7iin den Burgerlijken stand (zooals dik wijls wordt gevraagd voor begrafenis- f1i- on, lovensverzekeringen, enz.) Al dczo t: i-" 1 v.-aren tot lieden vrij van leges. nicuw is nog to noemen nasporingen jr. het kadaster; voor elk perceel of num- ji;er ii voortaan 20 cents verschuldigd en vcor ieder voigend perceel of nummer 5 cent. De leges voor bewijzen van Neder landerschap en verklaringen op buitenl. j... spoor ten is gebracht op 50 cents (tot lie den 15 cents). Do verordening als bedoeld in art. 178 der Gemeentewet (tot betaling van de nog péllende verordeningen, tegen wier over treding straf is bedreigd) wordt vastge steld. Verwijdering hekken van den Hoogcn- dijk. De voorz. zegt, dat van de fa. West- hrff to Groningen is ingekomen een offer te van afrastcringspalen, volgens gezonden monster. Het blijkt echter, dat deze paal tjes niet zullen voldoen, of ze zouden al zcor dicht bijeen gezet moeten worden. De heer Mol heeft echter drie begrootingen gemaakt, die alle even besproken worden; het blijkt bij die bespreking, dat er fen opzichte van het gedeelte OmtzigtSluit- kado een kink in de kabel is gekomen, waardoor niet het gewensclite doel met het aanbrengen der afrastering zal wor den bereikt, waarom dan ook na cenig over en weer praten wordt besloten dit ge deelte voorloopig niet af te rasteren. Van het gedeelte OmtzigtOskam zijn er nog enkelen, die ook hun medewerking niet verleenen, waarom zich de vraag opwerpt, wat nu verder wel zal orden afgezet? Al gemeen is men het er mee eens, dat in ieder geval het gedeelte bij v. Smooren- burg (doovnenheining) kan worden afgeras terd, zooals dan ook wordt besloten, ter wijl bij de heeren Koovmen en Kopieman nog eens gevraagd zal worden, of, zij bereid zijn de te plaatsen uitgangshekken te. blij ven onderhouden, zelf te plaatsen en het overhoud der scheering voor hunne reke ning te nemen; zoo ia. dan zal dat ge deelte tot aan v. d. Hub- worden afge werkt, zoodra- het. gedeelte bij Pmooren- hurg gereed is. hetwelk mcf balkijzcr zal worden gedaan (en dus niet, als vroeger besproken, met betonnen palen). De voorz. zegt. dat dezen, zomer bij de en Vrwijzerswoning de „sloor is gedemnt, in welke sloot van den Akker zijn goot wa ter loosdei hetwelk hij nu over het erf bii de school laat looperv. d. Akker is zelf begonnen met de demping door er alle oud materiaal in te werpen; de toestand, zoo- al& deze -nu echter is, moet veranderd wor den, waarom hij gaarne van den Raad zou vernemen, wat deze denkt te doen. Aan v. d. Akker is nog voorgesteld voor gemeen schappelijke rekening een riool te doen leegen in aansluiting op die in den school tuin. waarop echter geen antwoord is entvangen. Algemeen wordt deze handel wijze wel gelaakt, doch voor een goede op lossing vindt men het 't beste, een riool te leggen door de gemeente in aansluiting op genoemde riool, zooals dan ook wordt be sloten. De voorz. zegt, dat de secretaris reeds meermalen heeft 'geklaagd ovef 'de zeer ongerieflijke en te kleine woning, welke hij bewoont; hij is ter nlaatse eens wezen zien, of eenige verandering mogeliik zou zijn, en hij zou dan ook gaarne van den Raad vernemen, of deze er in br ein sol voor is, er iets aa*n te doen; met de be staande woning zal wellicht eenige moei lijkheid