KWATTAfV INGEZONDEN MEDEDEELING VOLLE-MELK-REEP f Pater Athanasius van Hemcrt. t In het Clarissenklooster te Ammerzoden is overleden de Zecreerw. Paler Athana sius van Hemert O.F.M., rector aldaar, meldt het „Hgz." De overledene, die geboren werd 24 Dec. 184'), bereikte dus bijna den tachtigjarigen leeftijd. Priester gewijd den 21 sten Mei 1874, is Pater Van Hemort, dio achtereenvolgens verloofde in de kloosters te Wychen en Venray, gedurende 20 jaren van Noord tot Zuid, alom als missieprediker opgetre den. ITij genoot als zoodanig een groole vermaardheid. In 1000 benoemde zijn Oversten hem tot kanelaan te Gouda. Aldaar is Pater van Hemert twaalf jaar werkzaam geweest, om in 1912 de parochieele zielzorg to verwis selen met bet rectoraat der Zusters Cla rissen te Ammerzoden. Gemengde Berichten Moordaanslag. Vrijdagnacht omstreeks kwart over 'twaalf werd de politie in kennis gesteld van een moordaanslag, welke op de lange Beestenmarkt in Den Haag plaats gehad zou hebben. Een onderzoek wees uit, dat op den hoek van do Herderinnestraat en de Lange Beestenmarkt aan de 38-jarige E v. S., huisvrouw van J. F. M., wonende in do Kaapstraat, door haar man twee messteken waren toegebracht, in hals en kin De wonden waren niet direct levens gevaarlijk. Na door den eersten hulpdienst verbonden te zijn, werd zij naar het zie kenhuis overgebracht. De politie onder wierp haar aan een verhoor. Hieruit bleek, dat jalouzie de oorzaak was van den twist De man heeft zich bij do politie gemeld en J.s opgesloten. Het mes, waarmee do verwon dingen zijn toegebracht, is in beslag ge nomen. Noodlottige ongeval te Nijmegen. Zaterdagochtend is te Nijmegen tenge volge van een noodlot ie ongeval, vermoe delijk kolendamp-vergiftigine, plotseling op 50-jarieen leeftijd overleden de luite* nmnt-kolonol J. D. Boukens, commandant ^an do Koloniale Reserve, die kort gele den om gezondheidsredenen pensioen had aangevraagd. Aan de pevolqen overleden. De 16-jaTigo dochter van den heer H. 'te Geleen werd de vorige weck aangevallen 'door een hond en schrok daardoor zooda nig, dat zij sindsdien in ziekelijken toe stand verkeerde. Het meisje is thans over leden. Het vergaan van de tialk bij Urk. Zaterdagmiddag is te Kampen, onder zeer groote belangstelling, ter aarde he rteld het lijk van do schippersvrouw mei. Bruins—de Graaf, de vrouw van den schip per van de tialk. wplke onlangs met man en muis on de Zuiderzee vergaan is. In tegenwoordigheid van den broeder en den />fTar~geworden liik van de vrouw, dat on middellijk naar Kampen vervoerd werd. Bij dezo gelegenheid bleek tevens, dat de dekens en het verdere heddegoed uit het vaartuig verdwenen waren, waardoor het feeds eerder door tevoren passeerende schippers geopperde vermoeden bevestigd wordt, dat de schipper, toen hij het gevaar zag komen, getracht heeft met behulp van <Jif beddegoed boven in de mast een veilige schuilplaats, in den vorm van een z. g. kraaiennest, gereed te maken, in de hoop, dat het schip in ondieper vaarwater zou zinken De lijken der overige opvarenden, den schipper, den knecht en vier kleine kinde ren, zijn tot dusver nog niet gevonden. Brand fe Broesheek. Te Groesbeek ontstond Vrijdagavond door onbekende oorzaak brand bij den land bouwer G. L. Sanders aan bet Lagewald. De brandweer van Wijker stond machte loos tegenover het vuur. Huis en schuur brandden in korten tijd tot den grond too af. Do geheele inboedel, zoomede een paard, 3 runderen, een geit, kippen en de Veldgewassen, gingen verloren. Het jongste kind kon slechts met moeite worden gered. Huis en inboedel waren laag verzekerd. De