INGEZONDEN MEDEDEELIKG Vraagt Uw winkelier bij het 12-jarig dochtertje van G. tc Rui nen. Zaterdag is het meisje, naar de „Asser Crt." meldt, onder hevige nijnen overleden. Door de tram gedood. Gistermorgen kwam nabij do Vinken- brug to Haarlemmerliede de 60-jarige T. v. d. V. te vallen, juist toen een tram passeerde, met het gevolg dat de man aangereden werd. Dij aankomst in het St. Elisabeth-gesticht te Haarlem bleek hét slachtoffer reeds to swn overleden. E .1 auto gekanteld. Zaterdagavond tegen tien uur is op den Kieuwen Binnenweg bij de Mathenesser- laan te Rotterdam de as gebroken van een naar Schiedam onderweg zijnde autobus, bestuurd door J. P. v. M. uit Vlaardingen, ten gevolge waarvan een wiel van den wa- jen liep» en deze met vrij grooto vaart tegen de straat geslingerd werd. Allo ruiten bra ken en van do 10 inzittenden, dio allo door de glasscherven en splinters getroffen wer den, moesten tweo naar het ziekenhuis aan den Coolsingekvervoerd worden; dat waren de 40-jarige D. W. uit do Ruilstraat, dio een bloedende hoofdwonde had opgeloopen en de 20-jarige monteur II K. uit Schie dam, die een pijnlijke armkwetsuur beko men had Beide gewonder, konden later naar hun woning terugkeeren Het tram verkeer ondervond een strcmmii g van bij na drie kwartier, totdat do resten van do bus door do Jacatra onderneming waren Weggesleept De gevaarlijke Arabier. Do Arabier die Vrijdag door de politie to 's-Gravcnhago is gearresteerd in verhand n' l do vechtpartij in een café in de Wa genstraat, is voor den Officier van Justitie geleid en vervolgens in het huis van bcwa- ring opgesloten. Zijn broeder, dio door hem verwomj was, is in zooverre hersteld, dat hij het Zie kenhuis heeft kunnen verlaten en is gister morgen naar Duitschland vertrokken. De redding van de bemanning van de „Apis." Aan bet „tlbld." wordt uit Rotterdam gemeld: De eerste stuurman van do „Drieber gen", het stoomschip van do Furness' Scheepvaart en Agentuur-Mij., ontving ons gisteravond in zijn hut, waar hij, raadplegend het scheepsjournaal, ons ver- ♦^.teldo van do redding van do bemanning van het Duitscho stoomschip „Apis." Do „Driebergen" begon do reis op 31 'Januari j.l. van Rotterdam naar Port land Main. In het Kanaal stond al een •ware deining. Do „Driebergen" koerslo verder en op 5 Januari zag do tweedo of ficier, dio de wacht luyl, een vlaggesein: machine troebel (trubbled). Buiig, bewolkto lucht, ruw, lioogo zee, frwaar stampend schip, namen veel water over dek en luiken, zoo meldde het jour naal van dien dag, waarop do Nederland- sohe boot doof een toeval de Duitscho vond. Door toeval, oqidat do antenne van de „Apis" defect was, waardoor zo met haar noodinrichting seinde, welko te zwak was om zich op grooter afstand te doen hooren. Do Nederlanders bleven in de nabijheid, dan weer eens op een halve mijl afstand, dan weer op praaiafstand, een geheelo wacht lang. Voortdurend wa ren do beide schepen in draadloozo ge meenschap en dus wisten do opvarenden van do „Driebergen" hoe het hun collega's aan boord van do „Apis" ging. Do „Apis" seinde, dat het water lang zaam steeg, terwijl nog slechts één pomp Intact was. De vuren van éón der '—tela waren uitgegaan en het nog brandendo vuur van. do andere ketels leverde no" net sloom genoeg voor de óéno pomp, welke in haar werk bemoeilijkt werd door asch en vuil. Lang duurde het niet. of do ros-, teerende pomp had hot begeven. Het water rees snel. Om acht uur wilde de bemanning het schip verlaten, zoodat men aan boord