„Be Leifalie Courant" Tweede Blad. MIJ IS DE WRAAK Dinsdag 6 April 1926 KERKWIEÜWS Kloosterkerk „Alverna" te Wychen. Om cl© groote uitgestrektheid der paro chie van den H. Antonius Abt te Wychen en ten gerieve van do geloovigen, die in de omgeving van het klooster „Alverna" wonen, nemen de Eerw. Pater Francisca nen van dit klooster op verzoek van den Pastoor en onder goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop van 's-Hertogenbosch, de ge deeltelijke zielzorg op zich van een be paald gedeelte der genoemde parochie, met ingang van 5 April. Nieuw klooster van de Fraters van Tilburg De Congregatie der Eerw. Fraters van Onzo Lieve Yrouw, Moeder van Barmhar tigheid, te Tilburg, zal, met toestemming van Z. D. H. den Bisschop van 's-Hortogen- boscb, een succursaalhuis beginnen te Loon-op-Zand. In September hopen, vol- ccns do „St. J. KI", de Fraters het kloos ter te betrekken, waarin tot dusverre de Schijndelsche Zusters huisden, ten eindo zich te belasten met het onderwijs der mannelijke jeugd. En daar aan dat kloos ter een flinke tuin verbonden is, stelt de Congregatie zich voor, dat huis te benut ten voor hare leden, die een gedwongen rusttijd moeten doormaken. Pater Mulder O.F.M. Dc Zeereerw. Pater Methodius Mulder O.F.M. uit het klooster te Nieuwe Nie- dorp is, op assistentie te Bovenkarspel plotseling door een acute longontsteking overvallen en uit voorzorg van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. „Msbd." LflRD. EiM TUtWBSOUW Onze tulpen en hyacinthen in Jerusalem. Men schrijft uit Jerusalem aan do „Msbd.": In den namiddag van den 24sten en 25- sten Maart heeft onze Consul te Jerusalem do heer Kann zijn, met veel smaak aange- legden tuin voor genoodigden en voornaam publiek opengesteld, om gelegenheid te ge ven zijn prachtige Nederlandsche tulpen en hyacinthen tp bewonderen. Onder de bezoekers troffen we behalve de steeds in Jerusalem verblijvende Nederlanders nog een groep Nederlandsche toeristen, waar onder Prof. Dr. A. Noordtzij, Dr. R. van 'Arkel en Dr. G. Marang. Verder merkten we op den Hoogen Commissaris, Lord Plummcr met lady Plummer, Consuls van meerdere landen on vooraanstaande leden van de verschillende ÈuropeescÏÏe kolo nies. Een zomerhuisje was smaakvol rondom mot vlaggedoek in Nederlandsche kleuren versierd. Er werden thee en ver- fris8chende dranken rondgediend door Ne derlandsche meisjes in Volendamsche dracht. Dat kleurig geheel van bloemen en vlaggen overschenen door de uitbundige Palestijnsche zon maakte een feestelijken indruk. Tegelijk bestond er gelegenheid iets af te dragen voor de slachtoffers van den watersnood. Inderdaad is dit een in telligente en sympathieke manier, om Ne derland in den vreemde bekend te maken. Uit den Bollenhandel. Men schrijft uit Aalsmeer aan het „Vad.": Zooals bekend kan zijn, hebben de orga nisaties der bloembollenkweekers voor cenigén tijd besloten, op straffe van hoo- ge boeten, haar leden een snijverbod van de z.g.n. „freiland-narcissen" op te leggen. Dezo maatregel werd genomen ter bescher ming van den handel in bollen. De bollen teelt toch achtte men de meest belangrijke falctor en den pluk der bloemen slechts een bijkomstigheid. Daarom oordeelde qien liet beter, het afzetgebied niet te over- stroomen met bloemen do:- narcissen, welke zeer vaak slechts voor lagen prijs ver kocht werden. Het is nu wel eigenaardig, dat er hier de week voor Paschen nog nimmer zoo'n groote aanvoer van narcissen is geweest