouw, die zoo heerlijk tracteerde en die Kon:ngin Wilhelmina heette. Buiten!. Berichten Overstroomingen in Japan. 50 personen verdronken. Japan is tijdons het week-end weer door ernstige oversIroomingen geteisterd. Vol gens do thans bekende opgaven zijn meer dan 50 personen verdronken, 300 huizen weiden vernield, terwijl meer dan 27.000 zijn overstroomd. Te Hatakomoera Ver dronken 20 personen, terwijl er nog 60 worden vermist. In Foehoemoera zijn vijf menschen om het leven gekomen; hier werden 250 huizen en 20 bruggen vernield De spoorbrug tusschen Kaltaitsji en Naka no is weggespoeld. Te Hirosjima zijn 15.000 huizen, het geen ongeveer do geheele stad boteekent, overstroomd. Een spoorbrug over de Ha- taka-rivier spoelde weg, waardoor het verkeer in deze streek geheel moest wor den stopgezet. Typhus-epidemie to Hannover. Reeds 524 gevallen on 0 dooden Een typhusepidemie te Hannover en om geving neemt onrustbarende afmetingen aan. Gistermorgen was bij 481 in de zie kenhuizen opgenomen personen typhus geconstateerd. Er waren toen reeds zeven hunner gestorven. Des morgens was dit aantal reeds gestegen tot 524 gevallen en 9 dooden. Hiervan zijn 268 mannen, 202 vrouwen en 54 kinderen. Daar typhus twee of drie weken noodig heeft om tot ontwikkeling te komen, is met zekerheid aan te nemen, dat nog een groot aantal personen geinfecteerd is, bij wij do ziekte nog niet tot uiting is geko men. Er heerscht reeds gebrek aan geschool de artsen en verplegend personeel. Op aandringen van de regeering heeft men een aantal specialisten op het gebied van infectieziekten van do universiteiten van Freiburg, Göttingen en Kiel naar Hanno ver gezonden. Gistermorgen werd besloten, verpleegsters uit andere steden aan te •tellen. Inmiddels zijn de badinrichtingen ge sloten. Verscheidene inentingslokalen zijn opengesteld, waar ieder zich tegen typhus kan laten inenten. Tot dusver is men er nog niet in ge slaagd, den haard der ziekte op te sporen. Groote hoeve-brand in Dultschland. Een in de nabijheid van Borken gelegen boerderij is met schuren en stallen een prooi der vlammen geworden. De boer, diens vrouw en zes kinderen slaagden er in zich In veiligheid te stellen. Drie kin deren kwamen echter in do vlammen om, terwijl een knecht vermist wordt. De oor zaak van den brand is onbekend. Een familie-drama. In verband met treurige familie-om standigheden heeft de 30-jarige landbou wer Dietzel te Altenburg in Thuringen, zijn vrouw, zijn 21-jarige stiefdochter, zijn dertien-jarigen zoon en vervolgens zich zelf van het leven beroofd. Van het ge heele gezin blijft slechts een driejarig jongetje over. Drie docden om twee dollar. Een welgestelde boer uit Pennsylvania was tot twee dollar boete veroordeeld, om dat hij zijn kind niet naar school wilde sturen. De cherifl met zijn assistent kwamen de boete innen, doch boer Holben wilde niet betalen en gelastte, dat zij het erf zouden verlaten. Toen zij weigerden nam hij een geweer en schoot beide ambtenaren dood. Bij het hooren der schoten was een buurman toegesneld, die alarm maakte. Toen Holben politie zag arrivceren, trok hij zich in een schuur terug en bedreigde ieder, die durfde te naderen, met zijn scho ten. Tegen den avond besloot men den hals- etarrigen en moorddadigen boor uit te rooken. Toen Holben met het geweer on der den arm trachtte te ontvluchten, viel hij als derde slachtoffer van zijn weige ring. Brutale juweeler.dieven. Scotland Yard is aan het zoeken naar een paar welbespraakte mannen van'tus schen de 30 en 40 jaar, die dezer dagen onder het waakzaam oog van den directeur en een bediende van een juwelierswinkel in Vigostrect bij Regenstreet te Londen hun slag hebben geslagen. Het tweetal vroeg in den winkel naar diamanten das