«i gd m va» mi mm nog niet geproefd Eenmanwagens met bijwagens. Sinds cenigen tijd is Let plan van de directie van de Amsterdamsche tram, om êénmanwagens mei bijwagens te combi neeren. verwezenlijkt, .schrijft de Tel. Op lijn 4 doen twaalf van die treinen dienst. De morlorwagens zijn, zooals trouwens alle êénmanwagens, van het kleine type, do bijwagens daarentegen van het groote mo del. Belangrijke technische wijzigingen zijn niet aangebracht. De bestuurder van den motorwagen heeft thans tweó lampjes voor zich: het roode, dat als het gaat branden, een toeken is, dat een der passagiers van don motorwa gen dien wil verlaten, het groene, dat op den bijwagen door den conducteur het stopsignaal wordt gegeven. Ter eonlrolo is in den bijwagen boven elke schuifdeur oen groen lampje aange bracht, dat uitsluitend dient voor don con ducteur, om zicli te vergewissen dat zijn signaal hij den bestuurder is overgebracht. Deze mag alleen dan doorrijden, indien de groene en de roodo lamp gedoofd zijn. Dit dooven van de roode gebeurt automa tisch door het sluiten van de achterdeur van den motorwagen: het groene licht ver dwijnt dqor ecu manipulatie van den con ducteur van den bijwagen. liet schakelapparaat voor deze groene lamp zit namelijk aan de trekfluit beves tigd. Trekt de conducteur aan de lijn van de fluit, dan gaat liet groeue licht branden. Doet li ij hetzelfde als de lamp brandt, dan verdwijnt .het licht. De fluit laat zich daar bij niet meer hooren. Is er oen defect aan het signaalapparaat, dan kan hij door een eenvoudige handeling do fluit weer aan de treklijn koppelen. Een dor redenen van de combinatie één man-wagen-hijwagen is, dat zij, die geen dubbeltje gereed hebben, van het volgrijluig gebruik kunnen maken. Opmerkelijk is het verschijnsel, dat het meerendeel der pas- saeiers den bijwagen bezet. Van dit rijtuig is de zijdeur van bot voorbalcon gesloten en is dientengevolge de treeplank in de boogie gehaald. Reizi gers, die op het voorbalcon willen plaats nemen, moeten achter instappen en via hel interieur dit balcon bereiken. Een der gevolgen hiervan is, dat de atmosfeer in den wagen, mede ten gevolge van den ta bak-rook, somwijlen minder genietbaar is. Vervaardiger van valsch Engclsch Bankpapier aangehouden. Door de Amsterdamsche Tcchcrcho Is Dinsdagavond op het Stationsplein gear resteerd zekere II., verdacht van het ver vaardigen en uitgeven van valscli Engclsch bankpapier. Hij is deswege in verzekerde bewaring gesteld en overgebracht naar don Officier van .Tus'ilie te TTtrecbt. Buitenl. Berichten Ongeluk cp de Wann See. Een rampspoedige oefening van het Roode Kruis. De bladen staan vol over een ontstellend drama, dat zich gisterenmiddag op Wann See nabij Berlijn heeft afgespeeld. Bij een oefening van hef Roode Kruis, waaraan circa 1000 Roodo-Krui«manschappen en Roode-Kruiszusters deelnamen, moesten 15 schoolkinderen van een stoomboot "in hot water springen. Zij zouden dan door het Roode-Kruispersonecl gered worden. Ten gevolge van het stormachtige weer en den zwaren golfslag kon één der kinderen, een twaalfjarig knaapje, zich niet hoven water houden, verdween in de diepte en verdronk voor de oogen van hot Roode-Kruisperso- neel en van de vele gasten, die de oefenin gen hijwoonden, onder wie de voorzitter van het Roodo Kruis, generaal von Win- lerfeld en prinses Henriëtte van Pruisen Ondanks alle pogingen van