RWATTAs5'i HOLLAND—BÊLGIë, Nu is 't eons geen voetbalwedstrijd Of een kamp in atbletiek, Neen, de strijd wordt nu gestreden Om do landenpoliliek. Geen gescbreeuw van „goed zoo Harry", „Hup nou Woutje", rolt door 't land, Want gestreden wordt de strijd in De kolommen der courant. Eu geen Swarlenbroucks, geen Paulen Maken zelfs ons nu van streek, Aller oogen zijn gericht op Onzen captain Karnebeek. Toch staat Holland al weer achter, België een puntje vóór, 't Belgische verdrag met Holland Is in België er al door. Holland's vroede vaad'ren moeten Nu nog confereeren gaan, En geduldig ziet heel Holland Het met interesse aan. Nu geduldig nog, maai* aanstonds, Als ook hier 't verdrag er is Zult u zien, dat dan heel Holland Vreosclijk ge-Belgd is. zon la le richting gebracht, waardoor het werktuig met de wielen uit do rails gelicht werd, het evenwicht verloor en voorover in den sluisput stortte. Do kraanmachinist, die zich in de hut bevond, zag tijdig het ge vaar en wist eruit te klauteren. Daar er cok in den sluisput geen menschen onder de kraan stonden, bleef het ongeval be perkt tot een vrij ernstige materieele scha de. Het werk kon echter na enkele uren weer doorgaan. Vechtpartij te Beverwijk. Te Beverwijk werd Zaterdagavond na het sluitingsuur der winkels de rust her haaldelijk verstoord door vechtpartijtjes waarhij de politie handelend moest optre den. Te half elf ontstond op den Velsenweg tusschen een achttal personen een hevig9 kloppartij. De toeloop was voor deze eerste ontmoeting zoo geweldig, dat het verkeer gestremd was. Een der belhamels werd wegens openbare dronkenschap in arrest gesteld, terwijl 'n tweede wegens opruiing werd gearresteeerd. Later werd nog een tweetal wegens verzet door de politie op gepikt. Deze laatsten zagen zich tevens geverbaliseerd wegens bcleediging der politie. De politie moest van den wapen stok gebruik maken om het tumult te doen eindigen. Even later werd politie-assis- 'tentie verzocht voor een hevigo vechtpartij aan de Schans, waarhij zekere M. vrij ern stig werd mishandeld. Juist was hier de orde wal hersteld, toen in de Breestraat door «énige belhamels geduchte klappen werden uitgedeeld. Ook hier moest de politie In grijpen. Inmiddels had in een perceel in de St. Aagtendijkstraat een familietwist plaats welke evenwel zonder politiehulp werd beslecht. Omstreeks 11 uur werd de politie nogmaals opgeroepen op de Schans. Een groolo menschenmenigte werd hier door de politie uiteen gedreven. Het bleef tot laat in den nacht pngewoon druk en rumoerig op straat. Geheimzinnig geval. Te Venlo is aangehouden de chauffeur F. S. uit Heidelberg. De man had, volgens de N. V. C. in den trein op weg naar Venlo verteld, dat hij met zijn auto een vreeselijk ongeluk had aangericht, en dat hij uit vrees voor de gevolgen naar Nederland vluchtte. Zijn kleeron zaten vol bloed en vol modder. Hij wenschte naar Amsterdam to gaan om daar werk te zoeken. Doch daar hij niet in hel bezit was van de vereischte papieren, en over geen middelen van bestaan be schikte, werd aan zijn wensch niet voldaan, doch werd hij naar Duilschland terug ge bracht. Diefstal. Gisterennacht is uit een auto, die te Dlrecht voor een sociëteit stond, een tascb, inhoudende een aantal wissels tot een be drag van ongeveer f 2000 on tvreemd Inbraken. Bij verscheidene veehouders in Krom wijk, gem. Linschotcn hij Woerden, is in gebroken. Kleedingstukken, 'n rijwiel, geld. sigaren, rijwielplaatjes, fietszadete en drank werden meegenomen. Do politic speurt; tot nu toe zonder succes. De inbraak te Gouda. De lo Rotterdam aangehouden koopman H. H. V. en