spelden. Hoewel èn de directeur èn de be diende gedurende het halfuur dat de man nen zoogenaamd een dasspeld uitzochten schier tegen hen aanstonden, slaagde een der twee er toch irr zijn hand door een gor dijntje in de uitstalkast te steken en er een diamanten halssnoer ter waarde van 500 pond uit te stelen. Hoewel de directeur dadelijk achterdocht tegen het tweetal had gekoesterd, was hij overtuigd dat hij hun pogingen had verijdeld door hen voortdu rend op de vingers te kijken. Tot hij, nog geen vijf minuten nadat zij zonder keus te hebben gemaakt, vertrokken waren, den diefstal ontdekte. De man, die het snoer moet gestolen heb ben, stond met zijn rug naar do uitstalkast toe. Hij rookte oen sigaret en wierp "Zoo nu en dan den asch op den vloer. Dit gebaar schijnt gediend te hebben om de bewegin gen van zijn hand en arm te bedekken, toen hij deze door het gordijntje stak. Vergeetachtige treinreizigers. Het lijstje van op Woensdag en Donder dag gevonden voorwerpen in de Noord statie van Brussel leert niet alleen, dat er nog wel eerlijke menschen zijn, maar ook, dat vergeetachtigheid niet slechts een eigenschap der spreekwoordelijke profes soren is. In een trein, komende van Antwerpen, vond de controleur een portefeuille in houdende 1000 francs in papier en 200 francs in postzegels, 40 guldens en ver schillende belangrijke papieren, toebchoo- rend aan een Nederlander. De trein nit Os- tende verschafte 200 francs, een horloge en een vulpenhouder, terwijl in een vol genden trein een dame gezorgd had voor een sierlijke tasch met sieraden. Een heer uit Borgerhout liet den vol genden dag 350 francs achter met een horloge en een zilveren sigaretenkoker. De zelfde trein bracht ook nog een postzegel verzameling. Dien dag liet ook de trein uit Ostende zich niet onbetuigd; men vond er twee va liezen, die geld en toiletartikelen beyatfen, terwijl later een Engelscho dame nog een taschje met zeven pord sterling achterliet. Nederlandsch Oost-lndië Aardschokken op Java. Aneta seint uit Batavia: Vrijdagmiddag werden hevige aardschokken gevoeld in Midden- en Oost-Java. Toen de aardschokken gevoeld werden, ontvluchtte de bewoners hun huizen, waar van er vele gescheurd zijn, o.a. de apotheek van de firma Rathkamp en de sociëteit te Djocjakarta. Een moordaanslag. Een persoon, die uit een .auto stapte, loste op den landraadvoorzitter, mr. W. Andró Wiltens, in de voorgalerij in diens woning te Solo, twee revolverschoten. Mr. Andró Wiltens werd licht gewond. De aan rander keerde naar zijn auto terug en vluchtte. De chauffeur is aangehouden. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den Weleerw. Paler fr. B. Siemes O.P., die aldaar assistent was; tot assistent te Alkmaar (H. Jozef) den weleerw. Pater fr. J. T. Oonk O.P. en tot kapelaan to Amsterdam (H. Dominicus) den weleerw. Pater fr. G. J. Preller O.P., die assistent was te Alkmaar (H. Jozef). Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft belast met do zielzorg voor de Duitscli- sprekende Katholieken te Amsterdam den Weleerw. Pator fr. L. J. F. de Bicvrc O.P. KONINKLIJKE DEELNEMING. H. M. do Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik bezoeken de gewonden. H. M. do Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan do gewonden in het acade misch ziekonhuis. In twee auto's kwam het vorstelijk echtpaar met gevolg, be staande uit froule Sloet van Merxveld, eer ste hofdame, baron Van Hardenbroeck, kamerheer en den ordonnance-officier De Jonge van Halen, aan het academisch zie kenhuis in do Bocrhavestraat aan. Aan den iDgang van het academisch zie kenhuis werd het Koninklijk echtpaar op gewacht door den directeur, de heer H. Maas en den voorzitter van de medische faculteit te Leiden, prof. dr. J. van