als juist nu mot het snijverbod. Met auto's werden ze aangereden uit Rijnsburg, Uit geest en andere plaatsen, om voor het veilinggebouw tegen nooit gekende prijzen gretig koopers te vinden, die ze naar Duitschland exporteerden. Bij millioenen zijn de narcissen in de afgeloopen week verzonden. Er was hier zelfs een exporteur, die een aanvraag had uit Duitschland, in één zending een half millioen stuks te leveren. En hot ook deed Dat het snijverbod zeer veel wordt over treden, blijkt genoegzaam uit bovenstaan de; de hooge boete heeft velen niet afge schrikt een kansje te wagen. Gemengde Berichten Bij de overstroomingsramp vermist vee. Heel wat vee, dat tijdens den watersnood uit het overstroomde gebied van Maas en' Waal naar do niet-overstroomde gebieden werd terruggehracht, is nog lang niet te recht. Zoo worden bijv. in Leeuwen nog een 25-tal runderen vermist, ter waarde van on geveer 3000. Vóór 3 April moet al het weggevoerde vee zijn teruggehaald. Dcodelijk ongeluk. Zaterdagmiddag ging bet 5-jarig zoontje van den heer de J. te Purmerend op de treeplank van een vrachtauto zitten. Toen do chauffeur, die zulks niet gezien had, wegreed, raakte het ventje onder de achter wielen en werd zwaar inwendig gekneusd opgenomen. De dood trad spoedig daarna in. Droevig ongeval. Maandagavond omstreeks kwart voor acht heeft in do Huygenstraat te Rotter dam een droevig ongeluk plaats gehad. De 39-jarige juffrouw J. H. uit de Spie- ghelstraat wilde met haar man, den 39- jarigen S. H. de trambaan in do Huygen straat oversteken. Juist passeerde do mo torwagen 114 van lijn 15, bestuurd door den 27-jarigen J. P. H. uit de Zoomstraat. De man wilde zijn vrouw nog terughouden, maar het was niet meer mogelijk, zoodat beiden onder den tram geraakten en er ge heel onder verdwenen. Tevergeefs had de trambestuurder nog getracht door eleclrisch remmen en zand te .strooien de aanrijding te voorkomen. De tram moest opgevijzeld worden en toen bleek, dat de vrouw reeds overleden was. terwijl de man klaagde over pijn in de horst en een armfractuur bekomen had. Door den Geneeskundigen Dienst werden het lijk der vrouw en de gewonde man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Den trambestuurder treft geen schuld. Dc gevolgen van een echtelijke twist. Op den avond van Paasch-Zondag ont stond in de woning van H. P. aan de eerste Kasterenstraat te 's-Hertogenbosch een echtelijke twist, die al spoedig zeer hoog liep. Op een gegeven oogenblik trof P. het 2-jarig kind met een hard voorwerp, met het gevolg, dat het hevig bloedend ineen zakte. Per auto werd het naar het zieken huis vervoerd. De politiegeneesheer consta teerde zware verwondingen aan het hoofd en vermoedelijk ook hersenschudding. Gis terenavond was hot kind nog niet buiten gevaar. De vader is door de politie in arrest gesteld. Moord? Uit Enschedé wordt ons gemeld: Gisterennacht is oïder Lonneker op den spoordijk naar Oldenzaal het lijk gevonden van een zekeren Grashof, die vermoedelijk in beschonken toestand van de kermis ko mende is doodgereden. Nader wordt ons gemeld: De doodsoorzaak van Grashof is onbe kend. Mogelijkheid bestaat dat hij ver moord is. Gistermiddag is door het parket ter plaatse een onderzoek ingesteld. De inbraken te De Bilt. In de maand Februari van dit jaar werd te dc Bilt ingebroken in een tijdelijk onbe woond staande villa aan de De Genestet- laan. Er werden o.m. ontvreemd een vloer kleed, een divankleed en een tafelkleed Eenige nachten later werd ingebroken in de sigarettenfabriek aan de Spoorlaan in de Bilt. Omtrent de daders miste men ieder spoor. Kort daarna werden in T.mven FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). 