Getrouwd: G. J. Rauip 25 jaar en E. Gelderblom 22 jaar G. J. Bosman S3 jaar en "W. Fase 27 jaar. Gemengde Berichten Een hoofdconducteur door een trein cedcod Toen de sneltrein AmsterdamParijs Za terdagavond lo 7.51 uur het station D. P. te Rotterdam binnenreed, sprong de 55- jarige gehuwde hoofdconducteur Goocl- b.'oed uit Roosendaal uit de laatste deur van den bagagewagen. Be trein was bijna tot stilstand gekomem Goodbloed struikel de en kwam juist voor de wielen van den volgenden wagen terecht. Hij kreeg een wiel over het hoofd en de borstkas en was onmiddellijk dood. Zijn lijk werd door den gemeentedienst naar het Groóte Zieken huis overgebracht. Noodlottige val. Te Helmond is Zondag de 72-jarige V., bij het binnentreden van een café en door bij het binnentreden van een café, door kelder gevallen. De man is thans aan do gevolgen van den val overleden. Door een auto aangereden. Gisterenavond passeerde do heer Th. Geerts uit Zevenaar per auto het dorp "Wieken, toon plotseling een 4-jarig zoontje van den arbeider A. Ketelaar den weg oveT- fitak. Het kind werd gegrepen en levensge vaarlijk gekwetst. Den bestuurder treft geen schuld. Overreden en gedood. Te Kerkrade is het eenigsto zoontje van den heer G. onder do tram geraakt en overreden. Toen men het onder de raderen uithaalde, waren do levensgeeesten gewe ken. Poging tot doodslag. To Tiel werd Zaterdagavond gevanke lijk vanuit Leerdam binnengebracht A C., verdacht van poging tot doodslag ge pleegd op zijn stiefvader. Ka door den rechtercommissaris te zijn gehooid is hij in, het Iluis van Bewaring ingesloten. Uit den trein gevallen. Gisterenmiddag omstreeks half één is een 9-jarig meisje, komende van Goes, on der de gemeento 's-Heer Arendskerke uit den in volle vaart zijnden trein gevallen, doordat het portier plotseling openging. Het kind is, deerlijk aan het hoofd gewond, raar het ziekenhuis to Goes overgebracht. Bloedvergiftiging. To Noorbeek (L.) is overleden tengevol ge van bloedvergiftiging, ontstaan door het openkrabben van een puistje aan den neus, do heer J. H. Nolermans, secretaris dier gemeente. Zijn vrouw vergiftigd? Volgons geruchten heeft to Vught, Van 'de-r H. zijn vrouw vergiftigd. Op last van do justitie werd sectie op het lijk verricht, dat in beslag is genomen. Do overledene was moeder van vijf zeer Jonge kinderen. „Tijd" Op denzelfden dag gestorven! Te Vopgelré bij Eindhoven, overleden dó tongehuwden Maria van Hoof en Martinus ,van Hoof, zuster en broer van resp. 72 en 63 jaar, op één en denzelfdcn dag. f 9000 en een huisknecht verdwenen.' Ho eigenaar van een hotel op den Am- stel te Amsterdam heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat te zijnen nadeele negen biljeten van 1000 gestolen zijn. Deze be vonden zich in een enveloppe, die in een ongesloten kast lag. Tegelijk met het geld is een huisknecht verdwenen. De verduisteringen te Wehl. Omtrent do verduisteringen, gepleegd 'door K. F., ambtenaar ter secretarie te Wehl, vernemen we nader, dat die verduis teringen gepleegd zijn in zijn kwaliteit van agent eener spaarkas. Tal van landbouwers zijn gedupeerd. De gemeente is waarschijn lijk niet benadeeld. Omtrent de hoegroot heid1 van de zoekgebrachle gelden, valt nog niets te zeggen. T. wordt lieden naar Arn hem overgebracht. Boos weer in Zuid-Limburg. Gistermiddag circa 5 uur woedde bo- ,Ven Zuid-Limburg een vrij hevig onweer, gepaard gaande met zeer zwaren hagel slag, die veel schade aan de bloesems en aan do jonge veldgewassen heeft veroor zaakt. Roof-arend gevangen. To Bergeijk (N.