sluitend belast is met 'de zorg voor de veiligheid en niet mag mede-arbeiden aan het te verrichten werk. Hieruit volgt evenwel niet, zoo gaat de minister voort, dat do voor de veiligheid van het porsoneel der Nederlandsche Spoorwegen getroffen maatregelen onvol doende zouden zijn. Do eisch, gesteld aan een aannemer van werken langs de lijnen der Nederlandsche Spoorwegen, bedoelt er tegen te waken, dat het met den spoorwegdienst niet ver trouwde en tegenover do spoorwegdirectie niet verantwoordelijke personen van den aannemer handelingen verricht, dio het verkeer op den spoorweg in gevaar zouden kunnen brongen of den dienst zouden kunnen hinderen. Dat do geschoolde en op do veiligheid geïnstrueerde vaslo spoor wegarbeider in dergelijke gevallen niet mag mede-arbeiden, vindt zijn oorzaak niet in het feit, dat hij anders niet tevens op de veiligheid zou kunnen letten, doch in ongewcnschte verhoudingen, die tegen over den aannemer zouden kunnen ont staan. Werkt een dergelijk spoorwegarbei der te zamen met personeel in dienst van de spoorwegdirectie, dan geldt deze over weging uiteraard niet. De loop van de losse locomotief te Piet- Gijzenbrug op 6 Juli j.l. kon en moest den arbeiders bekend zijn, aangezien deze niet alleen van station tot station telegrafisch was geseind, doch ook door seinen op voorafgaande treinen was aangekondigd. Op grond hiervan kan niet worden er kend, dat do bestaande waarborgen voor de veiligheid van het personeel onvol doende zijn en beslaat er geen aanleiding om ter zake verdere maatregelen te ne men. De ongevallen in het Limburgsch mijnbedrijf. Op do vragen van den heer Hermans betreffende het instellen van een onder zoek in zake het aangeven van ongevallen in het Limburgscho mijnbedrijf en do wer king van het mijnartscninstituut en betref fende publicatie van het rapport van dit onderzoek, heeft de heer Van der Vcgte, minister van Waterstaat, het volgende ge antwoord: De Rijksverzekeringsbank heeft een on derzoek, als in de eerste vraag bedoeld, in gesteld. Met den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, bij wien deze aangelegenheid behoort, zal worden overlegd omtrent openbaarmaking of overlegging van den pitslag van dit onderzoek. Tegen den invoer van besmet pluimvee. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Hermans, betreffende den invoer van Ita- liaansche kippen, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het volgende geantwoord: Het is den minister bekend, dat in de vorige week langs het station Eysden hoenders ons land zijn binnen gevoerd, waaronder doode. Uit de genomen beschikking van 12 'Aug. 1926 moge blijken, dat bereids maat regelen getroffen zijn om 't gevaar van in sleeping van besmettelijke hoenderziekten to voorkomen. Ofschoon begaan met het lot van hoen ders, die niet in voldoende mate verzorgd uit het buitenland naar Nederland wor den gezonden, acht de minister het niet wel mogelijk, door maatregelen zijnerzijds zoodanige behandeling te voorkomen; hij is echter bereid, de betrokken regeering daarop te doen wijzen. 70-urige werkweek in verband metgasmasker s-fabricage? Hot Eerste Kamerlid P. Danz zal naar „Het Volk" meldt, de volgende vragen lot den minister van Oorlog richten. Is hei den minister bekend, dat- aan de rubberfabriek „Hevea" te Oosterbeek gas maskers worden gefabriceerd voor het de- parlement van Oorlog en dat de arbeiders, die daaraan werken verplicht worden 70 uur per week te werken? Zoo ja, is de minister dan bereid mede to deelen, wat de reden is dat deze fabri cage van gasmaskers met zoo groote haast moet geschieden? Is de minister bereid maatregelen te treffen, dat aan deze regeeringsopdracht niet langer dan de normale werktijd wordt gewerkt? De Maasbrug te Maastricht. Gistermorgen hebben de heeren mr. H. vnn dor Vegte, Minister van Waterstaat, 6U mr. M. A. M. Wanzink, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap, in den etroomende regen do Maasbrug te Maa triclit in'ogenschouw geconfereerd. 