45) „Je hoeft je daar volstrekt niet zoo over °P to winden, hoewel ik je toewijding waardeer. Neen, ik heb niet geslapen. Ik zit hier nu al acht uur. Ik lieb twee kan nen ijswater uitgedronken en ontelbare sigaren en pijpen gerookt., maar ik kon het derde punt niet vinden." „Mag ik weten, hoeveel punten er 'm het algemeen zijn?" Brie; één en twee heb ik langs den fei- tenweg ontdekt; drie schijnt onnaspeur- lijk. Er zijn niet genoegzaam gegevens voorhanden voor een logische schifting. Ik *aag net niet, de worst in de pan te wer pen. voordat ik weet, dat ik haar braden kan; ik moet zeker zijn van mijn pan, pj11 vet en mijn vuur. Ga nu eerst ont- bijten, dan ben je mogelijk wakker genoeg em te begrijpen, wat het drama is van "l'a Thornewood Ik deed een sprong achteruit van *c«rik... „Lola... Thornewood?" stotter de ik. nJuist, do eenige zuster van Austin: zij v ir'ar»' z'«i is door toedoen van Lady as::bend opgesloten in het Sanatorium, het tweede punt; de vraag is nog en- jj -k tut wraak tegen Eliot Thornewood, a| is het tweed punt de vraag is nog en- wie haar moordenaar is, of wie haar moordenaars zijn; tegen wie we dus moe ten vechten." „Is... zij... dood?" stamelde ik ontzet. „Neen, zoover ia het goddank nog niet. Mogelijk komt Arthur nog op tijd en red den wij haar. Maar 't doodelijke spuitje is gereed. Ga nu ontbijten, anders ontbreekt het jo aan kalmte, en die hebben we heden noodig." Ik snelde heen, at haastig mijn brood en eieren; or viel niet aan te tornen; gehoor zaamde ik niet, er was niets met mijn on- buigzamen vriend aan te vangen 1 Toen ik, na enkele minuten, terugkwam, lag open op tafel oen telegram van den verpleger: „Ik ben vanavond bij U, Edward Halli- wells." „Ik seinde hem te komen in jou vrien delijken vorm; dat is ook het beste; jij kunt tegen 5 uur uitgaan en in donker te- rugkeeren. Hij treedt tegen 7 uur aan als Hnlliwels; hij is vanmorgen om 9 uur afge reisd, hij seinde onderweg." Ik wachtte bedaard zijn gedachtcngang af over de worst, de pan, het vet en het vuur. Maar zijn onberekenbaar speelsche geest verraste mij met de daverend-zotte uitbarsting: „De .vorst is te groot voor de pan." „Snijd ze dan door," trachtte ik zijn beeld op tc vangen. „Dat gaat niet, dan braad ik het vet er uit," deed hij doodbedaard.- „Zie eens, ik kan de stukken van de puzzle niet in een behoorlijk kader passen. Austin kan de persoon niet zijn o, hij is zoo dom, Edith zei het immers ook, en het blijkt uit alles, die de schietpartij doordreef; Austin is ook geen man, om Maud te verschalken en in een sluw door hem opgezet plan te (België) twee jongen aangehouden, min derjarige knapen van 18 en 19 jaar afkom stig uit Utrecht; een dezer jongens werd door de Leuvensche politie in arrest ge houden, de ander werd naar Nederland ge zonden en verscheen gistermorgen vorf- den burgemeester van de Bilt. Hij bekende met zijn kameraad, die nu nog in Lepven zit, de inbraak in de onbewoonde villa te heb- bon gepleegd, doch de inbraak in de siga rettenfabriek alleen te hebben uitgevoerd. De jongen werd na deze bekentenis ter be schikking van de justitie in Utrecht gesteld. D." Van een verdwenen kist. De geldkist, welke de vorige week bij den bejaarden landbouwer J. G. te Raar-Meer- sen werd