-Br.) is door den jacht opziener Yan Kuyk een visch-arend gevan gen. De roofvogel had een vlucht van ruim twee Meter. Daar het dier in een klem is gevangen kwam het levend en onbescha digd in het bezit van den jachtopziener. Een vossennesft Dat de vossenfamilics op dc booge Bra- lantscho gronden nog levendig voorttelen, kan blijken uit de vangst, die de rijksveld wachter van Luykgestel deed. Op het zoo genaamde plateau bemachtigde hij niet minder dan vijf jonge, springlevende vos sen. Ongetwijfeld een volledig nest van een Vader en moeder Reintjc do Vos. Geesten. Het Limburgscho dorp Oltersum staal top stelten, meldt „Do Tijd": Ten huize van den landbouwer S. is een kind gestorven. Het was behekst en bo- spnokt, zoo vertelde men. Immers, men- echen die het weten konden, hadden vreem de dingen in en om hel huis gehoord. Des nachts is in do schuur met kettingen ge rammeld, onzichtbare gc-daanlen zagen zo rondsluipen en die gingen in en uit, zonder 'deur of raam te openen. 't Was alleen maar jammer, dat iedereen bet had ..hooren zeggen". S. werd kwaad en plaatste een adverten- Tio in de „Maas- en Niersbode", waarin j V 50 werd uitgekeerd aan hem. dio den persoon aanwees uit wiens mond hot was gekomen dat er in zijn woning „iets bij zonders" was voorgevallen. Tot nog toe beeft zich niemand aango- Jneld. 1 Bij gebrek aan bewijs zal. S. van heks en goes Ion wel worden vrijgesproken. BuifenB. Berichten Een record-hongerkunstenaar. H ij was bovendien oplichter. Uit Berlijn wordt gemeld: De hongerkun stenaar Glückmann, alias Wenlingo, die reeds acht-en-veertig dagen gevast had en daarmede alle records had geslagen, is door de politie uit zijn kooi gehaald, daar hij tal van oplichterijen op zijn kerfstok bleek te hebben. Do andere hongerkunstenaar, Wahlmann die cenige dagen geleden zijn kooi stuk sloeg, is in een krankzinnigengesticht op gesloten. Hij had namelijk aan een krant, waarin een relaas van zijn „uitbraak" bad gestaan, oen ingezonden stuk gezonden, waarin hij van liet gebeurde een andere le zing gaf. Toen hel blad dit stuk niet op nam, dreigde Wahlmann, de drukkerij in de lucht te laten vliegen. Noodlottige ontploffing in een fabriek bij Saloniki. In een particuliere fabriek van ontplof bare stoffen bij Saloniki heeft door nog on bekende oorzaak1 eene ernstige ontploffing plaats gehad. Do fabriek is geheel verwoest Vijf personen zijn gedood, terwijl er ver scheidene gewond zijn. Wolven In Oost-Galicië. Nabij het Oost-Galicischc stadje Zdollu- nof en andere plaatsen hebben zich kud den wolven vertoond, die groot hoeveelhe den stalvee hebben geroofd en ook men-- schen aanvielen. Een man, die door een dollen worlf was gebeten, heeft in V. aanval van razernij acht andere personen gebeten, die, bij gebreke aan tijdige geneeskundige hulp, onder verschrikkelijke pijnen gestor ven zijn Nederiandsch Oost-lndië OverstrGoming te Probolingo. Zes personen verdronken. Anela seint uit Probolingo: Er hadden overstroomingen - alhier en in Kraksaan plaats. Het water drong een meter hoog in de huizen. Zes personen zijn verdronken Veel vee is verloren gegaan. Do grootste schade ondervonden do ricttuinen en brug gen. Dijken zijn doorgebroken. BECHTZAKEM KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor het kantongerecht had zich te ver antwoorden, in overtreding der arbeids wet J. B., terzake het doen verrichten van arbeid buiten