niissio van deskundigen voor do samen stelling van do prijscourant ter gcrekoning van het invoerrecht op verscli of gekoeld vlccBch in liaro vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vaslgcsteld als volgt: Ilund- en kalfsvlcesch, vcrsch of gekoeld, 100 K.G. f60; Paardenvlccsch, verscli of gekoeld, 100 K.G. f 40. Gedurende de maand September 192G 7.0.1 mitsdien liet invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleeechsoortcn bedragen 10 pet. van de hierdoor vermelde vaarden. Z.-riol'andsche Bakkersbond. Heden wordt in het gebouw Musis Sa crum te Schiedam, de 8ste jaarvergade ring gehouden van den Zuid-Hollandsehc Bakkersbond. Voorzitter was de heer J. Schouten te Kralingen eer. Er waren ruim "200 deelnemers. Do heer L. de Visser, hot communis tische Tweede Kamerlid, is Maandag op genomen in het Gemeentelijk Ziekenhui® in Den JTaag, om een operatic te onder gaan. Zijn toestand is, naar de Trib. meldt, bevredigend. In de raadsvergadering te Hoorn, stelde de heer Posthuma (a.r.) voor een zwarte lijst voor dronkaards in te voeren. B. en W. ontrieden dit voorstel sterk, doch na langdurige besprekingen werd het tenslotte met 7 tegen 6 stemmen najige- SH0EZ0N0EN HEDEiEELINO De kwaliteit der AMSTEL-SIEREN Is Uw volle aandacht waard, urn GEBR. LAFEBER, Te!. 1617 SPORT ZWEMMEN. L. Z. C. II—De Zijl I. Hedenavond om kwartier vóór acht zal in de zweminrichting aan den Hoogo Rijndijk een waterpolo-wedstrijd worden gespeeld tusschen L.Z.G. II en Do Zijl I. LflfêBJ» EM T8JINE0U® Eoskoopschc veiling. Hozen per bos van 10 stuks: Ophelia 4000 et. Golden Ophelia 4560 ct. Had- ley 70100 ct. Cl. Pernet 86 ct. Columbia 6074 ct. Bontterfly 4048 cl. Mac Kei ler 77 ct. Wilhelm Kordes 4047 cl. Bou- cho 40 ct. Bosalandia 5057 ct. Diversen per bos: Dahlia's 1220 ct., id. kl. hl. 6 10 ct. Gladiolen 818 ct. Anjers 1013 ct Montbrctia 2 ct Lelies 610 ct. per tak. UIT DE OK3GEWBNG I NOORDWIJK. 1 Het Oranjefeest. Giéteravond vergaderde in café „Flora", van den lieer P. v. d. Voort de verschil lende commissies tol regeling van het te houden Oranjefeest op 7 en 8 September. Te ongeveer 814 uur opende de voorzitter der O. V. de heer L. v. Wijk de vergade ring en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij sprak zijn spijt uit over het foil dat verschillende uitgenoodigde leden «iet aanwezig waren. Hiermede verklaar de hij de vergadering voor geopend. Overgegaan werd tot de bespreking van het programma waarbij do verschillende commissies na eenige opmerkingen wor den samengesteld- Dinsdag 7 Sopt. Namiddag 1 uur: Het bestuur der Oranjcvevecniging vertrekt inel de beide muziekcorpsen vanaf hel Lin- denploin langs v. Limb. Stirumstraat, Bronkhorslstrant, Molenstraat naar Wilh. straat alwaar de kinderoptocht wordt sa mengesteld. Commissieleden ter begeleiding van de schoolkinderen zijn voor do R.-K. Meisjes school: P. J. de Groot, W. P. rlo Vroede, C. G. J. Alkcmade, J. de Groot Jzn A. H. Faase en P. M. Bosman, voor de R.-K. Jongensschool P. Krol, J. van Bohemen en IA. Gordijn, voor de Wilhelminaschool H. C. Lindhout, H. Luschen, F. H. van Span je, H. Kruyswjjk en L. v. Kouwenhoven, voor de openbare school H. Bouwkncgt, J. Kempenaar, R. J. de Groot en L. Zijp. Vermoedelijk zal deze commissie uitge breid worden. In verband inet een opmer king van den heer J. v. d. Weijden over het al of niet medegaan van alle school kinderen enz. werd op voorstel van den hoer F. H. v. Spanje besloten a.s. Donder dagavond een vergadering van commissie leden met de hoofden der scholen te hou den ter nadoro bespreking. 