Do heer Boer meende dat alleen nul kan Viordon verwacht van dag en nacht bagge- r-n. Zooals het nu gebeurt is dat zeer on- I» jldoonde. Daarom wenscbt spr. nog meer materiaal. De heer Van Santé stelde de vraag of niet eindelijk eens moet worden overge gaan tot hel instellen van een onderzoek naar het wegnemen der stankvcrsprciding in do grachten. Spr. vroeg of niet een kos tenberekening kon worden gemaakt van nieuwe rioleering. De wethouder, de heer Hecrkcns Thijs- ecn deelde mede, dat het rapport van den inspecteur der volksgezondheid, dat men wachtende is, B en W. waarschijnlijk aanleiding zal geven om met andere voor stellen lo komen. Maar voorloopig zal aanschaffing van het nieuwe materiaal zeker verbetering brengen. De heer Klein Schiphorst verwachtte van betgeen B. en W. voorstellen weinig resultaat. Z.i. moeten de grachten eerst volkomen worden afgebaggerd. Er zal dus een aanbesteding moeten worden gehouden van het baggerwerk in al onze grachten. Spr. deed daartoe een voorstel. Do heer Gerritsz zou na hetgeen hij van iden vorigen spr. heeft gehoord en na het geen de wethouder heeft gezegd, geneigd zijn tegen het voorstel to stemmen. Wat B. en W. wenschent, schijnt werkelijk niets anders to zijn dan eenig gepruts om op het publiek den indruk te maken van ernstig werk ter bestrijding van den stank. De heer Joosten zou het zeer betreuren als dit voorstel niet werd aangenomen. Niet omdat de voorgenomen uitbreiding van zooveel belang is, maar omdat dan in afwachting van hel rapport van dr. Komijn, moor wordt gedaan dan nu ge daan wordt. Do heer Boes verdedigde oen voorstel om de baggermachine dag en nacht te la ten doormalen. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. liet voorstel om de functie in te stellen van directeur der gem. reiniging, tevens directeur van don gem. ontsmettingsdiens! en leider van liet centraal vervoer, vond bestrijding bij den heer Wolzak die zich verbaasde over deze wijziging van inzicht van B. en W., die zeer onvoldoende gemoli veord wordt. Do heer Koppen vroeg of de ontsmet- tingsdienst wel zoo belangrijk is dat daar op zooveel gewicht moet worden gelegd. Do wethouder, mr. Heerkens Thijsscn verdedigde de voordracht en betoogde dal de wijze, waarop thans de ontsmetting ge schiedt, goed is en nog wel gehandhaafd zal blijven. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Verbetering van den weg Vcciburg De Vink. Do weg VoorburgDe Vink voldoet sinds geruimen tijd niet meer aan de ciscbcn van het verkeer. De provincie Zuid-Holland, die dezen weg onlangs in bclieer heeft overgenomen, heeft plannen ontworpen om hem grondig to verbeteren, Hiertoe is het echter allereerst noodig, dat deze weg ook in eigendom hij genoemde provincie overgaat. Dientengevolge zal met de verbetering, nog wel geruimen tijd ge moeid zijn. Echter zijn er ecnigo punten, welke in het belang van de veiligheid van het ver keer thans reeds dringend verbetering be hoeven. In de eerste plaats verkeeren do bruggen in dezen weg over het algemeen in zeer slechten toestand. Met name leve ren do Oostboschbrug en de brug nabij de buitenplaats Duivenvoordo gevaar op voor het verkeer ten gevolge van het feit, dat de bestrating niet voldoende aansluit bij het bruggowelf, waardoor ter weerszijden diepe kuilen ontstaan. Door aanvulling van deze kuilen met een daarvoor geschikt mate riaal, zou reeds een aanmerkelijke verbe tering verkregen worden. In do tweede plaats wordt, sinds de tram weg langs dezen weg voor electrisch be drijf is ingericht, de oude trambaan van een punt ter hoogte van de Horsterlaan (tot aan het viaduct van de Z.