den tijd, aangegeven op de arbeidslijst. Eeuigc knechts werden ge hoord, die allen verklaarden op de in het verhaal genoemde uren gewerkt te heli- ben. Uitspraak 13 maal f 4 subs 13 maal 4 dagen. Tegen J. R. was procesverbaal opge maakt, dat hij als bestuurder van een auto niet voldoende had uitgeweken voor een bakkerswagen met het gevolg dat de wagen zekere v. E. tegen het gezicht sloeg en hem verschillende verwondingen toe bracht. Bekl. was niet verschenen. Von nis 50 subs. 30 dagen, met toewijzing van do civiele vordering aan v. E. tot een bedrag van f 41. A. v. O. stond terecht dat hij met een door hem bestuurde "wagen op het Gouil- sclie Rijpad, zonder licht rijdende in aan rijding was geweest met een motorrijder, waardoor deze in de .sloot (credit kwam. De tol wachter V. verklaarde dat bekl. midden op den weg had gereden, waar door er geen voldoende ruimte was om te passceren. De motorrijder verklaarde den wagon niet gezien to hebben. Bekl. reed zonder licht en doordat hij juist in den bocht van den weg reed, had hij hem niet eerder opgemerkt. De ambt. van het O. M. eischic tegen bekl. een geldboete van 25 subs. 3 weken. Bekl.'s verdediger, mr. K. vond dat de zaak niet zoo ernstig was. 't Was zeer slecht ivoor, zoodat bekl. zijn licht niet kon aanhouden, terwijl het licht van den motorrijder eveneens slecht brandde en bekl. van mecning was dat het een fietsrijder was. Bekl. is zoo voor zichtig mogelijk geweest. Juist doordat het stikdonker was en hij van een brug af kwam rijden en er een bocht in den weg was, was deze voorzichtigheid wel zeer denkbeeldig. Daartegenover slaat dat de motorrijder juist hard moest rijden om tegen den brug op te komen. Bovendien kwam het spr. zeer eigenaardig voor dat do tolbaas het ongeval heelt gezien, ter wijl hij zelf 40 M. er van verwijderd was en straks verklaarde, dat hot stikdonker was. Spr. verzocht daarom bij de uit spraak de meest mogelijke clementie in acht te nemen. Uitspraak 20 subs. 10 d. A. v. d. S. te Leiden had op den Zij- deweg nabij Boskoop als bestuurder van een auto niet voldoende uitgeweken voor een 'langs den weg staande wagen waar door hij dozen aanreed. Bekl. bekende liet feit, maar bracht in liet midden, dat hij door een groef in den weg niet verder kon uithalen. Getuigen L. v. G. cn P. B. verklaarden beiden, dat er ruimschoots gelegenheid was om te pas- seeren indien liet met wat minder vaart was gegaan. Groofe autobussen passce ren heel gemakkelijk. Van een groef in den "weg wisten beiden niets. Do kanton rechter veroordeelde bekl. rot 40 subs. 20 dagen. P. A K. had met schakels gcvischt in hem niet gerechtigd vischwafer in den Tempelpolder te Zwammerdam. Von nis f 20 subs. 20 d., mot verbeurdverkla- 20 subs. 20 dagen, met verbeurdverkla ring van bet vischtuig. J. P. K. had voor W., die bij hem in dienst was, geen renlezegels geplakt. Bekl. werd veroordeeld tot 52 geldboeten van 1 subs. 52 dagen. M. v. E. tc W o u b r n g g e had gejaagd in gesloten lijd cn bovendien op land waarvoor hij geen vergunning had. Bekl. was niet verschenen. Uitspraak 10 subs. 10 d., met verbeurverklaring van het in beslag genomen geweer. G. B. to B os koop bad met een mo tor op den Gemeeneweg to Hazerswoude aan don linkerkant van den weg gereden. Bekl. zeide dit gedaan tc hebben omdat de andere kant van den weg bestrooid was met kcislag. Verbalisant verklaard echter dat dit niet bet geval was en door dat hij bijtijds van de fiets was gesprongen hacl