beroovlny in den trein De beide personen, die aangehouden zijn als verdacht van de berooving in den trein to 's-Gravenhage, zijn door vier re chercheurs naar Poortvliet (Tholen), waar de bes tol en o woont, overgebracht en bij confrontatie door dezen herkend. Van de gestolen f 300 moet een groot deel in beslag m'jn genomen. Kerkdiefstallen. Do kerkdiefstallen in Zuid-Limburg blij ven voortduren. Er schijnt oen georgani seerde bende aan het werk te zijn. We heb ben nog pas melding gemaakt van dief stallen in verschillende kerken. Nu weer sloegen in de parochiekerk van Oirsbeek de dieven hun slag en ontdeden ze de offer blokken van bun inhoud. De fraude bij den R. V. A. fe Maastricht. De suhst.-Officier van Justitie bij do rechtbank te Maastricht en een Rijksrecher cheur hebben heden een onderzoek inge- ■leid op de bureaux van Arbeid aldaar. De voorzitter van den Raad was, aldus deoldo do oudste der aanwezige ambtenaren ïuode, op reis gegaan, van welke reis bij nog niet is teruggekeerd. Bü de controle dqr boeken werd o. m. Jen declaratie, ten bedrage van 285 in beslag genomen. Dezo declaratie had be trekking op overwerk, hetwelk door ver schillende ambtenaren zou zijn verricht, doch waarvan nader reeds bewezen zon fcijn, dat het niet verricht Is. Do betrokken Ambtenaren hebben verklaard, op de fn do declaratie genoemde data geen overwerk te Iiobhon verricht. Men verwacht, dat in ver- l'and hiermede, nog een arrestatie zal vol- Sen. Tien jaar te oud ingeschreven. Onlangs is opgemerkt, dat A. J. BI. van te Geleen, die nog .slechts 20 jaar oud is, reeds driemaal beeft gestemd. Eens voor den Slaat, eens voor den gemeenteraad en eens voor de Kamer. Dat was mogelijk, doordat hij 10 jaar te oud was ingeschre ven, bericht de „Limb. K.'\ BuitenH. Berichten WEER EEN MEDIUM ONTMASKERD. Tn Engeland was den laatsten tijd in spi ritistische kringen veel ophef gemaakt van een trompet-medium, dat nu echter ont maskerd is door zün oitren geestverwanten. Sir Arthur Con an Dovle, de schenner van Sherlock Holmes, die nu ook geheel in het spiritisme is verdoold eer aak t erkent het bedrog openlijk in de Daily Sketch. Hii vertelt: „Wi.i zaten met een gezelschap in een particulier huis, waar Munnings (het trompet-medium) een séance caf en, daar er een defect was in de olectrisehn gelei ding, zaten we in het pikdonker. Wij kre gen z.g. boodschappen uit de andere we reld door een trompet, wellke in hef mid den scheen opgehangen tp zijn en in ver schillende richtingen rondzwaaide Mun nings zal niet dicht bij de trompet. Er was echter een eleelTicien aan de reparatie dei geleidingen bezig, deze wist plotseling liet T'eht weer in orde te bron een en daar zaten allen plotseling weer in het volle licht. Er bleek toen, dat Munnings verbinding had met de tromnet en deze heen en weer kon beween Wij uitten heftig ons misnoegen ever Munnings handelwijze en zetten hem de deur uit Ik heb nu het instrument, waarmee Mun nings de verbinding tot stand bracht, in rrtiin bezit: 't blüH. dat men daarmede dc trompet kan Tonddraaien zoodat het lukt of de stemmen uit verschillende richtingen komen. „De Nieuwe Eeuw". Tornado's in Centraal-Azië. Groote materieele schade. In Russisch Gentraal-Azië beeft een hevige storm geheerseht, die door wolk breuken begeleid werd. Geheele streken zijn overstroomd, een groot aantal wonin gen is door den storm vernield, groote kud den vee zijn in den vloed omgekomen. Overal zijn de telefoon- en telegraaflij nen vernield, en eveneens een gedeelte der spoorweglijnen. Sovjet-troepen ziin gerequireerd voor het reddings- en