EISCHT GOEDE KWALITEI VOLLE M J. C. w. d. STEE» O®. EtiSüZOiauLia ünEDËO£EL§HG DUStóE3SCHT m DE zwaARSTE Vraagt uitersten prijs bij: Alleenverkoop voor Leiden en Omstreken. üs Pieterskerkgracht 18-20, Leiden. Telefoon 1127. ■terdam hadden de toeristen zich gisteren weer ingescheept voor de reis naar Enge- lai 1 liet vaartuig zou naar zee worden gc- eloept door de sleepbootcn „Minerva", „Schiedam" en „IJselmondo', alle van L. Smit Co.'s Internationale sleepdienst. Vóór was de „IJsclmonde" bevestigd, ach ter de „Schiedam" en de „Minerva". Na hel zwaaien op do rivier wilde ter hoogte van de Dokhaven kapitein Kroon van de „Minerva" den tros, waarmee de sleep boot aan de „Ranchi" bevestigd was, los gooien. Doch deze manoeuvre mislukte door onhekende oorzaak. Vermoed wordt, dat de slcephaak, waarmee de tros aan de „Ranchi' vast zat niet spoedig genoeg los raakte. Het gevolg was, dat de „Minerva" door de „Ranchi" omver werd getrokken en do sle.epboot onmiddellijk zonk. De „Ranchi" omver werd getrokken en do sleepboot onmiddellijk zonk. De „Ranchi" kon geen hulp bieden en zotte de reis voort Maar rocibooten, die in do nabijheid waren echoten in allerijl toe, om de 5 opvarenden te redden, Zij slaagden er in den 48-jari- gen machinist A. van Raffen. den 27-ja- rigen stoker T. C. van Es en den 25-jari- gen eersten matroos A. Lobs, allen te Rot terdam woonachtig, behouden op het droge te brengen. De kapitein, de 36-jarige M. Kroon uit de Spanjaardstraat aldaar en de 15-jarige tweede matroos B. van der Steen uit do Bloemkweekerstraat waren onmiddellijk in de diepte verdwenen. Ver geefs werd nog urenlang naar hen ge zocht. De sterke stroom moet de lijken hebben weggespoeld. Do rivierpolitie, die onmiddellijk met de „Politie 2" ter plaatse was, heeft eveneens vergeefs gedregd. La ter in den avond is het dreggen nog voort gezet, zonder resultaat. De stoker Van Es en de eerste matroos Lobs konden na aan het bureau dor Rivier politie van drogo kleeren te zijn voorzien, weer naar huis worden gebracht. De ma chinist Van Raffen had echter een ern stige hoofdwonde bekomen. Hij is door de 6lcepboot „IJselmondo" naar het bureau der Rivierpolitie gebracht. Na aldaar tc zijn verbonden werd hij per auto van den G.O.D. naar het ziekenhuis Goolsingel ver voerd en aldaar opgenomen. De voorganger dor Engelscho Kerk al hier heeft het gebeurde per radio naar de „Ranchi" geseind en kreeg ten antwoord, dat aan boord een collecte zal worden gehouden ten bate der geredden en de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers. Do Internationale Sleepdienst zorgt zelf voor het lichten van de "inerva". De plek, waar de „Minerva" gezonken is heeft men door een boei gemarkeerd ter waar schuwing van passeerenden schepen. Auto tegen een huis gebotst. Een auto van Meppel, bestuurd door den beer J. de G. van daar, komende van Wol- vega, reed Vrijdagavond in snelle vaart een scherpe bocht in een nauwe straat te Tuk om en botste tengevolge daarvan tegen het huis van den heer H. Kranendonk al daar. De auto werd geheel vernield; de bestuurder werd aan een zijner armen zoo ernstig gewond, dat directe overbrenging naar oen ziekenhuis te Zwolle noodig werd geacht. De twee andere inzittenden, de heer I. B. en een jongmensch, heiden van Slcendijk kwamen er beter af. Eerstgenoemde had een paar ongevaarlijke wónden aan het hoofd en aan een hoen; laatstgenoemde kwam mot den schrik vrij. Ongeluk bij het lossen. Bij het lossen van een houtboot in de haven to Zaandam is de 50-jarige bootwer ker n. Vet door een vallende stut zoodanig verwond, dat hij aan de gevolgen overle- 'den is. Te ver in zee. Zaterdagmiddag begaven zich te Kijk duin twee dames ondanks gegeven waar schuwing te ver in zee. Badmeester Do Zeeuw slaagde er slechts met levensgevaar in beide dames voor verdrinken te behou den en op het strand te brengen, Vergiftiging. Te Edam had een echtpaar zijn 40-jarige Cchtvereeniging op feestelijke wijze her dacht. Een