Je lafafc Courant" Tweede Blad. DE VALSCHE TAND. Maandag 19 April 1926 BINNENLAND I Over de nieuwe samenwerking in de coalitie. De Antirevolutionaire woordvoerder in do fierste Kamer, Prof. Anema, die in een schitterende Redevoering den polilieken toe stand behandelde, bleek ten opzichte van een nieuwe samenwerking der rechtsche partijen niet al ie pessimistisch gestemd. Sprekende over wat de laatste maanden g.'beurde, zeide hij: Ik zie de zaak zóó: Na een lange periode van bewindvoering eenerzijds en door het ontbreken van een levensvatbare en levens gevaarlijke oppositie anderzijds heeft men binnen den kring van het Christelijk bond genootschap ietwat de onderscheiding tus- -rheo hoofdzaken en bijzaken uit het oog verloren. Daardoor is de spanning van het verant woordelijkheidsbesef verslapt. Daardoor ziet men ook niet meer met helderheid het alles overwegend belang van een krachlig Christelijk regeerbeleid. Daardoor zijn de - rootehandelsmotieven overwoekerd door dc kleine grieven en prikkels, die nu een maal onvermijdelijk verbonden zijn aan dagelijksche samenwerking, met name in zoo stekelige atmosfeer als de politiek. Het besef van roeping is verzwakt en de bezie ling voor het groote doel is gedoofd. I Daarom gaan wij nu rustig in Tetraite; wij moeten tot ons zelf inkeeren; wij moe ten de geschiedenis van de politiek van de laatste halve eeuw eens opfrisschen; wij jr.oefen zien, welke rijke vrucht ons is over geleverd door den strijd van een vorig go- slacht. Indien dit gebeurt, is er m i. geen zweem van twijfel mogelijk of spontaan zal het plichtsbesef ons nopen tot een nieuwe sa menwerking, want wat men er ook van mog hopen of denken, er is geen sprake van, dat het Christelijk bondgenootschap dood is. Immers er zijn naast deze schaduwzijden toch nog zeer groote lichtpunten. ïk noem als zoodanig in de eerste plaats dat meer dan ooit door deze crisis uitdrukkelijk is gebleken, hoe de Roomsch-roode combina tie, die de coalitie zou moeten vervangen, in afzienbaren tijd geen levensvatbaarheid hoeft en ik begrijp dan ook den zielekrcet van den heer Stenhuis op het sociaal-de mocratisch congres, toen hij verklaarde van dit politiek vooruitzicht niets te hopen of te verwachten. Voorts lette men eens op de redevoerin- w "«toNsm-Wm- yootigheid noodig om daar tusschen de re gels en soms zelfs in de woorden nu reeds te beluisteren een zekeren toon van heim wee naar herstel van de verbroken samen werking. Na dan gewezen te hebben op de con cessie door de Roomsch-Katholieken ge daan inzake het gezantschap te Bern en hun niet stemmen tegen hoofdstuk III en op de onvermoeide pogingen van Dr* de Visser om te trachten een modus vivendi te vinden dat de Christelijke partij weer aan het bewind zou helpen, vervolgde spreker: Dit alles nu zijn even zoovele onmis kenbare leekenen, dat wij hier staan voor een tijdelijke inzinking, niet minder, maar ook niet meer dan dat. Spoedig genoeg zal de gang van zaken in het publieke leven ons weer inscherpen de behoefte aan een krachtig Christelijk bewind, maar ik voeg er bij: men trachte niet die samenwerking to forceeren, men wachte kalm af den na tuurlijken gang van zaken. haat thans elke groep de hand steken in eigen boezem tijdens dit onverhoopt intermezzo en straks gereed zijn om, zoo dra de nood-nijpt, te toonen, dat de rust ons goed gedaan heeft en dat wij weder in staat zijn de Christelijke beginselen op de landspolitiek toe te passen, maar allereerst in eigen