KWATTAft \mumm hededeeunc ct: yOLLE-MELK-REEP Beter cian Goed: DE BIESï E treken aan collectanten kon overal nog j niet worden gecollecteerdDe lieer van I Tuijl wil het onderwijzend personeel hier dan maar aanzetten. Besloten wordt met I algemeene stemmen de aangevraagde subsi die to verleenen. Het verzoek van „Pro Patria" om op r bovengenoemden datum ook van het tcr- rein gebruik te maken wordt toegestaan, mits dit met „Koninginnedag" door haar geregeld wordt. r Het verhuren van een staanplaats voor een poffertjeskraam van D. van der Steen wordt aan B. cn W. ter afdoening overgelaten. Aanvulling contract stroomlevering Gou da. B. en W. stellen voor het aangeboden concept-aanvullings-con tract af te slui ten. In de vorige raadsvergadering werd be sloten lot aansluiting van de gemeenten bange Ruige Weide en Waarder over te gaan, mils door B. en W. zekerheid werd verkregen, dat dit zaakje zou rendeeren. Het rapport hierover, hetwelk is opge maakt door den heer van Hoorn en waar in alles tot in de puntjes is uitgewerkt, kan haar college hieromtrent gerust- stollen. Van verschillende leden komen nu echter bergen van bezwaren. De heer de Wit o.a. zet uiteen, dat deze aansluiting de gemeente niets aTs nadeel kan opleveren. Volgens zijn meening en volgens inlichtingen hem door een deskun dige verstrekt, zijn verschillende uitga ven op de hiervoor gemaakte begrooting veel te laag berekend. Daar mot deze uit breiding een bedrag van 50.000 is ge moeid, waarvoor een lecning zal moeten worden uitgeschreven, zou hij het liefst do hcele zaak aan den kant willen gezet zien. De heer Smit zou gaarne een verslag over de ingewonnen informaties wat de rendabiliteit betreft willen zien, cn had gedacht dat B. cn W. biermede voor den dag zouden komen. Nog volgen diverse opmerkingen van verschillende leden. De voorz. verwondert er zich over, dit alles nu te moeten hooren. De leden had den hiermede beter op de vorige vergade ring voor den dag kunnen komen, toen heeft do Raad B. en W. en de Commissie van Bedrijven gemachtigd deze zaak ver der af te werken indien voldoende zeker heid kon worden verkregen. Dit nu is geschied. Wat do begrooting betreft, heb ben B. en W. niets meer met den Raad to maken. Door baar college is een on partijdig advies ingewonnen, hierop kan vast worden vertrouwd. Voldoende getee- kende contracten tot aansluiting zijn in haar bezit, dus zijn geen verdere beletse len aanwezig. De heer Kalsbeek merkt nog op, dat do voorstanders ook de belangen van de ge meente behartigen evenals ook de tegen standers dit meenen te doen. B. en W. zien de electrificatie van Woerden hierdoor in de toekomst veel be ter worden. Bij stemming wordt liet voorstel van B. en W. met 7 tegen G stemmen aangeno men. Voor den houw van een formatorensta- tion te Waarder zal een stukje grond moe ten worden aangekocht. De hiervoor be- noodigde som bedraagt 250. De Raad geeft liier met- 103 stemmen hare toe stemming voor. Do door de Commissie voor Bedrijven voorgestelde afschrijvingspercentages, en waarmede ook B en W. zich kunnen vereeuigen, worden door den Raad vastge steld. Ovenbouw Gasfabriek. B. cn W. stellen voor naar aanlcidiug van een voorstel van do Commissie voor de Bedrijven en een rapport van den di recteur te besluiten tot den bouw van een 8 retortsoven. Be kosten worden geraamd op 13000. Op verzoek van den heer Zon wordt dit tot de volgende vergadering aangehou den, daar hij het wenschelijk acht eerst bij andere gemeenten omtrent een en an der eens te informecren of zoo noodig eers'. ecnigc euw