gestolen, is te Ulestraten terugge vonden. De inhoud aan geld 225 was uit de kist verdwenen. Zijn portefeuille kwijt. Een inwoner van Maarssen dio Vrijdag morgen de reis van Utrecht naar Maarssen per autobus van do firma Oskamp maakte, vermiste toen hij te Maarssen uitstapte, zijn portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan geld. De ondernemer was zoo welwillend een Fordje ter beschikking te stellen ten einde de autobus te achterhalen. De bus was echter al te Breukelen aangekomen, en de reizigers uitgestapt. Tot zijn groote blijdschap mocht dc rei ziger het genoegen smaken, de portefeuille in ongerepten toestand op de plaats waar hij had gezeten, aan te treffen. Bosch- en Heidebranden. Onder de gemeente Maasheeze heeft een felle bosch- en heidebrand gewoed. Een groote oppervlakte bosch en heide grooten- deels toebehoorendo aan de gemeente Maar- heeze, is kaal gebrand. Ook is een bosschage, toebehoorende aan de N.V. Philip's Gloeilampenfabriek en staande aan den „IJzeren Man" ter grootte van ongeveer 1 H.A. totaal afgebrand. Zaterdag ontstond vermoedelijk door bet wegwerpen van een brandenden sigaar, op de Hilversumsche heido brand, die slechts met groote moeite door politie, brandweer en een aantal burgers werd be dwongen. Ongeveer 600 M2. brandden af. Tekort. Bij den huize Nazareth, gesticht voor verwaarloosde kindoren to Tilburg, is een belangrijk kas-tekort ontdekt. Men spreekt van een bedrag van 10.000. ,,Hbld." Antl-militairistische pamfletten. De politie heeft anti-militairistischo pam fletten verwijderd van het paleis van justi tie in Den Haag en de woning van den commissaris dor Koningin in Zuid-Holland. Een goede vondst. Een landbouwer te Westkapelle vond bij het spitten op zijn land een halve gouden lijder uit het jaar 1760. De munt was nof geheel gaaf. Een trouwlustig weeuwtje. Dezer dagen vervoegde zich zekere v. T., te Hoensbroek hij eene 77-jarige trouwlus tige weduwe, inaakte haar het hof en deel de haar zijn trouwplannen mede. Het hu welijk kon zoodra mogelük voltrokken wor den. Edoch, onze galant beschikte niet over de noodige middelen. Geen nood, liefde kent geen offers en de man kreeg een bank- Jo van 60.teneinde zich in een waar dig trouwpak te kunnen steken. De maréchaussee verscheen echter mede ten toonoele. Aangezien de man gehuwd was en zijn vrouw medo niet onkundig bleek van do uitgeoefende practijken, i.s hij als verdacht van oplichting naar de kazerne gebracht. Eeri audiëntie op het strand. Een 40-jarige juffrouw uit Amersfoort had reeds herhaalde malen over belasting zaken enz. gerequestreerd. Echter steeds tevergeefs. Ten einde zekerheid te hebben, dat thans haar adres in handen der Ko ningin kwam, reisde zo van Ter Schuur r.aar Den Haag. Zij ontdekte de Koningin op een wandeling langs het strand in ge zelschap van den Prins. Mej. S. uit Amers foort stapte bedeesd op H. M. toe en over- bandigde haar adres, dat door de Koningin onder dankzegging werd aanvaard. Een tweetal agenten dat het geval zag, geleidde daarop mej. S. naar het hoofdbureau van politie, vanwaar zo de terugreis aanvaard de. ..Tel" wringen. Do inan moet nog geboren wor den, die de koninklijk-lachende, onweer- staanbaar-koel-berekende, duivels ch-cyni- sche Maud met haar ivoorblank gelaat en haar staalharde oogen naar zijn hand zotl Zij heeft hem gevangen in 1895; hij vangt haar niet in 1890. Zoo staan we machte loos tegenover de vraag, die samenhangt met het dorde punt: wie