Sonder zich tol excessen te laten verlei den. Op een zeer langduii; o staking kan naar alle waarschijnlijkheid gerekend worden. Kr worden voorbereidingen getroffen voor 'do steunuitkeeringen aan do stakers. De ongehuwde georganiseerde arbeiders, wier nitkeoring niet voldoende is om hun kost geld to betalen, kunnen naar hun ouders gaan. Do uitkeoring word! hun dan toege zonden. Bemiddelingspogingen. Naar wij vernemen heeft de Rijksbe middelaar, TI. A. van IJsselsteyn do par tijen, betrokken bij het conflict bij Heemaf, opgeroepen tol een bespreking op Donder dag 26 Augustus a.s. Hei conflict aan den Langedijk duurt vaort In do gistermiddag gehouden vergade ring der transportarbeidersorganisalie te Noord-Scharwoude, is eenstemmig besloten de nieuwe voorstellen van de werkgevers in het groenten-transportbedrijf te verwer pen. Do strijd dunrt dus onveranderd voort. Dreigend conflict in de metaalindustrie. Aan do motorenfabrick „Bolnes" onder Krimpen a. d. I.ck dreigt oen loonconflict Door do plaatselijke afdeeling van den Me- taatbewerkersbond was gevraagd het loon yoor do geschoolde arbeiders te verhoo- gen tot 55 cent per uur, voor do onge- eehooldo tot 45 cent per uur. Op het oogen- hlik bedragen deze loonen resp. 48 cent en 83 cent. Op dit verzoek werd niet inge gaan. Twintig arbeiders kregen daarna op 14 Aug aanzegging, dat zij wegens slapte met ingang van 21 Augustus waren ontslagen. Naar de Metaalbewerkersbond mededeelt, heerscht er echter geen slapte in de fabriek, is er integendeel druk werk. De directie, zoo wordt gezegd, heeft dan ook op 14 Augustus reeds andere arbeiders aangenomen, om op 26 Aug. te werk te worden gesteld. Maandag is het afdelingsbestuur Rot terdam van den Alg. Ned. Bond van Me taalbewerkers met een bestuurder te Krim pen a. d. Lek naar do directie gegaan, met verzoek een onderhoud over deze kwestie te mogen hebben. De directie heeft de be stuurders echter, naar de „Tel." meldt, niet kunnen ontvangen, waarop met het personeel werd vergaderd en do bestuur ders opdracht ontvingen een schrijven tot de directie te richten met do mcdedec- linp, dat vóór Woensdagavond de ontsla gen ingetrokken moesten worden, daar an ders een conflict onvermijdelijk zou zijn. Daar geen antwoord op dit schrijven is ontvangen, heeft men Woensdagavond opnieuw een vergadering gehouden, waar in met algcmcene stemme, werd besloten tot het zenden van een ultimatum op kor ten termijn. Daarin wordt gezegd, dat In dien vóór 21 Augustus a.s. de ontslagen niet zijn ingetrokken, het werk met ingang van Maandag 23 Augustus wordt gestaakt. Ui! dc Textielindustrie. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bund van Textielarbeiders „Do Een dracht", heeft aan de directie der Henge- loscho Bondweverij verzocht dc loonen der npparatenververs op 60 ct. en der streng- vorvers op 58 ct. per uur te brengen, als ze een leeftijd van 23 jaren bereikt heb ben. liet bestuur der Twentsch-Gcldersclie Fabrikanlcnvereeniging heeft daarop be richt, dat het na onderzoek is gebleken, dat de loonen der volslagen, vlijtige ar beiders niet slechts conform, doch zelfs boven de richtloonen zijn. De besturen van do Eendracht, van de Federatie en van den Neutralen Bond hebben op dit schrijven aan de directie geantwoord, dat bet, afgezien van het feit, of zij nog met een richtloon te maken hebben, in elk ge val niet juist is, dat do ververs de richt loonen kunnen verdienon. Het hoogste loon is 25,78 en volgens het hoogste richtloon 25.81; het laagste richtloon Is 21.65, terwijl een deel der ververs 16 80, /19.20 en ƒ20.1.6 verdienen. Nog is gevraagd de periodieke verhoo ging voor het jeugdig personeel om de 3 maanden to doen plaats hebben, opdat die op 23-jarigen leeftijd het gemiddelde loon bunnen halen. