Bakkers-Olie Aanbesteding W.SMIT DOOR HET LAND VAN DEN DOLLAR. Amerikaansche reisindrukken van H. A. Ulleman, pr. Een prachtige zomeravond in Washington Een romantische excursie naar Kapitooi. In de fraaiste boekerij ter wereld. het Dat wij na zulk een expeditie 's mid dags een tijdje rust namen, wie zal het wraken? Maar we deden liet toch niet erg lang, want het weer was to mooi en Washington is een te fraaie city, dan dat wo daar niet van zouden profileercn. Op ons verzoek kwam er dus een Nash voor en met een paar goede menschen werd er weer een keurig tochtje gemaakt door de parken en voornaamste wijken der fijne stad. Toch hadden wij dien miefdag, ware ex- lijd voor geweest, liever oen andere rouio genomen, n.l. luiar Mount Vernon, liet Jjuilenverblijl, waarin Lieorge Wash ington veertig jaren gewoond, heeft, zoo dikwijls hij tenminste niet door oorlog of I staatszaken naar elders geroepen werd, waar hij ook in 1799 stierf en dat onge veer 25 K.M. ver van de stad Washing ton verwijderd ligt. Ju dit Mount \eruun worden nog lal- Jouzc gedachtenissen bewaard aan het le ven en werken van Auierika's eersten pre sident, dio ongetwijfeld oen buitengewoon dapper, energiek, en vaderlandlievend burger is geweest en de grondlegger van de ouafhaukelijkheid der Vereenigdc bla ten kan genoemd worden. Maar Mount i ernou wordt reeds om vijf uur gesloten i en was, om den vei*ren afstand dien mid- dag niet meer tijdig to bereiken, reden, waarom wij ous moesten tevreden stellen met een eenvoudig, rustig auto-tochtje over de fraaie wegen van do stad, die Ier gedachtenis aan denzelfden dapperen ge neraal gesticht en naai- hem Washington genoemd werd, een wijze-van-doen, zich herhaalde, toen men nog niet zoo lang geleden het plaaLsjo, waar de tegen- woordigo kardinaal-aartsbisschop van Chicago zijn nieuw en prachtig Groot £?e- miuario bouwde, naar hem Mundeiein f heette. Hotel Burlington was een fijn ho- 1 lel met sierlijke zalen, rustige kamers, vluggo liften en vriendelijk personeel, maar al deze goede eigenschappen ver mochten ons dien avond 11a den maaltijd van 6 uur toch niet, evenals den vorigen j avond,-binnen te houden, want het wear was zóó prachtig on de hemel zóó heer lijk, dat l bepaald zoude zou geweest zijn zich op to sluilon. Bovendien den anderen woi-gen zouden wo Washington reeds verlaten, terwijl er toch nog zooveel in die inooio stad en haar omgeving te zien wa3. I Een tochtje naar Arlington, naar Anna polis, naar Mount Vernon, hoo zou ons dat gelekeu hebben! O men ktn wel een week in Washington en omgeving blijven! Maar waar zouden wij v dien laalslen avond nu eens heengaan? In den „Wash ington Standard Guide", een zeer goeden gids, die voor slechts een halven dollar te koop is, lazen wij, dat de Library of Congress iets bijzonders moest we- n zen, ofschoon wij niemand van het gezcl- schap er over hadden hooren spreken, j Het gebouw was lot tien uur open en na conig aarzelen besloten wij daarheen stappen., „The Library of the Congre: v is de boekerij van do leden der Ie en lie v Kamer. Duidelijkheidshalve noem ik het j maar zoo. Wanneer