paar dagen later wilde de man zich nog eens te goed doen aan de overge bleven port. Toen hij later ongesteld werd bleek, dat hij gedronken had uit een flesch inhoudende een vergiftig waschmiddel voor schapen. De man is aan de gevolgen overleden. De justitie stolt een onderzoek in Een directeur van een post- en telegraaf kantoor aangehouden. Een kastekort. Vrijdagmiddag heeft de politie aangehou den H. v. d. M. directeur van het post- en telegraafkantoor te Vlaardingen. De aan leiding hiervan is een kastekort. Bij een onderzoek in do boeken is geble ken, dat er een tekort van eenige duizen den was. Toen v. d. M. merkte, dat een onderzoek ingesteld werd, en begreep, dat zijn ver duisteringen ontdekt zouden worden, is hij in do Maas gesprongen. Hij is een goed zwemmer, doch toen de politie, die inmid dels gewaarschuwd was arriveerde, had den burgers hem al met een roeiboot op ihet droge gebracht. Met een auto van de politie is hij toen naar het politiebureau Vervoerd. Daar bevond hij zich zaterdag avond nog steeds in verband met het on derzoek naar zijn kas, dat gaande is en (waaromtrent nog niets kon worden mee gedeeld Een paar weken geleden is de kantoor bediende P. reeds in verzekerde bewaring gesteld wegens valschheid in postspaar- fcankbescheiden tot een bedrag van 8000. Het inbraakje in het Kon. Palels. te Amsterdam. Bij nador onderzoek is gebleken, dat de Inbreker, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag het Koninklijk Paleis to Am sterdam 700r zijn operaties uitkoos, mei een z.g. „steekbeitel" een der paneelen van een achterdeur heeft bewerkt, en zich op die wijze toegang heqfl verschaft. De blik ken trommel waarin de uniformen van jhr. Six waren geborgen, was op slot, doch de sluiting is door den ongenooden gast verbroken. De politie zoekt verhand tus- schen dit geval en andere, waarhij de da ders hel eveneens hadden voorzien op hui zen waarvoor, om herstellingsdoeleinden, schuttingen waren geplaatst. Jeugdig bcefje. Een elf-jarige jongen te Arnhem heeft in een winkel aan den Sonsbeeksingel dc toonbanklade gelicht en daaruit f 30 ont vreemd. Dc politie kwam het boefje spoe dig op het spoor, doch bij zijn aanhouding bleek de jongen niet in het bezit van het gold tc zijn Ten slotte bekende hij het geld begraven te hebben. Ondy toezicht van de politie en in het hijzijn van vele nieuws gierigen heeft de veelbelovende jongeling Zaterdagmiddag het gestolen geld opgegra ven, dat hij begraven had op het. oudo kerkhof Onder de Linden. Een BerlijnschRotterdamsch oplichterscomplof. Onlangs werd melding gemaakt van do oplichtingsfirma Kühne, Kliemann en Wichers, drie Duitschers. die van verschil lende Duilsche handelaren goederen be- :rokken, zonder ooit te betalen en welke goederen te Rotterdam ver onder de waar de werden verkocht. De recherche had drie pakhuizen vol goederen gevonden. Thans blijkt een Duitscher te Berlijn, Heinrich Hansmann, eveneens deel uit te maken van dit complot. Uit een (e Berlijn ingesteld onderzoek is gebleken dat Hans mann te Berlijn precies dezelfde zaken dreef als Kühno hier. Hansmann gaf al daar als referentie op de firma Kühne Co, te Rotterdam, terwijl deze de firma Hansmann .Co. te Berlijn als referentie noemde. Zoodoende hielpen zij elkaar Hansmann verklaarde steeds, dat Kühne 5: Co. een erroote kapitaalkrachtige firma was, lerwijl Kühne van Hansmann de beste in formaties gaf. Tegen Harsman is oen vervolging inge steld wegens bedrog en bedricgeliike bank breuk, doch hij heeft zich tijdig uit de voe ten weten te maken. Tevens is gebleken, dat hij een zeer goede bekende is der Ber lijnsch o politie; hij was reeds meermalen wegens zware misdrijven veroordeeld, o a eenmaal wegens diefstal met braak, een andermaal wegens diefstal met geweldple ging. Hij had te Berlijn een klein kantnor- tje van eeniee vierkante Meters oppervlak te. De bestelde goederen kwamen steeds tot voor het kantoor, maar gingen vandaar regelrecht naar van te voren