Tliana immers Juicht en Jubelt heel het katholieke volk den grooten Heilige toe Nu schallen uit alle landen ons jubel en feestzangen tegemoet, ter eere van Hem, dien wij zoo graag ons voorbeeld noemen Als gAuscb het katholieke volk zulks (loet. l:co dankbaar moeten wij dan zijn, dal wij Hem a's onzen Patroonheilige hebbeh gekozen. Nu stijgen uit onze harten de gebeden tot den grooten voorspreker bij God; nu voelen wij alle maatschappelijke vraag stukken samen smelten met dit geestelijk feest. Door getrouwe navolging van zijn geestelijk leven voelen wij ons hechte- on sterker worden in ons maatschappelijk le ven. Met zijn voorbeeld voor oogen durven wij den strijd tegen de ongeloovige elemen ten onzer samenleving aan: door zijn steeds onverdroten ijver, voortgestuwd, durven en willen wij blijven ijveren, tot alle Tl. K. handels-, kantoor- en winkelbedienden ver een igd zijn in den bond, die zijn naam draagt. Op waardige wijze wil het bestuur van de afdeeling Leiden uiting geven aan zijn vreugde en eerbied tegenover den Heilige Het heeft dan ook besloten, om op Zon dag. 10 Oelohr a.s. des mórgens om 7 uur in de Tl K. Parochiekerk ..Si. Joseph" aan den Heerensingel oen H. Mis te laten op dragen tot intentie^ der levende en overle dene loden vau den hond, waaronder een Aleemeeno H. Commnnie. Daarna zal er in de Xod Tl K Volks bond voor leden en introdueees en ongeor ganiseerden een gemeenschappelijk ontbijt plaats vinden (tegen kleine vergoeding). 's Avonds zal er een feestvergadering zijn in hei Gttt-Rtttinn8t .Zomer/erg", waar oen lezing zal worden gehouden over Sl Franciscus in zijn heteekenis tot onze vakorganisatie. Verder zal de avond wor den afgewisseld door zang, muziek, voor dra eh ten enz. "Zij, die aan deze feestviering, die nog rader ner circulaire den leden zal worden Lekend gemaakf. wenschen deel te nemen moeten zich uiterlijk voor 1 October a.s aan den secretaris, F H. M Kok, Sophia- etraal fi7n, opgeven. Toilero H. K. W.'er doet en helpt mede aan hot welslagen dor feestviering. Geen één blijve achter. Als ieder lid de r.nndige activiteit ontplooit zullen onze ver- koerd of ongeorganiseerde collega's, aange spoord door zulk een enthousiasme, niet aclUerblijven. Zoo zal dan onze feestviering worden een dankbare uiting en een eerbiedige de monstratie onzer liefde vi»or den grooten Heilige, voor onzen machtigen Patroon ,,Sl. Franciscus van Assisiê". LAND- EN TUINBOUW Mond- en Klauwzeer in Engeland. Krasse bestrijding. Uit 'n mededeeling in de Lancet" blijkt dat de autoriteiten in Engeland het mond- en klauwzeer niet alleen bestrijden door den invoer van Nederlandsch vleesch te verbie den. Een boer te Crewe werd tot 15 pd.st. boete veroordeeld, omdat hij zakken, waarin vreemd vleesch verpakt was ge weest, in contact had gebracht met zijn veestapel, zonder deze zakken eerst uit te koken. Op de hoeve van den veroordeelde was mond- en klauwzeer uitgebroken en de inspecteur van liet departement van Landbouw ontdekte bij zijn bezoek aan de boerderij dat de boer ook een kruideniers zaak had te Grewe en groote hoeveel lie den ham had gekocht in Denemarken, Polen en Nederland. De zakken, waarin de liaru was verpakt, waren op een open veld bij de boerderij neergelegd, waar ook de varkens van den boer kwamen. Verder had hij zijn varkens ook geimporteerde ham te eten gegeven. Er werd nu gecon cludeerd, dat de zakken het mond- en klauwzeer hadden overgebracht, eerst op de varkens, daarna op de koeien. Op twee boerderijen in de omgeving brak kort daarna mond- en klauwzeer uit; aan een van de buren had de eerste boer tuig geleend. 