opruimingswerk. Be plaatse lijke autoriteiten hebben tot de bevolking oproepen gericht om hulp te verleenen. Dubbele moord. Uit Allenstein wordt gemeld, dat Zater dagavond in de buurt van Arvs, oen dubbele moord heeft plaats gehad, waaraan een vroegere politie-inspectenr en een rentmees ter ten offer zijn gevallen. Fabrieksontploffing. gasketel 5 arbeiders gedood en 1 zwaar gewond. Auto dcor een huis. Een vrachtauto der fabriek van schoen- roetsmiddelen, firma Loc wen thai Co. te Keulen, is in volle vaart tegen den gevel muur van een huis gereden. Hij vloog door den muur heen en stiet zelfs tegen den wand van het naburigo huis. De auto wprd onder neerstortende steen massa's bedolven. De twee inzittenden werden door de Lrandweer onder de puinen uitgehaald. Eén hunner was reeds dood. de andere moest zwaar gewond naar het gasthuis ver voerd worden. Zijn toestand is hopeloos. Dierentemmer door tijqer aangevallen. Uit Rome wordt gemeld, dat de Duitsche dierentemmer Oetlershagen, die in de dier gaarde to Borne als oppasser werkzaam was, door een tijger, dien hij in een andero kooi wilde laten aangevallen is. Hij lien zulke verwondingen op, dat hij tijdens zijn overbrenging naar het zieken huis stierf. Een vrouwenvanger gearresteerd. In de omgeving van Linz (Oostenrijk) hield zich den laatsten tijd een man op, dio er zijn werk van maakte, vrouwen met een lasso te omstrengelen en ze daarna te overvallen. Het individu is thans gearresteerd. Het is een 25-jarige boerenknecht, die reeds tevoren tot 10 jaar kerkerstraf veroordeeld is, doch na 6 maanden van zijn straf te hebben uitgeboet, voorwaardelijk vrijgela ten werd. Do staat voor een millicen mark benadeeld. Be douane te Hamburg is op het spoor gekomen van omvangrijko ontduikingen van den suikeraccijns. Naar de „HambuT- ger Nachriehten" mededeelt, is een Ham- burgscho zwendelfirma hierbij betrokken. Reeds ziin de meesten der ongeveer 30 per soonlijk betrokkenen gearresteerd. Be staat is in dezen voor ongeveer een millioen mark benadeeld. UST DE OMGEVifêG LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Geen electrificatic bij de slui zen Amstel—Drecht. Geen stembureau op Bilderdam. Geen Zondagssluiting. Percentage H. 0. 1.25 (vorig ioar 2). Voorzitter do heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Afwezig met kennisgeving do heer TV. Kool. Secretaris de heer TV. I.. Diemont De Voorz. opent do vergadering met gebed. Do notulen van do vorigo verga dering worden gelezen en goedgekeurd. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter dan Goed-. $)E BESTE De Voorz. deelt mede, dat do rekening over het dienstjaar 1923 door Ged. Staten dezer provincie is goedgekeurd, bij hun besluit van 15 Maart 1926. De gewone ontvangsten op J 68404.75 en de gewone uitgaven op 60780.101, zoodat dit dienst jaar een batig saldo oplevert van 7624.643. De buitengewone ontvangsten zijn vastgesteld op 11112.543 en de bui tengewone uitgaven op 9897.44, zoodat dit dienstjaar een batig saldo op den buitengewonen dienst oplevert van 1215.103. Bij schrijven van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 23 Maart 1926 is an dermaal teruggezonden de Gemeenlebe- grooting, dienst 1926, met eenigc opmer kingen. Deze meeste opmerkingen zijn echter van adrainistratieven aard, echter een opmerking over het tractement van den Burgemeester moet den Raad nader regelen en wel het tractement is volgens hunne berekening 0.27 te laag geraamd. Deze post zal dus met 0.27 verhoogd moeten worden en kan bc-streden worden uit den post „Onvoorziene uitgaven." De Raad kan zich hiermede volkomen ver