kring". FEUILLETON. i) HOOFDSTUK L In „De Druif". „Lomas, hé, Lomas!" De jonge man, wien deze uitroep gold en die juist bezig was de aanwezige gasten in do gelagkamer van „de Druif" te vermaken loot een prettig verhaal over de ervarin gen uit zijn „diensttijd", keerde het hoofd naar den kant, vanwaar die woorden kwa men en zag den waard in de deuropening •taan. Deze riep nog eens: „Lomas, hoor eens l" „Wat is er, Parson?" ..Kersten is daareven het erf komen op rijden. Over ^en paar minuten kan hij hier *czen. Als ik jou was, zou ik maken, dat ik weg kwam." ..Waarom?" aarom?" herhaalde de andere gasten, die er alles behalve op gesteld waren, dat h illy Lomas weg zou gaan. „Je weet toch wel, Willy", zei de waard, •.'lat jc 't niet al te best met den jongen Kersten kunt vinden en dat hij jou ook niet ®ag lijden en als jullie nou allebei hier oii elkaar komt, kon het wel eens op klap- Pc loeien uitdraaien." zal geen ruzie met hem zoeken", zei dc nge man kort, „maar als ie probeert toe te belecdigen welnu, dan zal ik hem •e woorcl staan, dat beloof ik je." ■Je wilt dus niet! Toe, doe 't om den ■even vrede!" Prof. Anema is dus van meening, dat wc hier met een tijdelijke inzinking te doen hebben. Moge de toekomst leeren dat hij goed gezien heeft. Uit de kleeding-industrie. De secretaris van de Samenwerkende Bonden in dc kledingindustrie te Amster dam schrijft: In dc twee laatste maanden is door het bestuur der werkgeversorganisatie („Be langengemeenschap") in het maat-con- fectiebedrijf en de besturen der vakbon den in de kledingindustrie, verschillende keeren geconfereerd over het afsluiten van oen nieuwe collectieve arbeidsovereen komst. Van de zijde der vakbonden waren hoofdzakelijk bij de werkgevers voorstel len ingediend, ter verkrijging van een betero toepassing der stukloontarioven. Voor het maatwerk, verzochten de werk nemersbonden een indeeling der stukloon series gebaseerd op de verkoopprijzen en voor de confectie de volledige toepassing van een tarief, dat opnieuw in 1925 was afgesloten, maar waarvan de werkgevers, door verschillende uitleggingen aan de Overeenkomst te geven, afweken. Ten aanzien van het maatwerk, willen do maat-confectiezaken, wel eene indee ling der stukloonseries invoeren, doch zij wenscben deze onderling getroffen rege ling niet aan de vakbonden der kleerma kers mede te deelen. Daardoor kunnen de vakbonden niet be- oordeelen, of de, door de werkgevers ge troffen regeling, eene betere toepassing dor tarieven voor de kleermakers ten gevolge zal hebben. Evenmin kunnen zij daardoor weten, of door de regeling der wergeversorganisa- tie, niet een verlaging der stukloonen in sommige zaken zal plaats vinden. Een positieve toezegging, dat dit niet zou geschieden, wilde de voorzitter der werkgeversorganisatie niet aan de hoofd besturen der kleermakersvakbonden doen. Hoewel ten aanzien van de confectie- tarieven naar de meening der vakbonden, het bestuur der werkgeversorganisatie een toezegging had gedaan, dat bet confectie- tarief weer volledig zou worden toegepast bleek tijdens de laatst gehouden bespre king, dat de werkgevers slechts een klein gedeelte werk onder het tarief willen la ten vallen. De partijen konden zoodoende niet tot overeenstemming komen over een nieuwe overeenkomst. Do samenwerkende vakbonden in de kleed ingindustrie hebben Maandag 19 April a.s. des avonds te 8 uur in bet ge- l>ouw „Diligentia" Waterloonlein, de kleer makers werkzaam voor de maat-confectie zaken