HET BOSGHMEISJE Nuis het tijd Wisbruii Liffmann tfproug van bet dak van hct brandende gebouw naar boneden. Ernslig gewond werd zij opgenomen. Anderen volgden •haar voorbeeld. Een man trachtte langs de bui3 van de goot naar beneden <c glijden, maar met vrecsclijkc brandwon den moest hij de buis loslaten zoodat hij oii den grond neerplofte, Een aantal vrou- ven werden bezwijmd gered. In het gebouw zelf lieerschte een onbe schrijfelijke toestand. Men stompte en duwde en trapte om den uilgaug te berei- ken; velen geraakten onder den voet. Eeui gen die hun plaats vlak bij den ingang hadden konden ontkomen alvorens de brand in volle woede uitbarstte, de over- grooto meerderheid echter moest door de vlammen heen, welke juist bij don uit gang, waar dc brand was ontslaan, tiet hevigst was. Het vuur liad nauwelijks tien minuten gebrand, toen een gedeelte van den vloer het begaf, en mannen, vrou wen en kinderen naar beneden werden ge sleurd. Hartverscheurende toonoelcn ticden zich voor onder de geredden. IlalC krankzinnige vrouwen zoekend tusschon do puincn naar het lijk van een man of kinderen. Vele lijken zijn half of geheel verkoold, zoodat herkenning niet moge lijk is. Onder do slachtoffers is een ge- hcclo familie van zes personen. Gencesheeren uit Limerick met hulp materiaal zijn in hel zoo vreesclijk getrof fen dorp aangekomen om hulp te vorlee- nen. Geen huisgezin in het dorp, of het heeft een vader, een moeder, een zoon of eon dochter bij do ramp verloren, en ieder voelt het leed van zijn buren mee, daar vrijwel tusschen allo families bloedver wantschap bestaat. Tragische installatie. Maandag zou in de kathedraal van Lo- dove (Hérault) de plechtige installatie plaats hebben van den hoogeerw. deken mgr Barthes, den nieuwen aartspriester van de kathedraal. De plechtige Hoogmis was gevorderd tot do predikatie, waarvoor de nieuwe dignitaris den kansel juist had betreden, toen hij plotseling ineenzonk. Onder do algemeene constcrantie werd - geneeskundige hulp gezocht, doch toen oen genceshoer verscheen, kon dozo niet anders dan den dood conslateeron. Mgr. Bart Les is 54 jaar oud geworden en had korten tijd geleden Beziers, waar hij pastoor-deken was, verlaten wegens zijp benoeming tot kanunnik van het ka pittel van Lodèvo en aartspriester van de kathedraal. Onder zand bedolven. In een zandgroeve le Ihringshausen bij Kassei raakten Zondagmiddag oen ze vental kinderen, die in de groeve aan het spelen varen, onder vallend zand bedol ven. Vijf hunner konden tijdig worden gered, de beide andere konden slechts als lijk geborgen worden. DE AANSLAG BIJ LEIFERDE. Ook W ober heeft bokend. Thans heeft ook Weber, die, naar ge meld, tegelijk met Schlesinger in een te huis voor dakloozen te Berlijn werd ge- aresteerd, bekend, den aanslag op don D-trein bij Leiferde te hebben gepleegd. Hoe de daders tot hun plan kwamen. In" aansluiting op do berichten in zake de door Otto Schlesinger afgelegde be kentenis nopens het veroorzaken van de spoorwegramp bij Leiferde, vernemen wij nog nader: Oorspronkelijk waren Weber en Schle singer eigenlijk van plan geweest, volgens de bekende methode een draad dwars over den weg te spannen, om zoodoondo automobielongelukken to veroorzaken, en vervolgens dc slachtoffers te berooven. Daar zij echter niet in het bezit konden komen van de daartoe benoodigdo kabel, werd van dit plan afgezien, waarna zij op het idee kwamen een treinaanslag te plegen. Een dag voordat do ramp ge schiedde, waren zij in de buurt van Han- FEUILLETON. Vrij bewerkt na.ir het Engclscli door P. G. H o c k s. (Nadruk vorboden). II) De