EISCHT GOEDE KWALITEIT DUS, EISCHT mr EiE ombewhg Een onwillig paard. Toon de kornet Van S„ wonende Prins Maurifslaan, te 's-Gravcnliago, Zondagmid dag op een gehuurd paard reed, wierp de viervoeter zijn berijder op den Schevening- Echeweg bij de Promenade op den grond, j. ionge man bleef bewusteloos liggen. Hij moe.-l door den G. G. D. naar den Centra* len Post vervoerd worden Een juist pas- 6eerend huzaar, L., die het ongeval gezien had, wilde zieh met het wegbrengen van bot paard belasten. Hij besteeg het.... en werd op zijn beurt er afgeworpen bij do Pad huisstraat. Mof een gebroken been werd dr huzaar naar het militair hospitaal over gebracht. Het paard werd door een agent van politie aan den teujyl naar de manege teruggeleid, hetgeen verder zonder ongc- vallen geschiedde. ESuaftewli. Berichten Afschuwelijke rr.cfmnnrd in Tsjecho- Slowakijc. Vijf men sc hen om 4000 kronen vermoord. Uit Praag wordt gemeld: Een dezer nachten heeft te Rockendorf, nabij de Eger (Tsjecho-Slowakijel een afschuwelijke roof moord plaats gehad. Een landbouwer had dezer dagen een os verkocht voor 4000 Tsjechische kronen. Het geld bewaarde hij bii zich in huis en hiervan heeft waar schijnlijk iemand kennis gekregem Tus- ficlien twaalf en drie uur overviel deze de slapende familieloden en vermoordde met een bijl het 12-jarieen zoontje, Isidore, het dochtertje, Anna, alsmede een 25-jarig dienstmeisie. Do landbouwer zelf. zijn vrouw en het 7-jarig zoontje Jozef werden gewond, waar van vader en zoon levensgevaarlijk, terwijl men hoopt de vrouw in hel leven te. be houden. Een 13-jarig zoontje, Kasper, had zich onder het bed verscholen en was getuige van den massamoord. Hij zag hoe het on- menseh do kasten en laden doorzocht, om - bet geld te vinden. Toen do moordenaar hot huis had verlaten alarmeerde het knaapje liet dorp. Do achtervolging leidde echter niet tot een resultaat, men vond slechts op een 1000 meter afstand do be bloede bijl, waarmede do misdaden waren genloegd. In het dorp en omgeving heersehte pronte opwinding, honderden menschen verzamelden zich voor het huis, waar do gruweldaad heeft plaats gehad. Naar later wordt gemeld, zijn ook de ge wonde vader en zoon overleden, zoodat het aantal slachtoffers vijf bedraagt. Hongerkunslenaarswec. Do een drinkt kippensoep en eon ander breekt uit. De hongerkunstenaar Harry Nelson, die gedurendo 33 dagen in hot Krystall-Pa- last to Berlijn, zou vasten, is als een be drieger ontmaskerd. Do doctoren, die hem geregeld onderzochten, stelden vast, dat hij r.a ongeveer 20 dagen voedsel tot zich had gnomon Een, MM»® onV ving. Tegen Nelson, gijn manager, en een bewaker van den nachtveilicheidsdienst, die omgekocht was om het voedsel te bezor gen. is proces-verbaal opgemaakt. De Berlijnscho hongerkunstenaar Wahl- mnnn, die het record hongeren, dat met 44 dagen op naam van Jolly staat wilde slaan, verlangde gisterenmiddag plotseling bevrijd te worden. Op bet bericht van den zwendel van een hongerkunstenaar te Leipzig hadden enkele personen voor de glazen kooi uiting aan hun wantrouwen ten aanzien van Wahl- man n gegeven. In groofe opwinding ver langde deze daarop zijn afrekening en toen hieraan niet werd voldaan, sloeg hij do ruiten van zijn kooi in en rende met bo- blocdc handen de straat op. Drama fe Biesmes. Zekere 1) Meywisch te Biesmes in Bel gië, was dronkaard en steeds heersehte er ruzie in het huisgezin, waarvan reeds drie kinderen ontvlucht waren. Toen hij dezer dagen weer dronken thuis kwam en zijn vrouw bedreigde, greep zij ten slotte in een vlaag van woede oen revolver en schoot zes maal op haar dronken echtgenoot. Door twee kogels werd deze getroffen en zeeg neer. Hij werd in hopeloozcn toestand naar liet gasthuis overgebracht. De vrouw werd gearresteerd. Boschbranden. Volgens een telegram uit Bordeaux aan dc „Petit Parisien" zijn meer dan duizend hectaren pijnbosschen in het departement Giroude (Frankrijk) door brand verwoest. Brand fe Brussel. Zondagmorgen heeft in de Wetstraat te Brussel een ernstigo brand gewoed in een caoutchouc-magazijn. Door do licbtonl- vlnmbaarheid van het voorradige materieel vond het vuur gretig voedselbon breidde zich snel uit. Tn een ommezien stond het magazijn in lichtelaaie. Zware roetzwarte rookwolken stegen ten hemel. 