SPORT korfbal. „Dordrecht" blijft voortbestaan. Men schrijft aan het „Hbld.": De be kende korfbalclub „Dordrecht", die de laatste jaren in de westelijke eerste klasse Zuid van den N. K. B. een belangrijke rol heeft gespeeld we denken daarbij aan spelers als de gebr. Wijnhoven, Horsman, den Hollander, de gebr. Du Hen, Roest, Oornick, de Kluizenaar e.a. zag zich midden in het vorig seizoen voor tal van moeilijkheden geplaatst, waardoor zij ge noodzaakt was, haar twaalftallen uit de competitie terug te trekken. Maandenlang werd niets meer van „Dordrecht" gehoord, totdat enkele weken geleden één der oudste leden, de heer H. Stempels, pogingen in het werk stelde, de club weer op de been te brengen. Maan dagavond j.l. heeft een buitengewone alge- mcene vergadering plaats gehad, waarop tot definitief voortbestaan besloten is. Besloten werd aan bet bondsbestuur te verzoeken, in de tweede klasse, afd. Dor drechtGorcum, te worden onderge bracht. ATHLETIEK. De kampioenswedstrijden te Groningen. A.s. Zondag zal de D. G. en A. V. „Brun- hilde" deelnemen aan de Kampioens-Ath- letiek-wedstrijden van het K. N. G. V. te Groningen. Zij zal uitkomen in do volgen de nummers: Driekamp bestaande uit: 1 100 M. hardloopen, 2. Verspringen met aanloop, 3. Speerwerpen; Hoogspringen, Kogelstooten, Discuswerpen en 4 maal 100 M estafette. Gezien de successen op 29 Aug. te Rijs wijk behaald hebben wij bet volste vertrou wen dat zij zeker niet zonder een prijs zal tbuis komen en zal het te voorzien zijn, dal zij de vooraanstaande vereenigingen „Hygia" Den Haag en „Brunhilde" Gro ningen de handen vol werk geeft. WATERPOLO. L.Z.C. IV—De Zijl II 11—0. In de zweminrichting Hooge Rijndijk werd gisteravond gespeeld L. Z.C. IVDe Zijl II. De uitslag was 110 voor L.Z.G. De Zijl had 3 invallers, verscheen dus zeer verzwakt. L. Z. C. was volledig. A.s. Vrijdagavond gaat L.Z.G. IV op tegenbe zoek. De Zijl hoopt dan volledig uit te komen en beter partij te geven of... winnen. ROEIEN. DE EUROPEESCHE ROEIKAMPIOEN SCHAPPEN. DE TERUGTOCHT DER NEDERLAND- SCHE ROEIERS UIT LUZERN. (Van een bijzonderen medewerker). De beslissingen van de roeiwedetnjden zijn reeds bekénd en voor vele Leidenaars zal het een tegenvaller geweest zijn, dat de twee van „Die Leythe" niet gewonnen heeft. Men moet zich dat echter niet te gemakkelijk voorstellen en wij troosten onB met dc gedachten dat de Leidsche ploeg bij het afgaan no. 4 van de zes deelnemers was en op ongeveer de helft van de baan ook de Franschen achter zich liet. Met de Italianen en Zwitsers vormden zij toen, met een gering verschil onderling, de spits. Weldr i echter kregen onze roeiers last van deining uit het meer dat ze wat deed afzakken. Eenig inloopen op het laats mocht niet meer baten, zij passeerden als 3o. de eindstreep. Voor de arie eerste aankomenden waren er masten ?an drie verschillende hoogten, zoodat loch nog in mast no. 3 do driekleur ter onzer eerc omhoog zagen gaan. Een schitterend moment was het toen io Laga acht zich uit h^ar kluwen van 8 ichtsriemsploegen begon los te maken, kan hen danken wij het dat ten slotte on Ier het spelen van het Wilhelmus onze dag in top ging. De Zwitsers wisten dat •ij zeiven de acht niet konden winnen en varen zeker niet minder vciheugd dan de «ririjkc Nederlanders toen wij dit mooie Dimmer wonnen en ons daarmede tweede plaatsen in dc rij der deelnemende lan ien. Het enthousiasme was toon onbe schrijfelijk en Zwitsers en Hollanders vlo- jen elkaar spontaan in de armen. 