w costuum ligt klaar INGEZONDEN MEOEDEELINB Bij Ruwe Schrale Huid >77; PUROL alleen in prijs, +j Pinkster-Aanbieding 26? was gevraagd, gijn Zaterdag te Medem- blik aan de haven aangehouden. Een van hen Jjood zijn nieuwe fiets aan een rij wielhandelaar te koop aan, maar deze vertrouwde het zaakje, niet. Zij moesten geld hebben en wilden op één fiets verder gaan. Aan een Wioringer ansjovisvisscher vroegen zij, of ze mee mochten varen naar Wieringen, om daar het muziekconcours mede te maken. De politie was inmiddels gewaarschuwd en heeft hen aangehouden. Zij hadden geen cent meer op zak, al leen oen pakje sigaretten. Het zijn H.B.S.- ers, niet ouder dan 14 jaar, gekleed als padvinder. Zij zijn naar Hilversum overgebracht. Naastenliefde. Do .,N. H. Crt." vertelt: Tn liet groote verkoophuis is de uilver koop tegen buitensporig lage prijzen in vollen gang. Van heinde en' verre zijn do op koopjes beluslen komen opdagen, wel ïermoedend dat do finale uitverkoop, die op den .Krach" gevolgd is, de gelegen heid zal bieden geld to besteden voor den aankoop van allo mogelijke artikelen, waar van de aanschaffing misschien niet zoo zoor noodzakelijk was, maar die door den lokkenden lagen prijs opeens zeer begee- rcn.swaard geworden zijn. Midden in de drukte staat oen juffrouw baar nood te klagen. Zaterdagavond heeft ••c-n zakkenroller van do gelegenheid ge bruik gemaakt, en in de volte haar haar welgevulde beurs afhandig gemaakt. Een van do oinslandstcrs hoort het relaas, mee warig knikkend aan. Dan zegt zij: „Ja nu herinner ik het mij hooi goed. Het was oen mail, met een pet op. Ik zag hem zijn hand in uw tasch®steken om er iels uit (o halen." De bestolene, eonigszins verontwaardigd: - - Waarom hebt u me dat toen niet da delijk gezegd? on de andor antwoordt lako- iiiek: Ik zou je danken. Dan had ik mis schien maar mee gemoeten naar de politie en wat heb ik aan die drukte?" BuStenB, Berichten GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ITALIË. Tal van steden geteisterd. Ook schade te Home aangericht Ten gevolge van de hevige regens der jongsto dagen, hebben in Noord-Iatliö groote overstroomingen plats. VolgenB te legrammen uit Venetië zijn verscheidene rivieren buiten haar oevers getreden. Vele bruggen zijn verwoest. Do stad Viccnza staat voor een groot gedeelte onder water. Ook uit do steden Padua, Piacenza, Vero na, Brescia, Alexandria, Turijn, en Berga mo worden overstroomingen gemeld. Op véle plaatsen is het telefoon- en telc- graafverkcer gestoord. In Bergamo en ■Brpscia zijn de clcelrischo centrales over stroomd en is de elect riciteitsvoorziening gestoord. De storm nam in verscheidene plaatsen den aard van een cycloon aan. Ook in Ro me en Palermo is schade aangericht. Do -Adige staat bijna 3 meter boven Juiar hoogwaterniveau. De overstroomiu- gen zijn ernstiger dan dit van 1882. Duizenden militairen aan het reddingswerk. Omtrent do overal roomingen, dio in liet Noorden van Italië tengevolge van de he vige regens bobben plaats gehad, kan nog gemeld worden, dat ook de rivieren Boriui- da, Belbo, Orba en Erro builen hare oevers getreden zijn. Het bekken van de Bormida staat geheel onder water. Nadere bijzon- derheden omtrent de overstroomingsramp