van do „Driebergen" alles in gereedheid bracht om do Duitschers to ontvangen. Dezen zetten een boot uit, dio *chter to pletter sloeg. De tweede boot werd bijna murw geslagen, maar er kwa men vijf menschen over. Ondanks het feit, dat van de sloepbemanning tweo hadden zitten hoozen, terwijl tweo anderen ge rooid hadden en do vijfdo aan het roer had gezeten, stond do sloep vol water, toen zo bij de „Driebergen" langszij kwam. Do „Driebergen" was zoo dicht moge lijk tot op 3 d 400 M. de „Apis" go- naderd. Aan boord van het Nederland- Bclic schip had men inyiiddels er etond geweldige deining en sneeuwval was het werk komen bemoeilijken do groole boot klaar gemaakt, welke wel met 40 koppen bomand kan worden. Zonder •chade kreeg men do boot „over den muur", wederom bemand met de vijf Duitschers. De „Driebergen", die een Chineesche bemanning heeft, kon van haar mannen niemand zenden. Ook do officieren hadden allen hun handen vol •au boord van het eigen schip. Hoewel do „Driebergen" tijdens het overboord zetten van do sloep was afge- idrevcn, manoeuvreerdo zo onmiddellijk weer zoo, dat zo in de nabijheid van het In nood verkeerende schip kwam. De er varen zeelieden legden het er toen zóó op aan, dat do sloep, zoodra zo los van het fechip was, naar do „Apis" toewaaide. Bij den terugtocht ging men op gelijke Wijze te werk en zoo kwamen kapitein ludwig Zom, uit Hamburg, met zijn 22 mannen behouden aan boord. Bij het aan boord halen viel de door do hoogo zee zóó zwaar in de davitstouwen dat het gegoten •talen onderstuk van do davits als een frietje afbrak. Do „Driebergen" zette om 10 uur des ifrvonds do reis voort met de geredden aan boord. Do „Apis", dio kolen inhad, was op reis tan Emden naar Halifax. Toen bet 3 A ■4000 ton metende schip in nood verkeerde, Was het reeds 15 dagen op reis. t De oorzaak van de lekkage ligt, naar men vermoedt, in het ploffen op de zee, waardoor óf in do machinekamer óf in de machinokamcrbunker water is geko men. De ruimen waren droog gebleven. Alvorens het schip Jo verlaten, beeft de kapitein het laten zinken. Vier woningen afgebrand. To Overdinkel, gemeente Losser, is een blok van vier woningen tot den grond toe afgebrand. De buizen, welke verzekerd wa ren, behoorden aan de wod. Nijland. Daar er to Overdinkel geen brandweer is viel aan blusscben niet to denkeu. Bijna allo inboedels werden mede een prooi der vlam men. Ook deze waren verzekerd. Do oor zaak van den brand is onbekend. Met een motorfiets er op uit. Dinsdagavond liet een student zijn mo torfiets een oogenblik onbeheerd staan voor de studenten-sociëteit aan den Eendraehts- weg te Rotterdam. Tweo achttienjarige jon gelieden, een slager en een metaalbewerker,, zagen ze staan «n even later waren zij er mee op stap, in den letterlijken zin, want geen van beiden had ooit een motorfiets bereden. Ze wilden do motorfiets ergens stallen, maar geen van de garagehouders, aan wien zij liet verzochten, bleek bereid, ze een plaats in hun garage te geven; teu slptte kreeg do motorfiets onderdak bij een wagenver lui order. Het lag in de bedoeling van de jongens, do motorfiets zoo voordeclig mogelijk te verkoopen, maar zij wilden er eerst eens op rijden. Een kennis bad hun 's avonds oen en ander over bet besturen van motorfiet sen verteld, en zoo werd Woensdagmorgen hun eerste tocht per motorfiets gewaagd. In het begin ging alles verwonderlijk goed. De motor snorde, de eeno jongen parmantig op het zadel, de ander had de duo-zitting beklommen, en in een kalm gangetje