de 28-jaTige koopman J. S., beiden te Amsterdam woonachtig, zijn na verhoor door den officier van justitie in het huis van bewaring te Rotterdam inge sloten, als verdacht zicli te hebben schul dig gemaakt aan den diefstal met. braak bij den kaashandelaar T. te Gouda. Zij worden ook verdacht van een inbraak te Utrecht. De Letlandsche oplichter. Do Letlander E. W. S., die de vorige week Ie Utrecht aangehouden is, als ver dacht van oplichting van een bedrag van ongeveer 4-500, ten nadeelc van zekeren 'J II. S. te Rotterdam, heeft zich aan tal rijke oplichtingen schuldig gemaakt. Zoo zijn o. a. de sigarenwinkelier De G. van den Wi' i:eodijk en do bloemist G. de J. van den Eendrachtsweg aldaar het slachtoffer .van S. geworden. S. ging hij deze oplichtingen moQstal als Volgt te werk: Hij knoopte met den winke lier een praatje aan. vertelde chipchandjer te zijn en groote zaken te doen met velc- ieederijen. Hij liet niet na, enkele goed •klinkende namen te noemen. Tenslotte lie! bij oen chèque ter waarde van 400 pond Sterling zien. Hij zei dan, dat het zoo jam mer was, dat hij dezen chèque dien dag niet meer kon verzilveren, temeer omdat bij op het oogenblik geen-Hollandseh geld üter beschikking had. Hij vroeg vervolgens ieen weinig geld ter leen. Kreeg hij dit, dan diet hij zich niet meer zien. Gebleken is, tiat de getoonde chèque waardeloos was. Aanvaring te Rotterdam. Gisterenavond te ongeveer halftien zou Het Engelsche stoomschip „Irwell" Tan de •West erkade te Rotterdam vertrekken. Het. schip sloeg achteruit en kwam terecht te gen. de tros van het slecpscbip „Allenlioff", schipper J. Kielslorff, dat naast het En gelsche stoomschip „Rawcliffe" lag. De tros brak en door den stroom werd hel sleepschip op de voortros rondgedraaid. Met den voorsteven voer do „Altenhoff" op de schroef van do „Rawcliffe", tenge volge waarvan het onder de waterlijn een groot gat bekwam. In korten tijd stond het voorschip van het sleepschip vol water en daar het met ijzer geladen was, was men bang, dat het zou zinken. De sleepboot van de firma Piet Smit, was spoedig ter plaat se en begon met pompen om op die manier de „Altenhoff" nog drijvende to houden. Een oogenblik dacht men nog eraan het lekke vaartuig aan den grond te zetten, doch dit kon niet omdat het gevaar van breken zeer groot was. Men heeft toen ge tracht met een groot zeil het gat te dich ten en is onmiddellijk aangevangen met de lossing vxn het sleepschip. Een roeiboot, die tusschen het Engelsche stoomschip „Rawcliffe" en do „Altenhoff" terecht kwam werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken hebben hierbij niet plaats ge had. Verijdelde smakkelpoging. Maandagavond omstreeks 7 uur passeer de aan het Hollandsche grenskanloor te Gaherg een auto, waarin vier dames en nceren zaten, komende van de Belgische grens. Hoewel de ambtenaren, die buiten stonden, het sein tot sloppenga ven, reed de auto met onverminderde vaart door. Eenige minuten later, kwam echter uit de zelfde richting een auto, waarin alleen een chauffeur gezeten was. Met een der amble_ naren als passagier reed deze nu den vori- gen auto in volle vaart -achterna, die er gens in Maastricht werd aangehouden en mee terug moest. Daar verontschuldigde men zich, niet geweien te hebben, dat daar een doorlaatpost was. Behalvo allerlei an dere aan invoerrecht onderworpen zaken, werd onder de zitplaats van den chauffeur een groote hoeveelheid fleschjes odeur en toiletwater gevonden, zoodat er, behalve de boete, een aardig sommetje moest worden betaald en het goedkoope Belgische uit stapje nog een duur hijsmaakje