der Hoeve, die, na aan de Koningin en de Prins te zijn voorgesteld, het vorstelijk echtpaar naar de directeurskamer geleid den. Hier informeerde de Koningin naar de namen der gewonden, waarop de direc teur aan H. M. een lijst overhandigde met de namen der gewonden en den aard hun ner kwetsuren. Na deze te hebben doorge zien, begaven de Koningin en de Prins zich naar de zaal, waar de gewonden la gen. ILicr werd het Koninklijk echtpaar ontvangen door den directeur der heelkun dige afdeeling, prof.' dr. J. H. Zaayer en den assistent, dr. W. F. Suermondt, welke laatste ook zulk een groot aandeel heeft gehad bij de eerste hulpverleening direct na het spoorwegongeluk. Nadat prof. Zaayer de Koningin en de Prins omtrent den toestand der patiënten had ingelicht, bezocht H. M. vergezeld van den Prins één voor een de gewonden en vroeg aan ieder hnnner hoe zij zich vod den, drukte ieder hunner de hand en over reikte ieder een tuiltje bloemen, en sprak hun moed in. Nadat dc Koningin en de Prins aldus alle gewonden hadden bezocht, toondo prof. Zaayer het Vorstelijk echtpaar eeni- go good geslaagde Röntgenfoto's, genomen door dr. Steenhuis, van do gekwetsten. Na een verblijf van precies een half uur verliet het Koninklijk echtpaar het zieken huis, daarbij uitgeleide gedaan door den directeur, de heer Maas en do professoren Van der Hoeve en Zaayer. Bij het vertrek was het de Koningin aan te zien, dat zij zeer onder den indruk was van het bezoek. In do Boerhavestraat stond aan beide zijden een groote menschenmenigte, die bet Koninklijk echtpaar bij het vertrek hartelijk toejuichte. Ministerieele belangstelling. Zaterdagmiddag bracht de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, de heer Waszink vergezeld van den chef van zijn Departement mr. van Beeck Calköfn in het Academisch Ziekenhuis te Leiden een bezoek aan de gewonden. f Kei jusiitieele onderzoek. Op vordering van den Officier van Justitie te 's-Gravcnliage is ter zake vau het spoorwegongeluk te Leiden een straf rechterlijk onderzoek ingesteld. De rcch- ter-commissaris van de rechtbank aldaar, in i u voor-onderzoek belast, heeft des kundigen benoemd, ten einde geheel zelf standig een onderzoek in le stellen naar de oorzaak (oorzaken) van het ongeluk en hem omtrent de resultaten van dit on derzoek verslag uit te brengen. De door den rechter-commissaris be noemde deskundigen zijn: Jlir. I. G. van Reigersberg Versluys, lid van den Raad van Beheer van de Nederlandsch-Indische Spoorwegmaatschappij; prof. ir. G. H. de Vries Boekman, hoogieeraar te Delft, en jhr. ir. I. RÖell, directeur van de West- landsche Stoomtram. De deskundigen zijn door den rechter-commissaris beëedigd en hebben denzelfden dag hun onderzoek aangevangen. WAT ZAL DE OORZAAK ZIJN? De chef van weg en werken aan hei woord. De heer Maas Geesteranus, den chef van Weg .en Wérken bij de Nederland- eche Spoorwegen heeft in een gesprek met het „U. D." gezegd: „De opmerking dat men onder de rails door kon kijken is afkomstig van perso nen die met het spoorwegbedrijf niet op de hoogte zijn. „Want onder de rails door kijkenkan men op honderdtallen pla&tsen van iedere spoorbaan, vooral op spoorba nen die tot de hoofdlijnen behooren en zijn aangelegd naar de nieuwe constructies, waarbij de rails aan de dwarsliggers be vestigd zijn met zoogenaamde stoelen, wat ook tusschen den Haag en Leiden het ge val is. Door die bevestiging kan men on der de rails door kijken, wat misschien vreemd is voor een oningewijde, maar héél gewoon is voor een ter zake kundige. Die mededeeling van „onder de rails door kunnen kijken" is, als argument voor een deplorabelen toestand van den weg, al even zot als de mededeeling die óók in een courant voorkwam „dat zelfs