fweede Blad. IET BOSCHMEISJE jinsdag 24 Augustus 1926 JJIT DE OWIGEVIMG HILLEGOM. Zuster Agneta. Bij gelegenheid van 't Clveren Professiefeest van Zuster Agneta j jp 25 dezer, zal er voor degenen, die njlks wenschen, op Zondag 5 September ii. gelegenheid zijn, de Eerw. Zuster gc- i jjk te wenschen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Oranjefeest. Betreffende 't Orauje- [tfst op 30 en 31 Aug. a.s. kan nog worden jjeegedeeld dat de feestelijkheden zullen e laats hebben op de terreinen bij Callaowog e omgeving De Callaowog wordt voor het terkeer afgesloten zoodat ook voor het j liagrijden daar een mooie gelegenheid is. j Behalve per fiets en per tilbury zal ook a ingrijden op het losse paard op het pro- iam komen. Dan Gondelvaart; wat een 1 jjzondere attractie is. De lichtstoet bo- jjoft mede interessant te worden. Men rachtte voor opgave bij het bestuur niet i i lang. WOUBRUGGE. Door den bliksem. De heer v. d. Berg ilhier, die vorige week in den tuin van den I lokter getroffen werd door den bliksem, k y gisteren aan de brandwonden overle- i jen. Schouw. B. en W. dezer gemeente lebben besloten dit jaar de schouw over Ie Woudwatering enz. te houden op 1 tl September a.s. ZILK. De Kerk. De werkzaamheden aan de l K. kerk te Zilk vorderen vlug, terwijl :et Parochiehuis reeds onder de kap is. Beide werken zijn jets groolsch voor de Zilk. De kerk zal, als deze klaar ïs, een ceraad zijn, waarbij het mooie parochie- iais keurig zal aanpassen. Bij de opening nn het laatste zal de pas opgerichte too- :eelvereeniging een uitvoering geven van iet mooie tooneelstuk „Herminegild", ge- rolgd door „Barbier-Brugwachter". Wij twijfelen niet, of een en ander zad een goed verloop hebben, daar de voorbcrei- Zende maatregelen uitstekend zijn. Volksfeesten. De jaarlijksche sckool- in volksfeesten te Zilk zijn om bijzondere i redenen verzet moeten worden eiï zullen thans plaats hebben Woensdag 6 en Don- derdag 7 October. Bij deze gelegenheid tal de nieuw opgerichte R. K. muziekver- teeniging voor het eerst de medewer- Jking verleenen, hetgeen dus voor Zilk een t groofe vooruitgang beteekent. UE Ri J^STREElT ALPHEN AAN DEN RIJN. Aangereden. In de Raadhuisstraat i «erd zekere bejaarde B. gisteren aangere- aen door een met honden bespannen bela- 1 den broodwagen. B kwam te vallen waar- door hij een der wielen over het been kreeg, zoodat zijn voet inwondig werd ge- 1 kneusd, de wagen kantelde waardoor de 1 iahoud, brooden, op straat terecht kwam. B. werd binnengedragen bij den groenten- tandelaar v. E. waar Dr. de G. geneeskun- fice hulp verleende. Te water. Nabij Gouwsluis geraakte gisterenmiddag een sleepers wagen, bela-» i ien met heipalen, te water. Met behulp van angerukt materieel werd het vrachtje uit iet water gehaald. BODEGRAVEN. Voetbal. Bodegraven II behaalde door ?en 32 zege op Waddinxveen I den eer- ten prijs in Afd. I op de seriewedstTijden in laatstgenoemde vereeniging. Geboren: Alida Catharina cL van C. t Snel en A. Kres. Ondertrouwd: Pieter van de Pol 11 j. en M. Zwijnenburg 35 j. Getrouwd: P. F. van Noort 28 j. en 'J [Kragenburg 28 j. Gevestigd: B. v. Dieren en gezin van Oldebroek. J. v. d. Giesen van Drie bergen. Vertrokken: Wed. J. Walraven naar Nieuwkoop. J. M. Vonk naar Alphen aan den Rijn. A. Tienesmann naar Osnabruck. BOSKOOP. Bloemenhandel. De handel in afge sneden bloemen, was in de afgeloopen week goed, de prijzen waren vooral wat be treft de rozen ook