Drukwerken Y HILLEGOM. Naaml. Vennootschap. Bijvoegsel 3033 tot do Nederl. Staatscrt. bevat de eta- tuten der N. V. Fereriks en Jonkbocr's Bloorabollenkwcokcrij on handel o llillo- gom. Het maatschappelijk kapitaal bo il raapt 00.000, verdeeld in 6 aandeden van 15.000, welke allen zijn geplaatst en volgestort door de oprichters. l)c aandce- len zijn splitsbaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Een nutobus kwam uit Katwijk aan Zee in de v. Egmondstraat aangereden, locn bet 4-jarig zoontje van iWod. V. den weg nverkroop. Door krachtig remmen wist de cliauffeur liet kind voor overrijden to vrijwaren. Het wiel ging nog iels over den hand. Het liep nog goed af. LISSE. Propagandavond. In hel Boudsgc- houw werd vanwege do afdeelingen van «Je L. T. B Hanze, St. IsidozilS on het Kmisverhond St. Jan de Doopcr een groo- te propaganda vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter dor Hanze-afdee- ling, do heer F. O. J. v. d. Eerden. Als «preker trad op do ZeerEcrw. Pater Bor- Tomaeus do Groove O.F.M. De groote zaal ■was tjokvol, wat ons niets verwonderde daar wij een redenaar als Pater Borro- maeus niet zoo vaak te beluisteren krijgen. Ook vele dames gaven blijk van hunne be langstelling zoomede de plaatselijke gees telijkheid. Na een paar nummertjes van (le Mando lineclub heette de voorz. den redenaar en de talrijk opgekonienen welkom en gaf hierna het woord aan den spreker. Be eerw. spreker zeide het onderwerp gekozen te hebben: „Het Godsdienstig element in liet vcTcenigingsleven. In een mooie, duidelijke en in alle slillo aange hoorde rede, deed spr. zien dat liet gods dienstig element een hooge noodzakelijk heid is voor de sociale vereenigingen. Het kwijnen der beslaande sociale vereeni gingen is in hoofdzaak te wijten door liet verdwijnen van dit zoo hoognoodige gods dienstige element. De godsdienst is de grondslag van ons leven, doch ook van de focialo vereenigingen. Zonder het godsdienstig element in do f oei ale vereeniging komen wij onherroe pelijk eenmaal tot een wereld-revolutie. Tweo geweldige machten trachten het godsdienstig element in do vereeniging te verstikken, n.l. de eleehto pers en het overmatig drankgebruik. Wat de slechte pers al voor kwaad heeft gesticht is in één woord ontzettend, doch ook het overmatig drankgebruik is de oorzaak van groote zedelijke ellende. Hon derden zouden nog slaan in lief zedelijk leven, hadden zij niet gedronken. Men gaat de tempel van God binnen en tee kent zich met wijwater, docli men gaat do tempel van Satan binnen als men zich teekent met het vloekwater van den drank Do drankbestrijders hebben ontzettend veel goed gedaan en waar men een krans legt op hot graf van don onbekenden sol daat zon spr. oen krans willen leggen op bet graf der eerste kruisridders. Vervolgens zei spr. dat. wij ons moeten ïoelegge» op godsdienstig© ontwikkeling, ©p apologie; wij moeten menschen wor den van diepen godsdienstzin. De groote elrijd zal eenmaal gestreden worden tus- ftchen rood en zwart. Do zwarten zijn wij Éocli wij zullen niet zwart blijven als we Diet zorgen zuiver van ziel te zijn. Een donderend applaus viel aan het «inde van deze prachtige rede spr. ten deel. De voorz. bracht den redenaar in ©enige gepaste woorden den dank