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Nedcrlaagwedsfrijden V. V. L. Zondag a.s. worden de nederlaagwed- etrijden weer voortgezet met den wedstrijd V. V. L.Edoh 3 om 2.30 uur. Edoh heeft ïeeds bewezen een goede ploeg te zijn, zoo dat het een spannende en mooie wedstrijd belooft te worden. Om 1 uur speelt V. V. L. II een wedstrijd 'legen Blauw-Zwart III. LAWNTENNIS. Int. kampioenschappen te Schevcnlngen. Gisteren werden do intern, tenniskam pioenschappen op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen voortgezet. De uitslagen luiden: Hoeren enkelspel: le ronde: G. Caslen- idijk si. J. W. Bartelds 6—0, 6—3; D. Slralem sl. G. W. Scheurleer 61, 62; 2e ronde: E. lliggs sl. Mr. M. C. Sig mond 6—3, 6—4; G. Castendijk sl. N. G. 'J Steffelaar 6—1, 6—1; W. Marienkelle el. 1). Slralem 0—6, 64, 6—2; II. Wet- *r! sl. E. Halkema 7—5, 7—5; Dr. H. O. !Be!iren sl. E. L. Sarkic-s 8—6, 46, 62: 0. Leembruggen sl. L. Eykendal 75, 6—0; 3e ronde: E. Higgs sl. Ir. R. Naula 63, 63, G1; Jhr. C. van Lennep sl. Dr. II. O. liehren 6—2, 6—2, 0—4; M. .Wetselaar sl. G. Leembruggen 16, 62, 2—0, 62, 20 (toruggelr.) Dames enkelspel: le ronde: mevr. M. Straub-Jansen sL mej. T de Jong 62, 6—2; Fr. Lent sl. mcj. N. Buysen 63, 6—0; 2o ronde: mej. Rollin Couquerquo sl. Ipevr. Wetselaar 6—0, 62; mevr. M. Straub-Janscn sl. Fr. M. Taunay 64, 62; mej. L. Polano sl. P. Koeno 64, 6i; mcj. A. Zoethout sl. Jkvr. A. Seiiim- mclpenninck van der Oye 60, 63; mej. M. Rollin Couquerque sl. jkvr. A. Schim- mclpenninck van dor Oye 60, 60; 3e ronde: mej. A. Zoethout sl. J. van Dussel- dorf 63, 86. Hoeren dubbelspel: le ronde: Mr. M. C. Sigmond en G. Castendijk sl. G. van Haeften en Palszrycken 6—1, G1; D. Slralem en G. Leembruggen sl. R. van Lennep en H. Broese van Groenou 63, 75; 2e ronde: Dr. H. O. Behren en H. Wetzel sl. E. L. Sarkies en F. Overeynder 75, 63; Mr. M. G. Sigmond cn G. Castendijk sl. W. Marienkelle en L. Eyken dal 07, 75; 3o ronde: Ir. R. Nauta en E. Higgs sl. A. J. van der Steun en J. W. fiarlels 6—2, 6—3, 6—1; Dr. H. O. Behren en H. Wetzel sl. A. Roos terboom en J. P. W. Poles 6—2, 6—2, 6—0. Dames dubbelspel: mej. N. Cantor en mej. C. Bauduin sl. mej. A. James en mcj. M. Wal 6—1, 6—2 Gemengd dubbelspel: eerste ronde: D. Slralem en mevr. De Gruyn Kops sL J. M. Overynder en mcj. F. J. V. Düsseldorf 61, 6—0; A. v. d. Hummes en mej. N. Cantor sl. mr. Pol vliet en Fr. Bender Lounes 61, C0. CRICKET. H.D.V.SL.C.C. Met 6 spelers van het eerste en 5 nieu welingen in het elftal, reisde L.C.C. naar Schiedam, waar een met 3 V.O.C.-spelers versterkt Ilermcs III haar ontving. Dc aanval van L.C.C. was zwak cn Her mes sloeg er 166 runs op. Dc V.O.C.'erVan der Wolf, een veelbelovend jonge speler, was topscorer met 41 runs, Günlag 34, do Jong 20, Vledder 10, Van Bokhoven 11, van Senas 9, Brounfs 4, van Sont, Mulle, Kerkhoff cn Papenbuise 0. Extra's 28. P. de Vrind bowlde 570, Segaar 426 ("prachtige cijfers voor iemand die geen speciaal bowler is), Van Es 0—20, Eicii- horn 125, den Holder 01. Dank zij Van Schie (26), Mcfoch (12) en Eichhorn (11) wist L.C.C. op 't goede bow ïen 83 runs te maken, waartoe A. van Es met 8, P. do Vrind met 7, Segaar met 5, den Holder met 4; Laman, J. do Vrind en B. de Vrind (not out) 1 hun steentje bij droegen. F. van Es sneuvelde voor 0 en er waren 7-Extra's. Vledder bowlde 323, Gönlag 422, Rrounls 111, van Boekhoven 115 cn Van Son 05. Do Schiedammers wonnen dus met 83 runs op de eerste innings. Zondag a.s. speelt Ajax I In Amsterdam haar laatste competitiewedstrijd tegen V. V.V. Na een slecht begin is V.V.V. er be ter ingekomen en we voorzien dan ook weer een nederlaag voor onze stadgenoo- ten. Laten zij zorgen dat 't geen innings nederlaag wordt. Volgende weel» Dinsdag gaat oen Ajax- tcara naar Hermes. D.V.S. Woensdag thuis legen V.O.C. Donderdag thuis tegen H.C.C on Vrijdag Phoenix uit. Een zeer produc tieve week dusl Maandag 30 en Dinsdag Si dezer staat dan weer op het programma van Ajax I een tweedaagsche wedstrijd logon in Hol land wonende Engelschen. ROEIEN. De Europeesche kampioenschappen. De inschrijvingen voor de Europeesche rooi kampioenschappen luiden als volgt Sciff: Zwitserland, Holland, Italië, Po len, Tsjecho-SIowakije en Hongarije. Doublescull: België, Frankrijk, Italië en onder voorbehoud Zwitserland. Twee zonder stuurman: België, Holland Italië en Zwitserland. Twee met stuurman: België, Holland, Italië en Zwitserland. Vier zonder stuurman: Holland, Italië en Zwitserland. Vier met stuurman: België, Frankrijk, Holland, Italië, Polen, Portugal, Zwit serland en Spanje. Acht: België, Frankrijk, Holland, Italië, Polen, Zwitserland en Spanje. De Pcrtugeesche vier is reeds le Luzern gearriveerd. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. De uitslagen van gisteravond luiden: Wedstrijd voor amateurs over 6 K.M.: 1. Piets 6 pnt.; 2. Brilman 4 pnt.; 3. Van der Heiden en Klundert 3 pnt.; 5. Hijze- 1 end oor n cn Lamens 1 pnt. Wedstrijd met safety gangmaking over 20 ronden: 1. M. v. d. Wulp; 2. L. Buis op 100 M. Sprinlwedstrijd opi den „J. Edenprijs": le rit: 1. Michard; 2. Bossi op 2 1. 2e rit: 1. Moeskops; 2. Schilles, 3 1. 3g rit: 1. Kaufmami; 2. Bossi, 1 wiel. 4o rit: 1. Moeskops; 2. Michard, 30 M. 5o rit: 1. Bossi; 2. Schilles, i wiel. Co rit: 1. Ivaufmann; 2. Michard, hand. 7o rit: 1. Moeskops; 2. Bossi, 1 wiel. 8e ril: 1. Kaufmann; 2. Schilles, i wiel. 9o rit: 1. Schilles; 2. Michard, 1 wiel. lOo rit: 1. Moeskops; 2. Kaufmann, 15 Meter. ExtTa-ril: 1. Bossi; 2. Michard (hand breedte); 3. Schilles. Totaal resultaat; 1. Moeskops 4 rat.; 2. Kaufmann 5 pnt.; 3. Bossi 7 pnt.; 4. Mi chard 7 pnt.; 5. Schilles 7 pnt. Wedstrijd achter motoren om don „Cor- dang'-prijs: lo rit over 20 K.M.: 1. Linart (Pasquier Sr.) in 15 min. 58 1/5 sec.; 2. Snoek (Kaser) op 150 M.; 3. Ganay (Pas quier Jr.) op 390 M.; 4. Saldow (Junge- burth) op 1900 M.; 2e rit over 30 K.M 1. Snoek in 23 min. 7 1/5 sec.; 2. Linart op 10 M.; 3. Ganay op 200 M.; 4. Saldow op 320 M. 8c rit over 40 K.M.: 1. Linart in 31 min. 26 1/5 sec.; 2. Snoek 30 M.; 8. Ganay 200 M 4. Saldow 420 M. Totaal resultaat: 1. Linart 4 pnt.; 2. Snoek 5 pnt.; 3. Ganay 9 pnt.; 4. Saldow 12 punten. SCHIETEN. Leidsche Burgerwacht. De Leidsche Burgerwacht-vijftallen, die op li September a.s. te 's-Gravenhage zul len deelnemen aan de Provinciale wedstrij den zijn als volgt samengesteld: Afd. B.: 1. J. v. Staveren Jr.; 2. Ph. van der Drift; 3. G. P. Kok; 4. D. Bergman; 5. D de Gunst. Afd. C.: 1. H. v. d. Velden; 2. J. P. Koo reman; 3. D. Haverkorn; 4. H. van Benten 5. W. Alphenaar. lste Res. Barendse, 2e Res. Van Muijcn, 3e Res. De Lange, 4de Res. Devilee. BILJARTEN. Jaarvergadering Leidsche Biljartbond. Bij de gehouden jaarvergadering van