ep duitschland nederland 4-2. INGEZONDEN «PEELING f Auto over den kop een helling af. f Een huisje onder den wagen verpletterd. Uit Uucrzig a.d. Moezel wordt gemeld: Bi.i een scherpe bocht van een landweg nabij Huerzig verloor Zaterdag do chauf feur van een Franschen militairen vracht auto, waarin tweeëntwintig man gezeten waren, do macht over het stuur. De auto reed tegen den stutmuur langs den weg, verbrijzelde dien en stortte een helling af! Na drie of vier maal over den kop te zijn geslagen, kwam de wagen tcrc-H op hel dak van een aan den voet der helling ge legen huisje, dat geheel werd verbrijzeld. Eenige soldaten sprongen onder den val uit den auto en kwamen er met lichte ver wondingen af. Twee man werden onmid dellijk gedood, do anderen werden zwaar gewond. In den loop van den nacht overleed nog een dorde soldaat; tweo der slachtoffers verkoeren eveneens in levensgevaar. In de woestijn teruggevonden. F Do Spaanscho vlieger behouden. Zooals gemeld is do Spaanscho vlieger Estcvez gevonden, op C5 K.M afstand van zijn vliegtuig, in de woestijn bij Amman. Hij leeft nog en verkeert zelfs in vrij goe den gezondheidstoestand. Ook zijn mecba- rtcien werd teruggevonden op veertig K.M. afstand van hem. Het is een raadsel, hoe beiden het leven hebben kunnen rekken Verboden vischvanqs! in de IJslandsche wateren. Uit Reykjavik (IJsland) wordt gemeld: De stoomtrawler St. Georg uit Cuxhaven, die op 13 April jl. door het inspectievaar tuig Fylla werd opgebracht wegens verbo den vischvangst in de IJslandsche wateren, werd tot een boete van twaalfduizend kro nen veroordeeld. De vangst en het visch- tuig werden in beslaggenomen. Spoorwegongeluk in Rusland. Do posttrein van Rostof naar Kief is ontspoord. Tweo wagons werden verbrij zeld. Twee personen werden gedood en ach! zwaar gewond. Vreeselijke ramp te Moskou. Uit Moskou wordt gemeld: Bij den bouw van een gebouw van twaalf verdiepingen beeft zich een verschrikkelijke catastrophe .voorgedaan Het geheele gebouw stortto in en begroef een groot aantal werklieden on- l der zich Van degenen, die op de bovenste verdiepingen aan het werk waren, is er niet een gered. Do juiste oorzaak is niet bekend, doch hel slaat vast, dat de ramp het gevolg is van nalatigheid, daar men het nemen van de noodigc veiligheidsmaat regelen heeft verzuimd. Stocmmolen afgebrand. De aan de haven van Elmshorn gelegen etooramolen van Koelln, een der grootste stoomraolefis van Noord-Duitschland is gisteren volkomen afgebrand. miunu,?™ VU i WUK. HUg TJIUl is opgelost, verbreidde zich met grooie Êilelneid. Boschbranden in Frankrijk. Een B. T. A.-telegram uit Macon (Sa^no et Loire) meldt: Een brand heeft 40 H.A. van het boscb van Lassele vernield. Het vuur is nog niet geheel gebluscbt. uetierianissch Oost-lndië WEER EEN KLEWANG-AANVAL. Negen dooden bij den vijand. Onzerzijds drie zwaar gewond en van wie oen levensgevaarlijk. Aneta seint uit Koeta Radja: Een kle wang-aanval to Oedjong-Poelo in bet landschap Kloeëts, op do marechaussée- brigado van luitenant Batten is afgesla gen De vijand bad negen dooden. Onzer zijds werd licht gewond luitenant Batten voornoemd. Voorts hadden wij drie zwaar- en tweo licblgcwouden. terwijl er een on beduidende blessuren bekwam. De toe stand van een der zwaargewonden is le vensgevaarlijk. (Luitenant Batten, die, gelijk in boven staand telegram gemeld wordt, tot do licht gewonden behoort, is de infan'erie-luito- naut A. E. Batten, die 14 Aug. 1922 bij bet Ned.