goed. Ophelia 2052 cent, Golden Ophelia 2760 cent, Marcel Rouger 3090 ct., Hadley 70601.20, Cl. Pernet 5096 cent, Columbia 4680 cent, Butterfly 3051 cent. Wilhelm Ivor- des 3050 cent, Bouche 2652 cent, Ro- salandia 3052 cent, Polygantharozen 12 25 cent, alles per bos van 10 stuks. Di versen per bos: Dahlia's gr. bl. 1530 ct., id. kl. bl. 518 cent. Gladiolen 617 ct., Anjers 2060 cent, Asparagus 942 ct., Montbretia 24 cent, Phlox 36 ct., Lelies 414 cent per tak. Geboren: Reinalda Anna Maria d. van A. G. Vreeburg en M. M. de Korte. Cornelia Maria d. van J. v. d. Velden en J. Boogaards. Hendrik Jan, z. van J. Brouwer en G. van Dommelen. Jan z. van J. Domburg en J. M. Metselaar. Getrouwd: C. A. Metselaard j. en M. Niehot 25 j. A. Endeveld 26 j. en N. do Groot 26 j. Overleden: Jecob de Goede 42 j. Marrigje do Jong, wed. van H. van Tol 88 j. J. M. C. A. Wuf wed. van J. W. van Groos 79 j. NIEUWKOOP. Procedure contra Rijnland. Op 14 October zal het twee jaren geleden zijn, dat aan de Rechtbank te 's-Gravenhage de conclusie van eisch overhandigd is in za ke het verzet van den Polder Nieuwkoop en Noorden, zonder dat nog iets bekend is over het verloop c.q. der zitting voor openbare behandeling. Het Nederlandsche Recht moge secuur zijn, snel werkt het niet. Proces-verbaal. Door de gemeente-po- litie alhier is tegen een vijftal personen proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding van art. 10, 2e lid van de algemeene Politieverordening dezer gemeente. (Het zich niet verwijderen langs den weg en in de richting door de politie aangegeven, boewei door deze daartoe last was gege ven). Gymnastiek. Zaterdag werd op het weiland achter café Biersma een gymna- stiekwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de Nieuwkoopsche gymnastiek ver eeniging. De le prijs werd behaald door de vereeniging „Turnlust" uit Aarlander- veen; de 2e prijs door de vereen. U. D. I. uit Zwammerdam; de 3e prijs door de vereen. „Sparta" te Uithoorn; de 4e prijs door U. D. I. 2 te Zwammerdam; de 5e prijs door de vereen. O. K. K. te Nieuw koop. Na den wedstrijd werden door do contro lecommissie, bestaande uit de keeren P. de Graaf, P. Boer, van der Neut en Se- gaar, de prijzen uitgereikt in'het café der Wed. Valkenet Schieten. Zaterdagavond werd door den Bijz. Vrijw. Landstorm een schiet wedstrijd gehouden in de Kolfbaan bij do Wed. Valkenet. De prijzen werden behaald als volgt; le prijs A. van Houten; 2e pr. H. Schellingerhout; 3e pr. C. Slingerland; 4e pr. S. v. Leeuwen; 5e pr. D. Nieuwen- huizen. Van de 6e prijs zal de uitslag volgende week worden uitgemaakt, door dat een gelijk aantal punten werd behaald door L. Hoek en G. Blom. Te water. Gisteren geraakte de dienstbode van v. d. W., die op de stoep aan het werk wa9, voorover te water. Haar zuster, die in de nabijheid was en het ongeval bemerkte, wist haar met veel moeite te redden. Gevestigd: Mej. W. A. den Rappen van Amsterdam. C. de Jong en gezin van Hilversum. G. van Rossenberg en echtgen. van Ter-Aar. J. F. S. Doms- dorf, van Wamel. Mej. de Wed. J. Walraven geb. Butot van Bodegraven. J. Stein van Zevenhoven. Vertrokken: A. de Lange naar Nieu wer Amstel. Mej. W. Hoff naar Diea- sen. P. G. van Vliet en gezin naar Zeg veld. A. Spring in 't Veld naar Nieuw- veen. M. J. van den Helder naar Mont- foort. S. Griffioen en gezin naar Woer den. W. A. Lunding naar Harmeien. FEUILLETON. Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). I. Angstige kreten om bulp als van iemand doodsnood, afgewisseld door het ge daas en gesis van een wild dier, verbraken fe diepe stilte van het woeste Canadee ss woud. Aan den voet van oen helling lag loid Robert Willowby, een jong Engelschman, tot gebroken arm en zwa^r verstuikte '"'eten en eenige ellen van hem af zat een "aadaardige lynx gevangen in een val, die *a trapper (vallen-zetter) daar in de diep- neergelegd had om wild te bemachtigen. •Sinds den vroegen morgen had hij daar Plegen. In de opwinding van de jacht was hij, "bekend met de terreinvorming van het 'ud, hals over kop langs de helling naar «leden getuimeld. Zijn geladen geweer hem daarbij uit do hand gevlogen en evenals zijn knapzak, die zijn mond"- torraad bevatte, ver buiten zijn bereik. Hoop, dat de trapper zou komen om in vallen na te zien en dat die hem dan vinden, had hij allengs laten varen. De Hegon te dalen en de angst, dat hij geheelen nacht in de nabijheid van *n onguur beest zou moeten doorbren- a. martelde hem geweldig. Daarbij ver- hij van pijn en versmachtte hij van dorst. Hij werd koortsig en in zijn verhit brein stegen allerlei koortsphantasieën op. Hij bevond zich op het kasteel van zijn oom in gezelschap van lady Sylvia met wie hij zich weldra zou verloven. Het was Zondag en hij hoorde het klokje luiden van het oude Anglicaansche dorpskerkje, waarin hij altijd den dienst bijwoonde. De familie ging er heen per rijtuig, maar hij en Sylvia gingen te voet. Daar op eens hoorde hij langs den weg het geblaas van een wilde kat Hij ontwaakte uit zijn halve verdooving en het laatste, dat hij gedroomd had, werd in eens werkelijkheid. Die valsche lynx rukte en trok harder dan te voren om los te komen en blies kwaadaardiger, dan hij ooit gedaan had en deed uitval op uitval naar den kant, waar hij lag. „Help! Help!" Maar niemand hoorde hem. „Mijn God, wees mij genadig en haast U om mij te helpen," zoo bad hij eenige keeren achtereen en viel dan in een halve bezwijming. Het geluid van voetstappen deed hem er uit ontwaken. Hij sloeg de oogen op en zag iemand aan den rand van de helling staan. Het was een meisje met ravenzwart haar. dat in lange golven over haar schou ders en rug viel. Haar bloote voeten kwa men te voorschijn onder een wollen jurk, waarover op Indiaansche wijze een deken was geslagen. Een mand op haar rug en de hengel in haar hand toonden duidelijk waarmede ze bezig was geweest. De hoop op hulp en verlossing ontwaak ten in Roberts hart. „Help me ter liefde Gods!" riep hij. „Tk sterf!" D. J. de Jong naer Lopik. A Blaazer naar Alphen aan den Rijn. A. P. L. Jon kergouw naar Druten. I NOORDEN. Wilhelmlna-vereenlging. Donderdag avond vergaderden verschillende ingezete nen alhier in het café van den heer A. Kuijf ten einde te geraken tot oprichting van een Wilhelminavereeniging ter plaat se. De heer A. J. den Hartog nam het woord en lichtte het doel der bijeenkomst toe. Hierna werd tot verkiezing van een voorloopig bestuur overgegaan. Gekozen werden de heeren Th. Mourits, B. P. .T. Koole, A. J. den Hartog, A. Zuij- dervliet, J. Zuijdervliet, L. van Leeuwen, Z. Otto, J. J. van den Bosch, J. Tersteeg, J. Otto, J. L. van der Zwet, G. do Jong, J. D. van den Helder, J. C. Fransen, G. D. van Noort en J. H. Wendel. WOERDEN. Personalia. De heer Lambcrout, on derwijzer aan de R. K. Jongensschool al hier, slaagde te 's-Gravenhage voor het Hoofdakte-examen. R. K. Volksbond. De R. K. Volks bond