J. C. v. d. STEEN Co. INGEZONDEN MEDEDEELING HÏ8T 5U ÜN VAM DEZE DEEPEN NOC NIET CE WEFD Vraagt uitersten prijs bij: Alleenverkoop voor Leiden en Omstreken. ik;:;; 1 Pieterskerkgracht 18-20, Leiden. Telefoon 1127 De chauffeur, denkend dat hij erin ge- loopen was, begon groot misbaar te ma ken, waarop tal van belangstellenden voor hel huis te hoop liepen. Eindelijk ont dekte men V., die rustig op het dak zat. De politie werd gewaarschuwd en deze baalde den man naar beneden. Op het politiebureau verklaarde V. dat hij dronken was en niet wist wal hij ge daan had, noch waarom hij op het dak was gaan zitten. Do politie geloofde even wel niets van deze dronkenschap. Aan gezien tal van huizen in do omgeving in dezen vacantictijd tijdelijk onbewoond zijn, is het niet onmogelijk, dat V. aan een ,van deze huizen een bezoek heeft willen brengen. Het onderzoek wordt voortgezet. V. is opgesloten. Egojateni. Berichten ONGELUKKEN. DE SPOORWEGRAMP IN HANNOVER. De daders van den aanslag gevonden? Twee belangrijke arrestaties. Naar van welingelichte zijde wordt me degedeeld, is het de politie gelukt twee be langrijke arrestaties te doen in veTband met den aanslag op den D-trein Berlijn Keulen. In den omtrek van Leiferde wer den twee lieden aangehouden, die er ver dacht «itzagen. Reeds bij bet eerste verhoor word de politie in haar vermoedens versterkt, daar de arrestanten vaak tegenstrijdig waren in hunne beweringen en. ten slotte elkander beschuldigden meer van den aanslag af te weten. Een der gearresteerden werd daar- cp naar Hannover overgebracht, waar hij verder in verhoor zal worden genomen. De beide gearresteerden zijn te slechter naam en faam bekende individuen, die reeds verscheidene malen met de politie in aanraking zijn geweest. Do politie is op bet spoor van deze lieden gekomen door aanwijzingen van ontslagen tuchthuis-ge vangenen, die mededeelden, dat zij gehoord hadden, dat twee medegevangenen kort vóór hun ontslag de mogelijkheid van een apoorweg-aanslag bespraken. De wisselwachter beloond. Zooals bekend, heeft tijdens het onge luk te Lehrte, do wisselwachter Klusmann door zijn tegenwoordigheid van geest ver hinderd, dat een van Hannover komende trein op den ontspoorden D-trein zou loe pen. Klusmann wfst een nog grootere ramp to voorkomen door, toen de trein uit Han nover nog slechts op 2 K.M. van de plek des onheils verwijderd was, het signaal dat reeds op „fahrt" stond weer op „halt" te zetten en den trein tegemoet te loopen. De Directie der spoorwegen heeft hier voor hare erkentelijkheid betuigd en hem een belooning van 1000 Mark toegekend. Auto-drama in België. Een vrouw en kind om v er get e d on. Te Bouvignes bij Dinant reed eergiste renavond een auto een stoep op, waar zich juist een moeder met haar kind bevond Beiden werden tegen den grond geworpen, waarbij do vrouw ernstig werd gewond. Haar echtgenoot ontstak zoo hevig in woede, dat hij zijn huis binnensnelde, zijn geweer greep en den auto-bestuurder neerschoot. Roomijs-vergiftiging. Wolff seint uit Offenbach am Main: Zondagnamiddag zijn, blijkbaar na het ge bruik van roomijs, in Offenbach-Alstadt niet minder dan 80 personen ziek ge worden. Achttien hunner moesten naar het zie kenhuis gebracht worden. Een jongeman la reeds overleden. Machinist door brugbalk onthoofd. Een droevig ongeluk had plaats op de lijn RijsselParijs. De machinist bemerkte, 'dat de locomotief onregelmatig werkte en iteeg op den tender om do oorzaak daar van te ontdekken. Juist op het oogenblik passeerde de trein een brug en de machi nist kwam mot zijn hoofd in aanraking met een ijzeren balk, tengevolge waarvan zijn hoofd van het lichaam werd gerukt. Een expeditie omgekomen. Een Russische wetenschappelijke expe ditie, die ter beschikking