119 koeien werden op de drie boerde rijen afgeslacht. De boer en zijn vrouw kregen ook nog 1 pd.st. boete, omdat ze een publieken weg hadden horeden, die gesloten was uit hoofde van dc ziekte. De nieuwe wet in Engeland geeft den autoriteiten wel onge wone macht; de toegang tot een veld of plaats in een besmette omgeving kan wor den verboden, ondanks het recht van de menschon om er te komen. Veiling te Boskoop. Boskoop 30 Aug. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 34—42 ct., Golden Ophelia 3047 ct., Marcel Rouger 70 ct., Hadley 7(»82 ct., Cl. Pernet GO70 ct., Columbia 52—60 ct., Butterfly 38—41 ct.. Mac Kei ler 56 ct., Wilhelm Kordus 3850 ct., Bouche 30 ct., Rosalandia 4450 ct., Po- lyantharozen 514 ct.. Buitenrozen 8—16 ct. Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 1025 ct., id. kl. bl. 811 ct.. Gladiolen 8—14 ct.,. Aujers 8—30 ct.. Montbretia 2 ct., Lelies 610 ct. per tak. UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. GEMEENTERAAD Subsidie autcAusdicnst Kwes ties in het Gasbedrijf. Vrijdagavond te 7 uur kwam de Raad in Openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, seer. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Koukenaioesler. De Voorz. opent de vergadering met ge- bod, waarna de notulen worden gelezen en overanderd goedgekeurd. Enkel officieele ingekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen. De Gem. bcgrooling, dienst 1927 wordt aangeboden waarna tot stemming wordt overgegaan terjienooming van de Commis sie vau Onderzoek. De Voorz. m«rkf op, dat B en W. vroe ger deze Commissie benoemden, doch dat de Raad te kennen hoeft gegeven deze com missie' zelf te willen benoemen. Dc heer Verheijon zegt, dat nimmer In den Raad gezegd is. dal de Raad dit wenschte te doen; alleen is in overweging gegeven om het zoo te doen. dat elke par tij in deze Commissie vertegenwoordigd zou zijn. De Voorz zegt. dat er in ieder geval door den Raad over gesproken is: anders zon den B. en W. niet laten stemmen., wat veel lastiger is en veel tijd vraagt. Do heer v. Dam zegt, dat de leden altijd mondeling benoemd zijn. De heer v. Wijk merkt op, dat er nim mer gestemd is; hij is er voor, dat elke partij in deze commissie vertegenwoordigd is: waarmede alle leden het eens zijn. Hier- r.a wordt tot stemming overgegaan. Bij eerste stemming worden benoemd de hoe ren Nieuwenbroek, Keukenmeester, c-u Verheijon, terwijl na herstemming tusschen de heeren v. Wijk. v. d. Bosch en de Groot wordt gekozen de lieer v Wijk en na her stemming tusschen v. d. Bosch en de Groot wordt benoemd de heer v. d. Bosch. De Voorz. doet een beroep op de B. K. fractie om een volgende maal een voor dracht in te dienen De Gemeente-rekening, dienst 1925 wordt den heeren overgelegd. Na stemming wor den in de commissie van onderzoek be noemd de heeren v. Dam. De Lange, Ver heijon. De Groot en v d Meer. Begrooting burg. Armbestuur, dienst 1927. De Voorz. zegt. dat