Tweeds Blad. HET BOSCHMEISJE Maandag 30 Augustus 1926 LAMP- EW TUIGBOUW UITVOER VAN BLOEMBOLLEN NAAR AMERIKA. Uit bet vorig nummer van liet Wkbl. v. Bloembollencultuur bebben we overge nomen een brief van de directie van den landbouw, die een ernstige waarschuwing bevatte aan bet adres der exporteurs op Amerika, in verband met een besluit van de vereeniging van Quarantaine-ambtena ren der Westelijke Staten van Noord- Amerika, die zicb volgens dien brief tut den Federal Horticultural Board bebben gewend met bel verzoek om een onder zoek in te stellen naar de ziekten die ver spreid worden door de bloembollen die jlic-.ns nog onbeperkt naar Amerika kun nen worden uitgevoerd. In de Florists' Exchange van 14 Augus tus staat een verslag van den secretaris van deze vergadering der ambtenaren, waarin volledig voorkomen de resoluties (besluiten) die deze vergadering, die op 9 Juni 1926 plaats vond, beeft genomen. Het besluit betreffende de bollen luidt vertaald als volgt: „'De vereeniging van planlen-quaran- taine-ambtenaren in de Westelijke Staten beveelt aan de F. H. B. aan, de onverwijl de overweging van bel geven van een wenk .aan den minister van landbouw, dat de soorten bloembollen die tot nu toe on der dezelfde bepalingen vielen als de nar- cissenbollen (vrije invoer) zullen worden geplaatst onder dezelfde beperkende be palingen en dat ^en onderzoek zal worden iugesteld naar de wenscbelijkbeid van beperkende invoerbepalingen voor zulke bollen, als zullen blijken te zijn dragers van plantenziekten, die gevaarlijk zijn voor do landbouw." In de toelichting tot •"dit besluit werd gezegd, „dat de bescher ming vau den landbouw tegen invoer van nieuwe ziekten het doel is en geen pogiug wordt gedaan om de uitsluiting van alle klassen van bollen te eischen, daar men veel te goed weet dat er bollen zijn; die niet als ziekten-overbrengers te beschou wen zijn." Een ander besluit door dezelfde verga dering genomen dringt er bij den minis ter van landbouw op aan, dat gegevens zullen worden verzameld en gepubliceerd, waarin betrouwbare inlichtingen worden gegeven over de afdoende middelen voor bet ontsmetten van planten en plan ten- gewassen. Onpersoonlijke reclame voor de Neder- landsche bloembollen. Naar bet Wkbl. v. d. Bloembollencul tuur verneemt, beeft de commissie voor de onpersoonlijke reclame de voorberei ding ter hand genomen van eenige be plantingen met bloembollen in builen- landsche parken. Als deze plannen doorgaan zullen in den Tiergarlen te Berlijn en wel langs de Sieges-allee in uitgestrekte rabatten tul pen, voornamelijk Darwintulpen geplant worden. Op deze plaats heeft in vroeger tijd meermalen een tiilpenbeplanting plaats gevonden. Doch dit is niet het eenige wat men aan propaganda in Duitschland zal gaan doen. Ook in Frankfort, het eertijds zoo be langrijke verkoopcentrum, zal een beplan ting van gedeelten der stadsparken plaats vinden. Voor Engeland beeft men bet denk beeld opgevat van eén groote demonstra tie in Hyde Park te Londen. Daarvoor wil men Darwin- on Meibloeiende Late tulpen bezigen, 200 bollen van 250 ver scheidenheden. De directie van Hyde Park is zeer met bet denkbeeld ingeno men en heeft de lange border bij de Vic- toria-Poort beschikbaar gesteld. Tusschen den border en bet pad is een 3malle gras strook en de achterzijde van den border FEUILLETON. Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. H o c k s. (Nadruk verboden). 