gloed der waskaarsen flikkerde. Voor de communiebank was de lijkbaar opgesteld, bedekt met de priesterbonuot en de stola, omringd door een achttal flambouwen. Tegen tien uur liep ordelijk en stil het kerkgebouw vol. Commissarissen van or de zorgden dat ieder zijn plaats kreeg aan gewezen. In bel priesterkoor stonden bid- sloelen voor de lioogc geestelijkheid. Hier namen plaats Z.D.IL Mgr. A. F. Diepen,. Bisschop van Den Bosch; de hoogeorw. pater Dom Jansen, abt der Cistercienser abdij te Versailles (Frankrijk); de kanun niken Mgr. C. Prinsep, Mgr. A. Hermus, Mgr. Ph. van den Heuvel, Mgr. J. P. van xlen Heuvel, do hoogeorw. beer A. Sweens president van het seminarie te Haeren, Mgr. P. Stroomiv deken van Amsterdam; Mgr. dr. H. Pools; de zoereorw. lieer Th. van der Marck, pastoor van Schaik, Di\ 1'. J. van Gils, pator Borromeus de Groe ve, dr. A. Smits, de rector der paters Re demptoristen te 's-llorlogenbosch, de- pro vinciaal der paters Capueijnen, de pas toors der stad Den Bosch, do kiasgenooteft van den overledene, de hoogeorw. pater Provinciaal dor Missionarissen van liet H. Hart te Tilburg en de oud-kapelaans der parochie van St. Piëter. Terwijl de familieleden van wijlen mgr. Mutsaers aan weerszijden naast de lijk baar waren gezeten hadden in de eerste ban ken van het middenschip der kerk plaats genomen de Commissaris der Koningin-in do provincie Noord-Brabant, Z. Exc. mr A. E. J. baron van'Voorst tot Voorst, do burgemeester van Den Bosch, mr. F. van Lanschot, wethouder Krijgsman, liet Kerkbestuur van St.-Pieler. Voorts wa len aanwezig een groot aantal geestelij ken van bet bisdom, onder wie vele pro fessoren van dc seminaries te Haeren en •St. Michiels-Geslel, terwijl wij verder nog opmerkten de deputaties van de Broeder schap van het Allerheiligst Sacrament, Vincentiusvereeniging, Broederschap Pro cessie Kevelaer en Bokhoven, de Jeugd organisaties, de R.-K. .Middenstandsorga nisaties, den Diocesanen, R.-K. Werklie- denbond, do plaatselijke en de parochiale afdeeling van de R.-K.W.B., het hoofd bestuur van St.-Rafaël, den Diocesanen /Vrouwenbond, do St.-Elisabethvereoni- ging, do Zustors uit do Ortlienstraat en van do St. Carolusslicliting, do meisjes congregatie, een deputatie van Ket retrai- itcwerk en den directeur van liet frater- buis. Ook velo parochianen waren geko men, om de laatste eer aan den overleden pastoor te bewijzen. Door den hoogeorw. beer mgr. J. Pom pen, vicaris-generaal van het bisdom 's-Horfogenboseh en deken van de stad, werd liet H. Officie opgedragen, met as sistentie van de kapelaans der parochie van St.-Pieter, de weleerw. hoeren J. de Kroon, \V. v. d. Waarden en H. Wagen berg, als diaken, sub-diakon on ccremo- niarius. Door het parochiaal zangkoor, verstrekt door het jongenskoor, werd de Gregoriaansöho Mis van Requiem gezon gen. Aan de zijaltaren werden stille H.H. Missen opgedragen door mgr. dr. Pools, pater Borromeus do Groove, pastoor van •Schaik en den zeeroerw. lieer W. Mut saers, secretaris van liet bisdom Den •Bosch. Er werd geen lijkrede gehouden, zoodat na do absbute terstond de lijkstoet zich opstelde, die liet stoffelijk overschot naar liet kerkhof lo Orlhgn begeleidde. In den lijkstoet gineen (al van afdec- lingen van St.