INGEZONDEN MEDEDEEUNE: joliticke kwestie* koCicn daarbij niet ter «prake. Dan kan rwn Veter Je commissies afschaffen er. (lo raad over alles laten be slissen. Als in allo eommisBies do raad vol ledig verteg&nwof rdigd is, ia de raad zelf O. dig. Dan pleegt hij zelfmoord* J)e heer v. Eek zegt, dat de gemeente wet voor den Markt- en Havendienst een commissie van bijstand noemt. En bij staan is meer dan adviscoren. Niet iedere commissie behoeft den raad te weerspie gelen, maar het is toch van belang, dat het advies van een belangrijke commissie veelzijdig is. Vervolgens spreekt het vanzeJf, dat met minder mcnschen de zaken sneller gaan. Maar er zijn toch ook andere over wegingen. Dc verschillende inzichten moeten ook in een belangrijke commissie tot uiting komen. Den heer Groenevold is het niet bekend, dat aan deze zijde ooit gezegd is, dat de commissie voor het Marktwezen onbelangrijk zou zijn. Spr. ontkent ook, dat men in deze gedachtengaug voort gaande, iedere commissie moet uitbrei den minstens tol 7 leden (overeenkomstig de 7 fracties). Dat is niet noodig, maar het bezwaar van een kleine commissie van 3 leden is, dat er 2 uitersten zijn en de 3e gewoonlijk beslikt. Bovendien kan de commissie bij afwezigheid van één lid practisch niet vergaderen. Het amendement-v. Eek wordt in stem ming gebracht en verworpen met 1613 stemmen. Tegen stemden de 3 wethouders, do R. K., A. R., G H. en de heer Eerdmans. Bij artikel 3 heeft de heer v. Eek even eens een amendement ingediend. Do heer v. Eek meent, dat men min stens 6 maal per jaar moet vergaderen. Laat men dat aan het initiatief van de leden over, dan loorA men gevaar, dat do belangstelling verflauwt. Daarom acht spr. het nuttig, dat er bepaaldo dagen worden aangewezen en wel minstens een maal in de 2 maanden. De heer Spon dol is het hiermede eens. Do heer Wilmer gaat met do vorige sprekers mede. Spr. acht dit van groot belang. Wanneer men een raadscommis sie instelt, dan sluit dat in, dat deze van belang is. Maar dan moeten de leden ook op de hoogte zijn van do loopende za ken. En dat gebeurt niet, als de leden niet geregeld vergaderen. Een vergadering kan z'n nut hebben, ook al is er feitelijk niets aan do orde. De heer v. d. R o ij d e n acht geregelde vergaderingen ook van groot belang. De heer Groenevold wil het voor stel van zijn partijgenoot wel steunen, als deze regel dan ook maar wordt uitge voerd. Want dat gebeurt wol eens niet. Spr. verlangt daaromtrent do verzekering van den betrokken wethouder. De Voorz.: Dat hangt van den des- betreffenden voorzitter af. Een nadere verklaring kan hier niet worden gegeven. VeTder verklaart spr. nog eens dat een commissie van bijstand alleon voor ad vies is. En dat advies kan alleen gegeven worden als er werk aan den winkel is, als m.a.w. dat advies gevraagd wordt. Daarom kan zulk een commissie op een gegeven oogenblik 6 maal achtereen ver gaderen en dan weer in een boelen tijd niet. Daarom is het amendement z.i.f vol komen nutteloos. Maar als het wordt aan- genomen zal niemand or om dood gaan. Het amondement-v. Eek wordt daarna m stemming gebracht en aangenomen met 237 stemmen. Tegen stemden de heoTcn Eerdmans, Schoneveld, v. Ros malen, Heemskerk en de 3 aanwezigo wethouders. Het heele voorstel wordt daarna z. st. aangenomen. Overgegaan wordt daarna tot de be noemingen. 8o. Benoeming van drie leden van do Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de h.h. B. J. Huurman, H. "W. Spendel en J. Splin ter Gzn.) De aftredende leden worden herkozen, 4o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (aftredend H.H. J. Splinter Gzn. on H. W. Spendel). De beide aftredenden worden herkozen Öo. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en Th. M. W. Bergers). De aftredenden worden herkozen. 6o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst, (aftredend als leden van de Com missie voor het Marktwezen: de H.H. T. Groeneveld en J. A. van der Reijden). De aftredenden worden herkozen. 7o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (aftre dend: de H.H. J. A. van Hamel en Th. B. J. Wilmer). De aftredenden worden herkozen. 8o. Benoeming van drie leden van de Commissio voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. K. Sijtsma, Mr. D. A. van Eek on Th. B. J. Wilmer). De aftredenden worden herkozen. 9o. Benoeming van twee leden van de Commissio voor de Strafverordeningen, (aftredend: do H.H. Mr. D. A. van Eek en P. P. Deumer). Do aftredenden worden herkozen. lOo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, (aftredend: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, B, 'J. Huurman en H. W. Spendel). De aftredenden worden herkozen. Ho. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest1 (aftredend: de heer B. J. Huurman). De aftredenden worden herkozen. 12o. Benoeming van twee leden van do Commissie van Beheer over het Grondbe drijf, (aftredend: do H.H. J. Splinter Gzn. en H. W. Spendel). De aftredonden worden herkozen. 13o. Benoeming van vier leden van do Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredend: dc H.II. B. J. Huurman, Th. B. J. Wilmer, T. Groeneveld en Mevr. H. Dietrichde Rooy). De aftredenden worden herkozen. 14o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar- ningsrecht en uit dezen van den Voorzit- schriften tegen aanslagen in het Vergun- ter, (aftredend: de H.H. Dr. B. D. Eerd-' mans, en E. J. Coster; vacature: de heer R. Zuidema). De aftredenden worden herkozen; in do vacature-Zuidema wordt de heer Schoonc- veld gekozen. 15o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „Do Lakenhal" (aftredend: de H.H. Dr. P. J. Blok, B. J. Huurman en F. H Verster). De af tredenden worden herkozen. J6o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad, (aftredend: do heer J. A. Bots). De aftredenden worden herkozen. 17o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden, in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend: do H.H. P. Heemskerk on F. Eikerbout). De aftredende wordt herkozen. 18o. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. K. Sijtsma en P. Heemskerk). De aftredenden worden herkozen. 19o. Benoeming van een lid der Com missie, bedoeld in art. 2(, le lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffen de de arbèids- en diens Ivoor waarden van het personeel in dienst van do gemeente Leiden (vacature: de heer R. Zuidema). De heer Eikerbout wordt gekozen. 20o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Benoemd wordt de aftredende. 21o. Benoeming van een leeraar in do Hoogduitsche taal aan het Gymnasium, voor den cursus 1 September 19261 September 1927. De heer Eerdmans .zegt, dat wij één dag voor den cursus voor een benoeming worden gezet, waarbij geen keuze is. De Curatoren vatten de benoeming zeer for meel op. In de tegenwoordige omstandig heden had men vooral voorzichtig moeten zijn. De Raad is niet eenvoudig een stem- machine. Spr. wil B. en W. verzoeken, daarop de aandacht van Curatoren te ves tigen. Den heer V e r w e y is 't bekend, dat cr bij het laatste overgangsexamen veel her examens waren en dat er veel is op het Gymnasium