'a Avonds werd er tot laat ïi den na< ht iest gevierd en Maandagmorgen 0 uur be jon het geheele Nederlandsche gezelschap 2en tocht met de trein naar Mr.,i daarna in 3 postauto's over Grimsel en Furka naar Andermatt en Göschenen, Van hieruit gingen we per spoor direct door naar Luzern, Bazel, Brussel en Hol land. Te Luzern waren alle roeiautori- teiten wederom aan het station om ons »en tot weerziens toe te roepen. Deze ^ïooie slottocht was een welverdiende bo- jooning voor de roeiers die zich zoolang hadden moeten oefenen en zich zooveel hadden moeten ontzeggen. GOLF. Noordwijksche Golfwcek. Gisteren uitstekend weer en niet min der dan 46 deelneemsters en deelnemers toor de Foursomes tegen Bogey over 18 holes. Is het wonder, dat het zeer geani meerd was op de grens van de Noordwijk sche Golfclub? Do wedstrijden verliepen dan ook uitstekend. De heer H.' Horstman en Mevr. Waterburg, verwierven den sten prijs met 6 up. De heer en mevr. Die- mer wonnen den tweeden prijs met 2 up In de morgenuren werd verder de laatste partij van de derde ronde voor den Palace- Hotel-Wisselbeker gespeeld. Mr. W. "Woldringh van der Hoop won van A. Orr Eming met 54. In den halven eindstrijd waren de uitsla gen: B. Lisby wint van S. H. Mac Kean 2—1; A. Del Court van Krimpen wint van mr. Woldringh van der Hoop 81. In den middag ging voorts nog de hal- Te eindstrijd om den Mrs. Cremers Ladies Cup. Slechts een partij werd gespeeld. Mevr. Lisby won nl. van mevr. Sommer- hoff mot 82. Hedenmiddag wordt een wedstrijd nouden in „Approach and Putting". KEGELEN. De wedstrijden op „Den Burcht". De strijd om den zilveren beker is thans beslist, daar „Mimosa" van de 10 keereu hem zesmaal wist te winnen en thans defi nitief eigenares er van is. Uitslag: 1. „Mimosa" 1104 punten; 2 Houdt Plank" 1072; 3. „Concordia" 905 Hoogste werper in 10 hallen: C. v. d. Wilk met 184 punten. Hoogste werper ln 2C ballen: Dezelfde met 283 punten. Het is een feit, dat de flinke kegelsport niet veel beoefend wordt. Misschien is het „Onbekend maakt onbemind" hieraan nie! vreemd. De bovengenoemde clubs, die Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond op „Den Burcht" hare oefeningen houden, zullen gaarne inlichtingen omtrent de ke gelsport verstrekken en evcntueele liefheb bers van kegelen of beginnelingen zeer ze ker ter kennismaking een avondje willen mtroduceeren. SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch Schaakgen. Het vervolg van deen Avedstrijd luidt: le groep: G. BosschaW H v. d Nat Jr. H-J4. 4 n 3e groep: D de JongG. Schoppen 1O D. do JongW. H. Bosscha 01. 5e groep: F. Niewold—W B. Hofman 10M. J. Dieben—Th. A M. Couwen- berg 10. De derde groep is nu afgespeeld. De eind stand is de volgende: W. H. Boscha A'A p, G. Schoppen 3H J. J. Swaan Jr. 2 A p., en D. de Jong VA punt. POSTDUIVEN. „Het Luchtvermaak". Zondag 5 Sept werd door de postdui venvereniging „Hel Luchtvermaak e Stompwijk een wedvlucht gehouden vanaf Halle (België) afstand 148 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: N. Lelieveld le, 4e en 21e prijs; P v d. Burg 2e en 18e prijs; G Janson 3e prijs: Ant. Borst 4e, 8e. 9e en 16e prijs; J Cas- pers 5e, 10e en 17e prijs; Th van Gcijlswijk 6e, 19e en 22e prijs; Jac. van Boliemen 7e cn 13e prijs: L. Janson 11e en 