een Amerikaan j sju-eekt van het Congres bedoelt hij daar- mee den benaat (tellende twee en negon- 'iff ledoii en gelijk te stellen met onze Ie Kanier) en het Huis van afgevaardigden i (lellende drie honderd zes en tachtig le den en gelijk té stellen met onze lie Ka mer) samen, dus Senaat en Hui De Library of the Congres is" dus voor- namelijk bestemd voor de Senatoren do Afgevaardigden, en beide groepen heb ben daar dan ook afzonderlijke leesza len. Maar tegelijk is het een openbare bibliotheek waar iedereen boeken kan komen lezen. De avond, waarop ik aan dit boekenpa- leis ja gorust, zoo is het te betitelen een bezoek bracht, beliooren tot de onver- getelijkslo van mijn leven, evenals bijv. ook, maar dan om andere motieven na tuurlijk, de Witte Donderdagavond 1924, toen wij om 10 uur een pelgrimage maak ten door Jerusalem naar den Hof van Gcthsemané, en evenals ook de avond van 22 Juni 1.1., toen wij dat Lof van twee honderd duizend manneg der Holy Name Society in het Stadion te Chicago mee maakten, ons immer bij zullen blijven. ,Was die tocht dan zoo iets bijzonders? vraagt iemand. Luister eerst eens hoo het weer was. Het was weer voor een zilve ren bruiloft of gouden priesterfeest. Een dicp-donkerblauw fulpen hemel hing ein deloos boven ons gestrekt en aan de boo- nien der lange Massachusetts Avenue beefde geen blad, zóó stil was het. Er zat een Italiaansche zoelte in de lucht, waar in het heei-lijk ademen was. Kortom, 't was een avondje, zooals Lorenzo en Jes sica uit liet Ve bedrijf van De Koopman van Venetië genoten in den tuin van Por tia's huis. Toch aarzelden we even om uit to gaan. Want wij vonden zoo gauw niet iemand, in wien wo zooveel boeken liefde veronderstellen mochten, dat hij nog om 8 uur mee zou willen gaan naar the Library of the Congress. En de weg, die eerst door de Massachusetts Avenue, daarna door de New Jersey Avenue en dan langs het Kapitooi naar de Biblio theek voerde, was minstens een half uur lang! Ik loop niet gaarne 's avonds al leen door een vreemde, grooto stad. Je weet nooit. En zoo overviel mij op de lange wandeling een paar maal de lust om terug te kecren. Maar toch voelde ik telkens den aandrang, om door te gaan. 't Was, alsof er iets in mij zei: toe maar, pak aan, probeer het. Nietwaar, lezer, zoo iets ondervindt ieder incnsck wel eens, zoo'n neiging, dio ondanks eenige wel degelijk bestaando bezwaren je aanspoort, om loch door lo zetten. En ik heb doorge zet en 't is mij ten zegen geworden. Aan bet einde van do New Jersey Avenue, ter wijl een half duister, terwijl een sluier van schemering lag neergezonken over heel Washington en allo geluiden van liet druk verkeer dempte, zag ik iets wonder baars oprijzen. Was bet een fata morgana zooals ik ze bad leeren kennen in de jon gensboeken mijner jeugd. Was het een visioen? Was het misschien de graaltem- pel uit de middelecuwsche ridderromans, of het paleis van Koning Arthur? Leef den we ineens zeven eeuwen terug en za gen wij den Wartburg voor ons, waar dien avond de zangers Walther von der Vogelweide en Wolfram von Essckenbach zouden zingen om den