6) Die stem trok Stella aan en vooral de kalme toon, die er in lag. Het gezegde, dat Montreal in 't gezicht lcwam, leidde haar gedachten af van wat er pas gebeurd was. De geestelijke nam haar mee naar oen stil plaatsje op het dek en begon een ver trouwelijk gesprek met baar en Stella voelde zicb zoo aangetrokken tot den vriendelijken man. dat ze dezen haar ge- heole levensgeschiedenis vertelde, ook wat de laatste weken met Robert gebeurd *as, hoe zij hem had gevonden in bet woud en hoe hij door Mammv en haar ver plecgd was. „En nu wil bij niet eens hebben, dat ik [hem een glas limonade geef! En nu zegt "ij: Bemoei je daar niet mee. Dat is *erk voor den hofmeester. En die dames hebben me nog uitgelachen ook." „Trek je dat zoo niet aan. kindje. Zoo puit liet maar.al te dikwijls in de wereld'' „Als 'i zoo gaat in de wereld, heb ik H'ijt. dat ik met hem meegegaan ben. Ik had hem dan maar liever moeion laten hpgen bij dien valschen lynx, of hem eer- 8 it eren moeten laten verdrinken." Pater Kennedy zoo heette de geesle- 1 iiko liet haar maar stilletjes uitrazen. Üenschenkenncr als bij was, wist bij dat wordt gevormd door sïruitcnL Deze plaats leent zicb uitnemend om het publiek to laten kennismaken met bet uitgebreide sortiment van Darwin- en late tulpen, daar van bet pad af de border in zijn ge heel is te overzien. Do directie van Hyde Park stelt zich voor de demonstratie te doen vergezeld gaan van algemeeno pro paganda voor bet planten van tulpen in tuinen. Dit voorloopig wat Engeland be treft. In Amerika is behalve de langzamer hand traditioneel geworden Bronx-Parks- beplanting, ter band genomen een beplan ting niet 25.000 Darwintulpen in het Gol den Gatepark te San Francisco. Op een van de mooiste punten van dit park is een complex bloemvakken ter beschik king gesteld, waarop door de goede zorgen van Amerikaansche zakenvrienden een Darwinbe plan ling met tusscbenbeplanting van bijpassende gewassen zal worden aangebracht. Men verwacht in San Fran cisco veel van deze reclame, dio bijzonder op prijs" wordt gesteld en waarvoor de bollen reeds zijn verzouden. L. T. B. Onder 1. Hagelverzekering. Deze instelling hield Donderdag j.L des namiddags om 6 uur in bet „St. Vincen- tius"-gebouw te Poeldijk hare vijfde jaar vergadering, welke goed was bezocht. De Voorz., de beer J. D. de Kok, te Loosduinen, opende de vergadering met een woord van welkom in bet bijzonder aan de heoren Fleskens en Kessels, reap. voor zitter en directeur vau de Coöperatieve Centr.ilo Ererei leuobank ie Eindhoven en aan den ZeerEerw. beer Piector Kok, Gecstel. Adviseur van den Nederl. Boereu- bond. In zijn openingswoord bracht de voorz. in herinneribg wat in de afgeloopeu vijf jaren is tot stand gebracht, en bracht daar bij een bijzonder woord van buide aan den directeur, den beer Nico vau Ommen, te Leiden voor het vele wat bij in dezen had tot stand gebracht. Als een klein bewijs van de groote er kentelijkheid van bestuur en leden werd de directeur verrast met een groote kost bare mand met de heerlijkste fruitproduc ten die bet Westland oplevert. Een warm applaus der vergadering en een bijzonder woord van dank van den directeur bracht de vergadering onmid dellijk in een gezellige stemming, welke nog werd verhoogd door het aanbieden van de eerewijn ter herdenking van dit eerste lustrum. De secretaris las daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De directeur bracht vervolgens verslag uit over bet afgeloopen boekjaar, waaruit bleek dat het verzekerd glas met