Je Leidsche Cnaiil" Tweede Blad. MIJ IS DE WRAAK Donderdag !8 Maart 1926 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. X)e gemeenteraad vergadert op Maandag a.s-des namiddags te twee uur. De verga dering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. lo. Benoeming van twee lcdci^der Plaatselijke Schoolcommissie. 2o. Voorstel om het bepaalde bij art. 28, Je lid, sub 2o der verordening, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, ten opzichte van den di recteur der Gemeentewerken, Ir, G. L. Driessen, tot 1 Januari 1928 buiten toe passing te laten. 3o. Rekening, Hienst 1925, v^n do Plaatselijke Schoolcommissie. 4o. Voorstel tot verhuring van eenige pcrceelen teelland, gelegen ten noorden van den Morschweg, aan J. Schild. 5o. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder door Gedeputeer de Staten vergunning is verleend voor den aanleg en de- exploitatie van een hoog spanningslijn van de Electriciteitsfabriek te Leiden naar een te bouwen transforma tor- en schakelslation op het terrein van de .Boskoopsche Waterleiding in de ge meente Hazerswoude. 6o. Voorstel tot aanvulling van het dic tum van het Raadsbesluit van 24 Augustus .1925, inzake het verhaal van bijdragen wegens inkoop voor pensioen. 7o. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten- der begrooting, dienst 1925, waarvan de raming te laag is geble ken. Sa Voorstel tot nadere vaststelling van de bijdragen in de kosten van het bijzon der vervolgonderwijs, bedoeld in art. 102 der Lager Onderwijswet 1920, over 1923, voor do cursussen in een 6-tal scholen. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de kosten van den bijbouw van oen tweede spreekkamer in het schoolge bouw aan de Langebrug. lOo. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor eene kleine verbouwing van de bovenverdieping van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". llo. Verordening, houdende wijziging v. do verordening van 31 Januari 1918 (Gem. blad No. 3), betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Leiden. 12o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 22 Januari 1923 (Gem. blad No. 4), regelende de heffing van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. Directeur van Gemeentewerken. Artikel 28 der verordening, regelende den rechtstoestand van do ambtenaren der gemeente Leiden, bepaalt, dat den ambte naar eervol ontslag uit zijn betrekking wordt verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd; dit ont slag gaat volgens art. 29 in op den eerst- .volgenden lsten Januari. Evenwel kan de autoriteit, die den amb tenaar heeft aangesteld, deze bepaling, het hoofd van den tak van dienst gehoord, tel kens voor ten hoogste een' jaar buiten toe passing laten, totdat de ambtenaar zijn 70ste levenspaar heeft volbracht. De heer Tr. G. L. Driessen, Directeur der Gemeentewerken, die op 6 October a.s. 65 jaar hoopt te worden, zou dus ingevolge eerstgenoemde bepaling op 1 Januari 1927, den gemeentedienst moeten verlaten. Ver mits het College van B. on W. echter, even als de Commissie van Fabricage, op het eanblijven van den Directeur lioogen prijs slelt en de heer Driessen bereid is zijn be- trekkiug ook gedurende het jaar 1927 te Hijven waarnemen, geven zij den raad in overweging te besluiten do bepaling van ■artikel 28, le lid sub 2o. der verordening regelende den rechtstoestand van de amb tenaren der gemeente Leiden, ten opzichte van den Directeur der Gemeentewerken, den heer G L. Driessen, tot 1 Januari 1928 Luiten fnonnssin? fe In ten. FEUILLETON. door EDW. HACLIWELLS. (Nadruk verboden). Davidson bedacht zich even. „In 1852 tot 55. Ja, Eliot Thornewood woonde op... Bfack-wallIn die dagen had de Sir plannen met Miss Lilly Moorsham. Dat is Lot juist," herhaalde hij raadselachtig. Wij zwegen beiden, hielden brandende vragen °P 'lo lippen, onderbraken hem niet. „Dan raakte ik daar weg. Ik wist tc veel. De ^'■orsliam's namen me dadelijk in dienst. To laat begreep ik, dat het Lilly's werk *a8, die mij wilde opruimen. Zij wist mij |'an diefstal te doen overtuigen, maar zij toog; ze stal dc 300 pond zelf. Tk vluchtte "it het voorarrest, brak in bij Sir Thorne wood, Lilly Moorsham en Dokter Hunt- hurtey. Dat is waar. En toen kreeg ik drie Jaar. Dat had ik wel van te voren gewe en. Op één nacht brak ik in bij alle drie. Lon huisknecht weet den weg. Ik wist alles o vnulen. Tk heb al lang de bewijzen om o-P Lilly Moorsl xam te wreken, want die ,s 'fn alles de schuld. Ik heb haar uit liet oog verloren, toen ze getrouwd is. Ze was oen tien jaar jn Amerika. Ik moest wcr- on om niet van honger le sterven. Nu heb r.ir en Kurlcy teruggevonden op Rose- vt!e..." 'ij klauwde met zijn harde, kromme '*£fr& als een gier naar zijn prooi en lis- l'r'..Tk zal baar totaal vernielen!,., aar helpt U me dan nog voor John?" Benoeming leden Plaats. Schoolcommissie. Namens do Plaatselijke. Schoolcommis sie bieden B. en W. de volgende aanbeve lingen aan voor de voorziening in de daar bij genoemde vacatures der Commissie: A. Yacature-Boerlee: le. de beer J. L. C. Timmermann; 2e. de heer G. Molkenboer. B. Vacature-Vros: le. de heer S. Gaastei- land; 2e de heer G. Bakema. Vergoeding bijzonder vervolg-onderwijs. Bij Koninklijk besluit, d.d. 1 Februari jl., No. 24, werd ongegrond verklaard het, krachtens raadsbesluit van den 26sten Oct. 1925, door het College van B. en W. inge steld beroep tegen het besluit van Ged. Sta ten dezer provincie, d.d. 6 October 1925, waarbij de gemeentelijke bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs ever 1923 voor de cursussen in de scholen aan dc Hooglandsclio Kerkgracht 20a, aan de Pastéurtraat 2b en aan do Middelste- gracht 119, werd vastgesteld respectievelijk op 618.30, 641.20 en f 1222.29. Hoewel de gemeente wettelijk zou kunnen volstaan met toekenning van de hoogero bijdrage alleen aan deze cursussen, zijn B en W. van meening, dat de billijkheid medebrengt, dat ook aan de besturen van de overige - cursussen, welke besturen ge noegen hebben genomen mot de aanvanke lijk door den raad vastgestelde bijdrage een suppletie worden toegekend, gelijk aan het bedrag, hetwelk hun zou zijn toegewezen, indien zij eveneens beroep hadden aange- teekend. i Waren deze besturen in beroep gekomen, dan zou de bijdrage voor de cursussen in de scholen aan de Hoogewoerd 57, nan de Pelikaanstraat 1, en aan do Haarlemmer straat 240 zijn vastgesteld resbetievelijk op 377.85, 510,85 en 262.40. B. en W. merken nog op. dat het totaal bedrag der gemeentelijke bijdrage over de jaren 1921, 1922 en 1923 de over die jaren werkelijk gemaakte kosten voor de cursus sen gehouden in do scholen aan de Mid delstegracht 119, aan de Hoogewoerd, 57 en aan de Pelikaanstraat 1 zou overtreffen met respectievelijk 382 2754. 251.47 en 341.79/4, zoodat do bijdragen over 1923 voor deze cursussen, overeenkomstig arti kel 102, 3e lid. der Lager Onderwijswet 1920 met gemelde bedragen derhalve tot do werkelijk gemaakte kosten, dienen te wor den verminderd. Op grond van het bovenstaande geven zij den raad in overweging de bijdragen in do kosten van het bijzonder vervolgonderwijs, bedoeld in artikel 102 der Lager Onderwijs wet 1920; over het jaar 1923, nader vast te stellen of te bestendigen voor den cursus in de school: aan de Hooglandsche Kerk- 382.27 k*, is 840.01/4; aan de Hooge- gracht 20a, op 618.30; aan de Pasteur- straat 2b, op 641.20: aan de Middelste- gracht 119, op 122.29, verminderd met woerd 57, op f 377.85, verminderd met 251.47, is 126.28: aan de Pelikaan straat 1, op 510.85. verminderd met 341.79/4, is 169.05/4; aan de Haarlem merstraat 240, op 262.40. Bijbouw school Langebrug. Bij het voorstel tot reorganisatie van het lager onderwijs wezen B. en W. er op, dat hij splitsing van do school aan de Lange brug in twee scholen, op de bovenverdie ping van het gebouw een kamer kon wor den aangebracht voor het tweede hoofd. Na de splitsing van de school hebben zij deze zaak voorloopig laten rusten, omdat zij meenden eerst te moeten wachten of in do practijk do behoefte aan een tweede spreekkamer zich