het vuur stond. Be ongelukkige verbrand de men vond slechts haar verkoold ïïjh. Overreden en gedood. Het 5-jarig dochtertje van den heer Westra is door een autobus uit Leeuwar den overreden. Hot kind werd zwaar ver wond opgenomen. Gistermorgen is het aan de gevolgen der hekomen verwondingen -overleden. Overreden. Te Heerlen onder Heerlerbaan hadden twee werklieden moeite om een wagen, waarvoor een paard gespannen was, uit een voren in den weg te trekken. Toen ein delijk de wagen Jos kwam begon het paard te steigeren met het gevolg,- dat een der werklieden viel en den wagen over het lichaam kreeg. Nadat geestelijke- en ge neeskundige hulp was verleend, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk Te Heesch bij Oss is het 5-jarig zoon tje van v. d. H. door een motorrijder uit Tilburg overreden. Het kind werd ernstig gewond. Het heeft vermoedelijk een her senschudding bekomen en is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Dinsdagavond is de 9-jarige K., wo nende Broersvest, in het Sterrebosch te Schiedam, door een auto, die daar in snelle vaart rondreed, aangereden. De knaap bleef bewusteloos liggen en werd binnengedra gen in de woning van den heer de Zeeuw en daarna per auto naar zijn woning ver voerd. Volgens verklaring van den genees heer heeft de jongen een lichte hersen schudding opgeloopen. Botsing. Gisterenmiddag had er op den hoek van de Maliebaan en Nachtegaalstraat te Utrecht een botsing plaats lussclien een motorrijder uit Rotterdam en een aldaar rijdenden fietser. Door het hevige remmen van den motorrijder sloeg zijn duo-passa gier van de duo. tengevolge waarvan zij zoodanig gewond werd, dat overbrenging naar de klinieken noodzakelijk was. Het auto-ongeval te Nteuw-Vennep. Uit bet door de politie ingesteld onder zoek is gebleken, dat bij het doodelijk on geluk te Nieuw-Vennep, waar een 4-jarig kindje door een auto werd overreden, de remmen van den auto niet in goede con ditie waren. Het voertuig is in beslag geno- men. Vrachtauto verbrand. Te Grathem geraakte gisteren de vracht auto van den heer S. uit Neeritter plotse ling in brand. Slechts het ijzeren geraamte bleef over. De chauffeur wist zich bijtijds to redden. Wilde stier. De landbouwerszoon J. W. te Gilzc is door een wildgeworden stier zeer ernstig in de zijde gestoolen. Geneeskundige en gees telijke hulp was dadelijk bij de band. De geneesheer dr. Hoeks, gelastte overbren ging naar het Ignatius-ziekenhuis te Bre- 1 da. De toestand van den gewonde baart zorg. Door een woedende hond scheien. Dinsdagnamiddag is te Waalwijkhel 9-jarig zoontje van den heer Frans Rom- bouls, wonende in de Nieuwstraat aldaar, door een zwervenden hond, nadat het dier door enkele jongens was geplaagd, aange vallen en op verschillende plaatsen deer lijk gebeten. Do hond is door de politie opgesloten en zal, wanneer de eigenaar niet komt opda gen, worden afgemaakt. Op het kantje af. Gistermiddag is op bet spoorwegempla cement te Hoorn een ongeluk gebeurd dal wonder boven wonder goed is afgeloopen. De wegarbeider Oud, van Wester-Blokker werd gegrepen door den sneltrein van half twee, richting .Enkhuizen. De man had de tegenwoordigheid van geest zijn hoofd in het zand te drukken lussclien de rails, zoodat de locomotief en tender en een wa gen over hem been gingen zonder lvem te verwonden. De machinist, dio liet geval be merkte, remde uit alle macht. Toen do trein stilstond, kroop de man er onder uit. Hij was niet ernstig gewond aan het hoofd en hand. Het chèque-mysierie opgelost. Het stuk in Weenen achter gebleven. Het raadselachtige geval van de aan komst van een aangeteekenden brief te 's-G raven li a ge, gericht aan de Algemeenc Industrie Maatschappij, te Den Haag. en