KINDERSOKJES MEISJES KOUSEN jtfcrdam heeft een schrijven ontvangen, 1 Waarin wordt medegedeeld dat het den 'Amsterdamscbcn georganiscerden melk handel, in verband met den minder gim- fitigen toestand in den melkhandel, niet langer mogelijk is, de verplichtingen, .voortvloeiende uit de op 5 Mei j.l. geslo ten overeenkomst te aanvaarden. Gebruik makend van haar recht, dal de commis sie uit den georganiseerden melkhandel zich voorbehield, heeft zij derhalve de ge sloten overeenkomst opgezegd. Over dezen brief hebben zoowel de Melkveehoudersbond als do R.-K. Bond van Melkveehouders gisteren geconfereerd Besloten werd, dat men de komende din- gne rustig zal afwaclitei. Do gemeenteraad van Nijmegen heeft een voorstel behandeld van B. en \V. tot verhooging van het percentage der plaat selijk© inkomstenbelasting, van 1 tot 2. Na uitvoerige discussies en verwerping .van een voorstel der-S. D. lot wederinvoe ring der Zakelijke Bedrijfsbelasting, werd met 1912 stemmen een voorstel dor B K. fraclio anagenomen tot handhaving van het percentage der plaatselijke inkom stenbelasting op J, en do dekking van de bogrooting voor dit jaar the putton uit de Xesorven. Do belasting te Nijmegen wordt dus, niet verhoogd. Naar het „Weekblad van hel Recht" .verneemt ligt het voorshands niet in het voornemen der Regeering de vacature van Kantonrechter to Appingedam te vervul len. Gisteren is lo Amsterdam mevrouw M. E. Lagaay beëedigd als makelaar in onroerend goed. Zij is de eerste vrouwelij- ko makelaar die de huizen-veilingen zal bezoeken. Er bestaan wel reeds enkele .vrouwelijke makelaars in roerend goed. De gemeenteraad van Dordrecht heeft, na een geheimo zitting, welke onge veer drie uur geduurd heeft, met 17 van do 31 uitgebrachte stemmen benoemd lot directeur-geneesheer van het gast- of zie kenhuis den heer J. Broekmeyer, arts aan hot stadsziekenhuis te Utrecht. Op do aanbeveling van regenten ston den de heeren J. L. G. Ovcrboscb. te Maas tricht, en dr. A. Siegenbeek van Hcuke- loro, in Den Haag. UIT DE. OMGE^mQ sj HILLEGOM. Duivensport. De wedvlucht Halle [(België) welke Zondag j.l. gehouden zou (Worden door de Postduivenhoudcrs-Vcr- eeniging „Vooruit", is wegens het zeer slechte weer in België (regen en wind) uit gesteld, terwijl de duiven eerst Maandag om 9 uur in vrijheid werden gesteld. Zon dag a.s. wordt door bovengenoemde ver- ecniging van Soignies (België) gevlogen, afstand 202 K.M. De loslating geschiedt (vermoedelijk om 8 uur v.m. „De Zwaluw". Zondag hield deze ÜPostduivenhouders-Verceniging .een wed vlucht vanaf Pont St. Maxence, maar we gens het slechte weer werden de duiven eerst den volgenden dag gelost. De uitslag ïs als volgt: 1. J. Reeuwijk 6-44-31; 2. Mart. Koek 7-5-11; 3. Jos. van Etten 7-16; 4. Idem 7-22-1; 5. J. Reeuwijk 7-43-42; 6. Gcbrs. Zwanevcld 7-47; 7. Idem 7-47-37; 8. Jos. van Etlen 7-56-9; 9. Gebr. Zwaneveld. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Corbeil (Fr.), afstand 450 K.M. Bij goed weer vlie gen de vogels te 6 uur uit. Bouwen. Het bouwen van een Bur- gerwoonbuis en Bloembollenschuur aan de QLeidschestraat voor rekening van do N.V. (V.h. John Voges en Co. is opgedragen i den heer E. Schuit alhier. Het bouwen van een Burgcrwoonhuis aan de Raadhuisstraat voor het Hoofd der ISchool met den Bijbel werd gegund aan de firma lm thorn alhier. Beide bouwwer ken worden Maandag onder architect Kij- Uo alhier openbaar aanbesteed. U KATWIJK AAN DEN RIJN. j Jonge vos. De beer H. Wesseling