wer den enkele buitenwijken doorkruist. Maar als je eenmaal op een motorfiets zit, en je rijdt fijn, dan is het onzin, met een slak kengang tc blijven rijden. Er werd meer en meer gas gegeven, vlugger snorde de mo tor. maar nu ging bet wel wat al te vlug! Hoe moest je dat dekselscbe ding nu ook weer temperen? Do duo-man begon al ora hulp te schreeuwen, de bestuurder trachtte do machine in bedwang te krij gen, de motorfiets slingerde vervaarlijk over den weg, en juist op de plaats, waar zij ze den vorige avond gestolep hadden, kwam do catastrophe. De motor nam een schuiver, en de duo-man lag opeens juist van de sociëteit in de heesters van het siu- gelplantsoen. Ondanks dezen tegenslag werd de rij- toel* moedig voortgezet, met het gevolg, dat een uurtje later de motorfiets in een her stelplaats stond ernstig defect. De herstel ler wist evenwel de machine weer bruik baar te krijgen, en den volgenden dag za ten de vrienden weer op het zadel; dit maal zouden zij een grootore reis onder nemen. Zij brachten het echter slechts tot Delft. Toen was de benzine op, en het twee tal ging overnachten in 'n auto, die con stu dent onbeheerd had laten staan voor de Delftscho studentensociëteit. De motorfiets werd zoolang langzij gemeerd. Bij bet krieken van den dag gingen zij weer op stap. Het horlogo van een van de twee werd geruild tegen wat benzine, en hiermee konden zij Wassenaar bereiken, waar zij de motorfiets stalden. Een wil- willende meneer bracht ben per auto naar Den Haag. Hier ontmoetten zij een kennis, die wel zoo goed was bun wat geld te lee- nen, waarvan zij eten en benzine kochten. Den volgenden dag, Zaterdag, keerden zij naar Wassenaar terug, waar zij do mo torfiets ophaalden, het benzinereservoir vuhbn en toen hun tocht voortzetten. In Heemstede liep de machine door gebrek aan olie warm. liet geld was op, dus moest do kar opnieuw gestald worden. Weer bleek een automobilist bereid, bet tweetal in zijn wagon gastvrijheid to verleenen, en zoo reden zij Zaterdagmiddag Amsterdam binnen. Hier rihm bun avontuurlijke tocht een -einde; nauwlijks waren zij in de hoofd stad aangekomen, of een politic-man hield hen aan. Per radio was hun signalement verspreid. Zij biechtten alles eerst op. Nog denzelfden dag is het tweetal naar Rotterdam op transport gesteld. De motor fiets is in beslag genomen. „N.R.Crt." Inbraken in slagerswinkels. Het komt dtn laats on tijd in de provin cie Utrecht herhaaldelijk voor dat inbra ken gepleegd worden ir slagerswinkels. De daders kiezers speciaal deze winkels uit, omdat zij door dc tuimelramen, dio 'snaebts open blijven slaan voor tien toevoer van frissche lucht lij het vlecsch, gemakkelij ker naar L nncn bunnen dimmer,. In den nacht van Vrijdag op Z.verdag jl helmen le hoeren inbrekers de gemeente Soest tot operatieterrein gekozen. In den nacht word bij niet mi ider dan vier slagers, n.l. bij de nceren Bas, v d. Berg, 1 aseur en Floor in gebroken. Totaal wordt vermist, ruim ƒ300 aan gel I, benevens een gouden armband en een gouden Lioche. De politie stelt een ern stig ondersoek in. Tot Lrlcn is echter geen Sj oor vig t'e drders gevonden. Dergel jke in! raken in slagerswinkels zijn kort geleden ook reeds gepleegd te Amersfo >ri, Soesterberg en Ven cndaal. Verduistering van 7000. Sinds j.l. Vrijdag is voortvluchtig de 44- jarigo kantoorbediende H. te Rotterdam, die tijdelijk op voorspraak van een der wethouders to werk was gestold aan het bureau bijslag van liet Koninklijk Natio naal Steuncomité. had