do waterpoli tie is men er tot dusver nog niet geslaagd hel lijkje van den jongen te vinden. Het feit, dat Ajjft Roode Kruis voor een dergelijke oefdning het leven van 15 school kinderen in de waagschaal stelt, beeft na tuurlijk allerwege geweldige verontwaardi ging gewekt, en in de commentaren van de bladen wordt dan ook het hoofdbestuur van het Roode Kruis ten scherpste aange vallen, Het Roode Kruis poogt de verant woordelijkheid. van zich af te schuiven door in een vanmiddag gepubliceerde verklaring wt ongeluk toe t^wlirijvon aan een samen loop van noodlottige omstandigheden. Maar dit excuus wordt door niemand .aan vaard Terecht wijzen de bladen er op dat het onverantwoordelijk is schoolkinderen die. nog te jong zijn om het gevaar in te zien, geheel gekleed, maar zonder reddings gordels of zwemvesten op 250 M. van den oever over boord te laten springen, alleen om aan le toonen hoe voortreffelijk de Róode-Kruismnafsehapper. de kunst ver slaan drenkelingen te Tedden. De bladen aan links laten in bun commentaren uit komen, dat de gcheele demonstratie oen uitgesproken militair karaktT droeg on noemen de oefening een ..Parade und Manege Schaustück". Alles pin" op com mando, geen van de Roodp Kruisman- schappen mocht zonder nadrukkelijk be vel oen vin verroeivn en voor hef begin van do oefening inspecteerde prinses. Henriëlle de in een brood front opgestelde Roode Kruisfroepen. Naar alle waarschijnlijkheid zal legen de organisatoren van de oefening een ver volging wegens hef veroorzaken van dood door schuld v-T'de.i ïnrr.-c'ól.l TT oreinv- INGEZONDEN NIEDEDEELING DOET ME? PAN zoek van politie en. justitie is reeds in vol len gang. Auto-ongeluk. Gisteren werd te Ostende een kin derwagen, waarin twee kinderen van on derscheidenlijk 4 jaar en van enkele maanden, en voortgeduwd door eeu oude. vrouw, op de Kurlaan door een vracht auto aangereden. De kinderwagen werd door de auto, die een groote vaart had, een twintigtal meiers meegesleept. Voor bijgangers snelden toe en baalden de kin deren, waarvan het oudste vermoedelijk een schedelbreuk heeft bekomen en het jongste behalve een armbreuk over het heele lichaam lichtere verwondingen had opgcloopen, onder do wielen uit. De oude vrouw, waarschijnlijk de grootmoeder, was op slag dood. Een jongere vrouw die baar vergezelde, moest evenals de kinderen in het ziekenhuis worden opgenomen. De chauffeur, een 25-jarige jongeman, die op de vlucht was geslagen, werd later gearresteerd. Mijnongeluk te Courcelles. Gisterc-u had in een der mijnen van de Charbonnages du Nord do Charleroi te Courcclles een mijninslorting plaats. Een mijnwerker werd gedood, twee anderen zwaar gewond. De slachtoffers zijn van Belgische nationaliteit. MaSadcr door slier gedcod. Tijdens een stierengevecht te Madrid is do matador Mariano Monies, één der meest populaire stierenvechters, tengevol ge van eigen onvoorzichtigheid, door een slier gegrepen. De matador kreeg van het woeste dier twee geweldige hoornstooten, die zoo ongelukkig aankwamen, dat Mon ies spoedig daarop aan zijn verwondingen bezweek, Oveistroomingen bij Donau en Elbe. Van den Boven-, evenals van den Bene- cien-Rijn wordt verdere stijging van het water gemeld. Het meer van Constanz is in de laatste weken ook weer aanmerke lijk geslegen. Naar uit Bresden wordt gemeld, is de waterstand op de Elbe sedert Zondag twee meter hooger De stralen aan