-Rafael met omfloerste vaandels den lijkdagen vooraf. Ook do overige sociale vereenigingen, zooals R.K. Werkliedenbonden en Jeugdorganisaties hadden zich aan het hoofd van den stoet geplaatst. Achter den lijkwagen volgde een negentiental volgkoetsen en auto's, waarin de familieleden waren gezeten, do liooge geestelijken, dc oud-kapelaans, klas genooten en geestelijke voormannen uit tie sociale beweging, die met wijlen pas-"* foor Mutsaers zoo vruchtbaar hebben sa mengewerkt. Stapvoets werd naar liet op een half uur afstand gelegen kerkhof gereden. In de kerkhofkapel word nogmaals de ab- eoute gegeven en daarna word do lijkbaar neergelaten in den grafkelder. Na een laatste afscheid door een stil gebed verlieten allen den doodenakker, terwijl over de stad nog de droeve lclok- ketonen galmden om te verkondigen, dal liet graf gesloten was boven een der voor treffelijkste priesters van het bisdom 's-Hertogenbosch. „Msb." Zilveren Pastoraat Deken Zondag. Het was Zondag 25 jaar geleden, dat de lioogeerw. heer U. J. Zondag, deken van Noordwijk, kanunnik van het Kathedraal Kapittel te Haarlem, benoemd werd tot pastoor van de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart lo Vogelenzang. Do parochianen hebben het feest met .veel waardigheid gevierd. Des morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij de hoogcerw. jubi laris geassisteerd werd dor den kapelaan tier parochie den weleerw. heef J. Schmidt, als diaken, en den weleerw. pa ter J. Corver, priester van het EL Hart, als sub-diaken. In een toespraak, welke hij tot zijn pa rochianen richtte,, dankte de hoogcerw. jubilaris God, Die hem in Zijn goedheid tot het H. Priesterschap geroepen had. ■Vervolgens dankte hij de parochianen voor de toegenegenheid welke hij mocht ondervinden en spoorde hen ten slotte aan tof trouwe plichtsvervulling. In den loop van den middag kwamen zeer velen Deken Zondag gelukwenschen. Z. D. n. de Bisschop van Haarlem, Mgr. A. J. Callier. kwam den Hoogcerw. jubilaris persoonlijk feliciteeren. Later word door een dames-eomité een com gelds aangeboden, zijnde het ge schenk der parochianen. Om 4 uur des middags werd een plech tig Lof gecelebreerd, waaronder do jubi- ïeerende pastoor een dankwoord sprak. Een muziekkorps kwams des avonds een serenade brongen. Een Nederlandschc priester als spreker op het Eucharistisch Congres. Naar „De Tijd" verneemt, zal op bet Eucharistisch Congres te Chicago ook een Ncderlandsch priester als spreker optre den, n.l. de Z.Ecrw. Paler W. A. van Dinther, van de Orde der Kruishecren. Pater van Dinther is geboren te Gemert (N.-B.) op 4 December 1809. Zooals wel licht menig lezer zal Lekend zijn. hebben dc Nederlandschc Kruishecren de zorg voor dc Missie onder do kolonisten en Indianen van Minnesota (Veroenigdc Sta len van Amerika). Deze missie heeft 6 staties, elk ter grootte cèner- Nederland schc provincie. Zij heeft als oversten den Z.Ecrw. Pater van Dinther, die te Ona- ma in het klooster dor Kruislieeren ver toeft. Welnu, deze Nederlandsciie overste cener Amcrikaansche missie zal op het Eucharistisch Congres to Chicago het woord voeren, en, dank zij dc onvermoei de en verdienstelijke propaganda van prof dr. Steger, stellig ook heel wat zijner land- genooten onder zijn auditorium kunnen verwachten. Z. D. II. de Bisschop