door zijn chef tot zevemaal toe een cheque van 1000 la ten afteekenon, die daarop werd uitbetaald. Steeds gaf bij voor, naar wij vernemen, dat geld noodig to hebben voor de betaling van bijslag op pensioenen. In .waarheid echter heeft bij dat geld, 7000, in totaal, ver duisterd. Toen door een accountants-onder zoek dezo zaak aan het licht kwam zeide H. even naar huis te gaan om het geld te ha len. Daar men steeds nog hoopte, dat H. het verduisterde geld zou kunnen bijbeta len, werd geen aangifto van het geval ge daan en verzocht men er geen melding van te maken. Daar H. ook gisteren nog niet terugkwam, is thans bij do politie aangifte gedaan van de verduistering.' Door een tramkaartje verraden. Men meldt uit Haarlem aan do „Msb.": In do bekende buitenplaats „Kraantje Lek" te Bloemendaal waren kippen gesto len. Maar de dief scheen een tramkaartje in bet kippenhok te hebben achtergelaten. De Bloemendaalscho recherche toog er mede naar de tramdirectie, met het gevolg dat reeds werd opgegeven welke conduc teur bet kaartje verkocht bad. Dezo wist tijd en plaats op te geven en zelfs het sig nalement van den persoon aan wien bet kaartje was verkocht. Dit signalement beantwoordde aan dat van den beruchten Ilaarlemschen kippen dief J. do W., die dau ook door den con ducteur herkend werd als de persoon aan wie het kaartje werd verkocht. Een ruitensnijder. Na de kuitenprikkers komen nu ook de ruitensnijders. Te Hoorn n.l heeft iemand de aardigheid gehad, op zekeren nacht in verschillende straten tal van étalageruiten te bewerken met een snij-diamant. Daar door is menige schadepost voor de winke liers veroorzaakt. De politie heeft den laf- fen dader nog niet kunnen opsporen. Een verijdelde poging tot inbraak. Gisternacht hoorde twee agenten op den Oostsingel tc Schiedam „moord" roepen. Ter plaatse gekomen zagen zij op den grond een man liggen, zekeren v. G. Een andere man nam bij bun komst ijlings de vlucht. Do vluchtende persoon bleek te zijn een zekere J. W., een hij de politic zeer ongunstig bekend staande Rotterdammer. Hij was door van G. in zijn woning aan getroffen, klaarblijkelijk met de bedoeling om diefstal to plegen. Van G. werd tegen den grond geslagen. De dader, dio op do komst der politie vluchtte, werd aangehou den. Voor zoover bekend is niets ont vreemd. ESiaËiewti. Ëericitoten Treinbotsing bij Halle. Drie dooden, elf gewonden. Uit Halle wordt geseind: Gisterenmiddag had op het station Wülknitz, aan de lijn Elsterwerda-Riesa, een botsing plaats tus- schen twee goederentreinen die ook perso nen vervoerden. Oorzaak van het ongeluk was een verkeerde wisselstand. Drie per sonen werden gedood, acht zwaar en drie licht gewond. Het verkeer ondervond geen stoornis. Een waanzinnige. Te San Joaquin Valley, in California, heeft een zekere John Goins, éen makelaar in landerijen. Donderdag zijn vrouw en vijf andere personen doodgeschoten en daarna, om arrestatie door dé politie te ontgaan, zelfmoord gepleegd.' In woede ontstoken over het feit dat zijn vrouw een actie tot echtscheiding had ingesteld, reed hij in zijn automobiel naar een boerderij in de buurt van Stokton, waar hij zijn vrouw en baar zuster doodschoot. Vervolgens reed hij naar Stockton zelf, waar hij de vrouw van den advocaat doodschoot, dio zich met het echt- sóhedingsproces had belast. Daarna reed hij naar een op 24 mijl verder gelegen boer derij, waar hij den boer, diens vrouw en haar zuster doodschot; de eenige reden voor deze daad is, naar men aanneemt, dat de boer