den oever zijn overstroomd. Uit "Weenen komt liet bericht, dat ten gevolge van den regen ook do Donaü en de zijrivieren aanzienlijk zijn geslegen.Men gelooft, dat de Donau morgen een stand van 4.10 meter bereiken zal, waardoor dan ook de rechteroever op der water komt tc staan. Tengevolge van den aanhoudenden re gen zijn alle rivieren en beken in Bohe- men. Moravië en Silozië snol aan het was sen. Ten gevolge van do overstrooming is het doorgaand wegverkeer op het traject PraagReichepberg gestremd en zijn de reizigers genoodzaakt over te stappen. liet rechtstreeksche transport langs den water weg Moldau-Elbe van. alle voor export be stemde goederen werd wegens overstrdo- ming gestaakt. Een weinig benijdenswaardige positie. Een 50-jarige hofmeester, zekere Frank Smith, had gisteren liet ongeluk in zijn woning te Seaford, bij Liverpool, van do trap zijner woning te vallen en hals en ruggegraat te breken. In liet hospitaal op genomen werd hij met X-stralen onder zocht en de dokters verklaarden, dat als hij niest of kucht zulks zijn dood zal zijn. De man mag namelijk zijn hoofd geen cen timeter bewegen. Hei einde van Wembiy. Gisteren werd fc Londen de British Em pire Exhibition in veiling aangeboden, doch hot hoogste bod, 310 000 pnd. sf., werd geweigerd, daar een limiet was ge steld van 315.000 pd.st. Men verwacht niettemin elk oogenblik een moledeeling, dat de tentoonstelling van Wembiy ver kocht is. 1 I Op een rif gcloopen. Het Britsche transportschip „City of Naples", op weg van Kobe naar Yokoha ma, heeft schipbreuk geleden, doordat bet tijdens een onweer op een onder den zee spiegel liggend rif is geloopon. liet s.s., ,.CIiefoo "Ma.ru" verleende hulp aan do schipbreukelingen. Vijftien hunner, die in de booten ronddreven, werden gered. Er bevinden zi:-h nog vijftien aan boord van liet schip, dat half onder water staal Len Japansche torpedojager, die. nabij het schip voor anker is gegaan, hoopt ook dice personen te kunnen redden. Onbekende schccncr in brand. Naar uit New-York wordt gemeld, heeft het stoomschip „Jcsiah Macv" een draad loos bericht verzonden, volgens hetwelk liet op ongeveer 50 zeemijlen ten Zuid-Oos ten van Miami (Florida) oen onbekenden schoener ontmoet heeft, die in brand staal. Er was niemand aan boord van het schip en de reddingsbooten van do „Josiali Macy" zijn uitgezonden om de bemanning van den schoener te zoeken. Een comfortabele hoteltrcin. Op het groote centraal-station to New- York is Zondag voor liet corsl voor hel publiek ter bezichtiging gesteld de nieuwe lioteltrein, waarmee men het vervoerma- teriaal heeft verrijkt. LEIDSCHE VISSCHERS. Het gebeurde dezer dagen, Dat een clubje Lei denaars Zich in Monlfoort ging vermaken Met de vangst op snoek of baars. Heel de zaak was prompt in orde Overal was voor betaald, Hengels, neten en vischacte "Werden voor den dag gebaald, Plus een ficlsbelastingplaatje En een hand om de sigaar, Dus de fiscus was tevreden En dc visschors waren klaar. Ook een neutje was aanwezig En, zooals dat gaat, nog meer Dan de dobbers, ging bet kruikje Oude Bols goed op en neer. Tot de catastrophe geschiedde Een van ben ging op bezoek Bij dc visschen; d'andVen gilden: ..Jongens, wat een reuzesnoek!" Suf, beslijkt er uitgekropen Ging in boeren-boezeroen 31 ij met zijn vier trouwo makkers Zonder buit naar Leiden toen. gt'troffen. Langkamp bad echter met do zaak zelve