worden ondervonden bii even- tueele verbouwing, doch hiernaar is eerst bii het Ministerie te informeeren. A lien znn het er mee pens, dat een klei- rc verandering of inrkhting der bestaan de dubbel-woning tot wel moceliik is, waarvoor wordt- gevoeld, terwijl de heer v. d. Rosch nog opmerkt, dat een nieuw huis fiH zal meevallen. Besloten wordt een en ander in over weging te nemen en B. en W. op te dra gen, later met vastere plannen bij den Raad te komen. Do heer de Groot vraagt, welke de reden is dat bij verjaardagen van het Koninkliik Huis op het raadhuis niet wordt, gevlagd, waarop de voorz. antwoordt, dat dit zeer moeilijk of niet gaat, daar de vlaggenslok en de vlag verwarren in de draden van het electrisch net; hij neemt, echter op zich voor het vervolg een verbei ?rintr tc doen Aanbrengen, zoodat. dan gevlagd zal woe den. Do toe te kennen vergoeding voer het pijlen bij hooibroei wordt bepaald op f2.50, terwijl de brandmeesters hiervoor zullen worden gevraagd. Hierna sluiting. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. 'A M. Koeleman Bjd. is te Amsterdam geslaagd aan de Kweekschool voor on derwijzeressen. Geboren: Martinus z. van K. G. Ba der en A. P. Plasmeyer. ALKEMADE. Geboren; Johanna Gerarda d. van 0. J. de Jong en W. H. van Herpen laurentia Theodora d. van Th. van der Meer en J. M. C. Riehroek. Ondertrouwd; Jacobus Lieversc jm. 28 j.. en Emerentia Maria Klein jd. jaar. Overleden: Godefridus Andreas van dor Meer 4 mnd. Cornelia Johanna van den Berg 11 mnd. Oplichting. Door de gemeente-politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen «en tweetal personen, wonende te Leiden, die zich in deze gemeente aan oplichting schuldig hebben gemaakt. Zij trachtten bij verschillende personen een Electrolux te verkoopen en dan geld bij wijze van voor schot op te nemen. De heer B. alhier heeft nadat allerlei trucjes waren aangewend, een bedrag ad f 35 afgegeven. Toen la- ter de machine weer werd opgehaald om »'i een ander te demonstreeren kreeg hij irgwaan en stelde hij de politie met een ■to ander in kennis. HOOFDDORP. Een brug-kwestie. Donderdagmiddag •toeft ten raadhuize alhier vergaderd de commissie, die ingesteld is door den ge meenteraad van Haarlemmermeer om de bezwaren aan te hooien van belangheb benden bij het voortbestaan van de brug over de ringvaart te Vijfnuizen. Een aan tal personen was opgekomen om hun be zwaren mondeling toe te lichten. Opge merkt werd, dat het polderbestuur niet bevoegd is om de brug af te breken en (e vervangen door een pontveer, omdat in do jaren 1843 tot 1856 een overeenkomst is gesloten met een der eigenaren der toen maals onteigende perceelen, waarbij het polderbestuur de verplichting heeft aan vaard om ten eeuwigen dage ter bedoelde plaatse een brug te maken en te onder houden. Verder werd gewezen op de ge makkelijke verkeersverbinding, welke de brug geeft aaD de bewoners van Zuid- Schalkwijk. De commissie zal de bezwaren overwegen en aan den gemeenteraad rap port uitbrengen. KATWIJK. Commissaris der Koningin/ Dc Com missaris der Koninging in dc Prov. Zuid- Holland is voornemens deze gemeente te bezoeken op Donderdag 19. Augustus e. k. der voormiddags te 10.45 uur. Zij, die zijn Hoogetlelgesrenge over eenige zaken wert- schen