Tweede BSad. DE VALSCHE TAND. INGEZONDEN MEDEDEELINQ UIT VOORRAADi 741# GEEN ANODE MISÈRE. PHILIPS Radio-Plaatspanningsapparaten, 125 ea 220 Volt f55.— N.V. I.E.M.C.O. v/hGEERAERTS-REUTER, Lelden Mare 70, Tel.1118 Donderdag 22 April 1926 jypyr-saaagggaa SBerfeiitem Het drama te Amsterdam. Snclders goarresteerd. Tn. het Kleverpark te Haarlem is giste re 1 aangehouden W. F. Snelders, de man, vei dacht van moord, in het volkslogement aan de Noordermarkt gepleegd. Hij werd door een burger herkend en aan de politie aangewezen, niettegenstaande hij zich dcor een zwarten doek voor het rechteroog moeilijker herkenbaar had gemaakt. Op het politiebureau te Haarlem ont kende hij aanvankelijk de gezochte Snel ders te zijn en gaf hij een anderen naam op, doch hij viel spoedig door de mand. Hij was zeer ontdaan en bekende do vrouw, met wie hij heeft samengewoond, van het leven te hebben beroofd. S. verklaarde in blinde drift to hebben gehandeld. - Met do vrouw had hij een maand of zes geleden kennis gemaakt in het logement van den Griek te 's-Gravcn- hagc, met wicn ze toen leefde. Zo is toon met hem meegegaan, maar spoedig bleok ze daar spijt van te hebben, omdat hij hot als venter maar zeer armoedig had. Meer malen zou ze dan ook hebben gezegd, dat de Griek haar wel zou willen terugnemen en ze het bij dezen veel beter had. Dit had al dikwijls de jalouzie van S. opge wekt. Het was den laatsten tijd vooral, altijd hoogloopende ruzie, doch hij kon onmogelijk afstand doen van de vrouw. Den noodlottigen dag heeft zij van den Griek een brief ontvangen, waarin deze meedeelde, haar te zullen komen halen. Deze brief is S. in handen gekomen. De vrouw deelde hem onomwonden mede, dat zc dien dag niet mee ging venten, omdat de Griek zou komen, waarop S. heeft ge zegd, dat hij dan ook niet ging. Ze bevon den zich toen op hun kamer in het loge ment. S. zegt dat er toen een hevige we derzij dsche scheldpartij is begonnen, cn toen do vrouw hem iets uit zijn vroeger leven verweet, verviel hij tot blinde ra zernij. Hij weet dat hij de doek* heeft gegrepen en de vrouw dien om den hals heeft ge draaid, en dat hij Kaar daarna zonder tec- ken van leven op het bed heeft gevonden. Er hadden daarvoor handtastelijkheden plaats gehad. Volgens S. had de vrouw hem een schoen naar het hoofd gegooid, wat klopt met de omstandigheid, dat het lijk den volgenden morgen slechts aan 66n voet geschoeid bleek te zijn. Wanneer hij haar handen en voeten heeft gebonden, voor of nadat hij haar met 'den doek had gewurgd, zei S. zich niet te kunnen herinneren. Hij weet alleen, dat Jiii toen hij het lichaam op het bed hoeft gelegd, de vrouw verlaten en afgesloten heeft en daarna anderhalf uur op straat rondgezworven. Toen is hij teruggegaan en eerst toen, toen hij het lijk met schuim op den open mond zag liggen, zou het tot hem zijn doorgedrongen, dat de vrouw door zijn honden' was gestorven. Hij heeft toen het logement verlaten, na opnieuw do kamer afgesloten en het logies voor beide voor den volgenden nacht betaald te hebben. Hierdoor had hij de zekerheid, dat eerst den volgenden' dag het feit ontdekt zou worden en kreeg hij een dag voorsprong. Hij is toen eerst naar Den Haag gegaan en vervolgens naar Haarlem, waar hij heeft gelogeerd in een logement van het* Leger des Heils, tot zijn arrestatie. Vermoedelijk zou hij gisteravond of he denochtend vroeg met het stoffelijk over- Bchot van Nellie Wijker geconfronteerd worden. Hieromtrent had de Justitie nog geen beslissing genomen en de kans be slaat dat men den verdachte dit afschuwe lijke moment zal besparen. De begrafenis van de vrouw zou lv "!cn- oclilcnd plaats hebben; het stoffelijk over schot zou om tien uur van het Wilhelmina- gasthuis vertrokken. De verdachte zal pas over eenige dagen FEUILLETON. 