eenigen. De Voorz. deelt namens B. en W. mede, dat geen voorstellen aan den Raad zullen worden gedaan inzake electrificatie bij de sluizen AmstelDrecht en wel op grond van een ingekomen schrijven van de Ste delijke Lichtfabrieken van Leiden, d.d. 23 Maart j.l., waaruit blijkt, dat de Provincie Noord-Holland niet bereid is bij te dra gen in de bouw- en aanlegkosten van het transformatorstation cn van de kabels. Het spreekt vanzelf dat in verband met deze medcdeeljug do kosten voor deze ge meente te bezwarend zouden worden. Ook ligt nog ter afdoening een verzoek schrift van kiesgerechtigden om in de om geving van Bilderdam een stembureau te vestigen. B. en W. stellen thans voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Be beide lokalen, die in het adres zijn opge geven blijken niet geschikt te zijn on om voor rekening der gemeente aldaar een stembureau te bouwen zoo te bezwarend voor de gemeente zijn. De Raad besluit zonder hoofdelijke stemming op bet ver zoek afwijzend te beschikken. Zooals den heeren bekend is. aldus de Voorz., zijn in handen van B. en W. ge steld drie adressen inzake de winkelslui ting en wel een adres van de Anti-Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hier en een adhaesie-adres van Ds. G. J. van dor Fliér, als correspondent van de Nederlandsche Vereeniging tot bevorde ring van Zondagsrust. Deze adressen zijn door den Raad in zijne vergadering van 25 November j.l. in handen gesteld van B. en W. om prac- advies. B. en W. voldoen thans zooveel mogelijk aan dit adres, om thans bij den Raad aan te komen met een onlwerp-ver- ordening op de winkelsluiting in dezo ge meente. In liet college bestaat een meer derheid en een minderheid. De Voorz. zal thans ai'takel 1 van de ontwerp-verorde- ning voorlezen want als de Raad zich met dit artikel niet kan vereenigen, dan valt natuurlijk de geheele verordening. Spr. zou eerst aan den Raad willen ver zoeken of een van de leden nog het woord hierover wenscht. Do heer Hecnk het woord verzoekende zegt, dat de Raad een slecht voorbeeld heeft gegeven met de ver pachting van den tol. Die is ook op den Zondag open en er wordt dien dag ook tolrecht geheven. Verder zijn ook op den Zondag de café's open. Spr. is er sterk tegen, dat de winkeliers op den Zondag verplicht worden hunne winkels te slui ten. De wethouder de heer Bernard het woord verzoekende zegt, dat de Raad van den Voorz. heeft vernomen, dat er een meerderheid en een minderheid in het collego bestaat. Spr. is tegen de winkel sluiting. Den inwoners worden belastingen opgelegd en soms zware, en moeten daar om ook in de gelegenheid gesteld worden te kunnen verdienen. Dat enkele mensclien er principieel tegen zijn kan spr. eerbie digen, maar van Regeeringswego zijn ook al zooveel dwangmaatregelen, dat van Gemeentewege geen nieuwe behoeven te worden opgelegd. Do heer Visser zegt ook, dat hij tegen een algeheele winkelsluiting is. De geopperde bezwaren zijn niet zoo groot, om daarvoor eeno verordening in het leven te roepen. Do beer Rietdijk het woord verzoekende juicht het toe. dat er in het college een meerderheid beslaat. Spr. had nog liever gezien, dat de winkel sluiting op don Zondag "geheel was en geen gelegenheid werd gegeven van des morgens 5 uur tot 9 uur. God heeft ge zegd: Gedenk den Sahbathdag, dat Gij dien heiligt. Het voorstel van B. en W. houdt een middenweg in. Den ingezetenen wordt dan torh nog gelegenheid gegeven inkoopen to doen, die sortfs vergelen wa ren. Toch spijt het spr., dat de Raad met dit artikel niet kan medegnan. De Voorz. zegt, dat deze kwestie heel moeilijk was op