van VHertogen- Losch heeft den zeerecrw. hooggel. heer J. Joost en, professor aan het Seminarie te Haaien, benoemd tol pastoor te Eersel. Op medisch voorschrift is mgr. J. M. J van Rooij, pastoor der parochie van O.L Vrouw van Goeden Raad te 's-Gravcnhage 1 1. Vrijdag naar bad Nauheim in Duitsch- huid vertrokken om herstel van/gezondheid te zoeken. De secretaris van hel bisdom Haar lem, de Z.E. Heer J. M. van der Tuijn, ver toeft mol zijn vader oil moeder te Rome. De Eerw. Zuster Eticnne van het Sint Anlnniiisgesticht te Delft en directrice van de R. K. Vakschool voor meisjes, aldaar, viert Woensdag 16 Juni a s. haar zilveren 1-rofcssiefeesf. KECHTZAKEH HAAGSCH GERECHTSHOF. De Pcrtugeesche bankbiljettenkwestie. Voor liet Haagsch'o Hof is opnieuw (thans voor de derde maal) in raadkamer behandeld de zaak von den heer M. van IJdie, zooals heleend, is aangehouden in verhand met de kwestie der Portugeesche bankbiljetten. Dc raadsman, mr. Rolanclus Hagedoorn, had do zaak weder aanhangig gemaakt, op grond van de omstandigheid, dat de in Por tugal gehouden verhooren z.i. niets ten na- deele van den heer M. hebben opgeleverd. De behandeling door liet Hof in tegen woordigheid van den lieer M. en zijn ver dediger, duurde ongeveer vijf kwartier. Daarna werd door liet Hof drie kwartier beraadslaagd in tegenwoordigheid van den officier van Justitie, mr. Bauduin, terwijl vervolgens de heeren mrs. von Weiier, Pol- vliet en Lodder, resp. president en raads- heeron met den griffier mr. van Grielhuij- sen, nog een kwartier in raadkamer bijeen- fcleven. Do beschikking van het Hof zal nader worden bekend gemaakt. Als tweede raadsman van don lieer M. is sedert eonigen tijd opgetreden mr. van Bcnmiel Suyck. Het Haagsch Gerechtshof heeft de beslis sing v;in dc rechtbank alhier tot oen nieu we verlongiBg der voorloopigo hechtenis van den heer M. van IJ., die in verhand met de Portugeesche bankbiljettenkwestie is aangehouden, bevestigd. KANTONGERECHT TE ROTTERDAM. Radio-apparaat met leud-speaker. Voor liet kantongerecht heeft terecht ge staan een 'Winkelier terzake van in zijn winkel een -radio-apparaat met loud-spea ker, zijnde, volgens de dagvaarding, een mechanisch bewogen muziekinstrument, in werking te hebben gehad, terwijl het geluid daarvan door de openstaande deur de bui tenlucht bereikte, zulks terwijl hij niet voor zien was van een schriftelijke vergunning van 13. en W. Het O. M. eisehto oen boete van 5 gulden of twee dagen hechtenis. De kantonrechter sprak verdachto vrij. daar niet door wettige bewijsmiddelen over tuigend bewezen was, dat liet radio-appa raat met loud-speaker oen mechanisch be wogen muziekinstrument is, en het bekeu- ringsproecs-verbaal te dier zake enkel spreekt van een electrisch instrument, waarmede muziek of de mcnschclijke slem kou worden hoorbaar gemaakt (radio-ap paraat met loud-speaker), uit welke om schrijving niet volgt, dat het een muziek instrument was, -dat mechanisch bewogen werd; trouwens, indien al dergelijke termi nologie in het bekeuringsproces-verbaal gebezigd ware, zou de kantonrechter het overtuigend bewijs van voormeld deel der telaslelegging nog niet geleverd achten, aangezien hij hem niet de overtuiging be staat, dat een radio-apparaat met loud speaker een muziekinstrument is, dat me chanisch bewogen wordt. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. Schouten, rijwielhandelaar te Gouda cur. mr. A. A. J. Rijksen te Gouda. SPORT VOETBAL. R.-K. FEDERATIE. R. K. V. V. ..V. E P. V. E. P. speelde Zondag haar laatsten competitiewedstrijd in dit sc'zoen to Hil versum tegen E. M. M. 11 Zij verloor dezen wedstrijd met 5—0 en eindigde als nummer drie op de ranglijst. DIOG. HAARL. BOND. Dc Extra-Competitie. Voor Zondag 9 Mei a.s. is het wedstrijd- programma vastgesteld als volgt: Eerste afdeeling. Leiden, 2.30 uur: Leiden IE. M. S. I F. Thoms. Noordwijk, 2.30 uur; S. J. C. ITeijlingenl H. de Bueger. Tweede a f d c e 1 i n g. Sassonh./ 2.30 uur: Tcijlingen IILeiden II R. van Dorp Lisso,- 2.30, uur: Lisse IIE. M. S. II Th. van Bczu. Voor Donderdag 13 Mei (Hemelvaarts dag) zal het programma a.s. Donderdag bekend gemaakt worden. In verband met het te houden Encycliek- feest op Zondag 16 Mei a.s. to Voorhout, zullen geen voetbalwedstrijden worden vast gesteld. Wij verzoeken de vereenigingen op dien dag geen vriendschappelijke wedstrij den te spelen, opdat de voetballers in de ge legenheid zijn de meeting bij te wonen. De Competitieleider, D. HAVERKORN. KORFBAL. Het Lcidsche Twaalftal. Het Lcidsche Steden-twaalftal, dat op Hemelvaartsdag op de stellenwedstrijd, in Den Haag uitkomt, is gisterenavond voor- loopig samengesteld. Dit voorloppige twaalf tal, dat waarschijnlijk slechts op enkele punten gewijzigd zal worden, speelt mor genavond een oefenwedstrijd tegen de Rest van Leiden op het terrein a. d Zoe-lcnv Silfgel. Deze wedstrijd is tegen een lagen toe-" gangsprijs (15 cent) voor Jict publiek toe gankelijk gesteld. Aanvang om half zeven. WATERSPORT. De cpcningstccht der Koninklijke. Do Koninklijke NederlandVche Zeil- en Boei vereen iging heeft Zaterdag en Zondag een twcedaagschen openingstocht gehouden r aar Yolendam. Den eersten dag werd dc tocht meegemaakt door Z. K. H. Prins Hendrik die zich had ingescheept op dc „Branlaris", het jacht aan den voorzitter der Koninklijke, den heer P. L. Lucassen. Buiten de Oranjesluizen werd op do Zuiderzee oen open wedstrijd vu.or zes-me- tci-jachtcn gehouden cn een handicap-wed strijd voor de overige jachten. Reeds spoe dig bleek, dat dc wind do jachten uit spaarde. Van dc „Prinses Juliana" wérci nog voor do Muiderton dc mast overhoor gezeild, terwijl ook de „Lucretia" hetzelfde lot trof. Do uitslag der zesmeters was: 1. Kemp haan (Pluijgers), 2. Saenden (Schouten), Braassemermeer (D. Nathan) De Hollands Hope was de e enige die volledig rif gesto ken had. Dc uitslag der handicapklasse was: 1. Ariadne (F. Bernard), 2. Wilhelmina (Le- febure). De „Helena'' (Dudok van Heel) u erd gediskwalificeerd. Een gezellige gemeenschappelijke maal tijd bij „Spaander" besloot den eersten dag. Hierbij zaten ó.a. aan, Prins Hendrik, be nevens de Burgemeester van Volcndam en de heer Ouwcikerk (Bataviaansche Jacht club). Op den tweeden dag werd do handicap- wedstrijd afgelast. Van de zesmeters, die een wedstrijd jrnet tijdopnenilng zeilden, was de Hollands Hope niet van de partij. Deze nam namelijk de Prinses Juliana op sleep. De uitslag was: 1. Kemphaan, 2. Braas semermeer, 3. Saenden. Kon. Zeil-, Rcci- cn P/lctcrspcrtverceniging „De Kaag". In Hotel „Terminus" te 's-Gravcnhage had vorige weck dc Jaarlijkscfio Algemcc- no vergadering plaats van dc Kon. Zeil-, Roei- cn Mmorsportvcreeniging „De Kaag". Door den voorzitter, den hoer J. G. van Hoolwerff werd het klein aantal aanwezigen welkom gelieeten cn den se cretaris verzocht dc notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, welke on der dankzegging onveranderd werden gearresteerd. Uit het uitgebrachte jaarverslag blijkt, dat het ledental met 9 verminderde. Het aantal verhuurde vaste ligplaatsen'.steeg mot 1 cn bedraagt thans 7:'. Aan 164 jacli ten werd lijdelijk een ligplaats verschaft, waaronder niet begrepen is het tijdelijk verblijf tijdens de Kaagwcek. De Kaagwcek slaagde weder uitmun tend. Het aantal bezoekers was. dank zij liet mooie weder (geen Kaagwcek) veel grooter dan het vorige jaar. Het aantal inschrijvingen bedroeg 102, verdeeld ovèx 10 klassen. In totaal had den 400 starts plaats. Meer en meer wordt de Kaagwcek de grooto attractie op watersportgebied en het baart dus geen verwondering, dat het ledental der vereeniging over 52 plaatsen in ons land verdeeld is cn met haar 400 leden tot de groote landelijke voreeniging gaat behooren. Uit het* jaarverslag van den penning meester ontleencn wij het volgende: Do exploitatie-rekening van dc voreeni ging en de oude haven werd afgesloten met een batig saldo van pl.m, 2000. Do nieuwe, haven bracht wederom verlies op. Nu daar mot den bouw van overdekte sehuitonhuizen begonnen is, kan met vrij groote zekerheid gezegd worden, dat deze spoedig weder rendabel zal zijn. liet geleden verlies word uit. liet voor noemd batig saldo gedekt en het restant bestemd voor afschrijvingen. Op de totaal boekwaarde der Onroerende Goederen ten bedrage van f 44.338.28 is thans afge schreven pl.m. 32.000, zoodat de finan- cicole positie der Vereeniging zeer zeker gunstig genoemd mag worden. De Commissie van Controle, bestaande uit de heeren G. J. Pijnacker Hordijk en A. Riemcns deelde bij monde van laatst genoemde mede, dat zij de boeken en ver dere bescheiden had nagezien en accoord bevonden en hulde bracht aan den heer Langelaar voor de accurate en bijzonder overzichtelijke wijze waarop deze do ad ministratie had gevoerd, een wijze, die haar in slaat had gesteld in betrekkelijk korten tijd ecne nauwkeurige controle uit te oefenen. De voorzitter sluit zich gaarne aan bij deze woorden van hulde en wijst tevens op den grooten steun, die do vereeniging ook weder dit jaar van den heer De Groot mocht ondervinden. Punt 5 van de Agenda: Bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van dó heeren J. C. van Hoolwerff (herkies baar) en F. Stokhuijzen (niet herkiesbaar) gefet den voorzitter aanleiding een woord van dank te richten aan den heer Stok huijzen, voor het velo werk door hem in het belang van de vereeniging gedaan. Namens het bestuur stelt spreker in plaats van den heer Stokhuijzen, den heer H. L. Morra als candidaat. De vergadering blijft natuurl'^ vrij andere candidaten te stellen? De heer Morra, die reeds vroeger in het bestuur zitlin" had heeft echter bewezen, daar de rechte man op de rechte plaats te zijn. Van uit. de vergadering gaan stemmen op om den lieer Hoolwerff bij acclamatie te benoemen, op verzoek vu.i den voorzit ter wordt tot stemming