te sproken, zullen daartoe Lu de ge legenheid worden gesteld. De audicnlie- >Jijst ligt vanal Maandag 16 Augustus a.s. dagelijks van 10 uur v.m. lot 3 uur n.m. op de secretarie ter teekening. LEIDSCHENDAM. Gastentconstelling. "Woensdagmiddag had de opening plaats van de Gastentoon- stelliug en kookdemonstratie. In zijn openingswoord gaf Burgemees ter Keijzer in het kort weer de bedoeling, welke aan deze tentoonstelling ten grond slag lag, n.l. den inwoners van Stompwijk en Veur duidelijk te maken, dat bij doel matig gebruik van gas dit zeker de voor- deeligste, doch ook de meest verkieselijk- ste brandstof is. Doch niet alleen dit, maar ook, aldus spr., ligt het in de bedoeling een ruimer afzetgebied te vinden voor de producten van do Gasfabriek, om zoodoende ook dit bedrijf rendabel te maken. Dat gas werkelijk tot de ideale brand stoffen kan gerekend worden, bleek vol doende bij de nu volgende kookdemonstra tie Door den L. T. B waren gratis de benoodigde groenten aangeboden. Terwijl de spijzen stonden te koken en te braden, werd duidelijk uaar voren ge bracht de groote voordeelen van het ko ken op Gas, speciaal werd de aandacht gevestigd op de branders, die niet verstopt kunnen raken en uitneembaar zijn en dus zeer gemakkelijk te reinigen zijn. Behalve het zeer voordrelige resultaat van gasver bruik, bleek ons ook, dat het koken op dc Gaggenaucr-gasfornuizen veel zindelijker is. De tentoonstelling zelf gaf een groote verscheidenheid aan gasfornuizen, -kachels en comforen, groote en kleine, van de een voudigste tot de meest geperpectioncerde. Duidelijk werd hier ook aangetoond, dat, wil men werkelijk het nuttigst effect van gas als brandstof bereiken, men dan ook moet zorgen voor goede toestellen. Het ge heel trok veel belangstelling. Donderdag werd de "tentoonstelling voortgezet en trok weder veel belangstel ling, des avonds werd ook weder een de monstratie gegeven waarbij de zaal prop vol was. Op het einde werd bij afwezigheid van den Burg. door den Gasmeester-Electri- oien dank gebracht aan allen voor de be langstelling en de medewerking om deze tentoonstelling te doen slagen. Briclsche processie. Op Woensdag 13 Augustus a s. gaat de Parochie Leidschen- dam in vereeniging met de Parochie Noot dorp, Pijuacker en Berkel, ter bedevaart naar Den Briel met een extra-trein, die te 6.50 uur van Leidschendam vertrekt. Des avonds na terugkeer der bedevaart zal er een kort Lóf zijn en zegen der bedevaart gangers. Wie dus van plan is mee lo gaan, zorge er voor zich spoedig van een kaartje te voorzien. Zij zijn verkrijgbaar bij den koster a 2.50, voor schoolgaande kinde ren 0.75 reductie. De Koster Remmerswaal is ook Broe- dermeester van de Broederschap der II.H. Martelaren van Gorcum. Om toe te treden als lid, behoeft men zich slechts bij hem op te geven en ontvangt men daarvan dan het bewijs. LISSE. De Harmonie is dood; leve de Harmonie! De R. IC. Harmonie „St. Grcgorius de Groote" hield Vrijdagavond 'n vergadering in het Patronaatsgebouw. Deze vergade ring was in hoofdzaak belegd ter installa tie van den nieuwbenoemden Directeur, den heer Dick uit Leiden. Do Eerw. vice- pr&eses der St. Jozefsgezeïlen, kapelaan J. A. M. v. d. Weiden, richtte het woord tot den heer Dick cn wenschte deze met