'Aan deze bespreking namen mede deel de heeren ir. Rosorwald, inspecteur-gene raal van den rijkswaterstaat in Limburg, ir. Kantsbin, ingeneur van den rijkswater staat. Het gemeentebestuur van Maastricht jwns bij deze conferentie aanwezig. De drukte in de havens. Vlaardingen is oveneens een punt van énorme bedrijvigheid aldus meldt de Msb. Het aantal aangekomen schepen heeft hier momenteel reeds het cijfer 600 overschre den d. i. een even groot aantal als in het gcheelc jaar 1925 is aangekomen, feunker- booten zijn buiten beschouwing gelaten. .Van dit aantal waren meer dan 500 met be stemming voor do Vulcaanbaven. Hier door is dezo haven geregeld meer dan vol, en moet zelfs een gedeelte der gemeente- haven bezet worden. Vanwege de ondiept dezer haven kunnen de schepen daar niet worden afgeladen. Het aantal arbeidskrachten is aan do Vulcaan thans met meer dan 150 toegeno men, en er is op dit oogenblik reeds even veel loon uitgekeerd als in het geheele jaar 3929. Van werkloosheid in Vlaardingen kan practisch niet meer gesproken worden, Ook 13 er de eerstvolgende maanden nog geen zicht op, dat een einde aan de be drijvigheid zal komen. Do 60 schepen, dio Maandag bij den fïieuwen Waterweg lagen te wachten om in de Itottcrdamsclic havens te worden binnengelaten zijn successievelijk te Vlaar dingen aangekomen. Gisteren lagen er weer 50 niouwe schepen voorgaats. De vrees voor inlijving in Wassenaar. „Het Vaderland" schrijft: Wio Marlot bezoekt kan daar een vol ledige pompinstallatie van de gemeente vinden. Waarvoor dient zij? Den Haag had zich in het hoofd gezet het rioolvuil vanWassenaar weg te werken en onze gemeente bood dan ook Wassenaar dien dienst aan. De grootere zuster zou dat zaakje wel even opknappen voor haar kleinere, want feitelijk zou zij dat alleen kunnen doen. Intusschen talmt Wassenaar nog altijd met een antwoord en, naar wij vernemen, ook dat talmen door zekere welwillend heid bepaald, want feitelijk zou Wassenaar niet over aanvaarding, denken. Deze ge meente helpt liever zichzelf of zoekt elders (adres het Tiengcmecnlenplan) samenwer king. Aangezien zij bij huren heeft gezien, dat klant worden van een groote gemeente deze een annexatie-argument in handen speelt. En daar moet men in Wassenaar niets van hebben. - Men zou kunnen vragen, of de gemeente den Haag niet wat al tc voortvarend is geweest niet den aanschaf van haar pomp installatie. Klompenbeurs te Epc. Te Epe in Gelderland werd Dinsdag de 9o Nederlandsche klompcnjaarbeurs ge houden. Er waren 'n 50 inzendingen uit alle deelen des lands, een groot bezoek cn vlugge handel. KERKNIEUWS PRIESTERJUBILEA. Zilveren Priesterfeest Pastoor A. J. M. v. Meeuwen. Zondag is hel zilveren priesterfeest van den Zeer eer w. Heer A. J. M. v. Meeuwen, pastoor, te Heiloo, op waardige wijze vierd. Zaterdagavond werd de cerw. jubilaris het dorp feestelijk ingehaald, waarna in de kapel op Runxputte de parochiekerk wordt verbouwd een plechtig Lof werd opgedragen, waarbij de jubilaris werd ge assisteerd door den weleerw. beer rector *L. Speet to Amsterdam. Na het Lof werd een feestlied gezongen. Zondagochtend om 10 uur ving de So- lemneele Hoogmis aan. Het zangkoor zóng de Missa festiva „In honorem St. Antonii de Padua" van Pb. Loots. Na het Evange lie werd de feestpredikatie gehouden door den weleerw. beer L. Speet, die tot tekst woorden had gekozen: „Ik smeek U, dat gij mij helpen zult door uw gebed bij God". H. Paulus XV. 30. 