verscheidene jaren geleden tegen Goins getuigd had in oen zaak wegens paardendiefstal Do politie was Goins in- tusschen gevolgd en toen Goins opnieuw o weg was, word hij door de politie inge haald. Goins schoot zich toen een kogel door het hoofd. Zijn auto stortte van den weg af in een ravijn. Hsiligschcnr.endc diefstal. In do kerk van Liedekerko bij Brussel is Zondagnacht oen heiligschennend© diefstal gepleegd, waarbij kelken, ciboriën en reli kwieschrijnen werden ontvreemd. ■«edenanuscii (Jost-lndië Treffen met dc rebellen in Atjeh. Dertien k w a a d w.i 11 i g e n gesneuveld. LTit Bandoeng wordt geseind: Het leger bestuur heeft het voleende telegram van ka pitein Van Eek, d.d. 20 dezer ontvangen: Bij een gezamenlijke actie van alle troe pen onder leiding van kapitein Snelt zijn te Kroeëng Batoe dertien kwaadwilligen gesneuveld, waaronder Teunkoe Mauloed, de hoofdaanlegger van den jongsten over val. Negen karabijnen zijn teruggevonden. Onzerzijds is gesneuveld do Europeesche sergeant Sleeuwaogen; zwaar gewond zijn twee marechaussees; licht gewond werd de Europeesche sergeant Marx. RECHTZAKEN Het drama aan den Overtoom te A'dam. M u y 1 w ij k voor bet Am s t e r- damsch Gerechtshof. Gisteren hervatte het Gerechtshof te Am sterdam hij vervroeging het onderzoek in de strafzaak tegen Marcelis Muylwijk, ten einde aan prof. B. Broutfer, die dezer da gen naar Amerika moet vertrekkeu, gele genheid to geven zijn meening omtrent de vermoedelijke doodsoorzaak van Busch na- dei' uiteen te zetten. President nu*. Jolles wees er deskundige op, dat dr. S. de Boer een uiteenzetting heeft gegeven, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de dood van Busch hoogstwaar schijnlijk te wijten is aan kamerfibrilleeren, tengevolge van psychische opwinding. Dr. de Boer heeft toen tot den advocaat-gene raal gezegd, bet niet uitgesloten to achten, dat bet kamerfibrilleeren begonnen is bij of door het aangrijpen van Busch. Daarna is- dr. De Boer teruggekomen op zijn ver klaring en heeft hij gezegd, dat do dood van Busch niet te wijten is aan een greep van Muylwijk, maar aan een voorafgaande opwinding van Busch. Mr. Jolles stelde nu aan prof. Brouwer do vraag of hij bleef bij zijn opvatting, dat de prikkel op den ner- vus vagus de meest waarschijnlijke doods oorzaak is. Prof. Brouwer antwoordde bevestigend en lichte zijn meening toe met teekeningen van het menschelijk lichaam en met •een gepraepareerd menschenhoofd, waaraan dc ligging van de vagi waren te zien. Deskundige betoogde, dat het doorsnijden (operatie) van de beido vagi een ernstige toestand is, maar niet tot een plotselingen dood aanleiding zal geven. Maar 't wordt anders als men een dergelijke grove inwer king krijgt, zooals hier het geval isf Wan neer een mcnsch wordt aangegrepen en op ruwe wijze op do nervus vagus wordt ge drukt, dan komt er een choc-werking Dezo moening wordt door verschillende andere physiologen voorgestaan, gelijk deskundige uit do literatuur aantoonde. Het is moge lijk, dat er een hartfibrilleeren geweest is, maar dan was dat een gevolg van den plotselingen choc. Zijn meening zal deskundige in een rap port neerleggen en dit rapport morgen» bij het Hof indienen. Nader gevraagd, verklaarde prof. Brou wer, bet niet waarschijnlijk te achten, dat iemand als Busch, die als aviateur her haaldelijk emoties meemaakte, tengevolge van oen twist zou sterven. Zijn meening houdt lui als het meest aannemelijk staande President mr. Jolles vroeg aan dr. De Boer waaraan het