wat veranderd dient te wor den. Spr. acht een bespreking daarvan noodzakelijk desnoods in een geheime ver gadering. Wethouder Meijnen geeft prof. Eerdmans toe, dat de stukken laat zijn binnengekomen. Dat is ook niet voor het eerst. Spr. zal do aandacht van Curatoren hierop vestigen. Op do voordracht staat maar één naam, omdat het een continuatie is. De kwestie, die de heer Verwey aan voert, is nu niet aan de orde. Bij de nu volgende stemming worden 28 stemmen uitgebracht; 18 op den heer v. Arnim, 9 blanco én 1 van onwaarde, zoo dat do heer v. Arnim is herbenoemd. 22o. Benoeming van een leeraar in de Natuurkunde aan het Gymnasium, voor den cursus 1 September 1926—1 Septem ber 1927. Uitgebracht 28 stemmen, waarvan 25 op den heer v. Lohuizon en 3 blanco, zóodat de heer v. Lohuizon is herbenoemd. 23o. Praeadvies op hot verzoek van R, Zuidema, om eervol ontslag als Ambte naar van den Burgerlijken Stand, uitslui tend belast met liet sluiten van huwelijken Wordt verleend. 24o. Verdeeling van don Raad in Sec tiën. De loting heeft de volgende uitslag: In de 1ste sc< thebben zitting de hoe ren Reimeringer (wethouder), Spendel (Fa bricage), v. Hamel, Groeneveld, v. Stra len, Eerdmans, Wilbrink, Bergers, mevr. Dietrich, Baart, v. d. Reijden. In de 2de sectie de lieeren: Meijnen (wethouder), Splinter (Fabricage) Wil mer, Knuttel, Dubbeldeman, v. Eek, Kooi- stra, v. Rosmalen, Coster, Verwey, v. Tol. In de 8de sectie de heeren: Sanders (wethouder), Mulder (Fabricage), Huur man (Financiën), Sijtsma, Heemskerk, Ei kerbout, mevr. v. Itallie, Wifmans, Deu mer, Schüler, Schoneveld. De H. T. M. Na heropening der openbare vergade ring deelt de Voorzitter mede, ii_ antwoord op een vraag inzake plannen der Haagsche Tramwegmaatschappij, door den heer Dubbeldeman gedaan, dat nu een identiek plan als in de verschillende kran ten heeft gestaan aanhangig is: B. en W. oordeelen zulk een baan echter in hevige mate een ontsiering van de stad. En uit algemeen oogpunt beschouwd, zou 't ook vermorsen zijn van kapitaal; B. en W. adviseeren den toestand te laten, zoolang er nog niet een nieuw spoorwegstation is. wat zeer urgent moet worden geacht. Rondvraag. De heer Spendel vestigt de aandacht op de Hartebrug, waar vele aanrijdingen plaats hebben. Volgens spr. zou men den Stillen Mare niet van beide kanten mogen op- en afrijden. Spr. vraagt te overwegen, daarin verandering te brengen. Wethouder Mulder zegt overweging toe. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Uit een fabrieksschoorsteen gevallen. Eén doode en één zwaar gewonde. Maandagmorgen had aan de Electrische Centrale te Gecrtruidenberg een ernstig ongeluk plaats. De gebroeders A. en J Krooswijk, die in den hoogen schoorsteen bezig waren, vielen plotseling naar bene den. A. K. werd dood opgenomen, J. K. leefde nog, doch werd stervende naar het ziekenhuis vervoerd. Motorongevallen. Dc heer J. Hollman uit Goes is te Wouw doordat hij door de lichten van een pas- seerenden auto werd verblind met zijn mo torrijwiel tegen een telegraafpaal gereden. De duopassagier, de heer G. kwam er met eenige lichte verwondingen af. De motor rijder zelf werd met zware verwondingen opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. De heer Larrijsen, uit Gestel Eindho ven) had Zondag bij Antwerpen een on geluk met zijn motorrijwiel. Hij kwam in een diepen kuid terecht waardoor zijn mo tor over den kop slóeg. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Antwerpen overgebracht en moest daar geopereerd worden. Zij toestand is ern stig. Door verkeerd uitwijken is de heer T. te Ossendrecht met zijn motorrijwiel tegen een wagen gereden. Hij werd ernstig gewond: zijn toestand is niet zonder ge vaar. De dame, die op do duo zat, bleef ongedeerd. Verdronken. Uit het water van de Gouwe, ter hoogte van do Spoorbrug onder de gemeente Wad- dinxveen, is gistermiddag omstreeks 12 uur het lijk opgehaald van de 24-jarige mej. B., in de nabijheid van genoemde brug woonachtig. De verdronkene, die ver moedelijk reeds te 10 uur aldaar to water geraakt, was lijdende aan vallende ziekte. In den korten tijd van een week is dit reeds het dorde verdrinkingsgeval onder de gemeente Waddinxveen. Te lage Mierde is 't 1-jarig kindje an A. v. d. S in eeri kuip water gevallen en verdronken. Doodsüjk ongeval. Gisterenmiddag is in de Waalhaven te Rotterdam een doodelijk ongeluk gebeurd. De 20-jarige havenarbeider A. Waarden- lurg, was aan boord van het sleepschlp Mannheinl 58" bezig met het overladen van briketten in het s.s. „Sardinero" Daar toe werd een bak gebruikt, die aan een staaldraad werd opgeheschen. Plotseling brak de staaldraad en de man kreeg de 800 Kg. zwaren bak op het lichaam. Per auto van den Geneeskundigen Dienst werd hit naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst was hij echter reeds overleden* Onder een tractor. In de Willemsstraat te Amsterdam is een 8-jarige jongen door het schokken uit een tractor, waarop-; hij zat, gevallen, met het hoofd onder een dor achterwielen raakt en gedood. Volgens getuigen treft den bostuurdor.jgeen schuld. Een noodlottige Val. Te Beduin (Gjp.on.) is J. do Ruiter van een wagen met hooi gevallen en aan de ge volgen overleden. Uit het raam gevallen. In den Uilenburg te 's-Hertogenbosch is do huisvrouw van J. Ch., die plotseling onwel werd, uit het raam van de boven verdieping barer woning gevallen. Zij werd per politiebrancard naar het Groot- Ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat zij een hersenschudding had bekomen. Trap van een paard. net kiiïd van den kolenhandelaar van C. te Etten en Leur kreeg bij het spelen een trap van een paard in het gezicht. Allo tanden werden het uit den mond geslagen en het kaakbeèn versplinterd. Na in het gasthuis verhonden te zijn, is liet kind naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd. Een brug ingezakf. Gisterenmorgen om vier uur was de lieer P II. Blom uit Hcino op weg van Lcme- lerveld naar Teuge, met. een wagen, hespan nen met twee paarden, waarin acht stieren wavengeladen. Als passagier maakte een jongetje van negen jaar de reis medo. Bij de brug over het Overijselscho kanaal Linderte gekomen, liet de heer Blom het knaapje vooruit do brug oveTloopen, daar deze brug niet betrouwbaar was. Toen de wagen op de brug was, zakte deze scheef, waardoor de geheele vracht te water raakte. Blom wist zich tusschen dc paar den door te redden en had onmiddellijk de tegenwoordigheid van geest om deze los te snijden en op het droge te brengen. Daarna wist hij nog zes van de stieren te redden, terwijl de anderen, die aan ringen waren vastgebonden, onder in den wagen ver dronken. De brug werd voor een groot gedeelt vernield, zoo ook de wagen. Er waren vele nieuwsgierigen op do plaats van het ongeluk. De overval Ie Bussum. Uit Bussum meldt men aan de Tel., dat het in het voornemen der justitie ligt, de aanklacht togen F. Brummer, die als ver dacht vaii schuldig te zijn aan den overval in do Bonz-Bank word gearresteerd, doch later weder werd vrijgelaten, wol degelijk door te zetten Daarbij zal dan moeten blij ken aan welke getuigenissen