14e prijs; C Stijnman 12e prijs; Th. Janson 15e prijs en H Olyhoek 20e prijs. De eerste duif kwam aan om 3—19—J', dc laatste om 3-47^-27. De medaille voor deze wedvlucht uitgeloofd door den heer Ant Borst werd gewonnen door den heer v. Geijlswijk TucHTVftABT Britsch vliegtuig neergestort. Bij een poging om te landen is gisteren cc-n marine-vliegtuig nabij Bemhridgo (Wight) neergestort Een telegraphist werd gedood, de bestuurdV cn de mecanicien licht gewond. UIT UE OMGEVliiG NOORDWIJKERHOUT. Dc nieuwe Bouwverordening. In het begin van dit jaar stelde de Gemeenteraad vast cene nieuwe bouwverordening en deze is thans door Gedep. Staten goedgekeurd, op de daartoe bestemde plaatsen afgekon digd en derhalve in werking getreden, zoodat met de bepalingen der nieuwe bouwverordening zal moeten worden reke ning gehouden, wanneer men vergunning wil bekomen in deze gemeente te houwen. Waar deze nieuwe verordening op zooveel punten afwijkt van de vroegere bouwver ordening en tal van nieuwe bepalingen zijn ingevoegd, schijnt het niet overbodig hier onder in 't kort de voornaamste bepalin gen te laten volgen. Om vergunning voor den aanleg van een straat te bekomen moet worden overgelegd een plan van den aanleg en van de wijze van verharding en moet een waarborgsom worden gestort, waardoor de aanleg der straat en het onderhoud moet zijn verze kerd De nieuw aan te leggen straten zul len een breedte van tenminste 10 Meter moeten hebben. Waren do rooilijnen voorheen bij af zonderlijke raadsbesluiten geregeld, thans zijn ze in de bouwverordening opgenomen en zijn de hierop betrekking hebbendo be palingen heel wat uitgebreid. Zoo is in het algemeen de rooilijn voor gebouwen een andere dan voor hekken, hagen enz. Men heeft de bedoeling hiermede te berei ken, dat langs de hiervoor bestemde we gen woningen met voortuinen zullen wor den gebouwd. Voor den hoofdverkeersweg van Noordwijk naar Vogelenzang, welke thans nagenoeg geheel gebitumeerd i3, zijn deze rooilijnen voor gebouwen 11 Me ter uit het hart van den weg en voor af rasteringen enz. 41 Meter. Voor den Kerk weg en den 's-Gravendamschen weg, den Delfwegschen Schulpweg en de Beeklaan is het respectievelijk 8 Meter en 41 Me ter. Voor de kom van het dorp is zij voor beide 5 M. Voor de Scboollaan en den Schulpweg is zij eveneens 5 M. Voor dc overige wegen 8 Meter voor gebouwen en 4 Meter voor hekken enz. Verder zijn enkele artikelen opgenomen, waarin de z.g. open bebouwing is geregeld Voor openbebouwing zijn bestemd de weg van het station naar het dorp, de hoofd verkeersweg, uilgenomen de kom van liet dorp, de Delfwegscho Schulpweg en de Beeklaan. Langs deze wegen mogen geen andere gebouwen worden gesticht, dan alleenstaande huizen of villa's, hetzij blok ken van niet meer dan twee aan elkaar gebouwde huizen. Elk huis zal slechts één woning mogen bevatten. Naast of lus- flehen de gebouwen zal een minimum ruimte van 5 tot 10 Meter ongebouwd moe ten blijven. De zijgevels der huizen moeten behoorlijk afgewerkt zijn en mogen geen blindo muren zijn. Aan den openbaren weg moeten de terreinen daarvan zijn afgeschei den door een ijzeren hek of steenen voet. Het uiterlijk der gebouwen en terrein afscheidingen moet zóó zijn, dat zij uit een oogpunt van welstand geen aanstoot kun nen geven. Aanvankelijk was ook nog opgenomen l een bepaling waarhij het verboden werd "langs deze wegen fabrieken