Tweede Blad. IS DE WRAAK Dinsdag 13 April 1926 BISSCHOPPELIJK VERMAAN. Zondag is in alle kerken kei volgende schrijven voorgelezen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, mgr. A. J. Gallier. Reeds in 1914 werd door Ons in de dioce sane Synode bepaald: „Vrouwen en meis ki s mogen in de kerken niet dan zedig „gekleed verschijnen, vooral wanneer zij „lot do H.H. Sacramenten naderen, an glers moeten zij van het ontvangen dor „Il.H. Sacramenten, in de eerste plaats „van de H. Communie, worden geweerd." Hoor dezo bepaling, het spreekt vanzelf, werd-geen vrijheid gegeven, om buiten de kerk of buiten het ontvangen dor Sacra menten onzedig gekleed te zijn, maar al leen gewaarschuwd, dat Wij degenen, dio niet meer luisteren naar de voorschriften van onzen H. Godsdienst, althans daar, waar Wij dwingend kunnen optreden, zul len l>eletlen ergernis te geven. Evenzeer spreekt het vanzelf, dat voor het huwelijk geen uitzondering kan ge maakt worden. Ook het huwelijk is een Sa crament en wel een Sacrament der leven den, dat in staat van genade, zeker met uitsluiting van alle ergernis, moet ontvan gen worden, en wel te meer omdat bij dit Sacrament steeds het gevaar dreigt, dat eer aan wereldsche dan aan geestelijke zaken zal gedacht worden. Waar dus voor het huwelijk een uitzondering gemaakt ordt, geschiedt dit zeer ten onrechte. Wij waarschuwen dus bij dezen, dat en Geestelijke tot een Sacrajnent ook niet tot bet ontvangen van het Sacrament des huwelijks een vrouw of meisje mag toelaten, wanneer zij niet alleszins zedig gekleed, en dat hij gehouden is, ook bij huwelijksplechtigheden, de bruidsmeisjes en bloed- en aanverwanten uit do kerk crwijderd te houden, wanneer zij zich in deze niet aan de wetten der H. Kerk on derwerpen willen. Wanneer men Ons vraagt, wat moet i rstaan worden onder de woorden „ze dig gekleed", dan meonon Wij ton dezo geen betere omschrijving te kunnen ge ven, dan die welke is opgenomen in hef reglement der wereldlijke Derde Orde van den H. Franciscus: De vrouwelijke leden moeten in hare kleeding ten allen tijde zorgvuldig vermijden: a. ontblootingen of daarmede gelijk te stellen gebruik van doorschijnende stoffen, door uitsnijdingen lager dan de hals; b. mouwen, die den bovenarm tot den elleboof niet bedekken of laten doorschijnen; c. doorschijnende leeschkleurige voering of vleeschkleurig belegsel op plaatsen, die bedekt behooren blijven; d. rokken, dio op welke wijze ook de zedigheid kwetsen. Het is ook do plicht der R.-K. School raar best vermogen de kinderopvoeding t(T )eveüigen tegen een ontzonuxvondo weelde, tegen alle wuftheid en gevaarlijke zinne lijkheid. Daarom mag de R.-K. School vooral in dezen tijd niet onverschillig blij ven tegenover het al of niet voegzame der kleeding, waarin de kinderen, zoo jongens meisjes en de onderwijzeressen ter schole komen. De R.-K. School behoort hare leerlin gen veeleer te doen verstaan, dat de Chris telijke eerbaarheid en voegzaamheid, be halve misschien bij zeer jeugdige kinde niet volkomen betracht worden, in dien niet het geheele lichaam, met uit zondering van hoofd, handen en bovendeel van den hals, volkomen bekleed of be dekt is. Zeer streng eischen Wij daarom, 'dat onderwijzeressen aan onze katholieke scholen zich houden aan de kleeding door Ons boven als passend aangegeven en dat zij daarom gekleed zullen gaan in een tot aan den hals gesloten stemmig costuum, afhangende tot ruim over de knieën, ter wijl de bovenarmen tenminste tot den elle- iog zijn bedekt. 2. Wij schrijven voor, dat ook de meis jes der R.