ran P. Kriest od A. A. H. Giesbergen. Margarelha Johanna d. van Th. J. v. d. Meij en C. J. de Groot. Margriet# d. van P Meeuwessen en Ch. Kriek. Fransis- CU8 Cornell's zoon van G. Reeuwijk en H. Caspars. Jacob z. van P. Kooger on A. v Stecnsel. Maria d. van F. do Voogd on D. C. Middelkoop. Johannes Marti- niis z. van C. B. Spruit. Rijmers z. van W- Los en M. Los. VALKENBURG. Emmabloem. Be opbrcng.-t dcr Em- ir.abloem ten voordeele van liet T.B.C.- fonds bedroeg alhier 24.70. WASSENAAR. Katholieke Propagandaclub. In het Patronftal.sgebouw werd gisteravond een propaganda-avond gehouden, om te komen tot de oprichting van een Katholie ke Propagandnclub. Om een ieder van liet nut cencr zoodanigo instelling te overtui gen, had do IC. S. A. do medewerking in geroepen van Pater Borromaeus de Grec- ve. Toen do Eerw. spreker in de zaal ver scheen, werd bij met handgeklap door de in grooten getale opgekomciicn begroet. Do bijeenkomst werd geopend door den ."voorzitter van do K.S.A., den heer Th. H. Vogels. Het verheugde hem, dat -zoovelen aan de nitnoodiging gehoor gegeven had den. Hij heette allen, welkom in het bij zonder den Eerw. spreker en wees er op. 'dat liet vcrcenigingslcven hier evenals elders een kwijnend bestaan heeft. Toch is voreenigen noodzakelijk, wil al het (vroeger gedano werk niet teloor gaan. Het Bestuur der K.S.A. had daarom genieend Pater Borromaeus to moeten uitnoodigen, om de trachten wat nieuw leven te wek ken. Hierna verkreeg Pater Borromaeus het "woord. Do Eerw. redenaar ving aan met het doel van deze bijeenkomst nog eens uit te stippelen en wees erop, dat bij de nitnoodiging gaarne had aanvaard, eer slens, om te voldoen aan den uitdrukke- Jijken wenscli van onzen Bisschop en ver volgens, omdat hijzelf aan do oprichting van een Katholieke Propagandaclub gaar ne wil medewerken. Spreker wilde zich niet ontveinzen, dat er grootc moeilijkhe den zijn te overwinnen en wees in verband daarmede, op do oorzaken van de verslap ping van bet vorcenigingslcven. Vooral na den oorlog beeft het materialisme, de zucht naar het stoffelijke hoogtij gevierd en wanneer men niet kon bereiken, wat men wilde, keerde men zijn vereeniging den rug toe. Do verwaarloozing van het godsdienstig element was een der oorza ken van dio verslapping en daarom wilde ZijnEerw. dezen avond trachten dat gods dienstig 'element weer op te roepen. Terloops herinnerdo ZijnEerw. er nog aan, dat het vereenigngsleven noodzake lijk is. Onze tijd van industrie vraagt er om. Bovendien hebben de Pausen het ook etoeds verkondigd. Met tal van voorbeel den wees bij erop, dat do problemen, van eocialen aard niet enkel in stoffelijke din gen liggen. Do isocialoi -kwestie is in laatste instantie een godsdienstige kwestie Hieruit volgt, naar .sprekers moenlng, 'dat geen enkelo stand zich tegen het ver enigingsleven mag verzetten. Vervolgons gaf Zijneerw. de middelen aan, waarmede het best do godsdienstige belangen kunnen worden gediend. Op do eerste plaats is daarvoor noodig weer ontwikkeling op godsdienstig gebied 'Apologie is noodzakelijk in onzen tijd. Zonder strijd gaat hot niet meer en daar om moet men zijn geloof kunnen verde digen. Hier ligt een mooi terrein voor do propagandaclub. Vervolgens wijst spreker op den mach tigen invloed van do pers. Daarom moet or veel gearbeid worden voor de Room- Bclio pers. Ook kan er veel gedaan worden, om de ontspanning en liet vermaak in goede ba nen te leiden. Spreker wijst daarbij op do excessen bij het dansverraaak en de sport. Tenslotte is er voor de propagandaclub ook een taak weggelegd terzake van de polilieko scholing dor menschen. Spreker