kreeg. Brand. Maandag neeft op de hofstede ,,De Pep pel", bewoond door den 81-jarigen land- houwer P. Molenaar, te Barneveld, een he vige brand gewoed, die vermoedelijk door hooibroei is ontstaan. Drie hergen, bevat tende vele tienduizenden kilo's hooi, en twee landbouwhouwschuren zijn een prooi der vlammen geworden. Met de uiterste moeite bleef het woon huis behouden. Naar wij vernemen, was alles tegen brandschade verzekerd. Brand op een pleizierjacht. Gisterenmiddag omstreeks één uur ont stond brand aan boord van een pleizier- jacht, gelegen in de Schic aan het Zuidein de te Delft, toebehoorende aan den heer J. H. Veen uit Amsterdam, op het oogenblik, dat de eigenaar bezig was met het .laden van benzine. De technische dienst van de politie was spoedig ter plaatse en begon onmiddellijk met het blusschingswerk Plotseling sprong met een geweldige knal een ongeveer 30 L. inhoudende benzinetank uit elkaar. De inspecteur Roelofsen liep daarbij brandwonden op aan hoofd en handen, terwijl een agent van politie door den luchtdruk in het water werd- geslin gerd. Het vuur in de kajuit was spoed- gedoofd. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. De heer en me vrouw Veen kregqn geen letsel. Oude munt gevonden. Bij grondwerk in de Margarethapolder onder Zaamslag werd een 5 francsluk ge vonden met het jaartal 1811 en het op schrift: Napoleon Premier Consul en Ré- publique Francaise. Op de plaats waar liet verborgen geldstuk werd gevonden heefi een door de Franschen opgericht vesting werk gestaan, dat in 1813 door een En- gelsch oorlogsschip in de lucht werd ge schoten. Gcede vangst. Do sloomlreilers Jenny Elsa IJM. 37 en Azimuth IJM. 195 hebben te IJmuideu twe© groote tonijnen aangebracht, welke Jcor de opvarenden van deze schepen wa ren gedood. Deze groote visschen komen hoofdzake lijk in de Middellandscho Zee voor en rich ten groote verwoestingen onder haring en makreel aan. Een reebok in het roggeveld. Uit \s-Heerenbjrg wordt aan de „Tel." gemeld: Do landbouwer Van M., in de huurt schap Stokkum, vond in het roggeveld een levenden reebok, die door hem werd gc- stald Buïtenl. Berichten die thans voor de eerste maal wordt be proefd. Een heldhaftige poging om de duikboot H 29 aan de oppervlakte te brengen is ge daan door een officier en een machinist. In weerwil van het feit, dat de boot zonk, daalden zij af in het onderste gedeelte van het schip, waar zij de reservoirs poogden te ledigen, hetgeen hun echter niet geluk te. Do machinist kwam bij deze poging om het leven; de officier werd door een ster ken luchtstroom door den observatietoren naar buiten geworpen en werd gered. Hevige slagregens in Joegoslavië. Sneltrein Weene n-A gram ontspoord. Ten gevolge van nieuwe buitengewoon hevige slagregens in het Noorden van Joegoslavië zijn de spoorwegverbindingen verbroken. Er werd groote schade aange richt. De sneltrein Weenen—Agram ont spoorde ten gevolge van een aardverschui ving nabij Laibach. Verscheidene personen werden gewond. Vleeschvergiftiging in een krankzinnigen gesticht. Uit Praag wordt gemeld: In het krank zinnigengesticht te Berkowitz zijn 900 per sonen na het eten van vleesch ziek ge worden. Van enkelen hunner is de toe stand zorgwekkend. Lichte aardschokken in Californië. Uit Santa Barbara (Californië) wordt geseind: Maandagavond werden hier lichte aardschokken gevoeld, voorafgegaan door eenig gerommel. Er werd geen noemens waardige schade aangericht. De bewoners besteedden weinig aandacht aan de schok ken, en de schouwburgbezoekers bemerk ten er in het geheel niets van. De eerste schok werd ook te Ventura (Gal.) waarge nomen, waar hij iets heviger was. Een zeegevecht met dranksmokkelaars. Uit St. August, (Floria) wordt geseind: Tweo leden der bemanning van de bark „Hazellee", een dranksmokkclschip, zijn gewond in een ziekenhuis alhier opgeno men. Zij beweerden Engelsclien te zijn, en de wonden te hebben opgeloopen in een geveïht met een boot van den kustbewa- kingsdienst, welke hen, naar zij zegegn, zonder voorafgaande waarschuwing onder vuur nam. Do eigenaar van de bark, die eveneens gewond, aan wal kwam, werd we gens dronkenschap gearresteerd. Do douane-boot in kestie, is te Savanna aangekomen; een lid harer bemanning was in het gevecht met de smokkelaars ge dood. Groote boschbrand in Zuid-Frankrijk. Uit Marseille wordt gemeld: Een brand, die enorme afmetingen aanneemt, teistert de wouden van tLe Barbin in den bergketen van Salute Baunie. Massa-diefstal van eenden. Uit Berlijn wordt gemeld: Gisternacht zijn uit een eendenpark te Teupitz niet minder dan 1200 eenden gestolen. Arme kunstenaars en inteliectueelen. Te Berlijn wordt in het geheel aan 1985 kunstenaars werkeloozen onderstand uitbe taald. Op de lijst dezer kunstenaars staan o. a. 634 tooneelspelers, 382 schilders, 233 operazangers, 101 beeldhouwers, 87 schrij vers, 71 toonkiffislenaars; 69 koorzangers, 7 concerlzangers, 54 teekenaars, 31 kapel meesters, 23 architecten, 10 studenten van de muziek, 7 schouwburg-directeuren, enz. Deze allen hebben een artistieke opleiding genoten. Er slaan bekende namen op de lijst o.a. die van een Berlijnsch kapelmeester, van een opera-componist, van den zoon van een zeer beroemden componist e» van een schouwburg-directeur te Berlijn, die 17 jaar aan het hoofd van een bekend theater heeft gestaan. Er zijn te Berlijn voorts 800 inteliectuee len, waaronder geneesheeren en advocaten geheel werkloos. Ze krijgen ook onderstand, tot nu toe niet uit openbare middelen, maar van particuliere zijde. Daar deze middelen thans geheel uitgeput zijn hebben de be voegde organisaties het gemeentebestuur verzocht aan de werklooze iptellectueeleu voortaan de gewone werkloozensteun uit te betalen. Draadloos verzien in Engeland. De Britschc postautoriteiten hebben twee vergunningen verleend voor proeven met draadloos verzien aan de maatschap pij welke de uitvinding van Baird heeft overgenomen. Regelmatige uitzendingen van levende gezichten en voorvallen zul len nu plaats hebben op 200 Meter golf lengte tusschen Londen en het experimen- t^elo station te Harrow. '•Dit, is het eerste station voor draadloos vérzien. De apparaten worden thans verder geperfeetionneerd. m OEGSTGEEST. Winkelweek. In het café van den heer Averdick werd gisterenavond een vergadering gehouden van belanghebben den om bij gelegenheid van Koninginne- verjaardag wederom een winkelweek te or ganiseer en. De vergadering stond onder leiding van een voorloopig comité en werd gepre sideerd door den heer Gaspari, die in korte woorden do wordingsgeschiedenis naging van het thans achter de groene tafel zit tend comité. Spr. stelde aan het eind van zijn betoog voor een nieuwe comité te benoemen. Ver schillende sprekers voerden hierover het woord, doch uit de zeer verwarde discus sies kon door ons geen geheel worden sa mengesteld. Een nieuw comité werd ten slotte be noemd, doch geen enkel gekozen lid wensch te de benoeming te aanvaarden. Er mokte nog iets. Nadat eenige aanwezigen liun ontevre denheid hadden geuit over toekenning van een prijs hij de vorige winkelweek en de voorzitter in een glashelder betoog de op posanten schaakmat had gezet, redde de heer van Ingen Schenau de situatie door voor