4) „Groote God!" riep mevrouw Morton ontzet. Jenny vervolgde: Na den eten voelde hij zich onwel. Hij dacht, dat de lucht hem zou op knappen en ging van tafel om wat in het park te wandelen. Helaas, hij kwam niet terug! Twee jonge boeren, die in den laten avond huiswaarts keerden, vonden hem dood. Een vreeselijke slag op het achterhoofd was hem t-oe- gebracht. Men droeg hem naar huis in mijn kamer! ..Vreeselijk!" steunde Lady Morton. „Maar.*., mijn hemel.... Kindwat sclicclt je?" Jenny was geheel ontdaan. Toch had ze nog tegenwoordigheid van goes! genoeg om te stamelen: „allerver schrikkelijkst!" De waarheid is, dat ze de oorzaak van hare ontsteltenis trachtte te verbergen. Met inspanning van alle krachten las ze verder: /.ooeven hoor ik. dat de jonge Lomas van den Hulslhof, dezelfde, die een paar jaren soldaat geweest is, is ge- vangen genomen onder verdenking van den moord bedreven te hebbenIk sterf van droefheid! Geheel ontdaan en verward bleef Jenny op die regels staren. Na eenige oogen- blrkken evenwel kwam ze tot de werke lijkheid terug, vouwde den brief dicht en deed hem wcor in het couvert. ter beschikking van de Justitie worden ge steld. Twee kinderen onder een auto. Dinsdagavond zijn in de Aert van Nes straat te Rotterdam tweo kinderen, de 3- jarige J. P. en haar 7-jarig broertje J. P. uit de Nadorststraat onder een door den 24-jarigen J. F; R. bestuurden auto ge raakt. Het meisje is met een schedel breuk en een wond boven het rechter oor ter verpleging in het ziekenhuis aan den Coolsingol opgenomen. Haar broertje, die een schaafwond aan den neus gekregen had, kou, na in het ziekenhuis verbon den te zijn, naar huis gaan. Verbrand. Zondag had het 2>r-jarig dochtertje van den daglooner H. v. Vlolenburg, te Garderen, het ongeluk achterover in een pot kokende rijst te vallen, waarbij de kleiue zulke brandwonden bekwam, dat zij aan de gevolgen is overleden. Branden. Te Eist bij Arnhem is afgebrand de hof- stedo van het R.-K. kerkbestuur, be woond dcor een doodgraver. Het gelukto den brandweer een tegenover het kerkhof gelegen boerenhchuizinge, welko reeds vuur had gevat, te behouden. Terwijl om standers kans zagen altaar en andere wij dingsartikelen uit het ook in brand staan de lijkenhuis te redden, verbrandde bij den doodgraver den geheelen niet verze kerden inboedel en kwamen daarbij ook een aantal varkens in do vlammen om. Te Haaksbergen is een blok van twee houten woningen, bewoond door de ge zinnon Nijenhuis en Terbokke, afgebrand. Het laatstgenoemde was verzekerd. Van den iuhoedel van N. kon nog een deel ge red worden. Haar huis in brand gestoken. Dinsdagmiddag omstreeks halfvier brak te Eindhoven brand uit in een der ge meente-woningen, staande aan de Spoor straat, bewoond door het echtpaar H. Door de buren kon het brandje reeds in den aanvang worden gebluscht. De vrouw van H. verklaarde, dat zij den brand op zettelijk had geslicht, omdat zij niet lan ger in die woning wilde wonen. Uit vrees voor brand waarschuwden de buren de recherche, die de