brengt bierbij in herinnering het gebeurdo met bet gezantschap bij den Paus. Met een krachtige opwekking om lid te Worden van do propagandaclub, gedwon gen door apostolisch en ijver, eindigde do Eerw. spreker. Do voorz. was ongetwijfeld aller tolk, ïoen hij den Eerw. spreker dankte voor zijn scbiterendc rede. De aanwezigen wei den vervolgens in de gelegenheid gesteld zich als lid of donateur voor de op te richten propagandaclub op te geven. Ve len gaven zich op, zoodat de vorming van 'de club woldra een feit zal zijn. Woensdag 5 Mei a.s., des avonds te 8 liur komen do leden der club bijoen in het Patronaatsgebouw, om liet eerste werk te beginnen. Brand. Gistermiddag werd door de brandweer een rietschelf van den heer O. aan het Ammonslaantje, dio in brand stond, gebluscht. Do oorzaak is onbekend. Ondertrouwd: J. H. J. A. Kuiper en H. A. Spruitenburg J. Reinders en SJ. van Bentum. Overleden: Wilhelmina do Randt 52 j. vr. van G. v. Eijk lluberta Maria Elisabeth Rijneveen 15 j. WOUBRUGGE. Laf. Door de veldwachter alhier is procesverbaal opgemaakt tegen eenige jongelieden die, zeker in navolging van den inktwerper, den jongedochters de mantels met groene zeep bekladden. O verled on: G Boer 64 j., echtg. van D. do Jong. DE mJNSTDEEK HAZERSWOUDE. Polderbestuur. Tot voorzitter van den Rietveldschen polder is herkozen de lieer G. van Dorp en tot poldermeester de heer M. Menken. Aanbesteding. De uitslag van de ge houden aanbesteding van Kroos werken van de Groolc Hazerswoudsche Droogmakerij is als volgt: De perceeleu 1, 2. 4, 5 en 6 J. I.ourier, resp. voor 90.(52.40. 21.en 85.perceel 3 D. de Bruin voor 80.perceel 7 G. van Tol voor 36.perceel 8 P. den Hertog voor 12. en perceel 9 D. Vos voor 13. Emmablocm. De opbrengst van den verkoop der Emmabloem is op het dorr 220.21 en aan den Rijndijk 95 zoodat iri totaal daarvoor is ontvangen 315.21 De Bazar. De netto opbrengst van de gehouden bazar ten voordeele van de ver eeniging „Ziekenverpleging" bedraagt 3493.Aan Mej. Bontebal is de fiets lantaarn ten deel gevallen, die naar de netto opbrengst geraden had en dit gesteld od 3498. Geboren: Gijsbcrt Johannes, z. van G. P. Spierenburg en J. P. Rotteveel. Herman, z. van H. Scheepcr en M. Age- link. Gijsbcrt, z. van G. 'de Ruiter 'en E. van Ry. Arie, z. van A. van Rijn en L. E. Griffioen. Ondertrouwd: P. J. dc Groot 20 j. en O. A. van der Poel 27 j. W. Geers 25 j. en W. Verhorik 25 j. Overleden P, Pels, wciluwnr, van M. de Vogel 85 j. KOUDEKERK. InentingVolgende week Donderdag 6 Mei des namiddags te-2 uur zal aan dc dokterswoning alhier gelegenheid zijn tot kosteloozo inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekje mede te brengen. LauwerkransHet gemeente bestuur alhier heeft voor het op Hemel vaartdag a.s. te houden zangconcours een prachtige zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld. Gevestigd: van Leiden, Abraham v. Ommeren; van Alkemade, Jacobus Hu- bertus Droog; van Hazcrswoudc, Hendrik Metselaar en gezin. Vertrok'kcn: naar Alphen a.d. Rijn, bij J. van den Akker, Maria Vergunst; naar Alphen a.d. Rijn, Grijpensteinstraat 53 Cornell's de Jong; naar Zegwaard, Albertus van Egmond; naar Leiderdorp, Petrus Martinus van der Voort; naar Zoetcrwoudc, Hoogo Rijndijk, Johannes Willebrordus van der Ploeg; naar Alphen a.d. Rijn, wed. A. Kranenburg en gezip. Geboren: Teuntje Janna, dochter van P. van der Horst en G. van Essen. Overleden: Arie van dcr Ent, 80 j. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. De brug achter de Hcrv. Kerk. Percentage H.O. 1.6 pet. (vorig jaar 1.4). Dezer dagen vergaderde de raad der ge meente. Afwezig do heeren van Leeuwen en Vossepoel. Na opening door den voorz. werden gebed en notulen gelezen. Volgt behandeling van cenigo ingekomen stuk ken. Een schrijven van den Burgemeester van Bodegraven, dio mededeelt dat de gemeente Nieuwkoop mot Zegveld en Meijo aangesloten kunnen worden aan de aterleiding, en dat nu voorloopig met uitbreiding gewacht zal moeten worden, tot gebleken is dat de zaak voor uitbrei ding vatbaar is. Dan deelt dc voorz. mede, dat hij met Alphen ook gecorrespondeerd beeft over aansluiting, doch dat tot nu toe geen prijsopgaaf is ontvangen, ofschoon zulks is toegezegd. Spr. stelt voor een af wachtende houding aan te nemen tot bei der gemeenten een prijs kunnen opgeven. Aldus werd besloten. Bericht van den Keuringsdienst van Waren, dat in 't eerste kwartaal 14 monsters in bet laboratorium zijn onderzocht en 331 ter plaatse in ne gen winkels waarvan geen enkel is afge keurd. Een schrijven van den inspecteur van onderwijs over de aanvrage vergoe ding voor leermiddelen (Christelijke school) dat deze aanvraag gewettigd is en dat zulks door de gemeente moet wor den toegestaan. De heer Hoogervorst vraagt hoe boog dit bedrag is. De voorz. antwoordt van f449. Aldus goedgekeurd. Volgt een adres dat door vele ingezetenen onderleckend, verzoekende om verla ging en verbreeding dcr brug achter de Hervormde kerk wegens bet meerdere en snelle verkeer daar ter plaatse. De beer Hoogervorst bevreemdt bet ten zeerste, dat vele onderteekenaars voor enkele ja ren bet request hebben ondcrtcekend tot behoud van de brug vanwege dc grootc kosten, waarop do voorz. zegt, dat in die jaren het verkeer schrikbarend is toege nomen, waardoor bet gevaar is vergroot. Naar aanleiding van dit ingekomen schrijven, heeft de voorz. zich in verbin ding gosleld met het bestuur van den Nieuwkoopschen polder, waarop een voor stel van den polder is ingekomen, om over te nemen voor Nicuwvocn in eigendom de gronden vanaf het bestaande station tot aan do brug met de Kerkstraat met erf pachten en bermen, boomen, enz. voor de som van f 10.000., waarop dc voorz. mede deelt, dat een berekening is gemaakt waaruit blijkt, dat aan erfpachten wordt ontvangen f 643. Komt verder met bere kening van andere voordeden tot f2600, met nog een berekening van f 600 van op brengst der boomen tot een bedrag van f 3200. Aan onderhond van den weg, 800 M. h 0.25 per M. is f200; onderhoud brug f 80. Wij komen tot een jaarlijksch tekort van f55. De •heer Hoogervorst merkt op, dat daar nog niet bijgcrckend is dc aan koop of onteigening van dc in dc weg- staandc gebouwen van Roeree. De voorz. zegt, dat dc vastgestelde roolijn dit zeer ten goede komt, zoodat open grond daar door veel in baar waarde mist. De heer Qwello merkt op, dat de grond voor het huis van Boerec ook bij den poldergrond is inbegrepen. De heer Hoogervorst zegt, dat dit slechts liet kleine strookje voor het huis isverder is hoi eigendom. B. en W. praeadviseeren hierop nog niet in te gaan, docli nogmaals met het polderbe stuur tc confereeren, waartoe werd beslo ten. Een schrijven van Gcd. St. over reke ning 1926 over de post belasting. Wegens teruggaven enz. is een tekort' ontstaan van f 1010. God. St. wenscheti dat dit tekort uit andere middelen zal worden aangevuld. INGEZONDEN MEDEDEELENG LJI de oieciwe ■""P7 5 mode- Picbti'ng. De voorz. zegt hieromtrent dat zulks niet te vinden is, en spr. daarom voorsteld bet percentage H.O. van 1.4 te brengen op 1.6, alzoo een kleine verhooging in onze belastingbetaling, welk voorstel na eenige discussies wordt aangenomen. Dan stelt de voorz. voor over te gaan tot wijziging der politieverordening