waardige toon, waarop deze woorden werden gesproken gevoegd bij don eer bied, dien bij van jongs af aan bezeten liad voor den adel, die elke reine vrouw bezit, legden hem het zwijgen op. Mot stillen handdruk scheidden /.ij. Den volgenden dag begaf Stella zich naar het Ursulincnklooster, waar /o als novice werd opgenomen. i VII. I Zedelijk verslagen en als gevolg daarvan somber gestemd keerde lord Hopevillc naar zijn hotel torug en die stemming werd cr niet beter op, toen hij eenige da gen later moest hooren, dat Stella zich reeds in het klooster bevond. Toch wilde hij den moed niet opgeven haar voor zich te winnen. Was hij zelf daarin niet ge slaagd, dan zouden anderen hem daarbij wel helpen, meende hij. Hij deed eerst een beroep op paler Ken nedy, die juist van een missiereis in Mon treal teruggekeerd was. Deze toonde zich «eer verheugd dc vroeger kennismaking te vernieuwen, maar toen Robert met liet doel van zijn bezoek voor den dag kwam, zette hij een bedenkelijk gezicht. „Stella heeft nl eenige jaren met het plan rondgeloopen om zustor to worden," zoo sprak nij. „En nu moet u niet denken, dat wij haar aangemoedigd hebben. Into gondeel. we hebben bet baar sterk afgera den en haar gewezen op do lasten aan den kloosterlijken staat verbonden. Toen re Aiet naar onzon raad luisterde, heeft de nover, waar zij zich tot het tijdstip van don aanslag in do bosschen schuil hiel den. Do werktuigen, die zij voor bet los schroeven der rails noodig hadden, von den zij in een baanwachtershuisje. Sa men hebben zij toen in den nacht dc schroeven losgedraaid. Weber ontkende aanvankelijk ten stel ligste, iets met den aanslag uitslaande te behben. Wel gaf hij toe, in gezelschap van Schlesinger gezworven te bobben, en verscheidene kceren in de open lucht te hebben overnacht. Gedurende deze zwerf tochten waren beiden zeer terneergesla gen en moesten zij zich vaak met veld vruchten als eenig voedsel tevreden stel len. Schleiiuger deelde nog mode, dat bei den na het volvoeren van bun euveldaad van do plaats des onheils gevlucht zïja. Bij het plegen van den aanslag was niet de gedachte bij ben opgekomen, dal er mensclienlcvens mee gemoeid zouden kun nen zijn. De directie van do rijksspoorwegen heeft er haar voldoening over uitgespro ken, dat de Directeur-Generaal, Dr. Dorpmüller, onmiddellijk na den aanslag zulk een juiste diagnose van den stand van zaken heeft kunnen stellen. Wel is waar is dc heer Dorpmüller in de pers aangavallen, doch de arrestatie der da ders vooral hun bekentenis is de beste rechtvaardiging voor het eerste oordeel, dat op den avond van den aan slag door den lieer Dorpüller is uitge sproken. Het was op de Amsterdams^che trein gemunt. Uit het verdere verhoor van do beide jeugdige schuldigen aan den spoorweg ramp bij Hannover blijkt, dat ze de ont sporing van den D-trein naar Amster dam reeds een nacht vroeger en wel op 18 Augustus hebben beproefd. Ze waren voornemens, uit de postwagen de Neder- landsche post te stelen. Ze verklaarden beiden uiterst verbaasd te zijn geweest, toen de Nederlandse he trein over de plek heenreed, zonder dat or iets anders ge beurde, dan dat do vonken van alle kan ent uit do rails sprongen. Daarop maak ten ze in den nacht van lö Augustus de rails op de bekende wijze los maar ook ditmaal liep de Amsterdamsche nacht trein niet uit het spoor. Toen besloten ze snel, de rails uiteen te buigen, teneinde toch nog den Keulschen trein te snappen, wat helaas maar al te goed gelukte. Mislukte aanslag op een goederentrein. Drie daders gearresteerd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een