de wissels zóó onvoldoende werkten dat men ze op verren afstand kon hooren piepen". Nu moet u weten, dat er op dezen weg waar het ongeluk gebeurde, heelemaal geen wissels liggen en de eerste wissel in deze baan zich pas bevindt óf aan het station Voorschoten, óf bij het station Leiden. Er is ook in een blad gepubliceerd dat de baan juist dezer dagen was vernieuwd door het aanbrengen van nieuwe dwars liggers; óók al weer volstrekt onjuist, want sedert 1921 is er op dit traject van de spoorbaan niets vernieuwd aan rails, noch aan dwarsliggers. Wel was er kort te voren grind bijgestort op de baan, maar die bijstorting, welke men óók al genoemd heeft in verband met de'„mogelijke oor zaken" van 't ongeluk, is alleen gebeurd op het naastliggende spoor en niet langs de rails in de richting naar Leiden. Het storten van ballast op een spoorbaan in den vorm van grint of zand, is niets bij zonders. De constructie van den spoorweg was hier van het beste type, rails op stoelen. Ook de veronderstelling van het loslaten van een lasch-plaat, is al direct te verwerpen, want een laschplaat zit be vestigd met minstens vier grooto moeren aan iedere rail. Er zouden dus op z'n minst vier van die zware moeren moeten zijn losgegaan, wilde er een laschplaat afvallen, wat al dadelijk onaannemelijk is. Maar aangenomen nu voor een oogenblik dat er werkelijk een laschplaat was afge vallen, dan heeft men toch nog altoos de laschplaat aan de andere rail van het spoor, want de laschplaten worden aan beide rails aangebracht. En ook die andere laschplaat zit met vier sterke moeren vastgedraaid. Zoolang ook die tweede laschplaat niet is afgevallen dreigt er bij het loslaten van één laschplaat geen ge vaar, de trein zal rustig over haar baan glijden, want de nog vastzittende lasch plaat houdt voldoende tegen. Déraillement zou pas te duchten zijn als beile platen waren losgevallen. En daarom is eenvou dig niet te denken, want dat behoort tot do onmogelijkheden, zoo goed als het reeds onmogelijk is om te denken aan het uit vallen van één laschplaat. Een weggeval len laschplaat zou het personeel dat den spoorweg dagelijks schouwt, ook direct moeten zijn opgevallen. Conclusie van dit onderhoud: Er is mo menteel geen enkele aanwijzing voor een oorzaak van dit déraillement. De Tel. meldt dienaangaande nog: In verband met de geruchten, als zou den de dwarsliggers vermolmd zijn, heb ben we een onderzoek ingesteld. Van ver molming is geen sprake; het praatje is in de wereld gekomen, doordat men brok kelig en zacht hout op de baan heeft waar genomen. Dat dit het gevolg van ouderdom zou zijn is niet waar. De wielen van de machine, van den tender en van de vol gende wagens hebben de dwarsliggers, al thans gedeelten daarvan, versplinterd en fijngemalen. De afstand van de plek, waar op de eerste wielen naast do rails zijn gaan loopen, tot do plaats, waarop de machine tot stilstand is gekomen, bedraagt ongeveer 120150 meters. Zoolang de ravage daar blijft bestaan is geen vakkundige in staat iets omtrent de oorzaak te zeggen. Alles wat men daaromtrent vertelt, zijn, zoo zeidc een der ingeieurs tot ons, slechts supposities. Geen suppositie intusschen is, dat een der palen, die het electrisch net draagt, door de machine of door een der wagons geraakt is. Het ijzerwerk aan de baanzijde vertoont een deuk. De rails wurqn van het zwaarste type, welke aangeduid worden met het gewicht van 46 K.G. per strekkenden meter. Het feit, dat deze spoorslaven* verdraaid en verwrongen waren, zegt weinig. Dit is het gevolg geweest van den ontzaglijken druk, welken het déraillement heeft uitgeoefend. De omstandigheden dat het opgaande spoor hooger ligt dan het afgaande, (waar op het ongeval plaats vond), beteekent, dat