'Do brandweer vatte het blusschingswork krachtig aan on mocht er in slagen, de be lendende perceelen tegen overslaan van den brand to vrijwaren Van bet gebouw bleven slechts de vier gchlakcrdo muren overeind staan. Naar ruwe schatting bedraagt de schade een half millioeri francs. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. Een lersch gebergte in brand. Een grooto uitgestrektheid van het Mo no no-gebergte, in het graafschap Down, stond Zaterdag in brand. De vlammen ver spreidde zich spoedig in zuidelijke richting cn in den loop van den dag bereikten zij den berg Thomas Heel de omtrek was in dichten rook gehuld. Een later bericht meldt: De wind wakkerde de vlammen snel fcan. In de duisternis van den nacht was bet een schrikwekkend schouwspel, toen de vlammen hoog oplaaiden. De schade is aanzienlijk, maar totdusver zijn er nog geen menschen bij omgekomen. Hij wilde 130 uur dansen. De danser Alfredo Fernando, die bad aangenomen, gedurende 130 uur onafge broken in de zaal van het Casino, te Ber lijn, te zullen dansen, en daarvoor na veel moeite van de politic vergunning had ge kregen, is Zondagmiddag na 28 uur te hebben gedanst in elkaar gezakt. Hij bleek aan een klier-ontsleking te lijdon en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De „Tierqarten" tc Berlijn wordt verfraaid. De „Tiergarten", het een igo groote na- tuureiland tusschen de Berlijnscho huizen- zee, zal belangrijk worden verfraaid Se dert 1914 kon daaraan weinig worden ge daan Thans zullen verschillende uitge breide werkzaamheden ter hand worden genomen. Do Charlotlenburger Chaussee. die den Tiergarten in de lenite doorsnijdt, is van den Brandenburger Tor tot den ..Grosser Stern" cetonid met een heerlijk blnomenge- waad Een Nederlandsche firma, die reeds voor den oorlog veel bloemen naar Dnitscli- lnnd leverde, heeft ten einde haar naam in herinnering te brengen, aan den Tiergar ten 20.000 nnrcissenbollen geschonken, die in den afgeloopen herfst zijn geplant en thans in vollen bloei staan. Crisis in het Mex;c?ansche waarzeggerij- bedrijf. In Mexico heeft een vermaard kaart legster Guadaloupo in een der voornaam ste hotels der hoofdstad een vergadering van collega's bijeengeroepen. Talrijke op den voorgrond tredende beocfenaarsters der schoone kunst waren er bijeengeko men. Nadat juffrouw Guadaloupo met een waardige redevoering de dames verwel komd had, gaf zij in krasse termen uiting aan haar hevige verontwaardiging over het feit, dat de kwakzalverij steeds meer cn meer veld wint en het eerbare vak der kaartleggerij bedreigt en vernedert. De onbeschaamdheid gaat zelfs zóó" ver, dat minderwaardige sujetten er zich niet te goed voor achten door onderkruipen het bestaan der waarzegsters tc bemoeilijken en den goeden naam der kaartleggerij te bezwalken. Vervolgens verpletterde zij met een donderend betoog de z.g. helderzienden en spiritisten, wier kunst niet ernstig moest worden opgenomen, maar die ondanks dat de kaartlegsters, het gras voor de voeten wegmaaiden. Zij riep de aanwezigen op zich in een bond te vereenigen tot heil van hun kunst en tot verderf der verachte- lijko armoedzaaiers en -zaaisters. Eon donderend applaus volgde op dc rode van juffrouw Guadaloupe en alom hoorde men thans in temperamentvolle bewoordingen klagen over de schaamte looze concurrentie. Er werden voorstellen gedaan hoe dc betrokken elementen het best te best. ijlen, een bond werd opg< richt, dc bestuursfuncties verdeeld en een diep-ingrijpende actie werd aangevangen ~„r,-oj7Jijtiocun Auiijjis Kreeen van bet gebeurde, grepen ook zij naar de wapenen en belegden eveneens eon a ergadering Wat betreft liefelijke benamingen en min der goed