der vergadering over, waarna deze goed ge slaagde vergadering werd gesloten. NOORDWIJK. G ob or on: Hendricus Maria z. van L. P. Koele wijn en J. M. Lipman Mar- gaietha d. van L. v. Rbijn on A. Vrees wijk. Ondertrouwd: Laurenlius v. Scha- gen 28 j., to Noordwijkerhout, en Martina Maria Langeveld 26 j., tc Hillegom. Getrouwd: A. <lc Bruin 22 j. on Cl. v. d. Niet 23 j. G. v. Dam 37 j. en Pb. M. F. Boting 33 j. Overleden: Maria I.agerweij 50 j., wed. van T\ J. Mink Johanna v. Boe len G1 j., goh. met M. Duyndam. Gevestigd: W. Vervest en fam. van 's-Hage A. Bolt van Groningen J. G. Chaudron van Leiden C. W. Eijk van De Bilt C. G. v. Bohemen van Hil versum Mevr. Bruno van 's-Hage A. J. ArnolduB»son van Noordwijkerhout fam. J. M. Smulders van Soest J. H. G. v. Osch van 's-Hage M. H. Touw van Loimuiden n. Marijt van 's-Hage W. E E. Wissel van 's-Hage G. J. Hartgerink van 's-Hage C. M. Bouw meester van Sassenheim. Vertrokken: J. C. Mcdemblik naar 'e-Hago fam. A. G. Steenvoorden naar Breezand fam. C. C. do Haas naar Stompwijk M. G. Passcliier naar Haar lem M .v. d. Hulst naar Noordwijker hout. LAND. EN TUINBOUW De Zetel van Bloembollencultuur. Een uiteenzetting van het H. B. over liet Plan-Haarlem. Het Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft thans geen bezwaar meer aan te geven, welk terrein to Haarlem naar zijn meening het meest in aanmerking komt, indien do vergade ring de voorkeur geeft aan deze plaats. Bedoeld terrein, groot ruim 7000 M2, is gelegen aan den Kleinen Houtweg, strekt zich uit tot de Wagoumakerslaan en heeft een uilgang aan den Gasthuis singel. Aan den Kleinen Houtweg behoort tot het terrein het woonhuis, plaatselijk geteekend No. 16, toebehoorende aan de Erven van wijlen den heer II Polman Mooy. Het ligt in de bedoeling dit huis eventueel af te breken, en te vervangen door een monumentale poort, die toegang geeft tot het uitgestrekte terrein, dat vol doende ruimte biedt voor den bouw van administratie- en beursgebouw, met daar aan verhonden aulostalling en voor het inrichten van een proeftuin, waarvoor grond en ligging bij uitstek geschikt zijn. De ligging van liet terrein is buitenge woon gunstig, centraal en gemakkelijk door tal van verkeersmiddelen bereikbaar; dat het beursgebouw niet aan den open baren weg zal komen te liggen is een voordeel temeer, omdat daardoor de kos ten van den uitwendigen bouw beperkt kunnen worden. De toepang aan den Gast- liuissingol opent de mogelijkheid om hij voorbeeld het autoverkeer aan die zijde te concentreercn en ook om, indien dit noodig blijkt voor een gedeelte van het gebouw van die zijde toegang te verschaf fen, zonder dat noodig zal zijn het zich daar bevindende huis aan den Gasthuis singel af te breken. Deze aanvulling van den beschrijvings brief geeft tevens gelegenheid om de cir culaire te bespreken, dio ,,de Commissie voor het Centraal gebouw te Hillcgom" benoemd door den Bond van Bloembollen handelaren, aan do leden onzer vereeni ging heeft doen toekomen. In dit rond schrijven wordt o.a. getracht «aan te too- nen, dat de fincncieole grondslag voor het plan-Hillegom gunstiger is dan die voor het plan-Haarlem. Om tot die gunstige beschouwing te komen wordt door de commissie blijkbaar vast gerekend op de 25000 van