-Ind. leger benoemd werd. Hij is 26 jaar oud. De zaak-Verheyen geregeld. Aneta seint uit Soerabaja: De ruzie der tooneelspelers is bijgelegd. Anton Ver- heyen fs van Batavia te Soerabaja terug- gekeerd met do bedoeling, te protesteeren j tegen zijn faillissement. Hij willigde de I cischen van Larocbo in en betaalde do ar- i tisten uit, waardoor bet faillissement werd opgeheven. Hubert Larocbo zet met een deel van den troep bot touvneo voort. KERKNIEUWS Uit de Missie. In het St.-Josepb-Missiclmis te Roo sendaal van do Congregatie van ,,Mill Hill" is gearrivewd de weleerw Father 'Jac. Willemen, die een jaar ver'of bij zijn familie te Reijon kou.l doorbrengen om daarna, van bicrr.it, via Rome de terug reis naar zijn M'ssie in Oeganda weer lo ondernemen. i WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN U Het duurste boek ter wereld. (I Do Gutenberg-bijbel, die kort geleden yoor 100.000 dollar in New-York verkocht [Werd, Is thans aangeboden aan de Yals- Universiteit. Men zegt, dat de schenkster, inrs. Harkness. er 120.000 dollar voor be taalde, wat de hoogsto "q is die ooit yoor oen boek word besteed. 'SE-ct. Beter dan Goed; DE BESTE UIT föE OMGEVING LISSE. Meer vakbelangstellingl Vanwege de Bloemistarbeidersvcrceniging „St. Isido- rus" werd Zaterdagnamiddag een tentoon stelling van bloemen, hvacinthcn, tulpen en narcissen gebonden. Bij den aanvang te half drie uur viel noch de inzending noch de belangstelling ons biister mee. Mogelijk hadden wij onze verwachting wat hoog ge steld. Bij die verwachting dachten wii slechts terug aan hetgeen deze tentoonstelling een jaar of twaalf of veertien geleden was. Toen werden Zaterdagsavonds de inzen dingen ingewacht, en deze waren van dien aard dat een prachtig geheel kon worden samengesteld. De commissie met eenige helpers hadden zoo'n Zaterdagavond van 7 uur tot half 10 druk werk met plaatsen en rangschikken. Hicbii dient ongemerkt dat men inzake de onstellinc heel wat be ter was ingericht als nu. En de belang stelling des Zondagsnamiddags na de Ves pers was toen gewoon „enorm". Bebalve een groot aantal leden waren er toen vele patroons die een kijkje kwamen nemen, misschien niet zoozeer om de bloemen dan wel om de practisclic lessen welke van de soorten over hun goede of slcchto hoeda nigheden werden gegeven. Deze lessen wa ren interessant en leerzaam. Is liet dns geen gewone zaak dat. nu wii den vriien Zaterdagnamiddag hebben en het aantal soorten sindsdien zeer is toece- nomen, wij een grootc inzending en een dito belangstelling badden verwaehtf Zatcrdaennniiddng hebban wii er een paar uren vertoefd en in dien ti;d Wam er dan toch nog een mooie collectie bloe men binnen. Voor de hvaeinthen was bet zeker wat laat, want slechts een drietal soorten waren aanwezig. Vr.n de dubbele en enkele luloen waren meerdere variëtei ten ongesteld docli de verscheidenheid kon veel meer soorten kunnen ziin. Ook hadden senhloemen viel ons ook niet mee; niet wat de hoeveelheid betreft doch cr hadden veel meer soorten kimno zün. Ook hadden wii een cenigszins officiecle opening ver wacht, al had het maar met enkele woor den geweest. Wat ten slotte liet bezoek betreft, dit had Zaterdag veel gronter kunnen ziin. Voorts ziin wij in onze, vorigo Week in een artikeltic iiitgesni'oken^ de of minder gocdo hoedanierheden der on derscheidene soort-en door een of meer commissieleden, daar dit thans niet is ge schied. Hierdoor onlenat voor een niet ge ring dool liet pvaetisehe nut. van zoo'n ten- toon steil ine- van bloemen! Men