organiseerde de schietpartij in de Beukenlaan? Is het de moeder of de dochter? Als het de moeder is, kan zij wel hot onbewuste werktuig van Austin zijn goweest, maar hoe kon zij Dr. Kurtey willen dooRen? Is het de dochter, dan was Austin hk&r werktuig, maar hoe bewoog zij hem, onbewust haar spel te spelen? Het is raadselachtig." „Waarom?" verzette ik mij; „ik kan je niet volgen!" Do feiten Edward! Wij weten, dat Lady Fashbend nog 21 Augustus de vrien din was van Dr. Kurtey, de volgende dagen zeer veel op Rose-Castlo met hem sprak en beraadslaagde. Dat feit biedt een stevig houvast. Voorloopig geeft niets ons recht te vermoeden, dat zij hem 21 Augus tus wilde vermoorden. „24 Augustus?" „Ja, toen werd de schietpartij in de laan vastgesteld, dat heeft Edith ons verhaald; „een paar dagen van te voren,"zoide zij. Haar bedoeling was: een paar dagen voor Kurtey's dood. Dat heb je toch ge hoord?" vorschte hij kdlm. Ja. ik hkd het gehoord! Ik had genoog gehoord de laatste vier en twintig uur, om er zes weken van te droomenl Maar ik was volslagen machteloos tegenover deze massa overstelpende geheimzinnigheden- Nu herleefde alles in mijn geest. Juist, Buitenl. Berichten Bloedige bandletenoverval. Eon Italiaansch station geblunderd. Het kleine Itnliaansche spoorwegstation Prestanek aan de Joegoslavische gren* werd Zaterdagmiddag door drie gewapen de bandieten uitgeplunderd. Een bedrag van een kwart millioen lire werd door hen buitgemaakt. Toen zij bemerkten, dat zij achtervolgd werden, vluchtte een hunner met het geroofde geld, terwijl de beide an deren op de achtervolgers vuurden. De fascistische secretaris van Prestanek, twee douanebeambten en een spoorwegarbeider werden gedood. Later werden echter ook de beide bandieten neergeschoten. Do roo- ver, die het geld bij zich had, ontsnapte. Men meent evenwel, dat bij de voorberei ding en tenuitvoerlegging van den overval nog meer personen betrokken zijn. Bij den zoon van een rijken boer heeft men een bedrag van 22.000 liro gevonden. Toen bij verhoord werd, bekende hij, bij den overval betrokken te zijn geweest. Groote brand In Egypte. 612 woningen verwoest. Een geweldige brand heeft van Zaterdag middag tot Zondagmorgen gewoed in do stad Tantab, op eenigon afstand van Cairo gelegen. Tot nu toe zijn er Teods 32 perso nen om het loven gekomen. Niet mindei clan 612 woningen zijn verwoest, waardoor vierduizend personen dakloos zijn gewor den. Groote havenbrand te Londen. Een opslagplaats van wollen stoffen aan de Londensche haven is afgebrand. Drie honderd brandweerlieden waren bezig met het vuur te bestrijden. De schade is enorm. Roofmoord in den trein. In den spoortrein op do lijn Krakau Warschau is een roofmoord gepleegd. Het slachtoffer was een Amerikaan die zijn ver wanten in Polen had bezocht. Hij werd ver giftigd in een spoorweg-coupé gevonden. Tot nu toe is het niet gelukt, de daders op het spoor te komen. Het oude bubikopje. De „Matin" eischt voor Frankrijk de oer op onder zijn onderdanen de oudsto vrouw le bezitten, die „bobbed'' haar draagt. Deze opeens bekend geworden vrouw is mademoiselle Touzet dus nog ongehuwd te Auri-lo-Chateau woonachtig. Volgens het blad heeft deze mademoi selle zich enkele dagen geleden naar den dorpsbarbier begeven om haar haar to la ten afsnijden, haar hals te laten scheren. Deze moderniseering moet haar wel 25 jaar jonger hebben gemaakt doch dan blijft mademoiselle nog 78, want volgens don burgelijken stand telt Tnej. Touzet 103 lentes. Nederlanüsch Oost-lndië DE ONRUST IN ATJEH. Nieuwe aanval op een patrouille. 