hot Krelagefonds, die echter indertijd bijeengebracht zijn voor oen ge bouw te Haarlem. Of de commissie die het fonds beheert, gerechtigd is deze gel den voor een gebouw te Hillcgom beschik baar te stellen, is niet ter beoordceling van het Hoofdbestuur of van onze ver eeniging, maar twijfel is hier zeker ge rechtvaardigd. Men zal met zekerheid dus niet oi) 275.000 voor het plan-Hillegom kunnen rekenen, waardoor het voor Hillc gom beschikbare bedrag tot 250.00O wordt teruggebracht. Het plan-Haarlem staat daarnaast met 225.000, wat dus slechts een verschil maakt van 25.000 schijnbaar ten nadeelo van Haarlem. Hier tegenover mag niet uit het oog verloren worden, dat aan uitvoering van het plan Hillegom de verplichting verhonden is, dat de Bond van Blocmbollenliandelaren in het gebouw gevestigd zal worden, waardoor de bouwkosten niet onbelang rijk hoogor zullen zijn. Nemen wij aan dat do 50.000, die de Bond heeft ter be schikking gesteld, hiervoor zullen dienen, dan is liet plan-Hillegom in plaats van gunstiger, juist minder gunstig dan het plan-Haarlem, waar de Algemccne Ver* eeniging deze verplichtingen len opzichte van den Bond niet heeft. Voegt men hierbij de voorwaarde van de Incassohank, om in liet gebouw tc Hillc gom over een kantoor (natuurlijk mei kluis en andere voor het bankbedrijf nood zakelijke, maar kostbare voorzieniiïgen) te kunnen beschikken, zonder dat in die kosten door de bank wordt bijgedragen, dan valt de financieele vergelijking zeker niet len gunste van Hillegom uit. Wat het plan-Haarlem betreft, is een bedrag van 75.000 voor den grond mot de daarop zich bevindende huizen voldoende, zoodat van liet voor het plaiv- Haarlem beschikbare bedrag van ƒ225.000 ten minste 150.000 overblijft voor den bouw van beurs- en administratiiegG. bouw. Dit bedrag is, naar de meening van het Hoofdbestuur volkomen toereikend, om een aan alle ei se hen beantwoordend ge bouw te kunnen stichten. Daarbij zal dan, afgezien van beurs- en tentoonstellings zalen, alleen rekening zijn te houden met de huisvesting der Algemeen© Vereeni ging. Wenscht de Bond van Bloembol lenhandelaren er zijn intrek te nemen, en zou men tot overeenstemming kunnen ko men omtrent do vergoeding voor de daar mede gepaard gaande verhooging van de bouwsom, dan zou daartegen van do zijde der Algemeene Vereeniging wel geen be zwaar worden gemaakt. Vooralsnog behoeft echter met deze mo gelijkheid geen rekening te worden gehou den, daar de Commissie uit den Bond thans de voorkeur geeft aan vestiging to Hillegom. Hoe men zich echter ten aanzien van het plan-Hillegom de juiste verhouding tusschen Bond en Algemeene Vereeni ging moet denken, is uit de gewisselde stukken niet volkomen duidelijk gewor den. Nadat de Bond zijn denkbeeld van een Naamlooze Vennootschap tot beheer heeft laten varen, deelde het bestuur van den Bond d.d. 13 April mede, dat het zijn voorstel aldus wijzigde, dat het Centraal gebouw wordt aangeboden aan de Alge meene Vereeniging (enz.), terwijl in do circulaire van do Commissie d.d. 8 Mei to lezen staat: „De 50.000 van een aantal bondsleden worden toch zonder meer aan de Algemee ne Vereeniging aangeboden, en als eenige eisch wordt gesteld, dat een tweetal bonds leden t.z.t. zitting zullen nemen in de