of werkplaat sen op te richten. Op verzoek vanjïedep. Staten is deze bepaling echter uit de ver ordening gelicht. Men ziet, dat bovenstaande bepalingen nogal van belang zijn. Overigens is wijziging gebracht in de af metingen van de woningen, overtrekken enz. Elke woning zal tenminste 35 M2. op pervlakte binnen de muren moeten hebben In elke woning moet tenminste één kamer van 16 M2. zijn, terwijl do andere ver trekken tenminste 10 M2. moeten hebben De verdiepinghoogte, welke vroeger 3 M. was, moet thans tenminste 2.75 M. zijn. Aanvankelijk is nog getracht te verbieden het maken van bedsteden, maar de des betreffende bepaling is bij de behandeling in den Raad teruggenomen. Ten slotte rest nog de aandacht er op te vestigen, dat ter verkrijging van een bouwvergunning er heel wat meer komt kijken, dan onder de vervallen bouwver ordening. Om het den aanvragers gemak kelijk te maken is een aanvraag-model vastgesteld en zijn deze kosteloos ter Secretarie te bekomen. R.-K. Kiesverecniging. De R.-K. Kies vereeniging „Recht en Orde" houdt he denavond (Donderdag) in het café „Het Wapen van Noordwijkerhout" haar alge- meene vergadering om 8 uur. Op de agen da prijken niet minder dan 11 punten, waaronder nogal belangrijke, zooals aan bieding der rekening en behandelng der begrooting, verkiezing van drie bestuurs leden enz. De aandacht der leden wordt er op gevestigd dat in het komende boekjaar de verkiezing plaats heeft voor den ge meenteraad en de Provinciale Staten, zoo- dat met het oog op de besluiten, die op deze vergadering zullen worden genomen en waarvan misschien de bloei van de kiesvereeniging kan afhangen, een ge trouwe opkomst zeer gewensclit is. TER AAR. Koninginnefeest. Onder meer dan gewone belangstelling werden Maandag en Dinsdag de jaarlijk- sche feesten der W. V. gevierd. Maandag middag werd het feest door den Voorz. den heer P. Kroon, met een korte toe spraak bijjiet gemeentehuis geopend. Twee herauten te paard met gevolg gingen daar na in optocht naar het feestterrein onder, de vroolijke tonen der muziek van het muziekkorps onder leiding van den heer Verlaan. Hoewel het triestige weer niet veel tot do feeststemming bijdroeg, werd om 1 uur met Ballonwedstrijd begon nen. Onder leiding van het onderwijzend personeel werd vervolgens voor de kinde ren met de kinderspelen aangevangen. Hiervan verwierven bij Stoelendans voor meisjes: le pr. G. van Vliet, 2o Jo Meijer, 3e N. Jansen, 4e A. Kroon. Zakloopen voor jongens: le pr. Co Kroon, 2e Cor Otto, 3e B. Otto, 4e J. Tur kenburg. Balletjeloopen voor meisjes: le pr.' A. Vugt, 2e Nelio Kroon, 3e Lena Rossenberg, Turfstapelen voor jongens: le pr. J. Versluis, 2e C. Visser, 3e F. Boerenfijp, 4e C. Verzaal. Balspel voor' meisjes: lo pr. Jgh. van Dijk, 2e Corn, van Eijk Jd.t 8e Geertrui Kesting. Turfstapelen voor jongens: le G. v. d Haven, 2o S. Visser, 3e Joh. Tafting. Hiermede waren dc spelen afgelocpcn en mochten de kleinen van de verschillende vermakelijkheden, waarbij vooral de draai molen dienst deed, een ruim gebruik ma ken. De kinderen werden ook op verver- schingen vergast. Nog geruimon lijd bleef men gezellig bijeen. Dinsdag werd weer onder dezelfde stem ming geopend. Om 10 uur had de harddra verij met paarden veel bekijks. Ie pr. ver wierf B. Vork, 2e L. Voorthuizen, 3e H. Kroft, 4e M. Meusen. Hoefwedstrijd voor meisjes: lo pr N. Bocrge, 2e Cath. Verboom, 