circa 1.200.000 was vooruitgegaan. De financieele resultaten over bet eer ste lustrum werden uitvoerig toegelicht, en bierbij bleek dat het voordeelig saldo be droeg 23.370.79. Het voorgelezen rapport der Fin. Com missie was vol lof over het gevoerde beheer en adviseerde onder dankzegging tot vol ledige dechargeè Vervolgens werd benoemd tot nieuw lid der Fin. Commissie de beer Mr. Wiegman, burgemeester van Heemskerk. Met bijna algemeene stemmen werd her kozen tot lid van bet Bestuur de heer A. A. Kester te Honselersdijk en de hoer H. W. Hendriks te Veur, die thans do be noeming weder aannamen. De directeur hield daarna een uitvoeri ge inleiding over doel en werking dezer Onderlinge Hagelverzekering en besprak daabij in extenso het eigenaardig karak ter van dit risico. Een geanimeerde gedachtenwisseiing was hiervan bet gevolg, waaraan door ve len werd deelgenomen. Het resultaat was dat op voorstel van den beer Fleskens een Commissie werd benoemd uit de vergadering, welke Com missie nader zou bestudeeren op welke wijze men in den kortst mogelijken tijd het Reservefonds zoo groot mogelijk kon maken. Het doel van deze beslissing is om in goede jaren te trachten een groot reserve fonds te vormen, waaruit een eventueele ramp door hagelslag volledig lean worden gedekt. Aan het slot der vergadering bracht do Geestel. Adviseur in enkele hartelijke geen enkele tegenwerping iets to weeg zou brengen bij dat halve wilde boschkind, dat niets wist van God of godsdienst en slechts geleid werd door den aandrift, die haar als natuurmensch ingeschapen was. „En wat ben je van plan in Montreal te gaan doen?" Bij die vriendelijke vraag barstte ze in tranen uit. Mammy schoot dadelijk toe en begon haar toe te spreken in baar eigen taal. Pater Kennedy, die lange jaren als mis sionaris onder de Indianen gewerkt had, kende die taal ook en stelde Mammy voor met het kind naar beneden te gaan. Hij zou wel voor hen zorgen, als ze in Mon treal aankwamen en beiden een rustig onderkomen bezorgen, maar nu moest Stella een poosje gaan rusten. Over een P8ar uren, als de boot in Montreal zou zijn, zou bij ze wel laten roepen door de hofmeesteres. De beide vrouwen begaven zich naar baar hut en Pater Kennedy haalde zijn brevier voor don dag en begon zijn getij den te bidden. Nauwelijks was bij daarmee aangevan gen of Robert trad op hem toe. ..Mag ik me even voorstellen, eerwaarde? Mijn naam is Willowly. Robert Willowby" Aangenaam. Ik ben Pater Kennedy." vHebt u misschien een oogenblikje voor me? Ik zou graag raad willen vragen in een moeilijke aangelegenheid. Het betreft namelijk dat jonge meisje, met wie u reeds gesproken hebt en die oude Indi- aansehe vrouw. Ze hebben mij het leven gered, moet u welen, en nu heb ik op me genomen voor die twee te zorgen. De vraag is evenwel, hoe? Nu dacht ik zoo, dat urne woorden, eon woorcl van danlc en huTJé Trf liet bijzonder aan den directeur, en het deed hem genoegen deze vergadering te bebben kunnen bijwonen, waar hij ander maal heeft kunnen bewonderen de energie die ontwikkeld wordt om in het belang van den land- en tuinbouwenden stand goed werk te verrichten. Z.Ew. sprak de hoop uit, dat ook dit al les -de Katli. land- en tuinbouw-beweging in ons Bisdom, ten goede zou komen. De Voorz. sloot daarna met een woord van dank aan allen en aan enkelen in het bijzonder deze geanimeerde vergadering. Bijna waardeloos fruit. Appelen zijn er dit jaar in Mans en Waal weinig. De perenoogst is overvloe