gebouwde ovens te be zoeken. Bouwen werk- en bergplaats Elcctrici- Jeilsbedrijf. Waar reeds meerdere malen hei gemis gevoeld werd v3n eci werk- en berg plaats vj.»r het gemeentelijk eleclricileits- bcdrijf stellen B. en W. voor, in overleg met de cnmr.issiG voor Je bedrijven, een bed raag van 1000 bi rvoor beschikbaar tu stellen. Vode noodzakelijkheid van een dergelijk goLcuw zijn do meeste leden overtuigd, n;n 11 tegai 2 stemmen vrorll biertoe bisloien Wijziging verordening kourloonen. Hel keurloon voor varkens beneden 50 K.G. wordt teruggebracht tot 1. Tot plaatsvervangend lid van het Stem bureau 1, wordt benoemd, wegens het be- dauhoD van dea heer F. G. Karsdorp, de beer J. Heijkoop. Bijdragen aan Nijverheidsschool in kos ten inventariseering. In overeenstemming met het advies der financioelo commissie wordt een bedrag van ƒ200 hiervoor toegestaan. Aan Hare Majesteit de Koningin zal worden verzocht de aan de gemeente ver leende concessie in te trekken, zoodra bef telefoonnet te Woerden door bet Rijl^ zal zijn overgenomen. In de algemeene voorwaarden tot grond- verkoop zullen, op verzoek van God. Sta ten, enkele wijzigingen worden gebracht. Het percentage gom. inkomstenbelas ting voor liet jaar 1920— 27 wordt vast gesteld op l.G pet. Instelling groote kaasmarktdag. B. cn W. stellen voor op den 3eu Woens dag in September een groote kaasmarkt- dag in te stellen, dit naar aanleiding van een verzoek van de afd. Woerden en Om etreken van de Hollandsche Mij. van Landbouw. Hiervoor zou de noodige publi citeit gegeven moeten worden. De heer Zon kan zich met dit voorstel niet vereenigen. Hot tegenwoordige markt terrein is, gezien het druk gebruik wat van do Wocrdensche kaasmarkt wordt ge maakt, bijna al weer (e klein geworden. Op een dergelijke kaasmarktdag, waar op dan natuurlijk op een extra aantal wa- i gens dient gerekend te worden, cn men zich zoodoende tamelijk zou moeten be helpen, loopt men de kans dat degenen, die hier nooit of zelden ter markt komen, geen hoogen indruk van onze markt zul len krijgen. Wel voelt hij veel voor publiciteit in buitenlandsche bladen, voornamelijk Duit- schc, dit met het oog op de kaaskoopers. De heeren Sonnevelt cn de Kruif plei ten voor instelling. De heer Zon acht een kaasmarktdag niet eerder gewensclit, voor aleer het maktterrein is vergroot. Het ingediende voorstel wordt hierna met 103 stemmen as ogenomen. Do wijziging begrooting 1926 wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Stalen omtrent den verkoop van het brandspuithuisje, zcoals besloten in do vorige vergadering, beslist de Raa.d dit be sluit te handhaven. Hierna sluiting. In den Rijn Bevallen. Het 5-jarig zoontje van den heer K. is bij het spelen in den Rijn gevallen. Het gelukte den schoenmaker van P., door zich gekleed te water te begeven, het jongetje behouden op den kant to brengen. Concours hippique. Bij de vereeni- ging „Woerden Vooruit" bestaan voorne mens om op 26 Aug. a.s. een concours- hippique te organiseeren. 1 KOUDEKERK. Overreden. Terwijl do arbeider J. Bervoels bezig was met een driewielige kar in het land mest te vervoeren, had hij het ongeluk hiervan af te glijden en on der do kar terecht te komen, waarbij een der wielen over zijn borst ging. Met eenigo ontvellingen aan zijn kin en in wendige pijn moest hij zich onder genees kundige behandeling stellen. Geboren: Nicolaas z. van G. W. Hoogeveen en K. G. Batelaan Dirk z. van G. de Jong en N. van Eltinger. Overleden: Jacob van 't Hol 76 j. NIEUWKOOP. Zitdag gemeente-ontvanger. B. en W. dezer, gemeente hebben