hij een aanrijding voorkomen. Uitspraak een geldboete van 25 subs. 10 dagen. J. W. S. te Hazerswoude was ge verbaliseerd terzake dat liij als gezagvoer der van een motorvaartuig, daarmede had gevaren in de Ooslvaart, behoorendo tot het boezemwater van Rijnland, waarin niet gestoomd mag worden. Bekl. bokeudc docli zeide, niet tegen den stroom op te hebben kunnen trekken, waarom hij, hoe wel hij wist van het verbod, met motor had gevaren. Vonnis 5 subs. 5 dagen. J. C. L. 10 subs. 10 d., E. v. A. 4 subs. 4 d., G. J. v. W. 5 subs. 5 d., J. W. S. 5 subs. 5 d. J. B. 15 subs. 15 d., D. K. 7 subs. 7 dagen. W. v. d. S. bad gereden in een auto op den Rielvcldsclicn weg, welke voor 4 v.ie- lige motorrijtuigen gesloten is. Bekl. zei de de vergunning aangevraagfd doch nog steeds niet verkregen te hebben en daar hij er zelf woont moet hij dien weg berij den. Uitspraak 1 snbs. 1 dag. LAND- EN TUINBOUW DE CHIU-SALPETER IN GEVAAR? De stikstof is altijd do duurste kunst matige en ook wel do duurste natuurlijke voedingsstof geweest voor do planten. Dit was hoofdzakelijk hieraan te wijten, dat de stikstof de meest verganke lijke cn minst gemakkelijk vast te leggen stof was. Ook is ze de stof, die liet meest gemakkelijk wegspoelt. Men heeft dan ook reeds langen tijd geleden moeite gedaan, de luchtstikslof op een economische wijze vast te leggen, niet alleen omdat ze zoo duur en indes- pcnsablo was, maar ook en vooral, omdat men er in den laatsten oorlog niet hui len kon voor het vervaardigen van aller hande springstoffen. Reeds meer dan honderd jaar geleden gelukte het den Engelsclunan Cavendish met behulp van electriciteit de stikstof uit de lucht af te zonderen en vast te leggen. Practisch is het echter eerst voor 't eerst in 1902 door een Amerikaanscho maat schappij in toepassing gebracht. Men maakte daar gebruik van de Nia gara waterval óm cleclrischo kracht op te wekken. Later begon men er ook mede in Noorwegen. Ook daar riep men de hulp van de watervallen in omdat liet proces anders nog niet loonend was. Tijdens den oorlog noopte het stikstof- gebrek vooral Duitschland uit te zien naar andere bronnen, omdat do Engelschen wel zorgden, dat er geen chili uit Zuid- Amerika ingevoerd kon worden. Trou wens ook ons land had met gebrek te kampen. Onder den drang, van de omstandighe den zijn de eminente Duitsche scheikun digen cr toen in geslaagd, met behulp van rijks voorschotten fabrieken op te richten, waar de luchtslikslof volgens de nieuwste proced-j's werd vastgelegd. Ook in ons land zijn stiksloffabriekcn opge richt. In Dordrecht heeft men o.a. de z.g, Dordrechlsche stikstofbindingsindustrie, waarvan mén echter in de luinbouwwe- reld niet veel hoort, We weten niet, of ei' wel ooit stikstofmeslstoffon afgeleverd zijn. Wel weten we, dat Duitschland (vol gens het chemisch weekblad) in 1925 reeds 344000 ton (1000 K.G.) syntheti sche zwavelzure-ammoniak uitvoerde, waarbij nog komt 11000 ton, die Duitsch land leven moest voor de herstel-rekening van Frankrijk. Tezamen dus 454000 ton. Hiervan gebruikte ons laml 88000 ton, cn was daardor op Spanje na do groot ste afnemer. Naast do zw.-amm. fabriceert men in Duitschland vervolgens nog Leuna-sal- peter, met 2G pet. stikstof, kalksalpeler (15 lA en 28 p-ten ten slot;3 hel laatste snufje, Floranid met niet minder dan 46 pet. nitrogenium. Hierbij zinkt de kleine hoeveelheid zw.- amm., die van de gasfabrieken komt in het niet. In 1910 kwam van 39 Neder- laiulsche fabrieken slechts 5295 Ion (gas fabrieken). Vergelijkt nïen de gefabriceerde synthe tische zw.