de meeste waarde moet worden gerecht, aan die van den bankdirecteur Joosten en den loopjon gen Hansenr die «hem pertinent als den da der herkenden, of aan die dor woonwagen kampbewoners, op welker getuigenis hel alibi van Brummer steunt. Branden. In den nacht van Zondag op Maandag circa 2 uur, ontstond door tot heden nog niet met zekerheid vast te stellen oorzaak (men vermoedt hooibroei) brand in een hooimijt, staande op het erf van een pand gelegen aan den Brouwersmolenweg Apeldoorn, en toebehoorendc aan J. Hil- fr-rink. Van don brandenden hooiberg, hooger dan de op 4 M. afstand gelegen woning sloegen de vlammen over op het rieten dak van het woonhuis, dat toen het dale een maal brandde, ook terstond in lichte laaie stond. De hooimijt en de woning brandden geheel uit. Verzekering dekt de schade. Te Zelhem is de boerderij van den lieer Obblnk afgebrand. Deze boerderij was meer dan tweehonderd jaren oud. Vele waardevolle, antieke voorwerpen gingen verloren. Een en ander was slechts laag verzekerd. Auto verduisterd Men meldt uit Apeldoorn aan de „Msb Vrijdag 1.1 vervoegde zich bij den garage houder en ïijwielverhuucder G. TV. alhier, de 25-jarige B. en huurde voor enkele uren oer. Fordauto, om, zuoils R voorgaf, even naar Deventer te rijden. Tot heden is noch B. teruggekeerd, noch de auto ge merkt M. 6794 terugbezorgd, zoodat ver duistering wordt vermoed. Dit is te waar schijnlijker, omdat B. voor eenigen tijd bij een rijwielhandelaar h. t. p. een fiets huur de. en die tot heden ook nog niet aan zijn adres heeft bezorgd. Een poging van B. om bij den broeder van G. W. ook een garagehouder, een auto le huren, is mislukt Inbraak in een krantengebouw. Gisterennacht hebben dieven zich toe gang verschaft tot het kantoor van het Dagblad van Rotterdam aan den Wolfs- hoek te Rotterdam. De dieven zijn door een belendend pand naar het dak geklommen, waarna zij door het gebouw van de krant afdaalden naar de eerste verdieping, waar zij een groote brandkast van oud model openboorden en er daarna een gat in bra ken van ongeveer 30 bij 30 centimeter. Uit een geldkistje is een bedrag van f 160 ge stolen; uit een tweede kistje is 40 wegge nomen. In een ander deel van de kast wa ren eenige duizenden gulden geborgen. De dieven hebben hier niet bij kunnen komen. Vervolgens hebben zij in de parterreruimte een administratiekantoor doorzocht. Allés is daar overhoop gehaald Vanmorgen om half vijf is een man op het dak van do krant gezien. De politie stelt een onder zoek in. Een brutale berooving. Maandagavond tegen elf uur is in de buurt van de Ferd. Bolstraat een auto aan gehouden, waarin zich drie mannen en twee vrouwen bevonden. De inzittenden werden met den auto eerst naar het bureau houding had plaats op verzoek van de Til- naar het bureau Westers Lj^at. Deze aan houding lid plaats op verzoek van de Til- burgsche politie en wel in verband met een aldaar gepleegde berooving. De daders zou den Amsterdammers zijn. De Berooving, waaraan zij zich bobben schuldig gemaakt, ging op de volgende ge raffineerde wijze in haar wérk. De bende van vijf was in kennis gekomen met een bewoner van Haarlem of juister ge één dor vrouwen had deze kennismaking aangeknoopt. Zij gaf voor, dat haar ouders ib Tilburg woonden, en dat hij, wilde het tusschen hen lot een huwelijk komen, eerst niet „de oudelui" kennis moest maken. Di Haarlemmer stemde daarin toe en men kwam overeen, dat de reis per auto zou geschieden en dal-een paar vrienden van hel meisje mee zouden gaan. Bij een auto verhuurder op het Haarlemmerplein