deelde ons mede, dat voor de vol gende week Zaterdag de bloemen reeds Vriidagavond in hel. Bondso-ebonw mopten bezorgd ziin. Het bestuur verwacht dan ook reeds, behalve een groote inzending narcissen, vooral zoo moeeliik nieuwe va riëteiten en vroege, tulpen, een mime toe voer van Dnrwintulren waarin do verschei denheid ook zeer groot. is. Or> een grnofo belangstelling Zaterdagnamiddag wordt gerekend, ook van de zijde der patroons! Moge het bestuur in die verwachting niet worden teleurgesteld SASSENHEIM. Prot. Bond. Door de afd. Snssenlieim van den Protestantenbond is besloten een eigen gebouw te stichten, hetwelk zal wor den gebouwd in de Julianalaan. WASSENAAR. R. K. Bond van P. T. T. personeel De onlangs alhier ofuroriclite afdeeling van den R. K. Bond van P. T. T.-personeel ,.St. Aloysinehield Vrh'dag jl. een vergadering in het Palronaatsgebonw. Onder de aanwezigen was de WelEerw. Pater Haanraets uit Dep Haag, geeslcliik adviseur van do afd. Den Haag, waarbii de leden van do nieuwe afdeeling alhier waren aangesloten. De bijeenkomst werd met den Christelijken groet en een harte lijk welkomstwoord geopend door den heer Rabau. Tot Geestelijk Adviseur der afdee ling werd benoemd do WelEerw. heer Ka pelaan van der Burg. Do voorloopigo secretaris, de heer Sloots, stelde zich als zoodanig om studieredenen niet herkiesbaar In zijn plaats werd geko zen de heer Gordijn. Het definitieve bestuur i3 thans samengesteld uit de hoeren Rabau voorzitter, G. J Gordijn, Secretaris, A. G. J Moercl penningmeester, J de Zwart en J. F. Kniinenhurg, commissarissen. De oud-Adviseur, pater Haanraets, maak te daarna van de gelegenheid gebruik, om een hartelijk afscheidswoord lot de leden te richten. Z.Eerw. spoorde de leden aan hun Patroonheilige trouw to volgen, meer In het bijzonder in gehoorzaamheid aan het wettig gezag. Vervolgens voerde Kapelaan Van der Burg het woord. Z.Eerw. hoopte prettig met de afdeeling te mogen samenwerken en twijfelde er geen ooeenblik aan, dat de P T. T. menschen in het organisatieleven een goed voorbeeld zouden geven. Nadat do Voorzitter heide Eerwaarde spTckers had dank gezo.d, werd de verga dering gesloten. SPORT EN WEDSTRIJDEN EEN EERVOLLE NEDERLAAG DER ORANJEMANNEN. Slechte organisatie in Diisseldorf. Inleiding. Onder verschillende ongunstige omstan digheden moesten de Oranjemannen gis teren den Oden wedstrijd tegen de Duit- schers aanbinden. Daar was vooreerst het gamis van drie gocdo spelers, wat niet kan naten het zelfvertrouwen der Hollandsche ploeg ie verminderen. Voorts had Denis en zijn mannen een traditie te handhaven, daar het Holland sche elftal nog niet in Duitschland ge slagen was. De onzekrheid, of zulks met dit gebroken elftal kon geschieden, droeg er eveneens toe bij, om do speelkracht te verminderen. Tenslotte was daar de on gelukkige, zeer gebrekkige organisatie in het Stadion, een organisatie die men van de Duitschers niet zou verwachten. Zoo gebeurde het, dat de spelers niet op tijd toegang lot het terrein konden verkrijgen en het publiek bovendien do ijzeren toe gangshekken tot het terrein eenvoudig indrukte. De politie was te zwak vertegen woordigd, om voldoende daartegen te kunnen opwerken. Al die omstandigheden droegen er toe bij om het spel der Hollanders te benadee- len. Niettemin hebben zij zich, hoewel fei len niet uitbleven en menige zwakke plek zich nu hier dan daar vertoonde, kranig gewerd. Tot ongeveer een kwartier voor het einde hebbpn zij een sterkeren tegen stander welen te