II Hl VI SCHILLERHORST Tweede Blad, Maandag 13 September 1926 belasting-ontwerpen. De Regscring zal wijzigingen voorstellen. Thans is verschenen het eerste gedeelte van het verslag der Commissie van Voor bereiding uit de Tweede Kamer over de bekende belastingontwerpen. De commissie besloot, de tot dusver ge wisselde stukken als eerste gedeelte van het door haar aan de Kamer uit te bren gen verslag, te doen uitgaan. Het tweede gedeelte zal zich dan kunnen bepalen tot een verslag van het mondeling overleg over een aantal punten, tot welk overleg de commissie de regeering heeft uitgenoo- difid. Intusschen acht de commissie het ge- wenscht, reeds thans méde te deelen, dat zij ten opzichte van een belangrijk onder deel reeds door de schriftelijke behande ling met de regeering tot overeenstemming is gekomen. Schrapping opcenten inkom stenbelasting. Zij kwam tot het besluit, de Kamer aangenomen dat er wordt overgegaan tot verlaging in de door de regeering voorge stelde mate van de inkomsten van het Lce- ningsfonds gunstig te adviseeren, om trent het door de regeering opgeworpen denkbeeld, om de gezamenlijke voorstel len, in zake schrapping en vermindering van eenige heffingen ten bate van hot Lee- ningsfon^s, te vervangen door een alge heels schrapping van de 25 opcenten op de inkomstenbelasting ten bate van dat fonds geheven. Oe hotelbelasiing. In verband met de gemaakte opmerkin gen in zake de aanvulling der Zegelwet ontkent de minister niet, dat het hotel-, restaurant- en cafébedrijf vrij zwaar be last is, maar hij wijst er op, dat een: deel van die zware belasting n.l. op het per soneel juist bij ditzelfde ontwerp bij wijze van compensatie aanmerkelijk wordt verlaagd, en bovendien, dat de thans voor gestelde heffing gemakkelijk zal kunnen worden afgewenteld op de bezoekers, ter wijl juist dezen het zijn, die men door deze verteringsbelasting wil treffen. Door deze matige belasting zal het vreemdelin genverkeer, naar de meening yan den mi nister, niet ernstig worden geschaad. Over voldoend betrouwbare gegevens om de opbrengst der voorgestelde belasting anders dan globaal te ramen, beschikt de regeering niet. De minister acht het niet raadzaam, een vrijstelling te scheppen voor kleine verte ringen, gemaakt in inrichtingen van min der eenvoudigen aard. Hij vreest, dat al lerlei groote verteringen dan in kleinere zouden worden gesplitst. Mr. Ledeboer. Mr. Ledeboer, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, is Vrijdag in zijn woning te 's-Gravenhage van de trap gevallen, waarbij hij op één zijner knieën viel. Dit had een spierscheuring boven de- knie schijf (en gevolge, welke een kleine ope ratie noodzakelijk maakte. Te dien einde werd mr. Ledeboer in 't R.-K. Ziekenhuis opgenomen. De operatie is goed geslaagd en de toestand van den patiënt is zoo gun stig mogelijk. Verwacht Wordt dat mr. Ledeboer over een dag of acht thuis verder verpleegd zal kunnen worden. Gewiengde Berichten ONGELUKKEN. Ernstig auto-ongeluk. Zaterdagochtend reed een luxe-auto van Duitsche nationaliteit, komende van de richting Utrecht, in De Bilt in de eerste bocht bij „Beerschoten" dit is op de plaats waar de tramrails van de lijn UtrechtZeist van den rijksweg afwijken tegen een langs den weg staanden boom doordat de bestuurder, dr^_A. W. uit Lipp- stadt, de tramrails wilde volgen. Vermoede lijk is deze botsing, die aan de linkerzijde plaats had, ontstaan door het plotseling remmen van den bestuurder, toen hij den verkeerden weg