-Ii. E. S. M. te Voorburg) niet meer gebruikt. Op deze oudo trambaan zou mol zeer geringe kos ten een rijwielpad van eenvoudige con structie kunen worden aangelegd, waar door de weg, ten bate van het andere ver keer, van het rijwielvcrkeer zou worden ontlast cn ook voor do wielrijders de vei ligheid belangrijk zou toenemen. Ook wan neer de weg op ccn breedte van 5 M. ge bracht is, blijft voor een dergelijk rijwiel pad nog voldoende ruimte over. Om deze reden heeft do wegen commissie van den A. N. W. B en de K. N. A. CL zich tot den hoofd-ingenieur van don provin cialen waterstaat gericht met hot verzoek om in afwachting van een algeheele verbe tering van dezen weg thans to willen over gaan tot het aanbrengen van de beide bo vengenoemde verbeteringen. Nieuwe Portzege' van H cent. Aan alle postkantoren is ihans het nieu we portzogel van 7i cent verkrijgbaar ge steld. Het waardc-cijfer is overeenkomstig dat van de 11 centszegel, eenigc jaren ge leden ingevoerd. De gemeenteraad van Amsterdam heeft een voorstel van B. en W. tot het aangaan van oen geldloening van 15 mil- lioen goedgpkeurd. Aan J. A. Visser te Heemslede is opgedragen het bouwen van een nieuwe brug over de Leidschevaart to Heemstede voor 59.225. De heer J. J. Roovors, administra tief directeur der afdeeling Publieke Werken te Amsterdam, staat als no. 1 op de voordracht voor gemeentesecretaris nldaar. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal Maandag 13 Sep tember niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minis- tor van marlno R.i. zal Maandag 13 Sep tember niet plaats hebben. L&SIS* ESë TUIN3ÖUÜH Boskoopsche veiling. Boskoop, 8 Sept. Rozen per hos van 10 stuks: Ophelia 5058 cent, Golden Ophelia 4207 ct., Marcel Rouger 55 ct., Hadley 86114 ct., Cl. Pcrnet 57 ct., Columbia GO70 ct., Butterfly 04 ct., Mac Keiler 40 57 ct., Wilhelm Kordes 3443 ct., Bouche 47 ct., Rosalandia 45 cent. Di versen per hos: Dahlia's gr. hl. 1217 ct., id. kl. hl. 611 ct., Chrysanthemum gr. hl. 1217 ct., per stuk, id. tros 40 ct. per bos, violieren 40 cent, Anjers 1214 ct., Asparagus 3040 ct. KERKM8EUWS INWIJDING KLOOSTER DER KRUISHEEREN TE ZOETERWOUDE. Hedenmorgen heeft op plechtige wijze de inwijding plaats gehad van het nieuwe klooster der Paters Kruisheeron aan den Vrouwen weg te Zoelorwoude. Do plechtige inzegening van hot prach tige gebouw vond plaats door den Alge meen Overste der Kruisheeron Orde, den Hoogeerw. Hoer Mgr. II. Hollmann. Te ongeveer half tien hadden zich de navolgende personen in de fraai met groen en bloemen versierde kapel yrzamcld, de Hoogeerw. Ileeren P. L. Dessens, kanun nik, deken en pastoor te Leiden, F. C. F. Jansen, deken en pastoor to Zoelerwoude, do Zeeerecrw. Heercn G. Klaverweijden, prior van het klooster te Zoeterwaude, dr. P. Ruttcn, prior van het klooster te Sl.-Agata, Lodevicus Badoux prior van hot klooster cn directeur van liet College te Uden, W. H. Mulder, pastoor van de parochie van de H. Kruisvinding, lo Rot terdam, do Zcorcerw. Heer Goemans, overste der nieuwe Missie te Java, de ver schillende professoren en fraters van het klooster, burgemeester P. Wap, de aanne mers de heeren Bik en Breedoveld uit Lei den en .enkele anderen. Na de gebruikelijke rondgang ter inze gening van het nieuwe gebouw had in een der zalen de plechtige Kruiswijding plaats. Te ongeveer 10 uur werd in de kapel een plechtigo H. Mis opgedragen door den Hoogeerw. Heer Mgr. H. Hollmann. Zijn HoogEcrw. werd daarbij geassisteerd door den Hoogeerw. Heer P. L. Dessens als pres byter-assislens, den Zeereerw. Heer F. C. F. Jansen als diaken en den