bedwingen en hadden de Oranjemannen zich toen met hetzelfde élan in den strijd geworpen, dat den Duitschers aangreep, wellicht hadden zij geen nederlaag behoeven te boeken. Intusschen kwam ongeveer 10 min. voor bet einde het keerpunt in den wed strijd, toen Harder onverwacht den Duit schers voor de derde maal de leiding wist te geven. Onvermoeid doorzetten beloonde tenslotte de Duitschers met een overwin ning, die verdiend was. Do wedstrijd. Er zijn veel meer plaatsen verkocht dan er in het Stadion beschikbaar zijn. De menschen stroomen binnen en hier en daar ontstaan vechtpartijen bij het be machtigen der plaatsen. Om 2.50 uur komt de bereden politie op het veld. De spelers kunnen echter nog niet het speelveld bereiken. Er heerscht eenontzettende drukte en ver warring. Eindelijk wordt een ingang vrij ge maakt en komen de spelers op het veld. De bereden politie houdt het publiek in bedwang, dat reeds verschillende hekken heeft doorgebroken. Het terrein biedt een machtig beeld. Het stadion is in Romeinschon stijl gebouwd. Als om 3.10 uur bet Duitsche en Iïol- landsche elftal bet veld betreden, stijgt een gejaibel op. Vliegmachines cirkelen boven het stadion en werpen bloemen en den bal, waarmede gespeeld zal worden, naar beneden. Beide elftallen worden door tientallen fotografen gekiekt. Onophoudelijk moet de politie het publiek in bedwang houden Om 4 min. voor half vier kunnen de elf tallen zich eindelijk opstellen Door het opdringen van het publiek breken nu hier dan daar de hekken door. Tenslotte roept de scheidsrechter de beide aanvoer der voor den toss, die door de Hollan ders wordt gewonnen en de elftallen stel len zich als volgt op: Duitschland. Ertl Müller Kuttercr Lang Kohier Nagelschmitz Gedlieh Harder Pöltinger Schroder Höfmann Scheidsrechter O L. Andersen (Kopen Ragen) Sigmoud Ruiseli Tap Kucblin Gielens Krom Hassing Sandberg Van Kol Denis Quax Nederland. Terwijl de wedstrijd een aanvang neemt moet de politie de menschen nog van het veld jagen. Harder trapt af, doch de Duitschers raken den bal kwijt en de Nederlanders doen direct oen aanval, wclko door Kutte- rer onderbroken wordt, die '.et leder weg werkt, Direct daarop een aanval dor Duit schers. Van Kol kan slechts ten beste van een hoekschop redden. Deze hoekschop wordt slecht genomen en levert niets op. Enkele minuten daarna gaat Tap stiel naar voren. Hij lost .een scherp schot, dat door Ertl vallende wordt gehouden. Het spel is zeer snol en het publiek is buiten gewoon rumoerig. Het is onophoudelijk een geschreeuw en de politie moot voort durend actief optreden. Als de rechtervleugel der Duitschers een suellen aanval onderneemt en Schro der razend snel naar voren gaat, moet Quax door uitloopen redden. Direct daar op volgt een aauval van den linkervleu gel der Duitschers, maar Denis is op zijn post en sluit dezen aanval. Hierop volgt onmiddellijk een snelle aanval der IIoil. Gielens schiet van de lijn hard op het Duitsche doel. Het leder wordt door Ertl schitterend gehouden. Do Holl. blijven in den aanval. Sigmond geeft een voorzet. Kiichlin vangt deze op en lost een schot, maar Kutlerer weet den bal fraai weg te werken. Het spel blijft in de buurt van de achterlinio der Duit schers, doch deze achterhoede weet de aanvallen der Hollanders te onderbreken Dan volgt een snelle aanval der Duit schers. Hofmann geeft een hoogen voor zet voor het Hollandsch doel. De bal gaat over het hoofd van Quax en komt gevaar lijk voor het Holl. doel terecht, v. Kol loopt snel