3e Nelic Ver boom. Wedstrijd naar het station: le pr. Antje Droogh, 2e Maria van Tol, 3e Aagje Voor- douw, 4e Alletla de Bruijn. Des 's middags 1 uur voor dames per rijwiel: Behendigheidswedstrijd: lo pr. K. de Bruijn, 2o Alie van Eijk, 3e Meijutjo de Bruijn, 4e Saartje Zaal. Blindenpaard sturen Appl. van Veen en Jac. v. d. Plaat le pr., 2e pr. Annie van Leeuwen en P. v. Leeuwen, 3e Neellje Boorre en Zwirs. Ringrijden met paard en tibury de hee- ren C. Zekveld le pr., 2o L. Voorthuizen, 3e A. v. d. Vaart, 4o G. Heijns. De dames A. Rekelhof lo pr., 2e C. Kroon, 8o J. Voortbuyzen, 4e Agncs Kroft. Haansabelen voor jongens: lo pr. J. Rossenberg, 2e J. C. Jansen, 3e C. van Veen. Blaastrappen voor jongens: le pr. S. Visser, 2e J. den Leeuw, 3e G. Visser, Tonnetje kruipen: le pr. A. Kroft, 2e S. Visser, 3e J. do Leeuw. Daarna had do cosluuinwedstrijd plaats De dikke regen welke nu neder viel, nood zaakte dat in de consumplielent de keuze uit do verschillende groepen werd gedaan. Bijzonder mooi was hierbij de regenboog. Ook de zigeunerwagen, was aardig nage bootst en ook een typisch Hollandscho boer en boerinnetje, le pr. verwierf de re genboog, 2e de kaartclub, met gelijk aan tal pnlen. 2e pr. De zigeunferswagen, als mede le pr. Jockey, 2e label. Als jury fungeerde mevr. de Muralt, mej. Kroon, moj. Jonker en m<\j. Kehhr. Nog zeer langen lijd v.vs-d gezellig li ei J op 't feestterrein gezocht, waar de feest vreugde werd afgewi. 11 door dc muziek nummers, welke ten g'.hoore werden ge bracht. Een schitterend vuurwerk sloot het ein de van dit welgeslaagde feest. Geitenkeuring. .Maandag werd de jaarlijksche geitenkguring op het terrein van St. Phocas gehouden. Aangevoerd 64 geiten door 38 loden. Van de 5 oude geiten welke reeds een mcdaillo verwor ven, moesten deze nu ijveren om den prijs waarvan F. v. d. Boogaard de le verwierf Ongehoorude geiten le pr. Joh. v. d. Boo gaard, 2e pr. een extra medaille Th. v. d. Hoorn, 3c St. Antonius-Gesticbt. Gehoorn de bonte geiten le pr. C. de Bruijn, 2e J. Kroft. Voor guiste geiten C. den Bruijn le pr., Jonge ongehoorndo geiten J. v, d. Hoorn le pr. van het bestuur. Voor jongo ongehoornde geiten welke niet waren in geschreven J. Boerre lo pr., A. van Tol 2e pr., Tb. Verlaan 3e pr. Voor jongge- hoornde geiten verwierf H. Kiekens do le pr. Totaal werden 12 prijzen uitgeloofd, de uitgeloofde medailles niet meegerekend WASSENAAR. Koninginnefeest. Dc feesten te Wassenaar ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin zijn gisteren ingezet met buitengewoon gunstig weer. Leek het den vorigen avond, dat alles in het water zou vallen, den volgenden morgen was het een blijde morgen, met een weldadig oranje- zonnetje. Om half negen waren reeds vele feest gangers bijeen op het Dorpsplein en wel dra klonken de vroolijke tonen van Excel sior door het luchtruim. Toen de muziek beëindigd was, kwamen dc schoolkinderen bijeen en nadat deze waren opgesteld werd een rondgangc door het dorp gemaakt. Daarna werd de jeugd in twee partijen ge splitst. Do kleintjes werden naar het Pa- trouaatsgebouw gedirigeerd, waar zij werden onthaald op chocolade korstjes, krentenbrood en do bioscbop, terwijl de grooteren naar het feestterrein werden ge leid, waar zij werden onthaald op poffer tjes en een vrijen rit in draaimolen, pon- neybaan of zweefmolen. Des middags werd onder groote be langstelling op de