GERZOH Inloten UITVERKOOP CORSETTEN 1§§ 75 g25 2Ü 65' 31? 11 Sü I WH 1 Fa. J. L. CREIJOHTON SASSENHEIM. „NOOIT GEDACHT „SINTBAVO" Drukwerken WEE! WEL jur. L<t to conslatceriuj? 11.58.30; de laatste 12.5.40. De uitslag was: A. Borst Tlc en 2c prijs; N. lelieveld 3e pr.; .Tac. v. Bohemeu 4e, lie en 2le pr.; L. Jahson f»c, 6e. 7e, 8t, 9o rn 17e pr.; C. Stijnnian 10c, 13e. 14e en i r Jac. Waaycr 12e, 1 He en 19e pr.; "I'll. Janson 15e pr.; P. Fleuren 16c pr.; Tli. van Geylswijk 22e pr. Zondag 27 Juni zal er een wedvlucht 'gehouden worden vanaf Roosendaal. Af- etand 03 K.M. WIELRENNEN. Kampioenschap van Nederland op den weg. Vanmorgen begon de wedstrijd voor het •Kcdcrlandsch Wielerkampioenschap op den weg. Tc kwart voor acht verliet de eerste groep der deelnemers, die der beroepsren- r.ers, liet Stadion te Amsterdam, waar alle iciiuers zich verzameld hadden en een kwartier later werd op den Hoofdweg, wel ke naar Sloten voert, voor deze categorie In t startschot gelost. Daarmede was de strijd om het kam pioenschap van Nederland, welke als zui vere snelheidswedstrijd word gereden, aan- gevangen. Het traject, hetwelk gereden werd, is den wielerbond opgedrongen. Had hij do vrije keuze gcliad, vermoedelijk zouden de Ocldersche wegen gekozen zijn. De bepa lingen van de Olympische willen nu een maal. dat de wegwedstrijd begint en ein digt in dc stad waar de Olympische Spe len worden gehouden, en zoo zat men dus aan Amsterdam vast. Het ging nu van Amsterdam naar Scheveningen, langs om- -iv ogen. De renners kwamen aan do Spanjaards- brug de Sleutelstad binnen, om langs Marosingel, Rijnsburgcrsingel, Stations weg en Rijnsburgerwcg den weg naar den Haag tc volgen. Een uitgebreide cbntrole-staf van Swift- leden wees den renners den weg door dc stad en de politie onder leiding van inspec- 1 our do Bock zorgde cp uitnemende wijze voor do verkeersregeling. Een der renners had in Leiden pech, i doordat een chanck van zijn fiets brak. Daardoor kwam hij te vallen en beliep hij ren bloedende wonde aan een der bcenen. We hebben reeds eerder gemeld, dat er gereden werd in vier groepen, n.l. berocps- 1 renners, amateurs, nieuwelingen en vetcra- non. Tn deze groepen reden resp. 29, 57, (54 en 21 renners mede. Men seint ons uit Alphen a. d. Rijn: Een der deelnemers aan den wieler wedstrijd Amsterdam-Scheveningen reed hedenmorgen langs den Oudhoornschen i weg tc Alphen a. d. Rijn in een modder sloot. Hij bekwam eenigo ontvellingen aan hoofd en handen en oen nat pak. Hij kon den tocht niet verder voortzetten. ROEIEN. Njord op de jubileumwedstrijden varl Triton. De l.oidsche Studentcn-roeivereeniging „Njord" komt op de jubileum-wedstrijden van Triton als volgt uit: Oude Acht: als op de wedstrijden der Koninklijke. Jonge Vier 13 en Studentenvier als de A Vier op de Koninklijke, n.l. Zaaycr (boeg), ten Seldain, Gaymans en Kok (slag). Senior Skiff: A. Fruin. Jonge Acht B: Bodenhausen flioeg), ten Gate, Tak Labrijn, Gloyndert, Zaaver, Goslings, Gerritsen en van Byland (slag). Echo do Paris heeft een arbeider uit con groote fabriek tc Dijon een fiets vervaar digd, die tevens een klein vliegtuig is, dab tot veertig, vijftig meter kan stijgen. In het begin van Augustus zal de uitvinder, die het resultaat van zijn arbeid tot dus ver geheim had gehouden, vliegen voor publiek. LUCHTVAART LUCHTVAART. Een fiets-vliegtuig? Volgens een bericht uit Dijon aan de LANES- EN TUINBOUW De geheimzinnige lepenziekte. Een probaat middel daartegen gevonden? Ir. J. F. Straatman te Enschedé schrijft in de „Kampioen", het