bestelde afne mers, aan wie de goederen verkocht wer den voor een derde van de waarde. Brandstichting. Vrijdagavond ontstond brand in de boer derij van de wed. van der Schoot-Vorsten- bosch te Gemonde bij Boxtel. De kinderen lagen reeds te bed. Het oudste ontwaakte door het knetteren der vlammen en waar schuwde de moeder, die de overige kinde ren redde. Het geheele huis brandde af De oogst, die juist binnen was, ging verlo ren. Wegens gebrek aan water kon de mo torspuit uit Boxtel niets tegen het vuur uitrichten. Verdacht den brand te hebben aangestoken is J. H. door de marechaussee uit Boxtel gearresteerd. Brand in een bioscoop. Tijdens do matinee van gisteren in het Luxor Theater aan de Kruiskade te Rot terdam, ontstond een begin van brand in de cabine, doordat een riem van de dyna mo sprong. De film, die op dat moment ge draaid werd, geraakte in brand, doch de 27-jarigo operateur J. G. B. had de tegen woordigheid van geest onmiddellijk de voorgeschreven maatregelen te nemen en het gelukte hem in korten tijd het vuur te bedwingen. Wel bekwam hij enkele klei ne brandwonden, doch deze waren niet van ernstigen aard. Het publiek, dat zich in de bioscoop bevond heeft van het voor gevallene in de cabine niets bemerkt. Toen de film niet meer werd vertoond, verkeer de men in de meening, dat deze gebroken was. Brand. Gisternacht brandde een groole boerde rij te Gemonde onder Boxtel tot den grond toe af. Geheel de oogst verbrandde, alsme de een partij kippen. Met moeite werden de vijf kinderen gered, die in nachtkleeren bij de buren werden opgenomen. Ook het huis raad is vernield. Bijna niets kon gered worden. Verzekering dekt ten deele dc schade. Zaandam in het donker. Ten gevolge van een storing in het hulp gebouw der electriciteitswerken is Zaan dam Zaterdagavond, gedurende 40 minuten in duisternis gehuld geweest. Daar juist de kermis was geopend, was het buitengewoon druk op straat. Alle ver makelijkheden stonden op hetzelfde oogen- blik stil. De oorzaak lag in een doorgesla gen schakelaar. Als de kapitein de reis niet betaalt... Door de Rivier-politic te Rotterdam zijn van boord van de bananenboot „Cristalis" twee verstekelingen (stow-awayé) gehaald Dit .Engelscho vaartuig kwam van Sancta Marta, Columbia, Zuid-Amerika. Twee Duitschers, do 11-jarige scheepsjongen B. B. en de 18-jarige los werkman W. H. hadden zich te Bremershaven aan boord verstopt. In Sancta Marta werden zij niet toegelaten, zoodat de kapitpin hen moe naar Rotterdam moest nemen. Zij zijn hier ter beschikking van den Vreemdelingen dienst gesteld, die hen over de Duilsche grens zal zetten, mits db kapitein van de „Cristallis" de reis- en verblijfkosten van het tweetaai betaalt. Doet hij dat niet, dan worden zij weer naar boord teruggebracht. Een zeereis tegen wil en dank. Deze week hebben twee Amerikanen een onvrijwillig reisje naar Engeland gemaakl. De beide hoeren hadden zich te Vlaardin gen aan boord laten brengen dóór een kruier met de bedoeling naar Breskens over te steken, maar door een misverstand kwa men zij aan boord van de Zeeland en eerst toen zij een eind op weg waren bemerkten zij onder weg naar Folkestone le zijn. Daar zat er niets anders op dan met dezelfde boot den volgenden dag weer terug te,kee- ren naar hier. De reizigers maakten be zwaar de reis le betalen en de politie moest er aan te pas komen om hen duidelijk le maken, dat daaraan niet te onIkomen was Ergerlijk. Men schrijft uit Wijk aan Zee aan do „Tijd": Do ergernis door den reserve-offi cier in het rustige badplaatsje Wijk aan Zee verwekt, toen hij jl. Zondag bij gebrek aan „beter" met het werpen van een tliec- schotellje zijn z. i. beleedigendc officiers eer meende te moeten wreken is eerder ver meerderd dan verminderd. Instee van dc plaats le vermijden, waar bij door zijn daad zooveel ergernis had ver_ wekt, trad hij in de volgende dagen des avonds zoo irriteerend op, dat verscheidene bezoekers de gelegenheid verlieten, waar hij