van de Nomaden stammen zich naar het binnenland der Kirgiezischo steppen had begeven, is, naar pit Turgal gemeld wordt, in de waterlooze woestijn omgekomen. Afschuwelijke misdaad. Te Araines (Frankrijk) heeft zekere Al- bert Bruyère, een weduwnaar, met een mes, zijn twee dochtertjes, respectievelijk 14 en 7 jaren oud, en zijn 74-jaTigen schoon Vader in hun slaap gedood. Do moordenaar beeft vervolgens door verhanging een ein de aan zijn leven gesteld. Het jongste dochtertje, 5 jaar oud, werd zoo wreed toegetakeld, dat haar toestand bedenkelijk is. De moordenaar was oen verstokte dronk aard. en heeft waarschijnlijk in een deli- xiumcrisis, de vreeselijke misdaad ge pleegd. Oversfroomingen in Portugal. Grooto schade. De Chicago Trihuna" ontving een tele gram uit Lissabon, meldende, dat er aan zienlijke schade is aangericht door een hevig onweer, vergezeld van hagelslag, in bet middengebied van Portugal. Duizenden boeren zijn uit hun woningen yerdreven door overstroomingen. De oogsten zijn vernield. Groofe droogte in Zuid-Frankrijk. Talrijke branden bij Marseille en Toulon. Het Zuiden van Frankrijk heeft hevig Se lijden van de buitengowone droogte, die gepaard gaat met een hitte, die soms tot 9G traden Fahrenheit in de schaduw stijgt i Door deze abnormale weersomstandighe den wordt grootc schade aangericht voor namelijk in het dal van de Rhone. De om geving van Montpellier, bekond door zijn wijnen en groente is geheel verschroeid. Als gevolg van do droogte ontstaan te vens vele branden, vooral in de boschach- lige streken van Bouches-du-Rhóne. Op het oogenblik woedt een reeks ern stige branden tusschen Marseille en Aix en ten Noorden van Toulon, in verband waar mede door de autoriteiten buitengewone maatregelen zijn genomen. Op de hoogste punten in deze streken zijn lelefoonappa- raten en toestellen voor draadlooze telegra fie opgesteld, waarbij dag en nacht de wacht wordt gehouden, teneinde bij het geringste teeken van onraad alarm to kunnen slaan en de noodige maatregelen te kunnen doen nemen. Eer. practische reclame. Een practische roclame is door de Ber- lijnsche „Morgenposl" bedacht. Het blad heeft een 70 werkloozcn aangenomen, die s' ochtends vroeg het Gruno Wald moesten reinigen van alle papieren enz., door het Zondagspubliek achtergelaten. De reiniging zal grondig plaats hebber., zoodat de werkloozen de geheele week werk zullen hebben. Voor het verwijderen var vuil heeft de „Morgenpost" een aantal vrachtauto's met aanhangwagens ter be schikking gesteld. Rudolf Valentino, t Rudolf Valentino, do bekende filmacteur van wiens ziekte wij reeds melding maak ten, is volgens een Reuter-lelcgram uit New-York d.d. gisteren overleden. Uederlandsch Oost-lndië Koelicmishandeling en vrijheidsberooving. Japansch administrateur gearresteerd. Aneta seint uit Medan: De Japansche waarnemend administrateur van Poelau Mandi is gevankelijk naar Medan overge bracht. beschuldigd van ernstige koelie mishandeling en vrijheidsberooving. Het vroegere wanbeheer der Socrabajasche haven. Een vernietigend rapport. Het verslag van do Rekenkamer bevat een vernietigend rapport over het vroege re wanbeheer van de haven te Soerabaja. Een 18-tal -vermoedelijk valscbe rekenin gen is gevonden voor dezelfde werkzaam heden en verrichtingen. De directeur van B.O.W. lichtte den landvoogd na het ac countantsonderzoek in, waaruit bleek, dat het wanbeheer hoofdzakelijk in de jaren 1919 en 1920 was gevolgd. Do administra tie was geheel in wanorde geraakt. Do geboekte voorschotten waren in jaren niet verrekend. Definitieve uitgaven liepen door als voorschotten. De bewijsstukken waren gedaan ten. laste van daarmede niets uit staand hebbende werken. Een auto en meer verkwistingen, zoo- als