toe to schrijven was, dat zijn opinie zoozeer ten gunste van do ver dediging beinvloed is. Dr. de Boer verklaarde, Jat hem op do eerste Zitting de juiste toedracht nog niet zoo precies voor den geest stond, zoodat hij enkele vragen niet juist beantwoord heeft. Hij zeide mot niemand overleg te hebben gepleegd en handhaafde op weten schappelijke grondejj zijn meening, dat het kamerfibrilleeren noodwendig vroeger moet worden gesteld dan na den greep. Na een debat tusschen beide deskundi gen verdaagde het Hof de zitting tot a.s. Vrijdag. De spcorwcgdiefstallen te Roosendaal. In verband met de in de'laatste jaren plaats gehad hebbende spocrwegdiefstallen aan het station to Roosendaal hebben voor de rechtbank te Breda vier arbeiders der spoorwegen: M. A van M., A. J. de B., W. van J. en J. van A., allen Roosendaal, te rechtgestaan. Zij worden beschuldigd van diefstallen van kousen, kindergoederen, overhemden, koffers, rijwielbelastingmer- kon, enz gepleegd in de' jaren 1923'26; aan de beide laatstgenoemden is boven dien nog ten laste gelegd, dat zij geschen ken van dc twee andere verdachten .hebben aangenomen. Er waren 16 getuigen gedagvaard. Hot eerst stond terecht A. J. de B. De eerste getuige T H B., brigadier der marechaussee te Roosendaal, verklaarde, verschillende artikelen bij verdachte Do B. in beslag te hebben genomen. Getuige P. M. V., huisvrouw van M. A. van M„ had van verdachte de B. 'n zwarte blouse ten geschenke gekregen. Getuige J. had bij bet vervoer van goe deren op het station Roosendaal eenige goederen van Dc B. ten geschenke pnt- vangen. Getuige A. van A. had van B. een tasch- je gekregen. Verdachte De B. bekende de verschillen de zaken weggenomen te bobben en dezo deels gedragen to hebben, deels ten ge schenke te hebben gegeven. Dc officier van justitie eischte tegen hem vier maanden gevangenisstraf. De verdedi ger mr. Mertons, wees öp he^unstig ver leden van verdachte. BovendiWwos de dief stal vergemakkelijkt door onvoldoende con trole. Daarna werd behandeld de zaak tegen J. van A, Weer werden eenige getuigen ge hoord. Verdachte bekende en-vroeg voor waardelijke veroordeel ine. Daarna had W. van J. zich te verant woorden. Na getuigenverhoor eischte de of ficier van justitie tegen hem een maand gevangenisstraf. Ten slotte stond terecht dc hoofddader, M. A. van M. Getuige C., controleur bij de spoorwegen deelde mee, hoe telkens diefstallen werden vastgesteld. Hij zette uiteen, hoe streng do controle werd uitgeoefend. Do politie was telkens op de hoogte gesteld, doch telkens kwam bij onderzoek vast te staan, dat er to Roosendaal niet gestolen werd. De spoorwegen treft in dit geval geen blaam. Daarna werden wederom eenige getuigen gehoord. Do verdachte Van M. erkende zijn fou ten; door verleiding van een kameraad was hij tot diefstal gekomen. De officier van justitie zeide, dat deze verdachte behalve zijn huisgezin, nog tal van anderen in het verderf beeft gestort, en telkens beschuldigde hij andere men schen van diefstallen. Eisch: 1 jaar gevan* genisstraf. ITiispraken 29 dezer. Was hij nog besteller? Voor do rechtbank te 's-Gravenhage is drie maanden gevangenisstraf g r,,lit tegen den 33-jarigwi J. M. K.. zonder be roep, in Den Haag gedetineerd, beschul digd van oplichting. Verdachte, die bestel ler bij de posterijen is geweest, maar als zoodanig eerst is geschorst en later ont slagen, had in 't begin van Januari, ^ge kleed in de uniform van besteller, nieuw jaar gewensebt bij verschillende personen en deze