bouw-commissie." Deze beide medcdeelingen loopen zeer uiteen; de Commissie geeft een geheel an dere formuleering als het Bondsbestuur, en onder deze omstandigheden is het zeer moeilijk zich een juist denkbeeld te vor men van de werkelijke beteekenis der aan bieding van den Bond. Omtrent do exploitilaie-cijfers meent het Hoofdbestuur nog het volgende le mo gen opmerken. De in de aanbieding van den Bond van Blocmbollenhandelaren van 27 Februari 1926 vermelde cijfers (afgedrukt in den Beschrijvingsbrief) hingen reeds geheel in de lucht, en worden in de aanbieding zelve ingeleid met de woorden: „voor alles wen- schen wij er op te wijzen, dat men onder staande uiteenzetting slechts dient te be schouwen als van zeer algemc-enen aard en waaromtrent wijzigingen mogelijk en hoogstwaarschijnlijk noodzakelijk zullen zijn." Hier wordt dus reeds bij voorbaat op de meest ondubbelzinnige wijze to ken nen gegeven en het wordt in de circulaire der Commissie herhaald, dat men aan de gegeven cijfers niet te veel gewicht moet toekennen. Maar deze becijfering heeft al le waarde volkomen verloren, nadat do Bond bij brief van 13 April 1926 (afge drukt in den Beschrijvingsbrief) zijn voorstel gewijzigd heeft door afstand te doen van de vorm dor Naamlooze Vennoot schap lot beheer. Met die wijziging gaat uit den aard der zaak een geheel anders opgezette begrooting gepaard, en vervalt dus de geheele becijfering uit den brief van 27 Febrauri 192G. Nu meent het Hoofdbestuur dat een ge zonde financieele exploitatie van een ge bouw te Hillegom niet, maar le Haarlem wel mogelijk is. De Commissie uit den Bond geeft dit toe, maar meent dat de bouw dan duurder zal worden. Zooals liet Hoofdbestuur reeds vooropgesteld heeft in de toelichting van punt 8 van den be schrijvingsbrief, is het van meening „dat het aan anderen ter beschikking stellen van zalen en lokalen niet onbeperkt zal kunnen geschieden en dat rekening zal moeten worden gehouden met het doel waarvoor men ze zal wenschen te gebrui ken." Het zou dan ook geenszins juist zijn do exploitatie als het hoofdoel te be schouwen, en daarvoor de bouwkosten be langrijk op to voeren. Maar het is niet voor bestrijding vatbaaF, en do commis sie voor het plan-Hillegom erkent liet zelf de exploitatiemogelijkheden zijn to Haarlem beter. En dat is van bet hoogste belang. "Want men vergete niet dat bij den gewijzigden opzet van liet plan-Hillegom do Algemeene Vereeniging geheel de fi nancieele verantwoordelijkheid daarvoor zou dragen en het Hoofdbestuur acht dit voor do vereeniging oen zeer ernstig be- bezwaar, en zou dio verantwoordelijkheid niet gaarne op zich nemen. De commissie vraagt nadere gegevens voor het plan-Haarlem en gedeeltelijk wordt reeds aan dien wcnsch tegemoet ge komen door do mededeeling van het ter rein, waaraan het Hoofdbestuur do voor keur geeft, in den aanvang van deze aan vulling van den beschrijvingsbrief. Terwijl echter de Commissie zelve geen enkele financieel gegeven over haar ge wijzigd voorstel verstrekt en hare oor spronkelijke cijfers, dio niet moer dan zeer globale ramingen waren, vervallen zijn, kan zij moeilijk van het Hoofdbestuur verlangen, dat dit nu reeds een uitge werkt financieel plan overlegt. Dat is trouwens volkomen overbodig De