opgeroepen voor een vergadering. In deze vergadering zullen do hoofdbe sturen verslag uitbrengen van de onder handelingen en met de kleermakers bespre ken, wat verder moet geschieden. Gemengde BerichSen De Overstroomingsramp. De geldinzameling. Bij do algemeene commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland is thans in het geheel 4.080.984 ontvan gen. De laatste vluchteling. Do laatste vluchtelingen uit het land van Maas en Waal zijn deze week te Dreumel en Alfen teruggekeerd. Sommigen moesten nog onderdak vinden in de openbare school Het herstel der huizen vordert intusschen goed. De kleine beschadigingen zijn al goed deels hersteld. Alleen in Wamel zijn 815 aanvragen ingekomen voor herstel van wo ningen. Arbeider doodgereden. Zaterdagmiddag heeft een ernstig onge luk plaats gehad op de spoorbaan bij bet station Muiderpoort te Amsterdam. Arbei ders waren daar bezig tusschen de spoor baan grint te verwerken, toen een trein na derde. De seinen stonden op veilig. De 30- jarige arbeider v. d. K., die nog gewaar schuwd werd door een zijner kameraden, kon niet meer wegspringen en werd gegre pen door den trein. Do man werd vermor zeld. Bloedvergiftiging. Te Deventer is bet 18-jarig meisje M. J. „Neen, neen, Willy 1 Je blijft!" riepen de aanwezigen. „Vertel verder!" „Ik ben niet van plan weg te gaan", zei Lomas kalm. „Ik zal mijn vertelling' afma ken en lekker mijn potje bier uitdrinken." De waard vorwijderde zich hoofdschud- denddend en deed de deur van de gelag kamer toe. Een later kon men in dc tapperij, voor do gelagkamer, een luide stem hooren roe pen: „Geef me een cognac, Parson. Maar in de gelagkamer, als je blieft!" Bij het hooren van die stem hield Lo mas onwillekeurig even op. Ook de ande ren luisterden. „Daar is ie, Willy I Laat je niet overbluffen door hem!" zeiden ze. Kersten rukte de deur open, maar bleef een oogenblik staan, toen hij zag, dat de kamer bezet was. Toen mat bij met een snellen blik alle aanwezigen, die, met uit zondering van Lomas, tot het gewone volk behoorden. Vol ergernis wendde hjj zich tot Parson, die juist met het bestelde bin nenkwam. „Heb je geen andere kamer in je huis? Heeft dat gemeene volk hier bij jou toe gang?" Deze woorden, alsmede de_toon, waarop zc gesproken werden, Waren zoo uitda gend, dat. slechts een man, als de goed moedige herbergier, ze zonder toornig te worden, kon aanbooren. Maar Lomas kon dat niet. „Gemeen volk!" riep hij, Kersten met vlammende blikken aankijkend, „wien noem je zoo? Wien? Zeg op, gauwl" Kersten ging een pas achterwaarts om den man, die dit tot hem zei, beter te kun nen opnemen. overleden aan bloedvergiftiging, ontslaan 1 tengevolge van een ontstoken kies. Te Huizon is do 15-jarige D. H. aan bloedvergiftiging vrij plotseling overleden. De knaap had een puistje aan den pols stukgekrabd. Goed afgeloopen. J. van B., die per rijwiel te Vinkeveen oen onbewaakten overweg overstak nabij het station, juist toen oen trein aankwam, werd door de locomotief gegrepen, waar door zijn rijwiel geheel in elkaar werd ge reden. Hij zelf kwam er wonder boven won der goed af. Het drama te Rotterdam. Het nadere onderzoek, dat door de Rot- terdamsche politie is ingesteld in verband met het gebeurde in een pension op den ^lantageweg, heeft geen verandering ge bracht in de zienswijze omtrent het verloop van deze tragischo gebeurtenis. De buren en medebewoners van het pand hebben vóór het schot niets gehoord, dat kon dui den op een woordenwisseling