bende van tien personen de slagboomen van een'spoorwegovergang op delijn GleiwitzPoromba (Duitschland) vernield en vervolgens getracht een goe derentrein tot stilstand te brengen. Be ambten der politie en van do stations- wacht zijn direct tot vervolging der on verlaten overgegaan, waarhij het gelukte drie der daders te arrestceren. Fabrieksbrand te Gabersdorf. Een. schade van zes inillioeh. Uit Praag wordt geseind: De fabriek der firma Oberlander te Gabersdorf is geheel afgebrand. Een arbeider en een arbeidster konden geen uitgang vinden en kwamen in dc vlammen om. Twee ar beiders sprongen uit een raam van een hoogte van zeven meter; ook zij werden doodelijk gekwetst. De schade bedraagt zes miilioen guldeiL Een sneltrein op hol. Een sneltrein, die gistermorgen te Leeds aankwam, reed door twee stoot- blokken, tweo muren en een klein trans formatorengebouwtje aan het einde van het slation. Do machine kwam op den straatweg tot staan. Er werden geen pas sagiers ernstig gewend. Een rechter onder de iandloopers. Een En gelach rechter heeft een doel van zijn vacantie als landlooner doorge eerwaardo moeder haar een jaar langer bij zich gehouden, dan de afspraak was ca haar geheel behandeld als een novice en ik kan u verzekeren, dat zc een zwaar jaar heeft doorgemaakt. Toen dit niet hielp om ze van haar voornemen af te brengen, oe- dacht do eerwaarde moeder een atuler plan. Stella wist niets van de wereld, '/.ij word dus een jaar do wereld in gezonden. Mevrouw Madison was zoo goed zc in haar huis op te nemen. Ze heeft Stella behan deld als con dochter en haar doen genieten van allo gepast o vermaken, die de wereld geven kan: schouwburgen, concerten, soi ree's, bals, waar zo ook kennis kon maken met do hoeren der schepping. Hot heeft niet gebaat. Eenige dagen geleden is ze in hot klooster teruggekeerd en omdat ze als 't ware reeds een proefjaar heeft go- bad, zal zc binnen oon paar weken ge profest worden, dat wil zeggen, ze zal de kloostergeloften afleggen en als non ge kleed worden." Zuchtend verliet Robert den vriende lijken geestelijke en richtte dan zijn schreden naar liet Ursulincnklooster. Do eerwaarde overste ontving hem zeer hoffelijk, maar deelde hem hetzelfde mede, als wat hij van pater Kennedy te hooren had gekregen, doch voegde er nog aan toe, dat Stella reeds in retaitc was en haar dagen doorbracht in afzondering en gebed ter voorbereiding tot den groo- ten stap, dien ze ging doen. Nog eeno hoop had hij: Helen Madison „Praat u nog eens met baar, miss Helen. U is haar vriendin. Misschien luistert ze naar n en ziet ze haar dwaasheid nog bij tijds in. Zo weet lieusch niet, 'wat ze doet en wat ze prijs geeft: eer en rijkdom. En wat baar godstdienst betreft die is voor mij geen bezwaar. Ik zal haar bij de uitoefening ervan geen haarbreed in den weg leggen, dat beloof ik u op mijn eere woord." „Hoor eens, lord Hopevillc, al die mooio voorspiegelingen zullen Stella niot van bracht temidden van de lieden van dat gilde, die de oevers van do Theems en andore openbare plaatsen van Londen tot hun woonplaats gekozen hebben. Hij is teruggekeerd met de overtuiging, dat 70 percent van die lieden inderdaad zouden willen werken, doch geen werk krijgen kunnen. Wat echter de jonge Iandloopers betreft, do 20 percent, die nog geen 20 jaar oud zijn, staal de zaak anders. Deze hebben nog nimmer ook maar een dag ge werkt, omdat zij uitstekend welen, dat zij hier en daar vrij eten en onderdak kunnen krijgen. Als de regeering daar niet legen optreedt, zoo is 's rechters oordeel, zullen er binnen een