dig, maar de prijs is ook bier zoo laag, dat de fruithandelaren het plukloon er niet eens uit kunnen balen. Fijne peer- soorten, welko vorig jaar f 1 per K.G. deden, doen nu slechts 1015 ct. per K.G. Tweede soort peren komt „onver koopbaar" van de veiling terug. KERkttfËifWS Benoemingen. Z. D. H. de bisschop van 's-llertogen- bosoh beeft aan den Zeëreérw. hob* J. B. A. Wirtz, Ord. Praem. op zijn v Tzoek wegens gezondheidsredenen inct ingaug van 10 September a.e. eervol ontslag ver leend als pastoor van Oud-Heusdon en Elshout. Verder hoeft Z. D. H. eervctJ ontslag verleend aan den Zecreórw. Pater H. M. J. van der Hulst S.J. als Rector der St. Jozefskerk te i\Tijmegen en aan don Wel- cerw. Pater Th. Appelman S.J. als kape laan to Nijmegen (H. Petrus Canisius) on heeft benoemd tot Rector der St. Jozefs- kerk te Nijmegen den Zeereerw. Pater Th. J. Kannogieter S.J. (tot dusverre Rector der St. Ignatiuskork te Rotterdam), tot kapelaan te Nijmegen (H. Petrus Cani sius) den Weleerw. Pater J. G. A. van der Loo S.J. (lot dusverre kapelaan te 's-Hago (O. L. Vrouw Onbevl. Ontv.) en tot assistent te Nijmegen (H. Petrus Ca nisius) den Weloerw. Pater W. J. L. Aewerdonk S.J. (tot dusverre werkzaam in het Retraitehuis te Vonlo). „St Janski." Bemeiigde BQg'ichtew ONGELUKKEN. TRAGISCHE REDDINGSPOGING. Een knaapje en zijn redder door een irein gedood. Terwijl Zaterdagmiddag tegen 6 uur een circa 10-jarig zoontje van den heer Smeenk te Gaanderen tusschen de rails speelde, zag de heer Kok, dat uit de richting Doelin- chem de trein naar Terborg naderde. De heer Kok snelde toe, om bet kind weg ie trekken, maar kwam iets te laat, met het ODgelukkig gevolg, dat belden door do loco motief werden gegrepen. Het kind was ter stond dood; de beer K., wiens beide voe ten werden afgereden, stierf kort daarna Het tweede slachtoffer was ruim 30 Jaar en ongehuwd. Een auto door een trein gegrepen. Nog goed afgeloopen. Men meldt uit Apeldoorn aan de „Msb.": Zaterdagmorgen had een botsing plaats tusschen een auto met den trein 513 van den locaalspoorweg Het LooHaltem, wel ko om 5.13 uur van het station Het Loo vertrekt. Do afsluitboomen waren niet gosloler Do eigenaar-chauffeur van den auto, de beer Bossink, te Apeldoorn, zag toon hij halfweg den overweg was gekomen, den na. derenden trein en stopte, doch kon niet gauw terug rijden. Hij sprong uit den auto en dankte hieraan het behoud van zijn le ven. Do inzittende dame, mevr. Verwijn Woltorbeek uit Doetinchem, kreeg door de botsing een hevigen schok, waardoor zij ver wond werd aan een arm en een onderbeen Terwijl het voorgedeelte van den auto to taal versplinterd was en zij toevallig rechis op de achterbank had plaats genomen, beeft zij het er met den schrik en do genoemde verwondingen - afgebracht. misschien van raad zou kunnen dienen, jvooral omdat de moedor van het meisje Katholiek was". „Maar al ware die moeder heidin ge weest, dan zou ik u toch gaarne willen helpen." „Zullen we dan even naar mijn hut gaan?" De twee mannen hadden een lang onder houd. Robert deelde den geestelijke mede dat Stella's vader, volgens het huwelijks contract, James Dawson Sinclair en haar moeder Estella Duquesnes gcheetcn had den, dat de moeder katholiek was ge weest en haar opvoeding had ontvangen bij de zusters Ursulinen te Quebec. Verder dat Stella in hot bezit was van cenig geld dat naar zijn meening in dc eerste en voornaamste plaats aangewend diende te worden om haar een passende opvoeding te