den L. B. B. bleek het ledental iets voor uitgegaan te zijn. Ook het algemeen club gemiddelde was vooruitgegaan, terwijl 2 nieuwe vcreenigingen zich hadden aange sloten. Nadat dcor den voorzitter met een har- lelijk woord do diverse gewonnen prijzen waren uitgereikt, werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur. Het afgetreden bestuur werd bij acclamatie herbenoemd en luidt als volgt: M. Kulk, voorzitter, A. J. Offenberg, secretaris, B. de Roo, pen ningmeester. Do competitie blijft onveranderd, dus iedere club, speelt 1 uit- en 1 thuiswed strijd, en het totaal aantal behaalde ca ramboles beslist. Bij gelijk aantal behaalde caramboles moeten de betrokken vereeni- gingen elkander nogmaals ontmoeten. Dit laatste nader te regelen door het bestuur. De competitie vangt aan 1 October, en de inschrijving hiervoor sluit 15 Septem ber e.k. LUCHTVAART Dc vliegdemonsiratïes le 's-Gravenhage. Zullen ze kunnen doorgaan? Wij hebben reeds gemeld dat a.s. Zon dag vliegdeanonslraties gegeven zullen worden op een terrein aan den Trekweg achter do Gasfabriek te 's-Gravenhage. Frau Marguaret Baumgart zal des mid dags om RVee uur opstijgen met een Mont- golfière, gevuld mot heele lucht. Bovendien komen er drie vliegmachines, waarihede de Duitscho oorlogsvliegers Baumgart, Raab, Felmy en Oppenhorst zullen de- monslrceren. De .piloct Schneider uit Ham burg zal twee parachute-sprongen maken. Het gezelschap reist onder auspiciën van de Süddeutsche Sport fluggesell- schaft cn zal na den Haag in Amsterdam en nog 8 andere steden van ons land de mons trecren. De organisators hebben zicli om toe stemming tot het gemeentebestuur gewend Zooals bekend is zijn onze autoriteiten niet gebrand op dergelijke gevaarlijke vertooningen. Onverbiddelijk afwijzen wil len zij echter óok niet. Daarom is, naar wij vernemen, betzelfde standpunt inge nomen als bij do bokswedstrijden. Boks wedstrijden zijn toegestaan, mits zij on der leiding en controle staan van den Ne- derlandscben Boksbond. Zoo zal dezen sportvliegers vergunning worden verleend huu toeren te vertoonen mits de K. L. M. zich met de leiding en controle wil belasten. Naar het „Vad." meent te weten zal dc K. L. M. daartoo niet bereid zijn. Het schijnt, dat de organisators zich al tot Waalhaven en Schiphol hebben ge wend, maar ook daar geen medewerking hebben kunnen krijgen. De onderhandelin gen zijn nog in vollen gang. Do Duil- schers geven den moed niet op. Maar het is nog niet zeker, dat zij zullen slagen. De noodlottige serie. Wederom een vliegtuig noergeslort. Gisteren heeft opnieuw een vliegongeluk plaats gehad, thans bij Gloucester, waar tijdens een proefvlucht een vliegtuig js neergestort en in brand gerankte. De be stuurder werd gedood. Thans ook de piloot overleden De Fransche piloot van het vliegtuig van den dienst Parijs^-Londen, dal gisteren verongelukte, Is in het ziekenhuis overle den. Hei vliegfuigenongeluk bij Lympne. Volgens latere berichten over het vlieg ongeluk bij Lympne zijn er twee passa giers en niet een, zooals aanvankelijk ge meld, om het leven gekomen, terwijl het aantal gewonden 12 bedraagt. De passa giers waren in hoofdzaak Amerikaanschc reizigers. Een der gedooden is een Ame rikaan, de andere een Italiaan. Reuter seint nog uit Londen: De over blijfselen van het passagiersvliegtuig Pa rijsLonden", dat Woensdag bij Lympne neerstortte, zijn den geheelen nacht door politie bewaakt. Geen enkel onbevoegd persoon mocht er bij' komen. Deskundigen van het ministerie van