jaar of vijf misschien wel een miilioen van deze jon gelieden als Iandloopers op de openbare liefdadigheid teren. Op een brandend schip. To Deal aan de Engelsche kust wer den Zaterdag twee schipberukelingen aan land gebracht, de gebroeders William en Arthur Med hurst, samen do bemanning vormende van do motorsmak Britannia, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag midden in het kanaal in brand geraakt was. De gebroeders waren op liet dek bezig him vangst schoon te maken, loeu opeens m do machinekamer brand uit brak. Spoedig had zich het vnur over het gehecle schip verspreid en ook het groole zeil vatte vlam. Zo brachten dan ook de reddingssloep buiten boord, maar deze sloeg los, zoodat ze op het brandende schip gevangen zaten. Gedurende den ge- heelen nacht trachtten zij het vuur le hlusschen doch zonder succes. Ten slottp werden ze naar het einde van den boeg spriet gedreven, waar ze bijna in den rook verslikten. Op het nippertje werden de heide mannen door een sloep van het Duïtsche stoomschip Carl gered. Nauwe lijks hadden zij den smak verlaten of deze verdween in de golven. Eiland-bewoners in nood. Gevreesd wordt, dat de weinige bewo ners van het eilandje St. Kilda, dat ge legen is op 50 mijl ten Westen van de Hebriden, te lijden hebben van een ern stig tekort aan levensmiddelen. Een geval van builenpest te Liverpool. Do minister van Gezondheid heeft me- dedeeling -gedaan van een geval van bui lenpest, waaraan een jongen op 30 Aug. j.L te Liverpool is overleden. Do vader van den jongen, die, naar men vreesde, eveneens door dc ziekte was aangetast, is thans aan de beterhand. Typhus in Pommeren. Het „Acht Uhr Abendblatt" meldt uit Gollnow in Pommeren, dat aldaar 30 per sonen aan typhus zijn overleden. SP0Ê?T GOLF. Nocrdwijksthe Goifweek. Gisteren zijn de wedstrijden van de Noordwijksche Golfclub voortgezet, op nieuw onder minder gunstige weersom standigheden. In de Palace-hotel-wisselbe ker handicap match play over 18 holes be reikten do beide Mac Kcans cn Delcourt van Krimpen de vierde ronde. De uitsla gen waren: J. B. Mac Kean wint van Jlir. S. van Schuijlenburg 32; J. H. Mac Kean wint van W. van Waveren 54; G. Delcourt van Krimpen wint van H. Horstman 6—5. Gisteren werd ook de tweede ronde ge speeld voor de Miss Cremers lady Gup match play over 18 holes met handicap bo ven G8. De uitslagen waren hier: Mej. C. Roosenburg wint van mej. H. Diemer Kool 31; mevr. Mispelblom Beijer wint van mevr. Prather, op do 20ste hole; mevr. W. Sommerhoff wint van-mevr J. Kesslcr 76; mej. V. Lesley wint van jkvr. M. E. van Panhuys 21. In de middaguren werd ten slotte de Eclectic medalplay voor dames en heeren gespeeld over 18 holes. De jonge Mac haar voornemen afbrengen cn daarbij wil ik u wel de verzekering geven, dat, al zou ze vrij zijn, ze toch niet in het huwelijk zou treden met iemand, dio niet katholiek was. En nu moet u niet mccncn, dat u de eerste is, die ze afwijst. Ze heeft reeds meerdere huwelijksaanzoeken gehad, zoo b.v. van een zekeren Fred Mellon, een brave katholieke jonge man van goeden buize later van lord Cunningham, iemand hetzij tegenover u in alle bescheidenlieid gezegd, dio voor u niet. behoeft ouder te doen in macht, eer cn rijkdom maar aan beiden heeft ze een even beslist antwoord gegeven als aan u. Mag ik u eens een wel- gemeenden raad geven? Zet de gedachte aan haar geheel en al uit uw hoofd. Ik weet, dat dit u zeer zwaar zal vallen, maar het zal u gelukken, als ge uw ge dachte slechts richt op uw kind cn haar zulk een opvoeding geeft, dat ze een twecdo Stella kan worden. Niet dat