bekend ge maakt, dat aan den gemeente-ontvanger verlof is verleend niet to zijnen kantore aanwezig te zijn op Woensdag 18 Aug. a.s. Mond- en klauwzeer. Hot aantal ge vallen van mond- en klauwzeer bedraagt tot heden in deze gemeente 32. Geboren: Adriana Cornelia Maria d. van J. Mourits en M. P. do Groot Ge- rardus z. van R. van Ham en Z. Geert- scma. Overleden: Wilhclmina Maria Zijer- vcld 57 j. ZEVENHGVEN. Aanbesteding. Uitslag van de gehou den aanbesteding voor de ophooging van een boezemkade voor rekening van den polder Zevenhoven. Ingeschreven werd door J. v. Trigt voor 948; P. de Pater te Waddinxveen voor 845; T. de Rooij te Den Hoef voor 670. Gegund aan T. de Rooij. ZOETERWGUDE (H. R.) St. Jerocns-bedevaart. Zij, die deel nemen aan do Bedevaart naar St. Jeroen to Noordwijk, en per rijwiel gaan, wordt bericht dat Zondagmorgen om 5 uur ver trokken wordt van de Bruggestraat (H. R.) Nog enkele kaarten zijn bij den bode verkrijgbaar. „Herwonnen Levenskracht." De op brengst van don speldjesdag is f 48.05, bijna hel dubbele van vorig jaar. Aan do ijverige jonge dames onzen dank. UBT DE OMGEVING SASSENHEIM. i a: gemeenteraad. Hooibergen In de kom. Het eeuwige raadhuis. Verkoop van het kazerne-terrein. Do raad dezer gemeente vergaderde gis teravond to 7.S0 ure. Voorzitter: de burge meester. Waarnemend secretaris do beer Potman. Afwezig de beer Speelman. De notulen werden na e enige aanmer kingen goedgokeuixL Onder do ingekomen stukken was be richt van den inspecteur der directe belas tingen te Leiden, dat de kohieren der plaatselijke Inkomstenbelasting in totaal bedragen over 1926—'26 f 119.801.64. Do voorz. deelde mede, dat do Vereeni- ging^ voor do School met den Bijbel zich bereid verklaard heeft een stuk grond naast „Concordia" tegen den prijs van f 10 per M2. te koopen op voorwaarde, dat do nieuw aan te leggen straat tegenover de Burchtstraat komt. Wat betreft het bitumi- neeren van do Teylingerlaan deelde Weth. Warnaar mede, dat Prov. Staten een be drag van 50 pet. hebben gesubsidieerd in de kosten. Met do noodige spoed zal wor den begonnen nan het wegtrekken der bochten en do bituminiseering t.ot Piet-Gij- zenbrug. Door Prov. Staten is nog tot 31 Doe. voor de gcmcento Noordwijkerhout f42.000 beschikbaar gesteld ter bitumini seering van den weg Piet-Gijzcnbrug— Leeuwenhorst. Na dien datum kan over "dit bedrag niet. meer worden beschikt. Spr. stelt voor dat Sassenheim en Voorhout nog eens zullen aandringen bij het gemeente bestuur van Noordwijlgjrhöut op de bitu miniseering. Bericht is ingekomen van do voorzitter van Ged. Staten, dat de Minister van Landbouw het tarief, genoemd in de ver ordening op do ligging van woonschuiten, nJ. 50 et. per dag, wel te horg vindt en dit gebracht, zon willen zien op 25 ets. per dag. Daaraan zal worden voldaan. Do voorz. herinnert .aan de ecnige dagen geleden plaats gehad hebbende brand en heeft mot genoegen gezien, dat de Vrijw. Brandweer bizonder heeft uitgeblonken. Weth. Warnaar Heeft naar aanleiding van dezen brand klachten gehoord over het hooikeuren. Do voorz. zegt, dnt nog dicnzelfden dag proeven genomen zijn; de keurder zag toen geen gevaar. Bij B. en W. is een veroek binnengeko men van de bewoners der Post straat, met het verzoek to verbieden, dat hooibergen in do nabijheid van bebouwde straten worden opgericht met het oog op brandge vaar. Do voorz. vraagt zich af of dit wel doen lijk js. Anders dient bij dergelijke gevaar lijke plaatsen scherp gelet to worden met keuren. Weth. Bader zegt dat do broei in de af gebrande hooibergen