of iets derge lijks. Zooals de zaken nu staan, zal dan ook mej. B. na den wettelijken termijn, wan neer er niets naders tegen haar is ingeko men, weder op vrije voeten gesteld worden. Het gerucht, als zou tegen haar een vervol ging worden ingesteld wegens dood door schuld, is eenvoudig nonsens. Ter plaatse is Vrijdagavond door dr. H. Evers Wzn. het lijk geschouwd. Zijn sectie heeft uitgewezen, dat het schot van zeer dichtbij moet zijn gelost en de revolver bijna vlak tegen den slaap gedrukt is geweest. Dit is een bewijs voor de verklaringen van mej. B. Immers bij een worsteling of een onverwachten aanval zou het verre van waarschijnlijk zijn geweest, dat van zóó dichtbij gescholen was. En in de kamer was alles op orde, zoodat voor een worsteling geen bewijzen te vinden waren. Gelijk nader gebleken is, wordt de vrouw van den Roemeen in Maasoord verpleegd. Het meisje B. is verloofd met iemand, die in Amerika verblijft. Ongewenschte ontmoeting. Uit Weesp meldt men aan do „Tel Toen twee ambtenaren van het Observa tiebuis voor jongens te Amsterdam, van een fietstocht 's avonds laat huiswaarts keerende, op het Weesper Zandpad moes ten wachten voor de opengedraaide brug over het Merwedekanaal, zagen zij tot hun niet geringe verwondering, dat aan de te genovergestelde zijde voor het gesloten brughek een drietal jongens stond te wach ten, dat de kleeding van genoemde inrich ting droeg, doch niet van hoofddeksels was voorzien. Op hetzelfde oogenblik bemerkten de jon gens echter ook, welke, in hun oogen, zeer ongewenschte ontmoeting hun de volgende minuten stond te wachten, waarom zij dan ook in allerijl het hazenpad kozen. De beide ambtenaren van het Observatiehuis konden niet anders doen, dan zoo spoedig mogelijk weer terug te trappen naar Weesp, en zich aldaar met de politie in verbinding Van het station uit werd met Amsterdam" getelefoneerd en zoodoende kwam men te weten, dat inderdaad dien dag drie jon gens uit het Observatiehuis waren ontsnapt. Blijkbaar hadden zij gebruik weten te ma ken van de omstandigheid, dat do chef af wezig was. In gezelschap van de Weesper politie werd nu een nachtelijke speurtocht onder nomen, met het resultaat, dat twee der vluchtelingen aangetroffen werden op den berm van den dijk langs het Merwedeka naal. Den derde slaagde men er niet in, te vinden. Opnieuw werd toen de tocht naar Weesp aanvaard, waar men gezamenlijk per goe derentrein over een andere vervoermid del beschikte men in het nachtelijk uur niet de terugreis naar Amsterdam maakte. Naar den derden jongen wordt door de politie van Weesp een onderzoek ingesteld Een gevaarlijk sujet. Toen Vrijdagnamiddag een 5-tal meisjes, van wie de oudste ongeveer 17 jaar, op de slikken aan de Schelde te Bergen op Zoom bezig was met het zoeken van kreukelen, werden zij aangesproken door een man, die voorgaf van de politie te zijn. Wijl de meis jes niet in het bezit bleken te zijn van een „vergunning" werd het oudste meisje „aan gehouden" voor een proces-verbaal. Hij „O! Ben jij het!" siste hij nijdig. „Hoe kom jij hier en dan in die kleeding?" „Ik kan me kleeden, zooals ik wil", ant woordde Lomas. „Een soldaat met verlof moet zijn uni form dragen." „Ik heb geen verlof." „Gedeserteerd dusl" „Neen," antwoordde Lomas koeltjes, „mijn diensttijd is om." „Laat me je paspoort zien!" En Kersten strekte zijn hand al uit om het in ont vangst te nemen. „Loop naar don duivel!" riep de jonge man nijdig. „Ik bon hier overheidspersoon, let