ernstig zou doen gevoe len. Toen bleek, dat een tweede spreekka mer bezwaarlijk langer kop worden ont beerd, aangezien de spreekkamer in de be- nedenschool geheel achteraan in de gang op grooten afstand van de trap gelegen is en dus voor het hoofd der bovenschool vrij wel onbereikbaar, hebben zij den Directeur van-Gemeentewerken uitgonoodigd een plan te ontwerpen voor den bijbouw van oen kamer voor het hoofd der bovenschool. Inclusief het noodige meubilair worden de kosten van dezen bijbouw aanvankelijk geraamd op pl.m. f 4000.Aangezien zoowel de Commissie van Fabricage als liet College van B. en W. dit bedrag te hoog voorkwam, is het plan voor den bij bouw daarna tot den eenvoudigsten vorm teruggebracht, waardoor do kosten tot 3150.zijn gedaald, t. w. 2750.voor den eigenlijken bouw, - 250.voor de oansrhnffintr vnn meubilair on 150 „Neen,' sprak Harry vast. „Er is al wraak genoeg in do wereld, Davidson. John zal ik redden, en we praten spoedig nog eens, maar, om alles wat ik voor John en Thilde deed, je moet wachten tot we weor gepraat hebben l Je bewijzen w71 ik niet zion. Heb je ze bij je?" vroeg hij ter loops. Zwijgend knikt Davidson bevestigend. „Die heb je dan bij die drieduboeTc in braak gestolen, als ik je goed begrijp?" ging Harry verder. Weer knikte do ander. „Stal jo toen ook geld?" zette Harry bet verhoor voort. „Dat zeiden zij, maar 't was de hoofd zaak niet. Ze hadden gehoopt door die huiszoeking de papieren terug te krijgen, maar die waren te veilig verborgen. Dat was het juist." „Lilly Moorsham, Eliot Thornewood en Hamilcnr Hunt-Kurtey waren dus goede vrienden?" Hij grijnsde en sprak ijzig: „Dat vertel ik U dan laterMaak U. dat ik Thilde gauw zie?" Weer hoorde ik zijn wilden snik. „Ik zal dan verder afwachten" en hij stond op ...Voordat de ontfermende slaap mijn koortsige hersenen den vrede schonk der vergetelheid, flitste nog even door mijn brein het ijskoude woord, waarmee Harry mij, na Davidson's vertrek, had doen hui veren „Nu begrijp ik, waarom de Lady daar straks aschgrauw werd, toen ik den naam Davidson uitsprakI... Het geheim van Lady Fashbend is een afschuwelijk raad sel." voor de kosten van aanbesteding en onvoor ziene uitgaven. De meerderheid van de Commissie van Fabricage kan zich thans met het vereen voudigde plan veroenigen en advisoert tot spoedige uitvoering van het werk, de min derheid dier Commiesie acht, ook na de aangebrachte bezuiniging, de kosten van het werk voor het beoogde doel te hoog. Vermits B. en W. met de meerderheid dier Commissie van gevoelen zijn, dat tegen dc uilvoering van het vereenvoudigde plan thans geen bedenking meer behoeft te be staan, geven zij den raad in overweging een bedrag van 3150.te hunner be schikking te stellen voor den bijbouw van een tweede spreekkamer in het schoolge bouw aan dc Langebrug. Verbouwing „De Lakenhal." De Commissie voor het Stedelijk Museum „De, Lakenhal" heeft de beschikking kun nen verkrijgen over het altaar, een tweetal deuren met omlijsting en enkele andere voorwerpen, afkomstig van de kapel der Oud-Katholieke Gemeente, tot voor kort gevestigd in het perceel Hooigracht no. 27. Aangezien deze voorwerpen, behalve kunst waarde, ook een voor deze stad belangrijke historische waarde-bezitten, ligt het in het voornemen van genoemde Commissie, een en' ander op passende wijze in dc Laken hal onder te brengen. Daarvoor zal een kleine verbouwing van de bovenverdieping van het museum noodig zijn, waarvoor in overleg met de Rijkscommissie voor do Mo numentenzorg een plan is ontworpen. De kosten van deze verbouwing en van het opstellen dor verkregen voorwerpen ramen B. on W. op rond 4700.Intus- schen zal dc Commissie voor het Museum voor het onderwerpelijko doel reeds over eenige fondsen de beschikking verkrijgen, tengevolge waarvan met het verstrekken van een bedrag van 3000.kan worden volstaan Overeenkomstig het gevoelen van de Commissie van Fabricage, geven B. en W. mitsdien in overweging, voor het verbou wen van de bovenverdieping, enz. van het Stedelijk Museum „de