weinig uit te staan; bij wilde Tci-moedelijk slechts naar bet achterdeel van liet door S. bewoonde huis gaan. Lang kamp schijnt dus het slachtoffer van een vecte te zijn geworden, welke enkele per sonen tegen >S. hadden. Gebleken is ten slotte nog, dat S. de in beslag genomen revolver dag en nacht bij zich had, om zich tegen evenluecle aanvallen-te kunnen ver dedigen Inbraak te Rotterdam. Gisterennacht is ingebroken in perceel 13 aan de Wijnhaven te Rotterdam, waar gevestigd is do uitgeversmaatschappij van de firma Nijgli en Van Ditmar. Door in sluiting heeft men zich toegang tot het kantoor verschaft. De dieven hebben dc paneelen van twee binnendeuren verbro ken en konden in allo lokalen komen. Do lessenaar van den kassier is opengebroken, doch .daarin was niets voor do dieven te vinden. Zij moesten zich tevreden stellen met medeneming van een ijzeren kistje waarin een groote hoeveelheid postzegels was. Ook hoeft men getracht de deur van do directiekamer open te breken, hetgeen echter mislukt is. Aan de zijdo van de Wijnhaven hebben de dieven liet liuis we der verlaten. Gcsfolen olie opgespoord. Omtrent den diefstal van vier vaten standolie, elk vai\170 liter inhoud, ten nadeele van de firma Jacob Vis Pzn. le Zaandijk, wordt nader gemeld, dat de olie le Amsterdam bij eeu opkooper is opge spoord. Als verdacht van dozen diefstal is een schipper uit Culemborg aangebonden, die ■ter beschikking van do justitie lo Haar lem gesteld is.% Brand in een electrische centrale. Dinsdagavond ruim halfölf werd door personeel brand ontdekt aan do overkap ping van het ketelhuis van de Klectrischo Centrale aan liet Gonst. Rebecqueplein te 1e 'ii Gravenhage. De brandweer werd. ge alarmeerd en in een minimum van tijd waren twee motorspuilen aanwezig. In middels was reeds bet blusschingsmale- xieel van de Electrische Centrale in liet werk gesteld, zoodat spoedig het vuur kon wov len bestreden. Het was geen gemakkelijk werk om den brand te bereiken, want liet vuur smeul de tusschen de met hout en zink bedekte overkapping en den slofkoolbuiiker. Tengevolge van liet broeien van stofkool had de overkapping vlam gevat, en tel kens wanneer een stuk uit de overkapping werd weggehakt, laaiden de vlammen daar uit op. Evenwel om twaalf uur kon één motorspuit inrukken. Mot hel resleeren- <le blusschingsmaterieol werd nog een tijd lang gespoten. De direeteur van do Eleetrisclio Centra le, de heer Bakker, do onder-directeur en de ingenieurs waren spoedig op het ter rein van den brand. Ook do hoofdcommis saris van politie, commandant van do geen artist, al was zijn techniek nog zoo volmaakt, kon zoo'n werk geleverd heb ben. als hij eens ontgroeid was aan zijn jeugdig enthousiasme, hoewel hij gemak kelijk c«"i technisch beter had kunnen maken. Er brandde een begeerigheid in, hocwol die uitstekend beheerscht was, de .vreugde in het leven schreeuwde er uit en toen hij van het schilderij naar den langen knappen jongen keek, wiens grijze oogen dab gezien hadden, wiens lange .vingers do penseelen hadden gehanteerd die de verf hadden vastgelegd, wist hij zeker dat hij zijn eigen belangen niet zou schaden wanneer hij hom een voorstel deed dat hem fantastisch zou lijken van edelmoedigheid. Hij voelde werkelijk dat hij er niets bij zou riskecrcn, want er kon geen twijfel zijn aan het temperament van dezen jongen man. het temperament dat de basis is van alle