's Middags bestond er gelegenheid den jubilaris to complimentecren, waarvan door alle parochianen gebruik werd maakt. Om 4 uur bracht de fanfare „St.- Caecilia" een serenade. Na het plechtig Lof, dat om 7 uur be gon, vond de algemeene huldiging door de parochianen plaats en werd het parochie cadeau, een som van 1100, bestemd voor een plafondbeschildering der nieuwe kerk, aangeboden. Pastoor van Meeuwen dankte voor de hulde aan hem en door hem aan God bracht. Zilveren Priesterfeest Pastoor J. P. A. Saulenn. Al de Katholieken van Egmond aan den Hoef vierden Zondag hot zilveren feest van pastoor Saulenn mede. Zaterdagavond werd de jubilaris te Alkmaar afgehaald. Op den weg van Alk maar naar Egmond werd de stoet opge wacht door een 16-tal ruiters te paard eh een groep van ruim 30 wielrijders met versierde fietsen. De muziek van Egmond- Binnen voegde zich eveneens in den stoet. Bij het binnentreden in de kerk zong het koor oen welkomstlied, waarna de Zeereerwaarde Pater de Waal, uit Vel sen den kansel ^ïeklom om den ju bilaris namens de geheele parochie van harte welkom te beeten. Des Zondags droeg de jubilaris de plechtige Hoogmis op, geassisteerd door den Zeereerw. Zeergel. heer Prof. Stoc- kiuns, uit Bonn en den Zeereerw. Pater de Waal uit Velsen. Na het Evangelie hield pater de Waal de feestpredikatie en schet ste in gevoelvolle woorden de waardigheid en de macht van den priester. Het zangkoor voerde tijdens de Hoog mis op verdienstelijke wijze de Gregoriaan- sche gezangen en de „Missa in Hono rem Sti. Frederiei" voor vierstemmig man nenkoor, van Jos. Gruber uit. Na de Hoogmis zong het koor: „Jubile-hulde", van W. H. G. Besouwen, baritonsolo en driestemmig mannenkoor. Van de receptie, die van half twee tot half vier was vastgesteld, werd een zeer druk gebruik gemaakt. Elke bezoeker werd vereerd met een portret van den jubilaris en een gedachtenisplaatje. De talrijke fraaie bloemstukken, welke de recptiezaal versierden, getuigden mede van de groo te belangstelling, welko de jubilaris mocht ondervinden. Tijdens bet plechtig Lof van half acht dat do feestvierende herder met assisten tie van den Z. E. Heer Pastoor Dr. Hup- perts, van Egmond aan Zee, en van den Z.Eerw. Pater do Waal celebreerde, sprak de jubilaris zijn parochianen eenige har telijke woorden toe. Benoemingen. Z.D.H. do Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan to Arnhem (O. L.Vr.) den Weleerw. Heer J. A. H. Na- her; tot kapelaan to Gaanderen den wel eerw. Heer E._ F. Sebwcigraann; tot a tent te Benschop den weleerw. Heer J. M. Pairoans, 25 Juli 1.1. priester gewijd; tot kapelaan te Naarden den Weleerw. Heer W. J. Otterbeek: tot "kapelaan te Huissen (H.H. Mart. van Gorcum) den weleerw. Heer B. H. A. Eppink en tot kapelaan te Driel den weleerw. Heer J. A. Tuiert, de beido laatsten 25 Juli 1.1. priester gewijd, DOOR HET LAND VAN DEN DOLLAR. Amerikaansche reisindrukken van H. A. Ulleman, pr. m Bij den beroemden Niagara-waterval. Brieven uit liet vaderland. Van Buffalo naar New-York, cn van New-York naar Washington. Wat Amerikanen drin ken. de Vereenigdo Staten aan, welko wij tweo uren later weer verlieten, om, zooals ge- zegd, naar Washington te gaan. Alvorens te vertrekken, kochten wij echter eerst het Zondagsblad van de New York He rald Tribune, om een beetjo treinlec tuur te hebben. Voor vijf Amerikaansche centen (dus twaalf en een halvo