vergadering kent de bedragen, die voor beide plannen beschikbaar zijn; zij weet evengoed als liet Hoofdbestuur en de Com missie van het plan-Hillegom, dat dio be dragen in beide gevallen toereikend zijn om de stichting van een aan alle eischen vol doend gebouw te waarborgen. Uwe verga dering zal echter daarnaast hebben tc overwegen, waar een dergelijk gebouw be hoorlijk financieel to exploifeeren zal zijn, zoodat voor de vereeniging daaruit geen moeilijkheden van financieelen aard zul len voortvloeien en waar een dergelijk ge bouw, rekeuing houdendo met het alge meene vakbelang, in zijn vollen omvang, het meest op zijn plaats is. VERZORGING VAN UITGEBLOEIDE KAMERPLANTEN ENZ. In den loop van den winter hebben vele menschen bloeiende kamerplanten gekocht of cadeau gekregen en nu zouden zij ze o zoo graag overhouden en er den volgenden winter weer van profiteeren. Nu is dat overhouden over het algemeen niet zoo heel moeilijk', als men ten minste met gezonde exemplaren te doen heeft. Meest al toch hebben de bloeiende planten in do kamer hij kachelwarmte, gaslicht, stof, tocht of droogte zooveel te lijden gehad, dat ze zelfs bij de beste verzorging niet meer le redden zijn. Gingen ze nu in ééns dood, dan was men er met eere van af, maar, zoolang er nog leven is, is er nog hoop, althans naar leeken op dit gebied meenen. Het is dus zaak, zoodra men een plant in do kamer plaatst, niet alleen naar de mooie bloemen te kijken, maar zo van meet af aan zóó tc behandelen, dat ze ge zond blijven. Beginnen we met do meest bekende en terecht meest geliefde kamerplant, n.l. d£ Azalea indica, dan moeten we opmerken dat er jaarlijks een massa vermoord wor-, den en wel hoofdzakelijk tijdens don bloei' door te hooge temperaturen, te droge, lucht en onregelmatig gieten. Met onregelmatig gieten bedoelen wo eigenlijk regelmatig n i o t gieten (of te' weinig). Van een hooge temperatuur zou-/ den ze nog niet direct sterven, als do pol! en dc lucht maar goed vochtig waren. Een koude, vorslvrijc kamer, waar men' vanzelf niet zooveel behoeft tn gieten en waar dc atmosfeer ook vanzelf vochtiger is, is dus hot beste. De. bloemen leven natuurlijk (en koste van de plant (dal geldt natuurlijk voor alle planten), dus snijdc, nijpe of breko men de bloemen er uit. zoodra' ze ook maar ecnigszins onooglijk wor den. Azaleabloemen kan men tusschen duim en wijsvinger uitbreken, Hortensiabloe- men moeten uitgesneden worden, Clivia-i bloemstengels worden er uitgebroken, door ze op zij uit te buigen. Cyclamen kan men met do nagel doen enz. Indien noodig (het is niet zoo dikwijls en zoo spoedig noodig als men meestal denkt) worden do planten verpot nadat ze uitgebloeid ziju, ook dit geldt voor allo planten. Eind Mc-i, begin Juni, kunnen do moeste kamerplanten (koude kasplanten) beter in den tuin of op een balcon staan, dan in de kamer, zoo ook de Azalea, Hor tensia, Aspidistra, vele palmen, vele vet-' planten (cactussen enz.). Aronskelk (Richardia of Calla), Camelia. Di ■acaena, Aralia Fassia) Japonica (Yingcrplant), Fuchsia, Geranium (Pelargonium) enz. Zet men ze op eon goede zonnige plaats neer, dan heeft men er niet zooveel om- kijken naar, als ze ten minste niet te on-, diep in den grond gegraven zijn. Hoog-; stens bij strenge