's Avonds 8 uur: Uitvoering van pl.in. 60 Noordwijksche zangers op het Lindcnplcin 'Aan den heer Polman te Noordwijk aan Zee zal verzocht worden do leiding op zich te willen nemen, 's Avonds 9 uur con cert op het Lindcnplcin door de Harmo- niekapcl „Crescendo" waarna muzikale wandeling naar het feestterfein. Woensdag 8 Sopt. Voormiddag 9 uur: Muzikale wandeling met de deelnemers van pakjesdragen, hallcopen en tonnetje- kruien. Voorm. 9 !j uur: Baüoopcn voor meisjes Commissieled en zijn de hèeren: J. G. v. Eedon, H. vnn Spanje, A. Roekers, C. P de Jeu, H. v. Putten, J. G. Rijnders en K. Vink Azn. oorm. 8!4 uur. Tonnetjekruien. Com missieleden zijn de hoeren: C. Soeleman, «r A. Gordijn, F. van Spanje, L. J. v. d. Meer, J. v. Ruilen en P. Bosman Voorm. 8'a uur. Pakjesdragen. Bij do behandeling van doze attractie werd door j verschillende hoeren voorgesteld hiervoor iets anders te doen, ton slotto wordt bc- sloten dat de commissie het bestuur van evenluoele verandering voor a.s. Donder- j dag zal berichten. Commissieleden zijn de herren: 1'. Ruigrok, P. Krol, C. v. Dam, C. lloogeveen Pzn., A. v. Porssen, J. Zuiderduin, B de Groot en J. Berkemeier. Na eenige bespreking komt het gewenschi jvoor do voorgenomen duivenvlucht niot te idoen plaats hebben, waardoor de heeren F. Bosman en A. van Oosten alsnog aan ,dc vorige commissie worden toegevoegd. Namiddag 1 uur. Ringrijden met ver- pierde auto's voor heer en dame te houden 1 op de Wilhelminastraat, fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. Geen inlcggeld Samenkomst der deelnemers op de laan van Huize Offen, waar de keuring zal plaats hebben. Na de keuring gaat men in optocht door het dorp. Bij dezen optocht sluiten zich aan de meisjes op rijwielen. Commissieleden zijn de heeren: J. Kempe naar, R. J. de Groot, H. Bouwkncgt, J. Vogelaar, G. v. d. Bitfg, Jac. de Groot Pzn, J. G. van Eeden, G. P. de Jou, A. Overvel- de en A. Gordijn. Namiddag 2 uur: Ringrijden voor meis jes niet ouder dan 15 jaar met versierde rijwielen op de Voorstraat. Deze moeten ook te 1 uur op de laan van Huize Offen aanwezig zijn. Commissieleden zijn de hee ren: Th. Taskin. A. RcekeTs, II. van Put ten, D. Bos, J. Tissing, J. de Groot Rzn J P. Bijnders, G. v. d. Voet, J. Chaufour, J Reekers, Jac. Vermeulen en P. Ruigrok. Namiddag 4 uur Schietwedstrijd door de Schietverceniging van den Vrijw. Land storm. Commissieleden zijn de heeren J. v. d Weijden, C. Alkcmade, P. Versteeg en W. Schelvis. Naar aanleiding van eenige vragen, het uitgetrokken bedrag der prijzen betreffen de, wordt besloten dit bedrag te verhoogen met het uitgetrokken bedrag van de Dui venvlucht en aldus gebracht op f 30. 's Avonds 8 uur. Concert op het Linde- plein door hot fanfarekorps „Excelsior", waarna muzikale wandeling naar hel feestterrein. De Voorzitter zegt, dat de rapporten van de werkzaamheden der Commissies bij het bestuur worden ingewacht voor Donderdag avond a s., en zegt dat de v. d. div. attrac ties uitgetrokken gelden tegen kwitantie hij den penningmeester de heer P. v .Dam kunnen in ontvangst worden genomen. Tijdens do feestdagen zal de in ons ver slag der ledenvergadering reeds uiteenge zette winkelattraclie worden gehouden. Over dit punt word nog door eenige leden het woord gevoerd, ee.htoT zal het genomen besluit der ledenvergadering uitgevoerd moeten worden. Het verdient daarom alle aanbeveling dat do leden de ledenvergade ringen ri i e t verzuimen. De commissies vergaderden hierna allen nog afzonderlijk ter bespreking van die aangelegenheden, waarhij hot bestuur