te stellen dat het comité zou aanblij ven en daarnaast een propagandacommis- sie te benoemen. Spreker verklaarde zich bereid daarin zitting te nemen. De commissie werd aan gevuld met de heeren Overvliet, Woesten- burg -en Hienkens. De heer Gaspari deelde mede, dat spoe dig wederom een vergadering zal worden belegd ter bespreking van de verschillende aangelegenheden. Daarna sluiting. Rijwieldiefstal. Gistermorgen onge veer 7 uur is ten nadeele van den heer H. in de Kempenaerstraat uit de schuur een splinternieuw rijwiel ontvreemd. De poli tie stelt een onderzoek in. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt morgenavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling. 1. Inge komen stukken en mededeelingen. 2. Aan bieding gemeenterekening '25. 3. Voor dracht zeltersbenoeming. 4. Tarief gas. 5. Grediet Herv. School aansluiting aan wa terleiding. 6. Voorstel B. en W. tot het doen maken ontwerp nieuw gemeentehuis bij wijze van prijsvraag. 7. Adres A. B. Oostveen om ontheffing bouwverordening inzake bouw v. ontworpen straat. WASSENAAR. De Gemeenterekening. De rekening dezer gemeente voor het dienstjaar 1925 sluit met een batig saldo, wat den gewonen dienst betreft van f60.362.69M en wat den kapitaaldienst aangaat van f 33.G32.33. Kath. Garde. Maandagavond verga derde in het Patronaatsgebouw de Katho lieke Garde. De voorz. heette allen wel kom, in het bijzonder kap. van- Leipzig, die door Z. D. H. den Bisschop als adviseur aan dc verceniging is toegevoegd. Spr. ver trouwde op de hulp en bijstand van kape laan van Leipzig en dit temeer daar hij wist, dat Z.Eerw. gedurende zijn priester- loophaan reeds zooveel op het gebied der propaganda had verricht. Spr. gaf do ver zekering, dat de leden van hun kant ook hun best zouden doen, om de vereeniging tot bloei te brengen en hoopte, dat onder het adviseurschap van Z.Eerw, veel goeds in het belang van de parochie tot stand mocht komen. Door applaus gaf de verga dering haar instemming te kennen met deze woorden. Vervolgens bracht de voorzitter openlijk dank aan den Wel Eer w. heer leap, van dei- Burg voor de zorgen en moeiten, welke hij zich had getroost, om de vereeniging op te richten en aan het werk te zetten. Spr. hoopte, dat kapelaan van den Burg ook nog veel goeds zou mogen zien geboren worden uit de Katholieke Garde van Was senaar. Medegedeeld werd, dat de statuten door Z. D. H. den Bisschop zijn goedgekeurd en dat een nieuw lid is toegetreden. Hierna was aan de orde verkiezing van een patroonheilige. Het Bestuur stelde voor de verkiezing bij meerderheid van stemmen te doen geschieden. Dit werd goedgevonden, waarna met 17 van dc 23 st. de H. Petrus Canisius werd uitverko zen. Op voorstel van het bestuur werd be sloten voor de vereeniging aan te schaffen de boekwerkjes „Het Geloof onzer vade ren" en ..De Handelingen der Apostelen". Aan cllc lid zal een exemplaar worden Ier hand gesteld, met de bedoeling, dat deze werkjes worden bestudeerd. Hierna werd eenige oogenblikken op aan gename wijze van gedachten gewisseld over eenige vraagpunten. Bij dc rondvraag werd de wensch geuit, dat er pogingen zouden worden gedaan, om tc komen tot aanvulling van ordebewaarders in de kerk. De voorz., hoewel de noodzakelijkheid er kennend van een dergelijk instituut, was van oordeel, dat zulks niet op den weg der vereeniging lag. terwijl kap. van Leipzig als een der middelen, om tot verbetering te komen aangaf, dat de leden zelve een goed voorbeeld zouden geven en 'andere tot stichting zouden aanzetten. Tenslotte bracht de WelEerw. heer Ad viseur den voorzitter dank voor de tol