jkomen schaars binnen, daar do telefoni sche en telografische verbinding met de gc- teisterde streken verbroken is. Duizenden militairen zijn tot het redden van vrouwen en kinderen en het opwerpen van uooddijken aan het werk gezet. Omtrent do schade kan natuurlijk nog niets worden vastgesteld. Zeer zeker zal deze vele milliocnen lire bedragen. Nadere berichten uit Allessandria mel den, dat hot water in den omtrek nog steeds stijgende is. Een Mcxicaansche trein in een ravijn. Tien d o o d e n en dertig gewonden. Uit Mexico City wordt geseind: Een troin met federale troepen is bij Ixmiqucl- pan gederailleerd en in een ravijn gestort. Er zijn een tiental dooden en circa dertig geworden. Fabriek in Roemenië in de lucht gevlogen. 42 Arbeiders bedolven. Volgens een bericht uit Boekarest is Zondagnacht door oververhitting van een ketel een chemische fabriek bij Clausen burg in de lucht gevlogen. Van de arbei ders werden er 42 onder do puinhoopen bedolven, van wie er zes zijn gedood. Dc dood van Mgr. Pascucci. Nadere b ij z o a d o r h e d o n over hot a u t o-o n ge 1 u k. Men schrijft uit Rome aan do „Msbd." d.d. 15 Mei: Over hot verschrikkelijk auto-ongeluk waarhij de bisschop van Trivento, mgr. Pascucci, den dood vond, valt nog hot volgende to melden. Mgr. Pascucci, die pas 44 jar oud was, was afkomstig uit Fano. Hij was sinds 2 jaar apostolisch visitator van de semina ries in Toscano. Zijn visitatie in* Contre- ïnolie zou do laatste zijn. Met zijn neef, den 'i7 jaar ouden pries ter Evaristo Pascucci, die zijn secretaris was, maakte hij den noodlottigen auto tocht. Zooals gewoonlijk, zat zijn neef zelf aan het stuur. Het ongeluk is loe te schrijven aan de omstandigheid, dat men bij do Italiaan- sche spoorwegen zooveel onbewaakte over wegen heeft, waarbij het uitzicht op de spoorbaan ontbreekt, zoodaf men vaak bet naderen van een trein niet kan zien. Dit is ook het géval bij den overweg tusschen Quercela en Pietrasanfa, op de lijn PisaPontremoli. Juist op het oogenhlik, dat de bisschop pelijke auto den overweg passeerde, kwam er een sneltrein aansloomen, die de auto greep, volkomen vernielde, den secretaris ver in het veld slingerde en den bisschop nog een eind meesleurde. De secretaris was op slag dood en de bisschop, die ongeveer 10 meter werd meo gesleept, vóór de trein kon stoppen, was weldra een lijk. De koude Lente. In geheel Frankrijk is de temperatuur gedaald tot een ongekende laagte voor Mei, terwijl zelfs in verschillende bergstre ken zooal3 in het gebied van Puy cn Bag- nères-de Luchon sneeuw gevallen is, waar door groote schade is toegebracht aan do oogsten. De orkaan, die te Parijs gewoed heeft, had tengevolge, dat verscheidene palen omsloegen, waardoor enkele perso nen gewond werden. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Seriewedstrijden B. V. V. Zondag werden de verschillende finales gespeeld. Wederom maakte een sterke wind, die dwars over het veld stond, mooi spel onmogelijk. Voor de derde afdeeling wint Bodegra ven III door een strafschop met 21 van Alphia II. De groote strijd, A.D.O.Voorwaarts, stond onder leiding van den lieer Otten. A.D.O. wint den toss cn verkiest eerst tegen wind to spelen. Voorwaarts trapt af en brengt een bezoek aan liet A.D.O.