zoo noodig de gevraagde inlichtingen ver strekte. STffiDSBBiEUm De gemeentefinartciën. Zooals bekend sluit de gemcenterekn ning over 1925 met een explotaliesaldo van ruim f 70.000 Een bevredigend resultaat. Te meer is dit resultaat bevredigend, omdat zoo meldt do „N, Lcidsche Grt." wier beschouwing hier verder volgt: de gemeente voor een uitgaaf kwam te staan van f 433447, waarop niet was ge rekend, welk bedrag door het rijk word ingehouden als aandeel van dc gemeente in dc kwade posten wegens do directe belastingen. Had men deze tegenvaller niet gekre gen, dan zou er een voordeelig exploita tiesaldo zijn geweest van ruim 500.000. Dat ondanks dezen geweldigen tegen valler toch het evenwicht tusschen ont vangsten en uitgaven kon worden bchou den, is zeker niet zonder beleekenis en een bewijs, dat door B. en W. de noodigo zuinigheid is betracht. Dit blijkt trouwens ook wel, wanneer men de cijfers van de rekening meer van nabij beziet. Zoo werd voor jaarwedden enz. van ambtenaren ter gein een to-sccre larie min der uitgegeven dan geraamd was f 8377, voor druk- en bindwerk f 4977, voor voor kleeding en uitrusting der politie, enz. 1510, kosten van bruggen en over- zetveeren J 2188, kosten van vaarten enz. 3041 onderhoud van schoolmeubolen 2590 schoolboeken, leermiddelen 2678 verlichting enz. Gem. H. B. Scholen 1115 schoolmeubelen enz. id. f 2094. Bij deze meevallers kwam nog, dat het armbestuur en werkloozenzorg in totaal een 100.000 minder vroegen dan ge raamd was. Toch zou het gunstige eindcijfer, dat bereikt werd, niet verkregen zijn, indien met name do lichtfabrieken niet zulke hoogo winsten hadden gemaakt. Zoo gaf do gasfabriek een winst boven dc raming, van ruim 76.000 en dc eleclricitcitsfabrick zelfs een van 213.575 Door B. en W. is indertijd toegezegd, dat naar een meer zuivere raming zou worden gestreefd. Dat zulks gowenscht is blijkt uit bovenstaande cijfers. Het ver schil tusschen een winstraming van 126.000 en een uitkomst van 339.000 is toch al te groot. Men herinnert zich misschien dat van Soc. Dem. zijde hot vorig jaar een voor stel werd gedaan, om de meer winst van do bedrijven, do winst, die gemaakt werd boven het geraamde bedrag, te reservee ren, welk voorstel echter door den ge meenteraad werd verworpen. Wanneer dit stelsel in 1925 in toepas sing was gebracht, dan zou do rekening inplaals van met een batig slot, gesloten moeten worden, met een nadeelig slot van 306.116.68, wat onvermijdelijk belas- tingverhooging tengevolge zou moeten hebben. Alles bijeengenomen maakt de gemeen terekening geen slechten indruk. Integendeel, zij opent althans eenig uit zicht op verdere verlaging van do ge meentelijke inkomstenbelasting. Aan B. en W. mag een woord van hul de voor het gevoerde beheer niet worden onthouden. De opleiding van zecmiliciens. „Hel Handelsblad" meldt: „Men schrijft aan minister Lambooy bet voornemen toe, om bij de voortgaande bezuiniging op marine ook de te Leiden bestaande opleiding voor de kustwacht binnenkort op te heffen, waarmode een bezuiniging van 37.000 zal worden ver kregen. De plannen daartoe moeten reeds in vergevorderden staat van voorberei ding zijn." Van andere zijde meldt men aan dat blad: „De opleiding van zcemiliciens tot ma rine-kustwachter, thans gevestigd in de voormalige kweekschool voor zeevaart te Leiden, zal in het begin van het volgend jaar worden overgebracht naar het ma rine-etablissement to Amsterdam." Volgens onze inlichtingen, die uit al leszins bevoegde bron komen, is van oen overplaatsing der marinekuslwacht geen sprake. Het is