er een verzakking heeft plaats gehad. Uit veler verklaring blijkt, dat vóór het onge luk beide sporen ongeveer op hetzelfde niveau lagen; verderop bij de onbescha digde gedeelten is dat bovendien nog to zien. "Wij hebben dienaangaande de meening gevraagd van den hoofdingenieur, den heer Rovers, die te kennen gaf, dat de kracht van het déraillement het punt heeft doen verzakken. Verder hebben we inlichtingen ingewon nen omtrent het aanbrengen van grint op dat gedeelte van het baanvak. Dit had, zoo zeide men ons, inderdaad plaats gehad, doch op het andere spoor. Het aanbrengen van ballast onder 't spoor beteekent boven dien niets bijzonders: herhaaldelijk doet men dat, óf om te versterken, óf om het spoor wat hooger te brengen. Het opruimingswerk. In de situatie op de spoorbaan begint een weinig meer teekening te komen. Het lo en 2e klasse rijtuig is op de helft in tweeën gebrand en gezaagd: het eene ge deelte, waarin de beide slachtoffers vie len, zit nog in de sloot, het andere werd Zaterdagochtend aan vier kanten tege lijk opgevijzeld, waarna men er een plat ten goederenwagen onderschoof. Het draai stel had men natuurlijk te voren verwij derd. Het bagagerijtuig is eveneens ge halveerd; zaag en steekvlam hadden ook hier snel werk verricht. Wat het postrij- tuig betreft, men heeft dit weer op zijn wielen gezet. Door de ontsporing is het naar links gevallen en moet blijkens de sporen op den wagen wand een eind zij a meegesleurd. Opmerkelijk is, dat verschil lend© ruiten aan de linkerzijde nog heel zijn. Het achterste zijgedcelte van het rij tuig is echter versplinterd; hier zijn de platen afgerukt, terwijl de buffers vlak bij den bufferbalk zijn afgeknapt. Uit den toestand waarin dit P.-rijtuig verkeert, zou men kunnen concludeeren, dat het ge deelte, dat aan den locomotieftender be vestigd was, eenigsZins omhoog is gescho ten, ten gevolge van het opduwen der volgwagens. Ten slotte de locomotief, de 3719, die zooals we reeds eerder meldden, tot het zwaarste type voor personentreinen be hoort. Deze ligt absoluut aan de linker zijde plat en het is te zien, dat zij in die houding een eind is voortgeduwd. De lin kerkant is geheel onder het grint van de baan gewerkt. Daardoor zijn haar hui ten liggende cylinder mitsgaders het drijfwerk aan dien kant en de wielen der voortruck geheel onzichtbaar. Wat er gebroken is. kan momenteel nog niet geconstateerd worden; echter valt wel met zekerheid te zeggen, dat algeheele slooping der 111a. chine niet noodzakelijk zal zijn. Niet legen, staande breuken en ontwrichtingen, zal nummer 3719 niet uit de reeks dor Jum bo's geschrapt behoeven te worden. Dat grondige reparaties noodzakelijk zullen zijn, spreekt vanzelf. De pijp is thans gedemonteerd en dal is het geval met de koperen sierbedekkin, gen van den stoomdom en van de veilig heid. Wat er voor in aanmerking komt wordt thans, gesloopt, zoo b.v. de uitste kende deelen. De ingenieurs koesteren na melijk het stoute plan den Jumbo, die bedrijfsklaar een gewicht heeft van 70.000 K.G. overeind te zetten. Vandaar dat alios wat los gemaakt kan worden, er afge haald wordt. Is dezo vermageringskuur afgeloopen, dan kan de groote stunt, het .rechtzetten der locomotief, geprobeerd worden. De tender is in de achterzijde van de locomotief gedrongen. Zooals men weel zijn het de afschuivende kolen geweest, welke den ongelukkigen Van Rhoon be dolven hebben. Hoe hachelijk de positie van Müller, Ettikhoven en Van Rhoon is geweest, blijkt duidelijk als men den toestand in deze omgekeerde cabine in oogenschouw neemt. Ook deze cabine wordt min of meer ontleed; tal, van kranen, bouten en handles zijn geamputeerd en zoo is dat ook het geval met den speedmeter. Zijn aanwij zing is echter