weekblad van den A. N. W. B.: De Iep is in Nederland altijd een ge liefde boom geweest. En inderdaad, er zijn niet veel boomsoorten die het zoo goed „doen" in hot Nederlandsche landschap, en zich aan het karakteristieke schoon er van zoo goed aanpassen. Een mooie straatweg een fietspad er langs en links en rechts van den weg een statige rij iepenboomen een ideaal voor een toerist. En hoeveel malen een klacht in ,.De Kampioen", als weer eens, schijnbaar zon der reden; te veel gesnoeid werd, of een heel laan gerooid, en wij, toeristen, be roofd werden van dc aangename schaduw, en het landschap van het schoon. Schijnbaar, want in verreweg de'meeste gevallen was snoeien en rooien, wel ge rechtvaardigd, vooral in den laatsten tijd, sinds do beruchte iepenziekte het hoofd opgestoken had, en heele lanen aangetast had. We kennen allen de uiterlijke kenmer ken van deze gevreesde ziekte onder de iepen de boomen, half kaal, met schijn baar dood hout, geen schaduw meer ge vend en géén sieraad meer voor het land schap. Jarenlang zijn in ons land velerlei proo ven genomen met bestrijdingsmiddelen te gen deze ziekte en werden geen resul taten bereikt. Ook ik heb mij aan derge lijke proeven schuldig gemaakt, en wel trachtte ik liet doel te bereiken door aan de zieke hoornen Mangaansulfaat te geven Waarom juist Mangaansulfaat? Daar waren verschillende redenen voor. Een van de zwaarst wegende was wel, dat met Mangaansulfaat tegen do Veenkoloniale Haverziekte zécr goede resultaten verkre gen werden, en dat ik meende een overeen komst te zien tusschen het ziektebeeld van de Veenkoloniale Haverziekte, en van de Iepenziekte. De proeven werden op de meest ver schillende wijze genomen. Ik heb Man gaansulfaat uitgestrooid op den bodem, rondom den stam. ik heb gegoten met .op lossingen van Maangaansulfaat en steeds slechte resultaten verkregen. Tenslotte heb ik geredeneerd, dat hel Mangaansulfaat zóó in den bodem ge bracht moet worden, dat de woTtels er zooveel en zoo snel mogelijk door bereikt worden. Ik groef ongeveer 8 gaten in den bodem, elk van ongeveer 10 centimeier diep, en ongeveer een halven meter uit den stam. Over deze gaten verdeelde ik een half kilo poedervormig Mangaansulfaat, en deed dan in elk gat langzaam minstens een emmer water. Langzaam, want hel water moest het Mangaansulfaat in het water oplossen, en de oplossing moest in den bodem dringen, en niet over den rand van liet gat heenloopen. Daarna werden de galen dichtgemaakt. Op deze wijze slaagde ik er in goede resultaten te krijgen. Een boom, die van te voren oogenschijnlijk veel dood hout had, vertoonde na 3 of 4 dagen dikke knoppen, en stond na ruim een week weer in jong, groen blad. Bij de verdere toepassing van dit mid del werd nog gevonden, dat nog beter re sultaten verkregen werden als de gaten wat verder van den stam afgegraven wer den. In het algemeen zou ik zeggen, dat do gaten evenver van den stam af moeten zit ion al3 de kroon van den boom reikt. (jok blijkt dit halve kilo geen algemeen noodzakelijke hoeveelheid te zijn. Een jonge boom heeft minder, een oude meer noodig. Vele gemeenleu van ons land, en ook be sturen van polders, waterschappen, enz., nemen thans, op grooter schaal als mij mogelijk is, proeven, waaruit do resulta ten zullen kunnen blijken, die met de toe passing van Mangaansulfaat togen de Iepenziekte onder de meest verschillende omstandigheden bereikt kunnen worden. Het is van het allergrootste belang om thans zooveel mogelijk materiaal te ver zamelen, dat ons kan leeren, wat met de ze methode bereikt kan worden. tfaa? nra'rc BoakentafeB Beknopt Handboek der Kerk geschiedenis door "W. Nolet, Hoogleeraar aan het Seminarie te Warmond. 