luchtvaart begaven zich in den vroegen morgen naar het ter rein van de ramp, teneinde een nauwkeu rig ondei'zoek in le stellen. Gemeld wordt dat de gewonden, die in het ziekenhuis van Folkestone zijn onder gebracht, op bevredigende jvijze vooruit gaan, behalve de bestuurder, wiens toe stand zeer ernstig is. Per vliegluig naar de Zuidpool. Een bericht uit Buenos Aires meldt, dal de aldaar wonende onderzoekingsreiziger Paul, een Oostenrijker, van plan is in Oc tober een expeditie per vliegtuig naar de Zuidpool te ondernemen. Geen vliegveld te Oirschot? Het bericht, dat er plannen bestaan om te Oirschot een vliegveld aan te leggen, wordt door de „Tel." onjuist genoemd. Evenmin is er sprake van, dat reeds aankoop van gronden heeft plaats gehad. oüoEmftys Unie van R. K. Studentcn-Vereenigingen. De president van de Unie van R." K. Studenlen-Vereenigingen in Nederland, Ir. P. Kok is afgetreden en wordt opge volgd door F. Th. A. Tellegen te Delft. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Augustus a. s waargenomen door de apotheken van do H.n.: D. J. van Driesum, Mare 76. telefoon 496 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 17i telefoon 502. RECE-SÏZAKEM Een incidentje. In de zitting van de Haarlemschc recht bank heeft gisteren een incident plaats gehad. Bij een verduisteringszaakje maak te de verdediger, mr. Rijke, de opmer king dat hier vermoedelijk iemand in de gevangenis zal gaan wegens een verduis tering van 1300, waarvan een 1000 door borgstelling is gedekt, tei-wijl in de stad een zaak bekend is, waarbij een mil- lioen gulden is verdwenen, in welke zaak geen vervolging wordt ingesteld. De vertegenwoordiger van het O. M, mr. Hoyer, zeide dat do verdediger onge paste criliek oefende op het O. M. Het kon de verdediger niet bekend zijn of er al een onderzoek ingesteld is en of er alsnog een vervolging zal worden ingesteld. De verdediger zeide nog dat hij geen criliek had bedoeld op dezen officier van justitie en trok tenslotte zijn woorden in. Sfraatroovers veroordeeld. De Haarlemsche rechtbank deed gister morgen uitspraak in de zaak tegen twee personen, die op Zaterdag 26 Juni j.l. een melkhandelaar le Vijfhuizen hadden ge poogd te berooven. Een van hen werd veroordeeld tot 21 jaar gevangenisstraf, do andere tot lï jaar gevangenisstraf. De eisch was resp. 4- en 3 jaar gevangenis straf, met aftrek van voorarrest. De diefstal Lij cis Haarlemsche Bank. De straizaak tegen den vroegeren be diende van do Haaxlemscbe Bank, ver dacht van diefstal van 2500 ten nadeelo van die bank, zal 2 September a.s. door de Haarlemsche rechtbank verder behan deld worden. Op verzoek van den verde diger werd indertijd door de rechtbank bevolen een onderzoek naar beklaagdes geestvermogens in te stellen. Mishandeling. Voor de Rotterdamsche rechtbank werd gisteren behandeld de zaak tegen den 27- jarigen veehoudersknecht H. T. uit R e e u w ij k, welke door den politierechter naar de volle kamer was verwezen. Den verdachte wordt ten laste gelegd eenvoudige mishandeling van de dienst bode klaart je Meyvogel, die inmiddels is overleden. Daar het vermoeden bestond, dat het meisje overleden was aan de ge volgen van den klap, die zij van T. gekre gen had, was de zaak destijds verwezen. T. vertelt, dat hij in Nov. 1925 beneden kwam, toen de boerin ruzie had met de meid. Toen de meid op een opmerking van hem, ook hem een brutaal antwoord gaf en zijn fiets op den grond gooide, heeft bij baar een klap op de wang gege ven. Bewusteloos is zij