heeft fcich een jonge vos welen aan te schaffen, 'Het diertje trekt veler belangstelling, i „Herwonnen Levenskracht". Vanwege „Herwonnen Levenskracht" onderafd. van I den R. K. Volksbond zal a.s. Maandag, 2de ^"(Pinksterdag een „Speldjesdag" worden ge bonden. Meerdere vriendelijke jongedames stelden zich disponibel voor dit mooie liefdewerk. Ieder koope dus Maandag een (bloempje, voor een prijs, ieder naar zijn .vermogen. LEIMUI DEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert hedenavond te half ne- gen. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. t Ingekomen stukben. 3. Benoeming van een gemeente-ontvanger. Do aanbeveling, opge- maakt door R. en W. is als volgt: 1. J. IW. de Reu, ambtenaar ter secretarie al bier; 2. J. F. do Ren, tijdelijk gemeente- f ontvanger. 4. Behandeling verzoek van J. Kempenaar, om vergunning tot het hou won van oen erker aan een te houwen huis aan den Nieuwenweg voor rekening van f IJ van Veen. 5. Comptabele besluiten. Behandeling reclames belastingen, m LISSE. UT Gemeenteraad. De Gemeenteraad beeft gisteravond met |7 tegen 5 stemmen besloten de maximum 6 snelheid voor automobielen, motoren en f rijwielen binnen de bebouwde kom der ge i meente te brengen van 15 K.M. op 30 K.M. h Goedgekeurd werd een verordening op F ide woonschepen. y> Besloten werd een rekening-courant aan ito gaan met de Coöpcratievo Boerenleen- j bank te Lisse. i^] .Uitgebreid verslag volgt. tp. OEGSTGEEST. Winkelstand. Hoe langer hoe meer blijkt dat de Kempehnerstraat do winkel straat gaat worden. Voor eenige weken jnaakten we melding van een nieuwe manufacturenzaak. Thans kunnen we di mcdedeeling daen, dat de heer C. F. A. van der Zalm hel heeft 'aangedurfd al daar een rund- cn varkensslagerij te openen. Ook het artikel fijne vleeschwaren voert de firma. Do winkel ziet er frisch en smaakvol uit. Zoowel de granieten vloer als de hagelwitte wandbelcgeling garamlccrcn do zindelijkheid en voldoen aan de gestelde eisclien der hygiëne, zoo dat dezo winkel voorzeker een aanwinst voor Oegstgeest befeekent. Wij wenscbon den heer van der Zalm sucets met zijn nieuwo onderneming en twijfelen er ook niet aan, of het zal hem aan verdere be langstelling niet ontbreken. UITHOORN. Conferentie inzake gasvoorziening. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad liceft de voorzitter, burgemeester Pont, meegedeeld, dat er een conferentie heeft plaats gehad iusschcn de besturen van de omliggende gemeenten als Aalsmeer, Haarlemmermeer en Uithoorn, inzake dc gasvoorziening. Amsterdam zal een plan uitwerken met kostenberekening om van Amsterdam uit genoemde gemeenten van gas te voorzien. WASSENAAR. Nationaal concours. Zooals reeds voor eenige weken werd medegedeeld, zal op Maandag en Dinsdag a.s. 24 en 25 Mei, alhier op het landgoed Duinzicht een groot nationaal concours voor harmonie- en fanfarekorpsen en zang- vereenigingen worden gehouden. Voor dit concours bestaat, veel belang stelling, zoowel van de deelnemende ver- eenigingen als van de ingezetenen dezer gemeente. Op tweeden Pinksterdag toch verschijnen niet minder dan 60 vereenigin- gen, waaronder harmonie- en fanfare-ge zelschappen en zangvereenigingen en Dins dag een 25-tal. Het Bestuur van „Excel sior" zag zich daarom al terstond genood zaakt voor den eersten dag een dubbele jury uit te noodigen. Hiervoor verklaar den zich bereid de heeren Henk L. van den Berg, Hugo van Dalen, Arnold Spoel, L. C. Veerman, L. Vink, H. L. Zeldenrust. Het