toe, werkt den bal weg en redt hiermede een zeer gevaarlijke situatie. Pöltinger en Harder geven dan snel sa menspel te zien en scheppen dikwijls ge vaarlijke situaties voor het Holl. doel. Dan volgt een nieuwe aanvaj van het ge vaarlijke drietal Hofmann, Pöltinger en Harder, welke door Krom schitterend wordt onderbroken. De menigte toeschouwers om liet veld is nog steeds in beweging. Zes nieuwe ruiters betreden bet veld, teneinde de orde te handhaven. Er volgt een snelle aanval van Ruysch en KüchlinKüchlin lost een laag schot, dat door Ertl op fraaie wijze wordt ge houden. Even daarna een aanval der Hol landers. Sigmond krijgt den bal en pas seert do Duitsche achterhoede, doch mist een schitterende kans om te doelpunten, door een te harden voorzet te geven. De Holl. blijven eenigen tijd in den aanval. Ruysch lost nog een schot, hetwelk over den Duitschen doelverdediger heengaat, maar de achterspeler Kutterer weet nog op tijd te redden. Wanneer een der Hol landers Ertl aanvalt, ontlokt dit het pu bliek een luid geschreeuw. Bij een snellen aanval van Schroder geeft deze een prachtigen voorzet, doch Quax weet iu fraaien stijl te redden. Dan volgt een snelle aanval van Harder en Pöttinger. Harder geeft een schitterenden voorzet aan Pöttinger, die met een on houdbaar schot aan de Duitschers de leiding geeft. (10). Na den aftrap blijven de Duitschers sterker. Harder rent op liet Holl. doel aan waarbij Quax door snel in te loopen weet te redden Dan volgt een snelle aanval van Küchlin en Gielens. Een schot van Küchlin kan de doelverdediger slechfs met een hoekschop redden. Deze, geno men door Gielens, levert niets'op. Tijdons den wedstrijd rijden de bere den politie-agenten laners bet veld, hetgeen een merkwaardig gezicht geeft. Het spel blijft daarna eenigen tijd op het midden veld. Om kwart vóór 4 volgt een zeer snelle aanval van Schroder. Deze lost een keihard 6chot in vliegende vaart. De bal ketst tegen de lat in het veld terug. Even daarna ontstaat een worsteling voor liet Holl doel, waarbij een vrije schop op het Holl. doel moet worden genomen. Deze levert echter niets op: doordat de bal naast het net wordt geschoten. De Holl. komen^dan^Jn den^aanval. Ruysch en lost een schot, dat echter wordt gestopt Om 11 min. vóór 4 volgt weer een aan val der Hollanders. Ruysch krijgt den bal en weet met een prachtig schot een doelpunt te maken, nadat hij Müller heeft gepasseerd (11). (Volgons de Maandag ochtendbladen heeft Tap dit doelpunt ge maakt). Afwisselend trekken de Hollanders en Duitschers ten aanval. Op fraaie wijze weet Quax een hoekschop te forcoeren, welke voor do Duitschers niets oplevert. De Duitschers geven o.en aantrekkelijk samenspel te zien, zoodat de Hollanders alle zeilen moeten bijzetten om de voor hoede der Duitschers in bedwang te hou den. Er volgen eenige aanvallen van den rechtervleugel der Duitschers, die steeds gevaarlijk is. De aanvallen der Holl., die lang niet zoo talrijk zijn, zijn minder ge vaarlijk. Hot kost de achterhoede der Duitschers weinig moeite deze aanvallen te onderbreken De Duitschers blijven nu in de meerderheid en aanval op aanval volgt. 