overgegaan, welke tot uitslag heeft dat de heeren Van Hool werff en Morra her- en benoemd wor den. Beide heeren aanvaarden hunne be noeming. Tot Commissie van Controle worden gekozen de heeren G. Akkerman, Prof. Visser, P. IT. Romeiin cn A. van der Goot, beide laatstgenoemden als plaatsvervan gers. Het voorstel tot het houden van de Kaagweelc van 23 tot 27 Juli wordt goed gekeurd. Naar aanleiding hiervan wekt de voorzitter do aanwezigen op zooveel mogelijk leden to winnen. Steeds zijn er nog velen, die van de Kaagwcek profitee red zonder lid van de vereeniging te zijn. Een "root aantal leden maakt alleen het houden van do Kaagwcek mogelijk, daar hieraan groote kosten verbonden zijn. In verband met punt 9 wordt mededec- ling gedaan, dat d,o vorder in" op de In- internationale Watersüoritenloonsfpilm" 1924 intusschen binnengekomen is, waar door liet in rechten optreden' tcenover de Comité-leden Snel en Tubbergen van do baan is. Verdere mededeel urnen van het bestuur waren op de convocatie vermeld en ga ven geen aanleiding tot besprekingen. SCHIETEN. Dc wedstrijden te Hoek van Holland. Do stand van den nationalen schietwed strijd, welke de Schietvereoniging „Immer Vaardig" 'te Hoek van Holland van 15 April tot 8 Mei houdt, was op 1 Mei als volgt: Vrije baan buks: 1. C. v. d. Karuk, Mon ster 300; 2. K. Kleywegt, Hoek van Holland 300; 3. J. Dekker, Hoek van Holland 300; 4. P. v. Staalduinen, De Lier 300; 5. J. dc Bruin, Do Lier 300; 6. H. Bongaards, De Lier 299; 7. N. J. van Leeuwen, Monster 2S9; 8. P. J. v. d. Krogf, Wassenaar 299; 9. B. M. van Spronsen, Berkel 299; 10. J. Pauwe, De Lier 299; 11. U. Vuurman Rijs wijk 298; 12. G. C. A. Servais, Rotterdam 298; 13. C. M. van Dalen, Vlaardingeïi 297; 14. W. Nales, Hoek van Holland 297; 15. L v. d. Burg Lisse 297; 16. H. J. v. Lien, Berkel 296; 17. G. van Roon, Vlaardingen 295 punten. Eere-baan buks: 1. P. van Staalduinen, Dc Lier 99; 2. Adr. A. Saers," Rotterdam 98; 3. J. H. Wagenveld, Rijswijk 98; 4. H. Boers, 's-Gravcnzande 98. Korpsbaan buks: 1. Kralingschc Schiet- vereeriiging, Botterdam, 478; 2. Politie Schietvereoniging, Wassenaar 477; 3. Door Oefening Beter, Voorschoten 477; 4. Alle- inansgeest, Voorschoten 471; Burgerwacht 64, Rotterdam 466. Eoro-korpsbaan buks: 1. Burgerwacht, Rijswijk 286; 2. Door Oefening Beter, Voor scholen 285; -3. Politie Schielvereening, Wassenaar 280; 4. Juliana, Wassenaar 279 Personeele baan buks: 1. A. v. d. Ham, Rijswijk 10091; 2. U. Vuurman, Rijswijk 99100; 3. N. Lamboo, Wassenaar 9992; 4. P. J. v. d. Krogt, Wassenaar 9897; 5. S Hagers, Berkel 9395; 6; J. de Bruin, De Lier 9893; 7. M. van Beesten. Wasse naar 9397; 8. C. M. van Dalen, Vlaardin gen 98: 9. L. J. van Slogteren, Groningen 97100; 10. L. v. d. Burg, Lisse 9798: 11. W. Valkenburg, Maassluis 9796; 12. P. van Staalduinen, De Lier 9795; 13. L. Schoor], Lisse 97—04; 14. J. II. Wagenveld Rijswijk 9792: 15. G. de Vos, Voorscho ten 9790: 16. G. Veldhuis, Wassenaar 96 99; 17. M. Scherpenzeel, Wassenaar 96—98; 18. P. Bergambacht, De Lier 96— 87; 19. H. Boers, 's-Gravcnzande 9fi:97; 20. J. Reinders, Wassenaar 9696; 21. N. J. van Leeuwen. Monster 9693; 22. R. van Mulligen, Voorschoen 9691; 23. M. Sjonke, Wassenaar 9690. Vaste baan buks: 1. U. Vuurman, Rijs wijk 300; 2. W. van