concours zal Maandag, tweeden Pinksterdag, nadat dc officieele ontvangst van liet cere-comité, juryleden, voorzitters en directeuren der deelnemende verceni- gingen heeft plaats gehad, worden ge opend met een rede van onzen Burge meester Jhr. B. Ph. S. A. Storm fan 's-Gra- vesande. Te half twaalf vangt de wedstrijd aan. Ofschoon' het wel moeilijk zal vallen alle leden van vereenigingen en muzieklief hebbers te huisvesten, heeft het Bestuur alle mogelijke maatregelen getroffen voor een goede regeling. Honger of dorst zal men niet behoeven te lijden, want om aan alle verlangens te voldoen, heeft do Was- scnaarscho Middenstand zich geheel inge spannen. Op den avond van den eersten dag om 8 ure wordt een concert gegeven door het mannenkoor „Zang veredelt" tc Capelle a. d. IJsel, dir. de heer Joh. Hendrik, terwijl den tweeden dag 's avonds 8 uur de fan- fare-verceniging „Unie" uit Ameide con certeert. Met. een schitterend vuurwerk wordt het feest besloten. Dat Wassenaar zijn gasten met Pinksteren hartelijk zal ontvangen, begint met nu reed9 aan te zien. Op de Kerkdam verrijst reed§ een eere poort, terwijl verderop langs den weg bloemenzuilen zullen verrijzen. Moge het weer medewerken tot het slagen van dit feest. Santos. Aan do R..K. Middenstands- vereeniging alhier is vergunning verleend tot het houden van een collecte door bloemjesvcrkoop ten bate van liet Santos fonds op Maandag 21 Mei a.s. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de R. K. U.L.O.-school is benoemd de heer H. G. Holfckamp te Hengelo (O.). Ongeval. Een kindje van K. uit de Schoolstraat kwam gistermiddag onder een passeerende auto. Het ongeluk, waarvan de moeder getuige was, liep echter zeer gunstig af, daar de kleine enkel een wond aan het hoofd en aan een der armpjes op liep. INBEZ1WPEB MEDEBEEL1HC 3Cö DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gewestelijke Encycliekmeeting. Tweeden Pinksetrdag wordt alhier ge houden een groote gewestelijke meeting ter luisterrijke, herdenking der 35ste verjaring der Encycliek Rerum Novarum. De moeting vangt aan des 's middags 8J4 uur, op het terrein naast de R. K. Kerk. Als sprekers zullen optreden den Welecrw. Pater Vrij moed uit Delft en de Weledele heer A. O. do Bruin, voorzitter R. K. Werkliedenverbond. Er zal een optocht door de straten trek ken met vaandels en muziek, terwijl do feestelijkheden zullen gesloten worden met een plechtig Lof, met slotwoord van den Weleerw. heer Bookel, geestelijk adviseur der afdceling. BODEGRAVEN. Onze toonaangevende markt. In een vergadering van den Bond van Melkvee houders te Amsterdam werd besloten den prijs der consumpticmelk te reeclen naai de kaasprijzen te Bodegraven. Vroeger ge schiedde dit naar de Goudsclie prijzen. Ook de prijs der onder Rabbinaal toezicht ver vaardigde kaas zal voortaan worden be rekend naar de Bodcgravensche markt. NIEUWKOOP. Geboren: Martha Cornelia, d. van W. van Beek en A. Loos. On dertrouwd: J. G. van de Loo 32 j. en H. Eijs, 26 j. NOORDEN. Poldervergadering. Woensdag werd de jaarvergadering gehouden van de Gc- combineerdcn Xoordschebuurter en Voor- dijksclic Polders ten huize van den beer J. van Ttrigt. Van de 123 8temmen welke kunnen wor- ÏAaa„cte SheeMAaat 12Ö. j&eid&IV. 3ëC.I93§ in Wol, Zijde en Flor. in Wol en Fil d'Ëcosse. HEjONGENS SPORTKOUSEN IN - brenyen wij een ongelooflijk groote sorteeriny. heb ik a-a ii do Ha nr. i.'