mogelijk dat er wel eens over is gedacht, doch reeds eerder heeft dit gerucht geloopen en Is toen tegenge sproken. Volgens onzen zegsman is het bericht in het „Hbld." ook daarom onjuist omdat men het laat voorkomen dat door dc overplaatsing een bezuiniging van 37.000 zou worden verkregen. Deze 37.000 zijn salarissen van enkele offi cieren, koks en ander personeel, dat ech ter toch in dienst der marine blijft, zoo dat van bezuiniging geen sprake zou kunnen zijn; integendeel. Immers heit Rijk heeft tot 1933 een overeenkomst aan gegaan met de Commissie voor de Kweek school voor Zeevaart, waarin thans de marinekustwacht is gevestigd. Voor het gebruik hiervan vergoedt het Rijk jaar lijks 18.000. Mede met het oog hierop beslaat er dus ruimschoots reden, om de berichten in het „Hbld." als een gerucht te bescliou- wen, dat uit bepaalde overwegingen is verspreid. Een steiger aan den Nieuwe Rijn. Een aantal bewoners en voor het mcc- rcndecl eigenaars van de perceclen, gele gen aan de Zuidzijde van den Nieuwe Rijn (tusschen Kraaicrstraat en Water- steeg), hebben een adres aan den gemeen teraad gericht, houdende 't verzoek maat regelen te willen treffen tot bescherming hunner eigendommen, het het oog op de in het vaarwater aangebrachte scheep vaart-belemmering. Als toelichting dicne, dat aan den Nieu we Rijn een steiger is gemaakt, welke met de daaraan gemeerde gTOOte booten met bouwmaterialen, ton behoeve van de ver bouwing der St. Eiisabelh-inrichting, geon voldoende ruimte overlaat voor de scheep vaart. Do luid uilgesproken meening der schip pers was Zaterdag j.l. dat spoedig alles ,,er aan zou gaan".' Hot plankier, Lehoorcndc bij het huis van een der onderteekenaars, werd alreeds geheel vernield; daar waar de gevels niet door een plankier beschermd zijn, worden zij stuk gevaren. - Waar motorvoertuigen direct tot stil stand kunnen worden gebracht en precies de richting uitgaan, door bestuurders met een in goeden staat verkeerend stuurtoc- stel aangegeven, is dit met motorvaartui gen niet het geval. Schippers kunnen deze niet direct stilleggen en moeten rekening houden bij het sturen met stroom en zui- ging. Thans kunnen schepen van eenige af meting elkander niet passeeren en zijn on heilen te verwachten, Tedenen, dio belang hebbenden er toe hebben geleid, boven staand verzoek tot den Raad te richten. Opening nieuwe openbare school. Hedenmorgen had te tyalf elf uur de her-opening plaats van de gelieel-verbouw- dó Openbare Lagere Scholen aan do Vrcu- wenkerkkoorstecg. Tegenwoordig waren de burgemeester, de wethouder van Onder wijs, de lieer Mcijncn, do heer Boer, van de Afd. Onderwijs, dc heer Baak, inspec teur L. O-, de directeur van Gemeentewer ken, de heer Driessen, de architect van het bouwwerk, do heer Nijssing, de aannemer de heer Korswagcn en het onderwijzend personeel. Wethouder Mcijnen verwelkomde de ge noemde aanwezigen en ging de wordings geschiedenis dezer verbouwing na. In oen technische beoordeeling wilde spr. niet tre den, maar hij kon toch wel zeggen, dat het oprichten van twee scholen op dit terrein een prestatie was. Hoewel teleurstelling heeft gewekt, dal dc aanvankelijke raming op 65.000 mot 13.000 werd overschre den, moet worden erkend dat de oorzaken der kostenverhooging van te voren niet waren te overzien. Toch kon 78.000 ook weer geen te hoog bedrag voor twee zulke scholen genoemd worden. Men heeft heel wat technische moeilijkheden moeten over winnen. Dat dit een verbouwde school is, ziet men bijna niet. Spr. uitte tenslotte den wensch, dat de dag van morgen een feestdag