afscheidsfeesten, waren uit een ge heim potje betaald. Intusscben werd in de laatste jaren ernstig naar verbetering ge streefd. Brand op een Duitsch schip te Sabang. Aneta seint uit Sabang: Tijdens het bunkeren is Zondagmorgen aan boord van het stoomschip der Hamburg-Amerika- Lijn „Oldenburg" brand in de lading ont staan. Luik 3 is onder water gezet. In den namiddag is de brand geblusckt. Het schip wacht op orders. Do passagiers zijn ondergebracht in een hotel. KERKNIEUWS BENOEMINGEN Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Spaarnwoude a. d. Lie den weleerw. heer N. H. Aanstoots en tot Pastoor te do Gocksdorp (Texel) den weleerw. beer H. Berkhout, die kapelaan was te Uitgeest, tot kap. te Den Haag (H Liduina) den weleerw. heer N. Moolenaar, en tot kapelaan te Volendam den weleerw heer G. Koning (Neomist). Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tijdens de afwezigheid van den Z. E. De ken A. Guilonard belast met de tijdelijke waarneming van liet Dekenaat Schagen den weleerw. Pastoor P. van Benzekom. pastoor te Helder (O. L. V. O. 0.). Prov. Kapittel Minderbroeders Conventueelen. In liet laatst gehouden Provinciaal Ka pittel der Minderbroeders Conventueelen te Hal, is gekozen tot Provinciaal: de Hoogeerw. Pater Carolus Hoijng, tot secre taris provincialis de Z.E. Pater Gonzal- vus Nackaerst; tot gardiaan te Hal, de Hoogeerw. Pater Jozef Uittcrlioeven; tot gardiaan te Brussel Z. E. Pater Cornelius Kramer; tot gardiaan te Leuven (Graan markt) de Z. E. Pater Hugo Notmeyer, to gardiaan te Urmond, Z. E. Pater Con- radus van Rijn; tot custos van België Z. E. Pater Damianus Kortmann; tot custos van Holland Z. E. Paler Stanislaus v. d. Berg; tot custos van Denemarken Z. E. Pater Salvator Jansen: tot definitoren de Z. E. Paters Cyrillus Ivlessens, Valentius v. d. Bergh. Chrysoslonms Kesten: tot novicenmeester Z. E. Paler Stephanas Langelaan tot professoren van liet studie huis te Leuven, Z. E. Pater Gonzalvus Nackaerst, Dr. Magist. Ignatius Lage- 8chaar, Dr. Antonius Stroobants; tot ma gister clericorum, Z. E. Pater Chysostomus Kester. Alg. Kapittel der Missionarissen van het H. Hart. In bet te Rome in het Generalaat dei- Missionarissen van het Heilig Hart ge houden Alg. Kapittel werd de Hoogeer waarde Pater A. N. Brocke (van de Neder- landsche Provincie) herkozen tot Alge meen Overste der Congregatie. Tot 'Assistenten werden herkozen de Hoogeerw. Paters W. Laumen (Noord- Duitschland), J. Depigny (Frankrijk), N. di Luzio (Italië) en H. Bridgwood (Aus tralië), terwijl de Hoogeerw. Pater A. Kuntz (van de Noord-Duitsclie Provincie) tot Procurator werd herkozen. Naar de bedevaart te Dokkum. Met een drietal auto's vertrokken Zon dagmorgen ongeveer twaalf uur uit Utrecht naar Leeuwarden Z. D. H. Mgr. H. van do Wetering, Aartsbisschop van Utrecht. Mgr. A. J. D. Schmidt. Bisschop van Fulda. Mgr. Ludwig Maria Hugg, Bisschop van Mainz. H.H. D.D. H.H. waren vergezeld van hunne respectieve secretarissen. Doel van den tocht was zich naar Leeuwarden to begeven, om deel te nemen aan de eerste Nat. Bedevaart naar Dokkum. Zondagavond werd de groote vergade ring in Leeuwarden bijgewoond. Om 7 uur begon het pontificaal Lof. Hunne Doorluchtige Hoogwaardigheden werden in de stampvolle kerk ingehaald door kanuünink J. H. G. Jansen uit Utrecht, kapelaan Mets uit Zwolle en deken J. H. Vaas. Het pontificaal Lof werd geassisteerd door kanunnik Jansen en kapelaan Mets, terwijl deken Vaas als ceremoniaris fun geerde. Op het priesterkoor hadden niet minder dan 35 priesters plaats genomen, w. o. kanunnik Riche van Fulda. Na het Lof voerden de particuliere auto's de gasten vlug naar de Harmonie, die spoedig tot in de viiterste hoeken was gevuld. Voorafgegaan door den zeereerw. pater De