"weede Blad. HET INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES TE CHICAGO. K TUSSCHENPERSOON w*a8rn np ur piaat? Zaterdag 17 Juli 1926 CRICKET. Programma voor Zondag. Eerste klasse. Haarlem: R. en W.—V.V.V. Amsterdam: V.R.A.— Quick. RotterdamV.O.C.H.C.C. Schiedam: H.D.V.S.—Ajax. Pen Haag: H.C.C. II—Haarlem. Hilversum: Hilversum—St. C. C'. Derde klasse B. Pen Haag: H.C.C. Y—L.C.C. Overzicht. Ajax is nu weer aan de beurt voor een uitwedstrijd. Het moet naar Schiedam om germcs—D.V.S. te bekampen. Hermes neemt op 't oogenblik de derde plaats in, i H.C.C. I en H.C.C. II. Aangezien Ajax vv.n der sterksten is der onderste helft, j moet Hermes dus van Ajax winnen. Maar Ajax heeft zich in den loop der jaren van zoowat gelijken kracht getoond als Her tnes en om beurten won een van beiden. iWaar de Hennes-bowlers den laatsten tijd in goeden vorm zijn en Hermes het voor- deel van eigen veld heeft, ligt het in 'de lijn der verwachtingen, dat Ajax geslagen zal worden. Maar het warme, droge weer lieeft de wickets keihard gemaakt en bet zal voor de bowlers moeilijk zijn effect te gooien en komt een der Ajaxieden los, dan i we nog geen Hermes-overwinning. Hoewel we nog geen officieel programma gezien hebben, weten we in ieder geval, dat 'Ajax II-vrij is en vernamen we dat L.C.C. naar H.C.C. Y moet. Dat betcekent dus weer een overwinning als er gespeeld wordt. WIELRENNEN. De Tour de France. Tour de France begint zijn einde te naderen; de renners hebben gister de" vijf- i tiende étappe afgelegd en er resteeren thans nog slechts twee étappes: Evian Dyon (321 K.M.) op den Zaterdag en Dyon -Parijs (341 K.M.) op den Zondag. De étappe van heden was weer geheel in den geest van de begin-étappeseen groot hoofdpeloton, waaruit niemand zich wist los te maken. De leiders in het algemeen klassement awren allen in het erste gelid a ten slotte passeerde een groep van 26 ienners tegelijk de eindstreep. Yan Dam (België) won voor Van de Casteele (Bel gië) en Cuvelier (Frankrijk), maar doordat ie tijd voor allen op 12 uur 9 min. 8 sec. ïordt gerekend, i3 er in het algemeene klassement vrijwel geen wijziging gekoë «en. Lucien Buysse kwam als zesde bin- seii, Frantz als dertiende en Ayino' als veertiende. Aldus was de uitslag: 1. Van Dam (België); 2. Van de Casteele (België); 8. Cuvelier (Frankrijk); 4. Hardy (België); 5. Dossche (België);" 6. Lucien Buysse (België); 7. Jules Buysse (België); 8. Omer Huysse (België); 9. Collé (Zwit- ttrl.); 10. Parmentier (België); 11. De- •jonghe (België); 12. Tailleux (België); 13. frantz (Luxemburg); 14. Aymo (Italië), 15. 1 Seilier België). Tijd van allen 12 uur 9 min. 8 sec. Het algemeen klassement na de vijftien de etappe luidt thans als volgt 1. Lucien Buysse 210 uur 2 min. 3 sec. 2. Frantz 211 uur 21 min. 30 sec. 3. Aymo 211 uur 25 min. 8 sec. 4. Beecknjan 211 uur. 41 m,in. 12 sec. 5. Sellier 211 uur 51 min. 33 sec. Dejonghe 211 uur 58 min. 38 sec. Parmentier 212 uur 11 min. 36 seci 8. Cuvelier 212 uur 21 min. 58 sec. 3. Jules Buysse 212 uur 39 min. 26 sec. 10. Bidot 212 uur 56 min. 23 sec. 11. Caillier 213 uur 7 min. 23 sec. 12. Van Dam 214 uur 1 min. 1 sec. 13. Huysse 214 uur 3 min. 59 sec. 11. Van de Casteele 214 uur 26 min. 34 sec. „Tel." Een navertelling door H. A. ULLEMAN pr. II De Directie van de American Express Company meldde ons, dat de Nieuw-Am sterdam zou vertrekken uit Rotterdam aan de WiJhelminakade den 7en Juni te mid dernacht. Maar vóór dien tijd moesten wij zorgen voor een paspóort en Amerikaansch visum samen een grapje van één-en- dertig gulden cenige groole vellen in vullen, waarin ze naar het naadje van de kous