ze later in een klooster zou moeten gaan. O, hemel, neen. De maatschappij heeft oolc •brave, vrouwen en vooral goede moeders Xioodig. En dan moet men roeping voor liet klooster gevoelen. Ik voor mij zou er niet graag in gaan". Rij deze laatste woorden kreeg ze een kleur, want John was naderbij gekomen en keek haar glimlachend aan. Robert zag die kleur van dc een en het lachje van den ander en trok cr dadelijk zijn beslui ten uit. „Ha, ik merk al, boe het met jullie staat zei bij ietwat, jaloersch op hun beider ge luk. „Het doet mo genoegen voor jullie allebei. Die reis naar Canada, John, zal jou een goede vrouw bezorgen. „Nu loopt u toch wel een beetje hard van stal, mylord, viel Helen hem in de rede. „Er bestaat nog niets tuschen ons. Voorlonpig kan daar niets van komen. We zullen evenwel hopen op de toekomst". „Ja, Robert, terwijl jij zoo druk bezig waart met je eigen zaken, heb ik ook ge- probeerd zaken te doen, maar hcelcmaal INSEZM MEDE0EEU8G ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL om Uw Bontwerk en Bontmantel te laten moderniseeren, repareeren of van nieuwe voering te laten voorzien. f E DIT GESCHIEDT BIJ ONS VAK. KUNDIG, SPOEDIG EN ZEER BILLIJK. - - - Enorme sorteering Bontvellen, §h Bontranden, Bontfournituren Bontvoering in Zijd; en halfzijde. zz .Jvoitenl. EagrosBiagazijn, voorheen E: 1 Haarlemmersir. 116-120 Leiden - Telefoon 898 E 4170 rHUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiinE Kean kreeg een netto score van 33 2/3, verder mevr. von Flotern 35 cn B. Lesley 351/3. Vandaag worden Toursomes togen Beg- by gespeeld voor dames en hoeren. ZWEMMEN. Jeugdige zwemmers. Pyllcr en Berenice Zietenfcld, een twee- lingenpaar van 12 jaar, zijn Zondag van Yonkers naar de Batlerijpier le New-York gezwommen; over den afstand van ruim 27 K.M. deden zij 6* uur. Met toestemming van hun vader en zwemleeraar zullen ze in training blijven om volgende zomer een poging le doen tot zwemmen over het ka naal. Het feit van Zondag, is voor zulke jonge kinderen ongeëvenaard. POSTDUIVEN. „De Zwaluw". Zondag hield de Hill. Postduivcuiiou- dersvereeniging „De Zwaluw" een wed vlucht 'vanaf Halle (België), afstand 182 K.M. De duiven kwamen als volgt aan: 1. Jos v. Etlcn, 2. idem, 3. gebs. Zwaneveld, 4. J. Reeu'.vijk, 5 idem, 6 idem, 7. S. War merdam, 8. Gebr. Seijscner, 0. Gebr. Zwa neveld, 10 idem. Dc eerste duif kwam aan te 3 u. 26 m. 55 sec., de laatste 3 u. 34 m. 5 sec. Do eereprijs werd gewonnen door den heer Jos. van Etten. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Soigniès (België), afstand 202 K.M. AARTSDIOCESANE R.-K. BOEREN- EN TUINDERSBOND. De voorzitter dringt aan op opheffing van den accijns op het geslacht en op protectie. Het inveerverbod in Engeland. De kosten van de vleeschkeuringswet. Te Arnhem is de algemeene vergadering gehouden van den Aartsdiocesane R.-K. boeren- en tuiudersbond, onder voorzitter schap van L. baron van Voorst tot Voorst, tin zijn openingswoord herinnerde dezer er o.a. aan dat 't er met den land- en tuin bouw dit jaar slecht uitzag. Vooral dit jaar zijn het land- cn tuinbouwbedrijf gevoeli ge slagen toegebracht. De inzinking inden meegloopen is me dat niet, omdat ik niet katholiek ben. Nu wil ik je wel in vertrou wen zeggen dat ik, voordat ik aan Helen dacht, al een keer of vat met pater Ken nedy over het katholieke geloof gesproken had, omdat er verscheidene dingey in zijn, die ik zoo mooi vind en zoo verheven en toen ik hem vroeg mij in den katholieken godsdic'r.st te onderwijzen, had hij daar heel geen ooren naar, ja hij raadde het mij ten sterkste