hoogsten prijs? Of was 't wellicht het oude slot Durande uit een van Von Eichendorff's novellen, zoo als Renald het maanbeschonen uit de verte opdoemen zag bij den terugkeer van zijn treurigen tocht naar Parijs? Neen, het was het witte Washinglon- eclie Kapitooi, dat daar op dien heerlijken zomeravond opdook van verre uit het fraaie park, waarin het gelegen is op een heuvel, die dertig meter hoog oprijst bo ven het watervlak van de naburige Poto- mac-rivier. Schijnwerpers, die op den Noorder- en Zuiderzijvleugel waren ge plaatst, wierpen een fantastiek licht op heel den bijna honderd meter in de lucht zich heffenden koepel, vanwaar het licht weer terug- en uitvloeido -over het lieele Kapitooi, dat in dien weerschijn wel een tooverslot geleek of een graaltempel. Het was moeilijk uit den ban van .dit avond lijke schoonheidswonder los te komen en langs het Kapitooi heen den weg te ne men naar de Library of the Congress, die zich in de nabijheid daarvan moest bevin den. Maar toen we tbo Library eenmaal niet ver van ons hadden zien oprijzen, was het toch niet moeilijk meer, van het kapi tooi te scheiden, want ook het gebouw van de Gongresboekerij is iets ongekend- moois! Dat ia eigenlijk geen bibliotheek, waarbij men denkt aan muffe, duffe per kamenten en stoffige banden, neen dit is een paleis, oen palcis ter eere van koning Boek! Dit wit-arduinen en blank-marme rengebouw van maar eventjes zes mil joen dollar straalt bchl aan alle vensters uit. Over een hooge opstapeling van bree ds ti-eden, komt men door de wijde por tiek in een reusachtige hall, met links en rechts trappen, die naar de rondomloo- pende galerijen en vandaar naar neven zalen leiden. Deze hall is van een zeld zame pracht. Alles glanst hier van ïno- ziëk, van sculptuur, peinlure, van edele metalen, van marmer cn andere kostbare steensoorten. Recht voor je uit zie do de gi-oote poort, die toegang geeft tot de publieke leeszaal. Dezo raeding-room is een koepelbekroonde rotonde, waarin bet licht van boven uit neerdaalt. In 't mid den staat bet kantoor, waar men boeken bestelt en daarom heen in 't rond staan reeksen van boogvormige tafels voor de lezers. Daarachter weer, in den muur de ruime rotonde zelf, zijn de deuren, die toegang geven tot de verschillende boeken magazijnen. Iedereen mag hier een boek consulteoren, maar slechts de President, de leden van het Congres (Senaat en Huis) en van het Hoog Gerechtshof, als mede gouvernementsambtenaren, krijgen ze thuis. Do bekocpelde rotonde, die dient als leeszaal, is op zichzelf ook al weer een meestersluk van architectuur, opgesierd met allerhande kostbaarheden, en voortbrengselen der fraaie kunsten. De zij-zalen van den trap- en galerijhall zijn ingericht als leeskamers voor senatoren, afgevaardigden, rechtsheeren en ambte naars. Andere zijn bestemd voor kran ten, periodieken, manuscripten portret ten en penteokeningen. En terwijl ik wan delend te genieten loop door de zalen, de galerijen en over do sierlijke trappen, en de teksten lees, die uit de werken van be roemde schrijvers zijn overgenomen en hier op de muren zijn te pas