de heeren hebben kunnen zien. dat het Armbestuur een aan zienlijk hooger bedrag aan subsidie heeft gevraagd, aangezien dit hij de hegrooting behoort, zal dit alsdan ook behandeld wor den. B en W. hebben het bedrag, wat ge vraagd is op de begrooting geplaatst, daar I et Armbestuur dit bedrag wtl noodig heeft en geen overbodige uitgaven doet. De heer Verheijon zegt. dat hel burg Armbestuur steeds schitterend werkt en allen lof verdien!; hij brengt dan eea woord van dank vopr het vele en goede werk en stelt voor de gevraagde subsidie te verleenen. De Voorz sluit zich hij de woordeu van den heer Verheijen aan. Bij het voorstel van B. en W. tot het verleenen van sub sidie over 1925 ad 200 aan A. G. Boo nekamp. autobushouder te Stompwijk merkt de Voorz. op, dat de Raad in 1925 hierop cfwijzend heeft beschikt, daar Boonekamp eerst een behoorlijke exploitatierekening moest overleggen. B. en W. hebben de zaak nu onderzocht en meenen thans de subsidie te moeten en kunnen verleenen; daar Boonekamp onmogelijk een behoorlij ke exploitatierekening kon geven, wijl hij met verschillende groote moeilijkheden te kampen had; hij doet zijn zaken naar be- hooren en is van goeden wil. De heer v. Wijk zegt, dat de rekening, die B gegeven heeft, niets is en dat men daaruit niets zien kan; wanneer er dus subsidie' gegeven moet worden moet het zoo maar gegeven worden, daar de reke ning* niets aanwijst. De Voorz. is het volkomen met den heer v Wijk eens. doch hij heeft niets anders. De heer Verheijen merk» op, dat de re kening aanduidt te zijn opgemaakt door iemand, die slecht met de pen kan om gaan: de rekening, wat handen, benzine, etc. betreft, is zoo hoog, dat het niet te be grijpen is, dat zulk eeen hoog bedrag kan uitgegeven zijn. Hij is dan ook tegen deze subsidie, zoolang geen voldoende controle door de Gemeente wordt uitgeoefend, wan' zoo is er niets uit op te maken. Hij steL voor, wil de heer Boonekamp subsidie hebben.dat hij dan bonnetjes aan schaft. die hij in de autobus verkoopt, dan heeft de gemeente een controle; hierbij blijft hij en is anders tegen subsidie. De Voorz. is het met spr. eens; hij is er echter van overtuigd, dat B. dit jaar in de onmogelijkheid heeft verkeerd een boek houding er op na te houden door verschil lende ernstige omstandigheden. Daarom willen B. en W. een uitzondering maken (ii de subsidie ad 200.verleenen; doch dan ook eischen. dat over 1926 een goede exploitatierekening ingediend moet wor den. Welli. Wijsman licht een en ander nader toe. De heer de Groot onderstreept de woorden van welk. Wijsman en zegt, dat B. de 200.hard noodig heeft; hij is cr echter eveneens voor, dat het volgend jaar een behoorlijke exploitatierekening wordt ingezonden en controle wordt uitgeoefend De lieer Verheijen is het niet met alles (■ens, doch wil bonnetjes invoeren om zoo oen goede controle 1e hebben. De heer De Groot maakt hiervoor nog bezwaar en zegt. dat dit voor B. ondoenlijk is: dit wordt echter door den heer Ver heijen weerlegd. De lieer v. d. Bosch is legen deze sub sidie. daar B. nooit eens getracht heeft een goede rekening te geven. Do heer Van Dam zegt "iet te kunnen begrijpen, waarom de heeren zoo op een exploitatierekening aandringen, hij vindt dit niets, daar B. deze desnoods kan ma ken, zooaals