-doel, echter zonder succes. Geleidelijk wordt A. D.O. sterker, en nu wordt groolendcels op do voorwaarts-helft gespeeld. Na een kwartiertje weet de linksbinnen van A. D.O. op korten afstand 'de Voorwaarts- keeper to verschalken. (10). Dan pro beert Voorwaarts het eens, maar het schot is zoek, en de enkele schoten, dio nog gelost worden, gaan over of naast. A. D.O. werkt fanatiek, en spoedig weet de rechls-binncn den voorsprong te vergroo- ten, o.i. in buitenspel-positie. Na rust is A.D.O. ver iri de minder heid,'doch, geholpen door vrouwe For- tuna wordt allo onheil bezworen. Einde lijk heeft Voorwaarts succes, als de mid denvoor door allés heen gijldt en het le der buiten bereid van do A.D.O.-keener in het net plaatst. A.D.O. blijft ingesloten. Docli tot twee maal toe, weet haar voorhoede door een uitval te doelpunten. (41). Hierna komt het einde. In de tweede afdeeling wint Woerden! met 31 van Vriendschap I. Van der Meulen. Naar wij "vernemen is onze inlernalio- rale doelman Van der Meulen momenteel zoozeer hersteld, dat hij in het begin der volgende week Nunspeet kan verlaten. Op advies van don dokter zal hij zich niet be schikbaar stollen voor den Deneraarkcn- Nederland wedstrijd op 13 Juni a.s. LEIDSCHE VOETBALBOND. Besti... svergadering L.V.B. Gisteren vergaderde het bestuur van den L. V. B. Van do vereeniging Feijen- oord was een schrijven ingekomen waar in zij den Lugdunum-beker weder ter beschikking stelde van den L.V.B., aan gezien de vereetfiging Feijenoord door do kampioenswedstrijden niet in staat is genoemden beker te vordedigon. Het bestuur heeft de vereeniging Edo uit Haarlem verzocht een wedstrijd tegen het Lcidsch-N.V.B.-elftal te komen spe len om den Lugdunum-beker. Deze ver eeniging was in principe bereid een wed strijd te spelen. In verband biermede is besloten a.s. Zondag op het L.FTC.-terrein~ deze wedstrijd vast te stellen. Een en an der zal afhangen van de toestemming der vereeniging Edo, aangezien zij op Maan dag a.s. een wedstrijd moet spelen tegen Blauw-Wit om don N.V.B.-beker. Do loling voor den L.V.B.-heker had 't volgende resultaat: A.-S.G. IIU.Y.S. I aanvang 2 uur op 24 Mei a.s. Lugdunüm II vrijgeloot. Tram- en Spoorwegcompetitie. N. Z. H.—Ulysses 0—1. Voor do Tram- en Spoorwegcompetitie waren Zaterdag j.l. de wcrkplaatsmen- schen van de Ned. Spoorwegen bij de N.Z.H. op bezoek. Over den wedstrijd liet navolgende: To drie uur stellen beide elftallen zich op. Ulysses telt 2 invallers, terwijl de N. Z.H. volledig is. Ulysses onderneemt di rect, gesteund door den sterken wind, eenige aanvallen op het N.Z.H.-doel. De meeste dezer aanvallen worden geleid door den midvoor Swart. Eenige goede schoten van dezenspeler vliegen rakelings langs do verkeerde zijde van de N.Z.H.-doelpa- len. Daarna komt de N.Z.H. aan de beurt, eenige goede uitvallen der linkervleugel worden besloten met hetzelfde aantal goed gerichte schoten die door den Ulysses doelman keurig gestopt worden. Aan de andere zijde krijgt Swart den bal van rechts toegespeeld, maakt dankbaar ge bruik van een weifelen van den N.Z.H.