vrouw aanhield. Ook bij haar verhoor voor de politie legde zij de zelfde verklaring af. Ter voorkoming van verdere brandstichting is zij aangehouden en ter beschikking van den Officier van Justitie te Den Bosch gesteld. Auto in brand. In het landbouwdorp Westdorpe, ten Oosten van de gemeente Sas van Gent, moest een auto, waarin eenige personen gezeten waren, stoppen vóór de kerk. Een defect aan den motor was oorzaak, dat liet voertuig niet verder kon De chauffeur wildo het herstellen, maar ter wijl hij hiermede bezig was sloeg plot seling een groote vlam uit den motor en bet vuur htd in een oogwenk de tarros- serio aangegrepen. 4. Lri zochten hun heil in do vlucht. Intussclien dreigde het vuur op de na- hij liggende huizen over te gaan, zoodat het geraden was, deze door middel der inmiddels toegeschoten brandweer te be veiligen. Van den auto bleefs niets anders over dan een hoop ijzer. Een razende stier neergeschoten. Te Deurne werd de prachtige en waar devolle stamboekstier „Wilson" plotseling razend, zóódanig, dat er voor do men- schen, die met het dier moesten omgaan, leveusgevaar ontstond. Er bleef niets an ders over dan het kostbare beest neer te schieten, waardoor de eigenares, de stie- renverecniging te Deurne, een zwaar fi nancieel verlies leed. Smokkelhandel in gedistilleerd. Van alleszins betrouwbare zijdo wordt aan Cegedisco uit het Noorden medege deeld, dat in do maand Februari uit Em- den 22,000 liter sprit ons land is binnen gesmokkeld en aangezien „sprit" gewoon lijk afgeleverd wordt op een alcoholsterk te van 95 pet., is in Februari aan de Ne- derlandsche scliatkist onthouden een be drag van ongeveer ƒ188.000. Hel blad concludeert hieruit, dat aldus waarschijnlijk per jaar, alleen door uit Emden binnengesmokkcldon alcohol, dd schatkist benadeeld wordt voor een slor dige anderhalf n illioen guldens. „Is dat alles?'' vroeg Lady Morton. Staat er niet meer in? „Ja, dat is alles." „En maakt zo geen melding van verdere bijzonderheden?" „Neen," antwoordde Jenny, „maar wat zullen ze nu met hem doen?" „Met hem doen?" vreog Lady Morton hoogst verwonderdWel, hij zal na tuurlijk begraven worden. Maar eerst zal de rechtbank wel een onderzoek in stellen. Dat gaat zoo maar niet." „Ja dat begrijp ik, maar dat bedoelde, ik eigenlijk niet. Ik bedoelde.... ik wou vragen, wat zullen ze met dien jongen man doen, dien zegevangen genomen hebben?" „Wel, ophangen! Wat anders?" „Waarom?" vroeg Jenny verontwaar digd. „Om een voorbeeld te stollen. Die ont slagen militairen zijn een pest voor de maatschappij en ik houd het voor zeker, dat deze een eerste schavuit is." „Dat is hij niet," sprak Jenny tegen. „Zoo! ook goedl Maar ik zeg, dat ze hem maar moeten ophangen en hoe eer der, hoe beter." „Verschrikkelijk!" steunde Jenny. „Je schijnt je het lot van dien moorde naar nog al aan te trekken!" „Moordenaar!? -Er is nog niets bewezen. Maar ik vind het onchristelijk zoo over iemand te spreken, van wien men niet weet. of hij schuldig is, ja dan neen!" „Welzoo! Ei, ei!" Jenny merkte nu, dat ze te veel ge zegd had. Ze wilde dit goedmaken en vervolgde: „Schuldig of niet, dat zal de rechtor wel uitmaken. Maar zou het nu Een hond levend hegraven. De politie te Vroomshoop heeft procoa- verbaal opgemaakt legen A. L. en K. O., die een hond de pooten samenbonden en hem daarop levend begroeven. Een vogelnestje In een jas. Te Delfgauw bij Delft, weïd in een