op den ongeluksdag zoo hevig was dat men het kon ruikenspr. gelooft hier aan eenzekere laksheid bij de boeren om bij gevaar do hooiberg uit te halen. De lieer Verkley heeft wel veel hooren zeggen over het werk der keurders, maar als geloof geslagen moest worden aan alles wat er verteld wordtSpr. is het even wel eens met dïn heer Bader, dat er in dit geval duidelijke leckenen waren. Na nog eenige opmerkingen o.a. over de opslagplaatsen van hout in de kom door de heeren Bisschops cn Warnaar, werd de bespreking over dit onderwerp gesloten. Do gemeenterekening 192G werd aange boden en ter onderzoek in handen gesteld van een daartoe benoemde raadscommis sie. In het College van Zotiers werden herbe noemd de heeren Roest en Rijnburger. Ingevolge do nieuwe gasleveringsover eenkomst met Leiden wordt de gewone gaspriis verlaagd van 1210 hts., de munt meter-prijs van 1311. Een berekening der financieele resultaten opent de mogelijk heid voor een verdere reductie aan ver bruikers boven 600 M3. (dus voor vele ge zinnen) n.L van 3 ets. per M3., terwijl dan nog gerekend mag worden op f 1187.44 winst, ongeacht de opbrengst, meterhuur. Nog verder gaan zou misschien mogelijk zijn, maar voorloopig niet wenschelijk. Bij de reductie is het voorbehoud gemaakt van vermindering daarvan indien de prijs der steenkolen hooger zou worden (de ko len-clausule). Voor verbruikers boven 3000 M3. zijn B. en W. gerechtigd bizondere overeenkomsten to sluiten. Do heer Verkley meent., dat de mindere man van de reductie weinig zal profiteeren. Do voorz.beaamt dit tot op zekere hoogte. Van 458 penninggasverbruikers zullen minstens 79 gezinnen van de reduc tie boven 600 M3. profiteeren. De grond prijs kan men moeilijk verder verlagen met het oog op de kolen-elausulede heele re ductie kan nog wol op niets uitloopen. Elk huishouden, zegt spr., dat. een gascomfoor gebruikt, bereikt de 600 M3. Door de besturen der Herv. School en de De Visser-school is een schrijven ingeko men om een crediet voor aanleg waterlei ding in die scholen. Toegestaan. Dan is aan de orde het voorstel van B. en W. tot het doen maken van een ont werp voor een nieuw Gemeentehuis bij wij ze van prijsvraag. Weth. Warnaar heeft bemerkt, dat. er een groote leemte is in het voorstel van B. en W. n.L dat niet aangegeven is hoeveel besteed mag worden. Dat is toch een eer ste vereischte. De voorz. zegt, dat bet. indertijd ge maakte plan door do heeren De Bruijn en Jonkheid op f 60.000 werd geraamd. Het zou echter wel wcnsehelijker zijn, dat dit plan gewijzigd werd o.a. de gevelbreedte wat vergroot, om een massaler indruk te verkrijgen. De heer Bisschops zou het ontwerp in handen willen geven van den Bond van Ar chitecten. De voorz. meent, dat dit te duur is. Do bedoeling is ecu zevental bekendo architecten een ontwerp te laten maken. Do heer v. Breda meent, dat hier een huid verkocht wordt van een beer, die nog moet geschoten worden. Er is toch nog niet besloten tot den bouw van een raadhuis. De voorz. zegt, dat toch de grond voor een nieuw raadhuis i« aangekocht. Iemand die een huis gaat. bouwen, laat toch ook eerst een plan maken. De lieer Bisschops vindt, het erg zielig, dat de bouw van het raadhuis telkens bij hortjes en stootjes moet gaan. Dat er te eeniger tijd een raadhuis wordt gebouwd is toch aller mecning, want anders had men er geen grond voor gekocht. De heer v. Rhijn meent, toch, dat er eerst beslist moet worden, of er een nieuw raadhuis komt, ja of neen. -Do lieer Krom is er in 't geheel niet tegen dat. or een ontwerp gemaakt wordt; er