cent Hol- landsch geld) kregen wij een nummer van honderd zes en zeventig blad- z ij d e n, verdeeld over twaalf secties. Deze secties staan in een afzonderlijk lijstje op de eerste bladzijde aangegeven. Wij hebben dit lijstje uitgeknipt en be waard, teneinde de lezers, die belang stel len in de Amerikaansche pers, daarmee te gerieven. Het luidt aldus: Van Buffalo uit bereik je in een uurtje Niagara Falls, een frissche stad van ruim zestig duizend inwoners, cn het is heel even buiten deze stad, dat jo den beroem den waterval vindt, die elk jaar zeg maar gerust een millioen bezoekers tot zich trekt en daarom 't Mekka der toeristen genoemd wordt. De Niagara is een rivier, welke het Erie- meer met het Ontario-meer 'verbindt en juist do grens vormt tusschen Britsch Ca>- nada cn den Noord-Amerikaanschen Staat New-York. Ruim zeven en vijftig K.M. lang ver toont zij over het geheel een verval van bijna honderd meter. In do eerste vier-en-twinlig K.M. van haar loop is de rivier wijd en daarom rus tig, maar op een twaalf honderd meter af- stands van den waterval daalt de stroom vrij plotseling ruim zestien meter omlaag en vliegt dan met een geweldigen spoed voorwaarts. Een K.M. verder neemt hij plots een scherpen draai van West naar Noord, n.l. tusschen dc Ganadcesche stad Clifton ter linker en de stad Niagara Falls, behoorend tot den Staat New-York, ter rechterzijde, en vormt daar den wereldbe- roemden Niagara-Avaterval, die door Goat Island (Geitcneiland), dat één vierde vau de hcele wijdte van dc rivier inneemt, in tweo ongelijke armen wordt verdeeld. Do oostelijke arm wordt genoemd de Ameri kaansche en beeft een wijdte van 300 M. en een hoogte van 50 meter, de Westelijke arm draagt den naam van Canadeeschen of Hoefijzerwaterval, is iets minder hoog, maar twee en een half maal zoo wijd. Do eerste ligt op het gebied der Vereenigdo Staten en do laatste op Ganadeesch ge bied, wijl de grenslijn door de rivier heen loopt. Met een donderend geraas smijt de Nia gara hier elke minuut meer dan één mil lioen vierkante Meter water naar bene den. Uit de diepte der kloof wellen witte wolken van schuim en waterdam# om hoog, mijlen ver zichtbaar. Wij zijn er wel dra, passeeren de groote, breede brug over de Niagara en bekijken van af een goed punt op Ganadeesch grondgebied het wondere schouwspel. In oen breede, ron de golf stort do zeegroene watermassa zich vijftig Meter diep donderend naar bene den, waar zij bruisend en brandend door de nauwe bedding een uitweg zoekt nog vele mijlen ver naar liet Ontario-meer, waarin zij eindelijk ruste vindt en breed kan uitvloeien. O wat heerlijk, om te zien! Voortdurend die ontzettende, breede, die pe val var\ water! Altijd, altijd, op elk uur van den dag en van den nacht, iederen zomer en winter, eiken lente en herfst, jaar in, jaar uit. Dc groote gebeurtenisseu ter wereld kunnen de harten der men- schen beroeren, onbekommerd, ongestoord stort do Niagara zich hier naar beneden, verpletterend elk, die het zou durven wa gen, haar te dicht te genaken. En wij ver bazen ons er over, dat het Goat-Island, dat tusschen beide watervallen pal standhoudt, en verwikt'noch verweegt, niet door den ontzaglijken stuw van den stroom wordt meegesleurd in de diepte. Als onze oogen zich zat gedronken heb ben aan het verbazingwekkende schouw spel, scheiden wij, bestijgen een tramwa gen van de Niagara Gorge Bijlt Line en maken een langen, mooien tram-toer langs den oever van den snelvlietenden stroom, passeeren weer een brug over dc Niagara en keeren langs den andern oever, met aan de eeno zijde het witbruisende, gol vende, kokende water en aan den ando ren kant een ruw en boog geheuvelte naar de stad Niagara-Falls terug. 