droogte wat gieteu; des/ avonds en eens in do H dagen wal vloei-1' mest (kunstmest of beter nog koemest).' De vetplanten houden van een zeer zon nige standplaats en dio behoeft men hoe genaamd niet te gieten buiten. De Arons kelk daarentegen is een soort waterplant, dio dus veel gegoten moet worden en een' zeer voedzamen, zwaren bodem verlangt. De Hortensia's, dio men tegenwoordig nogal veel ziet, worden na den bloei van den ouden, hout-achtigen stengel ont daan en do jonge, inmiddels gevormd© scheuten, beware men, deze worden in den loop van den zomer aan een slokje gebon den en men boude slechts 3 a 4 scheuten, de overige worden weggesneden en wegge houden. In don zomer worden ze regel matig met vloeimcst gegoten en in 't na jaar Sept.Oct. zet men ze in een koude, vorst-vrije kamer en dicht bij 't raam. Na nieuwjaar kan men zo van lieverlede iets warmer zetten om te bloeien. Hoe langza mer men trekt hoe heter, ook dit geldt voor allo bloemplanten. Cyclamen overhouden en volgenden winter weer laten bloeien' gaat niet zoo gemakkelijk. Wil men het probeeren, dan zet men ze op een be schaduwde plaats en giet matig. In Juni Juli (le knollen uit de pot halen en do oudo aarde goed or af schudden en óp- nieuw oppotten, niet te los in een meng sel van bladgrond, mestaarde en scherp zand. De knol komt half hoven de aarde. Nu goed aan den groei hóuden en steeds koel. In 't najaar binnen op een lichte, koele plaats en zorgen, dat er geen vocht op de bladeren blijft liggeu. Dit veroor zaakt namelijk het rotten. Primula climensis wordt ongeveer op dezelfde wijze overgehouden alleen geen rustperiode, ook dezo moet weinig zon en veel vocht hebben, doch men moet op passen voor het rotten der stengels. Zo worden echter direct na den bloei, in het voorjaar dus, verpot in luchtige, voedza me aarde en men nijpe in den zomer do bloemen weg, omdat die de plant uitput ten. Zooals bekend, krijgen sommige men schen ontstekingen op de handen enz. na aanraking van deze planten. Het beste is dus er zoo weinig mogelijk aan te komen, ook de planten zullen dit als regel op prijs stellen. V. II. ALLE tegen concurreerende prijzen. Fa. G. v. BRUSSEL Haarl.straat 222, Leiden. Telefoon 1350. Gevraagd: NET DAGMEISJE met goede getuigen, voor klein gezin. Oegstgeest, 22 Rogcn- tcesclaan. 5470b Wordt gevraagd, wegens huwelgk der tegenwoordige, •en nette DIENSTBODE, lieiet van buiten, bekend met kokOD. Loon f800.—plus waschgeld. Brioven bureau van dit blad onder No. 2516b. GEVRAAGDi een flinke R.-K. Dienstbode en een bekwaam Timmerman voor lie voorkomende werken by D.J.GROENE WEGEN, School straat 29, Voorschoten. 6463 gevraagd een net. meisje bij Th. v. d. Mei, «lager. Hoofdetr, Sas ten heirn. 5400a GEVRAAGD: voor 1 Juni een nette R.-K. Dienstbode, notjes kunnende werken cn ©enigszins kunnen de koken. De Laat do Kan te rstraat 3. 5404b GEVRAAGD «en Boerenarbeider, goed kun- Aend© melken, om direct in Idientt te treden. Hui® dispo- nibel^ "bij A. Oostdam. Lan- feraar. 5483a. GEVRAAGD een R. K. Huishoudster van middelbare leeftijd in werk- mansgezin met kinderen bij J. van der Veek, Lisscrdijk, Achterom 83, niet thuis zijnde adres Janus Weosscl Lisscr dijk, Haarlemmermeer. 5489 GEVRAAGD: een R.