uitgevallen hoihvensclien deden zij voor de vertegenwoordigsters der waar zeggerij en kaartleggerij niet onder. Wat meer zegt: zij riepen den steun in van dc Koningin der Aarde en in tallooze arti kelen en ingezonden stukken bepleitten zij wetenschappelijk de superioriteit hunner kunsthoven die der kaartle^ste.De strijd is nog altijd in vollen gang en wie het zal winnen is moeilijk te zeggen, of schoon we dc spiritisten de beste kans ge ven. Want deze hebben eenigo bijzonder heden uit hot particuliere leven der aan- voerdster der kaartlegsters naar voren "C- liaald, welke, behalve weinig fraai, tevens in tegenspraak zijn met indertijd door Laar gedane eigen-toekomstvoorspellingen Nedenanosch UosMnüië Onrustig Atjch. De voorlaatste overval. Omtrent den voorlaatston overval van de brigade Grünefeld, verneemt de „Loc." uit Kota Radja nog, dat deze in den nood- lottigen nacht van verschillende kanten tegelijk werd besprongen. Er stonden twee schildwachten, waarvan één echter sliep! De andere schildwacht, die waakte, sloeg twee der aanvallers neer, onder wie het hoofd van de bende. Daarop kreeg hij echter zelf ernstige verwondingen, hem werd een arm afgeslagen. Het bericht, dat Teukoc Mauloed, een der aanvoerders zou zijn gesneuveld bij den overval, is nog niet officieel bevestigd. Van verschillende zijden worden thans militaire patrouilles uitgestuurd in de richting van Meulaboh en Suighel, om te trachten de bende(n) op te vangen. Een dier patrouilles, onder luit. v. Hecrde, is den 9en Maart boven Bakcngan reeds op ren deel der uitgewekenen gestootcn, waar bij onzerzijds een Mcnadoneesch infante rist sneuvelde en luit. Van Hoerde ge wond raakte, doch van do verzetslieden zes man werden neergelegd, terwijl vijf karabijnen werden heroverd. Een goed begin! Het „Soer. nbl." verneemt, dat den controleur van Tapak Toean, op wiens ge bied de Bakongan en Troemon-ovcrvallen voorbereid zijn, wordt overgeplaatst en vervangen door een ervaren Atjeh-kenner. Betreffende do aanleiding tot dc onte vredenheid in het Bakonganscho schrijft do „Deli Ct." nog: Indien zoo kort na elkaar in vrijwel de zelfde omgeving twee dergelijke overvallen van brigades plaats grijpen, dan is bet bijna onmogelijk dat daartusschen geen verband zou bestaan. Te eerder waar het naderhand bekend is geworden, dat reeds voor den overval in Bakongan verschil lende kampongbewoners vandaar waren uitgeweken in verband met de bezwaren der bevolking, die daar tot den overval leidden. Dio bezwaren, door aanstokers uitge buit, kwamen voornamelijk neer op een kwestie over een irrigatieleiding, die daar met voorlichting der B.O.W. en naar haar plannen door de bevolking werd gegraven om haar sawahs te kunnen bevloeien. Bij die plannen moet namelijk een be treurenswaardige fout gemaakt zijn, waar door de leiding eerst foutief is gegraven en naderhand dubbel werk moest worden verricht. Nu geschiedde dit alles wel is waar op verzoek der bevolking gouver neur Hens liet met die werken moestal niet beginnen voordat hij in het bezit is van het betreffende schriftelijke verzoek, geteekend door alle betrokkenen maar do aanstokers hebben natuurlijk de Kom- penio zwart gemaakt en do eenvoudige kamponglieden doen gelooven, dat zo daar aan het werk waren om dc Kompe- nie belasting te bezorgen. RECHTZAKEN De relletjes te Brunssum. Gisteren stonden voor liet gerechtshof to 's-Hertogenbosch terecht J. A. G., ge meente-opzichter tc Brunssum. wegens het opzettelijk en gewelddadig slaan van E. Blanken en trappen van mej. Gerritsen. Door de rechtbank té Maastricht «veroor deeld tot een week gevangenisstraf, cn U. J. O., slager te Brunssum, die door de zelfde rechtbank tot 14 dagen was ver oordeeld, ter zake dat hij A. Th. Wouden berg met een zweepstok meermalen heeft geslagen en op 29 Juni 1925 te midden eener volksmenigte, die grootendeels deel genomen had aan een optocht van R. K. betoogers, in wier midden eenige sociaal democratische betoogers waren geraakt, door