artistiek succes en dat in dit geval zoo duidelijk leesbaar was in die begecrigc oogen en in dien scnsiticven mond Natuurlijk had bij nog geweldig ,veel tc leeren, maar een temperament, zoo .vol van vurig leven en romantische zie- ning, dat deze idylle van jeugd en zonne schijn en droomend water geïnspireerd bad. zou nooit rusten voor het zijn droo- men en visioenen verwerkelijkt had. Craddock keek naar zijn horloge en ont dekte dat hij nog een half uur had voor bij naar hel station moest. „Hebt U nu een paar minuten tijd voor me!" zei hij. „Maar natuurlijk. Ik zal mijn broer even- gaan zoggen dat ik niet met hem jnee kan gaan. Wo stonden op het punt wat te gaan varen." r „Goed. Zeg hem dat hij U over een half uur kan komen halen. Hij is zeker dio jon gen op dc springplank?" e Charles ging vlug langs het kleine paad je naar de tent. „O, Reggie," zei hij. „Die dikke bleeke toan is bier gekomen- en heeft mijn scliH- flerij gekocht. Werkelijk gekocht; het is brandweer, do heer Van 't Sant, en dc commissaris van politie, üe Heer Kramer, waren woldra aanwezig, en later kwam ook do burgemeester, mr. Patijn, zich op de hoogte stellen van den omvang van den brand. Doordat men den brand tot een gedeel te van do overkapping heeft kunnen be perken, was bet gevaar voor het bedrijf spoedig geweken. Do fitroomleverïiig ondervond geen stoornis. Ontsporing. Op de Licsboschlaan le Princenhage vlak tegenover het kantoor van de Vliuderco- fabrieken vond gisterenmiddag een onge luk plaats met do tram der Zuid-Ned. Stoomtram-Mij. De tram derailleerde en de machine liep met zoodanige kracht uit, dat zij vlak op do tegenover gelegen brou werij terecht kwam. Een bagagewagen ligt geheel op zij over de rails. Ongelukken van personen kwamen niet voor. De stranding van het s.s. Delft. Blijkens een nader telegram uit Guaya quil staan van het Ned. Stoomschip „Delft" Iwêe ruimen onder water. Bergin-gssleop- booten zijn van Panama derwaarts vertrok ken. Men heeft 100 tons van de lading over boord geworpen. De passagiers en de mail bevinden zich in veiligheid. Het ongeluk is veroorzaakt door den zeer sterken stroom. ecu toer om het te gelooven." Reggie staarue een oogenblik voor zich uit. Toen vroeg hij, want liij had geen boog idee van dc zakelijkheid van zijn broer: „Hoeveel?" „Zestig pond! Geen shillingpond! En hij wil nu w^t met mij praten, kom me dus over een half uur halen. Hij zegt dat ik kan schilderen en ik heb zoo'n ideo dat hij er verstand van heeft." „God zegene zijn vet gezicht," zei Reg gie. „Wc zullen geen bezwaar maken togen den prijs. Kan er niets af voor het model? tIk vind dat het model iets verdient." „Hij zal het hebben," riep Charles. Reggie pakte zijn broer bij dc schouders cn danste driemaal met hem rond. I Arthur Craddock had zich neer gezet óp do trapjes die naar de sprinplank leidden, om te wachten tot Charles terugkwam. Hij had het schilderij omgedraaid, zoodat hij het in een minder verblindend licht zag en ontdekte dat hij zijn eerste meening niet behoefde tc herzien. Het vloeide over van levenskracht en talent en het leek hein of er nog iets in was dat hooger ging dan talent. Er was werkelijk iels eigenaardigs in: het had een stijl op zichzelf, geen stijl van anderen en hoewel hij er zeker van was dat de kunstenaar moest gestudeerd hebben in Parijs bij Viry, loch was er iets in do teckening dat zijn ontstaan niet