geven. Ook sprak hij openhartig over do belofte aan Jim gedaan om haar te huwen, doch verzweeg evenmin het feit, dat Stella hem van te voren gezegd had, dat hij geen enkele belofte, door hem te genover Jim afgelegd behoefde te houden. „En toch," voer hij voort, „voel ik me er door gebonden. Ik dank haar mijn leven en ben 'haar veel verplicht, maar u begrijpt, dat ik toch niet trouwen kan met een halve wilde. Wat zou de wereld daarvan zeggen I En waar zou ik mij met haar durven vertoonen? Neen, eerst moet ze wat beschaafder en ontwikkelder we zen en bekend zijn met de vormen, die in "beschaafde kringen toonaangevend zijn, voordat ik mijn belofte zou kunnen vol brengen. Weet u soms een goede inrichting voor haar, liefst een, waar ook Mammv zoo noemt Stella haar Indiaanscbe vcr- UIT DE RADIO-WERELD. Programma* voor Dinsdag 31 Augustus. Hilversum 1050 M. 12.Politieberichten. 5.007.00 Vooravondconcert door het II. D. U.-orkest. Feestprogramma ter eero van den verjaardag van 11. M. de Koningin. Duo Irma l.ozin en Wilhelmina v. d. Hocek, opera-duo. 7.Politieberichten. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 R. K. Omroep. Het Amsterdam- sclie Kunstensemble „De Trekvogels", o. 1. v. den beer Fr. Jansen. Spreker: Pas toor Th. J. van Noord te Langendijk (N.- H.). Zang Truus ter Stoege, Annio Seve- ke, Frans Jansen, Martin Eokhof. Viool Louise Wijngaarden. H. v. Tulder, piano, la. Wilhelmus, b. Bode voor het vader land, c. Wilt heden nu treden (Uit Va lerius' Gedenck-Klank), d. Het lied van volksweerbaarheid, Kor Kuiler (Frans .Jansen). 2a. Koninginnedag, A. Spoel. 1). Out Hicden, C. v. Ronnes, c. Cupidootje, d. Liefde (Truus tor Steego), 3. Concert (viool en piano), Mendelssohn-Bartholdy. 4. Vroolijke liedjes (Duetten) (Annio So- veke en Martin Eekhof). 5. Koningsvrou- we, A. Spoel (Frans Jansen). 6. Rede door pastoor v. Noord :Ovor Vaderlands liefde, of beeft de broederschap geen va derland? Naar aanleiding van do woor den, van J.amartue: „L'Egoïsme et la haine ont seuls uno patrie, la fraternite n'en a pas". 7a. O, Jubel mijn hart, G. Kuiler, b D'is tyd vir al kleintjes (Afrik, liedjes), Hcideboru, c. Leideren leeft, Andriesscn (Truus ter Steoge). 8a. La précieuse, b. Alt Wiener Tanzweisen, c. Milternachtsglocken, Kreisler (viool en piano). 9. Boerenliedjes (A. Soveko en M. Eckhof). 10a. Ik ken een lied,, de Mol. b. Terugkomst, Verhulst. c. Lentelied, v. d. Eynde, d. De Dahlia, Hullebroék, e. Vlaamsche kermis, Hullebrook (Frans Jansen). 11 Wion Neerlandsch Bloed (De Trekvogels). 121.Uitzending van de bespeling van bet carillon van hel Kon. Paleis op den Dam te Amsterdam, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. do Koningin, te geven door den heer Vincent. Wilhel mus (oude toonzetting). Wilhelmus (nieu we toonzetting). Wion Neerlands bloed. Iq naam van Oranje. Gij schitterende kleu ren. Wij leven vrij. Al is ons prinsje. Wil- mina leef. 't Is plicht van led're jongen, 't Is feestdag voor ganscb Nederland. Als onze Koningin verjaart. En verder nog eenige bekende volksliederen. Moidansje, G. v. Rennes. Zonnelied, C. v. Rennes. Polka. Reitermarsch. Marcbo militaire, Belir. Ik leef hoop op de Alpen en andere liederen uit den bundel: „Kun je nog zin- Dr. Noyon, toevallig op hot station Het Loo aanwezig, verleende do eersto genees kundige hulp, waarna mevr. Verwijn ter verdere behandeling naar het ziekenhuis werd overgebracht. Do oorzaak van liet niet tijdig sluiten der afsluitboomen wordt