afkomstig van de Treuca Bank A. G. te Weenen, waarin gelijk gemclcl, zich in plaats van de geadviseerde cheque van „leeuwtje" slechts 300.000 K.G. weegt. Proporties? Hoogte 21 Yi M., beeld alleen 13Vx H., piëdestal 8 M., breedte 13 M. Zeggen die cijfers wat, of niet? Wie heeft ook weer gezegd, dat een klein layd ook wel groot kan zijn? We gaan verder, naar de Cascade do Cos. Een waterval van pl.m. 20 M. diepte! Met welk een lawaai slaat dat water naar beneden. Wij staan er ongeveer 15 M. boven, maar als wc niet oppassen, gaan we met een nat pak huiswaarts. Zoo spat hot daar! Niet te lang blijven staan, jongens! wordt er al geroepen. Er moet nog meer bezichtigd worden. En zoo gingen we weer, nu naar Spa. Ook al door te weinig tijd, konden we van dio mooie stad maar wei nig bezien Even ©luchtigjes, t«n paar in teressante gebouwen, 't Kurhaus, Casino, de Speelzaal. Daar even gegokt. Dat hoort er zoo bij al is 't alléén maar om te kun nen zeggen, dat men in Spa gespeeld heeft! In Spa kregen we, toen we naar huis wil don terugkeeren, „heibel" met de chauf feurs, dio zich niet aan do gemaakte af spraak wilden houden. Ze hebben natuur lijk toch moeten toegeven. Alles ging op de terugreis goed, tot even voorbij Verviers. Daar vertikte öen der bussen, eèn oud, 'door elkaar gerammeld blikje, 't totaal! Die wagen had remmen, maar zoo best, •dat hij alleen tot stilstaan te brengen was, 245 000 een blanco velletje papier in een twee couvert bevond, heeft een eigenaar dige oplossing gekregen. De politie te 's-Gravenhage heeft nl. van haar collega's to Weenen een telegram ontvangen, lui dende: „Cheque 245.000 Gulden bei Treuca Bank zurückgeblieben". Do Haagsche politie beschouwt de zaak hiermede voor haar als afgedaan. Diefstal van paarden uit een weide. 'De dieven in Duit&chland opgespoord. In den nacht van Maandag op Dinsdag werden uit de weide van den landbouwer Peters te Swalmbn, gehucht Boekoel, twee stamboekmerries gestolen. De voetsporen leidden naar de Duitsche gTens in de rich ting der Elmpter bosschen. Do te Swalmen gestationneerde rijksveldwachter S. on de gcm.-veldwachter B. volgden deze sporen tot achter Waldwiel. waar ze eindigden voor oen groot met lange heide en struik gewas begroeid, bijna ondoordringbaar woud. Alvorens hier verder te zoeken werd de hulp van de Duitsche politie ingeroepen Na ruim 12 uur onafgebroken nasporingen, vond men logen den avond tusschen Wald wiel en de Gladbaai do paarden in de bos schen staan. De zich daarbij bevindende persoon, de matroos P. uit Dtisseldorf, die verklaarde de paarden te hebben vervoerd, werd gearresteerd. Een tweede persoon wist in hel dichte bosch te ontkomen. Twee rijwielen, eenige kleedingstukken en een paar wiltebrooden werden bij de paarden gevonden. De eigenaar P. kon den volgenden mor gen zijn paarden te Waldwiel terughalen De aangehoudene is op last der Duitsche justitie in arrest gesteld. Brand. Twee Haarlemsehe politie-agenlen be merkten gisterennacht, dat er brand was in de Gcwcerslraat te Heemstede. Bij onder zoek bleek, dat een groote houten werk plaats op het terrein van flc remise aan do Leidsche vaart in lichte laaie stond. Een der agenten wekte omwonenden, terwijl de ander de Heemsteedschc brandweer waar schuwde. Door hen werden nog eenige kippen gered. De werkplaats is geheel uit gebrand. Een groote partij hout en verschillende machines gingen verloren. De malerieelo schade is zeer groot. Omtrent de oorzaak tast men in hel duister. Verzekering dekt de schade. Sensatie bij „Kraantje Lek". Zaterdagmiddag j.l. had bij de bekendo uitspanning „Kraantje Lek" bij Bloemen- daal een ietwat sensationeele achtervol ging plaats. Een strooper was in de buurt betrapt en