van art. 16, openbare orde der reinheid en vei ligheid. In bedoeld art. wordt slechts strafbaar gesteld dat voertuigen op voet paden staan of rijden. Spr. wenscht dit art. zoo te lezen, dat ook rijwielen en mo torrijtuigen beboet zullen worden. Aldus goedgekeurd. Van Ged. St. wordt verzocht de instruc tie van den gemeente-ontvanger zoodanig te wijzigen, dat het bedrag aan kasgeld do borgstelling van f 800 niet to boven gaat, zoodat hoogere bedragen moeten worden geplaatst bij de Gemeente-Cre- dietbarik. B. en W. stellen voor de in structie zoodanig te wijzigen. Aldus be sloten. Dan deelt de voorz. mede, dat de re ductie welke is toegestaan op den stroom- prijs der electriciteit, welke reductie is ingegaan op 1 Jan. 1926, wenschclijker vanaf 1 Jan. 1925 kan'worden toegepast. De heer Hoogervorst meent, dat men dan in botsing komt met de notulen, waar in voorkomt 1 Jan. 1926 en op de tweede plaats ondervindt de gemeente daarvan f 25 schade aan meerdere uitkeering aan de Johs. Stichting. De voorz. doet uitko men, dat het voor dc notulen geen be zwaar oplevert, en wat do f 25 schade be treft, is de reductie een eiscb van billijk heid. Aldus besloten. Bij de rondvraag wordt gcinformeert hoever bet staat met do opmerking van den heer van Leeuwen in do vorige ver gadering gedaan, n.l. over het gebouwde schuurtje op do woonwagenstandplaata. Spr. heeft opgemerkt, dat cr thans stoe len en een tafel is ingeplaatst zijn, dus er zijn zeker geen opruimingsplannen. De voorz. antwoordt dat geen opruiming is toegezegd. Spr. zal er zijn aandacht aan schenken. z Niets meer aan de orde, werd de verga dering gesloten. KERKNIEUWS De H.H. wijdingen in het Aartsbisdom Naar „Het Centrum" verneemt, zullen in het Aartsbisdom de H.H. Wijdingen van het H. Priesterschap, te beginnen met dit jaar, worden vervroegd. Tot nu toe hadden de wijdingen meestal plaats op den feestdag van Maria-ten-Hemelop- neming, 15 Augustus. In 't vervolg zullen de wijdingen plaats hebben op den feest dag van deu H. Jacobus (25 Juli), wan neer deze op een Zondag valt en anders op den Zondag, aan dezen feestdag voor afgaande. Daar de feestdag van den H. Jacobus dit jaar op Zondag valt, zullen do Priesterwijdingen ook op dien dag, dus 25 Juli, worden toegediend. LflM- EW TUINBOUW Algem. Verseniging voer Bloembollencultuur. De E i g c n-Ge bou w-k w e s t i e. Het hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur stelt voor in een 25 Mei a.s. te houden vergadering een principeelc beslissing te nemen inzake do plaats van vestiging van liet eigen gebouw Zooals bekend is, zijn er twee plannen, het plan-Hillegom en liet plan-Haarlem. Het hoofdbestuur zelf geeft dc voorkeur aan liet plan-Haarlem, omdat do moge lijkheid is gebleken te Haarlem oen eigen gebouw op financieel gezonde b.Tsis te stichten. Bit is niet het geval met het plan Hillcgom. Het hoofdbestuur deelt mede, dat van een bankinstelling toezegging is verkregen van een kapitaal van f 100.000 op gun stige voorwaarden. Hierbij komt f 100.000 van dé gemeente Haarlem en f 25.000 uit het Krelage- fonds. Hiermede kan het be oogde doel worden bereikt. Omtrent de plaats van vestiging, indien Haarlem wordt gekozen, kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. VRAGENBUS Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Roelofarendsveen naar Waspik? Antwoord: RoelofarendsveeD, Wou- brugge, Alphen, Bodegraven, Gouda, Stol wijk, Bergambacht, Ammerslol. Groot Ammers, Giessen-Oudekerk, Hardinxveld, Werkendam, Nieuwendijk, Raamsdouk, Benedenkerk, Waspik. Vraag: Waar moet ik mij vervoegen om lid te worden van de Roomschc