Zeereerw. Pater L. Badoux als subdiaken, terwijl als coromoniarius fungeerde do Zeereerw. Zeergel. Pater dr. P. Ruiten. De Scliola Fralrum zong op voortreffe lijke wijze de mooie gezangen van de Mis van den H. Geest en de „M^ssa de An- gelis". Na dc II. Mis werd de zegen met het Al lerheiligste gegeven. Na afloop vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijken tafel in de re- creatic-zaal. Naar de Missie. Naar men ons bericht, zal de weleerw. pater Bartholomeus Bax uit Asten, van de Orde der Paters der H.H. Harten te Gin- neken, in het najaar naar de missie op de Hawai-cilanden vertrekken, om de heider.- sche bevolking der Australische eilanden het H. Geloef te gaan brengen. Pater Bax wijdde zich lot heden op zeer verdienstelij ke wijze aan de missie-actie in Nederland. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Haastige spoed De eerste zaak. dio gisteren voor het kantongerecht alhier werd behandeld, was die tegen den koetsier A. H., van Leiderdorp, die 10 Juli op do Hoo- gewoerd alhier, toen langs een der trot toirs een auto stond van dr. Schreuder en van den anderen kant een iTachtauto naderde, met zijn paard, en wagen is doorgereden, ofschoon daarvoor geen ruimte was met het gevolg, dat hij de auto van den dokter heeft aangereden. Deze zaak had reeds eerder gediend. Na dat gisteren do dokter als getuige was gehoord en verklaard had dat er geen ruimte was om te passceren, eischte het O. M. 5 boete subs. 5 dagen. Wat is ontsierende reclame? H. S., bloemist, to Warmond, stond terecht omdat hij den Oden Juli op zijn bollenland, gelegen aan den Heerenweg in het landelijk gedeelte van het dorp een reclamebord voor Ilartevelt's Kaagwater had aanwezig gehad. Tegen hem was pro cesverbaal opgemaakt omdat deze recla- 7ue ontsierend was met het oog op de omgeving waarom B. en W. dan ook toe stemming tot het plaatsen van dit hord hadden geweigerd. Als gemachtigde van S., die zelf niet was verschenen, trad op mr. E. A. Cos- man, die ontkende dal het reclamebord ontsierend was en dat het in het lande lijk gedeelte was geplaatst en' logde een foto van het bord en de 077igeving <Jvei\ Do burgemeester van Warmond, de heer Scliölvlnck verklaarde als getuige, dat B. en W. geen toestemming hadden verleend, omdat het hord de omgeving ontsierde. Op een vraag van mr. Cosman, waar om het bord ontsierend was, bleef de burgemeester het antwoord schuldig. De kantonrechter vond dat het bord heusch niet icelijk was en dat ook de foto keurig was en op zijn vraag aan den burgemeester, waarom hij het ontsierend vond, antwoordde de .burgemeester: om dat het ontsierend is. Mr. Cosman: Is de inhoud van de re clame soms ontsierend? Do kantonrechter: Ik vind den inhoud juist animeerend! Het gaat niet om den inhoud, aldus de burgemeester, maar omdat B. en W. vinden, dat het gele bord de landelijke omgeving ontsierL Dat is een kwestie van sme.ak, aldus de kantonrechter. Dus u is het harmonisch met de wethouders eens. Getuige knikte van ja. De veldwachter Steekers verklaarde hierna, dat bij het procesverbaal, zonder van iemand daartoe opdracht te hebben ontvangen heeft opgemaakt, omdat hij het bord ontsierend vond. Maar waarom vindt u liet ontsierend, vroeg de kantonrechter. U is ook geen geheelonthouder, dus daarom kunt u hel niet ontsierend vinden (gelach). De heer P. Hoogenboom, ingenieur van Rijnland, verklaarde als getuige a decharge, dat hol bord de omgeving niet. ontsiert. Het staat ook niet in een lande lijk gedeelte en liet is omgeven door lood sen. Het O. M. zeide het hord zelf niet ter plaatse te hebben gezien. De ambtenaar meende zich