6 doodon, 8 zwaar en 6 licht gewonden aan Ned. zijde. Aneta seint uit Koeta Radja d.d. 5 April: Een nieuwe klewan gaan val op de patrouille onder den kapitein der infan terie J. Paris had plaats nabij kampong Sape, Boven-Kandang, in het landschap Kloeët, onderafdoeling Tapatoean (West kust van Atjeh.) Gesneuveld zijn kapitein Paris en vijf marechaussees, zwaar gewond werden vijf marechaussees, één ziekenverpleger en Iweo dwangarbeiders, lichtgewond werden zes marechaussees. De vijand had negentien dooden. Er zijn geen karabijnen verloren ge raakt. Het stoffelijk overschot van kapitein Paris is te Tapatoean begraven. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. PLECHTIGE EERSTE H. MIS. Groot feest was hot gisteren in do pa rochie van St. Willibrordl Pater Kphrem den 26en was hij vermoord, een paar dagen tevoren waren do schietoefeningen in do Beukenlaan vastgesteld, 23 of 24 derhalve. „Ja zeker," antwoordde ik flauw. „Van Maud weten wij niets," vervolgde hij rustig. „Niemand kan op dat gelaat lezen, of zij lief heeft of haat. Wippenhajn noemt haar een duivelin, vergeet dat niet; hij moet iets van Austin hebben verno men, dat hem deze, allesbehalve fraaie, benaming over haar ingeeft, hij weigerde elke verklaring van deze alleronaange naamste betiteling. Enkel deed hij scherp uitkomen, dat de moordenaar iets doode- lijks van haar to reezen had"... Hij hield plotseling op... „Ja... zoo zal het zijn geloof ik... Nu past het kader... juist... juist," mompelde hij, diep in ge dachten. „Denk jc, dat het zoo moeilijk is voor een vrouw, een portefeuille van haar man in te zien?" Waar gingen we nu weer heen?... Hij was verbijsterend! „Wat bedoel jc?" vroeg ik dringend. „Austin' ontving immers 23 Augustus den ophitsenden brief van Davidson?... Dien borg hij vermoedelijk in zijn porte feuille Maud kan hem ongemerkt heb ben gelezen, zoo wist zij. dat Austin een onmiddellijken aanslag op Lola moest vreezen. Dan stelde zij hem ia de gole- beid Dr. Kurtey te treffen; zij berekende maar al te juist, dat hij die gelegenheid zou aangrijpen en Dr. Kurtey uit den weg ruimen." De deur opende zich, de Hertog en do Hertogin van Weston traden binnen. Nau welijks hadden zij plaats genomen, of Harry overviel het tweetal met do vraag: UIT DE RADIO WERELD. Programma's voor Woensdag 7 April Hilversum, 1050 M. 12 - en 7.30. Folitieber 56.30. Concert door het H.D.O.-or- kest. Fransche muziek. 0.307.30. Duitsche los vanwege do afd (kunst-pyporni en cello-guitanr). heer Edgar Grün. D a v o n t r y 1000 M. 11-201.20. Concert door het radio kwartet en solisten (contra alt, tenor, piano). I.202.20. Tijdsein, orkest-concert. 4.20. Tijdsein, lezing: Out of doors. 4.35. Orgelconcert. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.13. Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: Through unknown New Guinea. The Sopik river expedition. 7.45. Piano-solo's van Brahms. 8.Causerie: My day's work, door „Nippy". 8.20. Kamermuziek door het Philhar- monisch trio. 9.20. Concert door hot stedelijk orkest van Fen tbourne. 10.20. Weerber., nieuws. 10.50. Liedjes van Leslie Stuart. II.20—12 20. Dansmuziek van do Ciro- club. „R d 1 o-P a r i s" 1750 M. 12.50. Concert Luclen Paris (piano, viool en cello). 2.05. Nieuws. S.Otf. Orkestconcort. 