hij wil en wat bonnenstelsel betreft eveneens, immers, hij kan bonnen geven, wanneer hij wil: spreker wil niet zeggen, dat dit zal gebeuren, doch het kan en daarom diende er steeds controle door de gemeente te worden xiitgeoefend. De heer Verheijen blijft het bonnenstelsei verdedigen. De Voorz. zegt, dat men zoo niet lot een resultaat komt. en zegt. dat B. en W. mot een voorstel dienaangaande zullen komen hij de behandeling der begrooting en dan kan men verder zien. Wordt goedgekeurd. Voordracht benoeming twee leden van Zetters voor 's Rijks Directe Belastingen: aftredend zijn de heeren Keukenmeester pn X. Olieman, terwijl door B. en W. als te- gen-candidaten zijn gesteld de heeren Ten IToopen en v. Dam: de heeren Keukenmees ter en Olieman worden herkozen. Hef voorstel van B en W lot goedkeu- r'Qg der rekpning en verantwoording dor Gezondbeidscommi'sie over 1P25 wordt z h st. aangenomen. Prae-advies inzake adres melkslijfers Do Voorz. merkt op, dat dit adres een ver gissing is gebleken, zooals door hem In dc vorige vergadering is aangetoond: weshal ve B en W. voorstellen dit adres voor Kennisgeving aan té nemén. 5J K. s? tfóeït- gekeurd. Voorstel van de Comm van Beheer over het Lichtbedrijf. naar aanleiding van het verzoek van het lid Verheijen tot het hou den eener interpellatie in verband met het Raadsbesluit d.d. 21 Mei jl. inzake den leider van het Gasbedrijf. De Comm. van Beheer zegt, dat het on mogelijk is geweest eerder met voorstellen te komen, omdat de onderhandelingen met Voorffurg aangaande overnamq Gasfabriek niet zijn afgeloopen en stelt voort, zoodra nadere gegevens hekend zijn, dat zij dan met nadere voorstellen zal komen en vraagt, of de heer Verheijen voorloopig te vreden is. De lieer Verheijen zegt. dat er steeds over den leider van liet Gasbedrijf is geklaagd en de leden van de Comm. v. Behppr er zelf over klagen en dat het nog nimmer goed ging; de Comm. heeft zich er steeds met een zacht lijntje van af zien te schui ven en wil dit nu weer doen. Er fs ge zegd. dat, zoo de onderhandelingen met Voorburg niet vlotten, de Comm van Be heer voor 1 Juli met nadere voorstellen zou komen en men het hoofd van het Licht bedrijf niet zou handhaven. TTij begrijpt toch wel, dat al- het voorstel in den Raad komt. de interpellatie niet zou doorgaan. Hij wil vragen, of de onderhandelingen met Voorburg voortgang maken en of B pn W. hiervoor alles doen; desnoods moe ten B. en W. met alle kracht aandringen hij Ged. Staten. Hij verzocht B. en V»'. eeni- ge inlichtingen ten opzichfe van de reor ganisatie van het Gasbedrijf, omdat liet be sluit toch met alg. stemmen genomen is om den leider van het Gasbedrijf te ont slaan: hij vindt het daarom van de Comm. van Beheer niet organisatorisch, dat zij nu met voorstellen komt. De Voorz zegt. dat de Comm. van Be heer alles heeft gedaan en verschillende conferenties aangaande het Gasbedrijf heb ben gehad: doch dat Voorburg geen voort gang maakt; er is thans echter spoedig antwoord te verwachten: de schuld liet daarom geenszins hij de Comm. van Be heer. De lieer Verheijen zegt overtuigd Ie zijn, dat de Comm. niet de minste schuld treft; hij dringt echter op spoed aan om de zaak door Ie zetten, desnoods om bij Ged. Staten aan Ie kloppen Wat de leider van