Vliet. De Lier 296; 3. II. Bongaards, De Lier 295; 4. L. J._van Slogteren, Wassenaar 293; 5. J. H. Wagen veld, Rijswijk 292; 6. P. van Staalduinen, De Lier 292; 7. H. J. van Ockenhurg, De lier 292; 8. G. v. d. Kruk, Monster 291; 9. W. Werkhoven, Voorschoten 290; 10. L. v. d. Burg, Lisse 290; 11. W. Darogee Lisso 290. Dagprijzen buks: 15 April C. v. d. Kruk, 16 April J. Dekker, 17 April K. Kleywegt, 22 April II. Bongaards, 23 April P. van Staalduinen, 24 April J. Paauwe, 29 April C C. A. Servais, 30 April N. J. v. Leeu wen, 1 Mei B. M. van Spronsen. Vrije baan marga: 1. Andr. Saers, Rot terdam 108: 2. Adr. A. Saers, Rotterdam 108; 3. J. Worst, Leiden 108; 4. K. Kley wegt, Hoek van Holland 108; 5. C. van Staalduinen, De Lier 106; 6. A. v. d. Wilde, Hoek van Holland 106; 7. Krediet, Hoek van Holland 106: 8. J. Steenbergen, Leiden 106; 9. P. de Winter, Leiden 196; 10. G. G A. Servais, Rotterdam 106; 11. II. Alberts Hoek van Holland 106; 12. C- v. d. Hoeven, Hoek van Holland 106; 13. M. B. Benard, N-Vennep 105; 14. J. v, d. Knaap, Rozen burg 105; 15. R. Trousselot. Rotterdam 105 'i6. J. Benard, Hoek van Holland 105; 17. P. Ruinard, Monster 105. Korpsbaan Marga: 1. Generaal Snijders, Leiden 284; 2., Kralingscho Scliietvereeni- ging, Rotterdam 273; 3. Burgerwacht Ro zenburg, Rozenburg 271; 4 Pantserfort, Hoek van Holland 270: 5. B. Vr. Landstorm 1, Rozenburg 265; 6. Politie Schietvereeni- ging, Wassenaar 264. Eere-korpsbaan marga: 1. Generaal Snij ders, Leiden 170; 2. Pantserfort, Hoek van Holland 166; 3. Juliana, Wassenaar 166,' 4. Kral. Schietvereeniging, Rotterdam 16ö! Dagprijzen marga: 15 April J. Paauwe, 16 April K. Kleywegt, 17 April H. Alberts, 22 April G. v. d. Hoeven, 23 April M. B. Benard. 24 April J. Krediet. 29 April Andr. Saers, 30 April J. Worst, 1 Mei P. Ruina rd.' POSTDUIVEN. >,Dc Luchtbode". Maandag hield do I.. P V. „De LucliL-, bode'' alhier een wedvlucht vanaf Mons, België, afstand 202 K M De duiven worden om 6.45 uur in vrijheid gesteld met N O. wind en bereikten als volgt bun bokken; C. V d. Linden J, 5, 11. 18. 21, 30: Do Haas 2, 14, 15, 23, 26; Chr. Volkers 3. 16, I Veil- brief 4. 10, 22; Wolf 'S, 9 P\ 25. 2, 33; P J. Duijverman 7, 8; TI le Nobel 13; Mo lenaar 17; Sinteur 19. .J van As 20, Th. van Mosseveld 24, 23, R. Pet 2/ 29, F van Hal 31, 34. De eerste duif werd gvioe.siatoerd ooi 111330, dc laa'sic prijswinnende duif om 1127. „De Blauwkras". De Postduivenvereeniging „Dc Blauw-] kras" hield op Zondag een eoneouvsvluelit ■vanaf Mons (België) 194- KIM., maar we gens liet slechte weer daar ter plaatse, wer den de vogels Maandagmorgen om 6.45 in vrijheid gesteld en bereikten zij hun hok- I ken als volgt: 1. J. Sell reuder 10—46—49; 2. Dezelfde 11750; 3. J. van Steenbergen 117 45; 4. L. van Vliet 11—143; 5. J. van I Steenbergen 11—17—56; 6. Dezelfde 11I 19—36; 7. P. v. d. Leek 11—21-41; 8. J. de Hollander 11247; 9. II. ten Wolden 11—29—34; 10. A. P. de Kroon 11—21 12; 11. G. A. Spek 11—31—37: 12. T. Zv.a- ger 113942; 13. A. P. de Kroon 1143 I 30; 14. N. Vogelezaii" 11444; 15. A. P. I de Kroon 114812; 10. J. de Hollander 12—4—26; 17. Chr. v. d. Pluijm 12—5—21 18. A. II. Korenliof 12—742; 19. Dezclf- de 121232; 20. Chr. v. d. Pluijm 12— I 1442. Extra prijs voor de drie eerst go- I