Reis- vereeniging, afd. Leiden? Antwoord: Secretaresse dezer ver eeniging is iriej. van Woerkum. Haarlem merstraat 29. ALLERLEI Een oude sport In Twente. Sedert onheuglijke tijden wordt op het Twentscke platteland ten Oosten der spoor lijn AlmeloEnschedé het speciaal- Katholieke deel van Twente do kloot- schieterssport beoefend. In het wintersei zoen, wanneer de vorst den keidebodem hard als een boerendeel heeft gemaakt, trekken de plattelanders het veld in en houden wedstrijden van buurtschap tegen buurtschap met den loodkloot, d.i. het werpen met een bal nit den wortel der hulst, waarin een zestal gaten zijn geoord die met lood ziju gevuld. Eeuwen lang heeft deze sport stand ge houden, maar in de laatste jaren is ze sterk aan het verloopen n'en déplaise den bekenden folkorist van der Ven, dio in 1924 schreef, dat nooit de klootschieters- sport zoo algemeen en met zulk een en thousiasme beoefend geworden is als na 1919, het jaar van het Vaderlandsch Volksfeest te Arnhem, toen door Noord en Zuid-Twentje ,is geschoten om een zil veren bal. Na 1919 is er juist de klad ingekomen. Niet alleen zijn klootschieterswedstrijden tamelijk zeldzaam geworden, maar hoven- dien is het schieten in een groot deel van Twente ontaard: men schiet niet meer „met den lossen arm", maar „slingert", d.i. de arm slaat onder het zwaaien strij kelings langs de heup terwijl ook niet meer schoten wordt met een ronden, maar mea een afgeplatten kloot. Werd vroeger het „slingeren" als een gemeene truc ver oordeeld en werden toen de slingeraar ge diskwalificeerd, tegenwoordig ziet men er niet akeurneswaardigs meer in. „Iedereen doet het!" Een 40-tal jaren geleden is een kloot- schietwedstrijd gehouden tvrsschen 3 schutters uit Zuid- en 3 uit Noord-Twen- te. De drie uit „Zuid" hadden tot den kamp uitgedaagd in de Twentsche pers en drie Tubbergenaren namen de uitdaging aan. Deze wedstrijd is in Twente beroemd geworden als „de strijd der drie Diekson", daar do winnaars uit Tubbergen allo drie „Dieks" (Hendrikus) heetten. Naar de „Nieuwe Twentsche" uit Almelo meldt, op Zaterdag 9 Mei de „strijd van de drie Dieqsen" in het Haarler veld bij Oot- marsum nog eens door dezelfde zes schut ij ters thans bedaagde mannen wor den overgedaan. Het opgroeiende geslacht zal dan kunnen zien, hoe de echte Twent sche kloolschieterssport beoefend moet worden, maar of bet verwordingsproccs nog kan voorkomen worden, is een groote vraag. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Woensdag 7 308 30 Rechfsk. Bureau. Donderdag 8 uur Ledenvergadering Me taalbewerkers. Zaterdag zitting Spaarbank van 78 3 uur Lecluurtent op de markt. Zitting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Retraitefonds van 7.30—S.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur Zitting „Eigen Huis" 7.303.30 uur. Zitting Brandstoffencommissic van 7.36 8.30 uur. 79 uur uitgave boeken Bibliotheek. 09 uur Bclastingsparen. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREENIG ING. I. Gelegenheid om zich als lid van do Gezellen-Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3dcn Maandag van de maand, dea avonds (e half 9 uur in de Bestuurskamer van het Gezellenhuis. II. De leden kunnen alsdan ook voldoet] aan de bepaling van Art. 16. Zondag is de. zaal geopend van 12.30—» 2.30 uur, en van 6.3010.15 uur, ver' plichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst van 12.30—2 30 en van 6.3010.15 uur. Te 8.30 uur repetitie tooneelelub „Adolf Kolping". Dinsdag bijeenkomst voor do Gezellen van 810.15 uur. - Woensdag to 8 uur repetitie Liederlafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor dc Gezellen van 810.15 uur. Zaterdag bijeenkomst van de Gezellen van 810.15 uur. lederen Zaterdag van 8.309.30 uur is de Bibliotheek geopend; van 99.30 uur zitting Spaarkas voor de „Keulsche Reis 1927", tevens zitting Brandstoffcnvoorzic- Ding. Verdere mededeelingen: Gezellen hebt go U al opgegeven voor de a.s. Retraite die ge houden wordt van 23—26 December e. k. Zoo niet, wacht er dan niet langer mede, want dan zoudt ge wel eens teleurgesteld kunnen worden. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag te 4.30 uur Conferentie. Klein Patronaat op de Studiezaal, groot Patro naat in de groote zaal. Daarna Recreatie. Contributie betalen en Snaarkas. Zaterdag, van 8.30—9.30 u. bibliotheek Prijsuitdeeling van de gehouden wed strijden op Zondag 9 Mei e.lc R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Octoberslraat 35a. Donderdag 78.30 of Vrijdag van 8 9.30 uur Adspiranten-afdeeling R K Gym nastiek Vereeniging „Jeanne d'Arc". Woensdag te 7.30 uur Jaarvergadering Patronatenbond in het St. Antoniuspatro- naat, niemand verzuime. Donderdag van 89 uur R. K Arbeids beurs voor Patronaatsleden. ST. PANCRATIUS-PATRO.NAAT. Zondag. Geen Patronaat en geen bijeen komst der Gezellen. Dinsdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag van 7.30 tot 9 30 Ontspanning voor Afd. IV. Donderdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Zaterdag van 8 tot 10 uur Bijeenkomst der Gezellen. ST. ANTONIUS PATRONAAT. 1 (Hartebrug.) Zondag, half 5 Conferentie waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag, geen Zang- en Tooneelrepc- titie (zie Vrijdag). Te 8 uur vergadering van den Districten- bond. Donderdag 89 uur arbeidsbeurs. Vrijdag half 8 Zaugrepetitie, 8 uur Too- neelrepetitic. Zaterdag 67 uur biblio'heek (ook voor niet-leden) betaling van contributie, gele genheid tot sparen tn Retraitefonds. 1 ST. FRANPISCUS-LIEFDEWtRK. interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondag le Zondag van de maand te 9 uur precies H. Mis liet algemeene II. Com munie; 's avonds te half 6 uur Lof waarna ontspanning voor vakjongens afd. A. en B. en groote schooljongens. - Maandag «yan 67 uur Spaarkas en Bibliotheek, 's avonds te 8 uur Conferentie voor Vakjongens afd. B. Dinsdagavond repetitie Mandolineclub. Woensdagmiddag van half 4 tot half 5 uur Zangles. Te 4 uur Bijbelsche geschiedenis voor kleine schooljongens waarna ontspanning Van 5 tot half 6 uur arbeidsbeurs, Haarlemmerstraat 131; le 8 uur Huisvlijt. Donderdag te 7.30 uur Magazijn. Te 8 uur repetitie Tooncel. Wie helpt ons aan kleeding en 'schoe nen? vooral kleine maten. Adres Haarlem merstraat 131. ZITA-VEREENIGIMG. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag vanaf 12 uur zijn dc zalen ge opend voor de Hollandsche en Diulscho Meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur bij eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen bijeenkomst Hol landsche Meisjes. Afd. Meisjcspalronaat. Dinsdag 's avonds van 7 tot 9 uur P.ilro- naat (1ste jaar), van half 8 tot half 10 uur Napalronaat. Woensdag van 8 lot half 10 uur Tooneel. Vrijdagavond Zangles; van 8.159 uur Godsdienstonderricht. Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R K. Vakschool, Noordcinde 50. N B. De Bibliotheek, Noordeinde 44 ge opend. lederen avond van 89 uur en Woensdagmiddag 35 uur. Ook niel-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. R.-K. J0NGEVRCUWENB0ND GROEP B Zangclub. Maandag kwart over vier St. A n ton i uspa tronaa t Tooneelelub Dinsdag 7 uur St. Anlo- uius-Patronaat. Turnclub Vrijdag 6 en 7 uur P! t i-kerk hof.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 18