Van Zuylen van Nije- veltstraat een harddraverij gehouden van niet geregistreerde paarden uit de ge meente in eigen beheer. Het was een aar dige wedstrijd en verschillende mooie rit ten werden te zien gegeven. De uitslag was le pr. 50 R. W. Laarman, 2e 30 dezelfde, 3e f 20 wed. A. Nella, troostprijs 25 A. A. de Smit. Na afloop der harddraverij werd door het Bestuur der Kon. Wilhelmina Vereeni ging in de consumptietent op het feestter rein het echtpaar G. H. Vermeulen van de schiettent gehuldigd. Het was nu juist de 35e maal, dat de heer Vermeulen de fees ten opluisterde en "deze gelegenheid wilde het Bestuur niet zonder meer laten voorbij gaan Bij monde van den penningmeester werd het echtpaar Vermeulen dank ge bracht voor de aangename wijze, waarop zij in al die jaren het feest hier hebben opgeluisterd. Ter herinnering aan dezen dag werd bun aangeboden een zilveren medaille, vergezeld van een oorkonde. Ge troffen dankto do beer Vermeulen voor deze erkentelijkheid en bood het Bestuur daarop de eerewijn aan. In den avond was het op het feestter rein, dat door de goedo zorgen van den heer W. Elfers keurig verlicht was, gezel lig druk. Do feeststemming zat er spoedig in en duurde tot middernacht. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening. De oude raadszaal verlaten. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig zijn alle leden, behalve do heer J. A Mens die met kennisgeving afwe zig is. Na opening der openbare zitting worden de notulen door do waarn. secre taris voorgelezen en onveranderd vastge steld. Door den heer J. Braggaar wordt niet in verband met de notulen, maar naar aanleiding van een bespreking in een vo rige zitting oen vraag gedaan, waarop echter niet kon worden ingegaan, daar de ze vraag met de notulen niets heeft te ma ken. Alvorens dc overige punten aan d( orde te stellen wenscht do voorzitter medo» namens de leden van den raad den heer \V. A. A. J. Baron Scliimmelponninck van der Oije geluk met do hooge onderscheiding hem door n. M. de Koningin verleend, n.l. zijn benoeming tot Kamerheer in buitenge wonen dient. Spr. hoopt dat Baron Schim- melpenninck nog vele jaren zijn diensten aan liet Kon. Huis mag bewijzen. (Ap plaus). Voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missives van Ged. Staten waar bij worden teruggezonden goedgekeurde raadsbesluiten, een dankbetuiging van het bestuur van do Kon. Wilh. Vereeniging 1 voor dc verleende subsidie en een dankbe tuiging van den beer H. N. v. Ameron voor zijn benoeming tot boekhouder-kassier en de verhooging van zijn salaris. In handen van B. en W. worden gesteld om hierop na der te ndviseeren een verzoek van do Ge westelijke Landstormcommissio van Zuid- Holland West om een subsidie van 50. een verzoek van do R.-K. Vereeniging „Moedcrschapzorg" de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen om een subsidie van 25 en con verzoek van het kerkbe stuur van de H. Laurentius te Voorscho ten om gelden beschikbaar te stellen voor leermiddelen voor de R.-K. Jongens- en Meisjesscholen. Dc gemeentebegrooting zal bij de leden circuleeron en nader in behandeling wor den genomen. Do heer J. Braggaar wenscht van te voren te vernemen wan neer hij de begrooting ontvangt. Wanneer 't mogelijk is kan men zijn avonden hier voor vooruit bepalen. Met deze wensch zal rekening worden gehouden cn aan de le den oen lijstje worden verstrekt met de data's. Tot lid van de commissie van toezicht op het middolb. onderwijs wordt herbe noemd dc hoer R. v. d. Ende. Tot loden der commissie van het bad huis worden herbenoemd de heeren W. A. A. J. Baron Schinimelpenninck van der Oye cn J. A. Mens en benoemd in dc vac.