vroegen, en ons op het Bureau der Holland-Amerika-lijn een genees kundig onderzoek onderwerpen, om de al of niet aanwezigheid van besmettelijke ziekten te kunnen constateeren. Zie, al die formaliteiten, al die offertjes ter eere van den onsympathieken heiligen Admini- stratorius zouden iemand van zulk een onderneming haast afkeerig maken. Om 'n uur of 8 's avonds kwamen wij in het dok der Holland-Amerika-lijn aan de Wilhelminakade aan. De Aartsbis schop van Utrecht was juist met zijn se cretaris gearriveerd, verwelkomd door den Directeur-generaal der Holland-Ame rika-lijn, den directeur van de American Express Company en den lieer H. Kui pers, directeur van „De Maasbode". Wij zochten spoedig cabien 378 op, die heer lijk voor ons alleen bestemd was, en toen onze koffers behoorlijk geplaatst waren, gingen wij eens kijken op de dekken, 't Was vrij rumoerig op en in het schip en aan den wal, want niet alleen was de la ding in vollen gang, maar er waren zoo vele bezoekers, die de verlrekkenden ge dag kwamen zeggen, dat we aanvanke lijk meenden met een vrij volle boot in zee te zullen steken. Maar toen om tien uur ongeveer alle bezoekers moesten verdwijnen, bleven er maar een goede honderdtal passagiers over. Het vertrek van een zeeboot met wat daaraan voorafgaat, n.l. de afscheidsbe- groetingen tusschen reizigers on hun fami lieleden, is altijd iets, dat pakt, iels aan grijpends. „Frauloin Schiller, grüsz Gott in Ame rika!" riep een levendige, heldere, luide stem van den wal naar het schip. Het gold een ongeveer twintigjarige, die niet ver van ons afstond en terugwuïfde. En deze treffende Duitsche groet, die zoo so noor klonk door die mooie zomersche avondlucht 'ja, 't was toch zoo'n heer lijk weer! maakte ons ineens duidelijk, dat we toch wel heel wat ondernamen met naar Amerika te reizen. Zoo gaat het dik wijls in het leven. Wat we gaan doen, be seffen wij vaak eerst, als we er volop mee begonnen zijn! Och wat!, zoo troostten we ons weer, liet leven wordt genoemd een reis; de mensch is dus een geboren rei ziger, is 't eigenlijk niet zoo? En we han delen dus, zou men kunnen zeggen, heele- maal volgens onze natuur, met zoo nu en dan de wereld eens te gaan bekijken. En hebben wij onzen vijf-en-zevenjarigen Aartsbisschop niet bij ons aan boord? We varen dus onder YQiligo hoede. Hiermede hadden wij onszelven gerust gesteld, en terwijl de avond zijn rag van duister al dichter en dichter over de wereld breidde en alle rumoer boven meer en meer ver stilde, gingen wij naar beneden, naar de eetzaal de diningroom, want alle ter men zijn Engelsch op de schepen der H. A.-lijn koutten daar nog wat en gin gen toen rusten in de vaste overtuiging, dat we 's nachts om 12 uur 15 de Rot- terdamsche havens zouden uitvaren. Den anderen morgen bij ons ontwaken voelden wij, dat het schip stil lag en toen wij omstreeks zeven uur in de Ladies- room (damessalon) kwamen, om daar de H. Mis te lezen, zagen wij tot onze verba zing door de kleine ruiten de huizen en torens eener groole stad. Zou dit Boulogne sur Mer al zijn? vroegen wij ons af, maar dat kan tocji niet! Neen, dat kon zeker niet, en dat was ook niet zoo, want toen we een beetje aandachtiger door de raamp jes keken, herkenden wij in ,die gebou wen onze goede stad Rotterdam Wij waren des nachts niet uitgevaren, vanwege* een plots opkomenden mist! Eerst om acht uur in den morgen van 8 Juni stoomden wij den Nieuwen Wa terweg op. Na de H. Mis moesten we, alvorens te ontbijten, toch eerst eens oven kijken, hoe het boven en builen was. Met 'n mooien, statigen gang liep do Nieuw-Amsterdam door den Nieuwen Waterwag. Na den mist was 