te roepen: „rood moet dood" die R. K. betoogers tot mishandeling heeft op geruid, waarbij dan ook meerdere dier R. K. betoogers eenige soc. dem. betoogers geslagen en een bloedend verwond heb ben. Beklaagde G. verklaarde onschuldig te zijn, daarom is hij in beroep gekomen. Bekl. O. verklaarde als koetsier in den optocht eerst met zijn zweep geslagen te hebben, toon hem meerdere slagen waren toegebracht en hij zich verdedigen moest, liij heeft niet opgeruid. Mej. Gerritsen, de vrouw van Blanken, verklaarde, dat zij aan den optocht der soc. dem. had deelge nomen. Men kwam dc dcmonslreerende katholieken tegen. De soc.-democraten gingen twee aan twee slaan om de Katholieken te laten passceren. Een gedeelte van dezen liep kalm door, doch do rest drong op en sloot de soc.-dem. in. Op verzoek van haar man, werd een doorgang gerrfaakt: slechts een der socialisten kon er door komen. Bekl. O. riep „rood moet dood", en sloeg Wou denberg inet een zv.cop. Daarna begonnen allen te slaan De Katholieken 5 a 000 man sterk. G. heeft getuige*achter-tegen 't onderlichaam geschopt en zij heeft 14 dagen te bed moeten liggen, terwijl zij zenuwen naar Holland moest cn nog on der dokters behandeling is. Zij kan niet meer fietson. De verdediger mr. E. van Zinnicq Bergmann vroeg of de socialisten vergunning hadden voor het houden van een optocht. Getuige antwoordde geen vergunning noodig te hebbon. Bekl. G. betuigdo opnieuw zijn onschuld en O. herhaalde niets geroepen te hebben. Bekl. G. zeide, dat hij 'n jongen zag, die ra^j- Blanken niet een stok wilde slaan; hij heeft hem weggetrokken. De getuige hield evenwel vol, dat G. haar geschopt en getrapt heeft. Getuige A. Woudenberg, verklaarde, dat de socialisten van hun rijvvielen waren gestapt om de Katholieken to laten pas- seeren. Met een vlagje, dat hij bij zich had, heeft hij per ongeluk den hood van O. afgeslagen en toen sloeg O. met dc zweep. Hij heeft hooren roepen „rood moet dood", doch weet niet wie dit deed. Bekl. O. zeide, dat getuige hem woedend heeft aangegrepen. Do getuige a décharge Joh. Bex, die veel op G. gelijkt, verklaarde mej. Blan ken te hebben geschopt, toen deze hem in het gelaat bad geslagen. Mej. Blanken merkte op, dat het goed mogelijk is, dat ook Bex haar geschopt had, maar van den schop van G. is zij ziek geweest. Zij heeft zelf niet geslagen. Getuige Jos Bex verklaarde dat Wou denberg opzettelijk den hoed van O. af sloeg, daarop heeft deze geslagen. Getuige A. Kerkhoff heeft gezien dat O. een slag kreeg waardoor zijn hoed afvloog. Daarna pas sloeg O. Beide getuigen heb ben niet hooren roepen. Getuige N. Geurten heeft gezien dat niet G. maar Bex de vrouw schopte. Getuige heeft alleen -hooren roepen „liever dood dan rood." Getuige J. Tilmans deelde mede, dat er in den optocht der Katholieken vek) kin deren waren; de socialisten hadden ge makkelijk kunnen wegkomen. Ge» heeft O. zien slaan doch niet hooren roepen. Mej. Blanken ontkende dat de socialis ten hadden kunnen ontkomen. Getuige A. Keulen hield vol dat dit wel zou was. Beklaagden zijn volgens hem fatsoenlijke menschen. Blanken is in de mijn ontslagen omdat hij onrechtvaardig was tegenover Katholieke arbeiders. Getuige Rabouw zei dat de socialisten moedwillig getalmd hebben; zij hebben het conflict gezocht. Getuige M. Beaujcan is overtuigd dat de hood van O. met opzet is afgeslagen. Beklaagden bleven ontkennen. De advocaat-generaal achtte het ge- wenscht Blanken en Hordijk die de voor naamste getuigen zijn doch niet konden verschijnen, alsnog te hooren. De behandeling werd daarop geschorst tot 17 Mei. Moet een schip den naam van den schipper dragen? Voor den Hoogen Raad is gisteren be handeld een cassatieberoep van den offi INGEZONDEN IWEDEDEELIKG cier van Justitie te Middelburg teen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij een schipper was ontslagen van rechtsver volging wegens overtreding van bet reglc- mcnl van politie voor rivieren en kanalen. Hij had als schipper