der zakken van een oude jas, welke in een tuindersschuurtje hing, door den eigenaar van het kleedingstuk een kunstig be werkt nestje met eitjes van een winter koninkje gevonden. Do jas is op de oudo plaats gebleven en men wacht nu met be langstelling de uitkomst vau het broed- proces af. Guiten!. Berichten Tankboot in brand op de Maas. Veertig ton petroleum en honderd vaten benzine aan boord. Een korte, maar hevige petroloumbrand die, dank zij het kordate optreden van een schipper tot een enkelo motortankhoot be perkt bleef, heeft gistermiddag ongeveer drie uur op de rivier te Rotterdam ge woed. Aan de terreinen van de petroleum- opslagplaatsen van „Pakhuismeesteron", aan den Sluisjesdijk, was gemeerd de tankboot „Parafina III", geladen met 40 ton petroleum en een deklast dragende vart 100 volle vaten benzine. De schipper, de 80-jarige C. Heer, was afwezig. Alleen do knecht, de 31-jarigo T. van Lopik, bevond zich aanboord, toen plotseling in de machinekamer, die opzij gebouwd is, door onbekende oorzaak brand uitbrak. De dekknecht vluchtte den wal op. De vlammen sloegen van de machinekamer al gauw over op de benzinevaten aan dek, en vandaar nar het met petroleum govul de ruim. Een enorme vlammciimassa, vermengd met zwarten, vetten, dikken rook,, steeg omhoog en schroeide het liout van de kade. Er was groot gevaar, dat de brand zou overslaan naar het terrein, waar, op cenigen afstand, do groote petroleum tank van „Pakhuismeesteren" zich bevindt. Juist passeerde op de rivier de sleep boot „Hendrika Jacoba", kapitein do 52- jarige schipper A. Muller. Deze voer on verschrokken op het brandende vaartuig toe, en slaagde er, ondanks de verschroei ende hitte in, een tros aan te slaan. Hij sleepte daarna het vaartuig onmiddelijk naar het midden van de rivier, toen plot seling de tros vlam vatte en als 'n draad afknapte. De „Parafina III", die nog even fel brandde, en waaruit vlammen en rook wolken opstegen, die tot ver in de stad zichtbaar waren, dreef naar het midden van den sroom aft en sloeg daar togen het aldaar op stroom liggende Russische stoomschip „Radslav Warovski". Dit stoomschip, dat in Rusland tusschen het ijs bekneld heeft gezeten, en waarvan do wand geheel ontzet is, ligt in afwach ting voor reparatie. Do vlammen van de „Parafina" sloe gen tegen den wand van het Russische stoomschip aan en verschroeiden do pla ten van het reeds beschadigde schip. Verdere schade heeft de „Radsla War- sovski" niet bekomen. Intusschen waren er van allo kanten booten te hulp gekomen. Behalve de. „Hendrika Jacoba", kwamen daar de gemeentevaarluigen „Havendienst I" en „Havendienst II", benevens de „Johan na" en do „Jan", beide laatste booten van Van der Graaffs Bergings Maat schappij. Met vereende krachten slaagde men er in, weer een tros te bevestigen, on het brandende vaartuig van de „Radslav WnrsovSki" af te halen. Na een half uur water geven, was de brand toen gebluscht Do ruimen heeft men daarbij geheel on der water gezet. Alle benzinevaten, die aan dek waren, zijn gesprongen en geheel uitgebrand. Het plaatijzeren dek van het vaartuig is door de hitte geheel ontzet, terwijl de machine kamer geheel uitbrandde en de machine ernstig werd beschadigd. Met behulp van de „Hendrika Jacoba" word het vaartuig daarna naar de Waal haven gesleept, waar de nablussching ge sehiodde. De leiding van liet blusschings- ook niet mogelijk zijn, dat mijnheer Kersten