- rechtshalf en scoort met een goed ge plaatst schot the winning goal. Even voor de rust kopt Bavelaar den bal uit een voorzet van rechts langs den Ulysscs-doel- man. Dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel geannuleerd. Na dc thee nemen de Leidenaars, geholpen door den wind, het Ulysses-doel onder schot echter zon der resultaat. Daarna zijn de partijen beurtelings in den aanval, waarbij blijkt dat do N.Z.H.-linksachter en doelverdedi- ger in uitstekende conditio zijn. Met on- veranderden stand komt het einde van dezen prettigen wedstrijd welke door schiedsrechter Hoogendam uitstekend werd geleid. Huddersfield-Town in Zwitserland. De Engelscho kampioensclub Huddcrs- field Town speelde gisteren to Bazel tegen de club Old Boys. Dé Engelschen wonnen met 111. Te Bern werd gespeeld legen een elftal, samengesteld uit spelers van clubs te Bern. Ook hier werd door do Engelschen gewonnen en wel met 42. DIOC. IIAARL. BOND. Seriewedstrijden A. V. V. Ondanks het-slechte weer werd hel programma van Zondag voqr de A.V.V.- serio geheel en vlot afgewerkt, ofschoon goed voetbal bijna onmogelijk was, daar een hevige en koude wind, we kunnen wel zeggen orkaan, tlwars over het veld stond, die de spelers zeer afmatte cn hun allp balconfrolo ontnam. Niettegenstaande werd er toch nog enthousiast en aardig ge speeld en de toeschouwers, voor wie een verblijf op het terrein verre van aange naam was, konden ilog van eenige mooie wedstrijden genieten. Junioren-af deeling. Van 121 uur be- kaïnpten Donk 5V.V.P. 4 elkaar. Dit was een aardige wedstrijd, waarin de kleine V.V.P.'ers een keurig samenspel Ie zien gaven en de kleine keeper zijn doel prachtig verdedigde; zij konden het echter tegen do stevige Donk-mannen niet bol werken en verloren met 20, ofschoon zij voor het harde werken zeer zeker een.tc- genpuntje verdiend hadden. 3e Afdeeling. Om 1.15 betraden Gr. Flo- ris 2Edoh 3 het veld, twee partijen, die elkaar niets toegaven en dio vrijwel tegen elkaar opgingen. Edoh was echter geluk kiger en wist 2 doelpunten te maken, waartegenover Gr. Floris slechts een doelpunt kon stellen, zoodat Edoh zich met 21 in do volgende ronde plaatste, een gelijk spel zou echter do verhouding beter hebben weergegeven. 2e Afdeeling. Om 2.30 floot scheids rechter Thorns A.V.V. 1D.H.L. 3 binnen de lijnen. A V.V. wint den toss en verkiest eerst met den sterken wind in den rug te spelen, in liet begin gaan beide partijen legen elkaar op, doch spoedig weet A.V.V. met een mooi schot de leiding te nemen, terwijl spoedig daarna uit oen goed geno men corner no. 2 in het net wordt go- schoten. D.H.L. kan liet, mede door den wind, niet verder dan de helft van liet terrein bréngen, zoodat do A.V.V.-kêeper geen enkelen hal te verwerken krijgt. Tocli wist D.H.L., door met man en macht te verdedigen, voor de rust haar doel verder schoon te houden'. Na de rust denkt ieder, dat D.H.L. wel zal ophalen, doch de A.V.V.'ers denken er anders over. en me nige aanval wordt nog op het D.H.L.-doel ondernomen, doch ook D.H.L. zit niet stil. De A. V.V.-backs zijn echter in uitstekende conditie en keeren alles, zoodat de keeper in deze periode slechts een bal te verwer ken kreeg. De D.H.L.