-K. huishoudster, van middelb. leeftijd, in werk- mansgzin van 2 personen. Br. fr. aan het Bur. v. d. Blad onder no. 5490. R.-K. WINKELJUFFROUW. Gevraagd, voor direct, ver- eiechto in Manufacturen werk zaam geweest, goedo Verkoop- eter, referentie. Salaris f35.— per maand. Brieven bureau van dit blad onder No. 2502. GEVRAAGD voor ongeveer half Augustus een R. K. Kraamverpleegster. Brieven met. opgaaf van leef tijd en verlangd salaris aan het bureau van dit blad onder no. 54S6. Er biedt zich aan een nette JUFFROUW voor heb naaien van onder goed en verstelwerk. Br. agent L. Crt. Hortualaan 11 Sassen heim. 5479a BIEDEN ZICH AAN, voor vast of noodhulp, 2 nette R.-K. vertrouwd® huiselijke Burgermeisjes, best kunnende koken, voo» lichte betrekking, Huishouding, Filiaal of andere zins. Brieven bureau van dit blad onder No. 6458b. GEVRAAGD: een R.-K. Knechtje. 16 a 17 jaar, kunnende melken en ecnigszins bekend met Vcen- sche teclderij. Zich te ver voegen bij. C. van Leeuwen. „Watertje", Z'woude 5477a GEVRAAGD: een bakkerslecrling. direct in dienst tredend. Adre*: J. van Velzen, Gcvcrtsstr. 6-2, Oegst- gecst. 54 S4 RIJWIELREPARATEUR. Ter opleiding in het Rywiel- vak kan een Jongen geplaatst worden. Apothekeredyk 29. 5460b Gevraagd, direct, een SLAGER5LEERLING, intern, goed tehuis. E. A. v. LEEUWEN, Berkstraat 2, Den Haag. 2507 Op een boerenbedrijf van 22 koeien wordt gevraagd te gen einde Mei een flinke knecht best kunnende meiken, loon f 12, bekend met alle werken f 14. Franco brieven onder no. 12770 bureau van dit blad. NETTE PERSONEN gevraagd voor den verkoop van Petroleum: 1 voor Zoe- terwoude en 1 voor Voorscho ten. Brieven onder no. 6509b bureau van dit blad. TE KOOP een 6 roeden Hooiberg, billyk, by MART. SLOOTJES, Otweg 19, Boskoop. 6454 TE KOOP een beat jong paard, met boe renwagen, bij L. v. Noord. Wermonderdam, S'heim. 5630b TE KOOP een 'mutsenmangel, Aanvra gen of brieven bij de agent L. Crt. Hortuslaan 11 Sas senheim 6481a TE KOOP vijf zware balken, met onge veer 200 dakpannen bij C. v. d. Voort, Kcrklaan 18. Sas senheim. 5482a KINDERWAGEN Te koop een mooie Kinder wagen. Brieven Bur. v. d. bi. onder no. 5499b» Te koop aangeboden een goed onderhouden KAASPERS. Te zien by J. DE GRAAF, Land bouwer, Uijpwetering. 2504 te koop gevraagd een broodwagen, klein model op vier wielen. Aan hetzelfde adres een tweewielige brood wagen te koop bij H, Berg, bakker. Schelpweg, Noordwij kerhout^ 6476a Een nette juffrouw h. b. b. h. h., vraagt een benedenhuisje met voorkamer, slaapk., keu ken. Direct te aanvaarden. Dc prijs van f 3 of f 3,50 niet to bovengaande. Omtrek Haar- lemmerstr., Oude Vest of Hooi gracht. Br. Bur. v, d. bl. on der no. 5531b. Pracht KANARIES. Prima dag. ©n avondzangers. Een maand proef. Vraagt Moenc's prima zangzaad. Uw winkelier heeft het in voor raadt Moeno's vogelkweekerij De Genestctstraat 91, Haag- weg, Leiden. 5491b KUIKENS! KUIKENS! W. L P. L.. barnevelders, Ancona'e. HebtU een broedeche Kip? Doe er dan direct Kuikens bij 3 weken wachten i9 onnoo- dig. S.v.p. doos met de bode meegeven. GROENEVELD's Broederij, Hooglandsche Kerk- graebt 27, 5340b RIJWIELEN Te koop nog eenige soliedc 2de hands Heereu- en Dames- rijwielen vanaf f 28. Oprui ming nieuwe rijwielen vanaf f 60. volle garantie. Erades Moleneteeg 8.bij de Douza- straat. 