werd achterna gezet door een pikeur te paard en een jachtopziener. Do strooper, aldus bericht de „N.H. Crt.", rende recht het duin af, vloog tusschen de tafeltjes en stoelen heen, sprong over het hek, vluchtte den weg op om even later op het landgoed Elewoufc weer te verdwijnen. Do pikeur rende eveneons te paard de vrij steile helling af, dwars tusschen de aldaar spelende kinderen door. Daar de strooper inmiddels echter over de hooge heg aan den anderen kant van den weg de wijk had genomen, kon de rui ter slechts onverrichterzake terugkeeren Een smokkelaar in angst. De ,,'s-Hert. Ct." verneemt uit Chaam: Een der vele auto's die ons dorp door- tuffen, stond plotseling stil. Chauffeur er uit. Morrelt zenuwachtig in z'n machine, 't Helpt geen zier. Ettelijke menschen in teresseeren zich voor 't geval. Chauffeur klampt den eigenaar van een- klein Citroentje aan, toevallig op de pech- plaats aanwezig. Deze is direct bereid den grooten wagen op sleeptouw te nemen, 'n Smid verschaft een ketting. Meerdere menschen, waaron der een kommies, interesseoren zich voor het geval. Chauffeur wordt steeds zenuwachtiger en verdwijnt even later in een straatje om 'n touw te halen. Blijft langer weg dan noodig en is nog weg. Vele menschen beginnen zich ook te in- tcresseoren voor den inhoud van den wa gen. Vier vaatjes echte Schiedammer en 'n kistje smakelijke Elixer d'Anvcrs. Kommies gaat vlug zien waar de chauf feur is, maar hij bleef tot dusver weg. Een gestoorde feestavond. Zoudagavond was in het hotel „Tindé pendance" te Wijk aan Zee een feestavond georganiseerd, welke door een groot aan- tal badgasten werd bijgewoond. Hierbij* door 'm meteen maar achteruit te trappen. Degenen, die er in zalen( en dat was nog wel „de gouden ploeg" waarover straks ,nog iets), hebben onderweg, meer dan eens knap in angst gezeten. Stilstaan deed die wagen moeilijk, en stond hij stil, dan moest er eerst uitgestapt en opgeduwd worden, voor hij verder ging. Voorbij Verviers ech ter vertikte hij 't royaal! 't Mooiste was echter, dat de overige bussen niets bemerkten. Wij hadden reeds gegeten, waren al een wandeling wezen maken, toen „do gouden ploeg" doodmoe cn flink hongerig en dor stig binnenslrompeldc. Die hadden me daar van Verviers tot Aix-la-Chapelle ge- loopen( pl.m. 3 uur). In Aix-la-Chapelle kwamen ze gelukkig een der bussen te gen. Aangehouden en met de bus verder. Dat ging toch altijd nog beter dan loopeu. Of zo blij waren thuis te zijn! Ze lagen bo vendien nog gauw te bed ook, dat hadden ze weer mee. Vanzelf zochten wij toen ook maar spoedig ons mandje op. Den volgenden dag, Vrijdag, waren wc „vrij". Na 't ontbijt slapten wc alle denk bare richtingen uit, de oen ging naar Spa, een ander naar Eupcn, die naar Luik en gene weer een andere richting. Een groot gedeelte zou dien dag nog eens gaan voetballen. Hoo dat gegaan is, kan ik u niet vertellen, ik ben cr niet bij ge weest. warenpersonen van vooraanstaanden rang; een lid van do Eerste Kamer der Staten- Generaal, de burgemeester der gemeente en anderen. Er was ook een clubje jongelui, dat een reserve-officier onder zijn leden telde. Do stemming onder de aanwezigen was reeds dadelijk geanimeerd, heel gezellig, zooals dat onder de bezoekers van een kleine badplaats steeds het geval is. Helaas, zij zou wreed verstoor^ worden. Een humorist van uitstekende reputatie, dio geroepen was om het gezelschap dezen avond te vermaken, werd er, zonder het zelf te willen, de oorzaak van. Hij werd namelijk in de uitvoering vau zijn taak belemmerd door het clubje jonge lui, die met hun luidruchtige vroolijkheid, ook tijdens het optreden van den cabaret- tier, voortgingen. Hij verzocht stilte, „óók daar in de kinderkamer"; en