-K. Scholen steeds voegzaam en zedig gekleed zullen zijn en verordenen, de meisjes boven do 10 jaren, niet in de school zullen verschijnen dan met lan ge, niel-doorschijnende kousen en in een costuum, afhangende tot over de knieën, gesloten tot aan den hals, en de bovenar men tenminste tot den elleboog bedek kend. 3. Ook de jongens zullen ter schole komen in gesloten costuum, met kousen en de hovenbeenen tot over de knieën bedekt. Wij spreken Ons vast vertrouwen uit, dat Onze Eerw. Geestelijken niet zullen nalaten hij eenige overtreding de ouders te vermanen, dat aan deze bepalingen slrikt de hand zal gehouden worden, en Wij dragen den Schoolbesturen op, des noods door wegzending, de trouwe nale ving dezer voorschriften te verzekeren, waarop Onze Bisschoppelijke Inspecteurs, en verder iedere Priester die op de resp. Scholen catechismus-onderricht geeft streng toezicht hebben te houden. Ten slotte doen Wij bij deze een ernstig beroep op alle katholieke mannen, Vaders en Echtgenooten, dat zij niet zwijgende too- zien, wanneer liunn dochters o fvrouwen de zedigheid in kleeding kwetsen, maar van hunne afkeuring doen blijken, spreken en vermanen om niet alleen in de kerk, maar ook daarbuiten te toonen, dat zij zijn: katholieke meisjes en vrouwen en daarom niet mogen naleven een meer en meer veldwinnende heidensche mode. En zal (lit Ons schrijven telken jaro op Beloken Paschen, onder alle H.H. Missen van den kansel worden afgekondigd. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam, H. Dominicjis den Weloerw. Pater L. J. A. Oorsprong, O.P. en tot kapelaan te .Alk maar, H. Josef, den Weleerw. Pater A. J. l.eygraaf O.P. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft eervol ontslag verleend aan den Wel cerw. Pater G. II. Gaminada O.F.M., als kapelaan le Delft (H.H. Nic en Gez.) en heeft benoemd tol kapelaan te Delft (H.H. Nic. en Gez.) den Weleerw. Pater J. P. M. van den Berg O.F.M., tot kapelaan te Am sterdam (H. Franc. v. Assden Weleerw. Pater G. A. F. van Rooijen O.F.M., en tot kapelaan te Delft (H. Jos.) den Weleerw. 'Pater F. J. Zantvoort O.F.M. Naar wij vernemen, is de Zeereerw. Pa ter Caminada O.F.M., thans kapelaan to Delft, benoemd tot Directeur van het Mis siehuis St. Franciscus Solanus der Paters Minderbroeders te Sittard. Pasfoor A. H. van Dijk. t Te Gin®eken overleed Zondag de zeer eerw. heer A. H. van Dijk, pastoor der pa rochie van den H. Laurentius, in den ouderdom van 58 jaar. Jubilé Pastoor B. P. Aalberse. Men meldt uit Voorburg aan de „Msb.": Het koperen jubileum van den zeereerw. heer B. P. Aalberse als pastoor der St. Martinusparochie alhier is Zondag 1.1. door gansch Katholiek Voorburg op waar- ^'^jes^iiSr^^^lehreërdb de jubilaris aan het rijk met bloemen versierde hoofd altaar eeno plechtige H. Mis. waarbij do weleerw. heer J. Starrenburg leeraar van liet Seminarie „Hageveld" en de zeer eerw. heer Aalberse broeder van den ju bileerenden herder assisteerden. In het priesterkoor hadden mede plaats genomen verdere familieleden van den jubilaris, o.w. diens broer de oud-minister. Bij het begin der H. Mis werd door de groote schare van geloovigen met groot enthousiasme een feestlied gezongen. Na het Evangelie betrad de weleerw. pater van de Griendt den kansel tot het houden eener treffende feeslpredicatie. waarin hij pastoor Aalberse namens heel de parochie dank bracht voor het vele, door hem on danks'zijne voortdurende lichameb"'.e on- gesteldheid voor het geestelijk en niet minder voor het tijdelijk welzijn der paro chie verricht, hierbij den wensch uitspre kende, dat het zijneerw. gegeven