in dezen te moeten houde7i aan het inzicht van B. cn W., die zeker de vercischte vcrgunTiing zouden hebben gegeven als het bord niet ontsierend was. Hij eischte 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Cosman bestreed, dat het ten laste gelegde strafbaar was. Er stond niet in do dagvaarding dat het bord in het lan delijk gedeelte van Warmond stond, wat volgens artikel 1 der verordening van 20 Juli 1925 wel degelijk wordt vereischt. Hier moet dus ontslag van rechtsvervol ging volgen. Stappen we echter hier over heen, dan nog zal geen veroordeeling kun- nen volgen omdat het O. M. en ook ge- tuige7i in gebreke zijn gebleven to zeggen waarom 't bord ontsierend is. Bovendien had dit ook in de dagvaarding moeten staan. Hij concludeerde op dezen grond tot vrijspraak. Tenslotte zei gemachtigde den indruk te hebben gekregen dat B. cn W. van Warmond lijden aan watervrees, zij het ook vrees voor Hartevelt's Kaag water. De Jeneverboom. Th. A. v. d. H., landbouwer te O u d- Ade, had zich te Warmond aan eenzelf de overtreding schuldig gC7iiaakt. Op het bord, dat op zijn land stond bovendien: De Jeneverboom. Verdachte en getuige Steekers konden niet verklaren wat hier dc woorden: „De Jeneverboom" heteekènden, doch dc bur gemeester verklaarde, dat het een bocni is op een aanlegplaats voor zeilers, waar zij zich kunnen verfrisscben. Hier stond een boem en de sage wil, dat iemand zich onder dien boom zoozeer aan sterken drank heeft tegoed gedaan, dat hij daar overleed. Ook hier wisten getuigen niet te ver klaren waarom nu juist liet hord ontsie rend was. Tegen Van der H. eischte het O. M. hierna dezelfde straf. Hst was geen kees, maar een herder. J. A. B., te Leiden, had eenigc we ken geleden terecht gestaan, om dat hij zijn hond zonder rriuïlkórf op straat had laten loopen met het gevolg, dat het dier een wielrijder gebeten had. B. had ont kend dat het zijn hond was. Een der ge tuigen wist echter van vroeger, dat de hond, een keeshond, van B. was en nu had het O. M. gelast, dat B. zijn hond Ier terechtzitting zou verloonen. En zoo verscheen gisteren wat een hoogst be langrijk evenement is in de annalen van hét Leidsch Kantongerecht een hond voor hot kantongerecht, met als zijn rechtskundige raadsman zijn haas. Een tolk was er niet. Blijkbaar verstaat men aan het kantongerecht do taal der hon den. Toen B. met een: „hup, hup, hup", het beestje op de beklaagdenbank had doen plaats nemen, vond de kantonrechter dat het beestje er hcelemaal niet valsch uit zag. Het schijnt een goedig dier te zijn. De ambtenaar zei de zich te houden aan de getuigenverklaring, die den keeshond hebben herkend, en eischic 5 bccle of 5 dagen. Hoe welen ze, dat het mijn hond is, vroeg B., want de wielrijder is door 2 honden geheten. Het is ook geen keeshond, merkte de kantonrechter op, het is een herder. Het dier maakt heelemaal niet den indruk gevaarlijk to zijn. Hond en haas gingen hierna heen. Zeg het maar tegen je patroon. De hond van den broodhakker J. v. d. W., te Leiden, had ook zonder muil korf op straat gcloopen ondanks de aan schrijving van B. en W., dat hij zijn hond van een muilkorf moest voorzien. De ge volgen bleven niet uit: dc hond had een wielrijder gebeten. Om in deze zaak, die reeds aan do orde was geweest, meer klaarheid te brengen, was nu het 14-jarig knechtje van den hakker, A. Wijtsma als getuige gedagvaard, met wien het hondje op den bcwuslen dag was meegeloopen. Het O. M. eischte tegen den bakker 5 boete subs. 5 dagen. Zeg het maar aa7i je patroon, aldus dc kantonrechter. Het kan wel, maar 't hoeft nisi. A. H., fabrieksarbeider te