.amd worden gem aak RECHTZAKEN den uitgebracht waren cr aanwezig of ver tegenwoordigd 78. De rekening over 1925 werd vastgesteld aan inkomsten op f 6522.49, aan uilgaven op f6386.74, batig saldo f 135.75. Het overdoen van water aan den Polder Nieuwkoop en Noorden in Augustus van het vorige jaar heeft gekost f 298.20 (waar onder f 100.is begrepen voor Rijnland) of f 0.695 per H.A. De begrooting werd aan ontvangsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van £7476.3-15. De omslag werd even als het vorig jaar bepaald op f 11.50 per H.A. Tot leden van dc Commissie voor het nazien van de in liet volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de hee ren J. G. van der "Weijden en G. Verbuig te Zevenhoven en dc heei; G. A. J. van der Weijden to Nieuwkoop. Met algemeene stemmen werd goedge vonden dat de Polder Zevenhoven er toe overgaat de boezemvaart bij den voor- maligen Jonkermolen te laten vervallen en ter plaatse waar thans een draaiplank met hoofden is kade te leggen. Eveneens wdfd met algemeene stemmen besloten het waterpeil te bepalen van 1 April tot 1 Aug. op 1.33 en van 1 Aug. tot 1 April op 1.36 beneden N.A.P. Het in laten van water werd uitsluitend opge dragen aan J. van Trigt. ZOETERWOUDE. De Hanze. De eertijds zoo bloeiende afdeeling van do Hanze was de laatste jaren dermate kwijnend dat haar be staan niet meer werd opgemerkt. Het vo rig jaar was tevergeefs getracht, nieuw loven aan do oude afdeeling te geven; le den en bestuur hadden de eenmaal zoo krachtige samenwerking en liefde voor de organisatie blijkbaar verloren. Dat kon toch voor onzen R.-K. Midden stand niet langer zoo duren en voor en kele weken kwamen na langen tijd de middenstanders in het Patronaat bijeen, om onder leiding en advies van de dir. van het Centr. Bureau, den heer Chr. Jansen, weer te herstellen wat verloren was. Het oude bestuur, voor zoover aan wezig. meende voor de grondige „restau ratie" zijn zetels beschikbaar te moeten stellen. De flink opgekomen leden kozen uit haar midden tot bestuursleden de heetym Joh. Vlasveld, J. J. Rodewijk. P. C. Paardekooper, L. Dolle Bz. en Corn, v. d. Hoeven. Dat liet ernst was met de reorganisa tie en dat het nieuwe bestuur actief wil opreden bewees de weer spoedig volgende ledenvergadering gisteravond. De Geest. Adv. installeerde het nieuwe bestuur. Kernachtig omschreef Zijncenv. de taak van den voorzitter op de schouders gelegd hij onderiing verdeelen van de functies door den heer Joh. Vlasveld. De secr. J. J. Rodewijk en de penningm. P. G. Paardekooper werden eveneens in hun functie geïnstalleerd. De overige bestuurs leden waren afwezig. De nieuwe afdeeling mocht zich ook op de tweede vergadering verheugen met de aanwezigheid van den Bur.-Directeur en kon door diens duidelijke uiteenzetting van- den inhoud der circulaire van liet hoofdbestuur constateeren, dat daar steeds stof genoeg lot behandelen aanwezig kan zijn. Bij deze stukken werd gevolg gege ven door het benoemen van de heeren A. v Remmen en A. v. Bennekom tot leden van dc Santos-commissie. Vervolgens werd besloten liet bestuur weder tot zeven leden uit lo breiden en werden gekozen do heeren A. Volleberg en W. G. van Niekerk. De voorz. deelde mede dat weer spoe dig een vergadering zal moeten belegd worden, omdat vele belangrijke zaken op afwikkeling wachtten: mochten, do leden het seizoen niet moer gunstig achten, dan zal met de wensclien rekening worden ge houden. Een voorgestelde «actie maakt spoedig bijeenkomen noodzakelijk. Bij de rondvraag kwamen enkele dingen r.aar voren o.a. een