1 mjnuut voor 4 oen schitterende voor zet van Schroder. Pöttinger weet het le der op te vangen en lost een hard schot op het Holl. doel. Quax weet echter fraai te redden. Direct daarop weer een snelle Duitsche aanval. De heele voorhoede snelt samenspelend naar voren. De Holl. -ach terhoede wordt gepasseerd, maar Quax, die op het juiste moment uitloöpt, redt schitterend Bij een Holl. aanval zet Gielens van de lijn te hard voor. De bal komt in handen van Ertl, die het zwaar to verantwoorden krijgt, doch zich woet los to werken van de hom bestormende Hollanders. De scheidsrechter geeft Tap oen waarschu wing, omdat hij zich te enthousiast op den doelverdediger werpt. Het spel gaat dan snel op en neer en wij zien de Duit sche aanvallen breken. Bij een praclit- aanval van Harder, Pöttinger en Hof mann werpt Denis zich in den strijd en weet den bal te ontfutselen aan do drie aanstormende Duitschors. Even later lost Pöltinger een hard schot. Als een duivel treedt Quax op en redt op schitterende wijze. De Duitsche voorhoede-spelers los sen in deze periode oen groot aanial scho ten op het Holl. doel, doch Quax is in prachtige conditie. De Duitsche voorhoe de geeft prachtig spel to zien. De bal gaat soms van vleugel tot vleugel en iedere aanval eindigt meercndeels met een ge vaarlijk schot, waarhij echter Quax steeds reddend optreedt. De Holl. voorhoede krijgt bijna geen gelegenheid, een aanval te ondernemen. Om 4.10 uur volgt weer een snelle aanval van Pöttinger cn Hof mann, maar het is opnieuw Denis, die op keurige wijze de aanvallen van dit twee tal weet te onderbreken. Nadat Quax nog een schitterend schot van Pöttinger heeft gehouden, fluit de scheidsrechter,- die het spel goed leidde, rusten. Onmiddellijk zetten de ruiters zich in beweging om de menigte in bedwang te houden. Tijdens de rust bleef liet publiek "be trekkelijk kalm. De politie behoefde niet meer op te treden, doordat thans alle toe schouwers, die buiten de bekken de rel letjes hadden veroorzaakt, op het terrein waren gelaten. Om 5 min. voor half 5 komen de elf tallen weer in het veld. De bereden poli tie rent langs het terrein om do menschen' te verhinderen het veld te betreden. Het spel wordt thans hervat. De Duit schers spelen thans met do zon in het ge zicht. De Duitsche rechtervleugel gaat er ineens snel vandoor, maar v. Kol weet te redden. Direct daarop een Holl. aanval. Ruysch maakt den bal vrij en geeft een scherp laag schot, -dat precies langs het doel gaat. De Holl. blijven in den aanval en spelen goed samen, waardoor Sig mond gelegenheid krijgt een Jiard schot te lossen, dat eveneens naast gaat. Do Duit schers vertoonen nu een prachtig samen spel. 5 miu. over half vijf krijgen do Duitschers een vrijen schop te nomen. Schroder krijgt den hal, Pöttinger lost een hard schot, dat over hot net gaat. Dan komen Godlich en Schroder in den aanval, waarbij Denis schitterend oen moeielijke situatie redt. Bii een nieuwen aanval van Schroder en Gedlieh raakt Quax in het gedrang. Er ontstaat een hoekschop, welke door Schroder genomen wordt. De bal zweeft vóór hot noll. doel, wordt gekopt door Nagelschmitz, die den bal verder kopt naar Pöttinger, die even eens koppend den bal in liet Holl. doel doet verdwijnen (21). Om 13 min. over half vijf volet weer een snelle aanval van Harder, Gedlieh en Schroder. Gedlieh loopt in en bemachtigt den bal. Hij schiet op het doelf maar De- nis beeft zich in het leeg doel geplaatst en weet den bal in het veld terug te trap pen. Om kwart voor vijf gaan T ip en Ruysch naar voren, maar Müller grijpt op tijd in. Dadelijk daarna trekken dezelfden opnieuw ten aanval. Ertl moet inloonon en grijpt de bal voor de voeten van Tap nog bij tijds weg. Het spel iraat thans snel op en neer. Om 16 min. over halfviif een I f-urige aanval van Sigmond en Ruysch. Ruysch lost van verren afstand een gewo'di" hard