te danken had aan dat beroemde atelier. En de artist was nog zoo jong: daar kon nog alles uit groeien. Craddock had een werke- lijken eerbied voor het genie, en hij meen de dat hier genie aanwezig was. Daaren boven was hij erg gesteld op voordceligo gcldzaakjos die hier, naar hij vermoedde, te maken zouden zijn. Om deze twee redenen wachtte hij ongeduldig op de terugkomst van Charles. Hij had er niet tegen hem dadelijk zijn voorstellen te doen, als het noodzakelijk was, maar hij zou cr toch de voorkeur aan geven, eerst wat meer van zijn werk te zien. _u-._Lla Be "Verdachte, dio een bekende van de politie is, maakte zich reeds eerder, een jaar of zes zeven geleden, op groote schaal schuldig aan hel uitgeven van door hem vervaardigd valsch Engelscli bankpapier schuldig. Smokkelen. Kommiezen te Tolbert (Gron.) hebben in beslag genomen zes Listen met spiritus, dio met ontduiking van den accijns ver voerd zou worden. Afzender en beslem ming zijn echter onbekend. Dierentrouw. Dat kallen erg aan het huis hechten is algemeen békend. Dat ook koeien wel eens van een dergélijken trouw blijk geven, on dervond dezer dagen de landbouwer L. te Dinxperlo, die aan een koopman in Vai- seveld een koe had verkocht. Toen hel dier door genoemde koopman in de wei was gebracht, wist het daaruit te ont snappen om weer naar zijn vroegere baas le trekken, waar het daags daarna weer in de oude weide liep té grazen. „Msb." Slakkenplaag. In het Zuiden van Gelderland treedt een slakkenplaag op. Vooral in tuinderijen richten ze groote schade aan. De hoeren ondervinden hij de. bestrijding goede hulp van merels en spreeuwen, die heel wat van bef ongedierte opruiméh. Charles stelde zijn geduld niet op lange proef; hij kwam hard aanloopen. „Laat ons beginnen met het begin, zoo als de catechismus," zei Craddock. „Hoe licet U?" „Charles Lathom." „En mijn naam is Arthur Craddock. Zoover zijn we dus al!" Craddock kon charmant zijn, als hij wil de en zeer openhartig en reeds voeldo Charles zich geneigd om hem graag te mogen lijden en hem te vertrouwen. „Voor zoover ik het gezien heb," ging Craddock door, „interressecert uw werk mij buitengewoon Daarenboven geeft het mij een gevoel, alsof ik honderd jaar oud ben, wat op zichzelf niet zoo erg pleizie- rig is, maar daar zal ik U geen verwijt van maken, want de middelen" hij wees op het schilderij „verontschul digen het effect. Nu, mijn beste Lathom, wees zoo vriendelijk mij antwoord le geven op een paar vragen. U studeerde bij Viry, nietwaar?" „Ja, twee jaar." „Zoo kort maar U hebt uw tijd goed gebruikt. Maar wie heeft U leeren tec- kencn?" Charles keek hem aan niet oen in nemende jeudigc bescheidenheid cn op rechtheid. „Niemand," zei hij, „ik kon heelcmaal niet teekenen, toen ik van Viry vandaan kwam. Ik wil natuurlijk niet zeggen dat ik het nu wel kan, maar ik heb het laatste jaar heel liard gewerkt op mijn eigen houtje. Ik voelde dat ik mij zelf moest leeren teekonenin elk geval, Viry kon liet mij niet leeren." „En hebt U veel gccopiëerd?" „Ik copiëer in de National Galery; voornamelijk dc Engelsche meesters." „U kunt geen betere oefening hebben en U zult góed doen er mee door te gaan, op voorwaarde dat U ook veel origineel werk levert. Maar natuurlijk doet U dat, ,U zoudt het niet kunnen laten. Ik zou graag een van uw eopicn zien, tenzij U zc verkocht hebt.'" Charles lachte. „Dat is me ongelukkig