5508b koopt U schilderstukken. Vraagt dan schilderwerk rail Joh. de Ja ger, zuivere afwerking, ver bleekt niet, beslist kleurvast, verkrijgbaar bij do Lijsten makerij „De Concurrent." Adres Haarlemmerstraat 02. 5507b Ingeval U een NAAIMACHINE wilt koopen of laten reparee- ren vervoeg u bij vakmen- schcu, Als zoodanig 45 jaar werkzaam voorzien van alle lste klas merken. Ieder in zijn vak. Aanbevelend Westdorp en C'o. Morschstraat 36. 5502b KUIKENFOKKERS!! Wilt gij Uw Kuikens flink en sterk zien uitgroeien? Voe dert dan het 'beroemde Cleve land's Opfo-kvoer, waarin Gist en Kabeljpauw Levertraan, per 5 Kg. f 2,50, 10 Kg. f 4,10. Gratis metalen Droogvoer bakje. Aanbevelend D. Groe- neveld Jr. Hooglandsche Kerkgr. 27. 5341b R.K. Ver. van Kraamverzorging zendt in Leiden en Omstreken gediplomeerde Kraamverzorg sters voor dag- en nachtver- pleging. In Leiden ook wijk- verzorging meermalen daags. Bureau Boerhaavestraat 80. Spreekuur 10-12 uur, Donder dags alleen 2—4 uur. 5369b OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 30 ct. per pond. Zaterdag-voormiddag lOtyj uur verkoop van een buitengewoon gioote party gcsteril. Rund- vleesch, Rundvet, Reuzel en Bouillon. 5456b FRANKE. LEIDSCH DIERENASYL, Leideidorp. Voor Dierenvrien den aardige Katten cn Honden in groote verscheidenheid te bekomen tegen billijke ver goeding. Bezoek aan het Asyl verbindt tot niets, maar doet allicht keus maken, 5455b Eerste Warmondsche Electrf Schoenmakerij fleerenzolcn cn Hakken f2.— Dameszolen en Hakken fl.50 Kinderwerk naar grootte. Reparatie in 1 uur klaar, voor degelijk werk wordt ingestaan. Beleeld aaübev. G.SPIERINQS tegenover het Postkantoor, Warmond. 4343 IN- en VERKOOP van net gedragen Heerenkleo ding. Drie nieuwe costuums to koop. Jaquet-costuums. Pracht 2e hands colbertcos- tuum, pantalons. Koeren, rc- pareeren, oppersen. Costuums ri. maat. Kleermakerij Schrij vers, Kabel jouw si 1. 5492b PIANO'S koopt men voordeelig bij W. Raming, Oude Singel 16, con tant en in huurkoop. 5826b IrJar.terie-Wielrijders. Dienstplichtige, ingedeeld Re giment Wielrijders. 3de ploeg 's-Hertogenbosch. inlijving 4- 8 October, wenscht te ruilen met dicnstpl. van 4de Regi ment Infanterie te Leiden. In lichtingen bij fa. Gebrs. Den Haan. Rijnsburg. lel, 3 5473a. Lijstenmakerij „DE CONCURRENT". Profiteert van den grooten uitverkoop van Spiegels, Schil derstukken, omlijsten van Platen, Foto's enz. Voor Ju- bileumplatcn f 1.25. Alléén Haarlemmerstraat 62. 5506b Kuikens. Broedeieren. Witleghoru, Patrijsleghorn, Buffleghorn. Wyandotte. C'o- lumbia-wyamfbtte, Anconaas, Barnevelders, Redisland. Do machines zijn aan 't uitkomen Haast u, als u zware rassen wilt hebben. Komt eerst zien Van Leeuwens's Hoenderpark Voorschoten, 5501b STOOF-PALING bij ons dagelijks verkrijgbaar levende stoof- en bakpaling. Eigen visscherij. ..De Nieuwe Vischhandel", Janvossensteeg 28, b.d. Oudo VcaL N,B. Leb op heb juisto adre9, 5500b DOUGLAS- motor te koop in prima staat 23A p.k., 3 versnellingen, 2 lampen, electr. en carbid. Zeer j geschikt voor reiziger, Voor den spotprijs van f 125. Pietcr de la Courtstraat 79. Tuin- •tadwijk. 8493b* Adverteeren doet verkoopen

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4