gebracht, kom ik tot mijn verrassing eenige leden van 'n reisgezelschap togen, die ook op 'u avondlijke excursie waren uitgegaan. We kijken elkaar even aan, werpen weer een verbaasden, sprakeloozen blik op de pracht rondom ons en dan zeg ik: „Hebt u ooit zoo iets gezien? En begrijpt u nu dien gids, die ons hier niet heengebracht heeft? Hoe kan iemand Washington ver laten zonder dit te bezoeken?" Wij staan perplex van dit boekenpaleis. En dat men er goed voorzien is op alle gebied, blijkt jvel hieruit, dat één van ons gezelschap, een bekend geneesheer, mij vertelde, alle arlikelen, die bij ooit in geneeskundige tijdschriften schreef, bier teruggevonden te hebben. 't Is tien uur geworden. Wij besluiten onderling, den langen terugweg per taxi- cab af te leggen en zoo eindigde de mooie avond, dien ik durf rekenen lot de on- vergetelijkste van mijn leven. Het Kapi tooi en de Congresboekerij te Washington bebooren tot de mooiste scheppingen der wereld 1 SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHK VOETBALBOND. Begin competities. Naar wij vernemen zullen do competities van den N.V.B. op 19 September beginnen. De Competitie-indeeling 19261927 in het Westen. Uit net „Handelsblad" namen we ver leden week Zaterdag do compctitieregeling over voor afd. I en II. Intusschen is nu in de „Sprlkr." de of- ficieele indeeling gepubliceerd waaruit blijkt, dat voor do eerste klasse deze rec tificatie noodig is, dat Hilversum en 't Gooi omruilen zoodat eerstgenoemde in afd. II en 't Gooi in afdeeling I komt te spelen. a Wij geven nu de volledige SWeeling van do eerste en tweede klasse der beide af- deelingen en van de andere Westel. klas sen, voor zoover zij voor ons van be lang is. Afdeeling I. Ie klasse: Stormvogels, Excelsior, Spar ta, Ajax, Blauw-Wit, 't Gooi, D.F.G., R.C.H., H.V.V., V.I/.C. 2o klasse A: Helder, West-Frisia, Hol- lanjlia, Alcmaria Victrix, K.F.C., Bloe- niendaal, Schoten, Haarlem, V.V.A., Zee- burgia. 2o klasse B: W.F.C., Z.V.V.. DEC A.F.C., D.O.N.A.R., Vclox, Kampong, Hercules, Voorwaarts, H.V.C. 4o klasse B: Kinkeim, Aurora, D.I.O., E.H.S., Norvicus, Quick Boys. Afdeeling II. lo klasse: Feijenoord, V.O.C., E.D.O., H.F.C., H.B.S., Z.F.C., De Srarlaan, A.S.C., U.V.V., Hilversum 2e klasse A: Zandvoort, B.M.T., V.I.O.S. Quick, Concordia, D.H.C., C.V.V., Steeds Hooger, S.V.V., Fortuna. 2e klasse B: Hermes-D.V.S., Pi.F.C., Xerxes, Neptunus, O.D.S., Merwede, S.V.W., L.S.V., ünitafl, A.D.O. 3e klasse A: De Kenuomers, V.S.V., T.H.B., Ilillinen, Lugdunum, U.V.S., L.F.C., Alphen. 3e klasse B: Bodegraven, Gouda, Olym- pia, O.N.A., Schoonhoven, R.V.G., V.D.S., Scbeveningen. 4o klasse A: Alphia, Laakkwartier, D.V.V., H D.V., De Ooievaars, T.O.G.O. Res. 2e klasse A: A.D.O. 2, B.M.T. 2, H.V.V. 3, Quick 2, A.S.G. 2, Olympia 2, Excelsior 2, Hermes-D.V.S. 2. Res. 3e klasse A: Alphen 2, L.F.C. 2, Lugdunum 2, V.I.O.S. 2, H.B.S. 3, H.V.V 4, R.V.C. 2. Aan Afd. II, zooals zij nu is iugedeeld knoopt de „Sprtkr." de volgende beschou wing vast, waarmede wij het vooral wat A.S.C. betreft wel eens kunnen zijn „In Afd. II zijn behalve do 7 clubs die er verleden