't Is al ver over het middaguur en de zon staat op baar hoogst. Wij gebruiken onzen maaltijd in een groot hotel, koopen kieken en kaarten, wandelen wat door de stad en keeren om vier uur naar bet Spoorhof terug, waar wij verrast werden door eenige brieven uit het lieve vaderland. Weldra reed de trein naar Buffalo voor en een uurtje later waren wij weer terug in het hotel, dat wij des morgens om half tien verlaten haddon. Een frisch regentje druischte neer op Buffalo; wij hadden 's morgens bij den waterval van do Niagara blijkbaar het water zóóveel eer aangedaan dat het niet nalaten kon, ons 's avonds een gratis-douche te bezorgen, zooals wij, mcnschen, gewoon zijn, iemand een conlra-visiet te brengen, die zoo be leefd Was, ons eerst een bezoek te bren gen. Nu is zoo'n enkel buitje niet erg, want* bet geeft je een goede gelegenheid, om brieven en preten naar je heimat te sturen. Aangenaam is dat werk wel niet, maar noodzakelijk is het zeker, wil je geen kwade vrienden maken. Van tijd-tot tijd dus zonder je jezelven op reis een wijle af, om te zitten prakkezeoren, of je niemand vergoten hebt, die meent recht te hebben op een „aangezichtskaart", want wee, drie werf wee je dierbaar gebeente, als jo iemónd durft overslaan. Tegen tien uur was bet buiten droog. De auto's kwamen voor en brachten ons naar den nachttrein, die tot taak had, ons den anderen morgen om 8 uur te New- York af te leveren. Niet dat dezo stad ons doel was, neen, wij moeten naar Washington. Waarom wij nu dit traject aflegden via New-York, wist niemand on zer anders te verklaren dan door te mee- nen, dat ons Reisbureau, do American Express Company, aandeeltjes bad in de ze lijn, want do reis duurde er acht uren langer door. Goed, den anderen morgen dan, Zondag 27 Juni, kwamen wij om on geveer acht uur in de grootste stad van Sections in To-day's paper. I. General News, Late Radio News, Shipping, Farm and Garden. II. Sports. III. News Features, Financial, Edi torials, Special Gables. IV. Real Estate, Want ads. V. Society, Resorts, Travel, Schools, Fashions, Institute, Automobiles and Mo tor Camping Tours. VI. Drama, Music, Screen. VII. Books. Vm Magazine. IX. Radio Magazine. X. Junior Magazine. XI. Comics. XII. Gravure. U ziet, lezer, de Amerikaansche pers- muskieten hebben veel voor hun abon- nó's over en bieden elk wat wils. An deren onder ons lazen The New York Times, eveneens een zeer uitgebreid blad. Lezende en zoo nu en dan pratende reden wij met mooi, warm weer de con tra-visite van het water had dus niet lang geduurd en was binnen de per!«en der beleefdheid gebleven, die immers bet over matig rekken van bezoekers verbiedt door een prettige landstreek, passeerden wij de stad Philadelphia, welke wij op do terugreis zouden bezoeken, spoorden lan gen tijd langs de Delaware-rivier, deden Baltimore en Maryland aan, waarnaar een bekende tabakssoort' vernoemd is, en ro den om ongeveer drie uur Washington binnen, dc residentie van den President der Verecnigde Staten, de stad, waar dé regeeringsafgevaardigden vergaderen en de voornaamste ambassades zijn, zoodat men ze het Amerikaansche Haagje zou kunnen noemen of ook, om de vele geleerd heid, die er huist, bet Amerikaansche Athene. Een kwartier later stapten wij af aan bet fraaie Burlington-hotel in de Vermont Avenue, een deftigen, rustigen wijk. Na ons even verfrischt te hebben, beslo ten we aanstonds, om, alvorens ten 7 ure aan tafel te gaan, een autotochtje door Washington to tnaken, ten einde deze stad vqorloopig al vast