gevolgd was. De be stuurder zelf, die slechts een kleine schaaf wond aan het hoofd bekwam, is er goed afgekomen, doch zijn echtgenoote, die naast hem zat, alsmede een achter in den auto zittende bejaarde dame, warden uit den auto geslingerd en bekwamen ernstige verwondingen. Mevrouw W. brak haar lin kerarm bij den pols en bekwam aan het hoofd eenige schaafwonden; tevens klaag de zij over inwendige pijnen. De oude dame werd hevig bloedend uit neus en mond be wusteloos .opgenomen; zij heeft vermoede lijk een hersenschudding bekomen. Do familie was op de terugreis van Noordwijk naar Duitschland. Van den auto was de linkerzijde van de carrosserie beschadigd en de stuurinrichting verbogen. Auto over den kop. To Delft is Zaterdagmiddag een auto, waarin v. d. G. en v. d. S. uit Vlaardingen, op den Oostsingel over den kop geslagen, tengevolge van een oneffenheid in den weg. Een hunner kwam onder de auto terecht, doch werd er ongedeerd onder vandaan ge haald. De ander had een wonde aan de knie bekomen. De auto, waarmede zij van Amsterdam waren gekomen, hadden ze juist dien dag gekocht. Hij is leelijk ge havend. Verbrand. Het 3-jarig kind van den heer J. Mim- pen te Strijp, dat bij het spelen met luci fers ernstige brandwonden opliep, is in het ziekenhuis te Eindhoven aan de gevolgen overleden. De 18-jarige H. W. Verbeek, werkzaam aan de lijmfabriek, te Delft, heeft bij zijn arbeid een bak met kokend water over zijn lichaam gekregen. Hij is m©t ernstige brandwonden naar hot ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. „Ja zeker", bevestigde ze met een kuch je, „met mij en oom". Maar Dora had geen gelegenheid op de plagerij in te gaan, want in de gang klonk de stap van den notaris. Hij deed meteen de deur open. „Ha, eindelijk, oompje lief", riep Dora, „we waren bang dat u niet zou komen. En dat het te laat zou worden voor ons uit stapje". „O kind nog tijd genoeg, maar ik dacht dat we niet gaan zouden. De postdirecteur zei me daar net, dat hij hier opgebeld had om te zeggen, dat hij en z'n vrouw niet van de partij konden zijn, zooals afgespro ken was". „Maar eerst zouden we toch ook zon der hem gaan". „Goed, goed, we zullen ook gaan", ant woordde Burton, „schenk me de koffie maar in". Hij had zich aan tafel gezet en smeer de zich een broodje. Zijn vrouw, die hem good kende, zag dat hij eenigszins geagi teerd was. Er scheen hem iete onaange naams gepasseerd te zijn, want hij toonde niet die kalmte, die schier onbewogen rust, die zij anders van hem gewoon was. „Als je soms te vermoeid bent, Ferdi nand", zei ze, „dan kan het ook nog wel een anderen keer". „Weineen, ik vin het heel best, .ik ga heel graag. Maar zoo met z'n drieën, in den wagen ïb plaats voor vijf en „O oom, dat hebben we ook gedacht", riep Dora, „tante en ik hebben afgespro- gen, dat wc de beide meisjes van Beekum zouden vragen mee te gaan. De notaris maakte even een beweging van schrik. Verdronken. Gisternacht is op do Maas ter -hoogte van Pernis de stoker, de 30-jarigo S. S. van het NederL stoomschip „Winsum" overboord geslagen en verdronken. Zaterdagavond is de 60-jarige A. E. W. uit Liverpool, eerste machinist van het Eiigelsche stoomschip „Aarleya", liggende in de Waalhaven, toen hij zich aan boord wilde begeven, vermoedelijk door een mis stap te water geraakt en tusschen den wal en het schip terecht gekomen. Na langdu rig dreggen werd het lijk opgehaald. Dood gebleven. Op de Spoorstraat te Gouda bleef gister avond de ruim 70-jarige H. plotseling (lood. Aan de gevolgen overleden. Te Koewacht Is een 14-jarige jongen overleden aan do gevolgen van do verwon dingen die hij Dinsdag op liep bij het val len van een wagen met steenen," welke wa gen hem over de borstkas ging. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Daad van een waanzinnige. Zaterdagavond heeft zich nabij de Be- vermeer te Angerlo bij Doesburg 'n ernstig drama afgespeeld. De bewoner van de boerderij aldaar, een zekcro Van Beek, stak in een vlaag van waanzin op den zol der den hooivoorraad in brand. De onge lukkige bleef zelf in het brandende pand echter. Eerst na geruimen tijd kon hij daaruit verwijderd worden. De landbouwer Pastoor uit Elderik droeg hem uit het brandende huis en liep daarbij brandwonden aan de armen op Van Beek zelf had zware brandwonden aan het geheele lichaam bekomen. Hij werd in hoogst bedenkelijken toe stand in het ziekenhuis te Doesburg opge nomen, waar hij weldra overleed. In dezen brand zijn nog een twaalftal varkens omgekomen. Te 's'Gravenhage. Zware binnenbrand in een gewezen bokkingrookerij. Omstreeks kwart over drie Zaterdagmid dag werd de Haagsche brandweer gealar meerd voor een brand in de Marcelisstraat. Buren hadden rook zien komen uit het dak van de gewezen bokkingrookerij op no. 68. De Duinstraat is vlak bij en dus was de motorspuit in enkele minuten aanwezig Lichtgele,rook trok tusscben de pannen van het dak uit. „Dafmoet stroo zijn", wist de boofdbrandwacht terecht. De deur van de rookerij werd opengetrokken. Daar 6tondcn de agenten met een straal op de waterlei ding voor kisten mèt glas, waarmede de rookerij volgeladen was. Heelemaal ach terin moest het vuur zitten. Kist na kist werd naar buiten gedragen. Wel vijftig tel de men er naderhand op de binnenplaats. Toen was men bij de vuurhaard, dio spoe dig gedoofd was. De aangebrande kisten werden naar buiten gereden om nabehan- deld te worden. Brandmeester de Jager verwonderde er zich over dat de kisten aan de onderkant het meeste verbrand wmren. En de kisten die tegen den f7and van de rookerij stonden waren bijna verkoold. Zijn jarenlange ervaring zei hem dat dit brand je aangestoken moest zijn. En inderdaad vond men in den muur drie luchtgaten, waarvan de roosters vernield zijn. Juist voor een der gaten stond de meest ver koolde kist. Zonder twijfel heeft men hier met kwaadwilligheid te doen. Een der hoofdinspecteurs van de afd. G. van den justitioneelen dienst, die jarenlang aan de Duinstraat gezeten heeft en Scheveningen dus door en door kent zal een onderzoek instellen. De rookerij was als pakhuis ver huurd aan den heer Buchsbaum uit Neu- Sariditz in Klein Polen, een glasimporteur De partij glas was verzekerd. De schade is niet bijzonder groot. Te Rotterdam. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur Is te Rotterdam brand uitgebroken In loods 18A slaande op het terrein van de gemeentelij ke handelsinrichtingen aan de Stieltjes straat. De loods was in gebruik bij do naamlooze vennootschap Internationale handel, en transport centralen Trazent uit de Westerstraat en was bijna geheel ge vuld met balen lompen, jutte, katoen en pek. De brand had al dadelijk een ernstig 1 aanzien, temeer aangezien loods 18, die „Vindt u het niet goed, oom", vroeg Dora. „O hm, jawel, por slot van rekening is het 't zelfde, maar jullie scheppen mo dan toch wel met een heel groot damessgczel- schap op". „Ja oom, maar Frans van Beekum gaat er oolc heen op z'n motor. En dan zijn er toch twee