het Gas bedrijf betreft: hieromtrent hadden B en W. eerder met voorstellen moeten komen: omdat besloten was, als het Gasbedrijf 1 Juli niet aan Voorburg was, men dan m-~-t nadere voorstellen zou komen en dit is niet geschied. Hij wil wel aan het verzoek van B en W. voldoen om de interpellatie in te trek ken. als B. en W, met alle kracht werken om-het Gasbedrijf over te doen aan Voor burg. Het voorstel van do Comm. van Beheer wordt z. li s. aangenomen: de lieer Ver heijen merkt nog on. dat de interpellatie hiermede niet van de haan is. Er is een vraag ingekomen v.gn den heer Verheijen. waarom aan hel Electr. bedriif 70 cent nor uur is verdiend en aan het Gasbedrijf maar 24,per week. De Voorz. licht dit nader (oe on zegt, dat het hier helrof de verbetering v. d. Achter- weg. wat vlug moest geschieden en hij dit beschouwde als werkverschaffing. waar voor toch niet het volle loon kan worden betaald. De heer Verheijen geeft B. en W In overweging in een volgende vergadering mei verder strekkende maatregelen betref fende het loon te komen, omdat men an ders lasj krijgt met de georganiseerde ar beid.-SBR. De Voorz. geeft in overweging deze zaak hij d.- behandeling der begrooting kq den post ..Werkverschaffing" te bespreken Wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. De Commissaris der Koningin. Blij kens publikatie zal de Commissaris der Koningin dezer provincie op Donderdag 2 September a.s. deze gemeente bezoeken des r.m. 10.4.5 uur. Aan Colleges en bijzon dere personen alhier gevestigd, die Zijn Hoogedelgestrenge hunne opwachting wen schen to maken of over het beheer en de belangen der Gemeente wenschen te spre ken zal audiëntie worden verleend. Voorts worden de inger. -tenen uitgenoodigd door bet uitstoken van vlaggen hunne ingeno menheid tc kennen te geven met dit hoog bezoek. Geboren: Johannes Carolus. z. van H. Langeveld en M. A. Xieuwendijk. Maria Johanna Cornelia, d. van C. F. Be- melnian en J. A. E. Koot. Cornelia Ma ria, d. van G. van Dam en C. C. Nulkes. Simon AVilhelmus, z. van C. J. Buigrok en W. A. Wittoman. Cornell's Gerardus, z. van C. N. Broekhof en .T. M. L. Guldemond. Johannes Petrus Maria. z. van J. Rem merswaal en G. A. A. M. Berkhout. Overleden: J. van Iperen 57 j., echtg. van M. Michel alhier. OE RiJMSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bevallen: M. F. de Grauw geb. Rijs- honrr, Z. W. Lankhaar geb. de Jong Z. L. M. van' der Bijl geb. Jongeuburger D. J. A. Kempen geb. Koot Z. J. C. Verheul geb. van Dieën D. C. van den Hoek geb. van Klaveren D. Overleden: J. A. Stigler echtg. van M. G. Roling 70 jr. J. Jnngeneel echtg. van G. Verkerk 62 jr. A. Boesveld jd. 4 jaar C. van den Hoek jd. 20 uren, M. M. van der Heijden jd. 64 jaar. (OverL te Leiden). Gehuwd: M. van Tol jm. 26 jr. en J. H. Sneeuw jd. 22 jr. A. Arerdonk jm. 22 jr. en G. de Leeuw jd. 10 jr. H. de Rooij jm. 23 jr. en X. van der Schee jd. 21 jr. H. Verdonk jm. 24 jr. cn G. J. van Otter- loo jd. 24 jr. HAZERSWOUDE. Koninginnefeest. Do WiUielminavcr- eeniging heeft de datum van feestvieren vastgesteld op Woensdag 8 Sept. a.s. Het programma luidt als volgf: (alles zomer tijd). V.m. 9 uur optocht der schoolkinde ren door het dorp met muziek, v.m. 10.30 stoelendans voor meisjes tot 16 jaar, v.m. 11 uur