is immers ook een ontwerp gemaakt voor het badhuis! De heer ve Zonneveld meent, dat men praktisch deze zaak moet bekijken. Spr. meent dat er wel veel geleend ia den laat- sten tijd zij 't dan alles voor productie ve werken. De schuldenlast wordt te zwaar. Maar voor bclastingverhoogïng voelt spr. niets en uit de gewone middelen van thans kan het nieuwe Raadhuis niet bekostigd worden. Do voorz. zegt, dat wat de belasting be treft Sassenheim het laagste is van de om geving. Wanneer de bouw van een raad huis wordt bekostigd uit een geldleening zouden geen ondragelijke lasten daaruit voortvloeien. De heer Verkley wil eerst een vooral eenstemmige beslissing hebben of er ge bouwd wordt of niet. De voorz. zegt, dat. B. cn W. dit nog niet noodig achten. De heer v. Breda dringt, ar.n op den bouw van een badhuis, waartoe reeds lang be sloten is. De heer Verkley zegt, dat daartoe ook niet besloten i*. Wetb. Bader zegt, dat binnenkort naar aanwijzingen van Ged. Staten toch veel verbouwd zou moeten worden. Spr. acht het tijdstip thans zeer gunstig, aan gezien geld geleend kan worden legen zeer billijke voorwaarden. Weth. "Warnaar vraagt, of er bezwaar is dat op de agenda der volgende raadszit ting komt het voorstel van B. en W. tot stichting van een raadhuis. Wij hebben nu reeds de grond. Spr. vindt het niet „zielig" zooals de heer Bisschops, dat men er lang over redeneert, want het is een zaak van groot gewicht. Nu alles nog eens berede neerd en besproken is (want niet alles, wat de heeren spraken kon in dit verslag worden opgenomen!), wil spr. deze kwestie de volgende maal op de agenda zetten. De wethouder zeK gelooft, dat het een ge wettigde uitgave is, n.L met het oog op de uitbreiding der gemeentediensten. Met dit voorstel stemden vrijwel alle le den in. Van den. lieer A. B. Oostveen was een adres ingekomen om ontheffing van de bouwverordening inzake bouw van ontwor pen straat. Adressant heeft vergunning een landhuis met bollenschuur te bouwen op een terrein ten Noorden van de Jacoba van Beierenlaan. Ontheffing van den straataanleg is bij besluit van B. en V/. verleend op voorwaarde dat hiervan' op kosten van den heer Oost veen notarieele akte werd opgomaakt. Adressant verzoekt, nu den raad het be sluit van B. en W. te vernietigen en hem vrij te stellen van de kosten voor het on- maken der notarieele akte, die volmaakt nutteloos zijn. Do voorz. zegt, dat bij kwesties van toe geeflijkheid zooals in dit geval, steeds ge vraagd werd bij notarieele acte de noodige zekerheid te geven. Spr. bewijst dat deze regeling reeds jaren lang bestaat. De lieer v. Zonneveld vraagt waarom dit niet geëisebt is bij de bebouwing van de Teylingerlaan op grond van den heer Rot teveel.. De voorz. meent, dat hier aan een laan gebouwd werd en niet aan een ontworpen straat. Weth. Warnaar licht toe, dat dc heer Rotteveel ons eigenlijk is ontglipt. Van den heer Oostveen wordt niet meer ge- eischt als indertijd van den heer Frijlink aan de Zandsloot, dat, wanneer te eeniger tijd tot aanleg van de straat wordt beslo ten, de eigenaar van het belendende per ceel de kosten van straataanleg en rïolee- ring voor de lengte van zijn perceel maakt. Het besluit van B. en W. werd met alg. st. gehandhaafd. Bij de rondvraag vroeg de lieer v. d. Voet naar de ontworpen urinoirs op 't Kerk plein. De voorz. antwoordt, dat de aanbe steding beeft plaajts gehad, maar de Kerk voogdij heeft geschreven, dat zij de ver gunning tot plaatsing introk. Er zal onder handeld worden. Do gemeente pretendeert echter rechten op deze plaats. Dc