2de herziene druk N.V. Dekker v. d. Vegt. J. W. van Leeuwen, Nijmegen- Utrecbt, 1926. Toen in den nazomer van 1924 de eer ste deel van dit werk verscheen, hebben, wij liet vrij uitvoerig in „De Leidsche Cou rant" besproken en daarbij vooral het licht laten vallen op de omstandigheid, dat het Handhoek bedoeld is voor onder wijzers, die zich voorbereiden voor het „Godsdienstdiploma B". We wezen er op, hoe dit bock, geheel uit do practijk van een cursus ontstaan, in 't bijzonder reke ning houdt met den aard der onderwij zersstudie, die niet in engeren zin weten schappelijk is, maar behoefte heeft aan het verwerven van klare kennis, waarbij men bronnenstudie en het onderzoek van wetenschappelijke kwesties eenvoudig niet noodig heeft. Het Handhoek van Prof. Nolet voldoet geheel aan deze eisch. Verder hebben we opgemerkt, dat voor ontwikkelde leeken, die meer van de Kerkgeschiedenis willen weten, liet Handboek van Prof. Nolet door zijn wetenschappelijke nauwkeurigheid, gevat in een bij uitstek onderhoudenden vorm, het aangewezen hoek is. Indien ooit van een Handboek beweerd kon worden, dat het in „een gebleken behoefte voor ziet", dan is dat hier zeker wel bet geval, nu bet werk. ruim anderhalf jaar na liet verschijnen in hyeede editie vóór ons ligt. Van de uiterlijke verzorging kunnen we slechts opmerken, dat deze even flink en degelijk is als bij de eerste uitgave, waar voor de uitgeversfirma alle hulde toe komt. Er is veel zorg aan besteed. Innerlijk heeft het boek gewonnen, door dat Prof. Nolet enkele hoofdstukken, het zij omgewerkt, hetzij bijgewerkt heeft, ten einde het geheel in overeenstemming te brengen met zijn studie-uitkomsten of om aan bepaalde wenschen van critici of uit de practijk tegemoet te komen. Het is vanzelfsprekend, dal er in dc historische beschouwing van dc Eerste periode der Kerkgeschiedenis: de Kerk vóór en onder de Griekseh-Romeiiische be schaving, wel heel weinig verandering is gekomen. Het feitenmateriaal mag door opgravingen of het vinden van oude do cumenten voortdurend worden uitgebreid, liet aspect der geschiedenis verandert er niet merkbaar door, het relief wijzigt zich niet meer. Anders slaat hel met de tweede periode, welke begiut mol de kerstening der Ger manen. Herhaaldelijk doen zich in de ge schiedenis, naarmate die dichter bij ons ligt, nieuwe gezichtspunten voor. doordat men belangrijke nieuwe bronnen ontdekt, of doordat scherpzinnige geesten de feiten in hun verloop anders grocpeeren en com bineeren, waardoor een algemeen gehul digde beschouwingswijze soms geheel of gedeeltelijk herzien moet worden. In een handboek als het onderhavige komt het evenwel meer voor. dat men met het oog op de eischen der practijk som mige dingen wat uit moet breiden, wat verduidelijken of anders formuleeren. De eerste uitbreiding van het Hbk. vin den we op pag. 184 vlg. (nieuwe uitgave) waarin de kerstening van verschillende Germaansche volken meer afzonderlijk wordt behandeld. Er wordt nu ook gespro ken over de bekeering van Westgoten en Angelsaksen. Do eigenaardigheden van liet Keltisch Christendom, de missie in Ierland en de Romeinsche missie in Enge land worden helder en onderhoudend be sproken. De tweede belangrijke uitbreiding vindt men op pag. 240 vlg., waar de Kruistoch ten besproken worden in hun ontstaan en doel. Do Hooggeleerde schrijver heeft er zich hier op toegelegd, de idee en liet doel der