daarvan niet ge worden. Wel beeft hij later vernomen, dat het meisje in hi?t hooi is gaan liggen en er den geheelen nacht gebleven is, en dat zij den volgenden dag ziek naar bed is ge gaan. Hebben de boer of boerin cf jij zelf, dan niet eens naar baar gekeken, toen zij daar in liet hooi bleef liggen? vroeg mr. Wijn- veldt. Nee meneer, antwoordde verdachte. Uit de voorgelezen verklaring van Haartje Meyvogel blijkt, dat T. haar met de vuist tegen het achterhoofd heeft ge slagen. Het O. M. verklaarde, dat na een on derzoek niet gebleken is, dat de ziekte van het meisje te wijlen was aan deze mis handeling. Trouwens, de mishandeling dateert van November 1925, de ziekte en de klacht van het meisje van 11 Juni 1926 Do eisch luidde 60 boete of 25 dagen hechtenis. Verdachte vroeg om een voorwaarde lijke veroordeeling. Uitspraak 26 dezer. Noodlottige worp met esn kogeifleschje. Voor de Vacantiekamc-r van de recht bank te Maastricht had zich le verant woorden de 36-jarige J. M. W., schoen maker te Amby. Bij een twist in een cafó aldaar zou verdachte een der ruziezoekers, zekeren K., uit Maastricht, zoodanig met een korelfleschje hebben getroffen aan het achterhoofd, dat schedelbreuk en bloed uitstorting in do hersens ODtstond, ten gevolge waarvan K. twee dagen daarna overleed. Het O. M., waargenomen door mr. Knccpkens, eisclite wegens doodslag een jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Van Essendorp, beklaagde's verde diger, vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. Uitspraak 1 Sept. a.s. De fraude bij de R. v. A. te Maastricht. De ex-ambtenaren bij den Raad vau Arbeid te Maastricht, J. M., M. N., J. C. de H. en L. H. B„ tegen wie ter zake van verduisteringen, valschheid in geschrifte, acht en zes maanden gevangenisstraf was geëisebt, werden gisteren voor de vacanliekamer van de rechtbank te Maas tricht, veroordeeld tot elk 6 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. UIT D£ Ö^MOEV^IHG 1 ALKEMADE. Geboren: Cecilia Maria, d. van C. S. Borst en J. F. van der Meer. Gerarda Elisabeth, d. van P. G. M. Wesselman en A. M. de Koning. Ondertrouwd: J. Noort jm. 26 j. en A. van der Mey jd. 30 j. Overleden: M. Schoenmaker 66 j. M. van der Meer echtgenoote van C. Heemskerk 58 j. J. G. Eist-geest-, echtge noote van C. G. Castelein 47 j. A. M van Hameren 3 w. HOOGMADE. Een oude kwestie opgelost. Gisteren plaatsten wij een berichtje onder bovenstaand opschrift, ons toegezon den door bet Persbureau Vaz Dias te Am sterdam. Dit bericht blijkt geheel onjuist te zijn. De rentmeester der Heerlijkheid Hoogmade, mr. Sormani, schreef ons om trent deze kwestie het volgende: Enkele, jaren geleden ontstond geschil van opvatting over den eigendom van do Pastorie en het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente van Hoogmade tusschen den Ambachtsheer cn ÏÏ.H. Kerkvoogden, De pastorie werd in 1817 gratis tot weder- opzeggen toe in gebruik gegeven aan den Predikant te Hoogmade. Bij dc door Kerkvoogden in 1851 voorgenomen vernieu wing protesteerde do Ambachtsheer hier tegen en reserveerde bij uitdrukkelijk al zijn eigendomsrechten op dit gebouw doch bet de Gemeente de vrijheid hst te ver bouwen en te vernieuwen. Nadat dc acto van bruikleen van 1817 wag overgelegd, er kenden Kerkvoogden de rechten van den Ambachtsheer op dit gebouw. Wat betreft bet kerkgebouw staat vast, dat de Am bachtsheer in 1729 dit uit eigen kas ge bouwd heeft met de bestemming voor Her vormde Kerk. Waar nu het eigendomsrecht zoolang deze