zelfmoord gepleegd heeft?" „Neen, dat is niet mogelijk. Daar ken ik Ivarol Kersten te goed voor. Dat zou hij niet eens durven en daarenboven houdt hij veel te veel van een goed loven." Jenny achtte het geraden om nu verdor maar over de zaak te zwijgen. Om wat afleiding te hebben stond zo op cn ging werktuigelijk hier en daar in de kamer wat verschikken zonder dat dit noodig was. Haar gedachten waren ovenwol niet bij het werk. Die dwaalden nf naar Willy. Waar was hïf nu? In de gevangenis? Zij verlangde hem te zien en te spreken. Zij wilde hem vragen, of hij schuldig was, ja of neen. Toch stond het vast bij haar, dat hij de misdaad niet volvoerd kon heb ben! Maar.... hij bleef mensch. Kersten had hom reeds zoo vaak getergd. Mis schien was hij Kersten nllecn tegengeko men in het park! Als hij het toch eens ge daan had! Hij was zoo driftigI Maar neen zoover zou hij zich toch niet hebben la ten vervoeren! Hoe gaarne zou ze wat naders vernomen hebben! Maar hoe zou ze wat vernemen zonder hom te spreken? Waar zou hij zijn? Op het politicbureau te Dingley? Dat kon haast niet! Misschien had men hein naar de gevangenis gebracht en die was ver, ver weg in de hoofdstad der provincie. Lady Morton riep haar tot de werkelijk heid terug door te vragen: „Maar kind, zou je nu die andere brieven niet lezen? Waar zijn toch je gedachten?" Met heel veel inspanning voldeed Jenny aan dit verzoek en kwam daardoor tot kalmte. werk berustte bij den havenmeester Span genberg. Mede was aanwezig de chof der rivierpolitie, inspectour Van Bin&bergen. Algemeen wordt erkend, dat dank zij de spoedigo en doeltreffende hulp van schipper A. Muller van de „Hendrika Jacoba", dit ongeval geen ernstiger ge volgen heeft gehad. Het onderzoek naar de Praagsche ontploffingsramp. Misdaad in het spel. De commissie van onderzoek naar de ontploffingsramp in de Tischlergasse te Praag heeft aan den minister van Natio nale Verdediging haar rapport uitge bracht. Ofschoon het stilhouden voor de kazerne van den wagon, waarop do gra naten geladen waren, niet zooals is be weerd, met de ramp samonhangt, schijnt hot, dat toch misdaad in het spel is ge weest. Een heldin der zee. Drie matrozen door een meisje gered. Door haar buitengewoon moedig en vast beraden optreden heeft een Engelsch meis- jo, miss Foy Quiller-Oonch in de haven Fowey (Oornewall) drie matrozen hot leven gered. Deze matrozen, wier schip in Fo wey pottebakkersaarde had geladen, wa ren een uitstapje gaan maken in een zeil bootje. Toen zij buiten de haven kwamen bleek de zee ruw, en do gevaarlijke stroo- mingon, waarmee de matrozen niet bekend waren, dreven hun bootjo naar de rotsen, do meest-gevroesde van de gehoelo streek. Allo pogingen om naar de haven terug to keeren mislukten. Met onweerstaanbare kracht werd hot bootje voortgejaagd naar do klippon, waar het zeker te pletter zou slaan. Miss Queller-Couch zag hot gevaar, waarin de matrozen verkeordon. Zij be dacht zich geen oogenblik, sprong in een motorboot, vloog de haven uit. Zij is een ervaren zee-vrouw en kent de kust op haar duimpje. Zij slaagde erin, voorlangs de bedreigde boot te komen en den man nen een touw toe te werpen. Maar toen begon het zwaarste werk. De zeilboot, die voortdurend dreigde te kap sijzen, moest in veilige haven worden ge- Bleept. Het werd een gevecht togen de zware zee en do snelle stroomingen. Maar onverschrokken begon hot klooko meisje