Bruijn van Leeuwarden traden de aarts bisschoppen en de beide Duitsche bis schoppen de zaal binnen, waar allen reeds op vooraf gedaan verzoek zich verhieven zonder te juichen. In de benedenlogc nam de aartsbisschop plaats met den bisschop van Fulda ter rechter en die van Mainz ter linkerzijde. Kanunnik Janssen sprak nu de begroe ting uit tot de drie lioogc gasten, deels in het Duitsch, terwijl hij besloot, waar bij allen gingen staan, met den christe- lijken groet en het „H. Bonifacius bid voor ons." Onder leiding van kapelaan Bruggeman en met medewerking van het symphonie- orkest van Leeuwarden (Sol) voerde nu een gemengd koor een oratorium Maria's zeven vreugden .uit. Pater Borropieus de Grecve betrad nu het podium. Het is de ereste keer, na zooveel eeuwen dat wij als Nederlandsche bedevaart naar hier trekken. Dat was vroeger anders, al spoedjg was Dokkum bedevaartplaats. Toen kwamen or in 1214 niet minder dan 10.000 bedevaartgangers, doch de hervor ming maakte 'daaraan een einde. Spr. schetste de groote heldenfiguur van Sint Bonifacius. Met zijn kloostercultuur deed hij meer voor ons volk, dan honderd zeehelden, prinsen enz. voor wie men standbeelden opricht. Tegen half twaalf sprak de aartsbis schop. Het verheugde hem, dat in den laatsten tijd de godsvrucht voor Bonifacius zoo sterk is toegenomen. De Friezen zullen taai volhouden in deze. Het geldt hier een eereschuld aan onze Nederlandsche heiligen De bisschop van Fulda sprak eveneens een kort woord, mede namens den bis schop van Mainz, opvolger van Sint Boni facius, hoeder van zijn graf. Toen sprak de aartsbisschop nog een dankwoord tot zijn medebisschoppen en volgde nog een driewerf Hoch. Tot slot nog een woord van dank aan kanunnik Janssen. LflüO- EN TUIHBOUW WERKZAAMHEDEN IN DEN GROENTENTUIN. Over het algemeen kan men zeggen, dat er bij de liefhebbers in den nazomer niet zoo buitengewoon veel werk gemaakt wordt van den groententuin. Den eersten oogst vindt men het belangrijkst* en is het dan ook werkelijk, omdat men den gehee- len winter met ingemaakte gToenten zijn maal heeft moeten doen of omdat men heel dure groenten heeft moeten koopen, wat voor de meeste menschen ook van be lang is. Ook zit men in vele gevallen met de handen in het haar, wat men in den na zomer op do vroegere gewassen zal laten volgen en het zaaien brengt veel meer moeilijkheden met zich dan in het voor jaar; wel is de temperatuur goed, maar het is dikwijls zoo droog, dat men veel moet gaan gieten en gieten is soms wel noodza kelijk, maar toch altijd een kwaad zooals we reeds meer gezegd hebben, dus komt er menigmaal niet veel van terecht. De^mdijvie is als volggewas het meest bekend en niet zonder reden, het is een groentensoort, die niet zoo buitengewoon moeilijk te kweeken is en zeer gezond is en voor vele menschen een lekkernij. Bij het zaaien van andijvie moet men zooveel mogelijk gebruik maken van oud zaad. dat wil zeggen, zaad, dat eenige ja ren oud is, dit. omdat nieuw zaad altijd veel last heeft van tevroeg in het zaad schieten, wat natuurlijk niet wenschelijk is. Dit is dus een uitzondering op den re gel, daar men van de meeste gewassen liefst zaad nemr.l. dat niet ouder is dan een jaar. Andijviezaad mag gerust een jaar of vier oud zijn. Misschien komt het dan wat onregelmatiger op en ook later, maar dat is altijd nog beter dan schieters. In het latere zomerseizoen beeft men echter niet zooveel last meer van de schieters. Om mooie gele andijvie te hebben moet men ze, als ze groot genoeg zijn om te oogsten, eerst bijeen binden met stroo, raf fia of iets derg., om ze geel te laten wor den. Zoo laat men ze een dag of veertien staan. Is het warm. dan zijn ze spoedig geel en als het koud is duurt bet wat lan ger. Dit bijeenbinden