te lossen zoodat alle partijen tevreden werden gesteld en mot een voorstel bij den Raad to komen om hiermede iedereen to kunnen verzoenen. Spr. heeft or ernstig over nagedacht om ten slotte met een middenweg te komen. Het gaat echter te gen mijn principe in, want spr. is voor geheele winkelsluiting op den Zondag. De argumenten van do tegenstanders zijn niet heel sterk. Men moet den Zondag eerbie digen. Spr. zou dan den tegenstanders in overweging willen geven artikel 1 aan te nemen. Hier is iets waartegen wij maat regelen kunnen nemen. De winkeliers wil len toch ook wel eens rust hebben en zul len blij met deze verordening zijn. Do beer Bernard kan niet gelooven, dat de winkeliers hiermedo blij zullen zijn, want tot vrijwillige winkelsluiting hebben zij niet willen medewerken. Zondags is bier een vrij groot verkeer en er wordt door verschillende winkeliers aardig verkocht. De wethouder do heer van Dam, het woord verzoekende zegt dat met Zondags sluiting den inwoners van Leimuiden wer kelijk een dienst wordt bewezen. Spr. heeft des Zondags nooit gebrek. Van jongs af aan heeft hij geleerd op den Zondag niets to koopen. Do Voorz. merkt ngo op dat op den Zondag in vier uur tijds nog heel wat ingekocht kan worden. Wat de opmerking betreft omtrent de sluiting van de café's, dat behoort niet in deze veror dening thuis. Ook zou daardoor het ver gunningsrecht in gedrang komen. De heer Bernard wenscht hoofdelijke stemming. De Voorz. brengt thans artikel 1 in stemming, dat met 4 tegen 2 stemmen wordt verworpen. Voor stemden de hee ren van Dam en Rietdijk. Tegen stemden de heeren Heenk, Visser, de Rijk en Ber nard. De Voorz. merkt op nu artikel 1 gevaU len is verdere behandeling van do ont- werp-verordening niet noodig is en de zaak van de baan is. Aan de orde komt thans punt 3 van de agenda en wel behandeling van dt aan vrage van het R. K. Schoolbestuur, om de noodig gelden beschikbaar te stellen tot het aanschaffen van 30 nieuwe school banken. De Raad moet thans eene beslis sing nemen. B. en W. stellen voor gelden beschikbaar te stellen voor 15 nieuwe schoolbanken in 1926 en 15 nieuwe school banken in 1927. De Raad besluit hiertoe zonder hoofdelijke stemming. De Voorz. leest voor twee adressen en wel een adres van de Oudercommissie to Nieuwveen en een adres van de ouders van kinderen, wonende te Leimuiden, wier kinderen de openbare school te Nieuw veen bezoeken. Na voorlezing dier beide adressen stelt de Voorz. namens B. en W. voor gunstig op het verzoek van de Oudercommisise to beschikken en wel op grond van artikel 13 der Lager Onderwijs wet 1920 een bedrag voor eiken leerling beschikbaar te stellen, berekend naar de kosten van het bedrag, dat alhier een leerling op de openbare lagere school kost. De Raad besluit hiertoe zonder hoofdelijke stemming. In behandeling komt een schrijven van Ged. Stalen dezer provincie, om in te zenden het jaarlijksch Raadsbesluit tot vaststelling van het heffingspercentage c.q. vermenigvuldigingsgetal der Plaatse lijke inkomstenbelasting. Zooals reeds bij de behandeling van de Gemeentebegroo- ting dienst 1926 is medegedeeld zou het percentage voor het komend belastingjaar 19261927 gebracht worden op 1.25 in plaats van op 2. De financieele toestand ijutüu'Mjuüui1 ut/zi* den Raad zeer zeker aangenaam zal zijn. Do Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming het percentage op 1.25 vast te stellen. Is ingekomen een schrijven van de ge meente Uithoorn, waarbij een bedrag van 219.80 wordt gedeclareerd op grond van artikel 86 der Lager Onderwijswet. Dit bedrag is juist en moet nog op de