Leiden, was 8 Augustus van een partijtje geko men en had in gezelschap van eenige da mes in de Van der Werffstraat 's nachts geschreeuwd en gezongen, waardoor de nachtrust dor omwonenden kon worden gestoord. Hij had 2 getuigen van het vrouwelijk geslacht te zijner décharge meegebracht. Hij zei, niet te hebben geschreeuwd, wel te hebben gezongen, doch dit mocht volgens hem, wat do kantonrechter dade lijk tegensprak. Zijn hoofdbezwaar was echter, dat de agent hem niet had ge waarschuwd, doch dadelijk hem had beetgepakt. Dat gaf geen pas, meende H. en ook de getuigen a decharge waren deze meening toegedaan. Nadat do agent van politie het proces verbaal had bevestigd en verklaard had, dat het zingen hinderlijk was voor do nachtrust eischte het O. M. 3 boete of 3 dagen. H. vroeg of hij niet eerst gewaar- achuwd had moeten worden. Het kan wel, doch het hoeft niet, ant woordde de kantonrechter. Te snel varen. P. A. W., fabrikant te Leiden, wo nende te Wassetiaar, had 8 Aug. in hel boezemwater Do Warmonderleede, geva ren met een snelheid van 204 Meter per minuut, in elk geval meer dan 120 Meter, het geoorloofde maximum. Verdachte zei- de dat zijn motor, ook toen deze nieuw was, deze snelheid niet heeft kunnen he reiken. Doch u hc-bt toch wel met een snel heid van meer dan 120 Meter gevaren, aldus de kantonrechter. W. betwijfelde dit, want hij voer juist zeer langzaam, omdat zijn zoon, die met een jol in de nabijheid lag, een wenk gaf om door hem gesleept te worden. Ten einde de verbalisanten te hooren werd de verdere behandeling uitgesteld tot 20 September. Zorg voor goede remmen. In de zaak van A. L. te Leiden, die niet was verschenen, werd de agent Theu- nissen gehoord had geen behoorlijke on afhankelijk van elkaar goed werkende remmen aan zijn auto gehad. De handrem ontbrak en dc voelrem was niet in orde. Nadat de agent dit had bevestigd, eischte het O. M. een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Hij had het niet gedacht. J. W. uit Zeist was op de Hoogewoerd met zijn auto niet behoorlijk links uitge weken toen een melkwagen van Van Nood rechts van den weg stilstond, met het ge volg, dat hij dezen wagen heeft aangereden Heel verwonderd was W., toen plotseling de zuiv elf abri kant B. van Dorsten zich aan de kantonrechter voorstelde als getui ge a decharge, want W. had deze niet tnee- genomen. De getuige had gekraak gehoord en is toen naar de plaats der aanrijding, de Wielmakersteeg gegaan. W. had den melk wagen een klein beetje op zij geduwd en gaf den indruk, moe tc zijn, want hij kwam van de Utrechlsche maskerade. Hij geloof de niet dat W. schuld aan de aanrijding had. Was er nog gelegenheid om eenige c.M. meer naar links uit te wijken en daardoor de aanrijding te voorkomen? vroeg de ka7i tonrechter. Dat wel, antwoordde getuige. Hel O.M. vroeg hierna vrijspraak, doch het is dc vraag, of, als de kantonrechter uitspraak doet, W. naar aanleiding van dit laatste antwoord van getuige zoo boffen zal als aanvankelijk het geval schijnt. Blijkbaar denkt W. er zelf zoo over, want toon de kantonrechter na dezen eisch de opmerking maakte: „Dat treft u zeer", antwoordde W: „Ik hacl hel niet gedacht". Hij is van den schcffel nog nist af. J. L. van der L. uit Valkenburg, had daar in 't water eenige vischschakels uitgezet, ten einde aldus de viscbjes te verschalken. Dit was door een veldwachter gezien en toen werd v. d. L. bekeurd en zijn de schakels in beslag genomen. Van der L. zeide, niet gevischt te hebben Hij heeft daar slechts zijn schakels schoon gemaakt. De veldwachter verklaarde echter an ders. Wel degelijk was verd. bezig