door de marechaus see onderzocht. Autohusongcluk in Savoye. Rotte, rdamsche t o or isle omgekomen Donderdagavond had met een autobus van den dienst Cbarnonix-GonAve en ern stig ongeluk plaats, waarvan een Holland- polie dame, mej M. Claassen uit Rotter dam, het slachtoffer werd. Deze bussen volgen doorgaans de route over Bonneville, doch de chauffeur, die meende, dat de weg over Saint Joiro be ter was. is op eigen hontje daarvan afge weken. Wel scheen hij ook die route goed te kennen, daar hij uit dio strook^ afkomstig is. Het ongeluk gebeurde bij oen bocht In den weg bij Ville en Sallaz om kwart over zes 's avonds. De autobus, die volgens do inzittenden met groote snelheid reed, kwam in botsing met een stoomtram, waardoor hel achterste gedeelte van den wagen werd verbrijzeld. Mej. Glaassen, die zich op een der achterste banken bevond, werd tegen de locomotief geslingerd en liep een diepe hoofdwond op Later bleek, dat zij een sche delbreuk had bekomen. Zij werd onverwijld met een uit Annemasso ontboden ambu lance-auto naar de kliniek aldaar ver voerd. Bij aankomst bleek zij echter reeds te zijn overleden. trouwelinge - bij baar zou kunnen blij ven. „Ik geloof bet wel. Als u liet goed vindt, wil ik wel met u naar do Ursillinen gaan. Die bebben hier in Montreal een uitste kend pensionaat. Kost- en leergeld wordt zeer matig berekend en ik ben er zeker van, dat ze Stella's belangen uitermate goed zullen behartigen, vooral omdat, ook baar moeder bij de Ursulinen opgevoed werd. Mammy kan daar bij lmar blijven. De gelegenheid daartoe bestaat, dat weet ik. Zo zou kunnen helpen bij de verple ging van Tndiaansche kindoren, dio ook al door dio zusters opgenomen worden." Robert voeldo zich door die mededee- ling zeer opgelucht, maar aarzelde met zijn antwoord. „Maarze zullen haar toch niet dwingen Roomsch te worden, hoop ik. Mijn familie zou nooit toestaan, dat ik niet. oen Roomsehe in bet huwelijk reu treden." De pater glimlachte. „Maak u daarover niet ongerust, waarde beer. Op bet pensionaat zijn heel veel kinderen, ook van niet-katholieken, omdat bet onderwijs daar zoo goed is. Neem nu eens nan dat de zusters gingen probec- ren die kinderen Roomscli te maken, clan zouden ze ronduit gezegd baar eigen glazen ingooien. Neen, hoor, ze denken er niet aan de leerlingen ever te halen to.' bet Katholieke geloof." ..Het doet me plez er -lat te hooren. ITet rou natuuilijk beier zijl, als ik zo race roti kunnen nemen naar Engeland om zo daar op een school to nlaairon. Maar dat gaat nu eenmaal niet. Ze ia daartoe veel to onbeschaafd. Ik zou niot graag een gen, zfog 'dan moe Daar komen de Schut* tors, Speenhof f. Soldatenliedje, Zag wijn. En verder liederen uit dun lsien en 2dea bundel van het Ninlerlandsch dksliede- renboek. Da f e n I ry, 1600 M 11.20 -1.20 Hel radiokwartet en G. Groou, sopraan. S. Saul, bariton. L Po well, piano. 1.202.20 Orgelconcert van do St. Law rence Jewry. 4.20 Scéues van „Cranforvl" en „Tho Peter Pun of the East", causerie. 4.40 Muziek v. h. Marble Arch puviljon 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsoiu Big Beu, weerber., nieuwa. Lezing: My visit to Limehouse. 7.45 Engelse he muziek door R. Robert son, piano. 8.00 Lezing: Strange coses of misstaken indentity. 8.20 Kamermuziek door het Kulchei strijkkwartet (2 violen, viola en cello). L Go wing, tenor. Kwartet op 18 no. 1 in F Beethoven. 8.57 Causerie: „The poets on Broadcas ting", 9.10 Concert. Kamermuziek (vervolg) Werken van Dvorak. 