hem gerichte woorden. Z.Eerw. deelde mede, met blijdschap het adviseurschap te heb ben aanvaard, omdat hij altijd veel voor de propaganda heeft gevoeld en doordron gen is van het nut van dergelijk werk. Spr. zcido zijn volle medewerking toe en gaf als eerste advies aan de leden, bij al hun wer ken voorop te zetten het gebed. Van liet gebed gaat een groote kracht uit en het bidden zal ongetwijfeld tot succes leiden. De voorz. bracht kap. van Leipzig dank voor ziin heerlijke* woorden en welde dc leden van de H. Familie, de Derde Oordc en de Jeugdafdeeling op reeds thans aan te vangen met het werven van leden voor die vereenigingen. In de eerstvolgende vergadering zal daarvan verslag worden gegeven. Hierna werd de vergadering ge sloten. Kampeeren op het strand. Het regent op het oogenblik ter gemeentehuis aanvra gen om vergunning tot kampeoren op het INCFZOHOEH MECEOERlK JAM^REEP Beter dan Goed: DE BESTE zeestrand. Door het gemeentebest n.,t wordt echter eerst aan de aanvragen vol. daan, wanneer is overgelegd een verklaring van het hoofd van politie der woonplaats waaruit blijkt, dat de aanvrager te goeder naam en faam bekend staat, terwijl ver gunningen voor het kampecren in nacht in liet geheel niet worden verstrekt, Looddiefstal. Bij de politie is aangifte gedaan van vermissing van een partij lood van een in aanbouw zijnde villa in Nieuw. Wassenaar. ZILK. Herwonnen Levenskracht. Zond: werd te Zilk de jaarlijksche speldjcsda5 voor H. L. gehouden. De opbrengst beliep 79.07, dus even meer dan vorig jaar. PE'RÏJMSTBEEsC ALPHEN AAN DEN RIJN. Gered. Gisteren is een 16-jarige bak- kersnecht van den lieer v. Z. aan „Be Heul", toen hij op den Rijn in een roeiboot gezeten een voorbijvarende motorboot wil de vastgrijpen, overhoord geraakt en io den Rijn gevallen. Het jongmenscli ver- keerde weldra in levensgevaar cn zou zeer waarschijnlijk zijn verdronken, ware het ongeval niet opgemerkt geworden door schipper A. Domburg, die onmiddellijk le water sprong en den jongen, reeds be wusteloos, op het droge bracht. BODEGRAVEN. Personalia. Moor liet examen hand- bouwde L. O. is geslaagd do hoer W. V. v. Dort. Bij beschikking van den minister va» Binnenlandscho Zaken is voor liet tijdvak van le Sept. a.s. tol 1 Sept. 1927, weder&s benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouir- scliool te Boskoop, de heer G. van <br Veen, te Huizen (N.-IL). Voor het examen Landbouwkunde L,0. slaagde te Wageniiigen de lieer C. t. d. Beidt. NIEUWKOOP. Concert. Zaterdag zal door de mu- ziekvereeniging „Eensgezindheid" een con cert worden gegeven op de tent, voorafge gaan door een muzikale wandeling door het dorp. Zanyvereeniijing. Er zijn plannen ren gemengde R.-K. Zangvereeniging op 'e richten. ZOETERWOUDE. De kaasdag. Gisterenmorgen werd in liet Patronaat gebouw aan den Schenkelweg op initiatief van den den Boerenbond alhier een b.rv dag gehouden. In totaal waren er 45 inzen dingen, die daags le voren door dc keu ringscommissie, beslaande uit do licereaj Ir. J. W. Huisman, Rijk.-.zinveleons'.rtó voor Zuid-ITolland te Gouda, zijn assisted den heer C. Siewertsen en cleu heer K. .!o«_ gerl Pzn., technisch ambten aar bij hel kaas controlestaiion in Zuid-Holland te Vfiria venhage, bijgestaan door een zaakkimdiM werden gekeurd. Van de 35 inzendingen Goud se he kaas verwierven 5 het praedicaat best; 10 «oe.l: 10 vrij goed, terwijl 10 sterke afwijHif'H vertoonde. Van de 10 inzendingen Leidscli behaalden er 2 kazen het maximum atr ial punten (84); 4 verwierven het piaed'- caat best; 4 goc-d en 2 vrij goed. Afv.