zijn benoeming geluk. Spr. uitte den wenseh dat hij er in moge slagen de vereeniging tot grooten bloei te brengen. De heer Dick dankte Z.Eerw. voor zijn sympathieke woorden en gaf vervolgens eenige bchar- tenswaardige wenken aan de leden, waar bij hij er vooral op wees, dat dc leden moeten zorgen dat het glazuur der instru menten niet gaat roesten, m.a.w. dat dc leden ook buiten de verplichte repetities eiken dag een half uur zelfonderricht moe ten nemen. De voorz., de heer J. van der Voort, heette hierna een viertal nieuwe leden welkom en hij onderstreepte de woorden van den nieuwen Directeur. Ver volgens wees hij er op dat was besloten de eerste repetitie te houden op Zaterdag 21 Augustus te half 8 en vervolgens elke Don derdagavond. De geest, adviseur gaf mede don wcnsch te kennen dat de leden de wenken van den nieuwen Directeur zullen ter harte nemen. Hierna moest wegens tijdgebrek de Di recteur de vergadering verlaten. De voorz. deelde hierna mede, dat ge tracht zal worden de leden van nieuwe in strumenten te voorzien. Voorts verzocht hij de leden vooral te zorgen op tijd op de ïepetities te zullen zijn. Dc Eerw. Directeur verzocht de leden vooral volgzaam te zijn voor hun nieuwe Directeur. Vervolgens wees hij er op dat pij het aanstellen van den nieuwen Directeur de kosten hooger zul len worden, zoodat de contributie zal moe ten worden verhoogd. Muziek ia echter een genot waarvoor de leden, als zij er liefde voor hebben, zich gaarne een offertje zul len getroosten. De kosten per repetitie zijn gestegen van f3.tot f7.50 hetgeen natuurlijk van do leden moet komen. Na breedvoerige bespreking werd be sloten de contributie vast te stellen op 30 cent per week. Afzonderlijke lessen zullen f 1.per uur kosten. Do voorz. verzocht de leden op de eerste repetitieavond mu ziek en instrumenten mee te brengen, op dat de Directeur van een en ander een overzicht krijgt. Na ampele bespreking werd beslo ten thans do vereeniging le ontbinden en het jaar van oprichting vast te stellen op 192G. Ook de naam zal door een andere worden vervangen terwijl het bestuur thans en bloc aftreedt. Op Woensdag 25 Aug. zal worden vergaderd ter heroprich ting en verkiezing van een bestuur, waar voor tot dien datum candidatcn kunnen worden opgegeven bij den Eerw. Dirce- teur.. Deze bracht ten slotte een hartelijk woord van dank aan het aftredende be stuur voor alles wat zij in liet belang der vereeniging heeft gedaan; bij hoopte dat allen in het nieuwe bestuur zullen worden gekozen. Hierna sluiting met den Christe- lijken groet. Rijwiel ontvreemd. Ten nadeele van L. v. Roon arbeider hij de firma PIjnacker en Zoon werd Zaterdagmorgen lusschen zes uur en half negen uit een schuurtje op Starrebosch aan den Loosterweg een zoo goo.l als nieuw rijwiel"ontvreemd. Overreden. Zaterdagnamiddag ge raakte een 2li-jarig kind van J. B. op den Stationsweg onder een voorbijrijdende auto en kreeg een der wielen over zich been. De ontboden geneesheer kon, wonder genoeg, gt'en ernstig letsel constateren. Bekneld. Door den enorme drukte welke vooral des middags te 12 uur in do dorpstraat heerscht door auto's, rijtuigen en fietsen, geraakte Zaterdag op dien tijd een wielrijder bekneld tusschen twee auto's. Hij zelf kwam er goed af doch zijn rijwiel was totaal onbruikbaar NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 bos sleutels, 1 kous, 3 brillen, 1 zwembroekje, 1 zak mesje, 1 badmuts, 1 etui inh. sleuteltjes. 