8.50. Concert. Concours opera femmes. K nigs wuster bauson 1300 M. 7.50. Bonte avond. F. S. Bruinier, piano. F. v. Szpanpwski, viool. J. Berger, cello. F. Tacgcr, bazuin. F. Neumann en F. Drcwitz, piccolo-fluitisten. A. Braun, declamatie. 9.50—11.20. Dansmuziek. Brussel 202 M. 8.20. Eerste acte en eerste tableau van de tweede acte van Lohengrin, Wagner. M n s l e r, 4 10 M 12.351.50. Orkest-concert 3.204.05. Lezing: Untcrhakungsstun- de für dio reifere Jugend. 4.20—5.20. Concert. Orkest, H. Munk, guitaar en L. Stoll, declamatie. 5.305.50. Lezing. 7.20. Boute avond. Orkest on solisten (kunst-pyperm en cello-guitaar). Sloots O.F.M. droeg, geassisteerd door zijn beide heer-broers, zijn Plechtige Eerste H. Mis aan God op, Op den vooravond van hot feest werd de jubilaris ingehaald. Een overgroot aantal wachtte hem in do prachtig ver sierde kerk af. Even over zeven begonnen do klokken to luidden. Buiten hoorde men gekners van wielen op het grint en hoefgetrappel van do heido équipages, waarin pator Sloots met zijn priester broers en ecnioo necron der fcc.-tcommis- sio aankwamen. De muziek, opgesteld hij do brug, speelde het „Doux Regard", het „Zoclo Weerzien" voor hem. dio na ze ven jaren van scheiding het ouderlijk huis en de parochiekerk als Priester binnen ging. Pastoor do Vetto begroette den neo mist aan den ingang dor Kerk, waarna deze, voorafgegaan door misdienaars en omgeven door goud^gekroonde bruidjes, terwijl de geloovigen het welkomstlied zongen, door het middenpad naar het al- laar schreed. Nadat pater Kphrem Sloots de zegen had gegeven aan de wachtenden, begaf do geestelijkheid zich naar de sa- cristio om zich to kleeden voor hot plech tig Lof. Overweldigend moet dc indruk geweest zijn, dio de versiering van do kerk op pater Sloots maakte. Het Priesterkoor -chitterdo en flonkcrdo in con zee van licht. Ter hoogte van do altaartafel tot bo ven de spitsen van het blank-marmeren altaar liepen langs do wanden aan boido zijden rijen kaarsenvlainmctjes omhoog on in do bogen van 't hoofd- en do zij-koren hingen luchters in antieken vorm, waar van hel beweeglijke kaarslicht het koper deed schilleren als ware hot zuiver goud. Do rijkdom der verlichting trof liet eerste het oog, maar do bloom-versioring „Van Aio ging het ideo der houtmijten uit?" Meteen wierp hij do ramen open, daar Alice dreigde to stikken in een hoest bui. „Niemand kan U hier ontdekken Alice, kom aan het open genster zillen, hot is beter, (lat u niet flauw valt." Alice zag Cecil vragend aan. Dczo «lacht oven na en antwoordde: „Maud Thornewood ried hot mo aan, voor do veiligheid. Ik heb or met haar nog om gelachen, maar zij stond erop. Jo weet, Harry, boo zij haar wil weet door le zet ten." Ifarry zag mij even met een mat lachjo aan, dan wendde hij zich tot den Hertog en do Hertogin. „Mag ik alles eens heel zakelijk opsom men? Verbeter mij als ik mij vergis. Don derdag 21 Augustus sprak Lady Fash bend lang met Dr. Kurtey." „Daar weten wij niets van. is 't wol, Ce cil?" „Dat vertelde Edith," deed Ifarry rus tig. „Vrijdag 22 Augustus was Jamcwenb met de automaat op Uose-Castle; Zondag 24 stelt Maud do schietpartij voor... „Neen, Lady Fashbend," v iel Alice in. „Sprak zij alléén met U?" „Neen. Maud stond naast haar." „Deelde zij in 't gesprek?" „Neen, zij lachte onkel; op het laatst vond zij liet verrukkelijk cn ping bloemen plukken." „Daarna stelde Maud de Beukenlaan voor als schietbaan?" Ik las dc uiterste spanning op Harry's gelaat. (Wordt vervolgd) t

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5