af. Nu heb ik hem zoo ver, dat hij mij een paar lessen heeft ge geven. En als ik nu later katholiek gewcv- den ben, hetgeen ik hoop dat gebeuren zal, dan mag ik eens bij Helens vader cn moeder met mijn verzoek terugkomen". „Wat zijn jullie toch streng ten opzichte van het huwelijk," zei hij tot Helen, „dan gaat het bij ons makkelijker. Miss Helen liet die woorden langs zich licen glijden cu zei: „Donderdag van de volgende week wordt Stella geprofest. Gaat u <lan met ons mee naar de klooster kerk? Het is een buitengewoon mooie plechtligheid cn ik geloof, dat u er geen rpijt van zult. hebben, als u ze bijwoont". „Of ik meega? Dat weet ik nog nietDaar moet ik eerst nog eens goed ever denken. Tn ieder geval vind ik het hartelijk van u, dat u het me vraagt". En Robert ging mee. Hij woonde de plechtigheid hij van het begin tot bet einde. Na dc H. Mis, zag hij Stella aan het altaar verschijnen gedost in prachtige kleeren en met een bloemkrans op het hoofd. Zijn hart klopte hoorbaar en wrok kend fliste liet door zijn geest: Moet nu zooveel schoonheid, zooveel aanminnigheid opgesloten worden tusschen de duffe kloostermuren? Waarom toch? Daar begon pator Kennedy een toe spraak Robert was geheel oor:,, Gij zijt nog vrij," hoorde hij hem onder anderen zeggen, „gij zijt nog vrij, gij kunt cn moogt nog in de wereld terugkeeren, waar men u met open armen zaF ontvangen,, waar op- rechte liefde, hoogc eer cn grooto rijkdom- landb'ouw is een internationaal verschijn sel. Ter bescherming van het bedrijfsleven hebben verschillende landen hoogere in voerrechten vastgesteld, waardoor onze uitvoer ernslig benadeeld wordt. Met ver schillende cijfers toonde spreker dit aan. De invoer van vleesch is o.a. eenige hon derden malen grooter dan de uitvoer, wat tengevolge heeft gehad dat de vleeschprij- zen ontzaggelijk dalen. Spreker zou wen- schen, dat de regeering daarom de accijns op het geslacht zou opheffen. Spreker heeft steeds gemeend, dat voor den land- en tuinbouw vrijhandel het meest gewcnscht was. Nu echter ons land meer en meer een vergaarbak wordt voor buitenlandsche producten gaat hij tot een andere meening overhellen, ni. dat de regcering moet over wegen onze grenzen niet langer vrij open te stellen. Baron van Voorst wees er verder nog op, dat bet landbouwbedrijf over liet alge meen onder ongunstiger omstandigheden werkt dan do meeste industrieën. De orga nisaties moeten strijden tot bet verkrijgen van verbeteringen en in dit verband drong spreker* aan op krachtige organisatie van den landbouw en bij de leden van den bond om het bestuur te steunen. Naar aanlei ding van een vraag van jbr. Van Nispen tot Sevenaer waarom de bond het met den minister eens was, dat er geen invoerver bod kan worden gelegd op buiteiilandsoh leescb, deelde de heer De Ruyter mede, dat op de bedoelde vergadering met den mi nister deze kwestie niet ter sprake is ge komen, maar wel het invoerverbod in En geland. Ten opzichte van Engeland werd besloten even af le wachten om eerst En geland aan te toonen dat het vee, dat daar ingevoerd wordt, niet besmet is. Zoolang het niet vaststaat, dat het Engeland's be doeling is do eigen landbouw en veeteelt te bevoordeelen ten koste van dc Neder- landscbe, meende men do onderhandelin gen te moeten rekken, ook al omdat men vreesde de export van boter en kaas te benadeelen. In verband met ccn en ander wees spre ker er nog op, dal het van groot belang zou zijn, als minister de Geer inplaats vau de suiker-accijns op te heffen die op het geslacht zou laten vervallen. Hierdoor zou men op Argentijnsch vleesch