er niet voor gezorgd, dat op een vast deel van zijn schip zijn naam stond, hetgeen is voorgeschreven door art. 7 van voornoemd reglement. Dc verdediger van verweerder, mr. Post- ma uit Rotterdam, betoogde, dat op 19 Juni 1923 een beschikking is verschenen van den Minister van Waterstaat, waarbij bepaald was, dat, 'als overgangsmaatregel, geen vervolging zou plaats behoeven te heb bon wegens niet nakoming door schip pers, van de bepalingen, voorgeschreven in art. 7 van het reglement van politie voor rivieren en kanalen. Dit althans was blijkbaar de bedoeling geweest van den minister, aangezien in do order, die des tijds was aangeplakt op de Rottcrdam- scho Beurs, stond, dat streng toezicht op de naleving van dit artikel niet zou plaats hebben. Mr. Poslma betoogde, dat hieruit valt op te maken, dat ook geen proces-verbaal zou worden opgemaakt. Dc minister was daarmee tegemoet gekomen aan bezwaren uit schcepvaartkringen tegen art. 7, dat in de practijk niet na te leven was, aan gezien het efficiency-systeom, dat ook in de schipperij meer en meer wordt -toege past, met zich meebrengt, dat een schip telkens verwisselt van schipper. In Rot terdam hebben de reederijen zelfs een drie- ploegenstelscl ingevoerd om de schepen geen half uur ongebruikt te laten liggen De rechtbank te Middelburg had zeer terecht beslist, dat van het oogenblik af, dat genoemde order was uitgevaardigd, de ren van hun naam. Do grief van' 'den offi cier, dat deze order niet kon worden aan gemerkt als een algemeen bevel, ging vol gens pleiter niet op. De procureur-generaal overwoog, dat de door pleiter bedoelde verklaring van den minister slechts aan enkele beambten van den Waterstaat is gezonden, terwijl, had zij van kracht kunnen zijn, dit ook het ge val had moeten zijn aan alle vervolgings ambtenaren. Waar dit laatste niet ge beurd was, achtte de procureur-generaal hier geen algemeen bevel aanwezig en concludeerde bij tot vernietiging van het bestreden vonnis en, rechtdoende ten prin cipale, veroordeeling van den schipper tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak 10 Mei. LAfêD- EN TUINBOUW Verbetering van den Pulphandcl. Meededecling van den L, T. B. Reeds geruimen tijd werd in de kringen der vechouders-pulpverbruikers dc nood zakelijkheid gevoeld, dat er door gezamen lijk optreden een einde diende (c worden gemaakt aan de langzamerhand ontstane misbruiken in den pulphandcl. In het begin van dit jaar had te Lei den een vergadering plaats van pulpver- bruikers om te trachten tegenover de macht van de suikerfabrieken, die te hoo- ge en onrechtvaardige eischen stellen aan dc afnemers, een andere macht 'te stel len van georganiseerde pulpverbrui- kers. Er werd een voorloopig j^ilpcomité ge vormd dat zich in verbinding stelde met «ie verschillende landbouworganisaties. Het bestuur van de R.-K. Land- en Tuinbouwbond was voorstander van een federatief samenwerken der onderscheide ne landbouwvereenigingen. daar het be stuur, overeenkomstig de wenseh van het Episcopaat, dal alle Katholieke Boeren zich Katholiek organiseeren, het onge- wenscht achtte, dat de katholieke pulp- verbruikers zouden toetreden tot een neu trale vereeniging. Dc andere organisaties voelden weinig voor een federatief verband, zoodat ten slotte de besprekingen niet hot voorloopig pulpcomité hebben geleid tot het besluit, dat een Federatie zal worden gevormd van de Vereeniging van pulpvorbruikers, die intusschen tot stand is gekomen en de niet-Kalbolieko pulpverbruikers omvat, en de L. T. B., dio de Katholieke pulpver bruikers vertegenwoordigen zal. De federatie zal dezer dagen worden opgericht en den naam dragen van: „Ne derlandsche Bond tot verbetering,van den pulphandel." De Bond zal de belangen van alle pulpverbruikers behartigen door voor lichting en bemiddeling bij aankoop van pulp. R.-K. Veehouders-pulpverbruikers, die in den vervolge de pulp door bemidde ling van den Nederlandschen Bond lot verbetering van den pulphandel wenschen te betrekken, kunnen zich opgeven bij den secretaris van do plaatselijke afdoeling van den R.