toonde duiven winnaar L. van Vliet. LUCHTVAART De vlucht KopenhagenTokio. Luitenant Bolved, die Zaterdagochtend te Peking aangekomen is, om er een nieu wen motor voor zijn vliegtuig le bestellen, heeft vandaar naar Kopenhagen geseind, dat de motor uit Jokohama moet komen. Hij denkt over een dag of twaalf de vlucht te kunnen voortzetten. De terugreis naar Denemarken zal luite nant Bolved vermoedelijk via Siberië doen. Gemengde t3ss«ac5rJ:en Een meisje in den rug geschoten. Zondagavond waren eenige jongens en meisjes in de Oranje Nassaustraat lo Heerlen aan het waüdelen, toen plotseling do 17-jarige G. B., een banketbakkers- leerling, met een flobert-pistool het 15 jarig meisje N. de P., naar hij zegt om haar "schrik aan te jagen, in den rug schoot. G. B., die reeds onder toezicht staat van den Voogdijraad, wercl gearresteerd. Het meisjo is niet levensgevaarlijk verwond. Verdronken. Gisterenmiddag geraakte een bijna il- jarig dochtertje van den arbeider A. Scbolte te Oldcbrock, in een onbewaakt oogonblik in dc voor hun woning langs i loopcnde beek. Toen men het kind uit liet' water haalde, bleken de levensgeesten reeds geweken. l)c schipper van den gisteren te IJmuiden hinnengeloopen stoomharjng- logger- M.A. 3, Burgemeester Ferf, rap-' porteerde, dat de 18-jarigeopvarende G. V. uit Marken j.l. Zaterdag bij liet asch- i wippën, op do Noordzee over boord ge- raakt en verdronken was. Ofschoon liet vaartuig onmiddellijk kon bijdraaien, zoo- dat het terrein heel kort daarop .werd af- gezocht heeft men niets meer van den drenkeling kunnen ontdekken. Brand bij „De Bijenkorf." Gistermorgen omstreeks half 11 onl- j stond door onbekende oorzaak brand *>p een open terrein naast „De Bijenkorf" in de Groote Marktstraat te 'a-Gravenhage. Dit, met een bonten schutting omgeven, terrein wordt door „De Bijenkorf" ge bruikt als pakterrein. Het vuur, dat gre- j tig voedsel vond in den voorraad stroo en papier, werd door de brandweer met tweo stralen gcbluscht. Alleen aan de schutting werd eenige schade toegebracht. De geweldige rook trok veel kijkers naar dit drukke punt. Hoenderfokkerij afgebrand. Dc groote hoenderfokkerij „Klein Bar- neveld" van den lieer Zeldenrust in Gaas- terland, waar 1500 dieren zijn gehuisvest, is totaal afgebrand. Groote voeder- en eiervoorraden gingen verloren. Kerkdief gesnapt. Zondagmiddag is het de politie te Maas tricht mogen gelukken, op heeterdaad te betrappen den dader van verschillende kerkdiefstallen. Herhaaldelijk werden of ferblokken opengebroken en de inhoud out- vreemd. Voor niet minder dan negen der gelijke diefstallen is aangehouden J. J. J. H., een kwajongen van 14 jaar, die reeds eerder voor een dergelijk feit werd gestraft. Wcrkloozcn-rcileljes. Men meldt uit Apeldoorn aan do „Msb.": Een groot aantal werkloozcn had zich Zaterdagmorgen verzameld voor het bureau/ van Sociale Zaken. Een gedeelte hunner trok om over tienen naar het gemeentehuis terwijl do overigen bij dit bureau bleven en onderwijl binnendrongen in de wachtkamer J van het gebouw van het Burgerlijk Armbe-I stuur. Do binnendeur van de wachtkamer was gesloten, doch de zich in de wachtka mer bevindende werkloozcn forceerden het slot en drongen onder het geroep vanf

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6