de scha kels te „poten"; toen hij hom naderde heeft bij de stokken in het riet willen ver bergen. Toen v. d. L. dit ontkende, riep de veld wachter met fitemverbViff'mg uit: „Wat? Mijnheer de kantonrechter ik heb het dui delijk gezien", en zijn vuist ballendo ver volgde hij: ,,'t Is de grootste brutaliteit van een ventje. Ik heb hem reeds gedreigd. Want hij is van den schoffel nog niet af 1" 5 boete of 5 dagen hechtenis vroeg hierna het O. M. en verbeurdverklaring van liet vischtuig. Dus daar zal je geen pleizier meer van hebben, zei de kantonrechter. Zwaai niet met je armen. H. V. loodgieter te Noordwijk aan Zee, had aldaar onvoorzichtig met zijn rijwiel gereden en met zijn armen gezwaaid. Zoo doende had hij het verkeer op den Nieuwen Zeeweg belemmerd. V. zeide dat dit niet kon, want liet was er heelemaal niet druk. Het O.M. voelde voor dit excuus niet veel en eischte 10 boete subs. 10 dagen. Gij zult geen valschen naam opgeven A. L., letterzetter, alhier had toon hij met zijn vrouw liep, mot zekeren Polanen gevochten en deze bloedend verwond. Toen een agent er bij kwam, heeft hij een val schen naam opgegeven, namelijk Jan Ni cu wen huizen. Dit mag nu eenmaal niet en daarvoor stond hij nu terecht. L. zeide, dat hij iets gedronken had. Hij kwam van een partijtje cn toen had Pola nen zich tegenover» zijn vrouw misdra gen. Al kom je van een partijtje aldus de kautonurechter daarom behoef je nog geen valschen naam op te geven! En iemand mishandelen is ook geen manier van doen als je van een partijtje komt. Eisch 15 boete subs. 15 dagen hechte nis. Als hij maar niet zoo door gaat. J. P., to L c i d en, van beroep meester in de rechten (wat volgens den kanton rechter geen beroep is) had op den Rijns- hurgerweg te Oegstgeest met een auto met een grootcr snelheid gereden dan 15 K.M. Beki. zeide, dat het misschien daar door is gekomen, dat hij een oude dame, die niet wel was, naar Sassenheim reed. Zij wilde hierom graag spoedig thuis zijn. De kantonrechter wildo hiermede reke ning houden, mits hij maar niet zoo door gaat. Dat beloofde P. Eisch 6 boete suhs. 6 dagen. Ik zal nog eens kijken, aldus de kantonrechter. Nog een racer. Do reiziger J. H. M. had ook in de be bouwde kom te Oegstgeest sneller dan 15 K.M. gereden. Eisch C boete fiubs 6 da- Ken- Katholieke Agenda LEIDEN. Donderdag. Jonge Middenstanders, leden vergadering in „Zomerzorg", 8.15 uur. Vrijdag. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen, gebouw St.-Franciscus Liefdewerk 8.15 uur. Vrijdag. Opera-Concert, „Zomerzorg", 8 uur. Dinsdag. Missieclub „Sancla Maria", Pas torie, Heerensingel, 8.15 uur. De avond-, nacht- en ZoTidagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met 11 September waargeno men door de apotheek van" den heer M. Boekweit, Vischmarkt 8, Telefoon 552. Auto en motorfiets. P. V., bloembollenhandelaar te S a s- senheim, had zich aan hetzelfde feit schuldig gemaakt met dit verschil, dat hij niet in een auto. maar op een motorfiets zat. Waarschijnlijk was dit verschil de oorzaak, dat legen hem niet 6 maar ƒ10 boete werd gevraagd, wat geillustrcerd wordt door de volgende zaak waar hel weer een auto betrof, en wel van A. B., chauffeur to Bloemendaal, die tc Oegstgeest mot ccn auto in de bebouwde kom de maxi mum- snelheid had overtreden. Eisch G boete of 6 dagen. Ze hadden hem geplunderd. D. van K., koopman te R ij n s h u r g, schijnt een oolijkerd te zijn en niet op zijn geld te kunnen passen. Hij had Augus tus des avonds op een rijwiel gereden zon der licht. Hoe komt dat zoo? vroeg de kanton rechter. Ik weet het niet, edelachtbare, ant