hij doelde daarbij op liet vroolijke groepje, waartoe de jeugdige reserve-officier behoorde. Nauwelijks was deze scherfsclio opmer king eruit, of een theeschoteltje vloog door de zaal om tegen hel voorhoofd van den cabarettier in scherven te springen. De reserve-officier voelde zich beleedigd; zulk een daad cischte bloedige saisfactie. Degen en pistool, zij waren waarschijnlijk niet in zijn bezit. Maar hij had theegerei hij de hand en een schoteltje werd als projectiel gekozen om den beleediger te treffen. En hij heeft hem getroffen, midden in het voorhoofd, waar een vrij diepe wond werd veroorzaakt. Gelukkig niet ernstig, 't Zou anders ook een beetje al to bar zijn! Intusschon was de feestavond afdoende gestoord. De humorist werd verbonden en per auto naar huis gebracht. Hij zal ver scheidene dagen niet kunnen optreden. De officier wilde zich nog rechtvaardi gen, maar men vond het niet noodig om zijn belecdigde militaire gevoelens le pei len. De verontwaardiging was trouwens algemeen. De politie, die ter plaatse was, arresteer de het jongmensch en maakte proces-ver baal op. Naar wij later vernamen heeft hij den volgenden dag den humorist, zijn excuses aangeboden. ..Tijd" ONGELUKKEN. Zestig menschen verdronken. Te Rostoff aan de Don is tijdens een zeilwedstrijd een landingsbrug, waarop een groot aantal toeschouwers stonden, ingestort. Zestig personen kwamen in de golven om. Eergongelukken. Bij een bergboklimming in het Glockner- gebied is een 50-jarige Berlijner bij den overgang van den Klein-Glockner naar den Groot-Glockner in de sneeuw uilgegleden en van een hoogte van 700 meter neerge stort. Hij werd zwaar verminkt als lijk te ruggevonden. Uit Salzburg word^t gemold, dat 18 scholieren, die in een vacanlicoord hij Mif- tersill. ver toef dan, een uitstapje onderna men in de hergen. 'Eenigen hunner dwaal den af naar een gevaarlijke plok. Bij dezo excursie stortffe één der scholieren van een helling en was onmiddellijk dood. Volgens een bericht uit Innsbruck is do voorzitter der Weensche afdecling van de Duitsch-Oostenrijksche Alpenvereeniging, Schaltauer met zijn zoon in een glelscher- spleet gestort. De zoon werd gedood, de vader bekwam slechts verwondingen. Een noodlottige cliënt. Dezer dagen vervoegde zich bij de Spaarbank voor Landbouwers to Pitts burgh, eon man, die oen nota indiende. Toen het geld hem werd geweigerd gooide hij een bom neer, die bet gebouw inwen dig verwoestte, een persoon doodde en twintig anderen verwondde. Den man zelf werd het. hoofd afgeslagen. De rocmijs-vergifiiging te Offenbach. Wolff seint ons uit Offenbach am Main; De aard der door het eten van roomijs veroorzaakte vergiftigingsverschijnselen is thans vastgesteld. Men blijkt te doen te hebben met paratyphus. Allo zieken zijn nu aan de betere hand. Eer. moord na drie jaren ontdekt. Het lijk in den kelder begraven. In Lieberlwolkwitz, nabij Leipzig, is Dinsdagmiddag een moord opgehelderd, die drie jaar geleden is gepleegd. Op 11 November 1923 verdween plotseling de vrouw van den slotenmaker Hahn. Hahn was voor do derde maal getrouwd. Van zijn eerste vrouw scheidde hij, zijn tweede Voor 's avonds was er een „afscheids- fuif" in elkander gezet door de beroemde „gouden ploeg". Die „gouden ploeg", een stelletje jongelui, die de beelo week zoowat gezamenlijk tochtjes haddon gemaakt bui ten het groot-verband om (hoo zo aan die naam komen, weten zo zelf niet) heeft er een recht gezellig avondje van gemaakt, 't Was hoofdzakelijk bedoeld als ecn~ hul diging van de Eerw. Broeders van 't Pen sionaat, welke Broeders ons dio geheelo week op een prachtige on prettige wijze hebben bediend en geholpen aan alles, wat avo noodig hadden. Zij maakten rl ons mogelijk, do