schot, dat door den opspringen 'en Ertl nog juist over de lat kan worden ge stompt. De hoekschop wordt door f': h ns slecht genomen. De Hollanders on '~rne- men weer enkele aanvallen. Tap en Kiich lin gaan samen naar voren, doch Ertl weet hun het leder te ontfutselen. Hot spel blijft zeer levendig en beide partijen ondernemen snelle aanvallen De Holl. vleugel Ruysch en Sigmond is zeer op dreef, maar Müller weet dreigend gevaar te voorkomen. In deze periode lost Tap een hard schot, dal naast gaat. De- nis, die dar naar voren is ge"ann, geeft den bal over aan Küchlin, die geheel on gedekt gelaten wordt en gelegenheid krijgt een schot te lossen. Hij toont zich een goede 'schutter en maakt woor erlijk ren en speelt goed samen. Gielens krijgt 6 min. voor vijf gelegenheid een goed schot te lossen, doch doordat hij den bal naar het hiidden zendt, kan de Duitsche achterhoede zich lmrstellon De partijen wegen thans togen elkaar op. Bij oen Duitschen aanval, dirc-t daar op, meenen velen dat opnieuw con doel punt door de Duitschers is gemaakt, maar Nagelschmitz stond builen sne!. Drie min. voor 5 gaan Gielens en Küch lin naar voren. De bal komt teen de han den van een der Duitsche achtersmders, doch Dog buiten hot strafschopgebied. De vriie schop levert niets op. De aanvallen van heide pa ven mooie momenten te zien. Om 5 uur loss enlïarder en Put linger achter elkaar 2 keiharde schoten v!ak voor het doel, welke door Quax schitterend ge houden worden. In razend snel tempo gaat het spel van doel tot dool Fen hard schot van Pöttinger wordt door den toe snellenden Denis weggekopt. Een snelle aanval van Tan en Huysch volgt, maar Ertl, die toesnelt, griint het leder en redt fraai. De aanvallen der Hollanders worden door die der Duitschers even snel gevolgd Hét spelpeil staat bij beide elftallen zeer hoog en er wordt hard gewerkt. Er volgt weer een aanval der Duitschers, waarbij de geheele voorhoede zich in bowogin" zet en als één man optrekt. Quax redt echter weer schitterend Ook Denis is in uitste kenden vorm en een buitengewoon ge vaarlijk moment voor het Holl. doel wordt door zijn tegenwoordigheid van geest; doordat hij zich op den bal laat vallen, ongedaan gemaakt. Er zijn thans nog 1ü minuten te spelen, doch van oen verslap ping van het spel is niets te bemerken. Toch komt dan het keerpunt in don wed strijd Bij een geweldigen aanval van Pöttinger en Harder geeft Pöttinger dca hal door aan Harder, die zich geen oogen- blik bedenkt en met oen onhoudbaar schot in het Holl. doel schiet (32). Direct daarna een Holl. aanval, maar Ertl is op zijn post. 8 min. over 5 een snelle aanval van Gielens. Daaruit ontstaat een hoekschop, welke door Gielens genomen, opnieuw 'n hoekschop veroorzaakt. Siginond neemt deze, doch plaatst zoor slecht*, znodat do hal weggewerkt wordt. De Holl. strijden wanhopig. De achterspelers der Duit schers zijn in deze laatste minuten als oen muur. Om 10 min. over 5 krijgt Harder het leder toegespeeld en weet niet oen kei hard schot deu voorsprong te vcrgrootflM (42). Dan is de strijd beslecht. Dc Duitschers blijven sterker en lossen schot op schot. Een keihard schot van Schrödcr wordt schitterend door Quax over de geheele voorhoede weggestompt nadat nog enkele aanvallen van beide zij de zijn ondernomen, fluit de scheids rechter het einde. De duizenden toeschouwers trachten zo® spoedig mogelijk liet terrein te verlaten, teneinde de gereedstaande auto's, bussen

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4