verscheen. Tartend zinspeelde hij in tegen woordigheid van de politie op zijn daad van j.l. Zondag en moest zelfs aangezegd worden, de lokaliteit te verlaten, daar het over het offlcicele sluitingsuur was. Om het burgerlijk gezag schijnt hij dan ook weinig to geven, want de tegenwoor digheid zelfs van den burgemeester was voor hem blijkbaar geen beletsel met zijn optreden door (e gaan. Op verzoek van den burgemeester heeft z'n kap. hem toen ver boden do openbare gelegenheid in Wijk aan Zee te bezoeken. Ook dit lapt hij aan dc bekende laars. Thans heeft do burgemees ter aan de houders der gelegenheden in Wijk aan Zee last gegeven hem den toe gang te weigeren. Naar wij vernemen zal hij bij niet vol doening aan dit verbod, door de politie uit de zaal verwijderd worden. Ambtelijke onbegrijpelijkheid. Een stadgenoot, aldus verlell het Amster damsche „Hbldhad behoefte aan een afschrift geboorte-akte, vraagt dus het document aan ter gemeentesecretarie in zijn geboorteplaats. Met bekwamen spoed ant woordt de ambtenaar van den burgerlijken- stand daar ter plaatse een belangrijke provincie-hoofdplaats dat toezending van het gevraagde zal volgen na ontvangst van een bedrag van 35 cent bijv. aan post zegels. De laatste worden terstond toegezonden- één postzegel van 25 cent en één van een dubbeltje. Het verwachte afschrift volgt echter niet! De bewuste ambtenaar benut den tien- een tspostzegel om.aanvrager te melden dat postzegels van een kwartje niet in be taling worden aangenomen! Do kwartjes zegel wordt daarom geretourneerdEn postzegels van tien en vijf cent worden ge zonden. Ziedaar het resumé van dit ambtelijke drama. Men vraagt zich ai wat een drukke en vele poststukken verzendende gemeente secretarie heeft tégen postzegels van een kwartje: een antipathie, zoo sterk dat deze zegels als onbruikbaar on van onwaarde worden geweigerd. Den overlast voor den betrokken „particulier" laten wij maar buiten bespreking, doch het geheim van dit voor ons nieuwe bureaucratische stand-, punt zouden wij toch wel eens ontsluierd willen zien. HuitessB. üea'iciïieK ONGELUKKEN. Aartiinsïcrling in Achter-lndië. Twintig dooden, vele gewonden Uit Simla wordt gemeld: Door de lievi ge regens heeft 16 dezer een aardstorting plaats gehad in een mijn In het Noorden van Birma. Twintig lijken zijn terugge vonden, 24 personen zijn gewond, lerwijl 66 werkmanswoningen vernield zijn. Wervelstorm in Opper-Silczic. Groote schade in dorpen en bosschen. Een heftige wervelstorm heeft in -Opper- Silezië groole verwoestingen aangericht. In de streek van Grosstrehlilz zijn in ver schillende dorpen de gevels der huizen in gedrukt en andere huizen ingestort. In de bosschen zijn honderden boomen ontwor teld. In een electrische centrale knapte een mast of, waardoor twee arbeiders werden gedood. Een ontwortelde boom viel op een rijdenden trein, doch behalve de machi nist, werd niemand gewond. Te Breslau zijn de tramlijnen en wegen door boom stammen versperd. De op de landerijen aangerichte schade is zeer groot, doch kan op liet ocgenblik nog niet geheel worden overzien. Een onverwachte „gasaanval". Zonderling incident in een filiaal der Duitse he ft ij k s b ank. In hét bijkantoor der Rijksbank te Ham burg heeft zich Zaterdag oen zonderling incident voorgedaan, doordien gifgassen, die in de kelders der bank werden be waard, uit de houders, waarin zij zich be vonden, ontsnapten. Het resultaat was verrassend. .Alle bank beambten begonnen plotseling trauen met tuiten te huilên en werden,wat de smakelijk beid van het geval niet verhoogde, tegelij kertijd misselijk. Daar niemand de oor zaak dezer zonderlinge algemeene aandoe ningen vermocht te doorgronden, trachtten de beklagenswaardige slachtoffers zich door het openen van ramen cn deuren ver lichting to verschaffen. Het zware gas trok evenwel niet weg, doch bleef voort- werken op de slijmvliezen cn maag der slachtoffers. Ten slotte vluchtte een ieder uit deze onheilbrengende bank