vergaderde Zondagavond onder voorzitterschap van den beer G. Blanken steen. Mededeoling werd gedaan, dat do ver gadering ter bespreking voor de winter provisie zal gehouden worden a.s. Zater dagavond, en dat indien nog loten go- wenscht worden ten bate van Herwonnen Levenskracht deze tot 10 Sept. bij den so- cretaris verkrijgbaar zijn. Verschillende ingekomen stukken wor den behandeld; op een circulaire, betref fende het le vieren Eeuwfeest van den II. St. Franciscus, hetgeen te 's-Hcrtogen- bosch gehouden zal worden, wordt do eerstvolgende vergadering teruggekomen. Van den Cenlralen Raad was het hoop vol stemmende bericht binnengekomen, dat hot aantal leden van den Bond steeds crescendo gaat. Door den Voorz. wordt verslag uitge bracht van de vergadering van den Cen- tralen Raad. Het door het Bondsbestuur ingediende voorstel, betreffende bet aanstellen van bozoldigde bestuurders, ondervond spe ciaal door de kleinere afdeelingen veel tegenkanting. Een: ander voorstel zal worden ingediend. Bij de rondvraag wordt door een der leden verzocht voor spoedige samenstel ling van het winterprogram to willen zorg dragen. Eenige attracties op de bij eenkomsten zouden door de leden zeer op prijs worden gesteld. Door den Eerw. Adviseur wordt de ver gadering met gebed gesloten. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Overreden en gedood. Men meldt uit Bergen dp Zoom aan de „Msbd.": Maandagmorgen te ongeveer half 11 kwam de vrachtauto van de firma Havermans over den Antwerpschen weg gereden. Toen hij een kar wilde passeeren stak tegelijkertijd mej. do Waal den straat weg over. De chauffeur, die signalen gaf, trachtte onmiddellijk zijn wagon tot stil stand te brengen. Pogingen, om de vrouw le ontwijken, gelukten niet, zoodat zij mol den auto in botsing kwam. Dadelijk werd zij in haar woning bin nengedragen en werd geestelijke en genees kundige hulp ontboden. Na ongeveer een kwartier is de vrouw aan de bekomen verwondingen overleden. Volgens omstanders treft den chauffeur geen schuld Gistermiddag te kwart over twaalf is te Ederveen het 7-jarig dochtertje van-den landbouwer Wdoor een auto aangereden en zwaar verwond. Een juist passeerende geneesheer constateerde schedelbreuk. De kleine werd naar het huls van hare ouders gedragen, waar het kort na aankomst overleed. Kind uit den Ireln gevallen. Even voor het station Veenendaal H. IJ. S. M. ging plotseling een portier I09 van een der coupé's van den trein die 6 uur 50 aldaar arriveert, waardoor een jongetje van ongeveer 5 jaar uit den in vollen gang Een oogenblik later stond ze naa3t hem en keek hem aan, vol medelijden. „Waar ben je gewond Ze sprak En gelsch, dat wilde meisje, dat zooveel geleek op een Indiaansche. „Arm gebroken! Been gekneusd! Geef me wat drinken!" En hij wees naar zijn knapzak. Ze haalde een flesch, gevuld met water uit de mand, bevochtigde zijn lippen en wiesch hem het gezicht. Daar knapte hij geheel op. Dan opende ze den knapzak nam de whiskyflesch, liet hem er een paar teugen uit nemen en gaf hem vervolgens een paar beschuiten. Toén zei ze: „Ik ga Mammie halen en dan zullen we je hier gauw vandaan bren gen.' „O, ga toch niet weg! Laat me toch niet alleen!" riep hij in zenuwachtige opwin ding, veroorzaakt door uitputting en angst. „Laat me toch niet alleen met dat wilde beest!" En hij wees naar den lynx. Zij keek hem verwonderd aan. „O, be doel je hem? Hij kan je geen kwaad doen. Wacht, daar zie ik je