genqeg nooit ge lukt," zei hij. „Ik lieb trouwens alleen details gecopiëerd. Ziet U Hij voelde zich gedrongen Craddock alles te vertellen. De kunstenaar in hem regeerde onbedwingbaar op de tegenwoor digheid van dezen man dio hem zoo goed scheen te begrijpen. „Ziet U, ik gaf er niet zoo veel om om heele schilderijen tc copiëercn," zei liij. „Het was niet zoozeer do compositie van Reynolds is dat niet geweldig ver waand?.die ik wilde leeren kennen cn begrijpen, maar zijn teekenen, zijn ooren, zijn neuzen, zijn banden ik heb zoo'n ge voel dat ik meester ben over cle compo sitie van mijn eigen werk, tenminste dat die in meerdere of mindere mate juist is, en ik zie de kleurwaarden, maar het teeke nen dat was wat ik wilde bereiken. En ik ben vooruitgegaan. Een jaar geleden was het nog verschrikkelijk." In bet vlugge brein van Craddock begon een nieuw idee tc lichten als een lamp. „U wilt me zeker wel een paar van uw studies laten zien," zei hij, „cn als U er iets voor zoudt voelen om een Reynolds te copiëeren, geloof ik wel dat ik een goede opdracht voor U kan krijgen, als de kwali teit van uw copieen eenigszins lijkt op die van uw origineel werk. Vertel me maar zoo veel over U zelf als U kwijt wilt zijn." Charles streek zijn haar van zijn voor hoofd weg. Craddock's manier van doen had zoo'n buitengewoon sucjes met hem, dat hij heelemaal niet bemerkte dat het een manier was.. Hij voelde dat hij hem alles kon vertellen; hij vertrouwde hem geheel en al. „Ik studeerde twee jaar bij Viry," zei hij, „en toen gebeurde het ongeluk. Mijn vader stierf en we bleven buitengewoon arm achter; om de waarheid te zeggen zonder een rooden cent. Misschien her innert U het zich; hij doodde zichzelf. Mijn moeder verdient wat cn Reggie, mijn broer ook. Maar U begrijpt dat zij mij dit heele jaar onderhouden hebben; ze wilden dat ik doorging met mijn werk en dat ik mij er niets van aan moest trekken. En des Leb ik gewerkt; ik geloof dat ik hard ge werkt heb, maar tot dusver heb ik maar een paar pond kunnen verdienen. Daar om Charles moest een oogenblik ophouden. De werkelijkheid en dc heteokenis van wat er nu gebeurde, verbijsterde hem. Zestig pond beteekende zoo geweldig veel voor hem, maar grooterc beteekenis dan het geld was de zekerheid dat hij cr geed aan had gedaan het schilderen niet op to geven. „Daarom kon ik in hel eerst nauwelijks gelooven dat LT mijn schilderij wilde kog pen," zei hij. „Het leek heel mooi cm waar te kunnen zijn. Het is niet. alleen liet. geld, het is uw geloof dat mijn schil derij het waard is,-dat ik kan schilderen. Maar zelfs als iemand nooit iels van nnj zou willen koopen of iets in mijn werk zou zien, dan geloof ik toch niet dat ik op zou kunnen houden met schilderen.' Hij zat op den grond juist beneden do trapjes die Craddock innam cn hij voelde een vriendelijke hand op zijn schouder, als om zijn stem tc kalmccrcn cn tc ver sterken, die hij voelde dat nogal beverig was. „Dat dacht ik," zei Craddock. „Maar liet is wél zoo plezierig le ontdekken dat er iemand in U gelooft en ik verzeker u. dat ik alleen maar -de eerste ben van de velen die het zullen gaan doen. Maar laten wo nu over zaken spreken ik zal dadelijk tien poncl geven om 1 to zien dat het koopen van liet schilderij ®'l ernst is 1 „O, goden dat hoeft niet," onderbrak Charles hem. (Wordt vervolg1!)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4