Ge- meentebegrooting, dienst 1925, worden uitgetrokken. Een comptabel besluit wordt dienovereenkomstig vastgesteld. Opnieuw wordt ter tafel gebracht het kohier van de Hondenbelasting over het dienstjaar 1926, dat eenige aanvulling be hoeft. Als belastingbetaler wordt nog toe- gevoegd J. Flikweert voor een hond in de eerste klasse, zijnde 5 en de aanslag van M. Witvliet wordt gewijzigd van 2 op 5. De heer Heenk bij de rondvraag het woord verzoekende beeft vernomen dat in het nieuw gebouwde lijkenhuis de baar niet geplatast kan worden. De Voorz. merkt op, dat het de bedoe ling nooit is geweest de baar aldaar te plaatsen. Hierna sluiting. ALKEMADE. Geboren: Theodora Anna d. van Th. W. Sclirama en C. A. Borst Leonardus Theodorus z. van J. van Hameren en G. van der Kamp Godefridu^. Andreas z. van A. van der Moer en M. C. Wijnen Gerrit Pieter z. van M. Vergunst en C. van der Luit. Ondertrouwd: Pieter Kooi jm. 29 j. en Geertruida Elizabeth Brouwer jd. 24 i- Frans Gijsbertus van Hoeken jm. 27 j. en Toontje Adriana Vreeken jd. 28 j. Petrus Joannes Jozephus Bakker jm. 23 j. en Alida Petronella Schoond er woerd jd. 22 j. Hendrikus Johannes Winandus Geurds jm. 29 j. en Theodora Maria Bons 38 j. Antoon Jacob Koot jm. 26 j. en Gerarda Maria dc Jong jd. 21 j. Overleden: Petrus Johannes Spring in 't Veld 1 j. KATWIJK. Personalia. In de plaats van den agent Nijeboer die wegens ziekte eervol ontslag gevraagd en verkregen heeft is met ingang van 15 April a s. als agent van politie alhier benoemt do heer L. de Jong, thans korporaal bij do politietroepen te Den Haag. NOORDWIJKERHOUT. Tuindersvereeniging. Vrijdagavond vergaderde wederom de tuindersvereeni ging „Eensgezindheid". Dc voorzitter, dc lieer E. Oostdam Hzn., opende de vergadering en heette do zeer talrijke aanwezigen welkom. De lieer- M. Geerüng las de notulen. Hierna bracht de commissie verslag uit aangaande haar be moeiingen in liet conflict met den heer J. de Groot,den eigenaar van het veilings terrein, die het veilingsgebouw wilde doen ontruimen om do bekende redenen. Dc heer E. Oostdam Jaczn. nam 't woord en zette uiteen, dat de vereeniging „Lens gezindheid" haar naam hoog dient te hou den. Jammer genoeg was het den laatsten tijd geen koek en ei onder haar leden. Waar twee kijven, hebben twee schuld. De commissie kwam tot de conclusie, dat het bestuur der vereeniging fouten gemaakt'; heeft en dat de heer J. dc Groot wel wat*' hard van stal gegaan is. Beide partijen4 moeten tot elkaar gebracht worden; van beide zijden moet worden vergeven cn ver-; geten. Do bemiddelingscommissie heeft' verschillende malen vergadert mot den beer J. de Groot. Worden het advocaten- zaken, dan moet het bestuur niet uit vier leden, doch uit vijf personen bestaan, vol gens de statuten. De heer E. Oostdam Jaczn. stelt voor namens do commissie, om de advocaten to laten rusten, alles in der minne tc schik ken en als vijfde bestuurslid van de tuin dersvereeniging „Eensgezindheid" t- ver kiezen den heer J. de Groot. Na gehouden stemming werd aldus' be sloten en het conflict is hiermee ontlost, De bemiddelingscommissie, be?_l^->Mg uit de heeren Van Emmerik, Pio^7"' "-'cn. brug, E. Oostdam Jaczn., van •1-vij. kerhout en Westerhoven van Voor' zal het bestuur in het vervolg blijven biV - an met het oog op do enorme drukte op def veilingen. De heer J. de Groot heeft in cl: zijn benoeming als bestuurslid aanvaard. Ingekomen personen: H. L. van Til van Amsterdam. J. van Elk vaü Lisse. A. M. E. Jorissen van Amster dam. D. Brands van Duitsqhland. 