weg en weldra stond het geheele personeel op straat, met moeite de verschrikking verhalend, die in de lokalen der bank lieerschte. Politie en brandweer rukten aan en constateerden, dat uit de kelders der bank een gevaarlijk gas ontsnapte. Het bleek, dat het bankgebouw voorzien was van een gasapparaat, dat bij een eventueelen aan slag op de bank in werking kon worden gesteld. Te kwader ure,terwijl zich slechts personeel en cliënten in het gebouw be vonden, was dit apperaat evenwel gaan werken. De gassen bleken meer hinderlijk, dan gevaarlijk tc zijn. Het duurde geruimen tijd, voordat de van gasmaskers voorziene brandweerlie den de lokiteiten der bank weder hadden gezuiverd. Door gas vergiftigd. Te Leipzig-Lösnitz vond een uit zijn nachtdienst terugkeerende pöditie-beamhto zijn vrouw met vier kinderen van 15 jaar door gas bedwelmd. Pogingen om do levensgeesten weer op to wekken hadden bij drie kinderen succes Do moeder en het jongste kind bleken reeds te zijn overleden. Do drie andere kinderen werden naar het gasthuis vervoerd en zijn thans her stellende. Men heeft niet met zekerheid kunnen vaststellen, of er zelfmoord der vrouw, dan wel een ongeluk in het spel is. Vergiftige paddesics'en. Te Rogau (Opper-Silezië) is een zekero familie Lehrmann na hot eten van padde stoelen ziek geworden. Ofschoon spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepen, stierf het 4-jarig zoontje uit het gezin onder hevige pijnen. De andere ziek geworden personen hoopt men in het leven te houden. Cholera te Sjanghai. Moer dan 1000 gevallen per dag. Volgens officieelo mededeelingen, bericht de Matin", komen er thans per dag meer dan duizend gevallen van cholera onder de Chineesche bevolking van Sjanghai voor. Zonderlinge moord-affaire. Een slachtoffer van Freud? Amerikaanscho geleorden, zoo wordt uit New-York gemeld, breken zich het hoofd over het ongewoon geval van den 19-jarigen student in de filosofie, Emanuel Silberstein, die in koelen bloede zijn bo jaarden mentor, James Calisch, den sche del kliefde en later glimlachend verklaar de, dat hij blij was dit „aardige karweitje" (e bobben verricht. „Wat is er vóór aardigs aan, een man te dooden?" vroeg de onderzoekingsrechter Eu, almaar glimlachend, zeide Silber stein: „Het was een grappig iets, dien man te dooden". Op de vraag, waarom hij zijn vriend en onderwijzer gedood had, zeide_de jonge man dat hij hiervoor geen verklaring wist te geven, ofschoftn hij Calisch verant woordelijk stelde voor zijn geestelijken en physieken toestand. Silberstein werd als een soort wonder- leerling op school beschouwd/Hij wist zijn studies vlot teneinde te brengen, doch kreeg aan het slot van den cursus een nerveuze inzinking. Later ontmoette hij Calisch en de wit harige filosoof bracht met. zijn jongen leerling vele avonden in geleerde disputen door Zij disputeerden over Freud cn Ca lisch gaf daarbij aan Silberstein te kennen dat hij (Silberstein) krankzinnig was, welke bewering hij met krachtige argu menten ondersteunde. Silberstein gaf later toe, dat hij wanho pig allerlei boeken doorzocht had om do bewering, dat hij krankzinnig was, te ont zenuwen. Tenslotte maakte hij voor zichzelf uit, dat de beste uitweg hierin bestond, dat hij zichzelf of zijn leeraar doodde. Ten laatste besliste hij, dat het beter was om Calisch te dooden en, terwijl zijn slachtoffer in een restaurant dineerde, sloop hij achter hem en sloeg hem met een hamer den schedel in. Silberstein zeide, dat het hem onver schillig was, wat men verder met hem zou doen. .Een geslepen bedrieger. Hij gaf zich voor Friedrich v. Krupp uit. Te Albuquerque (Nieuw-Mexico) werd een man gearresteerd, die beweerde Fried rich E. v. Krupp le heeten en de 21-jarige zoon van het hoofd der. bekende Krupp- familio te zijn. Hij gaf verder voor, een groote reis door de Vereenigde Staten on dernomen te bobben. Hij bracht o.a. een bezoek aan .Henry Ford in Detroit, verbleef in diens huis, kreeg van Ford oen