de langdurige worstolipg en eindelijk slaagde zij erin de haven de bereiken. Een opgewonden menigte sloeg aan den wal do redding der drie matrozen gade en juichte de dappere redster geestdriftig toe. De storm in Japan. Do storm heoft talrijke ongelukkon ver oorzaakt. In midden-Japan zijn tweo fa» brioken on 60Ó huizen verwoest. Er zijn oen 20-tal slachtoffers. Do schade te Tokio on Yokohama is aanzienlijk. Een 60-fal visschor-schepen worden vermist. Aan de gevolgen overleden. Te Oostburg is gisteren in het St. An- loniusgesticht overleden do 60-jarige W. Verschoor© uit Sluis, dio aldaar Zater dag van het dak van een huis, waarop hij werkzaam was, is gevallen, waarhij hij een schedelbreuk bekwam. Door den electrischcn stroom gedood. In hot Duitscho grensplaalsjo Wylor had Dinsdag de ruim 80-jarige Van Baal uit Beek bij Nijmegen hij het werkon aan do clectrische installatie het ongeluk mot don stroom in aanraking te koinen. Na een hevig lijden is hij Dinsdagavond be zweken Een zeldzaam huwelijkstecst. Te Bruggcnhout in België zal het echt paar Vcrcst in Mei aanstaande den zevon- tigsten. verjaardag van zijn huwelijk vie ren. Frans Vercst is nu 03 jaar oud en zijn vrouw 03. Zij brachten negen kinderen groot, die nu allen getrouwd zijn. De oud- Mevrouw Mortons nieinvsgieriglu-id was nog niet voldaan. „Ik zou graag willen. Jenny, dat jo eens naar mevrouw Kersten ging om nadere in lichtingen to vragen en dan kon je meteen wel eens op den Hulsthof aanloopcn." „Maar mevrouw, daar ben ik nog nooit geweestI" riep Jenny onthutst. „Je kent dus de familie Lomas niet?" „N...eon, ik ben er nog nooit aan huis geweest." „Dat hindert niet", meende do oude da mo, „je zoudt kunnen zeggen, dat jo toe vallig voorbij kwam en even zoudt willen uitrusten. De rest komt vanzelf wel." Jenny voldeed gaarne aan dat verzoek. Ving kleedde ze zich en begaf zich op weg. Het eerst ging ze naar het hoerenhuis. Hier werd ze door mevrouw Kersten, do stiefmoeder van den vermoorde, ontvan gen. Het was een vtouw van zoowat veer tig jaar, slanlc van gestalte en met donker uitziende oogen. Ze had iets over zich, dat wantrouwen opwekte. Misschien waren het haar groote, witte tanden, die daartoe aan leiding gaven, misschion ook wel haar groote, zwarte droomoogen, die altijd zoo onbestemd rondblikten, alsof zc eens ge tuigen van een verschrikkelijke misdaad waren geweest. Mevrouw Kersten wist Jenny niets nieuws mede te deelcn. Alleen had zo ver nemen, dat het verhoor rlcn volgenden dag zou plaats hebben en wel te Dingley, waar men Lomas had heengebracht. „Ik wandel een eindje met u mee, juffrouw Jenny", zei ze, toen deze opstond. „Ik vind het zoo naar hier alleen in huis te bliivcn, nu daar in die kamer mijn zoon ligt." Ze gaf Jenny een arm en voordo haar UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 28 April. Hilversum, 10B0 M. 12.— en 7.30. Politieker. 07.Vooravondooncert door hot H, D. O.-orkest, o. 1. Fr. Lupgana. 7—7.80. Lezing door den heer F. A, Boterweg, over: Ia de Volkonbond oen „Fata Morgana". 7.45 en 10.Peraber. 8.10. Aansluiting aan do Stads gehoorzaal te Lelden, alwaar ui t- gevoord wordt: „La Croisade doa Enfant a", in 4 doelen naar het gedicht van Marcel Schwob. Muziek van Pierné. Mia Peltenburg, sopraan. Joy Mac. Arden, sopraan, L. v. Tulder, tenor, Ravellibas, bariton. Toonkunstkoor on Ro sldentie-orkdst, o. 1. v. A. H. Tierio. D a v o n t r y, 1600 M. 10.20. Het radiokwartet en solisten (alt, tenor on cello). 