Kruistochten nauwkeuriger te formu leeren dan in de eerste uitgave en sluit zich aan bij een uitspraak van Pater (Joris:- „De diepste reden tv. d. Kruist.) was: liet schandelijk onrecht, van den Mu zelman ondervonden, en het immense ge vaar, dal van den Islam dreigde." Er is Prof. Nolet bij de eerste uitgave opgemerkt, dat hij de Waldenzen, een be kende kettersche secte, die in "t laatst der J2e eeuw in 't Zuiden van Frankrijk tier de, vergeten had. Nu, vergeten van zoo'n onderdeel bij zoo'n omvangrijke stof, is mcnschelijk! Maar nu krijgen op blz. 270 vlg. do Waldenzen eerlijk cle beurt, die ben toekomt. Zeer, zeer belangrijk is, wat \vo vinden op blz. 321 vlg., waar de paragraaf over de Renaissance absoluut is omgewerkt en van tal van nieuwe gezichtspunten ge tuigt Heel duidelijk wordt aangetoond, dat, schoon de Renaissance naar den vorm zeer veel nieuws bracht, zij innerlijk on mogelijk zou zijn geweest zonder de diepe fondamenten van het Christendom en de M iddeleeuwse he cultuur. De hernieuwde studie der Klassieken, het humanisme, konden slechts dienen, om denovergele- vorden Christelijkcn inhoud in nieuwe en blijde vormen over te brengen. Er komt na het „herfsttij met zijn pessimisme een nieuwe levensblijheid, die in wezen volko men Christelijk is. In haar diepste wezen, zoo toont de schr. aan, is de Renais sance een Christelijke beweging, en het i3 slechts een bijzondere slrooming, die een heidensche tendenz draagt. Dc beschou wingen over de Renaissance dunken ons in hooge mate origineel en daarnaast aan de hand der feiten onaantastbaar weten schappelijk- objectief. Wij vermelden verder nog, dat op pag. 476 vlg. het Jansenisme en de formulee ring en uitwerking dezer leer iets uitvoe riger behandeld worden, waardoor uit den aard der zaak de houding van het Ka tholicisme er tegenover scherper wordt begrensd. Ziehier de hoofdpunten, waarin de nieuwe uitgave de oude aanvult, verbetert en overtreft, terwijl de omvang van het hoek van 583 tot 613 pag. gestegen is. Dat is dus nog al niet zoo heel erg. Vermelden we verder nog, dat achter in het werk .een chronologische lijst der Pausen is opgenomen en dat het in boe ken als dit werkelijk onmisbare register belangrijk meer gedetailleerd is opgezet. Het is natuurlijk overbodig, na al het geen wij den vorigen en dezen keer schre ven, nog een bijzondere aanbeveling te schrijven en het nog eens extra in de ber langstelling van alle studeerenden aan te bevelen. Hel spreekt voor zichzelf. S. UIT DE PERS ONRECHT BLIJFT ONRECHT. Het Huisgezin schrijft; Vijftien millioen Duitschers hebben Zon dag voor de onteigening der gewezen vor sten zonder schadeloosstelling gestemd. Het is niet voldoende geweest om wat diefstal is officieel te sanctionneeren, maar het geeft een ernstigen kijk op de zede lijke inzinking van het Duitsclie volk. Van alles kan men aanvoeren om hol geval te verklaren. De ex-keizer onder de paar dozijn gewezen vorsten blijft bij de hoofdpersoon die tijdens den oorlog de allures van een Cesar aannam, beeft zicli bij het kee- ren der kans op weinig manhaftige wijze in veiligheid gesteld. Het Duitsclie volk is door den oorlog geruïneerd, en nu is er eenige deugd noo dig om zelf zijn welvaartvermindering te dragen en overvloed en weelde het deel to zien van weinige bevoorrechten. Een moer welwillende sfeer hadden do gewezen vorsten zelf kunnen scheppen, indien zij bij het inleveren van hun vor deringen rekening hadden gehouden met den berooiden toestand van het land oa zich met een deel van hetgeen hun toe komt