1 rijwiolbelastingmerk, 1 rozenkrans, 1 wil kinderhoedfje, 1 tasclije met zakdoek, 1 handtascb met inhoud, 1 werkkiel, 2 porlemonnaies met inhoud, 1 paar dames handschoenen, 1 handschoen, 1 linnen boord (nieuw), 1 sleuteltje, 1 heerenrij- wiel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen verstrekt uitsluitend op Maandag, Woensdag en Zaterdag van 12 tot 1 uur, Geboren: Gornelis Adrianus z. van G. Warmenhoven en M. J. v. Resteren Johannes Quirinus z. van P. G. Smit en A. v. Schooien Pieter z. van Sj. Bak ker eii' F. E. Quartói Wilhelmina Ma ria d. van J. Noordermeer en E. Duiven voorde Anna Theodora d. van J. N. do Groot on P. G. de Haas. Ondertrouwd: Willem Plug 25 j. en Jacoba Haasnoot 21 j., te Katwijk. Getrouwd: J. Bediju 20 j. en D. Schuier 18 j. N. W. v. d. Berg 30 j., te Giessendam, en M. Barnhoorn 20 j. J. v. d. Zwan 24 j., te Velsen, en P. v. Bec- len 23 j. Overleden: Hendereus Janson 84 j., wedr. van S. van Eeden Petrus Jaco bus Theodorus Hoogeveen 4 j., z. vau G. P. Hoogeveen en M. A. Kiebert. NIEUWE-WETERING. Ongeluk. Een zoontje vau den heer N. alhier kreeg bij een onderlinge ruzie met naburige kinderen een steen in het linkeroog. Het oog van den knaap word zoodanig gewond, dat overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Het schijnt niet uitgesloten, dat dc knaap het oog zal moeten missen. OEGSTGEEST. Gcbxjrcn: Maria Theresia, d. van P. J. Molenkamp en J. Bosland. Ondertrouwd: F. K. Box en G. T. Oudshoorn, beiden te Oegstgeest. Gehuwd: A. van der Kaay tc Balilc- papan en E. H. van de Wakker te Oegst geest. Overleden: G. A. Goddijn 85 j. M. van der Mèij 78 j., wede. A. Blonkert. N. Noeff 72 j. R. Dijkman 58 j. STOMPWIJK. Geboren: d. van A. J. Rotteveel en Groeneweg. d. v. A. G. Kloosterman en v. d. Zijde. d. van H. M. Verhagen cn v. Dijk d. v. C. M. Goeman en v. d. Goes. z. v. G. A. Keukenmeester en den Haan. Ondertrouwd: L. A. Bolleboom en E. M. v. Lochem. TER AAR. G e h u w d: G. van Leeuwen 26 j. en J. W. Kroon 22 j. VEUR. Geboren: d. v. M. Tielemans en v. Kampen. Ondertrouwd: AM. Hoogduin en B. Kouwenhoven. A. Th. Berk en A. A. C. de Jager. WOUBRUGGE. Geboren: Aaltje d. van D. Hoogen- doorn en P. de Vries. Overleden: Jacobus vau Wieringen echte van M. W. Zwetsloot, 86 j. Aart Vrolijk echtg. van K. Kroon, 8Q j. HE 8HJKSTBEEK NIEUWVEEN. GEMEENTËRAAD. Over 'n subsidieaanvrage De kuilen in het Ncordeinde. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Quelle en Vossepoel. Na opening met gebed worden de ge loofsbrieven nagezien van het nieuw be noemde lid, den heer A. J. Blom, die na toelating werd beledigd. De notulen werden na lezing vastge steld; eenige ingekomen stukken van Ged. Staten voor kennisgeving aangenomen. Voorts was een schrijven ingekomen van den heer J. G. Könst dat hij zijn be noeming als lid van den raad niet aan neemt. Mej. Plomp-Koster beriohtte dat zij hare betrekking als vroedvrouw tegen 1 Aug. neerlegt. Uit het jaarverslag der Commissie tot wering van schoolverzuim, bleek dat zij viermaal heeft vergaderd en 0 personen door baar zijn opgeroepen