geweer. Geladen ook?" En dan op verwijtenden toon: ,,'t Is een wonder, dat het niet afgegaan is, toen je viel!" Een korte knal en de lynx zou nooit meer probecren naar Roberts beenen te happen. „Wie ter wereld ben je?" vroeg hij. „Stella uit het boschMaar luister nou eens. Je moet verstandig wezen. Ik moet hulp gaan halen en zal heel gauw ta nig zijn." „Dank u", mompelde hij en dan verloor hij weer zijn •bewustzijn, waaruit hij pas ontwaakte, toen hij stemmen In zijn nabij- zijnden trein is gevallen, meldt de „Maan dagmorgen". De vader van het ventje trok onmiddel lijk aan de noodrem. Na eenig zoeken word het ventje gevonden en met den trein naar het station vervoerd. Dr. Vergouwen was spoedig ter plaatse en constateerde geluk kig geen ernstige kneuzingen. Na verhon den te zijn konden vader en zoontje per eerst volgende gelegenheid de reis voort zetten. De portieren waren met dubbele sluiting. Op welke manier het portier is open ge gaan zal wel een onopgelost raadsel blij ven. Door een adder gebeten. Gisterenmiddag werd schipper Van Veen ie Goevorden bij het betreden van zijn schip door een adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. Veel geschrijf om een vrouw. Maar de statistiek is nu in ord el! Eén vrouw heeft een briefwisseling tus- schen liet Centraal Bureau voor de Sta tistiek on het gemeentebestuur van Venlo henevens circulaires van den Commissiaris ('er Koningin in Limburg aan allo Lim« burgscho gemeenten uitgelokt. In een speciale circulaire schrijft nl, raar de „N. Venl. Crt meldt, de Com missaris der Koningin in do provincie Lim burg het volgende aan de gemeentebestu ren dier provincie: Ik heb de eer te uwer kennis (e brengen, dat (le directeur van het centraal bureau '.oor de statistiek mij bij schrijven d.rt. 1G Augustus jl. no. 815 afdceling T, heeft me degedeeld, dat hem uit een nadere, met h*t gemeentebestuur van Venlo gevoerde brief wisseling over het bevolkingscijfer is ge bleken, dat het aantal uit die gemeente ver trokken vrouwen over 1925 nog met 1 dient te worden vermeerderd en alzoo moot worden gebracht op 919. Dientengevolge moet het aantal vrouwen met 1 verminderen en het bevolkingscijfer van Venlo op 31 Dcc 1925 opnieuw wor den vastgesteld op 10843 mannen. 11336 vrouwen, totaal 22179. In verband met het voorafgaande be hoort het bevolkingscijfed dezer provincie op laatstgemeld tijdstip te worden bepaald op 252.344 mannen, 242 913 vrouwen, to taal 495.757. Branden Te Val kens waard is een loods van hotel Du Commerce, waarin hooi. stroo en graan lagen opgestapeld tot den grond toe afgebrand De schade wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt Zalerdagmidag is de boerderij van A Snijder te Haast hij Heerenveen afgebrand Er is slechts weinig gered; 7 varkens kwa men in de vlammen om. De oorzaak is ver moedelijk hooihroei, verzekering dekt de schade. De geheimzinnige geschiedenis met de chèque van 245.000 gld. In aansluiting aan ons bericht in zake de verdwijning van de ohèque ter waarde van 245.000, kan worden gemold, dat de afzendster is de Bankaktien Gesellschnll Trenca T, Wallemerstrasse 4 le Weenon Men denkt dat men met een „grap" te doen heeft. De deurwaarder van Sittard niet toerekenbaar? Zooals men weet heeft do deurwaarder der gemeentebelastingen H., to Sittard, die sinds 22 Juni vermist was. zich ter beschikking van de politie gesteld. Do man geeft, naar de Limb. K. meldt, een zeer eigenaardig verhaal van wat er met hem is gebeurd. Den 22sten Juni heeft hij te Heerlen het geld geïnd en heeft tegen 4 uur het mijnkantoor verlaten. Wat er daarna met hem gebeurd is, weet hij niet. Hij was zijn geheugen totaal kwijt geraakt. Wel herinnert hij zich nog in Ilerzogenrath geweest to zijn. Wat er gebeurd is van dien datum af tot 20 Aug. is voor hem een raadsel. 