mocht zijn, nog lange jaren voor het heil der St. Martinusparochie le kunnen blijvon wer ken. Zijneerw. voegde aan dezen wensch toe de belofte dat allen hem zullen blijven steunen eerstens door hun gebed maar ook niet minder door hun aller medewerking. Door het zangkoor met. knapenkoor werd onder leiding van kapelaan Th, FEUILLETON. mij snel bewegen, toen ik opstond, maar ik waagde het.... Ze schiften de brieven, verbrandden er eenige in den haard, de andere hebben zij teruggelegd. De dokter heeft den sleutel van dat laad je in den zak." t er riek door EDW. HA LI ^LLS. 0(1,1 (Nadruk verboden^. >e ..M.: (dat is Maud) ...plotseling is al- tijd zekerder „D: ...aan de galg (hier lachten zij) „M: kunnen wel een dag wachten (lachen) g_ „D: ...Kurtey was een ezel... bang ge- Torden „M: (luid lachend) ...Austin nog groo- 'ee ter ezelprecies wat ik wou ..D: verpleger niet fe vertrouwen... van de baan. „M: Edith lastiger... „Dje moeder ldf] M: ...ha! ha! ha! „Houd maar op"... siste Harry woest; 1 1 ik zag het schuim op zijn moncl komen, -i hje hebt aan de poort der hel gelegen Ik weet genoeg. Zeg me enkel nog, of ze ook spraken over de brieven van de oude j/i- tady?" Wipfcnham volgde mot zijn vinger de *8Tdeekcningen in zijn boekje. Si en hij las voor: „Zo openen •ger' Schond het laadjc van het bureau." •Hei rcchtsehc bovenaan?" viel Harry den «Het rechtsche bovenaan?" viel ired. «arry in. Groot verwonderd staarde Wippenham lieer jj-m aan. Dan aarzelde hij: Ja... ja, hirr, zag ik door het sleutelgat; ik moest )cl.v biji- „Goed," sprak Harry kortaf, „keer naar huis. Blijft dicht in de buurt der kamer, zoodra wij binnentreden. Als Mijnheer Ralliwells je roe^t, kom je binnen met je revolver in de hand." Wippenham knikte grimmig en ging. Wij volgden hem uit de verte, altijd onder dekking van boomen en struiken. Wij bolden aan. Een sloome knecht opende ons; de nieu we concierge was blijkbaar nog niet op zijn post. „Mijnheer wacht ons," sprak Harry on beschaamd doortastend; „wij zijn van de belasting"; en hij liet den verbaasden knecht ten prooi aan zijn sprakelooze ont stemming over die twee deftige heeren; wij liepen onvervaard de gang af; zonder kloppen trad Harry binnen, nadat hij mij snel had toegefluisterd: „Blijf binnen vlak bij de deur staan." Hij liep haastig om de tafel naar het bureau bij het. raam en hield daar stand. Dokter Avortey en Maud, aan ééno zijde der tafel niet den rug naar de deur gezo- ten, lieten hun vorken vallen van schrik, sprongen op van hun zetels. Kalm plaatste Harry zijn hoed boven op het bureau, trok de handschoenen uit; ik volgde zijn voorbeeld. Een verachtelijke grijns grimde kwaad aardig op zijn gelaat, toen hij losbarstte: „Moordenaars!... Vrouw, je moeder is hedennacht gestorven van radelooze smart Sprenger de mis van Stelile gezongen. Na do H. Mis werd de fecstcanlato „Priester glorie" van L. Dobbelsteen uitgevoerd. Van de in don namiddag gehouden re ceptie werd door zeer velen gebruik ge maakt. Met een plechtig Lof met „Te Deum". waaronder de Eerw. jubilaris den predikstoel beklom, om zijne dankbare ge voelens voor de buitengewone belangstel ling hem betoond, uit te spreken, werd deze feestdag besloten. Gisteren on heden wordt do jubilaris door de schoolgaande jeugd, gehuldigd. Naar de Missie. Pater Mathias O.F.M. (Ant. Teunissen) te Weert zal op 21 dezer naar de missie in Brazilië vertrekken. Pater ten Dijck uit Sittard vertrekt a.s Dinsdag naar het Moederhuis zijner orde in Frankrijk, om zich van daar naar zijne missie in Shiró (Zuid-Afrika) te bogeven. Father J. Bergmans