automobiel ten ge schenke, nam als eere-gast aan een de monstratie met het nieuwe Ford-vlieg tuigje, deel en vond ook hij andere groot- industrieeïen in Detroit een gastvrij ont haal. „Friedrich von Krupp" vrleende zelfs genadiglijk te Denver (Detroit) een in terview aan persvertegenwoordigers - cn verklaarde met een gewichtige air, dat Krupp geen kanonnen meer maakte. Met den van Ford gekregen auto hercis- de de jongeman het land en bracht o.a. zelfs een bezoek aan Edison. In Denver en andere plaatsen gaf hij cheques in betaling ten bedrage van 100 dollar, die echter, daar ze geen dekking hadden, niet door dc bank geaccepteerd werden. Eén der daardoor benadeelde firma's diende een aanklacht in, waarop de heer „von Krupp" in Mexico gearresteerd werd Bij zijn arrestatie verklaarde hij opnieuw lid der familie Krupp to zijn. Zijn vader, zoo vertelde hij, had hem geschroven, dat hij voortaan nog slechts 25 dollar per week „zakgeld" zou krijgen, tot hij, naar zijn vaders wensch aan do militaire academie te Leipzig zou zijn gaan studecren. In gezelschap van den geslepen bedrie ger bevond zich een andere jongeman, die voor zijn particulier secretaris doorging Gehöir.::.misdaad. In het Hohenzollern-kanaal bij de Ploel- zensee, zoo wordt uit Berlijn gemeld, is het ontkleede lijk van een man gevonden, die tweo schotwonden in de borst had. Do drenkeling, die nog niet lang in het water kan hebben gelegen, werd op dezelfde plaats gevonden, waar onlangs twee lijken van meisjes, die eveneens ontkleed waren en verwondingen aan het hoofd hadden, zijn gevonden. Do politie heeft ook deze twee laatste lijkenvondsten nog niet kun nen ophelderen. Weer een treinaanslag in Duitse bland. Volgens een officieel bericht heeft er een nieuwe spooraanslag plaats gehad hij den spoorwegovergang in de Siemensstraat te Saksenhausen. Men had daar n.l. con stuk ijzer op de rails gclegiL Een reizigers trein uit Offenbach reed over het stuk ijzer, doch de machinist bracht den trein tot stilstand, zoodat geen verdere ongeluk ken plaats hadden. Do spoorweg-directie heeft een belooning van 300 mark voor hot ontdekken van den dader uitgeloofd Valsche ir.:.;..:. gearresteerd. Uit Slutga wordt gemeld: De politie heeft in het bosch hij Markdorf (district Uber- lingen) een werkplaats van valsche mun ters ontdekt De valsche munter, een 50- jarige mandenmaker, is gearresteerd, Er waren reeds voor 10.000 mark val sche munten vervaardigd, waarop boslag is gelegd. Ook werden er modellen voor het vervaardigden van valsche stukken van 3 mark gevonden. LUCHTVAART Verdronken in één Meter water. Een vliegtuig in een rivici gestort. Uit Philadelphia wordt geseindMajoor Rogers, die het ongeluk met het water vliegtuig, dat eenige maanden geleden op weg naar Hawaii vernield werd, heeft overleefd, is thans bij een vliegongeluk in do vliegtuigenfabriek der Amerikaans^ iio marine om het leven gekomen. Hij was per vliegtuig van Washington j gekomen om eenige nieuwe vliegtuigen to inspecteeren. Plotseling stortte het vlieg- tuig, dat door Rogers bestuurd werd, j voorover in c rivier. Daar zoowel de be-J etuurder al mechanicien met riemen nan hun plaatsen waren vastgebonden, konden zij niet ontsnappen uit het water, j dat slechts een meter diep was. Een noodlottige demonstratie- Twee D u i t s c h o vliegtuigen in botsing. Zaterdagmiddag zijn twee vliegtuigen -op hel vliegveld te Olmütz op 1200 M hoogte tijdens een demonstratie met elkan der in hotsing gekomen. Beide machine? zijn geheel vernield en do bestuurders ge dood. Mislukt ziekentransport. Een Fransch sanileits vliegtuig nad toe stemming gekregen boven Duitsch grond* gebied te vliegen, daar het een Cechovaas,' wien een ongeluk was overkomen, unaï Praag moest overbrengen. Ten gevolg^ van een motordefect moest het een lor Raslatt dalen. Het toestel werd bc- "hg® en moest gedemonteerd worden. De is in het ziekenhuis aldaar opgenomen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4