20 Augustus kwam hij plotseling door opschriften en plakkaten tot de ontdek king, dat hij zich In Duisburg bevond. Aanstonds heeft hij toen een trein naar Sittard genomen. Op hem werd nog gevonden een bedrag van 550. Hij oordeelde het mogelijk, dat dit het restant was van het bedrag beid hoorde. Hij hoorde een oude Indiaan sche vrouw praten met een meisje in een taal, die hij niet verstond. Zonder veel omslag en zonder zich te sloren aan zijn gekerm stroopte de oude vrouw zijn mouw op en onderzocht den ge broken arm, dien ze met hulp van Stella zoo goed mogelijk zette en verbond met twee uitgeholde stukken boomschors, die precies om den arm pasten. Vervolgens trok ze zijn laarzen en kousen uit en be tastte de enkels, die sterk ontwricht wa ren. Die trok zo in 't lid en omzwachtelde ze met natte doeken. Toen tilden ze hem op, legden hem op een zeil, dat vastge maakt was aan twee bamboestokken, na men deze soort van draagbaar op do schouders en droegen hem, zoo voorzich tig als zo maar konden, langs een grootcr omweg naar de hut, die ze bewoonden, waar ze hom neerlegden op een bod van gedroogde bladeren en varens. Dagenlang bleef bij buiten kennis, aller lei onzin uitkramendo in de hitte van do koorts. Naarmate hij herstelde, werd ook de koorts minder en nu en dan werd bij zich bewust, dat een zachte hand hem ver bond en zag hij het gelaat van een engel voor zich. Maar somtijds keek hij in het gerimpelde gezicht van een oude vrouw met het voorkomen van een tooverhoks, die een taal sprak, welke hem als een too- verformule in de onren klonk. Op wolk oogenblik ook hij zijn oogen open deed, altijd zag hij die licks zitten in een donker hoekje van de hut, terwijl do engel dikwijls afwezig was. Eindelijk scheen hij zich alles wat met hem gebeurd was te herinneren en met zwakke stem riep hij: „Rtclla! Stella!" UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 25 Augustus Hilversum, J050 M. 12.Politieberichten. 5.007.00 Voorayondconcerl door bet H. D. O.-orkest. 7.Politieberichten. 7.15—7.45 Lezing over: Tuinbouw. 7.45 en 10.Persberichten. 8.15 Kurhausuitzending. Solistencon cert onder leiding van Prof. G. Schneo- voigt. Solist: José Iturbi, piano. 1. Clie- rubini: Ouverture „I.odoiska". ,2. Piano concert a-moll op. 62, Grieg (Allegro mo derato, Adagio, Allegro marcato), door José Iturbi. Pauzo. 3. Ravel: „Daphnis et Chloó", ballet in 1 acte. Symphonische fragmenten. 2o serie: 1. Lever du jour. 2. Pantomime. 3. Danse generale. 4. Liszt: Hongaarsche fantasie voor piano. (José Iturbi). D a v e n t r y, 1600 M. 11.201.20 Het radiokwartet en solis ten (sopraan, bariton, piano). I.202.20 Muziek van restaurant Fraa- cati. 4.20 Scène - van „Granford" en cause rie: Out of doors. 4.35 OrkestconcorL 5.20 Orgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Lichte orkestmuziek. 7.10 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Bon, weerbericht, nieuws. Lezing: A motoring week-end. 7.45 Piano composities van Bra bins. 8.Muziek. 8.20 „The sea affair end Harry Binus" 3e dcel „The island race". 