hadden tevreden gesteld. Maar dit alles kan nooit rechtvaardigen dat men een streep haalt door 't bezit en zonder schadeloosstelling onteigent. Als nagenoeg de helft van de kiezers daarvoor te vinden zijn, dan moet men wel vaststellen, dat er aan het zedelijk inzicht van liet volk heel wat hapert. Van de communisten behoeft een derge lijk optreden nipt te verwonderen; hot ligt volkomen in Juin lijn. De sociaal-democratische leer kent niet enkel onteigening zonder schadeloosstel-* iing, en nergens staat geschreven dat dief stal een geoorloofd bedrijf is. Ook een aanzienlijk aantal c-hristclijke en katholieke kiezers hebben de gewezen vorsten van hun eigendom willen beroo- ven. Dit is een vergrijp aan het 'recht, dat niet met personen, maar met onverander lijke waardón rekent. Al waren alle gewezen Duitsclie vor sten minderwaardige individuen; al stond vast, dat zij van liun bezit een verkeerd gebruik zouden maken, dan nog zou men niet verantwoord zijn met zich toe te eige nen hetgeen hun eigendom is. Daar volgt uit, dat kwesties als deze r.;et aan een referendum behoorde tc wor den onderworpen. Want een meerderheid, die het vereisch- le quorum wel had opgeleverd, zou van hetgeen onrecht is geen recht hebben kun nen maken. En Duitschland zou bij enkele niillioenen stemmen méér evenmin gerechtigd zijn ge weest, de gewezen vorsten van hun eigen dom te berooven. Het Internationale Hof van Justitie had, indien de ex-vorsten hun zaak voor dit tribunaal hadden gebracht, het Duilscho vonnis moeten vernietigen. Al is dus de toeleg niet bereikt, liét blijft voor Duitschland, uit rechtsoogpunt, een zwarte vlek, dat niet minder dan vijf- tii/n millioen kiezers tegen het recht heb ben gestemd. Verontschuldigingen zijn alleen te put ten uit het feit, dat zeer velen de draag kracht van hun stem niet hebben over zien en door overwegingen zijn geleid ge weest, die in slecht hegrijpen en in een verbitterde gemoedsstemming wortelden. HERMAN F. A. DAME? &ZGON Wijnhandelaren - LEIDEN BURGSTEEG - Telef. 500 Scherp concurrerende prijzen G704 HEUPCO RSET van sterke rose coutil JARRETELLE GORDEL ROSE BROCHE CORSET met zijden elastieken 2 paar jarretelle» ceintuur, laag in de taille, 2 paar jarretelles Stevig CORSET i n't» reek b are" b!« 1 e i" nen. Kantgarncring. 2 paar jarretelles. Alle maten JARRETELLE GORDEL v.breed zijden elastiek cn stevige satin coutil. 2 paar brede zijden elastiek^» jarretelle». Rose. lila.^feS H. W. KINDER- CORSETJES van 3 tot 12 jaar. alle maten HEUPCORSET r oulir en°\b'd"#n elastieken ceintuur. 2 paar zijden elastie ken jarretelles Brede Elastieken BUSTEHOUDER gegarand-erd solide •ad».: udedinten BUIKBAND CORSET met brede elastieken binncnband.laaginde taille.zeer solide coutil 2 paar jarretelles, tot maat 96, - wit. écru HOOIGRACHT 110 - TELEFOON 110 van AALMARKT 25 nu MANDEMAKERSSTEEG 2 KOOPJES HALEN. 1842 PRIJSOPGAVE GEVRAAGD voor de levering van pLm. 300 Kubieke Me ters Grind. Voorwaarden voor de leve ring verkrijgbaar ten Kaad- huize aldaar en bij den Gem. Opzichter ad f0.25, per post ad 10.35. Aanbiedingen aan Burge meester cn Wethouders vóór ol op 30 Juni 19'2(». Inlichtingen bij den Gcm.- Opzichter, Hooldstraat 200, •Sassenheim. 7702 Heeren Veehouders Koopt NATTE BOSTEL voor Uw Vee. Het spaart U veel hooi en meel uit. Voor het bijvoc-ren in het land is Bostel beslist goedkooper dan elk ander voeder. De koeien eten het met graagte. Wie belang stelt in dit voederartikel en zich wil overtuigen kan ge heel gratis en zonder eenige verplichting per auto gaan zien, bij boeren die hun koeien in het land 10 K.G. Natte Bostel voeren. De prijs is 3 ct. per K.G., uit de kuil gewogen. Schrijf nog lieden aan: P. OPPELAAR HAZERSWOUDE, WESTEINDE. 