voorstel tot actie te gen de lioogc stroomprijzen voor de klein- industrie. Er is dus weer pang in de middenslar.ds- machine en zoo zal de simpele Maag: KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op li. Mei j.l. heef do Haagscho Recht bank in hooger beroep uitspraak gedaan in do navolgende vonnissen,' gewezen door het Kantongerecht te Leiden: Ter zake van het niet opvolgen dei- voor waar den waarbij vergunning is ver leend een aulogarage te hebben, zijn de navolgende personc-n, d;o waren vrijge sproken, veroordeeld ieder let f 10 subs. 5 dagen hechtenis: A. (5. B., J. S., G. IC. B., C. A. J. M. L, C. J. G., en E. F., allen to Leiden. A. G. B heeft van dit vonnis ca.'.tic aangeteekond Wegens verheden verkoop van verscli brood is C. T. tc Leidon in beroep veroor deeld tot f 5 of 5 dagen hechtenis; hot vrijsprekend vonnis tc dier zake gewezen tegen N. W. den E. is bevestigd, even eens het vonnis gewezen tegen J. W. L., ter zake van overtreding der Motor- en Rijwiclwet. 13ij vonnissen van 4. Mei j.l. zijn beves tigd de vonnissen, gewezen Ier zake van verboden verkoop van verscli brood, waar hij J. v. M. en J. V. te Katwijk, H. M. de G. te. Oegstgeest en W. 0. te Rijnsburg waren vrijgesproken. H. G. to Oegstgeest, vrijgesproken ter zake van overer. der Arbeidswet, werd veroordeeld tot f 10 subs. 5 dagen hechte- LUCHTVAART Weer een vliegtuig in Balgië neergestort. Gistermiddag is het vliegtuig, dat iedo- ren dag meteorologische waarnemingen doet, hoven het observatorium van Ukkel neergestort. De vliegmachine kwam in den tuin van het abservalorium terecht. De twee inzittenden werden met ernstige verwondingen opgenomen en zijn daarna bijna onmiddellijk overleden. STADSNIEUWS CONGRES A. R.-K. A. Eerste dag. (Vervolg). De afgev. van Kerkrade betoogt, dat er meerdere propaganda gemaakt moet wor den in den vorm van groepsvergaderingen. De vrees van het H. B., dat er dan cellen gevormd zullen worden, deelt spr. niet. Hij gelooft eerder, dat zulks lot meerdere activiteit zal leiden. Zulks zal ook tot uiting moeten komen in het eigen orgaan. De afgev. van Den Haag meent, dat hel aan de weinig actie van het H. B. Ie wij ten is, dat de A. R.-K. A. zoo weinig ge kend is in het groote Kath. sociale leven in Nederland. Zoo is zij o.ra. niet vertegen woordigd in de Commissie voor den Ka tholieken Radio-Omroep. Spr. had voorts van liet H. B. verwacht, dat het de afdeelingen had in kennis ge steld van alles wat op de samenstelling van den Partijraad betrekking had. De afd. Maastricht sprak de wousche- lijkheid uit, dat het H.B. op groepsver gaderingen een vertegenwoordiger zond. De afgev. van Dordrecht spreekt even eens zich hiervoor uit en betreurt, dat op de laatste vergadering van groep X het H. B. niet tegenwoordig was. Hij betoogt, dat ledenverlies niet te vcrwondereu valt als men van andere zijden steeds moet hoorei wat men eigenlijk van de A. R.-K. A. moest vernemen. De houding van het H. B. inzake de candidaatstelling-v. d. Linden vindt spr. niet sympathiek. Ook wilde «spr. gaarne weten, welke motieven den heer Nuyens er toe gebracht hebben om zijn candida- tuur als voorzitter in tc trekken. Dc heer v. d. Linden, sprekend namens groep X (St. Mattlieus) hulde brengend aan hetgeen de voorz. in het belang der vereeniging gedaan heeft, meent toch, dat het niet de geschikte man is om de A. R.