met het oog op do gereden snelheid van weinig importance, immers er waren geen termen om op deze plek langzamer dan gewoonlijk te rijden De aanwezigheid van Van Rhoon op de ma chine is bovendien wel een aanwijzing, dat er model gereden is, om niet te spre ken van de rij-capaciteiten van Müller zelf. De gewonden. Naar den toestand van gistereh te deelen is er bij alle gewonden eenige 1 uitgang merkbaar, en kan gezegd worden, dat voor allen het levensgevaar geweken is. Zonder uitzondering maken allen het naar omstandigheden goed. Do eerste, die het ziekenhuis waarschijnlijk zal kunnen verlaten, is de 21-jarige A. de Vries uit do Sarphatiestraat te Amsterdam. Zijn been moest heden echter opnieuw worden gezet. De begrafenis van EH bhov De begrafenis van den leerling-ui u !ii- nist K. van Ettikhoven zal plaats hebben a.s. Woensdag, 's middags, op de be graafplaats te Oud-Leusden. Zijn collega's zullen hem de laatste eer bewijzen. Hel stoffelijk overschot is heden van Leiden naar Amersfoort vervoerd. De groote vertraging. De werkzaamheden hebben hel, zooals we reeds mededeelden, mogelijk gemaakt het opgaande spoor ten dienste van beide richtingen in gebruik te nemen. Wat men zich daarvan had voorgesteld, is niet verwezenlijkt. De vertragingen waren van dien, aard, dat zij sterk desorganiseerend op den treinenloop werkten. Tal van trei nen maakten vertragingen die tusschen de één- twee uur beliepen. Bovendien was voor het traject evenwijdig met de plek van het ongeval, gelijk men weet, een maximum snelheid van 10 K.M. vast gesteld. Do treinen kropen voorbij: I; publiek puilde letterlijk uit de portier-ven sters om niets van het opruimingswerk to verliezen. Sommige treinen waren gecom bineerd en reden met voorspan (een extra locomotief voorop) ten einde de vertra ging zooveel mogelijk te beperken. Do autoriteiten begrepen, dal liet zóó niet verder kon gaan, het is zéér waar schijnlijk, dat de groote sneltreinen dan ook weer via Gouda geleid zullen worden. Dat de angst er danig bij het publiek inzat, bemerkten we Zaterdagmorgen, tij dens de reis AmsterdamLeiden, aldus do „Tel." Vóór laatstgenoemde stad moest eenige keeren voor een onveilig sein ge stopt worden; een dezer keeren was bet remmen nogal bruusk, waardoor de 1 eh- terste rijtuigen een licht schokje kregen. Dat was al voldoende om een der reizigers te doen opspringen en het portier tc doen openen. Regeling voor Maandag en volgende dagen. Ingaande Maandag a.s. is, tot nader le bepalen datum, voor bet spoorwegverkeer de navolgende regeling getroffen. De afkomende treinen tusschen Rol ter dam D.P. en Amsterdam G.S.: 161 (loopt via Rotterdam D.P.) 6, 12, 216 (dezo trein loopt tot W.P.), D 24, D 28 worden omge leid via GoudaHarmeien. Opgeheven worden de opgaande treinen; 1109 van Leiden naar Den Haag, 211 van Amsterdam naar Rotterdam D.P., 203 idem, 29 idem, 1055 van Leiden naar Den Haag, 1075 idem (op Zon- en feestdagen 1095 van Leiaen naar Rotterdam D.P) 229 van Haarlem naar Rotterdam D.P De volgende afkomende treinen worden opgeheven: 202 van Den Haag naar Lei den, 206 van Den Haag naar Amsterdam, 30 van Den Haag naar Leiden, 218 van Rotterdam D.P. naar Amsterdam G.S., 22G idem, 1070 van Rotterdam D.P. naar Lei den. Trein 236 loopt van Rotterdam naar Leiden op den tijd van trein 1070 en stopt in Delft en Voorschoten. Van Leiden a' wordt een vertraagde trein 236 doorge voerd. Van Haarlem af loopt op den tijd van trein 236 een voortrein van Haarlem naar Amsterdam. Opgeheven worden of opgeheven, blijven de locaaltreinen: serienummers 800 tus schen Leiden en Den Haag. Trein 237. n» stoppen le Leiden, 208 zal stoppen le den ers Haarlem, trein 220 idem -x-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4