-K. Bond van Melkveehouders. Wij vestigen tenslotte nog de aandacht op een in dit blad voorkomende adverten tie, waarin do R.-K. pulpverbruikers worden aangespoord tot bijwoning van een vergadering tc Leiden op Vrijdag a.s. Een pluim voor den Hollandschen boer. Holland, klein als het is, wordt in het buitenland wel eens als voorbeeld aange haald. Onlangs verscheen in de „Manchester Guardian" een beknopt artikel over Hol- landsche boerderijen, waaruit bleek, dat de Hollandsche boer trotsch mag zijn op zijn werken. In de volgende bewoordingen, vertaalt het „Hbld.", zong dc correspon dent onzen lof: „Onze tocht naar Groningen was zeer interessant. Wij zagen dc hooge zcedij-" ken, die het vruchtbare bouwand, dal le ken, die het vruchtgarc bouwland, dat te- kocht wordt, beschermen. Wie die goed verzorgde landerijen ziet, voelt zich diep beschaamd over den landbouw in 't eigen land. Daar, in dat vlakke, lage landje staan dc boerderijen dicht op elkaar zoo als bij ons de zomerhuizen in een villa dorp. Het voorhuis is keurig netjes gehou den en vrij comfortabel, aan de achterzij de vindt men een grooten stal, waar het vee 's winters wordt ondergebracht en waar alle voorraden liggen opgeslagen. Ieder huis heeft een electrische leiding, de boeren zijn meestal bezitters van het land, dat zij bewerken cn gaan coöperatief te werk wat den verkoop van zuivelpro ducten betreft. Ook gebeurt het wel, dat, uoor samenwerking verschillende indus trieën rot bloei geraken. Er beslaan kar tonfabrieken en scheepswerven, die door de coöoeralie van de bewoners van de streek tot stand zijn gekomen. Het is waar, dat het landleven niet ge makkelijk is ui buitengewoon veel ener gie en inspanning vraagt. Maar de Hol landsche boeren zijn minder geïsoleerd dan hun overzóescbe collega's; bovendien brengt de gehuurde hulp in het drukke seizoen altëd nieuw leven in de brouwerij. Het boerenbedrijf in Holland berust op wetenschappelijke basis en al moge dan niet alles even rooskleurig lijken, liet con- tr. van den Hollandschen met den En- gelschen landbouw was, ondanks den sfeer van het hard.- zwoegen, die den landbou wer in Holland omgeeft, sprekend en fel...." NOORDWIJK. De belasting. B. en W. stellen aan den raad voor het percentage der plaat selijke inkomstenbelasting voor het belas tingjaar 1926-1927 te bepalen evenals het vorige jaar op 9c t voor alle inkomens gelijk. Vergunning. Aan P. van Rijswijk is door B. cn W. een verlof verleend inge volge de Drankwet voor zijn lunchroom in de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee Het autopark. Naar wij vernemen is het de bedoeling van het gemeentebestuur het autopark dit jaar niet meer zelf te exploitccren, doch publick op bepaalde voorwaarden tc verpachten. „Crescendo." Naar wij verncmyn zal de Harnioniekapel „Crescendo" baar eer ste volksconcert geven op 30 April a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H, K. H. Prinses Juliana. Mond- en klauwzeer. Naar wij ver nemen heerscht het mond- en klauwzeer onder een 7-tal vaarzen van G. Th. van den Berg, Pickrslraat alhier. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 15 April des namiddags tc 2 uur. Punten ter be handeling: Ingekomen stukken. 2. Bouw an een verticale kamcroven-installatie oor het Gasbedrijf; verplaatsing cokes berging, en stichting nieuwo steen den- loods. 3. Verleggen van den H. Geestweg nabij dc tramkruising. 4. Vaststelling per centage Inkomstenbelasting 1925-'27. 5. Wijziging voorwaarden omlegging van den Gooweg. G. Verhuring Autopark. 7. Wijzi ging verordening op de woonverblijven. 8. Wijziging begrootingen 1925 cn 1926. 9. Ko hier rioolgelden 192G. WASSENAAR. Radio-Omroep. Hedenavond 8 uur zijn de R. K. Middenstanders uitgenoodigd in het Patronaatsgebouw te komen luistei-en naar het programma van deu Ka tholieken Radio-Omroep, i j

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4