te verkennen. Washing-: ton is wel de fraaiste stad der Vereenigde Staten, mooier nog dan Detroit, maar De troit heeft veel meer handel en industrie, is dus veel rijker. Amerikanen noemen Washington een arme stad, want er wor den niet genoeg dollars verdiend. Desniet temin, fraai is zij in elk geval, en van ar moede bespeurt men weinig. Overal as falt, overal breede straten en ruime plei nen, veel parken en schaduwrijk geboomte, prachtige huizen en regeeringspaleizen, zooals ministeries, ambassades en ambts woningen. En dan standbeelden en monu menten bij de vleet! Want standbeelden, daar houden do Amerikanen van! Zij weten hun groote mannen te eeren. Ja, op ons tochtjo van een uur, waarbij we prachtig, lief-zo- mersch weertje genoten, hadden we ras gemerkt, dat Washington een fraaie, voor name, chieke stad is, best waard, om er een weekje te logeeren. Na het eten besloten we maar niet meer uit te gaan, luisterden eerst een tijdje in den foyer of, zooals do Amerikanen^ zeg gen, den „social hall", naar goede radio- muziek cn gingen toen in den mooien tuin van het hotel o, 't was toch zoo'n koste lijke zomeravond! met een heel olubje bij elkaar een glaasje zitten drinken. Hier onderbreekt mij een lezer, die met een ongeloovig gezicht vraagt: „Een glaasje drinken? In Amerika?" Maar ik begrijp hem al. Hij zinspeelt natuurlijk op de drooglegging van Ameri ka. Laat ik hem uit den droom helpen. Ja, de Vereenigde Staten zijn droogge legd en je slaagt er niet gauw in, alcoholi- schen drank te koopen, tenzij voor veel geld. Voor 10 dollar bijv. kun je in som mige hotels nog niet eens in alle een flescb whisky krijgen. Niemand echter onder ons was zoo gek dit te döen. Maar je staat verbaasd, hoeveel alcoholvrije dranken de vernuftige kinderen van Uncle Sam uit allerlei vruchten weten samen te stellen. Het meest wordt wel gedronken Ginger-ale (gemberbier) of een ander soort alcoholvrij bier, dat ze daarom heel leuk near-bear (bijna-bier) noemen. Maar behalve dat hebben ze nog allerhande sor bets en vruchtensappen en aftreksels en waterdranken. Om er eenige te noemen. Lemonade, Orangeade, Limeade, Grape lemonade, Grape limeade, Grape oran- gade. White Rock Spit, Canada Dry, Aquazone water, Coca Cola, Grape juice, Zoolack, Fermillac, Buttermilk, Egg lemo nade, Pineapple Temptation, Banana Spit, Old Knickerbocker, chocolate milk, tea. coffee U ziet, er is genoeg. Wij dronken dien avond eenvoudig een fleschje Ginger Ale, IHBEZDMDEN ÜEDEOEUG' KWATTA^ dm-nEER 3eter dan Goed: DE BESTE tbaesTBeatjgsüs IBEï*a©üï4en ONGELUKKEN. Branden. Een knaapje om het leven gekomen. Dezer dagen kroop een vijf-jarig jonge- tje in het dorp Clinge op een met slrcogc- j dekt stalletje. Hij speelde daar ici- fers en stak, naar men vermoedt, Miet stalletje in brand. Het strooien dak vatio vuur en in een oogenblik tijds stond het ge^ houwtje in volle vlam. Eenige omwonen den schoten toe om te blusschen. Het jon getje, dat blijkbaar door het dak was ge zakt, was niet te zien, en men dacht slechts aan blusschen tot na ongeveer tion minu ten iemand een beentje zag. Nu was het kind gauw gered cn werd het per auto naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Hei lichaam was reeds ten deelc verkoold cn na een uur waren dan ook alle levensgees ten geweken. „D. v. N.