avonden gezellig door te bren gen, 't zij door onder bun leiding te wan delen, 't zij door het beschikbaar stellen van piano, voetbal en veld. Die huldiging nu, is op en top geslaagd. Er was gezorgd voor muziek cn zang, voordrachten wer den ten boste gegeven. .Ta, er was zelfs een revue! Hoe enthousiast werd het re frein er van mee gezongen. Het daverde door de zaal van: „Als wij naar Holland gaan, Blinkt in ons oog een traan, Maar denken wij weer aan ons plicht, Trekt dan geen zuur gezicht! Slaap hier nog maar één keer, En dan hij gunstig weer. Vooruit, naar huis, naar Pa en Ma, Leider, voor U „hoera"!" vrouw heeft zich volgens zijn mododoc5- ling in Mei 1920 in den kelder opgehau- gen, een mededeeling, waaraan destijds niet getwijfeld werd. In 1921 trouwde hij voor do derde maal met do vrouw, dio hij twee jaar later vermoordde. Na do ver dwijning van do vrouw, in November 1923, verwonderde men zich over het feit, dat Hahn geen pogingen deed do verblijf plaats van zijn vrouw to ontdekken. In Maart 1924 ging Hahn met een ander© vrouw in hot huis, dat hem toebehoorde, samenwonen. Uit deze samenloving werd een kind geboren. Toen deze vrouw Hahn eens mededeelde, dat in Lieberlwolkwitz geruchten liepoD, dat hij zijn derde vrouw vermoord had, cn hem verzocht, dal hij legen hen, die deze geruchten verspreid den zou optreden, zeid Halm, dat men op dergelijke praatjes geen acht moest slaan. Op het aandringen van de vrouw, dat hij toch eens een onderzoek zou instellen naar de verblijfplaats van zijn verdwenen echtgenoot©, opdat aan de geruchten een einde zou komen, antwoordde Hahn, dat dit niet noodig was. Hij stelde dan ook geen pogingen in het werk de verbljfl- plaats van zijn vrouw te vinden. In de maand Juni van dit jaar verliet hij zijn huis en verhuurdo dat aan den dieren arts Dr. Slöver. Toen de nieuw# bewo ner ook de geruchten omtrent Hahn ter oorde kwamen, lette hij bijzonder op de gedragingen van Halm, als deze zich op de kamer bovond, dio hij nog in zijn vroeger huis voor zich gehouden had. Het viel Dr. Stövel op, dat Halm, als hij in de woning kwam, zich het eerst naar den kelder begaf, waar hij een groote hoeveel heid schroeven, stukken ijzer en oude rommel bewaarde. Op den bodem van de kelder lagen nog vele andere oude voor werpen Daar kwam nog bij, dat wanneer de hond van dr. Slöver in den kelder kwam, het beest steeds buitengewoon on rustig werd, hetgeen den dierenarts in zijn vejjnoedens sterkte. Het viel hem op, dat do hond steeds op den bodem van den kelder kraste. Als H. uit den kelder kwam, was hij stoers zeer opgewonden. In verhand mol do geruch ten en de waarnemingen van dr. Stover werd tien dagen geleden door do politic een nieuw onderzoek ingesteld in don kolder en werdgn opgravingen verricht. Maandag begonnen 5 mannen to graven. Eerst werd do tuin omgegraven en toen daar niets ontdekt werd, werden in don kelder do tegels uil do vloer verwijderd, waarna men ook hier ging graven. Dinsdagmorgen slootten de arbeiders in den kelder, toen zij ongeveor 1 meter diep gegraven hadden, op zand. Tegen den middag werd inderdaad onder zand het geraamte van een vrouw gevonden. Do ligging van do beenderen wees er op, dat het lijk met opgetrokken knieën in het gegraven gat gedrukt is. Behalve beenderen word lijkenvet en vrouwelijk hoofdhaar gevonden. Ook ontdekte men nog een halssnoer. Do slotemakcr Hahn werd Maandag in de woning van een weduwe, waarmee hij "nu was geen samenwonen, gearresteerd. In zijn bed vond men oen geladen re volver. Daar dezo oen week tevoren nog in de waschlafel had gelegen, neemt men aan, dat H. voornemens was, zich zoodra de moord ontdekt zou zijn, van hel leven te berooven. Zijn arrestatie