zoodoende bewogen tot afgifto van eenig geld. Verdachte's raadsman, mr. Zegel, pleit te vrijspraak. Deze wees er op, dat do verdachte op 1 Nov. j.l. bij beschikking van den directeur-generaal was ontslagen. Van die beslissing is verdachte in beroep gegaan bij de postale commissie van over leg. Hierdoor werd d/3 tenuitvoerlegging van het ontslag automatisch opgeschort. Do commissie adviseerde den Minister van Waterstaat in voor verdachte ongun- sti'gen zin. De minister handhaafde dan ook het ontslag, met nadere bepaling, dat dit zou ingaan op 16 Jan., hoewel ver dachte's traktement maar tot November d a v. behoefde te worden doorbetaald. Maar formeel was verdachte nog tot 16 Jan. als besteller in dienst en als zooda nig gerechtigd tot het dragen van zijn uniform. Het is derhalve niet komen vast te staan, dat verdachte een valsclie boe danigheid heeft aangenomen. Een verzoek van den verdediger om verdachte in vrijheid te stellen werd door de Rechtbank iiig v.iT'igd Voor de Bossche Rechtbank stond terecht J. v R., weduwe van L. Sch. wonende te Andcl, beklaagd terzake, dat zij op 1 Juli 1925 te Andel opzettelijk H. Vogelaar heeft bedreigd met brandstichting en doodslag en hem heeft belecdigd door hem gemeene brieven te schrijven. Deze zonderlinge beklaagde heeft al reeds anderhalf jaar het dorpje Andel in onrust gebracht door aan tal van personen ano- nyme brieven te schrijven van diep belec- digenden inhoud. Het is eindelijk de wacht meester der marechaussee H. den Toorn mo gen gelukken de geraffineerde vróuw als de schuldige aan te wijzen. Ze bad wel zeer listig en s'uw do aandacht van zieb weten af te houden, door ook aan haar eigen adres beleedigende brieven te schrijven en daar met veel ophef gewag van te maken als voelde ze zich ernstig gegriefd. Bekl. bekende, doch beweerde niet de bedoeling gehad te hebben iemand te bePedigen. Waarom ze dan zooveel schandaal ge- scbopt bad, wist ze niet. Niemand hield haar voor onwijs. Het O.M. laakte streng do sluwe geslepenheid der vrouw, die zoo geraffineerd de kans bad gezien anderhalf jaar lang haar gemeen bedrijf voort te zet- ten. Het O.M. eischte twee maanden gevango nisstraf. De verdediger, mr. E. v. Zinnicq Bergmann, te Den Bosch, gaf een psychia trisch onderzoek in overweging en pleitte subs, voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 1 April a s. ingezondeü stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Groote schade deer i De glascultuur breidt zien de laatste jaren geweldig uit. Het pleit 6tellig voor de energie en zakendurf van onzen tuin dersstand. die zooveel kapitaal op deze wijze uitzet. Dat dit bezit niet zonder gevaar is, weet men heel goed, doch dat weerhoudt nio- mand om die uitbreiding te geven, welke noodig is. j Het is echter o.i. dringend noodig ook eens te wijzen op de onheilen, waarmede dat bezit voortdurend wordt bedreigt. En dat is vooral in do zomermaanden, de zoo gevreesde hagelslag. Alle rampen in dit leven zijn niet te koeren- en tegen 1, 0 mogelijke onheilen kan men zich ook niet altiid verzekeren. Tegen een ramp als Borculo trof, kan men zich practisch moeilijk wapenen. En als een slornischadeverzekering bestaat eft door een ramp van die omvang wordt troffen, zal nog bewezen moeten worden of aan alle verwachtingen kan worden vol' daan. Maar dat neemt niet weg, dal men doen moet wat- mogelijk is, al was ne. alleen maar om een eventueele ramp verzachten. En zoo is het nu ook mot-"R'

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4