9.50 Weerber., nieuws. JiOzing: The bousing problems in tho slums. 10.20 Variötó. C. Alexander, negerlied-* jes. De band. 10.50 12.20 Dansmuziek door de Lon don radio dansband. R a d i o-P a r i s 1750 M. 12.50 Concert T.ucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Solistenconeert. 8.50 Concert. K n i g - v u s I c r ti a u o c n 1300 M. 8.50 Werken van Clir. Dietrich Grahbo, 9.50 Sonate nr. 6 G-dur op. 1 nr. 5 von Hiindel en Sonate voor fluit en piano H- raoll vnn Bacb. Brussel, -190 M. Antworpo n, 2U5 ML 5.20 Orkostconcert. 8.20 Concert Melle Morgan, zau 10.20 Nieuwsber. Munster, 110 M. 1.35250 Walsen van Strauss. 4 05 Kindersprookjes. 4.35 Koukonpraatje. 4.50 Orkestconcert. Bizet-Delibo.s 0.30, 6 50—7.20, 7.20—8 00, 8 20 3.50, Lezingen. 8.5010.40 Zang on muziek uit Beieren Orkest on solisten. Mej. Claassen was vergezeld van (wee vriendinnen, eveneens uit Rotterdam, dio echtor slechts enkele lichte schrammen op liepen. Wion d" verantwoordelijkheid van dit ergeluk ("-ft. valt nog niet met zekerheid 'o zeggen. Eenerzijds wordt beweerd, dat de chauffeur gedurende het geheele traject o hard beeft pereden, anderzijds schijnt de machinist van de stoomtram geen signa len (e hebben gegeven. Ook wnrdt beweerd, dat de chauffeur door de zon verblind was Van do overige pn.v.-ugiera lier» een Zwit ser oen beenbreuk op en een Zwi' ersehn domo ee:;i inwendige kneuzingen. Het stoffelijk overschot van mej. Glaas sen zal naar Rotterdam worden overge bracht. Sleepboot omvergetrokhen. De kapitein en een matroos verdronk en. Gistermiddag even over twee is op do Maas te Botterdam nabij do Dokh uven do sleepboot Minerva" van L. Smit Go.'s Internationale Sleepdienst om vergetrokken en onmiddellijk gezonken. Allo 5 opvaren den geraakten to water: slechts drie hun ner wist men lo redden. Het ongeval hooft zich, naar de „Git." meldt, als volgt toegedragen. To 2 uur vertrok uit de Jobshaven hel Engelsche toeristenschip „Ranchi", dat, naar men weet, werd gecharterd voor een toer langs do havens van Noord-Europa door het be kende toeristenbureau Cook A Son on rne.t 500 loeri; !r:i Vrijdag te Rotterdam arri veerde. Na -m trip naar Den Haag en Am reisje met haar maken over zee. En dan, wat zouden mijn vrienden in T'.:i;Hand daarvan zeggen of denken." Weer glimlachte pator Kennedy. Hij doorschouw. 1 o dien man volkomen. Die dacht slechts aan zich zei ven, niet aan andoren, niet aan do twee monschen, die hem zulk een onscbatbaren dienst bewe zen. „En toeli" begon dc pater weer „en toch geloof ik, dat ze zich tot den gods dienst van baar moeder zal beboeren. Dat is het gevolg van de erfelijkheid en bo vendien zal baar moeder in den hemel wel voor baar bidden, dat ze bet ware geloof moge vinden." Dit laatste ging boven Roberi's gods dienstige begrippen en daarom ging bij niet venier cp de zaak in. Dat is dus in orde en als u nu zoo goed wilt wezen mei ons mede te gaan naar de zusters om alles verder te bespreken, dan zal ik 11 inderdaad zeer dankbaar zijn." „Met genoegen. Ik ken de moeder-over ste zeer goed en ik ben er zeker van, dat alles naar uw genoegen zal geschikt wor den." Toen zo aan de landingsplaat^ waren gekomen, liet pater Kennedy de twee vrou wen op liet dek roepen. Ze verlieten do stoomboot en bet ai-me meisje, dat in bet wilde woud altijd oven moedig en fljnk geweest was, werd zenuwachtig door al do drukte en bet geraas rondom baar. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3