- G. Eggink Sr. do heer D. Limburg. Voor zoover aanwezig namen do heeren hunno benoeming aan. Met algomeene stemmen wordt een be sluit comptabiliteit genomen. Do bedragen worden gevonden uit do post van onvoor ziene uitgaven. De commissie voor het nazien van de geiueentcrekening 1925 cn de rekening tier bedrijven hebben alles in orde bevonden en adviseeren tot voorloopigc goedkeuring. Do rekening wordt voorloopig vastgesteld. Ge wone dienst ontvangsten f 197012.53, uit gaven 167886,25. Batig slot ƒ29126.26/T. kapitaaldienst ontvangsten 202445.83A i uitgaven f 835349.78f£, nadeelig slot 132903.95. Naar aanleiding van liet verzoek van A. Anker, is een onderdzoek ingesteld en zijq B. en W. tot do overtuiging gekomen dat do toestand veel te wcnschen overlaat. Voorgesteld wordt het riool 25 M. to ver-i lengen waarvoor de kosten begroot zijn op. 900. Do heer Duynisveld vindt 25 M. niet voldoende en wenscht met de overige belanghebbenden to spreken, daar deze or ook belang bij hebben. De heer J. Taal bevreemdt 't dat de ge meente-opzichter adviseert aanleg van 50 M., waarvoor hij toch wel gegronde rede nen zal hebben en B. on W. voorstellen do helft. Bovendien is hij bang dat 25 M. meer zullen kosten dan 900. Wethouder C. Eggink Sr. beantwoordt de heeren en deelt mede, dat gebleken is dat dezen toe stand er alléén maar is bij overvloedige re gen b.v. na een onweersbui. Verlengen tot 50 M. kan altijd nog gebeuren, indien mocht blijken dat dit niet voldeonde is. Uit zuinigheidsoogpunt wordt 25 M. vol doende gevonden, bovendien gaat do ge meente-opzichter hiermede accoord. Do heer J. J. Dijkman is bang dat naderhand de kosten hooger zullen zijn, nu is men er aan bezig en gaat 't gelijk door, naderhand wordt de aanvoer weer duurder, bovendien vindt hij de begrooting hoog. Do heer W. G. Duynisveld vraagt nog of dit werk zal worden aanbesteed. Ook do heer J. F. do Kleermaeker ia biervoor, daar de prijs dan meestal meevalt. Nadat de heer J. J. Dijkman nog ge tracht beeft de voorwaarde er aan te ver binden, indien de prijs meevalt B. en W. te machtigen langere rioleering aan to brengen welk voorstel niet wordt ondor- steund, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Door do gezondheidscommissie zetel Katwijk wordt geadviseert tot opheffing onbewoonbaar verklaring van perceel Leidscbeweg 209, daar do vereischtc her stellingen zijn aangebracht. Overeenkom stig dit advies stellen B. cn W. voor hier toe over to gaan. Do heer J. Taal is wezen kijken, maar kan niet voel verbetering be speuren. De voorzitter herinnert aan het advies van do gezondheiscommissie en dan zal 't toch wel goed zijn. Aldus wordt besloten. Door de N.V. Zilvcrfabriek „Voorscho ten" is verzocht do wachtgeldregeling to willen verlengen tot 1 November 1926, waarvoor do gemeente 25 pet. moet bij dragen. Do heer J. Taal zou gaarno een maximum willen vaststellen, daar hij bang is dat do kosten te hoog zullen wor den. Dc voorzitter wijst do beer Taal er op, dat do gemeente alleen maar heet te beslis sen voor al of niet medewerking. Doet do gemeente 't niet dan draagt het rijk ook