jaar al in uitkwamen, plaatst: H.F.C., V.O.C. en Hilversum. Daardoor spelen dus Feijenoord en V.O.C. in één afdeeling en in Haarlem E.D.O. en H.F.C. In Den Haag heeft H.B.S. het rijk alleen, in Amsterdam Spartaan. Ook hier zal het voor Feijenoord lang geen walk over worden. Daar zullen vooreerst E.D.O. en H.B.S., die 't vorige jaar wei nig bij de kampioenen achterbleven, wel voor zorgen. Spartaan, die verleden jaar na een uitmuntend begin leelijk afzakte, en Z.F.C., die juist geweldig ophaalde, kunnen voor verrassingen zorgen, even als H.F.C., dio 't vorige jaar zeer goed werk verrichtte. Of V.O.C., die 'l vorige jaar constant door 't geluk begunstigd werd, ook thans kampioenscandidaat zal 'zijn, zal afgewacht moeten worden; zij zal o.i. ook nu wel weer meegeteld moeten worden. A.S.C. en U.V.V. behoorden ver leden jaar tot de zwekkere zusjes, doch beide kwamen af en toe geducht uit bun slof schieten, zoodat zij sleeds voor sterkero clubs als een struikelblok moeten gelden. A.S.C. zal echter verstandig doen thans eens wat eerder in 't seizoen goed aan te pakken. Ook hier is een debutant opgenomen, n.l. Hilversum, die bet naar verwachting wel bolwerken zal, al zal de strijd voor de eerste maal ook voor baar uiterst zwaar blijken." LAWNTENNIS. Tennismatch HoüandDuitschland. Mr. Diemer Kool en Bryan spelen niet. Onze tennisploeg voor den Holland Duitschland-wedstrijd zal lang niet zoo slerk zijn als tegen Engeland. Mr. Diemer Kool is verhinderd, daar hij met vacanlie in liet buitenland vertoeft, meldt de „Tel." Bryan zal wegens studie-redenen niet uitkomen. Daardoor zullen voor de enkelspelen Timmer, Van Lennep, mr. v. d. Feen en Joost Bryan vermoedelijk in aanmerking komen. In de dubbelspelen brengt het heel wat onvolledigheid teweeg, daar nu zoowel Van Lennep als Timmer hun partner moeten missen. De wedstrijd is definitief vastgesteld op Vrijdag, Zaterdag en Zondag a s. ZWEMMEN. Wedstrijden ie Alphen. Gisteren'ivond hadden het het Alphen sche zwembad wedstrijden plaaLs, waarvan de uitslag was als volgt: 45 M. vrije slag: 1. P. van Leeuwen 30 4 sec.; 2. C. Cnrsjes 32.4 sec.; 3. A. Buising 33.4- sec.; 4 J. Raaphorst 34- sec., en 5. K. Schmal 43.3 sec. 45 M. Schoolslag: 1. C. van Leeuwen 30 sec-.; 2. G. Wijers 43 sec.; 3 J. Raaphorst sec.; 4. C. Carsjes 45.1 sec.; 5. J. Ver duin 47.2 sec, en 6. J. Jongeleen 56 sec 20 M. Vrije slag voor juniores: 1. H Verduin 15 sec.: 2. P. Beltfroven 15.3 sec., en 3. F. van Breggen 1G.3 sec. Estafette tusschen de leden der Alphen- che en Boskoopschc Zwemclub werd ge wonnen door de Alphenscbe Zwemclub. De uitslag van de waterpolo was: L. Z. C G. Z. C. 6—1 l Z. C. HI—A. Z. C. I 3—2 WIELRENNEN. Een doodelijkc val van den renner Ganay. Eenige b ij-z o n d e r h e d e n. In de Fransche bladen lezen wij de vol gende bijzonderheden over den val van Gustavo Ganay, die in de- wedstrijden op cle Pare des Princesbaan te Parijs gevallen was en met een gebroken sleutelbeen naar een ziekenhuis was vervoerd. Reeds 14 K.M. had do Fransche kam pioen de leiding voor Linart, Aerts, Bru- nier, Sérès en Parisot gehad, toen hij