-keeper liet zich niet meer verschalken, zoodat, toen einde ge floten werd, A.V.V. met 20 had gewon nen en zich daardoor in de volgende ron de plaatste, hetgeen zeker verdiend was, daar alle spelers hard en keurig hebben gewerkt. Ie afdeeling. Als laatsto wedstrijd werd gespeeld G.D.A. 2V.V.P. 1, een wedstrijd die uiterst vlug gespeeld werd en waarin do spelers elkaar niéts toegaven. Deze wedstrijd was het aankijken ten volle waard, toen het einde gefloten werd, was bet nog 11, zoodat 2 maal 7$ minuut moest verlengd worden, doch ook de ver lenging bracht geen verandering en het bleef 11, zoodat er geloot moest wor den. V.V.P. was hier de gelukkige, zoodat deze zich in do volgende ronde plaatste. Over dc scheidsrechters niets dan lof. R.K. V.V. „Blauw Zwart." Blauw Zwart I speelde Zondag j.l. op Duindigt haar 3den Promotiewedstrijd tegen Graaf Willem II 3. welke in een ge lijk spel eindigde. Te 2.30 stellen beide elftallen zich onder leiding van den scheidsrechter Paardckooper op. Blauw Zwart heeft den zeer sterken wind tegen docli brengt alsnog geregeld oen bezoek bij het Graaf Willem-doel. Ook de achter hoede van BI. Zw. krijgt het hard te ver antwoorden. Wanneer er ongeveer 25 mi nuten gespeeld is brengt de linksbinnen van Blauw Zwart prachtig op en lost hij een schot. De Graaf Willem-keeper houdt den hal doch werkt niet ver genoeg weg en de rechtsbinnen der Blauw Zwarten geeft zijn club de leiding. Deze stand blijft zoo tot 4 minuten voor do rust. Dan krijgt Graaf Willem een corner te nemen. Deze wordt Blauw Zwart noodlottig. Wanneer de. bal voor het doel komt grijpt de Bl.- Zw.-keeper mis, do links-half. die inmid dels in het doel is gaan staan, tracht den bal er nog uit te koppen, docli door.den sterken wind verdwijnt het leer via zijn hoofd in liet doel. Hierna is het rusten. Na de rust, als BI. Zw. den sterken wind mee krijgt, denkt een ieder dat het nu wel gedaan zal zijn met Graaf Willem, doch zij welen den stand zoo te houden, dank zij het prachtig werken van enkele Graaf Willem-spelers, die den bal als er gevaar dreigt voor liun doel, geregeld over den zijlijn trappen en de bal meerdere malen met de hand het doel uit houden, wat de scheidsrechter, die het zeker ge zien moet hebben, daar hij er 2 maal dicht bij stond, ongestraft lief Dit was voor Blauw Zwart een.geduchte tegenvaller. LAWNTENNIS. f OM DEN DAVIS-BEKER. De stand ItaliëNederland 21. Timmer en Bryan hebben het dubbel spel verloren van Morgurgo en Serventi met 3—6, 46, 36, in een wedstrijd, waarin de Italianen stellig de meerderen waren. De drie sets nederlaag is te wijten aan het falen van Bryan, die ondanks een enorme inspanning zijn spel niet vinden kon. Timmer was zeer goed op slag en heeft prachtige momenten gehad, doch bij de Italianen was niet alleen Morpurgo f van Handen en Gelaat' Ti Doos 30*60" 90cl» goed, docli Serventi verrassend op droef. De kans op winnen is nu vrijwel verkoken, tenzij Woensdag van Lennep Serventi en Timmer Morpurgo slaat. POSTDUIVEN. „De Luchtbode." Maandag hield de Leidsche Postduiven- vcreeniging „De Luchtbode" een concours- vlucht vanaf Greil (Frankrijk) inplaats van Zondag, toen zulks wegens het slechte weer niet mogelijk was. De duiven wer den om 8.10 met noordenwind in vrijheid gesteld en bereikten als volgt hun hokken: H. Ie