van de St. Joseph- congrogatie van Mill-Hill, die sedert Mei 1925 met vacantie te Weert vertoeft, zal op 15 dezer naar do missie aan den Boven- Nijl terugkoeren. Gemengde Berichten Tramongeluk. Zaterdagmiddag is op de lijn Oostorhout- Dongen van do Z. S. T. M van de stoom tram, die te 9 uur uit Oosterhout vertrekt op Oosteind do locomotief in volle vaart uit de rails geslagen, zoodat zij het achter ste voor op do rails kwam te liggen en bij het kantelen een groot gat sloeg in den gevel der Goöp. Sloomzuivelfabriok aldaar. Do eerstvolgende personenwagen kwam met de voorwielen op de machine terecht. De eenige passagier uit dezen wagen kwam met den schrik vrij, terwijl de machinist slechts eenige lichte brandwonden opliep en naar huis vervoerd kon worden. De materieelo schade is vrij groot. Daar de lijn den geheelen dag verder versperd was, werd de dienst van Oosterhout op Dongen onderhouden door een tweetal auto bussen. Zondagmorgen was de lijn weor vrij on bet verkeer weer geregeld. Da oorzaak van het ongeval Is vermoedelijk te wijten aan een defect of mogelijke verzakking der rails. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gisterenmiddag is in de Douzaslraai te 's-Gravenhago, een treurig ongeluk go- beurd. De achtjarige B. van S. stak met een kameraadje van ongeveer dezen zelfden leeftijd den rijweg over zonder te bemerken, dat een zware vrachtauto naderde, welke zand vervoerde. De auto reed met matigo snelheid en gaf behoorlijk signalen. Ge roemd knaapje kwam echter onder den auto terecht en werd, hoewel de chauffeur uit alle macht remde, over een afstand van ongeveer twaalf meter meegesleurd (de straat helt eenigszins in de richting van Boetzelaarlaan). Hij/bekwam zoodanige verwondingen, dat de dood oogcnblikke"!ijk intrad. Het andere kind kwam met den 1 "Wh üöUküiiclïg ondezzoetc wees uit, dat de remmen van den auto niet goed in orde waren; de politie heeft den auto naar het hoofdbureau gebracht, ten einde na te gaan of het maximum-gewicht ook overschreden was. De politie is echter van moening, dat den chauffeur geen schuld treft, en dat het on geluk alleen te wijten zou zijn aan de onop lettendheid van het kind. Motorongeluk. Op den Tijksweg Aals t-V alkens w aard heeft een ernstig motorongeluk plaats ge had, meldt de „Meier. Crt.'\ Tusschen Treep.wijk en Aalst is de weg pas opgemaakt en over het grint is een dikke laag maaszand gestrooid, hetgeen licht aanleiding geeft tot slippen. Zoo overkwam ook de heeren Gijsherts, die Zon dag van Valkenswaard naar Aalst reden en nog iemand uit Eindhoven eveneens per motor, het eerst slipte do heer W. G., go- meente-secretarie-amhtenaar: hij reed met Gtn zeer matig gangetje, ongeveer 35 K.M. plotseling viel hij en kwam daarbij zoo on gelukkig terecht, dat hij een lichte hersen schudding opliep. Dr. Dagevos uit Valkenswaard verleen de geneeskundige hulp en gelastte over brenging naar het ziekenhuis te Eindho ven in de Jan van T-ieshoutstraat. Inrold en wroeging, over een misdaad, dio jij meer dan zij op je geweten hebt! Na je moeder zal Lola volgen, die jij wilt ver moorden om haar geld en dat helache plan heb jij kunnen doorzetten tegen je moeder in, omdat je het verleden van die ramp zalige vrouw kende en haar met dat spook beeld dreigde; Austin, je man, heb je wil lens en wetens tot een moordenaar ge maakt, die, uit wanhoop over de ellende van zijn zuster, tegen Dr. Kurtey en Wip penham zijnmoordmes ophief, en je hebt als laatste slachtoffer je oog laton val len op Edith, je eigen zuster, die je gek wilt laten verklaren, om haar op te