het uitgaan van één der bochten zijn achter hand sprong, van de velg liep en daarop het wiel blokkeerde. De renner maakte een vrccselijke tuimeling en bleef roerloos lig gen. Toch liet zijn toestand zich Zondagavond niet zoo ernstig aanzien, zoodat de Fran sche sportpers zijn vele vrienden gerust stelde met de woorden „niet onrustba rend". Het heeft echter niet zoo mogen zijn. Wel verdient het feit, dat de Franscb- man zijn banden niet aan de velg had ge hecht, opmerking. De lekke band was zijn noodlot, doch het afloopen van den band had voorkomen kunnen worden. Er zijn wel meerdere stayers op een dergelijke wij ze aan bun einde gekomen. Onwillekeurig denken wij aan Piet Dic- kentman, die men nooit zonder gehechte banden zal zien rijden. Liever wat zwaarder irappen, dan.... SCHAKEN. Zomerwedstrijd L. Sch. „Pholidor". In dezen wedstrijd vielen do volgende beslissingen: le groep: X. N.E. W. v. d. Burgh 0l. W. F. SniederH. I. de Nie 01, G. BosschaN.N. 10, E. W. v. d. Burgh H. I. de Nie )-•34. 2e groep: H. C. de NieTh. Nieboer 1—0 3e groep: P. M. J. KempermanG. Ver hoeven 10, VerhoevenKemperman 10 D. A. SmitsKemperman 01, J. C. Ver haarN.N. 10. In deze groepen is momenteel onder staande stand bereikt: 1e groep: G. Bosscha 8 uit 8, H. I. dc Nie 3 uit 5, C. Heine 1 uit 2, E. W. v. <t. Burgh 2'4 uit 6, W. F. Snieder 1 uit 7, en N.N. 34 uit 4. 2e groep: J. v. d. Wilk 334 uit 4, II. C. de Nio 4 uit 7. A. Imminks 214 uit 5, J. J. Altspoel 1 uit 2 en Th. Nieboer 1 uit 6. 3e groep: J. V. Verhaar 434 uit 5 en 1 afgebroken partij, P- M. J. Kemperman 4'-- uit 6, N.N. 2 uit 3, G. Verhoeven 4*4 uit 7, J. Brouwer 2 uit 4, D. A. Smits 3: uit 5. J. J. v. d. Reijden 0 uit 5 en J. J van Sisseren 0 uit 1. KEGELEN. De wedstrijden op „Den Burcht". Do negende ronde om den zilveren beker heeft tot uitslag gehad: I. „Mimosa" 990 punten, 2. „Concordia" 873 punten. „Houdt Plank" kon door onvolledigheid wegens vacanties niet uilkomen en ver speelde daardoor een goede kans. Hoogste werper in 10 ballen: C. Fort- mann met 138 punten. Hoogste werper in 20 ballen: G. Nagel met 236 punten. POSTDUIVEN. „Da Zwaluw" Bovengenoemde vereeniging te Voor schoten hield Zondag j.l. haar laatste con- coursvlucht met Jonge duiven vanaf Com- piegnc. Een plaatsje dicht bij Parijs. Af stand 350 K.M. Los om 7 uur. De aan komst der duiven was als volgt: 1. C. Oudshoorn 12.34.24, 2. R. I. Waas dorp 12.35.53, 3. id. 12.40.25, 4. A. de Graaf 12.41.24, 5. C Oudshoorn 12.55.22, 6 W. I. Waasdorp 12.56.15, 7 A. de Graaf 12.59.45, 8. W. I. Waasdorp 1.5.22, 9R.L Waasdorp 1.6.42, 10 W. I. Waasdorp I.13.19. Dc uitslag van alle jonge duivenvluch ten is: lo prijs behaald door C. Oudshoorn met 116J4 punt, oen grot zilveren medaille. 2e prijs behaald door R. I. Waasdorp met 104 K' punt, een zilveren medaille. 