zal zijn, zoo wel voor de leerlingen als voor de onder wijzers. Hierna voerde liet woord dc heer Baak, die een woord van gelukwensch richtte tot Gemeentebestuur en onderwijzend perso neel. Spr. conslatecrdo met blijdschap de frissche en zonnige inrichting van dit schoolgebouw. Kinderloven, vooral kinder loven in deze buurt, heeft behoefte aan voel zonneschijn. Do voorzitter der Plaatselijke School commissie, de heer Goslinga, zeide niet (e willen verzwijgen de strijd, die in de Schoolcommissie gelicerscht heeft over de al- of met-noodzakelijkheid van verbou wing. De leden waren er niet van over tuigd, dat voor de vergrootc lokalen in dit stadsdeel voldoende leerlingen zich zouden aanmelden. Spr. prees den heer Nijssing over het vernuft, waarmede hij de plannen had gemaakt. Tenslotte sprak de heer Dirks, hoofd van de nieuwe school, namens het onder wijzend personeel. Spr. uitte zijn vreugde over 't frissche aanzien van de school. De kinderen, die hier hun dagelijksche omge ving hebben, zullen zich later met blijd schap deze omgeving herinneren en in hun huis overdragen. Spr. dankte het Gemeen tebestuur, den inspecteur en allo mede werkenden voor hun arbeid. Daarna werden de scholen bezichtigd, die er inwendig zeer smakelijk en vroolijk uitzien. St. Joseph's-Gezcllen-Vcrceniging. Maandag- en Dinsdagavond hadden de 3e en 4e feestavond, ter gelegenheid van het 25-jarig priesterjubileum van den Zeerccrw. heer Th. Beukers Praeses der Gez.-Vereen., plaats. Beide avonden was de zaal tot in de uiterste boeken bezet. Zooals de vorige avonden liep alles vlot van stapel. Tooneclisten en zangers droegen er het hunne toe bij, door de nauwkeurigheid waarmedo de tableaux werden voorgesteld en de daarbij behoo- rende muziek ten gehoore word gebracht. Het kwartet „Franciecus Solanus" voer de na de pauze wederom, eenige, op keu rige wijze vertolkte, zangnummers uit. Gisteravond werden do aanwezigen verrast door de tegenwoordigheid van den Jubilaris zelve, die in de tweede korte pauze de aanwezigen een kort Avoord toe sprak, waarin hij dankte voor het heer lijke feest hom bereid. Hedenavond heeft de laatste feestavond platas. (Voor degenen die hedenmiddag nog geen plaats bespraken, beslaat he denavond tusschen 6 en 7 uur nog gele genheid). De Jan Sieententoonslelling. Teneinde zooveel mogelijk tegemoet te komen aan de wenschen van hen voor wie liet gewone entree van 1 bezwaarlijk is, hooft het bestuur der Jan Stcentenloon- stelling besloten op Donderdag- en Maan dagavond de tentoonstelling van 51» tot 7 uur voor 0.25 open te stellen en Zater dag van 47 uur. Do bestaande regeling voor Vrijdag van half 67 uur en 's Zon dags van 36 uur blijft gehandhaafd. Dinsdag 31 Augustus wordt de tentoon stelling onherroepelijk te 5 uur gesloten. Prof. van Vollenhoven. Prof. mr. C. van Vollcnhovon is Maan dag voor geruimen tijd naar Amerika ver trokken in verband met dc regeling der Amorikaansehe Mexieaansehe geschillen, waarvoor ij arbiter is. Prof. van Vollen- hoven zal eerst over ongeveer 5 maanden hier te lande terugkeeren. Concierge Kantongerecht. Bij Kon. Besluit is benoemd tot con cierge van het kantongerecht alhier de heer Ph. de Vries, ambtenaar, op wacht geld .ij het rijksopvoedingsgesticht alhier. Semprc Crescendo. Het oudste Lcidsche Sludentenmuzick- gezelschap Sempre Crescendo, zal 8 De cember zijn 95-jarig bestaan herdenken. Dit 19de lustrum zal feestelijk worden her dacht, o.a. met een concert in de Stads gehoorzaal, waarbij enkele beroemde so listen zullen optreden. Tevens herdenkt de heer P. Blèckstcin den 8sten December den dag, dat hij 40 jaar als bode van Sempro is verbonden. Ongetwijfeld zal ook voor hem dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgaan. Sumatca-Comité. Bij het Sumatra-Comité zijn nog de vol gende giften ingekomen: Dr. cn mevrouw v. W. 2. J. H. V. W. 10.