ter verantwoording. Het verslag van den toe stand der gemeento over 1925 zal bij do leden rondgaan. Een schrijven van J. Wolmerstett, ver zoekende om een bijdrage van de gemeen te in de kosten van onderwijs voor een zwakzinnig kind; dezo koeten zijn 600 per jaar. De Provincie draagt daarvoor bij een derde doel, hel armbestuur der N. H. Kerk 50. Wolmerstett zelf wenscht 100 bij te dragen. Door dezo bijdragon wordt do Provinciale bijdrage verminderd, zoodat voor de gemeente een bedrag over blijft van 265. Het praeadvies van B. en W. Juidt, Wolmerstett aan te zoeken 150 bij te dragen en dan de subsidie toe te staan tot Dec. 1927. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Verzoekschrift van de Willielminaver- eeniging om de jaarlijksche bijdrage voor de traclatie der schoolkinderen. B. en W. adviseeren dit wederom toe te staan. Do heer Hoogervorst merkt op, dat nij zulks» niet kan goedkeuren, aangezien hij heèfl gelezen dat de kas der vereeniging een batig saldo bezit van 1500. De heer Schctters heeft dat ook opgemerkt en heeft in de wethoudersvergadering de op merking ook gemaakt. Do Voorz. ant woordt dat een onderzoek is ingesteld waaruit is gebleken, dat die meening on juist is, aangezien het saldo slechts be draagt 530. De heer van £eeuwen vraagt of de kin- derentractatie van 81 Aug., zooals vroe ger, ook nog plaats beeft. De Voorz. ont kent dit; die traclatie is bij dezo feestvie ring ingesloten. Met alg. stemmen wordt daarna een be drag van 150 toegestaan. Een verzoek van Mej. Stultner-Jongsma vroedvrouw alhier, om de gewone subsidio van 400, zooals aan de vorige juffrouw is toegestaan, ook te mogen ontvangen. Praeadvies van 13. en W. is zulks toe te staan. De heer Hoogervorst vraagt of door B. en W. een oproep is gedaan voor een vroedvrouw. De Voorz. zegt, dat dit niet het geval is. Dan bevreemdt het den lieer Hoogervorst, dat wanneer iemand zicli hier komt vestigen om een betrekking uit to oefenen dan onmiddellijk maar bij do gemeente wordt aangeklopt om subsi die. Zoo kunnen alle zakenmenschen wel komen, maar welk belang of voordeel heeft dc gemeente hierbij? Do Voorz. zegt, dat het algemeen belang gediend wordt en do voordeelen zijn dat de ziekenbusklanten daar voor verminderd tarief worden ge holpen. De h^er vau Leeuwen zou willen dat de juffrouw ook een subsidieaanvrage richtte naar do gemeente Ter Aar. Do Voorz. antwoordt dat zulks al eens is ge schied, maar daarop is afwijzend beschikt. De heer Hoogervorst stelt voor de subsi die van 400 op 200 te brengen. De lieer Rijlaarsdam meent dat een vroed vrouw voor Nicuwveen niet zoo dringend noodig meer is aangezien in Ter Aar een dokier gevestigd is en ook Langeraar een dokter heeft. Do lieer Hoogervorst vraagt naar het gemiddelde aantal geboorten per jaar. De secretaris antwoordt van 25 a 30. Do Voorz. wenscht do voorstellen in stem ming to brengen, eerst het verststrekkende van B. en W. lot verleening van 400 subsidie. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 1 stem. Tweede voorstel-Hoo- gervorst J*200 werd aangenomen met 4 tegen 1 stem. Het voorstel-Rijlaarsdam vervalt. Van God Stalen is verzocht om wijzi ging in do instructie van den gemeente ontvanger n.l. aanwijzing van een bevoegd persoon ter waarneming der werkzaam heden bij ontstentenis of ziekte. Door B. cn W. is daarvoor genoemd den heer Th. E. Cop ray. Goedgekeurd. Verzoek van den heer H. M. Verhulst, accountant to Leiden, om een lokaal der openbare school beschikbaar to stellen, tot liet geven van een cursus in boekhouden. Onder de gewone voorwaarden wordt zulks toegestaan. Bij do rondvraag vraagt do heer Hoo gervorst of het den Voorz. bekend is dat bet Noordeindo van den weg naar do Limeerbrug weer zoo vol gaten en slui- kon is. Do Voorz. is zulks bekend; er zal eerstdaags verbetering komen. Hierna sluiting. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De burgemeester tot secretaris be noemd. Voorzitter: burgemeester x P. noogen- boom. Do voorzitter deelt mede, dat dftor den gemeente-ontvanger is ingediend de Ge meente-rekening over het dienstjaar 1925, met de navolgende eindcijfers: Gew. dienst, aan ontvangsten f 71502.03, aan uitgaven f 00972.71, batig saldo f 4529.92. Kapitaaldienst, aan ontvangsten f 9590.02 aan uitgaven f 9584.75, batig saldo f 11.87. Do voorz. stelt voor deze rekening voor nader onderzoek tc stellen in handen ccncr commissie, bij punt 5 der agenda te benoemen. Voorstel van B. en \V. tot benoeming van een gemeente-secretaris. Aanbevolen worden: 1. P. Hoogenboom, burgemeester; 2. J. Th. Hoogteyling, amb tenaar ter secretarie, beiden te Zwammer- Idam. Dc -voorzitter doet mcdedeeling van dc verschillende ingekomen sollicitaties naar do vacante botrekking en togi, dat deze aangelegenheid in de vergadering van B. on W. is bosprokou, Aanvankelijk wa* dé ?;edachto een tijdelijke voorziening te tref- en, dooh de besprekingen in het college van B. cn W. hobcbn aanleiding gegeven om te komen met Bon voorstel om tot eon definitieve benoeming over te gaan. Waar de Baad wellicht omtrent deze taak eenige nadere bespreking wil voeren en de op de aanbeveling slaande personen, die beiden do vergadering bijwonen, bij deze betrokken tullen worden, wil de voor- titter gaarne verklaren, dat, indien do Raad sulks wenscht, hij on do lieer Hoog- teyling bereid zijn, do vergadering te ver laten. Wethouder Van Muiswinkel accepteert dit aanbod, waarop de voorzitter en do hoer Hoogteyling do vorgadoring verlaten, waarna geruimen tijd in geheime zitting wordt vergaderd. .Nadat do openbare zitting is hervat en de voorzitter en do heor Hoogteyling in do vergadering zijn toruggokeerd, neemt, do heer Van Muiswinkel het woord on zogb dat door den raad is overwogen, dat. door het ambt van burgemeester on secretaris te voreenigen een belangrijke bezuiniging voor do gemeento zou worden verkregen. Bij den raad zit cchtor do vrees voor, dat door dezo combinatie van betroklringon binnenkort een tweede ambtonaar tor se cretarie noodig zal zijn, hetgeen dan de bezuiniging weer to niet zou doen. Indien de voorzitter do toezegging kan geven, dat zulks in de eerste jaren niet noodig zal zijn, dan bestaat bij den raad geen be zwaar om het fmbt to vereenigen. Do voorz. antwoordt, dat deze vrocs bij hem niet bestaat, Vermeordering van per soneel zal niet noodig zijn. Indien zulks in de toekomst in do eerst jaren, bij normale uitbreiding, toch onvermijdelijk bleek, dan wil hij wel do toezegging doen, dan zijn betrekking als secretaris tor beschikking