werd nu een wagen het chauffeur gehuurd eu Zaterdag tul'te men naar Tilburg. In Til burg gekomen, werd den trouwlustige me degedeeld, dat zijn a.s. schoonfamilie bui- ten'de stad woonde en dus ging men me dcu wagen een vrij eenzamen weg op. Daar werd de Haarlemmer plotseling door do drie mannen overvallen en van zijn geld ec-n bedrag van 250-, beroofd, orn vervol gens buiten den auto te worden gezet. Er restte den bedrogene eu beroofde niet veel anders dan van het gebeurde aangifte t doen bij de Tilburgsche politie, die zich, me het reeds gemelde resultaat, telefonisch met de Amsterdamsche politie in verbinding Sielde. Toen de bedriegers dan ook Zon dagavond, na er. eerst nog een vroolijken dag van te hebben genomen, in de hoofd stad terugkeerden, volgde hun aanhouding Gisteren zijn de drie mannen, die resp. 28. 25 en 30 jaar oud zijn, ter beschikking van do Tilburgsche politie gesteld. De zilverbon~vervalsching. Uit Heerlefi wordt aan de „Tel." gemeld Uit het verhoor der vier gearresteerden, in zake de zilverbonvervalsching is nog het volgende komen vast te staan: Drie aange houdenen woonden met zekeren S., die no® voortvluchtig is, ten huize van den, even eens aangehouden A, R. De te Maastricht aangehouden W. is een goed teekenaar en cliché-maker. Hij is de maker der zilver bons. Hij vertoe/de nog slechts enkele we ken in Holland en heeft, evenals de aange houden K., vroeger reeds in Duitschland in de gevangenis gezeten voor het maken van valscho bankbiljetten. Te Aken kochten zij een opallograaf en verdere ingrediënten, zoogenaamd voor het maken van muziek noten. W. probeerde met deze opallograaf zilverbons te maken, omdat hij opgemerkt had, dat zich hierin geen watermerk be vond. Toen dit vrij goed gelukte, besloten zij de biljetten uit te geven. Ieder der vijf deel- genootcn kreeg 115 biljetten, terwijl zij zwoeren, dat, wanneer een van hen dc zaak ging verraden, deze vroeg of laat door do anderen zou worden gedood. In Sittard, waar tweo van hen werkten, zijn in een minimum van tijd ruim honderd bons van 2.50 uitgegeven. Toen volgde de ontdekking.* In Maastricht, waar zij met bun drieën arbeidden, zijn slechts enkele biljetten uitgegeven. Toen W. gearresteerd werd, namen R. en S. de vlucht naar Heerdcrheide, waar R. uit vrees voor ont dekking zijn drukkerijtje naar de Heeren straat bracht, waar hij vroeger in de kcsl was geweest. Toen de inval bij R. plaats vond, zag S. kans te ontvluchten. Het schijnt, dat men echter een spoor van hom gevonden heeft. Dc vrouw, waarmede R woonde, houdt vol, van dc heele zaak niets geweten te hebben. De biljetten worden gemaakt in de ka mor van TV., die steeds gesloten was. Als Zenuwachtig, Qverspannei en Slapeloos j Mijnhardt's Zer.uwiabletiQ zullen Uw zenuwen kalmeeren en steri] en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogistei zij toevallig aanklopte, kwam W. te vo schijn en gaf voor, een brief aan het sch ven te zijn. W. en K. schijnen de eigenl aanstokers geweest te zijn en de anderen medewerking, verleid te hebben. 