-amm., dan blijkt, dat Duitsch land alleen reeds ongeveer een vijfde van de hoeveelheid stikstof fabriceerde, die in 1911 werd afgeleverd, n.L 2 miliioen ton in den vorm van cliili-salpetcr. In datzelfde jaar schatte men de nog aanwezige hoeveelheid chili op 242150000 ton. Volgens deze cijfers zou men nog voor honderd jaar chili hebben, als hel gebruik tenminste niet al te snel toenam. Met deze cijfers i'oor oogen kan ieder begrijpen, dat inderdaad de chili liet int verloop van cenige jaren zwaar te verdu ren zal hebben, als ten minste de versche- pingskosten niet aanmerkelijk dalen. Op het oogenblik kost de chili per pCt. stikslot' reeds ongeveer zes cent duurder dan de synthetische ammoniak, (naar men mij vertelde), kost de chili £5.05 per 100^ K.G., cn de zw.-amm.' 6.00. Nu weet ik zeer wel, dat alle stikstof voor ons tuinbouwers niet precies hetzelf de is, en dat chili vooral voor overbemes ting gebruikt wordt en zw.-amm. niet, maar daartegenover slaat, dat de kalksal peler moer en meer voor overbemesting in gebruik komt. Zelfs per pCt. stikstof berekend moeten de transportkosten veel minder zijn ook al had chiW-salpeter niet zulle een ontzag lijk grootc reis af te leggen. Voor dc gebruikers kan hot in de toe komst niet anders dan voordeelig zijn, dat de chili-salpeter wat concurrentie aange daan wordt, want wij kunnen ons niet voorstellen, dat de prijzen zoo oxhorbi- tant hoog moeten zijn. Wat men tien jaren geleden nog niet had durven voorspellen, zal nu ongetwij feld spoedig gebeuren: do chili zal kunnen gennst worden en men zal daarmede reke ning moeten houden met het bepalen van den prijs. In verband met de hoogc transportkosten moet de meest geconcen treerde meststof het op den duur winnen, als ze tenminste even goed is. V. H. INGEZONDEN NliDEDEELI^G HOLLANBSCH- zwiTSERScr s ORANGE-CHOCOLAOE Vraagt Uw winkelier. SPORT EN WEDSTRIJDEN NEDERLANDSGHE VOETBALBOND Overzicht. Als wc dc resultaten der kampioenswed strijden van gisteren bezien, dan moeten we toch wel tot de conclusie komen, dat het verschil in het spelpeil tusschen de Westelijke clubs en de overige in het land toch wel niet zoo groot meer zal zijn. We mogen niet aannemen dat liet her nieuwde succes vcfn Enschede aan louter toeval is toe te schrijven. We.hadden re delijkerwijs mogen verwachten, dat Feyen- oorcl revanche zou hebben genomen voor de nederlaag in Enschede, 't Is niet zoo gebeurd. Met moeite, slechts door een tac tische fout der Enschedeërs is do uitslag 32 goworden. Toen n.l. Enschede een kwartier na do rust met 30 voor stond, trolc men de voorhoede in do verdediging terug. Het offensief werd daardoor gebro ken. Intussclien bezet Enschede met 7 punten uit 8 een zeer fraaie plaats en heeft het er allen schijn van, dat dc strijd om den eeretitcl wel zal gaan tusschen Enschede en M. V. V. Be Quick deed in Umuiden voortreffe lijk werk door de Stormvogels op eigen terrein tc kloppen. Dat. na de twee. zware nederlagen tegen M.V.V. en Enschedo zegt voldoende, dat ook de IJmuidenschc club geen kampioensclub is. Dc stand luidt thans: Enschedé 4 3 1 124 7 M.V.V. 2 2 8—2 4 Bo Quick 3 1 2 3-11 2 Stormvogels 3 12 35 1 Feijenoord 22 37 Over dc wedstrijden zelf onüecncn wc een en ander uit de Courant. In Rotterdam: Dadelijk dreigde En schedé de leiding te zullen nemen en dat zou waarschijnlijk ook gebeurd zijn, in dien de binnenspelers elkaar