geschiedde echter zoo plotseling, dat hij daartoe geon gelegenheid meer had Do gearresteerde ontkent den moord gepleegd te hebben en zegt niet to begrijpen, wio hot skelet in den kelder gebracht heeft. In Liebertwolkwitz is hel bekend, dat Hahn legen zijn vrouwen steeds geweld dadig optrad. De rauip te Hannover nog niet opgehelderd. Een zonderling schrijven. Dc nasporingen naar de plegers van den aanslag op den D-troin te Leifcrde zijn tot dusverre zonder ccnjg resultaat gebleven. Ook den zich in arrest bevin denden Meier heeft men weder op vrije voeten moeten stellen, daar. geon bewijzen voor zijn schuld aanwezig waren. Inmiddels volgt do rechercho een nieuw spoor, ten aanzien waarvan bekend wordt dat de desbetreffende aanwijzingen af komstig zijn van een jicer uit Scnllcn- berg, die zich in den ongeluksnacht per auto op weg naar Bremen bevond. Te Zelle raakte hij den weg kwijt en vroeg dien aan een man, die hem er opmerk zaam op maakte, dat te Leifcrde een spoorwegramp had plaats gevonden. De man deelde hom mede, dat hij ooggetuige van de ramp was geweest. Het toeval wilde, dat de man den heer aan het stuur van vroeger persoonlijk kende. Naar het licet, moet de porsoons- Niet noodig te vermelden, dat ook do hoofd- cn andere leiders, benevens Pator ï/i Donk gehuldigd werden! De hoofdlei der had zelfs een door do „gouden ploeg" gefabriceerde krans in ontvangst le ne men! Aan alles komt con eind, ook aan dezo avond. En, als altijd, natuurlijk veel te vroeg naar onzen zin. Maar alla, 't was tijd en daarmee basta. Naar bed, om den vol genden morgen frisch op te staan. Dc reis naar huis zou aanvangen. Tot Vaals zouden we loopen, om in Vaals op den trein naar Maastricht te stappen. De vrachtauto, waarop we onze bagage geladen hadden, stond reeds bij de douane op ons te wachten. Wc hebben van de douanen geheel geen last ondervonden. Een meevallertje. We konden zoo. zonder eon- tro! dcorJoopeü. Dal •.-•Kar? ook niet alle dagen! In Vaals even rusten, 't slation en de trein opgezocht, cn daar ging 't weer voorwaarts, nu den thuisweg op. Dit pret tige treintje, (mooie wagons houdt die Mij. er op na) .voerde ons over do nieuwe lucht brug bij Gulpen, door een. mooie streek naar Maastricht waar we overstapten in do trein naar Amsterdam. Op 't perron een drukte van jewelste. Kolossaal, wat een herrie. Enfin, liaastje rep je instappen, om maar een zoo goed beschrijving overeenstemmen met dir van een dergenen, die van het plegen van den aanslag verdacht worden. Bij den Officier van Justitie Le IIild.cs- heim is in verband met do ramp een ano niem schrijven binnengekomen. Do brief draagt den datum van 22 Augustus en is te Berlijn gepost. Hierin deelt een ont slagen spoorwegbeambte mede, do pleger van don aanslag to zijn. Hot schrijven ia met verdraaide hand geschreven en luidt als volgt: „U zult de plegers van den aanslag niet vinden. Dc een is oen wegens een gering verzuim ontslagen ambtenaar, die, ver bitterd door haat en wraak, tot do daad is gekomen. Mijn ontslag was een onnoo- dige wreedheid. Ik had een mildere be handeling verdiend. Wreedheid vergeld ik met wreedheid, ook indien onschuldigcn daaronder moeten lijden. Ik heb ook onschuldig geleden. Ook den schuldigen minister zal mijn wraak tref fen. Smartelijk zal hij stenen. Men heeft mijn leven vernield. Ik wil thans duizend menschenlevens vernietigen. Thans zijn het nog slechts 22. Binnenkort aanslag bij Berlijn." liet schrijven was ondertoekend mot den naam „Ultor." De nieuwe treinaanslag in Duitschland opgehelderd. De aanslag op don oleclrischen buurt spoorweg BerlijnBernau is volgens hot bericht van een nieuwsagent opgohelderd. De politie heeft bij het onderzoek van hel terrein oen