mag alleen gebeuren bij droog weer, want, bindt men de andijvie planten samen als ze nat zijn, dan gaan ze spoedig rotten en is allo moeite tevergeefs geweest. Overigens is liet opbinden een werkje, dat nog met zorg geschieden moet, niet te vast en niet te los en recht overeind enz. Nu we reeds weer door de langste dagen heen zijn, kan men ook weer spinazie zaaien, dat men midden in den zomer niet doen kan ook weer wegens liet gevaar, dat ze zullen gaan schieten, wat echter met dc lange nachten van den nazomer niet zoo erg meer is. Het verdient wel aanbeveling, niet zooveel zaad per Meter fe gebruiken als men dat in het voorjaar gewoon is. Voor wie liefhebber is van pootuien is het goed te weten, dat men die ln het be gin van Augustus zaaien moet, zoodat men nu het ook nog wel doen kan. Regent liet op tijd, dan komt het zaad wel op, maal ais het lang droog is, zooals in dit jaarge tijde veel voorkomt, dan moet men veel gieten en daarbij natuurlijk zorgen, dat het zaad niet met het gietwater wegspoelt. In den. winter kunnen de jonge uien buiten doorbrengen'■•-hoewel liet soms wel aan te bevelen is ze een weinig tegen de felste winden te beschutten door er wat tak ken over te leggen. Men zaait ze op oen bedje ën in het volgende voorjaar worden ze op regels uitgeplant. Men krijgt cr mooie groote uiten van, die heel vroeg te gebruiken zijn, maar, die niet zoolang be waard kunnen worden als dc zaaiuien. Boerekool zou men ook nog kunnen plan ten, men krijgt nu wel geen volledigen oogst meer, maar toch kunnen ze nog wel aardig worden, vooral als men ze op een goed bemest stukje zet. Hetzelfde geldt voor het artikel prei, dat ook reeds geplant moet zijn, maar dat ook nog wel wat geven kan, ook al, omdat deze twee gewassen in den winter doorgroeien. Bij prei verdient hel aanbeveling de planten zeer diep te planten, omdat het er hier om te doen is, om lange gele onder stukken te krijgen. Wij maken altijd oen gat met een stok, en onderin het gat (pl.m. 15 c.M. diep) zetten we gewoon los de plant, binnen eenige dagen zal men be speuren, dat er reeds wortels gevormd zijn. De planten zijn n.l. zeer sterk. Stikstof- houdende meststoffen zijn aan te bevelen, zooals menschenbeer en urine van het paard en een klein weinig Chilisalpeter. Hiermede moet men in den nazomer ech ter wel oppassen, daar de gewassen hier door lang aan den groei blijven, dus slechts zooveel geven ais noodig is ze goed aan den groei te krijgen. Overigens is er niet zooveel belangrijks in den groententuin te doon, dan oprui men en weer langzamerhand inrichten te gen den winter. Zij, die een bakje ter beschikking heb ben kunnen ook heel spoedig, dat is in de eerste helft van de volgende maand bloem kool in den hak zaaien voor het volgend voorjaar. Als het weer niet te slecht is kan men ze ook wel buiten zaaien als men maar zorgt, dat men het glas er op legt als het veel regent want daar hebben ze niet veel mee op. In den winter houdt men ze vorstvrij en laat men ze vooral niet te snel groeien door veel te luchten. Zoodra do plantjes opkomen worden ze verspeend d. w. z., apart uitgeplant op afstanden van ongeveer acht centimeter en zoo blijven ze den winter over. Over liet algemeen kan de liefhebber beter zijn planten koopen, daar het voor een kleine hoeveelheid niet de moeite loont zooveel drukte te maken. Vindt men het dc moeite niet meer nog iets op een leeggekomen stuk land te zaaien of te planten, dan moet men in ieder geval de boel toch schoon houden, daar onkruid veel voedsel uit den grond haalt en ook, omdat er altijd veel ongedierte voor het volgend jaar in overwintert en er ook ziek ten door kunnen'worden overgehouden en ook, omdat het slordig staat. Vraag: 1. Ik heb een Gletra (bedoeld zal wel zijn een Diclytra, ook wel Dicentra genoemd en in het algemeen bekend als vrouwenhartje) welke al een jaar of drie in den grond heeft gestaan. Kan men die er ook uit halen en in deelen doen en hoe moet men dat doen? Wanneer is de beste tijl? Moet men ze dadelijk weer polen? 