een voor sprong verkrijgen van plus-minus 10 pet. Jhr. van Nispen tot Sevenaer wees er ver der nog op, dat door do vele belemmerin gen, voorspruitende uit de vleeschkeurings wet, de boeren zelf bijna niet meer kunnen slachten. Spreker hoopt, dat ook hierin verbetering zal worden gebracht, zij het ook lijdelijk. Dc Voor:;, meende dal de Ka mer voor een wijziging in dit opzicht niet te vinden zou zijn. De vergadering wordt hierna geschorst om eerst te houden de vergadering van don handelsraad van den bond. De directeur, do heer Hoefnagels, gaf een. overzicht van de resultaten van het afgcloopen jaar, waaruit bleek, dal het mogelijk is een aan zienlijk bedrag af te staan aan de A. B. T. B. en een aanmerkelijke reductie uit te koeren over den omzet aan do afdeelingen- aandeelhoudsters. Naar sprekers meening is de. omzet thans op een dergelijke hoogte gekomen dat deze voor eenige uitbreiding vatbaar is. Het winstcijfer bedroeg 45.528. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd evenals de winst ver deeling. Aan de afdeelingen zal worden uitgekeerd 16.678 en aan de A.B.T B. 5152. Het resteerendo werd naar do reserves overgebracht. Naar aanleiding van een vraag van oen der aanwezigen of het niet goed zou ziju te komen tot oprichting van een speciale vereeniging voor het fokken van een Gel- dorsch varkon in qualiteit als dat van 'net Holiandsche varken, om aan dc Engelsche eischen tegemoet te komen, deelde de heer Hoefnagels mede, dat er regelingen be treffende het leveren van vee in voorbe reiding zijn, maar dat het nog ernstig do vraag is of het wel goed is, om speciale varkens te fokken, die voor Bacon'geschikt zijn. In ieder geval zou zich eerst 'n groot aantal lieden moeten verbinden om derge lijke varkens te leveren. Hierna werd do vergadering verdaagd. men u wachten. Indien gij volhardt bij u\y voornemen, 'moet pij die liefde, die eer, dien rijkdom opgeven cn vaarwel zeggen aan alle genoegens der aarde. God en de anno menschheiJ mogen de eenige voor-, werpen uwer liefde zijnhun moet gij al de gedachten van uw erstand, al de ge negenheden van uw hart toewijden. De Hemelscho Bruidegom vraagt van u armoede, gehoorzaamheid en zuiverheid. Wilt gij u dus aan Hem geven, dan mogen geen driften heerschappij in uw hart voe ren en moet gij volkomen vrij zijn van alle wereldscho genegenheid. Dio woorden troffen Robert diep. Hij had verwacht geheel iets anders te hoo ren. Er was geen sprake van dwang. Zelfs in dit beslissend oogenblik werd haar de vrije keuze gelaten tusschen wereld en klooster, tusschen rijkdom en armoede. Wat zou Stella zeggen? En nu hoorde hij haar do drie geloften afleggen met zulk een vastheid van stem, met zulk een heilige onderworping aan den wil Gods, dat de aanwezigen cn ook hij tot tranen toe geroerd werden. Dan nam ze den bloemkrans van het hoofd en haar weelderige lokken vielen onder de schaar der moeder-overste. Zo legde baar feestgewaad af en mon hulde haar in nonnonkap en nonnenkleed. Zij had de wereld vaarwel gezegd. Onwillekeurig knielde Robert neer, diep bewogen. Hij voelde, dat er een go- heele verandering in hem plaats greep en besefte nu volkomen, dat Stella met geen mogelijkheid zijn aardsche liefde had kun nen aannemen, omdat in baar leefde cn bloeide een bovenaardsche. een hemelsche liefde, de liefde voor haren Goddclijken Bruidegom Christus. En uit den grond zijns harten welde do bede op: „Heer, verlicht mijn verstand, opdat mij gegeven worde te gelooven, wnb zij gelooft en te beminnen Hem, dien zij 'bemint. EINDE.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6