heeren. Het is nog niet veel voor vier dames, maar het kan toch". Mevrouw Burton zag, dat haar man met het plan heelemaal niet instemde en dat hij zelfs moeite had zijn ontstemming niet zeer duidelijk t© toonen. Waarom, zoo vroeg zij zich af. Hij mocht de van Beekum's wel lijden en hij gunde zijn nichtje gaarne een plezier. „Hoor eens, Ferdinand", zei ze, „als je het beter vindt bet plan niet te laten doorgaan? We kunnen er nog wel af". „Weten de meisjes er al van?" „Ja". „En willen ze mee, weet je heel zeker dat ze graag mee willen?" „O ja oom, mijnheer van Beekum zei dat zo dolgraag mee willen?" „Wie zei dat?" „Mijnheer Frans. Hij vertelde nog, dat hij toch al plan gehad had Suzanne achter op de duo-zitting mee te nemen. Maar dat vindt mevrouw niet goed, dat lijkt haar vel te gevaarlijk, maar met ons> in de auto mogen ze graag mee". „Maar hobben ze je dat zelf gezegd". „Neen, we wouën ze opbellen, maar toen kwam net Frans van Beekum hier voorbij. En toen heb ik het hem gezegd en toen zei hij ook, dat hij met den motor ging". „En heeft hij later komen zeggen, dat ze meegingen!" dicht bij de brandende loods staat en die gevuld was o. a. met balen meel groot go- vaar liep, oveneens in brand te geraken. De brandweer verscheen dan ook met veel materiaal tor plaatse. Van te voren had personeel van dc Ne- derlandsche Rijnvaart Vereeniging al m*l twee stralen op de waterleiding het blus- schingswerk aangcvaögen. De brand greep heel snel om zich heeu; dikke grijze rookwolken stegen uit de lood8 op en dreven langzaam weg, zij waren ook op den rechter Maasoever goed te zien en lokten daardoor vele belangstellenden naar het terrein. Hoewel met 12 stralen gewerkt werd, kon men niet verhinderen, dat do loods geheel uitbrandde. Het houten ge bouw werd zelf ook een prooi van de vlam men en stortte in. Het dak van loods 18 vatte aan do Noord- en de Oostzijde vuur. Dit begin van brand kon men evenwel tij dig blusschen, zoodat de loods verder be houden bleef. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Verzekering dekt do schade. Te Helmond. Nadat Zaterdagmorgen de brandweer te Helmond een kleine binnenbrand In de de- kènfabrieken der firma Swinkels ge- Lluscht had. brak Zaterdagmiddag brand uit in een houten opslagloods van Carp's Garenfabrieken. Doodden zeer sterken wind liet zich deze brand aanvankelijk ernstig aanzien. Voor de brandweer viel er niets anders te doen, dan hot gebouw, waarin kisten, garenmandon, afval en garen ge borgen was te laten uitbranden en de be lendende fabriek van Carp's Garenfabrie ken, en de opslagplaatsen van lompen der firma Sleegers voor afbranden te behoeden. Zij is daar dan ook in geslaagd. De firma Sleegers echter kreeg zeer veel waterscha de Door de vonken begonnen eenige wa gens aan de Spoorhaven geladen met stroo te branden. D>oor spoedige hulp van hot spoorwegpersoneel word hier brand voor komen. Brand in Stsenwijk, Gistermiddag omstreeks half twee is brand, uitgebroken In het huidenpakhui3 van den heer Kan te Steenwijk. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat hot pakhuis ten dee- le geheel verbrandde. Alles is verzekerd. De belendende perceelen kregen geen schade. Baldadigheid. Vrijdagmiddag hebben kwajongens, blijk baar met een speelgoed-pistooltje, gescho ten op de ruiten van een school aan den Pompenburgersingel te Rotterdam. Zij schoten van de zijde van het Strooveer. Een luit werd vernield en de scherven vlogen het lokaal binnen. Hoewel in dit lokaal juist les gegoven word, Is niemand ver wond. Zaterdagmorgen bleek, dat nadien nog ettelijke malen op het gebouw gescho ten is. Er waren althans'toen weer drie ruiten vernield. In de lokalen zijn stukjes lood teruggevonden. De politie is mot een en ander in kennis gesteld. Een onderzoek wordt ingesteld. Ontvluchtingspoging van een arrestant. Verleden week is te Tiel gevankelijk bin nengebracht een jongeman, die zich in Maas en Waal had uitgegeven als inspec teur voor aangelegenheden den watersnood betreffende, waarbij hij verschlllendo op lichterijen had gepleegd. Nadat hem Vrijdagmorgen door den rechtercommissaris eon verhoor was afge nomen, werd hij onder geleide van eeri rijksveldwachter naar het Huis van bewa ring teruggebracht. Nauwelijks buiten het rechtsgebouw rukte hij zich los, liep naar den Waaldijk en sprong op do losplaats der schepen. De rijksveldwachter v. S., die dpn vluchteling nazette, vond hem beneden be wusteloos liggen. Por brancard werd hij raar het Huis van Bewaring overgebracht. Inbraak. Zaterdagnacht heeft men inbraak ge pleegd in het kantoor van den houthandol van M. van Dijk op het Slagveld in Den Briel. Door het insnijd®n en verwijderen van een glasruit heeft men zich toegang verschaft tot hot vertrek, dat uit twee af- deelingen bestaat, in elk waarvan een brandkast stond. Die in het eerste gedeelte was op het nachtslot en op deze heeft men door boringen mol een vijl pogingen aange wend om tot den inhoud te geraken, welke pogingefi echter mislukt zijn, vermoedelijk „Neen, Suzanna heeft opgebeld. Zo vin den het heerlijk", antwoordde Dora, „maar u kijkt zoo vreemd oom, u schijnt hot heelemaal niet prettig to vinden. Heusch als wo dat geweten haddon". „Neen, noon, kind, dat kon je niet weten", antwoordde mijnheer Burton, „ik vind de regeling heel goed. Suzanne en Lizo zijn heel aardige meisjes. En het is best dat Frans op zijn motor meerijdt. Heusch ik meen het". De notaris zei het heel opgewekt en het nichtje was dadolijk tevreden gesteld. Ze meende dat haar oom haar maar even had willen plagen, door te doen alsof hij het niet goed vond. „Ja, tante zei dok, dat u het best zou vinden en liever met de van Beekum's ging dat met den postdirecteur en zijn vrouw. Nou, ik ook hoor", babbelde zij vroolijk. Maar mevrouw Burton was niet over tuigd. Zij voelde dat haar man terwille van Dora thans doed alsof hij mot de go- troffen regeling wel was ingenomen. En toen, nadat het tweede ontbijt was afgo- loopen en Dora naar haar kamer was, zij zich met haar man alleen, zeide zei: „Hoor eens Ferdinand, wat is er?" „Wat zou er zijn", vroeg hij, doende als of hij haar begreep. „Waarom zou je vanmiddag liever niet gaan en waarom was je een oogenblik ont steld, toen je hoorde dat we Suzanne en Lize van Beekum gevraagd hadden moe te gaan Het spijt me, ik dacht wezenlijk, dat je dat wel aardig zou vinden". „Och jawel, waarom niet. Maar ik zal je hot maar zeggen", antwoordde Burton, „het verwondert mo zoo, dot ze mee willen". UIT DE RADIO-wereld. Programma's voor Dinsdag 14 S-ptember. II i 1 v o r g u Di, lOf.O M. 12.Politicber. 7.Vooravondconcert door hel If. D.O.-Orkes( 7.Poliliebcr. 7157.45 Lezing door den heer v. d. Horst, over: Radio in Indic. 7.45 en 10— Politicber. 81010.30 R.-K. Radio-avond. Het H. R. O.-kwartet. Mia Tibbe, piano. Louise Wijngaarden, alt. Iïenri Tibbe, viool. Jan Wagenmaker, cello. Frl. Gizi Tolli do Kis- ker, Hongaarsche sopraan, la. Oh, del mio dolco ardor, Gluck. b. Canzonetta, Rosa. Sopraan. 