ruimen in dit helsche moordhol! Duivelin en jij vervloekte bloedhond, bij God in den he mel, jullie satnnspel is uitI" De twee stonden als verdwaasden, hun bleeke tronies in hysterischen grijs ver wrongen, met open monden en wijd uitge spreide vingers hem wezenloos aan te ga pen achter de tafel, verlamd van schrik en ontzetting Ja, dat was de keizerslag!Ik zelf sid derde als een blad... Wat nu volgde ging tienmaal sneller dan ik het verhalen kan. Hij hoestte, ik trok achter den rug der twee mijn revolver af en schoot naar de linkervaas op den schoorsteen; wat me onmogelijk leek, geschiedde: ik miste; nu zette ik nijdig de tanden op elkaar, schoot ten tweede male en rdakte de vaas op den buik, zoodat zo aan honderd schorven in den linkerhoek van het vertrek en tegen den schoorsteen vloog. De dokter keerde zich met een ruk om, Maud eveneens: „Gek, wat doe je!" brulde Avortey en wilde me te lijf: „Wippenham!" riep ik dels was zijn neef. Jan Gijsherts, die voor op reed teruggekomen en ongelukkig ge noeg kwam ook deze bij den terugtocht op dezolfde wijze te vallen. Ook hij werd be wusteloos opgenomen en voorloopig naar het ziekenhuis vervoerd. Later op den avond kon hij het ziekenhuis verlaten; hij was inmiddels reeds bij kennis en bleek oen vleeschwonde bekomen te hebben in hel been. W. G. was er echter Zondagavond ernstiger aan toe. Slechts tweemaal kwam Lij even tot bewustzijn; dr. v. Best verleen de hier geneeskundige hulp W. G. bleek uiterlijk absoluut niet ge blesseerd. Hij heeft een rustigen nacht ge had. Gistereuraorgen was hij weer tot be wustzijn gekomen, en zijn toestand is thans zoo. dat er absoluut geen gevaar meer be hoeft gevreesd te worden. Lantaarnpaal op een kinderwagen gevallen. Te Amsterdam is een wicht van elf maanden op zeer bijzondere wijze aan den dood ontsnapt. Naar de Tel. meldt, nader de op de kruising Jan Luyken- en Hobbc- maslraat een personen-auto die om de al daar liggende verkeersschildpad wilde heenzwemmen. De dame dio den wagen be stuurde, raakte echter de kluts kwijt, door dat uit de richting Museumplein een vrachtauto naderde. De auto reed tegen een lantaarnpaal, staande op den hoek der Jan I.uykenstraat en do Hohbemastraat. De paal werd ontwricht en viel gelukkig niet met te grooto kracht op een juist passec- renden kinderwagen, waarin een kindjo van elf maanden lag te slapen. Do wagen kreeg een hevigen klap. Hot wicht werd in allerijl naar een dokter gebracht, dio be vond, dat hot kind geen lichamelijk letsel had gekregen. Branden. In het perceel Poeleslraal 51 te Gronin gen, waar govestigd is de banketbakkerij van den heer J. Venhuizen, is gisterenmid dag brand ontstaan op den zolder in een turfhoop, die te dicht bij den schoorsteen lag. Do brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte het vuur aan met vier slangen, doch het werk ondervond vertraging door dat de waterleiding ten gevolgo van straat- reparaties was afgesloten. De beide boven verdiepingen zijn uitgebrand; de onderge legen winkel is behouden gebleven. Huis en inventaris waren verzekerd. Gisterennacht om 2 uur is te Geldrop bij Eindhoven op het gehucht Genonhuizon de boerderij van den landbouwer W. de Vries afgebrand. Do höfstede brandde to taal uit; ook de inboedel ging verloren. Do bewoners werden uit hun slaap gewekt door het geloei van de twee koeien. Het voo, twee koeien, een geit en tweo kippen, werd een prooi der vlammen. Alles was slechts laag verzekerd. Oorzaak onbekend. Brandstichting? In don nacht van Zaterdag cy> Zondag bevonden zich tweo politieagenten in do nabijheid van het kerkhof te Eindhoven en zagen omstreeks halftwoo een persoon, riin Irmi.q staan uitwringen. 