2. Ook heb ik het vorig jaar een paar Lelie's gehad, moeten die blijven staan of moeten ze elk jaar verplant worden? 3. Zonnepitten heb ik nooit kunnen winnen zonder beschimmelen. Hoe dio te winnen? Bij voorbaat dank. in afwachting. Antwoord: 1. Vrouwenhart je kan heel goed gescheurd worden en dat doet men het beste in het voorjaar als de scheu ten beginnen te komen. Men haalt dan do plant uiE den grond en snijdt de dikke wortels zoodanig door midden, dat op ieder stuk wortel een oog of een klein scheutje staat. Dan op voedzame grond een weinig diep uilplanten. Aan ieder scheutje behoeft slechts een stukje van den dikken wortel te zitten, soms is zelfs oen schilfer al voldoende. 2. De Lelie's die U in den tuin hebt, zul len wel gewone tuinsoorten zijn en die wor den heel mooi als men ze vast laat slaan en ze zelden verplant. Het eerste jaar na het verplanten bloeien ze heel dikwijls niet, Wil men ze toch om de een of andere yeden verplanten, dan kan dat liet boste in de maand nadat ze gebloeid hebben (Juli, Augustus) en ook wel in lie! voor jaar. 3. Dat uw zonnepilleii altijd s. "3 len begrijpen we niet. Haalt LT ze ni :n- nen voor ze rijp zijn? U moet ze goo;'. ijp laten worden in dc bloem en ze dan van- lang binnen laten drogen, tot het zaad er bijna zelf uitvalt. We hebben er wel in «Hl oorlog gekweekt in bet groot voor de olio, maar er nimmer veel last mede gehad Op een luchtige plaats te drogen hangen na tuurlijk. v. F. BESTRIJDING GEELZIEKTE DE3 HYACINTHEN. Zaterdag is afgekondigd Stbl. No. 302 bevattende bet Ivon. besluit van den 14 'cn Augustus 192G, houdende bepalingen tot bestrijding van 1- t geelziek der hymin- then (Pseudomonas hyacinthi). Daarbij is bepaald, dat het verbod n is, bollen van hyacinthen, welke zijn aange tast door het geelziek (Pseudomonas hya cinthi), ten verkoop in voorraad te heb ben, te koop aan te bieden, te verknopen, af te leveren of te vervoeren. In bijzondere gevallen kan, voor zoover het vervoeren betreft, het Hoofd van <len Plantenziektenkundigen Dienst, onder «Ie door hem te stellen voorwaarden^ onthef fing verleenen van dit verbod. Dit besluit treedt in werking met in gang van den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. Denemarken contra de tongblaar. Het eiland Lintbolm tot laboratorium ingericht. Het Deensche parlement heeft zijn goed keuring gehecht aan een voorstel van den Decnschen minister van Landbouw, om een ernstig, wetenschappelijk onderzoek in te stellen naar den verwekker van hél mond- en klauwzeer. Voor prof. G. 0. Jensen, hoogleeraar aan de veterinaire hoogcscliool te Kopen hagen, zal het kleine eilandje Lintbo'.m (voor de Zuidkust van Seeland) ontruimd worden. Vervolgens zullen op het ge heel geïsoleerde eiland laboratoria wor den gebouwd, waarvoor een bedrag van 200.000 kronen 132.0001 beschikbaar is gesteld. Voor de eigenlijke experimen ten is 70.000 46.200) per jaar uitge trokken. Reeds onmiddellijk zal een aanvang worden gemaakt met de voorbereidingen, zoodat reeds in het a.s. voorjaar met de onderzoekingen kan worden begonnen. Veiling te Boskoop. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 2040 ct.. Golden Ophelia 3050 ct., Hadley 50—80 ct., Cl. Pernet 30—65 ct, Colombia 3050 ct., Butterfly 2560 ct., Bouche 50 ct., Rosalandia 2555 cl. Diversen per bos: Dahlia's gr bl. 15—30 ct., idem kl. bl. 1015 ct., Anjers 20Ga ctAsparagus 2040 ct-, MonlbretiS 4 cent.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4