daar op", vervolgde Kersten met ccn valsch lachje, „laat me nu je papieren zien, of an ders laat ik je inrekenen." Inwendig kokend van woede, haalde Lo mas het paspoort uit zijn zak en overhan digde bot aan Kersten. Deze keek het in en legde het dan op de tafel. „En nu denk je zeker, dat een mooi pas poort jou het recht geeft hier zoo'n herrie te schoppen. „Tk heb meer recht, dan dat ik officier was geweest en wegens valsch spelen ont slag uit den dienst had moeten nemen", riep Lomas, terwijl hij de papieren opnam en ze dichtvouwde. Een oogenblik keek Kersten zijn tegen stander woedend aan. Dan nam hij zijn glas en sme'et Lomas den inhoud in het gelaat. Bliksemsnel sprong deze op hem toe en wilde hem een vuistslag toebren gen, toen zijn arm vastgegrepen werd, zoo dat hij zijn voornemen niet ten uitvoer kon brengen. „Waar heb jij je mee te bemoeien^" nam het verschrikto kind mee naar een keet, waar zooals hij beweerde zijn boeken lagen en het procesverbaal zou wor den opgemaakt. Het gebouwtje was echter gesloten en dies sommeerde hij het meisje daar te blijven wachten. De man greep daarop het kind aan waarom het om hulp riep en de vier andere kinderen, mede om hulp roepende toeschoten om haar bij te staan. De „agent'' vond het toen geraden zelf de vlucht te nemen. Aangifte werd nu gedaan en de politie mocht het gelukken cp de gegeven aanwijzingen hel gevaarlijke sujet te arresteeren, oen oude bekende der politie, uil Halstoren, die al meer voor dergelijke misdrijven was aangehouden. ..Ms}»" De Maasbrug te Maastricht. Het persbureau Vaz Dias meldde Zater dagavond het volgende bericht: „Een groot gedeelte van den dorden pij ler van de Maasbrug te Maastricht is in gestort. Het ziet or gevaarlijk uit. De bur gemeester en een ingenieur waren reeds ter plaatse." In verband met dit bericht, vernam de „Msb." van haar Limburgschen redacteur, dat dit geheel uit de lucht is gegrepen. Al leen van een stroombreker ia de hoeksteen weggespoeld, terwijl eenige steenen van de onderlaag zijn verzakt, hetgeen reeds dagen geleden bekend was. Van eenig gevaar voor de brug is dan ook niet in het minste sprake. Een rookende gemeenteraad. Men schrijft uit Enschedé aan het „Vad.": In den Raad der gemeente Lonneker is een punt aan do orde gekomen, dat niet direct de gemeentebelangen raakt, maar waarover toch breedvoerig van gedachten werd gewisseld en waarhij vrijwel geen enkel lid zweeg. Hot schijnt nl., dat er verschillende Lon- T.eker Raadsleden zijn, die zeer gehecht zijn aan sigaar of pijp en deze gehechtheid ook in de raadsvergadering niet verlooche nen. In do besloten zittingen schijnt er dusdanig te worden gedampt, dat do voor zitter de verst afzittende leden slechts in nevelachigen vorm kan waarnemen, daar de pcheelc zaal dan in Took is gehuld. Eeni ge Raadsleden hebben daarom een voorstel ingediend om hieraan bij verordening een einde te maken. Bij de discussie over dit punt merkte de Leer Deunk op. dat er soms zoodanig ge rookt wordt, dat het wa ter hem uit do oogen loopt, terwijl de lieer Heersink meen de, dat dit te wijten was 'aan de inferieure kwaliteit der tabak, welke de edelacbtbaren ir rook doen vervliegen. De lieer Seliolten betoogde, dat het voor stel was ingediend wegens den buitenspori-' gen rooklusl van verschillende Raadsleden en omdat men er niet voel voor voelde, in een raadsvergadering tol verduurzaamd vleesch te worden verwerkt" Na uitvoerige discussie werd bet belang wekkende voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 8 stemmen. Het ontsteken van tabak zal dus voortaan "eonrlnofd zijn! BuËtenl. Berichten Socialistenleider bekeerd. Uit Madrid wordt bericht, dat de vroe gere secretaris-generaal der thans bijna geheel verdwenen Spaansche socialistischo partij in Linares, onder leiding van den Pator Jesuiët Garcia geestelijke oefeningen gemaakt heeft en zich heeft bekeerd. Hij heeft de Kerk voor do ergernis, die bij tot nu toe gegeven heeft, om vergiffenis gevraagd, beeft zijn burgerlijk huwelijk ker kelijk laten inzegenen en zijn drie reeds groote kinderen laten doopen. Frauduleuze invoer van auto's. Het Duitsche r::'- voor vole millioenen benado ld. Naar de Duitsche bladen meidon, zijn do Duitsche douane-autoriteiten te Kchl op het spoor gekomen van oen serie ontdui kingen van do invoerbelasting op groote schaal door oen Saksisch" autofabriok. Deze beeft een kleinen toerwagen van een seriefabriek in het buitenland in groote hoeveelheden ingevoerd De door het rijk geledon schade wordt op verscheidene mil lioenen geschat. Vier douanebeambten zijn gearresteerd. schreeuwde de jonge man. „Laat me los, of ik...!" „Kalm wat, vrind". En nu zag Lomas, dat zijn arm. vastgehouden werd dooi iemand als heer gekleed cn met oen ma- nocle in 't oog. ,,'t Is inderdaad jammer", sprak dc heer kalm, „als je zoo'n goed gemeenden op stopper moet tegenhouden. Maar hij zou jo toch slecht bekomen zijn." „Wil je rao loslaten!" „Zeker. Maar je zult toch moeien toege ven", zei do lieer, terwijl hij Willy bij do andere gasten terugbracht, „je zult toch moeten toegeven, dat hij" hij wees op Kersten „hot niet waard is je zoo druk te maken." „Maar wie beu jij dan eigenlijk?" vroeg Kersten. „Tk," antwoordde do vreemdeling kabn, „ik ben iemand van heel geen beteekeni3 en ben hier gekomen alleen met het doel eens con prettig dagje te hebben. Maar, mijnheer Kersten", voegde hij er bij, als of hij plotseling een^ingeving kreeg, „als me soms iets te zeggen mocht hebben" hij haalde een visitekaartje uit zijn por tefeuille „hier is mijn naam. Ik ben van plan nog een dag of wat hier in dit huis te Iogcercn." Kersten las den naam, wierp ccn eigen- aardigen blik op den vreemdeling en stak het kaartje in zijn vestzak. „En nu mijnheer Kersten", ging de vreemde hoer verder, „u houdt toch zeker niet van ruzie ik geef u den goeden raad ga naar huis." „Houd je goeden raad maar voor u, mijn heer!" „Tk zeg u nogeens, mijnheer Kersten, als UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 20 April. Hilversum, 1050 M. 12.'en 7.30 Politieberichten. 6.30 —7.30 Engolschc les door don heer Fred. Fry 8.en 10.-- Persberichten. 8.10 R. K. Radio-omroep. Concert met medew. v. het Utrechtsch Sonore Orkest, o 1. v. den heer N. v. Oostrum. den lieer Frits Bolsius, bas, concertzanger. Z.Ecrw. heer v. Dorp, pastoor te Rhoon ais spre ker. la Hu sa ren Allacke. op. 23. Oschoit; I). Babette, Nicholls, „Sonore". 2. Recita tief on aria (Schöpfung T hier aria), Haydn, Baszong. 3. Ouverture v. d .ope ra „Der Kalif von Bagdad", Bofeldieu. .Sonore". 4a. Allerseelen, Strauss; b. Ich wago mcinp Minne, Baszang. 5a. Yes, Sir, that's my baby, Donaldson, b. Marc hela, Schertzingor. „Sonore". G. Lezing door Z.Eerw. hoer P. v. Dorp. 7a. Araby, Ni cholls. b. I see you in my dreams, Jones. „Sonore". 8a. Ik hoore tuiten de hoornen, Mortolmans. b. Jung Dietrich, Henschel. Baszang. 9a. Dorfkinder (Der Zigeunor- prinia's) Kalman. „Sonore". 