2. Kwartet in G-moll voor piano, alt, viool en cello. Mozart. K. R. O.-kwar- tet. 3a. Ich liebe dich, Griog. b. Genesung, Robert., e. Im Herbst, Robert. Sopraan. 4. Rede door den Zeereerw. Pater Hyacinth Hermans, redacteur van „Do Maasbode", over: De radio in het moderne loven. 5a. Bonjour Suson, viool, alt en cello, Faure. K.R.O.-kwartet. Da ventry, 1600 M. 10.501.20 Concert door het Stanley Holt octet en solisten (piano, sopraan, te nor). 1-202.20 Orgelconcert van do St.-Law*- rence jewry. 3.20 Het radiokwartet en B. Blakslad, contra alt. 4.20 Lezing: The south sea islands 4.35 Muziek v. h. Marblo arch pavilion. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Danstauziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbor nieuws. Fransche lezing: „Le temps qu'il fait" 7.45 Walsen en impromptus van Cho pin E. Isaacs, piano, 8.Lozing: Old St. Pancras church. 8.20 Vóór-oorlogs herinneringen. Or kest en J. Borks, humorist Grace Daniels, zang. Lily Irene, zang. 9.50 Weerber,, nieuws. Serie-verhaal: The ultimate Island (deel 4). 10.20 G. Gwyther, liedjes a. d. piano. Mabel Constanduros, Cockney schotsen. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s" 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 6.05 Solistenconcert. 8.5010.35 Concert. Orkest en vocale solisten. Königswusterhauaen, 1300 M. 8.50 Over Fontane en zijn werken. 9.20 Vroolijke avond. Duoten op do hiit S. Ball, bariton. E. Diosy, sopraan. 10.5012.50 Dansifiuziek. Brussel 487 M. en Antwerpen 265 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Concert. Mme. Boulanger, zang. 10.20 Nieuwsber. Münster, 410 M. 1.352.50 Operar-ouvorturos door or kest. 4.054,35 Kindcruurtjc. 4.354.50, 4.50—620, 0.20—7.20, 7.20 8.Lezingen. 8.208.50 Lezing: Psychologie f. das tfigliche I.eben. 8.5010.40 Volks-avond. Orkest en K. Mülfer, tenor. ook wel door het breken van dc vijl. Trou wens men ontwaart niet met beroepsin- brokers te doen te hebbon, omdat do ben ringen to ver boven het eigenlijke slot zijn aangebracht. De tweede brandkast' \\ta niet goslotop het ondergedeelte bovado wei nig van waarde, oen lado daarboven heeft men geforceerd en daaruit (Th administra tieve stukken gehaald en op den vloer door elkaar geworpen. Men hoeft echter niets ondors dan een voorraad plak-, rente, en postzegels gevonden, die men, met oen kistjes sigaren medeuam. De fraudes in de hclasfing-kohiercn te Sittard. Naar aanleiding van do fraudes ge pleegd in de belastingkohieren te Sittard, waarvoor onlangs werd gearresteerd de sinds enkoio maanden verdwenen .dnir-i waarder J H.. aldaar, werd door dc Justitie uit Maastricht mol assistentie van do gemeentepolitie een huiszoeking gcda.iii „Waarom? Wat is er dan." „Nu luister oens, Anno, ik moet. het jou ook wel zoggen, het staat slecht met (la ia» Beekum's, financieel, begrijp je? Van Beekum heeft heel zwaar gesj>eculeor<l en ik ben heel bang, dat hij het niet houdt". „Ts het werkelijk waar", vroeg mevrouw ontsteld, „maar ik dacht dat zc heel rijk waren". „Ja, ze waren rijk, maar zo zijn op hel oogenblik straatarm. En ieder oogonblik kan de bom barsten". „Wat Wat denk je dan dal cr zou go beuren?" „Faillietverklaring en zoo hé. Het staaf voor do deur, het kan niet uitblijven", ant woordde Burton met iets hards in zijn stem, maar dan op heel anderen toon voeg de hij er bij: „God, ik vind bet zoo ver schrikkelijk. En hot Bchijnt, dat z'n kinde ren er nog niets van afweten. Dio meisje» niet, enfin, maar ook Frans