7c herkenden stig hekend staat Toen de ngcnlen con eindje doorgeloopen waren, zagen zo plot seling rook achter do woning van de we duwe T. opstijgen. Onmiddellijk werd do brandweer gealarmeerd. Een stalletje ach ter de woning bleek in brand te slaan Het is uitgebrand. Toen het licht werd, zag men voetsporen over den akker in de rich ting van het terrein van den brand en vor der bleek nog, dat er iemand in een sloot bij den weg, waar J. werd aangetroffen, was gesprongen, die do modder op don kant van zich af had geschud. In yerband met deze omstandigheden is J. aangehou den. Offerblok gelicht. Zaterdagnacht heoft een dief op de Kn- pellerlaan te Rocmiond een offerblok go- iiclit, welke aldaar voor oen kruis go- plaatst staat. Ook is getracht de offerbus in het Kruiswegpark te forceeron. Deze I poging is echter mislukt. Pogingen tot opsporing van den dief mochten niet slagen, ofschoon men te we ten kwam, dat in den vroegen morgen iemand met 640 centen een kaartje had ge nomen naar Den Haag. Toen de trein in Rotterdam word geïnspecteerd bleek de vogel reeds gevlogen. Uif passagieren met zijn neef. Gisterenmorgen kwnm een 37-iHi-jg slo- luid en de verpleger stormdo binnen, het bloote wapen in de hand Dit geschiedde bij do deur. Aan don anderen kant dor tafel, tus schen do twee ramen van hot ruime ver trek, waar het bureau mot opstal ge plaatst was, had Harry het eigenlijke dra ma afgespeeld, waarvoor hij, zijn meester lijke list bleek mo nu duidelijk, den dokter en Maud naar de deur had gelokt, door mijn krankzinnig schot op do vaas. Onmiddellijk immers, nadat ik het cerBto schot, had gelost, dat binnen twee seconden door hot tweede word gevolgd en zoodra derhalve de dokter en Maud zich naar mij hadden omgewend, en, geheel verbijsterd, al hun aandacht spanden op mijn waan- zinnigo vernielzucht cn even daarna op don binnonstormendon Wipponham, hoorde ik een geweldigen hamerslag op het bu reau; bliksemsnel begreep ik Harry's stra tegie; hij had met don cokeshamer, dien hij in don binnenzak van zijn demi ver borgen had, een verbrijzclenden slag op het laadje gebeukt en de hccle voorplank aan splinters geslagen; een seconde later greep hij met beide handen in de breedo gleuf en graaido uit het laadje de brie ven, die hij met twee grepen deed verhui zen in de open kussensloop, die hij binnen in zijn demi had gespeld. Voordat de dokter en Maud van hun stomme ontzetting bekwamen, was alles geschied. Zij stonden nu tusschen twee vu ren: bij de deur Wippenham en ik, bij het bureau Harry. „En nu de rottingI" riep hij met ver schrikkelijk stemgeluid„leg dien schoft over de tafel en we zullen hem ransolon, totdat hij het stuk teekent, dat ik in mijn UIT DE RADIO-WERELD.' Programma's voor Woensdag 11 April II i I v e r s u m 1050 M 12 en 7.30. Foliliehor. •r>6.30: Vooravondroncorl door het If DO-orkest, o. I. v. Fr. Lupous pauze: Handelsprogrammu. 6 30 i 30. Dujtschc les door den lieer Edgar Grün. 8.en 10.-—. Persbor. 8.10. N. Christel. Radio-Omroep. Davontry, 1600 M 1-120—1.20. Concert door hel radio kwartet en solisten (sopraan, bariton en cello). 1.202.20. Tijdsein, lunchniuziek. 4.20. Tijdsein, causerie: Out of doors. 4.35. Orgelconcert. 5.35. Kinderuurtjo. 6.20. Dansmuziek. 7.10. Tuinpraatje. 7.20. Tijdsein Big Ben, weerbcr nieuws Lezing: Hilairo Belloc. 7.50. Muziek door de militaire hand, om 8.uur onderbroken door een Spaansche lezing. 8.50. Pianosonates van Ilaydn. 9.05. Lozing. 