— Leidsch Dagblad ontvangen giften 24.79 XI. W. d. V. 2.50 J. M. Xf. B. 10.— Giften "worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den hoer F. Xfuys van dc Xfoer, Platsocn 49 Leiden, Post giro No. 57471. Maandag. 20 Sopt. a.s., des middag te 2 uur, zal de rector-magni ficus, prof. dr. W. de Sitter, in het groot auditorium van het Universiteitsgebouw, verslag geven van de lotgevallen der Universiteit in het afgeloopen jaar, en het rectoraat overdra gen aan zijn opvolger, prof. Mr. E. M. Xfeijers. Do R.-K. Gymnastiekvcroeniging ..Jean ne d'Arc" zal deze week de lessen weer aanvangen. "Wij verwijzen naar een advertentie van de R. K. Jongemannenvercen., waar in een feestavond op a.s. Xfaandag wordt aangekondigd een feestavond, die heel aangenaam helooft te worden. De Directie van „Zomerzorg" is weer heel wat van plan. Dc telkens terugkee- rende feestelijkheden, die daar worden ge organiseerd, worden nu weer vermeer derd met oranjefeest, waarvoor moeite noch kosten worden gespaard. De clientèle van „Zomerzorg" uit Leiden en Omstreken wacht weer een schitterend feest cn wil men zijn nieuwsgierigheid bevredigd zien, dan leze men de annonce in dit nummer, maar vooral die van Vrijdag a.s. Do politie heeft gisteren naar dc ouder lijke woning teruggebracht een minder jarig meisje, C. K., uit Hazersvvoude, dat hier blijkbaar tegen den wil der ouders alléén vertoefde. Gisteren zijn weer twee rijwielen in be slag genomen die niet van de vereischte belastingplaatjcs waren voorzien. Op do Marcsiugelbrug kwamen gister middag twee wielrijders, B. v. B. en L., beiden Leidenaars, met elkaar in botsing. Het rijwiel van v. XL werd ernstig be schadigd. Over de kwestie van schade vergoeding werd men het niot eens, daar de beide betrokkenen elkaar de schuld gaven. De hoer A., uit Leiden rood gisteren met zijn auto door de Papelaan onder Voorscholen, toen een bukskogel door de GEMEENTELIJKE AANKOMDIGINGEM Ontheffing sluitingsuur. Burgemeester en "Wethouders van'LeiJ den brengen ter openbare kennis, dat door hc-n, ten aanzien van den door het Plaat selijk Comité van de R. K. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht" op 4, 5 en 6 September as. in de Stadsgehoorzaal te houden bazaar ontheffing is verleend van het sluitingsd uur voor winkels. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemreste» VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1926. KatSiofiieke sea^s3a LEIDEN. Woensdag „St. Raphael', Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag. R. K. Prop.club „St. Petrus", kor te bijeenkomst van al(c leden, Bondsgebouw, 8.15 uur. Zendag. Feestvcrgadering R K. Textiel-" arbeidersbond, Bondsgebouw, g uur. Zondag. R. K. Gemeentewerkliedenvereen. H. Xlis met Algem. H. Communie in de St. Jozefkerk, 7 uur. Do avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van: Xf a a n d a g 2 3 tor en mei Zondag 2 9 Aug. a.s. waargc-. nomen woor de apotheek van den lieer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. ruiten van den wagen drong. Hij heeft I de Voorschotensche politie met hel feit in kennis gesteld. Do melkhandelaar Xf. V.,. van het Le ven daal vermist een melkwagentjc, dat vermoedelijk is ontvreemd. Een onderzoek is ingesteld. Aangehouden zijn twee zwervers, H. A. N., en