niet. Anderf zou hij er toch waarachtig niet aan den ken mot z'n motor mee te gaan op cei? uitstapje en Dora het- hof te maken. Want dat doet hij, niet?" Mevrouw Burton knikte. „Ja dat doet hij", zei zo bijna toonloos, „En Dora ziet hem graag; ik bid gedarht, dat het tusschon dio Iwoo misschien iets worden kon. Frans is een aardige en een flinke jongen". „Zeker", antwoordde haar man, „maar dat zal wel meteen uit zijn". „Je bedoelt dat Frans geen partij voor Dora meor zou zijn?" „Neen, natuurlijk niet". (Wordt vervolgd). De Weeldeverteringsbelasting uitgesteld. De minister zal op de behandeling der Weeldeverteringsbelasting in het a.s. na jaar niet aandringen. Aan verschillende bezwaren, ten opzichte van deze belasting gemaakt, zal door een in te dienen nota van wijziging worden tegemoetgekomen. Wijziging personeele belasting. De voorgestelde wijziging der Personeele belasting, voor zoover deze de verhooging der huurwaardegrens en de daaraan onaf scheidelijk verbonden verhooging der af treksom betreft, houdt, zegt de minister, in den grond der zaak niet anders in dan een rectificatie der in 1919 tot stand ge komen herziening. Omtrent den inhoud dier herziening heeft de minister zich aan gesloten bij een tot de Kroon gericht adres van den R.-K. Bond voor groote gezinnen van Augustus 1925, waarin werd verzocht een verdubbeling van de bedragen van ar tikel 12, zooals die van 1896 tot 1919 had den gegolden. De Minister heeft in overleg met zijn ambtgenoot van Binnenl. Zaken en Land bouw, bij Nota vhn Wijziging een nieuw artikel aan het ontwerp toegevoegd, waar in de bevoegdheid der gemeenten tot het heffen van opcenten in den aangegeven zin wordt verruimd. Een soortgelijke verrui ming is aangebracht voor de provincies. Hiermede acht de Minister de bezwaern grootendeels vervallen. De meening van eenige leden, dat de personeele belasting in den vorm, waarin zij thans wordt geheven, niet meer beant woord aan haar oorspronkelijk doel, acht Hiermede acht de Minister de bezwaren Hetgeen door sommige leden in het midden wordt gebracht met betrekking tot de veranderde woningtoestanden ten plat- telande, betreft niet het systeem der wet, doch de rangschikikng der gemeenten in klassen volgons de bij de wet behoorende tabel. Eene algemeene herziening van de clas sificatie zal eerlang moeten plaats hebben Aan het stellen van'den kinderaftrek op oen voor alle huurwaarden gelijk percen tage kan niet worden gedacht. FEUILLETON. Oorspronkelijk Detectieve-Roman door WILLIAM HOLT. 1) L De moord. „Oom iB later dan anders", merkte Dora op. terwijl ze haar buiten keek om te zien of de verwachte nog niet kwam. „Ja, het wordt nu tenminste langzamer hand tijd, dat hij komt", antwoordde me vrouw Burton. -,0, maar u is zoo geduldig", antwoordde haar levendige nichtje, „ik geloof als oom een uur te laat kwam, dat u dan nog even bedaard zou blijven." Mevrouw Burton glimlachte. „Kom", zei ze, „dat weet ik nog niet, ma.aij *n ioder geval heeft mijn man m'n geduld nog nooit op zoo zware proef ge- f.e Iedereen weet het, notaris Burton Jas en is en zal wel blijven een man van de klok". „Maar vandaag is hij dan toch te laat". '11 ,paar minuten nog maar, juffertje maar lijkt je lang, omdat jij t blunder haast hebt. Je schijnt het s apje wel aardig te vinden". ja, natuurlijk met u en oom", luidde seer an^°or<l' 200 onbevangen mogelijk ,PnTn;. ar Ante's oogen glinsterden J beetje ondeugend. j

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3