Kerk voogdij kan haar rechten niet bewijzen. Het gemeentebestuur wéét van geen vcr- gunning, welke de Kerkvoogdij thans in trekt. De heer v. Breda heeft in de archieven het bewijs gevonden, dat liet. Kerkplein van de Ned. Herv. Kerk is. Weth. Warnaar zegt, dat op de kadastrale kaart dc grond toebehoort, aan de gemeente. B. en W. wil len deze bejpiddeling aan de hand doen: de zaak laten rusten en een modern urinoir stichten. De heer v. Breda zegt, dat reeds vroe ger het eigendomsrecht der Kerkelijke Ge meente is aangetoond. In ccn onbewaakt oogenblik is bet op naam der gemeente op bet kadaster gezet; dab weet men op het kadaster ook. Spr. voelt er veel voor, dat het Kerkbestuur met de gemeente onder handelt. De heer Verkley vroeg naar den verkoop van het. kazerne-terrein. De voorz. deelde mede. dat cr voor het tweede gedeelte ernstige gegadigden zijn. Deze wenschen echter een tweetal woningen te bouwen, waarvoor het perceel te klein is. De straat zou dan versmald kunnen worden tot 6 M., waarlegen geen bezwaar is. Met de aesthe tic a zal bij de bebouwing rekening worden gehouden. Met alg. stemmen werd besloten tot. ver koop, ook van het tweede gedeelte, tegen den prijs van f 10.De opbrengst van het terrein wordt bestemd tot delging van de leening. „De schuldenlast wordt, hiermee alweer verminderd, mijnheer v. -Zonneveldzei de voorz. De voorz. sloot hierna dc ritting te kwart voor elf. HSLLEGOM. Personalia. Geslaagd voor het exa men Hoofdakte mew. wed. H. Bloem v. Zwie ten. NOORDWIJK. Diefstal in een badkoets. Bij de poli tie werd aangifte gedaan dat uit een bad koets een porlemonnaie, inhoudende 10, is ontvreemd. TER AAR. Personalia. Tol onderwijzer aan do R. K. school is benoemd de lieer A. W. v d. Hoorn, alhier. VOORHOUT. St. Jercensbedevaart. Het bestuur der afd. Voorhout van den R. K. Volks bond verzoekt haro leden die wenschen deel te neimen aan de Gewestelijke Bede vaart naar St. Jeroen te Noordwijk op Zondag 15 Aug. a.s. vroegtijdig in of hij de kerk te Noordwijk aanwezig te zijn, daar de H. Mis voor de pelgrims te zes uur zal beginnen. SYSüS§SfE<LëU£S GESSEEft i SLIiKE AAWKOSDIGliifi Hinderwet. B. on W. van Leiden brengen ter aW meene kennis, dat de beslissing on verzoek van P. W. C. Kuysten, om veï. gunning tot het oprichten van een banket bakkerij in hel perceel Lange Mare no 6f' is verdaagd. Drankwet. B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis, dat H. Vos, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank oor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Stcenstraat 11. LEIDEN. Zondag. Volksbondsbedevaart naar Noord wijk. De avond-, nacht- en Zoudagdiensl Qer apotheken wordt van Maandag 9 t0[ en met Zondag 15 Aug. a.s. waargeno men door de apotheek van den lieer ty Pclle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. JUBILEUM PASTOOR BEUKERS Morgenavond om 71 uur zal de viering van het zilveren Priesterfeest van den Zeereerw. heer pastoor Beukers beginnen met dc Plechtige Vespers. Zondag om 10 uur is de plechtige Hoogmis, waaronder de S c h o 1 a Canto r,u m van het Groot Seminarie te Warmond de Grcgoriaan- eche gezangen zal uitvoeren. Pastoor Beu- kers zal zelf dc predicatic houden. Er is Zondagmiddag receptie van 1-, 21 uur. Sumatra-Com ité. Bij het Sumatra-Comité zijn nog do vol- dende giften ingekomen: Dr. G. J. v. d. K. 5 Mr. P. A. P H 100, M. G. B 5.—, Dr. W. P. J 5- H. J. K. Dzn. 2.— Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer P Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden; post- giro nummer 57471. Een schenking. Dr. C. A. Crommelin, alhied, heeft aan het Rijk een Chineesch schaakspel mot gelakt houten bord en beciion stukken ten geschenke aangeboden, ter plaatsing in het Rijks Etbnographisch Museum, alhier. Aan den schenker heeft do Minister v. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deswege zijn oprechten dank betuigd. De trein zonder rails. Zooals wij gisteren reeds in 't kort meldden, is gistermiddag om 4 uur ds tracless-trein op haar reis door Neder land alhier aangekomen na reeds meer dan 60.000 K.M. door Canada, de Ver- eenigde Staten, Mexico en Engeland te hebben afgelegd. De trein verliet in Maart 1925 New-York om zijn reis door de Ver- eenigde Staten aan te vangen. Dit middel van vervoer, hetwelk in alle landen bui tengewone belangstelling wekte, bestaat uil een volledig uitgeruste locomotief met tender en ccn luxueus ingericliten Pull man-Wagen, bevattende eet- en slaapgele genheid voor 5 personen. Een snelheid van 65 K.M. per uur kan worden bereikt en de oontructie en uitrusting van liet geheel zijn zoodanig, dat met volkomen veilig heid op alle wegen kan worden gereden. De locomotief is voorzien van 2 krachtige motoren, "hydraulische remmen, bel, fluit, enz. Dc Pullman-Wagen heeft oen keuken en buffet, is voorzien van electrische ver lichting, verwarming en electrische venti latie; ook warm en koud stroomend wa ter is aanwezig, zelfs een „dsaadlooze" ontbreekt niet. Een merkwaardige nieu wigheid is het uitzicht-balcon, voorzien van „easy chairs", waarop men onge stoord liet landschap kan bewonderen. Mr. Edward Carrier is leider van den trein welks wereldreis voornamelijk dient ter bevordering van het vertoonen van goede films. Dit doel wordt nagestreefd door de Wilton-Metro-Goldwyn Company te 's-Gravenhage, welke zich bezighoudt met het verhuren in geheel Nederland van de Metro-Goldwyn-Mayer-films. Hier ter stede waren de reizigers de gasten van den heer Diks, directeur van liet Casino-theater, waaraan zij een kort bezoek brachten. Tc ongeveer vijf uur ver trok dc „trein" weer naar Haarlem. Gemeentelijke Dienst voer Soeiaie Z?ton. I. Aan het verslag van den Gein. Dienst voor Sociale Zaken alhier over het jaar 1925 is het volgende ontleend: Aan den Dienst voor Sociale Zaken zijc opgedragen dc werkaamheden betreffende: a. dc Arbeidsbemiddeling; b. de Werk loosheidsverzekering; c. dc Werkver schaffing; d. de Steunverleening; c. do Emigratie.; f. alle andere aangelegenheden, v/elke daarvoor naar het oordeel van Bur gemeester cn Wethouders in aanmerking komen. Dc sub-commissie voor de Steunverlee ning vergaderde in 1925 16 koeren. In hare vergaderingen bracht de Directeur van den Dienst dubieuse gevallen van Steunverleening en van fraude in bespre king, teneinde B. en W. naast zijn advies, dat der commissie te kunnen doen toeko- men. B. en W. hebben in geen enkel ge- val een beslissing genomen, afwijkend van het advies der sub-commissie. In hare vergaderingen bereidde de coin 1 missie o.m. voor de volgende onderyver- pen, over welke de plénaire commissie praeadvies aan B. en W. had uit te bren gen, te weten de beperking der steunuil- i keering aan losse transportarbeiders; de beperking der steunuitkeering aan land arbeiders en kleermakers; dc afvoering van de steunverleening van bouwvakarbei- ders; de wijziging van het reglement van den Dienst, terwijl den 19den Augustus cn den 2den September een gecombineerde vergadering plaats vond met dc sub-corn- 1 missie voor de Beroepskeuze, waarin ue

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2