-K. A. leiding te geven. Daarom is St. Maltlieus met een nieuwen candidaat ge komen. Nu de lieer Nuyens zijn candida- tuur heeft ingetrokken, zal men geen zui vere verkiezing krijgen. Spr. betoogt, dat St. Ma'ttheus zich zal moeten heraden, in dien op dit Congres geen bevredigende oplossing zal worden verkregen. Spr. wil daarmee niet zeggen, dat St. Mattlieus een onbesuisd besluit zal nemen. In verhand daarmede wijst spr. erop, dat zij voor al les lloomsch zijn. Na eenig dreigement besluit spr. met te zeggen, dat St. Mat tlieus niet zal wegloopen, maar hij ver zocht tevens, dat men oen verblijf in de A. R.-K. A. moeilijk make. De afgev. van Groenlo verwijt hel H. B., dat het destijds de afdeeling heeft opge heven op verzoek van één lid, zonder het afdeolingsbestuur daarin te kennen. Enkele afgevaardigden uiten voorts eenige grieven aan het adres van den voorzitter en spreken o.m. als hun mec- ning uit, dat het wethouderschap van den voorz. niet vereenigbaar is met het voor zitterschap der A. R.-K. A. Do heer Friedman vroeg, hoe de meer derheid van het bestuur dacht over een e.v. herbenoeming van den voorzitter en hoe de voorz. daar zelf over dacht. Voorts zeide hij niet te kunnen hegrij pen, hoe men als Congres een bezoek kon gaan brgngen aan het Stadhuis ter plaat se, waar zij zouden worden ontvangen door burgemeester De Gijselaar, die bij de behandeling der pensioenregeling in de Eerste Kamer heeft medegewerkt aan de verslechtering der positie van.de amb tenaren, vooral der lagere ambtenaren. Daarom was dc groep Sl. Mattheus, naar spr. mededeelde, niet van plan, aan deze ontvangst ten Stadhuize deel te nemen. (Dezo mcdedeeling lokte van verschillende zijden heftige protesten uil). De afgev. van Eindhoven, memorem end, hoe de afdeeling aan hel II. B. nooit cri tick heeft onthouden, zegt, dat zij than. Katholieks Agesitla LEiDEN. Dinsdag. I euc-jvergadering en optr. „0^ Toonee"' in dc Graauboursj g 4 De avond-, nacht en Zoudagdieirst d apotheker, wordt vanM a a 11 d a g 17 tot on met Zondag 2 3 Mei as wait- genomen door de apotheek van do H.fi' G. F. Reijst, .Steenstraat 35, Telefoon on A. J. Dunk, Doezaslraal 31, Tel. 131:}.'! INOEZONDEM MEDEDEELINB MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 «t Laxeer-Tabletten 60 et Zenuw-Tabletten 75 et Staai-Tabletten90 ct Maag-Tabletten 75 tt 10719 Bij Apoth. en Drogis onomwonden haar waardeering aan het H. B. moet betuigen. De actie van het H. B. ten opzichte va_ Eindhoven roemt spr. ten zeerste, doch hij voegt er aan toe: „lel op uw saeck", cn verzocht rekening (e houden met de rede lijke eischen van het Zuiden. Spr. vraagt voorts de aandacht van het H. B. ton aan zien van de klassificatic van Eindhoven. Dc Geest. Adviseur, rector Jansen, wil niet op allo gevoerde besprekingen in gaan Verkeerend in n iet-ambtenaarskringen heeft spr. dikwijls hooren zeggen, dat die ambtenaren maar steeds en overal klaar staan om hun belangen te behartigen en zich, waar noodig, recht te verschaffen. Op dit Congres echter hoort men niets dan klachten bijna over de weinige acti viteit van liet hoofdbestuur. Spr. wilde daarop echter niet in den hreecle ingaan. Wèl echter op hetgeen door den heer Friedman is gezegd, wijl hij dit niet zonder meer kan laten passec- ren. Er is wel eens gezegd, dat de Geeste lijk Adviseurs geleid worden, inplaats van to leiden. Zoo dit al ergens waar is, spr. wil het zichzelf niet laten aanleunen en daarom zal hij niet zonder een protest de vergadering laten uiteengaan. Er is door de Katholieken, ook do Ka tholieke ambtenaren, steeds geloerd het gezag