't weer vrij goed geworden; er was een beetje zon, 'n beetje wind en 'n beetje nevel, van ieder 'n beetje, maar al les bij elkaar genomen, schikte het nogal. Juist' waren we Schiedam gepasseerd; onze oogen genoten van de zich aan weerszijden, wijd uitstrekkende Holland schei weidon, waarop wij zoo trotsch mo gen wezen en welke wij in de eerste vijf weken niet meer zien zouden. Toen kwam Vlaardingcn, maar daarop konden we toch niet wachten. Liever gingen we nrtar de diningroom, waar van half acht tot half tien gelegenheid was, om te ontbij ten. Aan boord van de schepen dor H.-A.- lijn is de keuken ongeveer Amrikaansch. Het ontbijt is dan ook vrij uitgebreid. De tafeddienaar hier steward geheelen biedt je aanstonds onder een lichte bui ging een menu aan, waarop een lioele reeks gerechten aangegeven staat en waaruit je naar keuze bestellen kan, zoo ongeveer dus als in de bekende geschiede nis van „tafeltje, tafeltje dek je". Alleen het tempo van bedienen is een beetje lang zamer. Na den lunch van half één was er meer wind gekomen. Het was koel en 't re gende, en dit onaangename weer zouden wij verschillende dagen houde^. Des avonds om 8 uur wierp de Nieuw-Am sterdam de ankers uit in het wijde haven hoofd van Boulogne sur Mer, om eenigo reizigers en lading op te nemen. 't Was een mooi gezicht, in de verte deze badplaats tegen de Fransche kust te zien opglooien. Na een uurtje vertrokken we weer, om koers te zetten naar South-, ampton, dat we den anderen morgen om vijf uur bereikten en waar weer cenige reizigers aan boord kwamen, waardoor het totaal klom tot honderd-vijf-en-lwiu- tig, althans wat Ie en He klas betreft. Dit was nauwkeurig te controleeren, omdat er aan boord gedrukte lijsten in brochure vorm verkrijgbaar zijn, welke de namen van alle passagiers bevat. Die echter van de toeristen en van de ine klasse slaan daarin niet vermeld. Den heelen dag verder voeren wij langs do witte krijtkuslen van Zuid-Engelaud, een eentonigheid, die echter in den loop van den morgen aangenaam onderbro ken werd door een bezoek van onzen voomaamsten congressist, niemand min der n.l. dan Mgr. H. G. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, die zich op dien morgen eii gedurende de heele ver dere reis een bepaald om eens even ge moedelijk te spreken aardigen tochtge noot toonde, die gaarne deelnam aan hot lief en leed der hcelo groep. Dat er gedurende dit prettig samenzijn menige kwinkslag neerkwam en cenige kiekjes genomen werden» welke wij als kostbare souvenirtjes me.er naar buis na men, spreekt vanzelf. 's Middags om 3 uur was er, gelijk trouwens alle middagen en eiken avond om 9 uur, een strijkje in de. eelzaal. Do dok- boy loopt dan alle dekken af, om de passagiers daarvan in kennis te stellen, tikt telkens met zijn rechter wijsvinger te gen den klep van zijn pet en zegt met een Rotterdamsch accent: „sir, (madam, miss) music in the diningroom." Meestal gaat men daar dan luisteren, want de mu ziek staat werkelijk op behoorlijk peil en onder liet bedrijf door wordt de thee rond gediend. Tegen den avond passeerden wij een Hollandsch schip, waarbij bij wijze van groet de achtervlag gestreken werd. Voor schepen van vreemde nationaliteit wordt dit echter niet gedaan. Des avonds om 9 uur voeren wij langs de Scilly- eilanden, op een waarvan do groole vuur toren staat, bekend als „De Lange Jan". Dit beduidt voor ieder schip don ingang van den Atlantisclien Oceaan. We schre ven toen 9 Juni en den 18en kwamen wij pas in New-York. „Ik wou niet veel", zei er een, die veel aanleg had voor volkshu mor, „maar ze hadden die groote plas een beetjo kleiner moeten