Ringrijden per fiets voor heeren en dames tot 18 jaar, n.m. 2 uur optocht van de deelnemende heeren en dames voor de ringrijderij per auto door het dorp vanaf de Torenstraat naar bet feestterrein opge luisterd door muziek van de Harmonie van Hazerswoude, n.m. 5 uur stoelendans voor dames boven 16 jaar, n.m. 7 uur pop slaan voor heeren en dames, n.m. 7.309 groot instrumentaal concert, n.m. 10.30 uur groot vuurwerk Schouw. Maandag Sepl a.s. zal er schouw worden gehouden in de Ha- zerswoudsche Droogmakerij volgens de artt. 5 en 21 der keur of politie-verorde- ning van dien polder. Een proefbemaling. Maandag 6 Sept a.s. des voormiddags .te 10 uren zal dc officieele proefbemaling plaats vinden met de electr. hulpkrachtmotor systeem „Erik- son", aangebracht in dc Rietveldsche wa termolen alhier. Betere straatverlichting. De straat verlichting voor den a.s. winter belooft een aanmerkelijke verbetering door dc invoe ring van de nieuwe ,.Parkinson"-brander. Bij wijze van proef is dit reeds te con- statoeren aan de gaslantaarns aan deu hoek van den Gemeeneweg, zoowel op het dorp als aan den Rijndijk. NIEUWKOOP. Zangvereenigïng. Donderdag a.s. zal een vergadering worden gehouden om tot oprichting te komen van een R. K. Zang- vereeniging, waarvoor veel animo schijnt to bestaan. De vergadering zal beginnen c-m half negen. Als- voorloopig bestuur zul len optreden de heeren koorzangers A. Rijnbeek, W. v. Koert, C'. Twaalfhoven en H. AL v. d. Haak. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdag heb ben do heeren Hoek en Blom die de vorige week een gelijk aantal punten behaalden op den schietwedstrijd om den 6en prijs ge schoten. Deze werd nu gewonnen door den beer G. Blom. RECHTZAKEN Een duur vrouwtje. In 16 maanden 11.000 aan toiletten. Zoowel de rechtbank als het Hof ie 'ö-Gravenhage hebbeu een interessante uitspraak gegeven over hetgeen al dan niet onder gewone dagelijksche uitgaven ten behoeve der huishouding te brengen valt, ineldt de „Rsb." Het magazijn .,De Duif" te 's-Gravenha- ge had kans gezien over een tijdvak vau 16 maanden aan het vrouwtje eens hoofd ingenieurs der Telegrafie voor een bedrag van 11.273.75 aan mantels en costuums te slijten. Aangesproken tot betaling der rekening in mindering waarvan inmid dels 4200 was afgedaan beriep do echtgenoot zich er op, dat hem omtrent al deze leveranties niets bekend was. Zija vrouw had namelijk de echtelijke woning verlaten en zich elders gevestigd. Verder beweerde hij, kan dit bedrag al lerminst gebracht worden onder de gewo ne dagelijksche uitgaven, voor welke de vrouw geen bewilliging behoefde, zulks te meer, waar zijn inkomen als hoofdinge nieur slechts matig was en hij overigens geen fortuin van eenige beteekenis bezat De rechtbank stond evenwel aan het magazijn ,.De Duif" ioe, de gedane leve- rantiën te bewijzen en voorts: dat de ge daagde toentertijd oen zeer rijk geïnstal leerd heerenhuis bewoonde enz. Toen dit bewijs was geleverd, meende de rechtbank te 's-Gravenhage de vordering te kunnen bewijzen. In beroep gekomen bij het gerechtshof aldaar moclit des mans verweer een gun stiger onthaal vinden. Wel is waar oor deelde het Hof, heeft de appellant zijn in komen als hoofdingenieur en daarbij zijn inkomen uit zijn omstreeks 80.000 groot vermogen, doch