op liet cri- tieke moment niet zelf in den weg had den geloopen. Uit de periode van gelijk opgaand spel, welke volgde,maakte Feijen oord zich met geweld los en toen kreeg de verdediging van Enschedé het eenigen tijd hard te verantwoorden. Maar deze bleek zeer wel voor haar laak berekend. Een tweetal corners leverde geen resul taat op en oen hard schot van Pijl, dat den doelpaal trof, besloot voorloopig het overwicht der Rotterdammers. De En- schpdesclic middeniiuie verplaatst dan het spel cn voor het eerst zien ivo den geduchten Enschedeschen rechtervleugel FrölichNagels in actie. Dit tweetal houdt niet van halve maatregelen, want na den hal snel te hebben opgebracht snort al dadelijk een schot in dc richting van 't Feijenoord-doel, waarvoor Klop al zijn talenten noodig heeft. Het spel blijft aantrekkelijk, al heeft Bul liet een enkele maal met De Boer te kwaad, die hun geschillen niet altijd op de meest vriendschappelijke wijze oplossen. Nog maals besluit Pijl een langdurige worste ling voor liet Enschedcsclie doel met een subliem schot, maar De Wit is op zijn qui vive en hoog over de opgedrongen midden linie der roodwitten zendt hij den bal 't verre veld in naar de wachtende zwartjes Weer zijn het Nagels en Frülich, die er bezit van nemen. Even gaal het, razend snel en mathematisch zuiver, vice-versa een knal Enschedé leidt! Frü lich heelt op onberispelijke wijze ge scoord (01). Wanneer een volgend oogenblik het Feijenoord-doel opnieuw in gevaar verkeert, vreezen wij voor eenzelf de inzinking der Rotterdamschc verdedi ging als in Enschedé, maar gelukkig blijkt dit niet het gval te zijn. Hot spel blijft goed verdeeld, maar toch is Ensche dé voor hel vijandelijke dool steeds ge vaarlijker. Ook dit heeft zijn oorzaak, want behalve dat haar combinatie zuiverder wordt uitgevoerd, spreekt ook uit hot aau- geven door de middenlinio meer overleg. Zoo is het spel der Oostelijken steeds vol prettige afwisseling, vol verrassing ook, doordat men nooit vooruit weet wat er gaat gebeuren, Hierbij vergeleken is het optreden der Rotterdammers weliswaar niet slecht, maar voor een goede verdedi ging als die van Enschedé toch lo door- ziclitig. Zes minuten voor de rust wordt een vrije schop Feijenoord noodlottig. Frölich plaatst den hal geheel naar den linkervleugel, waar Grobben het leer be machtigt; Nooteboom wordt in een rush gepasseerd als was hij lucht en Klop krijgt geen schijn van kans (02). Be tweede helft wordt geopend met een kop bal van Barendrcgt, waar de kalme De Wit geen moeite mee beeft en weldra iq de bal naar de Fevenoord-helft verhuisd. Daar zien we Nagels op verbluffend han dige wijze den bal langs den linkshalf goochelen en in no-timo staat hij voor bet doel, waar hij echter ten val komt, maar de bal rolt nog voorlangs het doel, waar De Boer gereed staat en zijn plicht doet (03). Eerst daarna komt Enschedé recht los. Het Rotterdamsche doel wordt gedurende een tiental minuten totaal be legerd en iedere seconde kan het ierde doelpunt verwacht worden, dat echter niet komt, al blijft het er al dien tijd om span nen en al komt eenmaal de doelpaal Feijenoord te hulp. Tot ieders verbazing verandert Enschedé dan eensklaps van tactiek. De Boer trekt in de middenlinie en de verdediging wordt versterkt. Het is duidelijk, dat Enschedé het offensief prijs geeft en zich zelf het defensief oplegt, blijkbaar om zich zoodoende.de overwin ning definitief te verzekeren. Wel doen de vier nu aan hun lot