maken". Maar wij zijn de geschiedenis weer vooruitge- loopen, want in den namiddag was do zee zóó woelig en de lucht zóó dreigend g worden, dat tegen den avond bijna allen zeeziek te bed lagen. Iemand vroeg toen aan den hofmeester, of liij geen middel wist tegen zeeziekte. „Onder een palm boom slapen, mijnheer!" zeide leukerd, een uitje, dat hij natuurlijk al honderd maal verkocht had. Maar den anderen dag den lOen Juni was 't anders. liet weer was bo ter en bijgevolg de zieken ook, want die beterschappen loopen altijd parallel. Nu ja, 't was nog wat waaierig en wolkig, maar de zon scheen af en toe, en het strijkje om 3 en het concert om 9 uur raoulerdo menigeen op. In den namiddag voer de „Olympic" van de While-Star- Line ons aan stuurboordzijde achterop. De schepen van de White Star varen n.l, sneller dan die van de Holland-Amerika- lijn. Den llen Juni was 't, wat 't weer be treft, bijna van hetzelfde laken een pak: woelig, wolkig, waaierig, zelfs af en toe 'n druppeltje regen. Doch de stemming onder de bemanning was toch niet kwaad, want niemand was meer zeeziek, men wende aan die in 't begin zoo vervelcndo deining en bovendien, bijna den heelen dag hing de zon uit, wat moed aan hel hart gaf. In den loop van den morgen snelde ons een groot zeilschip voorbij met vijf, zes volle zeilen, wal 'n prachtig gezicht bood en do kijkers van hand tot hand deed gaan. Was 't wonder, dat we bij dit schouwspel dachten aan de be roemde rei Polla ta deina uit Sophnkles' Antigone, die we jaren geleden in de klas van den goeden prof. Breeins zaliger ver taald hadden; „Veel geweldigs is er, doch niets ge weldiger is er dan de mensch. Dat wezen schrijdt over de grauwe zeediepten been bij winterstorm, heenwandelcn over het rondomspattend golfgeklots, en der goden allerhoogste, de aarde, de onsterfelijke, do onvermoeibare, mat hij af, terwijl de ploe gen zich wenden, jaar op jaar, met het rossengcslacht. haar omwoelend. LAWNTENNIS. Dc invitatie-wedstrijden van de L.T.C. De jubileum-wedstrijden van de Leid- sclie L.T.C. zijn gistermiddag beëindigd. De uilslag van de laatste partij was: Hoeren-dubbelspel: Eindstrijd: G. A. v. Haeftcn en E. Heldring si. J. W. Benny en H. Wamsleker 60, G4, 06, 75. AmsterdamCambridge. Gisteren zijn op de banen van Filers Tennispark te Amsterdam de eerste par tijen begonnen van den jaarlijkschen wed strijd tusschen een Anisterdamsche ploeg, aangevuld met enkele andere spelers (Timmer Bryan en mr, y. d. Feen) en een ploeg Gambridge-spelers. Hot is de vijfde wedstrijd. De vier vorige zijn alle door Cambridge met groote meerderheid ge wonnen. Ook nu heeft Cambridge in den wed strijd een stevigen voorsprong genomen. Van de zeven partijen won bij er vijf, daaronder liet dubbelspel van Timmer en Bryan, waarin de Ne.derlandfiche spelers zeer matig speelden. Raines en Dear man, hun tegenstanders zijn een zeer matig paar. met spel zonder veel tempo, doch de Hollanders, speelden allebei in de laatste seis zóo onzeker en zoo mat, dat de En- gelsehcn konden doen wat zij wilden. De enkele goede smashes van Timmer en services van Bryan konden do situatie niet goed maken. Het nuchtere vaste spel der Engelse-bon met middelmatige, drives en dito vollies was hun ver de baas; Cam bridge won met 108, 36, 5—7, G2, 6—1. Ook liet andere dubbelspel, dal van Filers en Koopman ging verloren doch hier was er veel meer levendigheid en strijd, al stond de Anisterdamsche combi natie tegen het sterke paar Austin en Lester. Met 86, G1, G1 wonnen de jonge Engelêchen, zich geleidelijk aanpas send aan de voor hen vreemde hanen en in de laatste set een goed sluitend spel spelend in