dit neemt niet weg, dat een bedrag van ruim 11.000 over 16 maan den voor mantels en costumes als buiten sporige verkwisting is te beschouwen en niet gerekend kan worden onder de ge wone en dagelijksche uitgaven eener huis houding te vallen, zeer zeker niet bij den stand en hot fortuin van den appellant, terwijl het bewonen van een ruim heeren huis en het houden van een automobiel allerminst een dergelijke verkwisting on der het begrip van gewone dagelijksche uitgaven der huishouding kunnen doen vallen. Het Hof nuende onder deze omstandig heden niet de in de wet veronderstelde machtiging van den echtgenoot te kunnen aannemen cn niet alleen zag „De Duif" haar vordering afgewezen, doch daarenbo ven moest zij nog 425 bijdragen in de proceskosten der tegenpartij. Gebruiken in den eicrhandel. Twee kooplieden hadden met elkaar ge schil over den koop en verkoop van een belangrijke hoeveelheid eieren. Het betrof hier drie leveringen en de verkooper vor derde daarvoor van den kooper een bedrag van ruim GOO. De kooper weigerde betaling o.m. op grond dat de hem geleverde eieren niet xersch waren, waartegenover de verkoo per zcide, dat dit niets ter zike deed, om dat hij niet bepaald versebe eieren had xerkocht. De kooper echter beweerde, dat ook zonder dal het uitdrukkelijk was be dongen aan grossiers slechts versche eieren mochten worden geleverd: omdat het ge bruik in den eierhandel dat medebrengt. Over deze kwestie is voor de Zutfensehc rechtbank en bet Arnhemsclie gerechtshof geprocedeerd, en daarbij is uitgemaakt, da< inderdaad bet gebruik in den eierhandel medebrengt, dat ook al is dit niet be paald bedongen aan grossiers chts versche eieren behooren y worden geleverd en dat daaronder worden verstaan eieren die ten hoogste 8 of 10 dagen oud zijn. Een gedeelte der gekochte eieren was door den kooper evenwel reeds aan derden weer ver- k'ociïf en nu had fitf aan zijn Ïeveranó'feï geschreven, dat hij cr aan twijfelde of za wel versch waren, doch ze desniettegen staande maar aan zijn koopers had door gezonden, zulks echter voor rekening en risico van den leverancier latende. Over dit gedeelte van de kwestie besliste de rechter, dat de kooper moest geacht worden die hoe veelheden eieren te hebben aanvaard, om^ dat hij, indien hij ze niet had willen accep- tecren, ze aan den verkooper had moeten terugzenden of diens toeslemming te vra gen om ze voor zijn rekening to verkoopen, doch waar hij zulks niet deed maar ze op eigen risico doorverkocht ook verplicht Is ze te betalen. Hieromtrent werd beslist, dat het in den eierliandel gebruikelijk is om emballage van eenige waarde op rekening te schrijven en dat de kooper dus niet bet recht heeft zo zonder betaling te houden, al heet het ook zoogenaamd recht ter beschikking van den verkooper. Bij de beslissing van het bof word liet vonnis der Zutphenscbe rechtbank, waarbij de ingestelde vordering geheel was ontzegd, vernietigd en de kooper alsnog veroordeeld om de door hem ontvangen en als boven vermeld doorverkochte par tijen eieren te betalen, met de kosten vin emballage, terwijl de eisch werd ontzegel voor zoover deze betrof betaling van een partij eieren, die door den kooper aan den verkooper. omdat ze niet versch waren, was teruggezonden. Deze laatste partij