J. S-, die ieder nog 10 dagen hcch- lenisstraf moeten ondergaan wegens open- hare dronkenschap. Namens den Kerkeraad dor Chr. Geref. i Gemeente heeft hedenmorgen do archi- tect B. E. Spijker Azn. aanbesteed liet verbouwen en vergroolen van het kerk- gebouw en bet maken van ec-n toegang en kosterswoning voer de Chr. Gerc-f. Gemeente alhier. •Er werd ingeschreven als volgt: C, v. d. Vliet, Den Haag 40.700; Ha Hevelt, Leiden 39.800; van Driel, Koudekerk 39.750; Corn. Boel, Voorburg f 37.899; Gebr. den Ouden, Oegstgeest 37.220; T. Kloos, Leiden 86.950; fa. de Later cn Xfeyer, Leiden f 36.850; fa. v. Riet, Lei den 36.350; Th. Barton, Leiden 35.400; J. dc Lange, Leiden 35.255; v. d. Wal, Leiden 34.950; XI. Kool, Warmond 34.500; v. d. Velde cn de Jong, Oegstgeest 34.343.43; v. Ooslorora Leiderdorp 34.000; Marcelis en Heems kerk, Leiden 33.150; Oudshoorn en Zoon, Ledden 32.834. De gunning zal later worden hekend gemaakt. In Leiden gevestigd. P. J. Wijsman, Landarbeider, Nachle- gaallaan 2. A. J. van der Maat, dienst bode, Breestraat 36. J. J. Lucic, Fa- brioksarb., Utr. Veer 31. F. B. J. Lint horst/ slager, N. Beestenmarkt 2. Xf. Brnir.se, Trompstraat 29. Wed. Bosma Dijkstra, Hooigracht 99. G. van EwijkMeijer, Pioenstraat 21. P. J. v. d. Zanden, Dief steeg 17. G. A. Righart van Gelder, huisknecht, I-Ieynsiusstraat 3. XL C. II. Xfontanus, Korevaarstraat 43. J. Straathof, Langegracht 107. M. N. J. v. Kralingen, letterzetter, Heeren straat 149. AT. Bcltermann, dienstbode, Janvossenstecg 52. A. J. van der Hoef, dienstbode, Rijnsb.weg 66. G. J. M. v. d. Klaauw, Groenhovenstraat 5. P. S. II. v. d. Vaart, winkelbed., Wolsteeg 2. W. Smit, Officier Ned. Leger der Heils, Beestenmarkt 34. A. XI. van Campen, E. v. Hoogeveenshofje 21. W. Bres, smid, Levendaal 145. M. dc Beer— Beurse, Evertsenstr. 15a. Wed. J. H. v. d. BurgWolvekamp, Valdczslraat 3. W. Barendregt. bierbottelaar, Molenstraat 39. T. van Batenburg. Maresingel 143. J. Xïantel, huisschilder, Utr. Veer 1. E. Hazenoot, verpleegster, Acad. Zie kenhuis, A. v. d. Kooy, id. id. XL M H. Verhey, id. id. C Xf. Noosten, id. id. J. E. Clumpkens, id. id. H. du Moscb, id. id. I. Zeelonberg, id. id. K dc Jong, dienstbode, Hugo dc G root sir. 13. J. J. Knecpkens cn fain., Icorp. zie- kenverpl., v. L.. Stirumstraat 9. A. N. Xf. Verhagen, L. Raamsteeg 45. C. Sehlotmann, dienstbode, Hoogewoerd 138. C. L. Vogels cn gcz., Formosastr. 5a. G. H. Reeuw ijk, dienstbode, Rijnsb.weg 181 Uit Leiden vertrokken. J. W. N. v. Heel, Voorhout, Nijverheids school E. HoogveldStasen. Utrecht - Wilhelm.park 19 J. W. Xf. Duijuslee, Nijmegen, Pater Brugmanstr. 41 Xfej. L. XL A. Borgrink, Leeuwarden, Kelders 21 Xfej. H. A. Bolderdijk, Wassenaar, 'Park Rijksdorp P. J. Jennen, Sittard, St. Joscfslr. 11 Mej. J. J. Bajda, Am sterdam, J. J. Viottastr. 23 Xfej. H. Oosterbeek, Den Haag, Gom. Ziekenhuis Zuidwal J. W. Bakker, Wassenaar, K. Molen laan 2 P. de Ru, Lisse, Gracht weg 63 J. v. Dinten, Den Haag, Bilder- dijkstr. 54 L. W. v. Wijngaarden. Amersfoort, Arnhemscheweg 48 Xfej. L. M. v. Xlcel, Ebilligersberg, Oranje Nas-; saustr. 46 B. den Haan, Hilversum, Slachthuispl, 31 Mtj. J. C. Sprenger dc Roover, Den Haag, Hoefkade 470 Mej. C. Xf. Kriek, Rotterdam, W. Beukels- straat 71 J. W. Dolle, Zoetcrwoude, H. Rijndijk 97b G. P. do Graaf, Amstel veen, Middeldorpstr. A. G. v. d. Water Baarn, Rozenslr. 23 A. G. J. de Rooij, Oósterbeok, Dennekamperweg 6 Xfej. H. Xf. Dekker, Voorschote.il Rijndijk b. d. tram Ph. A. XI. v. d. Meer, Oegstgeest,

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2