3e prijs A. de Graaf, met 97 punten, een bronzen medaille. Door een ingezetene was een eereprijs beschikbaar gesteld, een groote medaille voor hem die de moeste punten vloog, ge rekend naar het stelsel der oude duiven vluchten. Dezo medaille werd toegekend aan W. I. Waasdorp met 278Ps punt. Bij afname 30 Liters f 0.56 per Liter. Oliehandel „DE KOEKOP", LODEN - TEL. 557 "018 Op Dinsdag 31 Angus.us 1926, te elf uur y.uï.,'zuilen Burgemeester en Wethouders van Leidon AANBESTEDEN: (Bestek 18). Het vernieuwen van 48 M1 Walmuur a. h. litrecht- sche Veer. (Met één teekening.) liet Bestek en de Teekening liggen ter inzage op bet Bureau van Gemeentewerken op eiken werkdag, de besteding vooraf gaande, en zijn aldaar per stel a f 2.verkrijgbaar (franco per post f2.10), postrekening 82684. Inlichtingen verkrijgbaar op Bureau Gemeentewerken, op werkdagen (behalve Zater dags) tusschen twee cn drie uur. 8038 Laai uw LAGE SCHOENTJES repareeren, bij s,48 Orthopaedisch Schoenmaker Rapenburg 96 - Leiden. GEVRAAGD een leerling "Winkeljuffrouw of eenigszins op de hoogte uiet den verkoop. Adres Hoogewoerd 109. 3021b Gevraagd een nette 3003 SLAGERSHALFWAS hij L. C'. J. v. HAASTRECHT, Leidscheweg 58, Voorschoten. Gevraagd een 3016 R.K. BOERENKNECHT, goed kunnende melken, bij P. VAN KUN, Zandsloot, Voorlrout. GEVONDEN, bjj de R.-K. Kerk te Hazers wonde (Groenendijk), een blauwe C'ape. Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij L. BORST, Agent van de Leidsche Ct. te Groenendijk 2999 Juffrouw met schoolgaaud Zoont je ZIT-SLA AF KAMER, liefst omgeving Heercnatraai— Douzastraat. Brieven bureau van dit blad onder No. 3022b. GELD verkrijgbaar voor soliede personen tegen billijke, rente (Ambt. z. b.) ten hoogste f 100. Br. bur. v. d. blad onder No. 3015b TE KOOP een Buitenverblijf, aangenaam go- legen aan de Leede te "Warmond, in de kom van het dorp. De Tuin is beplant met vele Vrucht- eo Bierboomen,. Moestuin, enz. Te be vragen bij C. O. DE VROOMKN, Heerenweg 67, Warmond. 3014b Met deze maak ik bekend, da' ik mij weder beschikbaar !-tel to het snoeien en onderhouden van VRUCHTBOOM^*. Aanleg van Bloen:- en Fruittuinen Eng. Handelscorrespondentie. Les Engelsclie Handelscorrespon dentie aangeboden voor eerstbe- ginnenden of cenigszinH govur- dorden. Cond. f5.per maand per wek. lesuur. Brieven bureau van dit blad onder No. 3014b. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor denGecostumeerden Hitten- race kunt U geestige Oostumvs, Zadels en Dekens liuren bij I-rato", Oude Singel 14, telef. 880. Ti-v-ua Feestartikelen, als Misthoorns, 1 m- pions. Guirlandes, enz. verkrijg baar. 3011b BOUWKUNDIGE zoekt relaties met hen, die wenaolien te bouwen of verbouwen. Maakt teekening en ontwerp en voert event, bouw uit. Gratis advies. Brieven mott'o „Bonwknudige" bureau van dit blad. 3013b WILT GIJ ecu goede prijs voor Uw Pluimvee, laat zo dan veilen aan de „Zorg- en Vlijt veiling" bij DE HOLLANDER. Iecoren Woensdag-avond half acht (oude tijd). 3001 GEVRAAGD BAGGERWERK. Schouw, BaggerbeugelTrekbe 11 gel, Schoppen en Laarzen disponibel. P. v. d. POEL Kz., Hazerswoude. 2987 WIJ BEHANGEN uitsluitend voor reclame te gen een scherp concurreerend loon, 25 cent- per rol, ook bui ten' op de dorpen. Behangsel papieren vanaf 8 cent per rol. G. A. Vogelsang, v.h. Mare- singel thans Groenoord3Ira afc no. 1G. 11690b

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6