0. H. Zethof van Weesp. J. Plas van Am sterdam. S. Romeyn van Koog a. d. Zaan. J. J. Buschman van den Haag. C. M. Hulsebosch van Bloemendaal. A. Bos en gezin van De Bilt. J. Bregman van Voorburg. G. F. Buchre van Am sterdam. E. M. Schut van Amsterdam. E. Jorna van Amsterdam. M. Greven steek van Schiedam. J. de Bakker van Amsterdam. J. G. H. Seeker van Rotter dam. A. T. Verballen van den Haag. A. P. J. Miltenburg van Amsterdam. G. do Nooij van Amstei-dam. A. P. Mul ders van België. J. Th. L. Hebinck van Gendringen. H. Freu van Leeuwarden. Th. A. M. Kerchman van Ams^- ''m, P. A. Jacobs van Eindhoven. A Tm- sen van Rotterdam. Vertrokken personen: Wed. Klugt-Kaptein paar Hillcgom. A. H. van Kesteren en gezin naar Noordwij1-. E. M. van der Wiel naar Haarlcmmerliede. M. Kortebach naar Hillegom. J. van Konijnenburg en vrouw naar Noord wijk. R. Abrahams naar Amersfoort. Voorst van Baafje naar Leiden. Th. J. Cornelisso naar Lisse. M. Bus naar Oegstgeest. P. L. J. Mari'nen naar den Haag. A. J. C. de Vree naar Monster.- G. J. van Stijn naar Lisse. A. Goethals naar België. J. A. J. M. Staamor naar den Haag. A. P. J. Miltenburg naar Amsterdam. A. F. Verballen naar den Haag. A. Romeyn naar Vlaardih^n. - H. B. Bunck naar Amsterdam. G. Ar- Nieuwkêrk"naaV^Fnis'. 'dTllèert naar België. ROELOFARENDSVEEN. Brand. Vrijdagavond ontstond een begin van brand in de schuur van den heer C. Hoogenboom alhier. Onmiddellijk na de ontdekking werd met blussching met emmers water begonnen. De motor- spuit, dio reeds zeer spoedig onderweg was, behoefde geen water te geven. Ter wijl do spuit onderweg was werd reeds kennis gegeven, dat men het vuur mees ter was, zoodat de spuit niet bij de brand is geweest. De brand is ontstaan bij een stookgelegenlieid, die in de schuur is aan gebracht. SASSENHEIM. Aanbesteding. Namens de vereeniging „Do Visschersschool" alhier, werd door het bouwkundig bureau „Verhoog", architecten Lohmann en Ponsen, in hotel het Bruine Paard aanbesteed: het bouwen van een Landhuis met bijbehoorende werken aan de Beukenlaan, waarvan de uitslag is als volgt: C. A. do Koning, Vijfhuizen f 13.277; M. Kool, Warmond f 11.450; N. Perquin, Santpoort f 10.710; A. van Duin, Noordw. a. Zee f 10.200; Gebr. v. Breda, Sassen- heim f9.773, aan welke laatste het werk is gegund. WASSENAAR. Geboren: Jolian George Ludwig, 1< van H. L. J. Koenen en J. van Zwieten. en M. H. van Veen. Louise Catharina, d. Theodorus Petrus, z. van D. Gladpootjes van J. van der Kamp en A. van Leeuwen. Johanna Wilhclmina Louise, d. van G. Bergman en H. L. H. van Bommel. Ever- dina Jacoba, d. van W. Goor en A. van do Stcenvoren. Johannes en Antje, z. etf d. varv D. Kuikel en G. van der Zwam. Ondertrouwd: J. A. Versteijncn en H. C. Oosterveer. Th. J. Knh'nenburg en C. M. J. van tier Vclcïe. C. Kwint cd N. E. de Hoop. H. Schcllingerhout ert Ch. S. Blokland. G. A. Kunze cn M. 0. Liebernickcl. Overleden: A. Zonneveld, wed. A'. Riem 62 j. J. B. van der Poel, m. v. D. M. van Egmond 67 j. Oh. IT. S. Blocmerê engeh. 47 j. M. Labrijère, wed. van Midavaine 80 j. J. Remmerswaal wedf. van H. Roos, 87 j. N. Jongkind 25 j. 1 J. A. Remmerswaal, m. van M. A., van def Ivroft 79 j. WOUBRUGGE. Geboren: Adrianus Maria Josephin&i d. van B. C. Disseldorp en F.. M. Schulte. Cornell's z. van A. IT. van Dorp en N. Ket. Overleden: J. B. Kuvpers 7 rn. J» van Ecijcreu echtgenoot van C. W. Strnak- man 47 j. Frans 'Kroon jm.m 42 George Hillebrnr.d wed. van AL van Veen 90 j. P. W. de Vette 4 w. Mcdedecling van de Leidsche Zwemclub (Reddingsbrigade). De rcddingslijnen dienen niet cm uty 'wafiebgoed op te droogen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4