woordde K. Hij zou naar Katwijk gaan een zieke bezoeken. Hij had toen een hartversterking noodig en is een café binnengegaan om een biertje te drinken. Hij had een beetje geld hij zich en liet dit zien. Toen zijn twee personen, dien hij niet kent, hij hem komen zitten en wat er toen gebeurd is weet hij niet. Wol weet hij, dat hij later thuis tol de ontdekking kwam, al zijn geld 25), kwijt te zijn. Waarschijnlijk hebben de heemi asch in zijn hier gegooid, waardoor hij dronken is geworden en hebben beide heeren van de gelegenheid gebruik gemaakt, bom van hef overtollige geld te ontdoen. Dan zal zoo iels jo voorloopig avl 1 niet meer overkmen, aldus do kantonrechter. Van K. hoopte va77 niet. Eisch 2 geldboeten van 3. De kantonrechter: Dat is erg weinig. Van K.: Dat is zeker weinig. Dan kan ik wel gaan. En na met do hand aan het hoofd de heeren achter de groene tafel het militair saluut te hebbe7i gebracht, ging hij met de woorden: „Dag Heeren", heen Als ze zoo kori met me binne vertrek ik. Hierna werd een groot aantal overtre dingen der leerplichtwet behandeld. Een mannetje Avas er, die in de plaats va7i zijn vrouAv ltAvam. Toen hij juist begon nen A^as inet de „causae injectio" 7iam do ambtenaar die dit niet hoorde, hot Avoord voor het nemen van zijn requisitoir, zoo dat een oogenblik het mannetje cn de ambtenaar te gelijk spraken. Meneer de kantonrechter: Wie heb 't woord, vroeg toen het mannetje. U, aldus de kanto7irechter, terwijl liij zich met ce7i hoofd- en handgebaar tot. den ambtenaar wendde. Doch deze sprak meer steeds door. Dit mishaagde het mannetje en mot een: „Als ze zoo kort tegen me hemic, ver trek ik", draaide hij zijn rug naar dc heC- ren too en ging heen. Komt u maar hier, zei de kantonrech- ter. „Nee", riposteerde met een afwijzend handgebaar het mannetje, terwijl de amb tenaar 3 vroeg. „Als ze zoo kort tegen me benne ga ik heen." 07ider gelach en vol trots dat hij zoo goed zijn Avaardigheid had weten op te houden verliet hij de rechtszaal. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer gaat Avel iets verminderen doch de prijzen Avorden niet veel beter. Dahlia's zijn dit jaar over het algemeen niet best. Wat van goede kwa liteit is gaat tot 1.802.30 per 100. An dere varieeren van 0.500.80. Po7npoen Dahlia's van 3055 cent, Asters van 20— 35 cent, 7iaar gelang soort en "kAvaliteït. Witte gaan graag Aveg als ze z.g. zuiver zijn. Anjers van 10—18 cent, Chrysmtlien van 1G30 cent per bos. Do Gladiolussen gaan in kwaliteit verminderen, ook de aan voer hiervan wordt aanmerkelijk kleiner, varieeren a*an 3090 cent. SASSENHEIM. Konir.ginnsfeest. De feesten Wccns- daen en Donderdag a.s. worden 's morgens 8 uur door de kerkklokken ingeluid. Te half 9 kinderoptocht met muziek, daarna officieele opening door den burgemeester op het terrein, 's Namiddags ringrijden met paard en tilbury en andero vermaken als: Vogelschieten, Naar den trein, voor jongens en Stoelendans van meisjes. Op den tAvecden dag ri77grijdcn inct fiets voor mannen van 15 jaar en ouder; ook voor jongedames. Tobbetje-steken v. mannel. personen van 16 jaar eu onder. Muiltje loopen voor dames van 15 jaar eu ouder. Hindcrnisloopen voor mannel per sonen van 15 jaar en ouder Verder turf rapen voor vroywen. Op den tweeden dag heeft ook het bloemencorso plaats vanaf de OosthaA'en. 's Avonds schitterend vuur werk. De prijzen voor de wedstrijden zijn te bezichtigen, bij de Aved Bakker. Botsing. Om 4 uur vanmerr m riden twee auto's der firma Tj. Prins uit Purmfl rend op den straatweg bii huizo ..Sassem

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2