0.20. Dansmuziek door do London ra dio- dansband, gesyncopeerdo muziek. 10.20. Tijdsein, weerber., nieuws, lezing „The budget. 10.5011.20. „The poor rich" (Do arme rijke), comedie in 1 acte van S. Logen. Radio-Paris. 1750 M 12.50. Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05. Nieuwsber. 5.05. Orkestconcert. 8.50. Pianoconcert Auto-, luchtvaart en sportkroniek. Künigswuuterhausen, 1300 M. 7.50. „Tobias und dio Schwalbe", «choolkomedio v. Chr. Weise. Daarna vroolijko wijsjes en nieuwsbor. 6-5011.20. Dansmuziek. D r u s s c 1, 202 M. 8.20. I'ragmenten van Lohengrin, opera v. Wagner, 2o tafr. 2o acto on 3e acte. 8.50. Causerie: Quelques jolies hallades Francaises. 10.20. Nieuwsber. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Populaire operette muziek, door orkest. L. Hillow, zang. 3.20. Kinderuurtje. 4.205.20. Moderne muziek. Orkest en sopraan. 5.50. Lezing. 6.10. Voorlezing uil eigen werken door L. Bate. 7.20. Lezing. 7.508.50. „Dio deulschen Klein- stadto", comedio v. A. v. Kolzebue. ni'i ui' 11u111 Milium m mui., ccu Ncderlundsch sfoomsobi/>. x:j., was er om hem af te halen enom met hem te gaan passagieren. Ze bezoch ten verscheidene cafó's in do binnenstad, waar ze mot verschillende dames kennis maakten. Tegen drie uur in den middag belandden de neven met hun dames in oen cafó aan do St. Lauronsstraat. Niet lnng had het gezelschap daar gezeten of de slo- kor viel in diepen slaap, hotgeen voor do dames aanleiding was (o vertrokken. Do slaap van den zeeman bleek zoo hardnek kig, dat de neof hem met geen mogelijkheid kon wakker krijgen, hetgeen hij mededeel de aan den kastelein en zijn vrouw, dio even met een koopman voor hun zaak in gesprek war op, alvorens ook hij den stoker alleen liet. Toen de zeeman ontwaakte, zei hij 100 gulden to missen, zoodat onmiddellijk do polilic werd gewaarschuwd, die den neef op den Schiedamschen dijk arresteerde, maar niets op hom vond bij het fouilloeren. Do neef is op vrijo voeten gelaten, maar er wordt nu naar de vrouwen, waarmee do mannen zijn uit geweest, gezocht Een honderd-jarige. De heer F. Swagemakors le Niouv. Vos meer vierde Zondag zijn lOOston verjaar dag zak heb." Wij grepen den dokter vaat; dof-vcrwczcn, als waanzinnig kreet dezo om genade. En toen gebeurde het onbeschrijfelijke cn <lat was het einde!... Maud hud zich zwijgend omgewond, gluurde met haar katachtige oogen oven door haar wimpers naar Ilarry, dan keerde zij hein weder :lon rug, stak lungzuam do hand in haar boe zem. Met een tijgcrachtigen sprong vloog Jlarry op haar los, vatte do vrouw van achteren als een schroef beet aan de bei de bovenarmen; inaar zij bleek sterk cn worstelde om los to komen uit zijn ge- öpierdo vuisten; onwccrslaanbuar gleden Harry's handen echter lager cn lager langs haar armen, tot hij, altijd achter haar staande, haar polsen vast had. Dan don- derdo zij sten»: „Edward, in welke hand?" „Rechts!" gilde ik. I)an hief hij met reusachtige inspanning haar rechterarm, dio haar revolver omkneld hield, met con forschcn zwaai op cn sloeg met haar wit te vuist, die het wapen omvatte, een ge weldigen slag op het marmeren tafeltjo voor do sofa in den rechterhoek vuu het vertrek; dc revolver knalde los; Maud slaakto een gil, bleef het wapen echter om spannen; dan hief Ilarry snel haar hand op voor oen tweeden slag op het tafeltje, maar men bovenmcnschclijko inspanning ïuklo zij zich plotseling vrij, sprong, zich bliksemsnel omwendend, achteruit cn brandde in het wild op Harry los; do ko gel vloog rakelings langs zijn hoofd door dc vensterruit. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3