ïkla gen kwamen er niet voor, Opmerkelijk, klein is jammer genoeg aantal inzendingen, Zöo vernamen er van den Vliet maar 1 inzending \vj\ terwijl daar toch heel wat kaasmakers v- nen. Velen kwamen in den loop van morgen de prachtige collectie, versierd mi rozen, bezichtigen, waaronder wij ook op merkten den heer Dr. H. van Gul ink, hau teur van het Kaascontrolo,station le V. Cr.v venhage, den burgemeester, secretaris m' 's Namiddags om 8 uur hield de l""; Huisman eone lezing over de kaask-ra- ding. In zijn openingswoord memoreer»!' voorzitter van dezen Kaasdag, do hepr Th. Kompier, dal liet bestuur met schiv"' lot het organiseeren van dezen k.wiU was overgegaan, doch dat liet sueees vor" do verwachtingen Ir eft overtroffen, wart het bezoek is'buil' n gewoon geweest werden in het begin slechts weinig vr3"<n gesteld, toen men itor wat op dreef raakte konden de hoeren tor nauwernowj ze allo beantwoorden. Hierna gaf do voorz. het woord aan tN lieer Huisman. Deze begint met een woH van dank te brengen aan de commissie «ij dezen dag hoeft georganiseerd, alsmede de commissie die den zaal zoo keurig k' j versierd. Vervolgens zegt spreker. geconstateerd is dat het product hier niet zoo goed is als elders, doch het doel vr.i den kaasdag is dan ook om daarin vei'»-' tering te brengen. Van de inzending Gou'J- schc kaas kon van de 5 besten geen maximum aantal punten behalen en om bewijzen, dat zulks (och wel mogelijk heeft spreker een kaas meegebracht Woubruggo, waar hij juist hedenmim»: heeft gekeurd en die wel liet volle aan" heeft bereikt. Met het product Leidschc kaas was 3 succes bereikt, want hier toch behaa!-'0" het maximum aantal punten, terwijl geen afwijkingen voorkwamen. Spr. gaat dan na de onderdeelen. op gekeurd is, nl. model, korst, reuk smaak, uitkomst op hoor en kleur. Over den vorm merkt spr. op. 'lal zen over hel algemeen veel lo plat j; daarom is liet heter om een khm1,"1' ONGELUKKEN. ZES SLACHTOFFERS TE DEVONPORT Vergeefsche pogingen van duikers. Lichting volgens een nieuwe methode. Thans wordt officieel gemeld, dat niet vijf, zooals eerst werd medegedeeld, doch zes mannen om het leven zijn gekomen, toen Maandagmiddag in de haven van De- Tonport de duikboot H 29 zonk. De oor zaak van de ramp is nog onbekend en <lc admiraliteit kondigt aan, dat er, onmid dellijk na het lichten van het schip, een officieel onderzoek zal worden ingesteld. Den gelieelen nacht door zijn, bij het licht van fakkels en zoeklichten,- reddings- manseliappen aan het work geweest en dui kers hebben tal van malen gepoogd, in de duikboot door te dringen, docli tevergeefs. Nadat ongeveer tien voet vatcr uit het dok was gepompt, werd besloten, dc gezonken duikboot in haar geheel tc lichten en het schip wordt thans aan kabels opgehangen. Do autoriteiten hopen liet. lichtingswcrk te verrichten volgens een geheime methode, Rijk en vuil. Dezer dagen werd to Berlijn een vrouw op verzoek der medebewoners van haar huis naar het ziekenhuis overgebracht, daar haar woning in zulk een verregaanden staat van vervuiling verkeerde, dat de on dragelijke stank tot in dc andere wonin gen doordrong. Een beambte van Armen zorg, Uie een keukenkastje opende, viel flauw. Hoe groot was echter de verrassing der beambten, toen bleek, dat deze vervuilde vrouw schatrijk was. In een stroozak vond men 31.000 mark aan goudstukken, 4.000 mark aan zilvergeld, 42.000 mark oorlogs- leeningen en een spaarbankboekje van de stad Berlijn ter waarde van 11G.000 mark. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd voor liet examen hoofdakte de heer C. v. Rooven.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4