overgelaten aan vallers nog enkele pogigen om den voor sprong te vergroolen, waartoe Wevers eenmaal' van Nagels zelfs o-en „opgeleg de" kans krijgt, welke gemist wordt, maar het woord is nu overigens geheel aan Feijenoord, dat tegen een ware over macht slaat. De roodwitten vervallen daarbij nog in de fout het spel te gesloten te houden, doch als eindelijk uit een ver woede scrimmage Verbeek het net vindt (1—3) is liet ijs gebroken en zijn do Rot terdammers niet meer te houden. Zij spe len nu met heerlijke bezieling en het En- schededeschc doel,, hoe hardnekkig ook verdedigd, beleeft, groote gevaren. Was in deze periode de Feijenoprd-aanval, waarin Pijl extra werd bewaakt, niet zoo schot- loos geweest, of heter nog, had hij niet zoo doelloos, zoo lukraak geschoten, En schedé zou nog lang niet gewonnen heb ben. Toen vijf minuten voor het einde Pijl even werd los gelaten, betaalde En schedé daarvoor den lol in den vorm van een fraai doelpunt, waarmede Pij!, dank zij een- schot uit moeilijke positie, dat via don paal doel trof, den eindstand op 23 bracht. Onder geweldige spanning ver streken de laatste minuten. Vermeld zij nog dat hij Feijenoord Koonings was ver vangen. Overigens waren dezelfde elftal len in liet veld als twee weken geled n in Enschedé. In IJmuiden. Do Stormvogels oefenden dadelijk een hevige presise uit op hot Gro ninger doel en llainbonnet moest cenigo malen handelend optreden. En juist m deze periode nam Be Quick do leiding. Even buiten liet strafschopgebied kreeg de Haas een vrijen schop te nemen, waaruit hij scoorde (01), Er was toen nog geen vijf minuten gespeeld. Blinkhof had een slechten dag en beging menige fout. Hij talmde lo veel en dientengevolge ging. a tal van goede voorzetten verloren. Vijf mi nuten voor de rust wist Houtkam. gelijk le maken. De tweede helft begint met eenig IJmui- densc-h overwicht? Blinkhof lost van groo- len afstand een schot, dat Rambonnct vangt. Even hierna komt een bal van do lat terug, doch cr is geen Stormvogel op de juiste plaats om den bal in het Gro ninger net te deponeeren. Rambonnct schijnt nog veel last te hebben van zijn blessure, betgeen zijn werken niet verge makkelijkt. Dan onderneemt Be Quick c-enige goede aanvallen. Uit een daarvan schiet Reder van grooten afstand in dcni uitersten hoek, doch Thijssen kan er net bij. Wanneer Groen hierop het leder op brengt plaatst hij naar Hemrner. Dczo plaatst voor het IJmuider doel. xvaar do Haas klaar staat om Be Quick met een formidabel schot do leiding te hergeven (12). Bijna hoeft Reder hierop succes met een laag schot doch Thijssen redt. Do strijd gaat nu gelijk op. Wanneer Hout kamp geblesseerd raakt" en bet terrein ver laat, wordt de IJmuider aanval hierdoor beduidend verzwakt. Een jongere- v. cl. Velde neemt zijn plaats in. Be Ouick be gaat dan dc fout om teveel aandacht aan de verdediging tc schenken. Haar aanval len worden minder. Stormvogels valk dan heftig aan, doch zonder succes. Uil een voorzet van Oldenburg kogelt do invaller v. d. Volde hard tegen de paal. Tegen het einde verdedigt Be Quick met man en macht. Stormvogels valt fanatiek aan. Do stevige Groninger achterhoede houdt ech ter stand en wanneer Verstappen lijd fluit heeft Be Quick een maeilijk bevochte zege behaald. De promotiewedstrijden in Afdeeling I zijn nagenoeg heslist. Door een nieuwe 30 nederlaag werd Unitas geheel uitge schakeld, terwijl dc kansen van Hilversum

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6