0 De aangehoudenen in zake het ven schen van zilverbons hebben gislercnn dag voor den rechtercommissaris to Aia (richt volledige bekent .missen' afgelegd. Met de aanhouding van den 26-jari W. heeft de justitie een goede vai gedaan. W. vertelde, dat hij en de aai iioudenc K. maandenlang in Duitschj op valsche spoorkaartjes liadden gore Dit kwam eerst uit, toen bij de controle \allig op zoo'n spoorkaartje een druj regen viel es de letters uitvloeiden. H voor kreeg hij vijf maanden gevangenis] Ook voor dien tijd had TV. reeds meer len met de gevangenis kennis gemaakt Gisteren vertoefde to Heerlen een insj teur van de Valsch-Geld-Centrale uit sterdam. Nader meldt men dat de daders voll hebben bekend. Ik ben van dc politie. Gisterennacht werden de dames V., een benedenhuis aan de Hamelstraat Rotterdam bewonen, gewekt door ger in de slaapkamer. Er bleek een man d< mor binnengedrongen te zijn. De damei gonnen te gillen, waarop de man „Schreeuw maar niet zoo, ik ben vai politie!" Tegelijkertijd keerde hij zich en ging er vandoor. De politic slaagde cr in, den man a< houden. Het bleek de 30-jarige TV. lo zijn, die zich toegang tot de woning schaft had, nadat hij een ruit inge< had. De man is opgesloten. Haar groote avontuur. Zaterdagmiddag werd te Beekberge 4-jarige Marietje K. vermist door de der die eenigen tijd geleden met het dc echtelijke woning had verlaten en t" met een ander samenwoont. Zeer laa den avond werd van deze vermissing do politie kennis gegeven, waarbij hot moeden werd uitgesproken, dat het door familieleden zou zijn ontvoerd, onderzoek werd in verschillende rit gen ingesteld, doch zonder resultaat, gebreide maatregelen om het kind terug le vinden bleven zonder resulta; Ten slotte bleek, dat 'n jongen te bergen tijdens zijn wandeling door I Spclderholt een jong kind, dat op Ma leek, had zien loopen, doch daar hij nabijheid daarvan ook hoorde verkeer do hij in de meening, dat liet zich onder veilig geleide bevond. Me zen jongen tot gids trok de politie Z<" avond om 11 uur naar de. plaets des middags liet kind had gezien, er dra werd hot kind slapende in de hei vonden. Het is nu weer veilig bij n thuis. Dansende henden. Op de Voldersgracht nabij het Jutteland fo Delft legden gisteravo honden plotseling een geweldige tot dansen aan den dag. Deze da bleek te ontstaan door een defect electrischcnkabcl, waardoor een van do straat onder stroom was koi staan. De politic droeg zorg, dat h der stroom staande gedeelte van dc niet meer betrëdon werd totdat er g<? vaar moer was. üuföestëü. Bericht ONGELUKKEN. DE BIOSCOOPBRAND TE DR! COLLOGHER. Reeds 45 lijken gevonden. Verschrikkelijke toone Uit Londen wordt gemeld, dat t< ver onder de puinen van de afge bioscoop to Drum Gollogher in het schap Limerick "45 lijken zijn ge1 Nog tien personen worden vermis Omtrent dezen vrceselijken brant wo nog in de Engelscho bladen d bioscoop gevormd werd door de verdieping van een garage. Van dt ge uit leidde een smalle trap naar Zondagavond was deze lange zaa! vuld met volk, dat van ver in de ving was toegestroomd om de liDg bij to wonen, omdat daartoe plaatsjo maar zelden gelegenheid 150-tal personen, mannen, vrouw kinderen, stonden in het zaaltje gopakt. liet doek was aan den acl der zaal opgesteld, het projectietot den ingang. Tijdens de voorstellii plotseling de film vlam, de zaal dikke rook gehul. De oorzaak va brand geraken der film moet da legen zijn dat zo in aanraking mei een brandende sigaret of luc Een politie-agent trachtte het dooven, maar hij slaagde er niet weldra verspreidde de brand zie do andere films en over den gn stond het heele oude houten ge" lichten laaie. Onder de aanwezigen ontstond niek. Ze drongen op naar den uitgang, die spoedig versperd ra; zaal was een gloeiende oven. E« rook rolde over de straat, zoodatj gesnelde bevolking van het plaalt geworpen werd. Wanhopig vrouwen en kinderen om hulp de handenwringende menigte door, die hulpeloos moest toezit tientallen van hun naastbc: den vuurgloed omkwamen. Een

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4