11.5012.20. Orgelbespeling in St. Ma ry Lo Bow. 12.201.20. Muziek van hotel Metropo- le. I.50. Speeches, gobouden aan bet diner van do Shakespeare Club. 3.20. Voorlezing van St. George for merrie England. 3.35. Concert. M. Deacon, sopraan. Z. Moore, liedjes aan de piano. 4.35. Kinderuurtjo: 5.20. Orkestmuziek 6.05. i/ozing: St. George's Hospital ap peal. 6.10. Uittreksel uit do radiobladcn. 6.20, Tijdsein Big Ben, wgerber.,nieuws Causerie: Seen on the sereen 6.45. Pi.inosonate's van McndeLssohn. 7.Lezing: The R. A. F. Apprentic scheme. 7.20. Concert. St. George fur Mario Englandu „Schakospare and St. Georgo" Orkest, koor en solisten. Do- London Ra dio-Players in: „King John", 5c acte, 7o scone. 8.35. Lozing: England down the ages. Daarna weer koor en orkest. 9.20. Tijdsein, weorber., nieuws. Lezing Zeebruggc (23 April 1918). 9.50. „Mrs. Pepys", ballade-opera van G. Bax. 1011.20. Dansmuziek. R a d i o-P a r i s. 1750 M II.50. Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 1.05. Nieuws. 4.05. Orkestconcort. 7.35. Engelsche le.s. 8.05. Concert, gewijd aan oen J'Y,in.sriiO provincie, Königswuster ha us on, 1 300 M. 8.05. „Loonee und Lena", klucht in 3 aclen van Biichner. Daarna nieuws. 9.5011.20. Dansmuziek. Brussel 262 M. 7.20. Orkestconcort. 7.50. Sportcauserie. 8.05. Gramafoonmuziek. 8.30. Harmonikamuziok. M n s l o r, 410 M. 12.35—1.50. Vroolijk concert. 3.103.35. „Der Heiland Dichtung". 3.355.05. Orkestconcert. 5.05. Voordracht in Frankfurter Dialect 5.35. Lezing: Das Brot. 6.206.50. Lezing. 7.20. Engelsche les. 8.05. Concert door het Stedelijk strijk kwartet 9.05. Marsehmuziek. ste onder hen, Felix Vcrcst, in vador van twee cn twintig kinderen. Dio tweo en twintig kinderen, kleinkinderen van het feestvierende paar, zijn nu ook allen ge trouwd. En allen zijn flink en gezond. naar het park, waar zo nauwkeurig do plaats van <le misdaad aanwees. Toen keer de ze naar huis terug, tot groot genoegen van Jenny, die er housch niet op gestold was nog langer over Kersten lo hooren spreken. Toen ze do kalkgroevc passeer!.- zo or twee mannen uit te voorschijn '-non. De een was gekleed als politieagent i do ander droeg een vreemdsoort igon -1c, dien zo meendo meer gezien te hebben. Juist, nu wist zo hel. Het was not zno'n stok, als dien Willy gisterenavond bij zich had. Zo dacht er verder niet meer over na, wat dat moest beteckencn. Zo was te vor- langend Willy's tante en vader te ontmoe ten. Eigenlijk wist ze niet goed, wat zo hun zou zeggen en besloot dit maar aan hot toeval over lo laten. Met een benauwd hart klopte zo aan. Daar kwam iemand aanslof fen. Het was de dienstmaagd aan wie Jen ny nu vroeg, of zo juffrouw Lomas even zou kunnen spreken. Zo werd in de pronk kamer gelaten, waar het erg duf rook. Na eenigo minuten verscheen Miss Lomas. Jenny had Willy's tante meermalen in do kerk gezien, maar 1111 Bchrok zo bij het zien van dat blcoke, bedroefdo gelaal. „Ik hoop, dat u het. me niet kwalijk zult nemen, Miss Lornas, dat ik op zoo'n onge legen tijd kom. U kent mo natuurlijk niet." „O, jawel", antwoordde Miss Lomas, „u is immers do jonge dame, die gezelschaps juffrouw bij Lady Morton is? Ik heb uw naam wel eens gehoord, maar ben dien nu weer vergeten." „Wrcn; Jonny Wren." „Ja, juist." Zo keek Jenny vragend aan. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3