snel tempo en met beter killen dan in do eerste seis. Filers en Koopman deden elk goed werk, oen combinatie vor men zij echter niet. Van do enkelspelers was de partij van Filers tegen Horn door den eersten met 8G, 62, 911, G3 gewonnen, de bes te partij van den dag. De Engelschnian was niet al te vast doeli deed veel brillanlo dingen. Feitli verloor van Powell, doordat do Engelseli- raan ten slotte na bijkans twpe uur spe- lens, over meer uithoudingsvermogen be schikte. Fei tb "kreeg li ij 6—5 in dc laatste set en later bij 76 driemaal een winning stroke, doch li ij speelde te voorzichtig. Ten slotte verloor hij met 9II. Het resultaat van den eersten dag was dat Cambridge met 52 de leiding nam. Do uitslagen zijn: enkelspel: Eil is slaat Horn 8G, G— 3. 9 - II, 6—3; With verliest van Powell 6 -2, 0. G 1, 911. Heldring slaat Young 75, 3—0, 60, 2G, 75. Leembruggen verliest van Baines 57, 20, 11 Timnier en Bryan verliezen van Baines en Dearmnn 810, G3, 7—5, 2—0, 10 Filers en Koopman verliezen van Austin en Lester 0—8, A6, 1fi. WATERPOLO. L. Z. C.—Maas 0—1. Opnieuw heeft de Loidscho Zwemclub gisteravond onverdiend verloren. Thans was het 01 tegen do Maas, die daarme de meer kreeg dan zij verdiende. Het spel der L. Z. C. moge al niet geheel af zijn, wijl het samenspel nog wel wat te wen- schen overlaat, toch kunnen we niet ont kennen, dat de L. Z. C. gisteravond hope loos pech had. Zulks was vooral het geval met de la Court, die, veel last ondervond van zijn tegenpartij, geen enkele goede kans kreeg om (e schieten en bovendien nog herhaaldelijk tegen do doellaltten schoot. Van v. Ilelvert ging weinig kracht uit terwijl v.•Leeuwen te veel werk in liet speelveld had om doelpunten te kunnen maken. De achterhoede speelde constant en op wel cenigszins gelukkige wijzo wist van Hasselt het cenige doelpunt in dezen wedstrijd te maken. Als scheidsrechter de Haaf beginnen fluit komt de I,. Z. C. volledig, de Maar met twee invallers uit. Na don uilworp bemachtigt do L.Z.G.-voorhoedo den bal, doch als hel leer vanuit de achterhoede teruggespeeld wordt is 1-Ian v. Sonus Buys te vlug af en hij zet zijn voorhoede aan het werk, doch v. Leiden redt keurig en geeft door aan v. Leeuwen, die keurig opzwemt tol vlak hij hel doel, waar hij don bal weer kwijt, raakt. Toch krijgt hij nog gelegenheid om te schieten, maar liet leer gaat over. Een vinnig schot van P. v. So nus wordt keurig door Goekoop gehou den, waarna weer een serie aanvallen van de L. Z. G. volgen. Jan Buys schiet cc J iter naast, la Court over het doel en v. Heï- vert in handen van den Maas-keeper. Het spel golft op en neer en mol blanken stand komt dc rust. Kort na de hervatting lost de la Court een schitterend schot ongeveer vanuit liet midden, doch de bal ketst legen den bin nenkant der zijlat terug. Als dg bal dan naar do Mnas-voorlioede wordt gespeeld, gaat 11ij over de handen van v. Ingen Schenau heen waardoor v. Hasselt een voorsprong krijgt, dien bij berrut door vrij op te zwemmen en kalm deponeert li ij den bal over den uitgezwommen keeper in 't doel (0—1). Na den uitworp ligt de l„ Z. G. dadelijk weer in den aanval, doch do la Gourl schiet naast het dool, terwijl cwm later, bij oen venijnig schot dé bal lus- schon dc handen van den Maas lo-encr doorslipte, doch deze lipt het leer dan juist torug. Als Goekoop dan ui! zijn doel is gezwommen- denkon we I'. v. Sonus te zien doelpunten, doch hij schiet over hol leego doel. Do L.Z.G, zot er alles op, om gelijk te maken, doeli zonder re idia.il. Onveranderd komt het einde. Do competitiostand luidt nu:' gosp.gew.gel.verl. v.-t. pul. gein. Maas 2 2 2—0 i 2.