Nobel lc, 21e, 22e pr.: Th. v. Mos- seveld 3e, 4e, 24e pr.; P. J. Duijvcrman 4e, 16c, '17e pr.; N. de Haas 5e. 8e, 19e pr.; I. Veilbrief 60 pr.; Molenaar 7c, 9© pr.; J. v. As 10e pr.; D. v. Blom 11e pr.; G. v. d. Linden 12e, 13e, 20e, 23e pr.; R. Pet 14e, 15e pr.; W. de Wolf 17e. 18e pr. De eerste prijswinnende duif werd ge constateerd om 3.49.53; de laatste duif om 7.10.18. „Dc Blauwkras." De postduivenvereniging „De Blauw kras" hield op Zondag 16 Mei een wed vlucht vanaf Greil (Frankrijk) maar' we gens het slechte weer werden zij eerst Maandag 8.10 uur gelost on bereikten hun hokken als volkt: 1. L. v. Vliet 3.50.50 2. A. H. Korenhof 3.52.29; 3. J. Schreuder 3.53.12; 4. A. H. Korenhof 3.58.31; 5. C. v. d. Pluym 3.59.57: 6. J. Schreuder 4.1.29 7. G. Gijzenij 4.2.15; 8. J. de Hollander 4.3.32; 9. G. A. Spek 4.5.21; 10. N. Voge lenzang 4.5.28; 11. J. v. Steenbergen 4.8.20; 12. A. P. dc Kroon 4.8.28; 13. J. de Hollander 4.11.28; 14. J. Schreuder 4.14.39; 15. J. de Hollander 4.17.27: 16. L. v. Vliet 4.19.13; 17. G. A. Spek 4.20.30; 18. A. II. Korenhóf 4.21.43; 19. G. Gijzenij 4.21.49; 20. N.. Vogelenzang 4.21.50. „De Zwaluw".. Gisteren hield De Zwaluw uit Voorscho ten een wedvlucht vanaf Creyl, afstand 350 K.M. De duiven werden losgelaten Maan dagmorgen 8.10 uur. Dc aankomst der dui ven was" als volgt: 1. R. I. Waasdorp, aan komst 3 uur 35 min 4L sec.; 2. P. J. van Klaveren 3-41-17; 3. R. I. Waasdorp 3-45-34; 4. R. I. Waasdorp 3-4S-2G; 5. M, G. van Adrichem 3-52-30; G. N. J. van der Krogfc 3-55-42; 7. P. J. van Klaveren 3-55-448. J. A. do Vlieger 3-5S-23; 9. G. A. Nicrs- man 4-2-24: 10. G. A. Niersman 1-2-37; 11. R. I. Waasdorp 4-6-38; 12. M. G. van Adrichem 4-9-19. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter deed gisteren uit spraak in de zaak tegen den trambestuur der bij de Haagschc Tramwegmij., Joh. W., •tc Wassenaar, die Maandag 3 Mei jl. terecht stond, ter zake dat hij met een tram rijdende over de Blauwpoortsbrag naar de Haarlemmerstraat, had nagelaten te Temmen en de vaart te veri.L'ndoren,, terwijl er voor hem een auto reed, welk voertuig hij had aangereden. Do Kantonrechter overwegende dat liet ten laste gelegde niet overtuigend was be wezen, sprak hem overeenkomstig den eiseh van den Ambtenaar, vrij. -X- Ook voor diegenen, welke uitsluitend maatwerk droegen. Het verschil is noch in coupe noch in kwaliteit, maar die beduidend voordeeliger is. UuUUUw Whipcord Costuum solide kwaliteiten in de moderne dessins, prima afwerking en fourneering. Elegante, makkelijk passende modellen 32" 39." tot 68.— Goedkoope Costuums van donkere en lichte fantaisiestoffen. Goed gemaakt en gevoerd. Uitstekende pasvorm. Het beste dat voor dezen lagen prijs te leveren is jtjïs j275 Q7S Blauiue Costuums één cn twee rij modellen, primi kamgarens. fijne diag 251s 29" tot Regenjassen .van.Whipcord, Gabardine, Loden en Gummi. 875 lOP.tot 52. 75 Elk kleedingstuk bij ons ge kocht, waarover de kooper geen volkomen reden van tevredenheid heeft, wordt desgewenscht zonder mee r, onmiddellijk voor den vollen prijs teruggenomen. Watwijbeoogenisllwblij- vende tevredenheid. Voor goeden pasvorm wordt ingestaan.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6