7757 DAMES! 750 Bij de Ver. R.K. Dilettanten, kunnen nog eenige DAMES ge plaatst worden. Spoedige aan melding gewenscht bij den regisseur: Sophiastraat 67a. Uit de iiaml te kesp de gunstig gelegen HOFSTEDE in de Noordbuurt aan den Leid- schen weg onder Zoeterwoude, dicht bij de tram Leiden— Den Haag. bestaande uit ruim Woonhuis met flinke Kamers en ruime Kelder, Stalling voor 52 stuks Vee, Paardenstal, Hooi berg, Wagenschuur,Boen hok, Kaasliok met Water, Fornuis cn verdere Getim merten, alsmede uitmuntend WEI- en HOOILAND, groot 21 Hectaren. Geheel in eigen gebruik. Te bevragen bij Notaris C. VERSLUYs, Hooigracht 76, Leiden. 7742 Godsdienstig Weekblad voor het Bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudende en leerzame tekst Steunt liet Liefdewerk der arme Nieuwe Parochiën. 7063 Per 3 maanden f 1.00 VRAAGT PROEFNUMMERS. Administratie: ALLE tegen concurreerendo prijzen Fa. G. v. BRUSSEL Haarl.straat 222, Leiden. Telefoon 1350. Hazerswoude (R.D.) Abonnementen en adverten- tiën worden aangenomen door W. DE LANGEN H 451. COIFFEUSE. Gevraagd met Aug. a s. (en 1ste Coillëuse, zellstandig kun nende werken, en een2deCoif- feuso, v. g. g.'v. Brieven met ref. en verlangd salaris bureau van clit blad onder No. 7746b. Gevraagd een 7736 R.-K. HUISHOUDSTER, middelt», leeftijd, bij J. MOONS, Yy verstraat 1, Alphen a.d. Rijn. KAPPERSBEDIENDE terstond gevraagd, goed kun nende schceren en knippen, intern. Brieven met opgave v. verl. salaris DRINTZENBURG, Woerden. 2715b Direct gevraagd een SLAGERSLEERLING. Zich aan tc melden bij M. C. v.d. VALK, Voorschoten, Voor straat 14, of Nieuwe Rijn 79, Leiden. 7734b GEVRAAGD 2 Halfwas Timmerlieden, om in te passen. Zij, die op een tim merfabriek werkzaam geweest zijn, genieten de voorkeur. Bij G.L. BEUGELSDIJK, Timmer fabriek, Lisse. 7732 Er biedt zich aan een goede Schoenmakersknecht, van goede getuigschriften yoor- •11 AASPER SEP?, Kaïns, Boter vlot e.t,Booms laren, Emmers, Wrlngtóbbcn, Kaas vormen, Weikuipen, Waschma- chines, enz. Wij verknopen alleen het fabrikaat Blom Firma Wed. F. WOLFF, Zuivelberei- dingswerktuigen, Haven 36, Leiden. 7 7 54b Bloemenliefhebhes's. Nu kunt U Uwe perken vul, len met prachtige Begonia's, gereed niet blad, kleur naar keuze. Ook stekplnnten, groot- bloemige Dahlia's, alles alOct. per 6tuk. Aangeboden tlo:r C. EOOZEN Mz Voorhout. 1U399 HOOIBOUWARTIKELEN Ruimen voorraadprima Zeisen* Hooi- en Drangvprken, Touw werk, IJzeren Afrasleringpalen, Harmouieagaas, Prikkeldraad, Varkens- en Biggen troggen, Tuingereedschappen, Kaasge reedschappen, enz. Concur- reerendc prijzen. Franco leve- riDg. A. J. HARTWIJK Jr., Ijzerhandel, Nieuwe Beesten markt No.9 (Veemarkt i. 774.b 2300 GULDEN te leen gevraagd door zaken man goed rendeerendezaak met aandeel in de winst. Brieven bureau v.d. blad onder No.7725b. Kooibou w/ariikelen. Hooi- en Draagvorken, Herken. Hce."treepen, Vcor- en Achter- binders, Schapen wasch middel, Okkingn's .lierzalf, Thermo meters, Pckelwegers, Roermes- seu, Teemsen, enz. Firma Wed. F. WOLFF, Haven 36, Leiden. 7753b KLAVERRUiTERS, compleet gemaakt en losse stok ken verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt» W'.HüLSCHEB, Roelofarendsveen Tel. 47. 5907 DAT KLEINE AOVERIENTlEi IIEDEREN DAG GE- I PLAATST WORDEN I TEGEN I 50 CENT I PER DERTIG WOORDEN

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6