van den raad to zullen stollen. Do lieer Edelman vreesdo mot hot oog op hetgeen destijds in Roeuwijk is ge schied, wat ook vermeerdering van perso neel ten gevolge heeft gehad. Uit een be zuinigingsoogpunt. alleen is hij er voor. De voorz. vraagt, of er nog meerdere be zwaren zijn ,of wellicht nog uitstel van be noeming wordt gowenscht. De heer Linsclioten zegt, dat gevoeglijk tot stemming kan worden overgegaan. Bij stemming blijkt, de lieer P. Hoogen boom met 7 stemmen te zijn benoemd, wel ke benoeming geacht wordt op 1 Augs. to zijn ingegaan. Do Voorz. dankt do leden voor dezo be noeming cn gedenkt de prettige samenwer king met den vorigen Secretaris geduren de bijna 9 jaar. De heer van Wijngaarden feliciteert den Voorz. mot <Jezc benoeming, waarvoor dc Voorz. zijn dank betuigt. Tot ambtenaren van do Burg. Stand werden benoemd do hoeren J. A. Hoogen- dijk en Th. Hoogteyling. Na rondvraag volgde sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Kinderen Zwalve van 'c-Gravenhago J. J. do Groot van Cu- lemborg Mej. M. G. Touw van Beesel P J. van Egmond van Woubruggc G. J. Meijer van Zierikzee W. P. Schouten van Utrecht Kinderen Van Groningen van Vlaardingen Kinderen Tietz, van Rotterdam Mej. M. de Rijnsburger van Wassenaar J. Heikoop van Nieuwpoorl Kinderen Smit van Amsterdam -r- Kin- deren Van der Wilt van Vinkeveen e. a. G. J. vau der Sluijs en gezin van Mij drecht. We r trok ken: W. J. van Kregten najir Delft M. F. Naglzaam naar Lei den Mej. M. E. Vermcij naar Waddinx- veen Mej. J. van Biesen naar Gouda - J J. van Staveren naar Utrecht Mej. J. van Wijngaarden naar Gouda Mej. J. T A. Hilbrands naar Baarn S. Michie» len naar Amsterdam A. Vorduijn naar Franeker Mej. H. G. do Blanken naar leiden. BODEGRAVEN. Geboren: Hendrik, zoon van J. J. Schouten en L. Domburg Levenloos go- boren kind van W. Noorlander en D. van Egmond. Gevestigd: G. van den Berg cn gezin, van Zwollerkarspel E. Wagens-» veld en gezin, van Barwoutswaardcr. Vertrokken: W. Gr Verlaan en ge zin naar Amsterdam M. F. Schaap naar 's-Gravenhagc Wed. S. D. Boonzaaijer naar Woerden S. G. Boonzaaijer naar Woerden H. Houtman uaar Rietveld D. Verboom naar Zoetenvoude J. van Wijngaarden naar Ilaarlcm J. M Baars naar Zwammcrdam. BOSKOOP. Geboren: Gathariua, dochter van (2, P1 Mourits en J. C. Alkemade Adrianuft Anthonius, zoon van W. J. v d. Meer en G. C. van Rijn. Getrouwd: G. J. v. d. Stam 25 jaar en J. M. van Gelderen, 26 jaar. Overleden Antjo Bootsman echtge- 'noote van H. Vermeulen 68 jaar AriO Gijsbert Voordendag 87 jaar. HAZERSWOUDE. Geboren: Gornelis z. van L„ van Gaa ien cn G. v. d. Stoel Gijsberta Maria d. van S. v. Wieringen en W. G. Lieversc Gerrit Johannes z. van A. Versluys cn B. P. do F ij ter. Ondertrouwd: Hendrikus Beraar- dus Rikken 22 j., te Koudekcrke, en Clara Gatharina Hoogeveen 21 j. Gornelis Johannes van Leeuwen 35 j., te Zocter- woude, en Maria Adriana van Nerop 30 j. Getrouwd: P. J. v. Klaveren 28 j.( te Boskoop, cn G. v. d. Boach 35 j. Overleden: Johannes Fredcrik Cam- raeract 3 j., z. van C. A. Cammcraet en S. J. Wiegman. NOORDEN. Retraiteverccniginy. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om een retraitevereeniging op te richten.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5