10. be cor, Flegier Baszang. 11. Svastika Marsch, Oostrum Daventry, 160U M. 10.20—12.20 Het radiokwartet en so listen (sopraan, bariton, viool). 12.201.50 Tijdsein, lunch muziek en speeches van het diner van het Australi sche cricket team. 3.35 Orkestconcert. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Lezing: Are critics taken too se riously. 5.1)0 Omroep voor Europa. 6.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 0.45 Pianocomposities van Mendelssohn. 7.Lezing: The influenoe of the press. 7.20 „From my window", causerie. 7.25 „The poacher", comedie van J. O. Francis. L. Griffiths, contra-alt. versterkt orkest en de Welsh-singers. 8.25 Concert. Orkest. J. Farrington, has en Mme. Clara van Yzer, viool. 9.05 Bandinuzick. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.30 Lezing; Music and the ordinary listener. 9.50—11.20 Dansmuziek. Radio-Paris 1 750 M 11.50 Concert Lucien Paris (piano, viool cello). 1.05 Nieuwsberichten. 4.05 Solistcnconcert. 7.35 Engelsche les. 8.05 Concert. Königswusterhauscn, 1300 M. 0.50 „De Toqverfluit", opera in 2 uclcn van Mozart. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel 2G2 M 4.20 Orkestconcert. 7.50 I.czin gLit fera!uro Beige. 8.05 Concert. 9.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Vroolijk orkestcono-rt. 3.50 Gedichten en muziek van Cüsar FJaischlens. 5.20 en 6.Lezingen. 0.20—7.— Italiaan-die les. 7.20 Spaansche les. 8.06 „Manfred", dram. gedicht v. Lord Byron. De Zomertijd. Wij maken onze luisteraars er op attent, dat vandaag in Engeland en België do zomertijd ingegaan is, zoodat de program ma's van Daventry en Brussel een uur vroeger beginnen dun unders. In boven staande programma's is daarmede reke ning gehouden, doch in onze Zaterdag gepubliceerde programma's voor van avond nog niet. Men gelieve hier op lo lettten. Cycloon in Voor-lndië. Veertig huizon verwoest. Uit Culculta wordt gemeld, dat Madari- poer voor den tweeden keer van bet jaar door oen cycloon werd geteisterd. Veertig buizen zijn verwoest. u niet gaat, dan zal ik mij in do trguriga noodzakelijkheid gebracht zien u buiten do deur to zetten." Strak keek hij door zijn monocle Kers ten aan. Deze draalde nog wat, wondde zich dan langzaam om, spuwde op den vloer cn ging de dour uit. Allo aanwezi gen lachten Jicm hoonend uit. „En nu jo neemt liet me tocli niet kwalijk, wel?" zei de vreemdeling, terwijl hij zijn hand op Willy's arm legde, „jo neemt hel me toch niet kwalijk, dat ik tusschenbeide kwam. Ik kon het niet goed aanzien. Jo zou hem lum geslagen heb ben. Dank crcis, dan zou jo jc hier onmo gelijk gemaakt hebben." „Ik denk toch hier niet te blivcn." „Om Kersten niet?" „Voor een deel wel, voor ccn ander deel niet. Hij en zijn familielcdon haten ine al, ik weet niet hoe lang. Zijn vader dreef mij hier weg cn dwong mo soldaat to worden cn nu begint de zoon liet spcllctjo van voren af aan. Ik kan hier niet blijven. Als vader sterft, verkoop ik het hccle go- doe en kom hier nooit meer terug." „Jo boerderij, bedoel je?" „Ja", zei do jonge man. „En toch zo hel mc spijten, want het goed is al hon derden jaren in dc familie." „Dat zou net naar den zin van Kersten zijn; die zul 't wel graag willen hebben." „Dat kan best maar hij zal het toch niet krijgen." „Nu", meende dc vreemdeling, „cc.i flinke, jonge man, zooals jij, heeft vooruit zichten genoeg. Jc zult zien, dat jc 't nog ver in de wereld zal brengen." (Wordt rvolgd.)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3