-Br." Gisteren is tijdens een onweer, dat boven Roosendaal woedde, de bliksem ge slagen in de boerderij van den landbouwer M. H„ aan den Aardweg, onder Roosen daal. De woning met stalling brandde tot den grond toe af. Een drietal koeien en eenigo kippen kwamen in de vlammen om. Met groote moeite wisten de bewoners zien te redden. Verzekering dekt de schade. To Houten is afgebrand de woning van B. N. aan den provincialen weg ?n 't Goy. Slechts een gedeelte van den inboe del kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt; de oorzaak is onbekend. DeTbehuizing van den vrachtrijder ie Middendorp te Klazienaveen is een prooi der vlammen geworden. Alles verbrandde. Verzekering dekt de schade. Nabij Norgewaar is gisteren de ba- huizing der landbouwers Suurd een prooi der vlammen geworden. Ook werd de ge heele oogst, nl. 30 voer hooi, 10 voer haver en 8 voer rogge door het vuur verteerd. Verzekering dekt de schade. De brand ont stond door hooibroei. Onder de gemeenten Graauw en Lan- 0jndam is gisterenmorgen de bliksem in de groote landbouwschuar van E. Heijens geslagen. De schuur met landbouwwerk tuigen en den graanoogst werden een prooi der vlammen. Verdronken. Maandagmorgen is bij hel baden in een van de vennen tusschen Nunspeet en Epo de 19-jarige N. van V. uit Rotterdam, dio met een proepje vrienden in deze streken kampeerde, plotseling gezonken, d' or dat bij kramp kreeg. Ondanks de spoed toe geschoten hulp is het niet gelukt, - le vensgeesten van den jongen v. eer op te wekken. ^v'rr'r Te Nieuweroord is de wed. G. Pieler? ie de vaart verdronken. - Hei Ongeluk ie Kamperduin. Omtrent het ongeluk te Kamperduin, waaij. mevrouw PootSchouten en haar ongehuwde zuster van 25 jaren bij lmt ba den in zee verdronken, vernemen wij na der, dat dr. Poot, zijn 28-jarige Vrouw,, haar zuster en de beer II. Blank uit Ber gen elkander in zee vasthielden om heler tegen den golgslag bestand te zijn. Plot seling zonk den dames de grond onder dc-voeten weg, doordat men in diep wa ter geraakte; de stroom nam haar mede en de heeren waren genoodzaakt de. dames los te laten, wilden zij zelf niet worden meegesleurd. Na veel moeite gelukte bet dr. Poot en den heer Blank den vasten wal te bereiken. Van daar uit werd nog getracht door band aan h'and in zee te gaan, een levende ketting te vormen, bet mocht evenwel-niet baten en bel geroep om hulp moest onbeantwoord blijven. Een geoefende zwemmer, voorzien van een gordel, heeft bet lijk van mevrouw Poot aan wal gebracht, terwijl dat yan haar zuster eerst een uur later aanspoelde. Langeu tijd is de kunstmatige ademha ling toegepast ook door middel van inspui tingen, doch alles was helaas tc vergeefs. De beide lijken werden per auto naar ue woning van dr. Poot te Bergen vervoerd en zullen a s. Vrijdag ter aarde wcrocn besteld. Het is begrijpelijk, dal dr. L,'oo' door 'iel gebeurde geheel overspannen is. Geheel Bergen is diep onder den indruk van bet gebeurde. Hollandsche kolenbcot op de Engefsche kust gestrand. De bemanning geTed. Het 1000 ton groote Hollandsche koleu- schip .Betsy Anna", is nabij Prawle Point gestrand. Men vreest dat het schip» dat tusschen twee rotsen zit, totaal wrak zal «slaan. De bemanning, bestaande lyt tb koppen, kon te voet het strand bereiken. Volgens den stuurman was een dikke mist de oorzaak van de stranding. Botsing van twee goederentreinen tc Utrecht. Veel materieele schade. Gisterenmorgen omstreeks 4 uur zijn op het emplacement van het centraal station te Utrecht twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen, waardoor belangrijke materieele schade werd aangericht. Het ongeluk heeft zich aldus toegedra gen. Van Amersfoort kwam op het tweedo spoor achter het derde perron een zware goederentrein aan, juist toeu van dit PCl" ron een zware goederentrein in dc richting 1 Amersfoort vertrok. De machinist van de-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4