— (J. z. G. 2 2 - - 6-4 4 2. - G. Z. C. 3 1 2 5—0 2 0.60 L. Z. C. 3 3 2 -5 - De wedstrijd Maas -L. Z. C. ongeldig verklaard. Naar de „Tel." vernoemt heeft do wa- terpolo-comniissie van den Nod, Zwcm- hond de wedstrijden Do Maas - I .Z.G en De Maas If— L. Z. Cl. II ongeldig ver klaard, daar deze wedstrijden gc-poohl zijn op liet afgekeurde terrein aan do Oude Plantage to Rotterdam. Deze wed strijden ha dalen resp. als uitslag 3 2 en 30. Thans zijn zij opnieuw vastgesteld en wel op 1 Aug. en 25 Juli a.s. op liet terrein der tegenpartij, ZEILEN. Weer een nieqw zcsmcterjachb Gistermorgen is onder veel belang,stol ling van do scheepswerf der firma wed. K. Brniier Ie Zaandam hol naar eigen ont- FEU9LLETON. Roman van E. F. BENSON. (Nadruk verboden). «ik weet het; het was buitengewoon *arJig van U en ik zal haar schilderen. zei me dat ik twee honderd pond moet Ie'Pnen, maar dat lijkt me geweldig veel." •Heelemaal niet. Het zal niet lang duren 0 ie vraagt nog meer." Ja- kwam een komische uitdrukking van j 1 °P Charles' gezicht. I "Ik ik weet eigenlijk niet hoe ik haar fn' schilderen," zei hij, „ik kan haar niet J°ag maken als ze zichzelf blijkbaai' Jijt en ik kan haar niet zoo vervelend a"cn, als ik haar vind." 'dat °e,zou het portret kunnen blijken droek vervelend vindt?" vroeg Crad- ht^ip raocilijkheid dat niet te frisl Gn' ~^c za^ TnoeIen probeeren er Ue„C °I) ^°9 ke. penscelen. Dan is er nog j ou w-Wrought ondie zal poseeren als L,iPrU orn^ 'n (Ip lento. Ik schilder haar graag. A propos paries aarzelde oen oogenblik. rfl „I 700 buitengewoon vriendelijk «Zmn K^cest» zei hij, „dat r or mis- vrn v .ÖP *e£cn hebt mij raad te ec- of jj.Zo' me dat ik voor moest stellen H'.'Ms Vaar mi'in C0P'e van den Rcy- 70U hunnen komen kijken als die t il heb ik iederen dag klaar ge- P"-1 te gaan. Maar ik kreeg van meneer Wrought on een nogal raven brief. Hij stelde voor dat ik zou komen kijken, als zij vertrokken waren naar Egypte. Het lijkt wel alsof hij mij niet. graag zou wil len zien. En ik was zoo'n goede vrienden met hen allemaal. Wat kan er gebeurd zijn?" Craddock zette zijn gezicht in de aller- vriendsckappelijkste plooi. '„Gebeurd?" zei hij. „Wat ter wereld zou er kunnen gebeurd zijn? Je kent onzen ge- eerbiedigden gastheer van het Molenhuis Toen ik er een week of drie geleden was kon hij nergens anders aan denken dan aan zijn ondergoed voor Egypte en aap den prijs van tropenhelme Ik geloof dat hij al bezig was met zijn mailkoffers en medicijnenkastjes in te pakken. Je moet er geen waarde aan hechten." Charles liet een zucht van verlichting. „Ik ben blij dat U denkt dat dat de leden is,"' zei hij. „Toch zou ik er graag heen zijn gegaan om om ze goeden dag te zeggen." „Haar, bedoel je?" zei Craddock. Charles bloosde en lachte. „Nu, goed dan: haar," zei hij. „En waarom niet?" „Zeer zeker, waarom niet. Iedere ver standige jonge man houdt ervan om een charmant jong meisje goeden dag te zeg gen, als hij niet .neer kan doen dan dat. Mijn beste kerel, als ik maar jouw leeftijd had zou ik een hevig kloppend hart mee naar Egypte nemen. Maar nu dat ver velende kwestietje opgelost is, moest je nie een beetje over jezelf en over je leven vertellen. Ik was van plan geweest om je de laatste weken dikwijls op te komen zoeken, maar ik heb het geweldig druk go bad en niemand anders gesproken dan zakonmensehen. Ben jo den laatsten tijd 'f veel uitgeweest?" „Bijna lieclemaal niet. Ik ken niet veel menschen, ziet U. Maar ik heb een paar avonden geleden gedineerd bij mevrouw Wroughton en zo heeft me meegenomen naar een groote partij. En daar heb ik ken nis gemaakt met een heel vreemde kerel, die