behoeft bij dus niet te betalen. Bij vonnis van het kantongerecht te Woerden is aan H. J. Slewe, chauffeur, wonende te Leiden, wegens overtreding van artikel 15 der Motor en Rijwielwet, da bevoegdheid motorrijtuigen tc besturen ont zegd voor een termijn van drie maanden, ingegaan op 20 dezer. ..Stort." FA4E.1L1SS EIBEBTE s 3 Uitgesproken: H. A. van den Acker, laatstelijk wonen de te Voorschoten, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats. Cor. mr. A J. Fokker te Leiden. SPORT VOETBAL. Het N. V. B.-bestuur. Do .,Spkr." meldt, dat de voorzitter van* den N. V. B., de heer dr. J. W. Kips, hij c-nkele can.1;.':! at stolling a'Is voorzitter is herkozen. Voor twee plaatsen als comm -rissen zijn candidaat gestold de heeren G'ohlo- wev, De Haan, Arts en Holweg. Geneeskundig onderzoek voor j3ugdige voetbaliers. In de te Utrecht gehouden jaurvei-gntle- iing van den U. P. Y. B. bepleitte dr. Bur ger, lid van de MeJ. Oommissie, de nood zakelijkheid van medisch onderzoek voor jeugdige voetballers, waarna besloten wercl liet geneeskundig onderzoek voor s olers die jonger zijn dan 17 jaar verplk-h; i l tc stellen. De medische commissie van den TT. P. V. B. zal zich met dit onderzoek belasten. De vier keurelftallen. De „Sportkroniek' meldt dc samenstel ling der vier elftallen voor de keur wed strijden, die in verband met den eindstrijd om den Zilveren Bal tot 19 September lo Utrecht zijn uitgesteld: Rood: v. d. Mèulen (H.F.C Denis (H.B.S.) en A'an Kol (Ajax)S meets (FT. B-SA, Haak (Stormvogels) en v. d. Laan (E.D.O.); Gielens (Hercules), Meinsma ('t Gooi), Felix (M.V.V.). v. d. Eb (V.O.C.) cn Huysman (Excelsior). Wit: Guax (A.D.O.); Bodtermond (Be. Quick) en Koster (Stormvogels)Van Stolk (Excelsior). Krom (R.C.H.) en De Kreek (Go Ahead): EJfring (Alemaria Yictrix), Hoogmoed (Z.F.C.), Buitenweg (Hercules), Meilof ft Gooi) en Sigmond (H.F.C.) Blauw: v. d. Bergen (Excelsior); Warnsteker (A.S.C.) en Vermetten (H.B. S.); Van Xus (Voorwaarts), Massy (Roer mond) en Van Heel (Feijenoord): Nagels (Enschede). Tanis (E.D.O.). Wentink ('t Gooi), Jo Kres (Robur et Vel oei tas) en Helderman (Hilversum). Groen: Spanjaard (Vitesse, e\--V.V. AA: Haaels (Enschede) en v. Hacren (Willi.); Tap (Vitesse). Van Linge (Bo Quick) en Reuvelkamp Gille (HJ'.CALan- daal (A.G.O.V.VA. Ruiscli (D.F.CA. Tap (A.D.O.), Ghering (Lnnga) en Van Gelde-? (V.U.C.). KORFBAL. Fluks 15-jarig bestaan. Fluks viert haar 15-jarig bestaan op Zon dag 12 September met beperkte aeriewed Btrijden. Het programma luidt: 11—12.05 Fluks I—D.E.V. I. 12.15—L20 Fluks II— Haarlem-Comb- 1.302^5 Vitesse I—D.E.V. I. 2.453.50 Fluks-Veteranen AFluks' Veteranen B. 45.05 Fluks I—Vitesse I (L.) BURGERLIJKE STfiSB LEIDEN. Ondertrouwd: J. Piket jm. 23 j en A. J. de Winter jd. 20 j. H. J. Schreuder 28 j. en M. G. Brusche jd. 27 j. H Nieuwenhuizcn jm. 29 j. en M. J. van Heusden jd. 27 j. D. Ernst jm. 23 j. en C. Habraken jd. 25 j. J. H. Geenjan jm. 20 j. en L. Brussee jd. 29 j. H. J. van Dam, jm. 27 j. en J. Roe- landscbe jd. 26 j. M. Cornelisse jm. 23 j. en M. Prins jd. 28 j. C. v. d. Reijdeen jm 33 j. en L. de Kier jd. 26 j. N Boom jm. 26 j. en M. van Kampen jd. 27 j. C. v d. Akker jm. 26 j. on G. W. van Dieren jd. 26 j.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6