bestemming voortduurt, van geen waarde is, hebben H.H. Kerkvoogden voorgesteld deze kwestie te laten rusten en het eeuwigdurend opstalrecht op den grond en het daavopstaande pastorickuis te koopon. De Ambachtsheer kon zich daarmede vereenigen en droeg reeds gc- ruimen tijd geleden dit recht aan H.H. Kerkvoogden over. NIEUWE-WETERING. Déraillement. Woensdagavond is in den polder tusschen Nicuwe-Wetering en Rijpwetering de achterste wagen van do goederentrein van Leiden naar Hoorddorp uit de rails gcloopen. De wagen liep reeds ongeveer 200 Meter naast de rails voordat de trein tot stilstand werd gebracht. Aan de rails en de leggers werd tamelijk ernsti ge schade toegebracht. Het verkeer werd gaande gehouden, doch de reizigers moes ten op de plaats van het ongeval tcll- cns overstappen. NIEUW VENNEP. Personalia. Geslaagd voor bot exa men Duitsch L. O. dc heer A. N. B. Wolf- fenbuttel. NOORDWIJK. Geboren: Johannes öornelis; z. vau W. O. Kortelcaas en D. TT. van Hcumen. Catharina Theresia, d. van H. A. J. Rooijers en G. IT. Eijman. Marijtjc, d. van A. van den Berg en D. Vlieland. Ondertrouwd: A. van Eeclen 20 j. te Noordwijkerhout en Chr. C. Rcoijers 24 j. te Noord wijk. Getrouwd: A. J. van der Linden 25 j. te Voorhout en A. M. van Schie 23 j. te Noordwiik. C. van der Linden 25 j. to Noordwijkerhout en K. Herman 22 j. te Noordwijk. Overleden: G. Verhoog 64 j„ geli. met A. Hoogendam. C. M. Kalff 27 j. ongehuwd. Gevonden voorwerpen. Als gevonden werd aangegeven: 1. Atlas. 1. Mcisjesvest. 2 Koffersleuteltjes. 1 Zwarte muts. 2 Man teltjes. 1 Bébe-schoentje. 1 Badmuts. 1 pr. badschoenen. 1. Kodakfilm. 1. Haarkam in étui. 2 Sleutels. 1 Gehaakt zadeldckje. 1 Handtasch m. inh. 1 Vlieger.-1 Horloge. 1 Hundenriem. 1 Gouden ring. 2 Vulpenhou ders. 1 Ring m. sleutels. 1 Manometer van eeu luchtpo-mp. 1 Damesrijwiel. 1 Porte- monn. m. inh. 1 Hondenpenning. 1 Broche. 1 Rood bruine kaatsbal. Inlichtingen aan het politiebureau b Noordwijk-Binnen uitsluitend des Maan dags, Woensdags en Zaterdags van 12—1 uur. ROELOFARENDSVEEN. Uitzending zwakke kinderen. 1 Sep tember a.s. zal een 4-tal zwakke kinderen van on- of minvermogende ouders uitge zonden worden naar het vacantie-oord Eg- mond aan Zee. De kinderen zullen daar oen maand verblijven. Het initiatief voor deze uitzending is genomen door Zr. Sinnige, verpleegster van het Wit-Gcle Kruis. Hoe wel nog meerdere kinderen voor uitzending in aanmerking komen, moet ditmaal vol staan worden met 4 kinderen. Het benoo- digdo bedrag moet geheel uit particuliere giften verkregen^ worden. Mochten er nog ingezetenen zijn, die bereid zijn een gelde lijke'bijdrage aan dit hoogst sympathieke werk te verlecnen, dan zullen zij Zr. Sin nige gaarne bereid vinden bet geld vooï het beoogde doel te besteden. BE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Sar.tosbloemenclao. De Santoscommissie zal a.s. Viensdag 25 Aug. iedereen dc gelegenheid aanbieden om een verdienstelijken daad te verrichten bij bet houden van haar Santos-Bloemen dag tot: „Steun aan Nederlandsehe tuber culose onbemiddelde standgenooten". Geeft blijde uw gift om daarmede levenskrachten te herwinnen. Dankbaar toont gij u dan voor uw eigen gezondheid en gij stempelt dien dag met,het krachtig bewustzijn een goede en verdienstelijke daad te hebben verricht. A.s. Zondag zal de gebruikelijke voorverkoop bij dc Kerk plaats hebben. Namens de Santoscommissie, A. B o e k e 1, Kapelaan. Voorzitter,

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2