te eeren, afgezien van het feil, wie dat gezag draagt. De Roomschen vinden hier een krachtigen steun in Chrislus zelf Die voor Pilatus staande, sprak: Gij zoudt geen macht over Mij hebben, indien hot u van hoven niet gegeven was. Ik zou me doodschamen, aldus spr., cn hij herhaalde dezelfde krachtige term nog eens, wanneer ik hier gezwegen 111 hij liet hooren van zulke woorden, als door den heer Friedman gesproken. Menschen, die zoo onroomscli durven «spreken, hooren hier niet thuis en spr. zou zich schamen gerangschikt tc worden onder degenen, die hierover geen afkeuring zouden uit spreken. «Spr. zegt geen volksgunst, geen sympathie te vragen, hij wil slechts zijn plicht doen en dan verklaart hij zulk een houding een Roomsche vergadering on waardig. Tenslotte vraagt reetor Jansen den bondsvoorzitter in zijn toe.spraak lot den burgemeester te willen laten uitko men, dal zij allen in hem zien den drager van het door God gestelde gezag. (Krach tig applaus der vergadering). Het hoofdbestuurslid, de heer Thijsso-n, verklaarde vervolgens namens zijn mede leden, dat alle genomen besluiten in de hoofdbestuur,s-vergadering zijii goedge keurd. Men wil hier alles werpen op do leiding van den voorzitter, doch deze smet willen do bestuursleden niet op hem laten rusten. Zij willen geen marionetten zijn van den voorzitter en ook niet als zooda nig beschouwd worden. Zij aanvaarden allen do volle verantwoordelijkheid voor de daden van liet hoofdbestuur. Spr. uitte ecliter den wensch, dal een der opflandigen in liet bestuur worde ge kozen, opdat dezo dan ook eens kunne beluisteren, hoe de bestuursbesluiten ge nomen worden. Dc voorzitter schorste hierna dc verga dering fot den volgenden ochtend cn ver zocht allen mede te gaan naar het «Stad huis. Ontvangst ten Stadhuize. Te kwart over vijf werden de Congres sisten. waarbij zich ook de groep St. Mat tlieus bevond, ten Stadhuize in de kamer van B. en W. ontvangen door burgemees ter jhr. nir. dr. N. C. de Gijselaar, do wet houders A. Mulder en J. F. X. Sanders en den gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. v. St rijen. De burgemeester schelste in zijn loc- spraak, hoe liet voor het gemeentebestuur van groot gewicht was, dat de A.R.K.A. dit met een bezoek wikle vereeren. «Spr. wees vervolgens op de plichten der ambte naren en prees hen, dat zij deze steeds naar beliooren vervulden. Hij hoopte voorts, dat allen ervan overtuigd zullen zijn, dat zij het gezag moeten eereiv en steunen. De Sleutelstad, aldus spr., telt on der haar inwoners een vierde deel Ka tholieken en onder hen vele ambtenaren, verecnigd in de A.R.K.A. Hun plicht is het in christelijke naastenliefde met do andore vereenigingen als ideaal te zoeken de zoo onmisbare samenwerking. Maar hun grootste laak is toch het gezag (e steunen, opdat het volk goed geregeerd worde en zij zelf een gelukkig leven heb ben. «Spr. besloot tenslotte met den wensch dat het Congres moge slagen. Namens de Congressisten sprak de bondsvoorzitter, de heer von Frijlag Drabbe een woord van dank, zijn erkente lijkheid betuigend voor deze ontvangst. Het is een goede gewoonte der A.R.K.A. om telken jare ter gelegenheid van het Congres hulde te brengen aan hel gezag der gemeente, waar wordt vergaderd. Spr is ervan overtuigd, dat de ambtenaren mo rt eregeer en en zoo zijn zij dö uil voerders van den rcgerïngswil en dus van den volkswil. [Wij erkennen, aldus spr., hel gc-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2