8.35 Variété. E. Cooper, humorist 'aan do piano. Brookes en üepwortb, liedjes. D. Brooke, gesyncopeerde nummers. Har dy en Wilmott, vocale en instrumenta'd solisten. A. Astor, ventriloquist. it.20 liet orkevst en L. Hirsch, viool. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Concert. L. Hirsch, viool. 10.35 „Rupert of llounslow, of (ho King of Mauritania", muzikale schets van J. J. Melluish; II.2012.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s 1750 M. 12.50 Concert door het orkest Gayirfa. 5.05 Concert. 8.50 Galaconcert. Konigswusterhauaen 1300 M. 8.50 Vroolijko avond. Jugo-Slavischo Tamburiza-kapel. Brussel, 436 M. Ant werpc n, 265 M. 8.20 Fraginenton uit do opera ,,Ai'da", van Verdi. 10.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M. 1.352.50 Walsen van Strauss, door orkest. 4.20 Werken van Russische componis ten door orkest 6.20—7.50 Kamermuziek door Th. De- inetrieacu, jiiauo. H.20 Lezing. s.50 Lüns-avond. Zijn werken. I.icdjca hij de luit. van 1000, dat hij in Heerlen was gaan innen. Dit verhaal wint aan waarschijnlijkheid door de droeve omstandigheid, dat twee broers van den verdachte eveneens in hun geestvermogens gekrenkt zijn. Per taxi op het dievenpad? Do 27-jarige schilder, metselaar en rookverdrijver F. J. V. heeft tot taak een leegstaand pand aan den Heemraadsin gel te Rotterdam op te knappen. In ver band hiermede is hij in het bezit in den sleutel van de straatdeur. Zaterdagavond laat toen hij in z'n u ofc pakje in de binnenstad liep, kreeg hij op eens een inval. Ilij riep oen taxi aan en liet zicli naar het pand rijden. Bij aan komst vroeg hij den chauffeur oven te wachten. Hij haalde den sleutel voor don dag, opende (le straatdeur en verdween in hot huis. Toen do chauffeur gcruimen tijd gewacht had, zonder zijn klant terug te zien, besloot hij eens te bellen. Maar op zijn herhaald gebel verscheen niemand. De donkere oogen van het meisje zagen hem aan en met zachte stem zei ze: „Ja, vreomdeling! Wat is er?" „Waar ben ik? Is mijn arm nl boter? En mijn beenen? Die kan ik een beetje bewe gen, maar mijn arm nog niet. Wat een stonmlerik was ik! Wie past me op?" Stella legde haar vinger cp zijn lippen en zei: „Je mag nog niet praten. Je bent aan do beterhand, maar je moet jo knlm hou den.... Mammy geef hem wat te drin ken." En de oude vrouw liet hem dadelijk een zoet drankje innemen, waarna hij erg rustig werd en geen neiging meer vooldo cm verder te vragen. Evon had hij nog tijd om to deuken: „Tk geloof, dat het oudo wijf me vergif ingegeven heeft."' maar torn viel hij in slaap en werd eerst wakker, toen den volgenden morgen <lc zon do hut verlichtte en dc frisschc morgenlucht door de openstaande deur nuar binnen stroomdo Nu riep hij weer om Stella en deze ver telde hem, hoe hij van de helling was ge vallen, en hoe zij hem gevonden had vlak bij de val, waarin de lynx gevangen zat. „Maar wie ben je?" vroeg hij. „Woon jo hier alleen? Zou je niet bang worden, als hier een wolf of ander wild beest kwam?" Stella richtte haar hoofd trotsch op. „Bang? Ik weet niet, wat je bedoelt. Waarom zou ik bang wezen? Ik heb dit", cn ze toonde hem een groot scherp dolk mes, „en ik loop haast altijd met een ge weer; maar toen ik uit visschen ging, lmd ik liet thuis gelaten, omdat ik dacht, dat is 't niet noodig zou hebben, t' \Va9 ge lukkig, dat u er een hadt, omdat u zoo verschrikkelijk bang was voor dien lynx. (Wordt vervolgd). J

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3