loodgietersleerling, Bumm gehoeten, gearresteerd, die van zijn pa troon was weggcloopen cn onder den druk van het bewijsmateriaal bekende, dat hij de 6teenen op de rails heeft ge logd. H verklaarde, dat hij dit alleen heeft gedaan en geen medeplichtigen hoeft. Juweclendicf gearresteerd. Tc Parijs is oen „holclrat" gearresteerd, die pogingen deed om oen hoeveelheid ge stolen juweolcn te verkoopen. Do arrestatie ging niet zonder moeite in Laar werk, want de verdachte was in gezel schap van nog een tweetal personen. Het trio was door een juwelior aan con politic-agent aangewezen. Do agent volgdo eerst hot drietal op don voet, docji, daar hij geon hulp zag opdagen, besloot hij al leen lot aanhouding der drie „hoeren" over te gaan. Hij legde één hunner de hand op den schouder en sommeerde hem, hein naar het commissariaat van poitlio te. volgen Als antwoord op deze uitnoodiging ont ving de agent een hevigon vuistslag, doch dc dienaar der wet, niet uit het veld gesla gen, legde het heerschap do handboeien aan. Een zijner motgezellen poogden h; m le bevrijden, doch do agent hield zijn „prooi" vast. Ziende, dat er voorbijgangers te hulp kwamen, namen de twee compagnons van den gearresteerde de vlucht Naar het politiebureau overgebracht, bleek het individu in het bezit fo zijn van con collectie ju woelen, bestaande uil een diamant van 40.000 francs waarde. 5 rin gen met kostbare steenon, 3 gouden hor logekettingen, een gouden medaillon met briljant en twee paarlcncoTiors m<! e Ge ren sluiting. Men vermoedt, dat de v, één der bedrijvers is van de jongste ju weel en- dief stallen, to Deauville gepleegd. De man weigerde de namen zijner rruvb l 'n te noemen. Een v/cldccner der menschheid". Iu de faubourg Saint-Martin, zoo vertelt een Parijsch blad, sprak gisterenmorgen een man met een ernstig gezicht de voor bijgangers aan en overhandigde elk hunner me! gracieus gebaar een bankbiljet. Hij hield een heel stapeltje van deze K-tbaro papiertjes in do hand. Een agent van politie maakte mii eind aan dit tooncel door don edclmoedigen wol- doener naar hel naastbijgclcgên politiebu reau le Iransporteeren. Daar bleek, dal (le man Camilla Monanl heette, 53 jaar oud was en het eerzame be roep van herder uitoefende Ie VerlecourtH Hermo (Oiso-dcpartement). Hij was don eigen morgen lo Parijs ge arriveerd. had daar eenige tientallen kip pen. konijnen, kreeften en een kalfskop ge kocht en bleek nu nog 4500 francs op zak te hebben. Door den commissaris van politie "onder vraagd, verklaarde de ongelukkige krank- zinige, dat hij een goddelijke zending had ontvangen om goed te doen aan de mensch heid. Men oordeelde het intussehen gewenseht, hem naar een ziekeninriehling te vervoe ren. mogelijk plaatsje machtig tc worden. Dat lukte ons vrij goed. We zalen toch nog met een zestal Loidenaars in één coupé. Station Eindhoven overstappen voor Rotterdam, een tamelijk lang oponthoud (do trein had toch al 20 minuten vertra ging!) en voort weer, do stad onzer inwo ning tegemoet, 't Kon ons nu niet vlug genoeg gaan, wo verlangden ineens alle maal naar huis. Een klein half uur te laai kwamen wij in Leiden aan. De reis lag weer achter den rug. Een reis, die veel. heel veel prettige her inneringen hij ons leeft achter gelaten, waarop veel vriendschapsbanden zijn ge legd. Een' reis, waarop wo steed inet groot genoegen zullen terugdenken. Onzen dank voor al 't genotenc moet hier vooral gebracht worden aan onze zus ter- ver. Rott rdam, die het initiatief voor dezo mooie cn- prachtig geslaagde reis genomen heeft. Sluiten wc deze beschrijving met den wensch, elkander nog vele malen tc mogen ontmoete n. Leiden, Aug. 1920. M. X

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5