niet bij. Door de patroon wordt 50 pc(, bij gedragen en door bet rijk e/T gemeente elk 25 pet. De wachtgeldregeling wordt voor loopig tot 1 November 1926 verlengd. B. en W. herinneren in het praeadvies in zake de verkoop van do oude O. L. school aan de besprekingen in de vorige raads zitting, waarhij de leden het wenschelijk vonden inot ontsiering der gemeente reke ning te houden. Na overleg met den nota ris zijn zij tot do overtuiging gekomen, dat een dergelijke bepaling den verkoop prijs zeer zou drukken omdat niemand zou weten of hij nl of niet kooper zou zijn. Zij stollen derhalve voor, do verkoop to doou plaats bobben onder voorwaarde, dat op hel gekochte allhen mogen worden gebouwd winkel- en woonhuizen, en dat in geen ge val in of op het verkochte inrichtingen mogen worden gehouden als vermeld in do Hinderwet. Deze bepaling zal worden ge vestigd als erfdienstbaarheid ten bchoovo van het aan de gemeente verblijvend ge deelte van het perceel Sctie B No. 3088, cn ten bate van het verkochte. Nadat dc hee ren W. G. Duynisveld en A. Verboom nog eens hebben goinforineerd en hebben ver nomen, dat het verkochte- gedeelte niet be hoeft te worden afgebroken fbchalvo dan 't gedeelte veldwachterswoning) wordt het voorstel goedgevonden. Goedgevonden wordt nog een voorstel van B. en W. waar bij aan do commissio v. d. electriciteitsten- toonstclling het Ambachtshuis wordt ver huurd a 7210.per week voor het opber gen van lampen en overige artikelen. Het suppletoir kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van 13. Reclames inzake schoolgeld worden in besloten zitting behandeld. Bij de rondvraag wijst do heer A. Ver boom op tweo gaten in do bestrating van do Oranjekade, doordat 2 riooldeksels aan merkelijk lager zijn dan liet wegvlak en enkele malen door losse steenen zijn be dekt. Do heer J. F. do Kleermaeker vindt tweo gaten in vergelijking met de Leidsche weg, dio vol gaten zit niet zoo erg. De voor zitter zal do gemeente-opzichter hierop wijzen. Alvorens do openbare zitting to sluiten, wijdt do voorzitter enkele woorden aan de oudo raadszaal, waarin waarschijnlijk voor het laatst do raad bijeen kwam De raad hecht zijn goedkeuring er aan, do in gebruikstelling van het nieuwo raads huis eenigszms feestelijk te doen geschie den, hetgeen waarschijnlijk zal geschie den eind September, begin October. De laatste raadszitting in het oudo raadhuis roept onwillekeurig, aldus de voorzenkele herinneringen op. In 1894 werd dit raadhuis betrokken, cn van do leden die hierbij tegenwoordig waren is alleen dc heer L. H. v. Wissen nog in ons midden. Do heer J. M. v. Kempen Sr. is uit deze gemeente vertrokken. Toen wij in 1894 dit gebouw betrokken, was dit een groote verbetering. Ongeveer 32 jaren is dit gebouw geweest de zetel van hot ge meentebestuur. In 1904 zijn wij ovcrg<aan tot het bouwen van deze raadzaal, daar voor werden do zittingen gehouden in do voorkamer, die thans bestemd was vo^r 't publiek. Er zijn hier veel vergaderingen gehouden en belangrijke besluiten y-no men. Vele huwelijken zijn in deze zaal go- sloten. Spr. herinnert er aan dat in d<-zo zaal altijd heeft geheersebt een aan' i- mc toon, een toon van waardcering. i tegenstaande do wijze van critiek. Dit i ooft spr. heel veel genoegen gedaan, cn daarom hoopt hij ook, dat met enkele meubelen, die

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5