Armstrong, heet en die zei dat hij U kende. Hij heeft „Paascheiercn" geschre ven: en fijn stuk! Hebt TT het gezien? De volgende week ga ik cr met hem naar toe." Craddock blies zijn sigaret uit hot bavn- steeuen pijpje in den haard. „Ja ik ken hom," zei hij. „Ik zou niet gedacht hebben dat jullie twoeën met el kaar op zoudt kunnen schieten." „Ik weet het nog niet. Ik zou dat nog moeten ontdekken. Maar ik zou geweldig graag zijn portret willen schilderen. Waar is mijn houtskool?" Charles nam een stuk en legde een vel papier op tafel. „Zoo'n oog," zei hij, „met een wenk brauw als een luifel cr over heen. Zoo'n kaak zoo vierkant en hongerig? Zoo'n gezicht loont de moeite van het schilderen, 't Is de moeite waard om het vast te leggen. En zijri ooren zijn puntig, als die van een setvr. Hij mag het portret hebben, als hij. wil." Craddock nam de schels, die uit enkele lijntjes bestond, op. „Ja het lijkt Imcl goed," zei hij, „het is een verschrikkelijk gezicht. En nu moet ik gaan. Maar ik vraag me af of je er op tegen zoudt hebben dat ik je een kleinen raad geef." „Probeer maar!" zei C'l r.rles aanmoe digend. „Ik zal het dom. Kijk c.ens, mijn beste Charles, jo bent een jonge man, die aan heb begin van zijn carrière staat en 't is van buitengewoon belang voor je kennis te ma ken met geschikte menschen. Hot quar- tier latin in Parijs is één ding; een bande loos kunstenaarsleven in Londen is heel wat andere. De eerstvolgende vecrlig jaar zal -het je werk zijn om de lieve moeders en dochters van Engeland te schilderen. Ze zullen hier moeten komen posecren in je atelier. En dat zullen ze niet doen als ze to maken hebben met een bohémien. Je kunt niet zorgvuldig genoeg zijn in het kiezen van vrienden want zelfs de sterkste persoonlijkheden ondergaan den invloed van hun omgeving; daar is niet aan te ontkomen," Hij legde zijn zachte blanke hand, waar hij tot dusver naar gekeken had, op den schouder van Charles. „.To moet heb me niet kwalijk nemen," zei hij, „maar ik heb r.cn leeftijd bereikt, waarop een ongehuwde man wenscht, dat hij een aankomende zoon had. Maar ik heb er geen de vaderlijke neigingen die ik bezit, moet ik overdragen op iemand anders. Als jij mijn zoon waart, zou ik je vrienden zóo zorgvuldig voor jc kiezen." Dit was iets zoo pathetisch, en onver wacht dat het Charles wel moest onl roe ren. Maar toch had hij een gevoel alsof hof hem sterker aan had moeten doen. „Dit, wat betreft Armstrong?" merkte hij op. Wat fyelref' intimiteit met Anus'rong in het algemeen!" zei Craddock dio voel de dat hij te kort was geschoten in ent hou siasnie en dat liet maar het best was in zijn schulp te kruipen. Charles knikte. Toen voelde hij pi. ling dat zijn opmerking lo kond was weest; hij voelde ook, hoewel nmi tikje pedanterie, dat hij te doen had een man die buitengewoon goed voor was geweest en «1 ie den last van zijn j voelde, zonder de vreugde van Let v.- schap te kennen. Hel viel hem plots, in, vaag inaar overtuigend. „TT is zon vriendelijk voor me, als vader maar zou kunnen zijn," zei hij I tig. „Tic hoop dat ik TJ niet vergeld nu spreekwoordelijke ondankbaarheid yan zoon. U bent nis een vader voor ma woest ik ik hel) het TT dikwijls len zeggen." Hij keek een oogenblik naar Cru. maar toon, om over <le verlegenheid to komen, waarin deze scène, hem gel had, veranderde hij pin Daling van werp. „Maar toeh 7,011 ik lml portret van strong wel willen schilderen," zei In verzeker TT dat U niet zoudt zeggen i mi in tijd verknoeid had." Craddock scheen hel eens te v\ 11 verandering van onderwerp. lock, A.m. .TV

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3