Lakenhal'' een be drag van 3000.beschikbaar te stellen. Verhuur teelland. Voor de huur van de ingevolge raadsbe sluit van 22 Februari jl. aangekochte per- ceelen teelland gelegen ten noorden van den Morschweg, Sectie L nos. 41 tol en met 44, 95 tot en met 97, heeft zich aangemeld, de heer J. Schild, alhier. In verband met den voorgenomen wo ningbouw ter plaatse kan de verhuring echter voorshands niet langer dan tot 15 October 1926 plaats hebben. Het land komt dan gelijktijdig vrij met het aangrenzende, tevens aangekochte, terrein L No. 46, dat volgens de koopvoorwaarden nog tot 15 October a.s. bij den vorigen eigenaar in ge bruik blijft en waarover mede ten behoeve van dien woningbouw geheel of gedeeltelijk za! moeten worden beschikt. De heer Schild is bereid een huursom te betalen, berekend naar 200.per H.A., d.i. in totaal een bedrag van 192. voorts gaan hij accoord met de aan do ver huring te verbinden voorwaarden, waar onder deze, dat het land uiterlijk 15 October e. k. door hem geheel moet zijn ontruimd. B. en W. geven den raad in overweging genoemde perceelen teelland voor het tijd vak van 1 April15 October 1926, tegen een huurprijs-van 192.in totaal, te ver huren aan J. Schild, alhier. Verhaal van pensioenbijdragen. Ged. Staten hebben B. en W. verzocht te willen bevorderen, dat in het dictum van het raadsbesluit van 24 Augustus 1925, in zake het verhaal van bijdragen wegens in koop van diensttijd voor pensioen, achter „18 December 1922" nog wordt ingelascht en onder voorbehoud van het bepaalde in artikel XGI der wet van 28 Mei 1925." Het artikel XCI der wet van 28 Mei 1925 bepaalt, dat het hoogere verhaal niet mag worden toegepast op hem, die vóór of met 1 Juli 1925 recht op pensioen verkregen. Bij het concipiceren van hun voorstel zijn B. en W. van do gedachte uitgegaan, dat de gemeente aan een wettelijk voor schrift niet meer bevoegdheden kan ontlee- ren, dan do wettelijke bepalingen regelen en dat dus een beperking van do bevoegd heid tot het heffen van een hoogere bijdra ge voor inkoop voor pensioen bij dezelfde wet getroffen, automatisch zou relden. HOOFDSTUK XL Bezoek. „En heeft de man mot do lange bccnon in den laatsten tijd nog wel eens een be zoek gebracht op Villa Carolina, Jeffer son?" vroeg Harry, terwijl do conciorgc ons voorging, de stoep op van het Sanatorium. Wij bevonden ons reeds op het platform, toen de blozende welvoldaanheid zich prettig omkeorde en sprak: „Dat doet je goed, je zoo eens bij den naam te hooren aanspreken en niet als Dick; het klinkt zoo kclner-achtig. Maar ik praat er liever niet over, Mijnheer; ver loden keer heb ik al to veel verteld, heb ben ze mij aan mijn verstand gebracht, en ik moet aan mijn vrouw en zes kinderen denken." „Dick," klonk eensklaps een zware stem uit de hal, „wat sta je weer op do stoep te redeneeren?" Daar opende zich de deur: „Ah! komt U binnen, heeren!" Het was Dr. Avortey, de waarnemende directeur, een klein, gezet mannetje mot zware, vleezige masscer-handen, een ros sig snorretje, staalblauwe oogen, dunne lippen en een uitdagend vooruitstekend kinnetje. „Dit zijn de twee heeren van laatst," deed Jefferson plomp. Wij waren dus besprokenEn hij had to veel verteld... Oho!... Ik begon to gelooven, dat Harry gelijk hadhier lag de kop van den draak uit de Beuken laan! De vriendelijke dokter ging ons voor naar zijn woonvertrek, bood ons hoffelijk een gemakkelijke stoel. Ged. Staten bleken echter een andere raeening tc zijn toegedaan en een tusschen dit College en B. eh W. govoorde corres pondentie mocht Ged. Staten tot geen andere gedachten brengen. Hoewel hun College niet overtuigd is van de juistheid van het standpunt van Ged. Staten, achten B. en W. do aangelegenheid van zoo weinig gewicht, immers het bo- treft hior uitsluitend de redactie van het besluit, dat zij een beroep op de Kroon niet voldoende gemotiveerd achten. Zij geven mitsdien den raad in overwe ging to besluiten in don goesl als bovenbe doeld. Jaarwedden Ambtenaren flank van Leening. Commissarissen van de Gemeentelijke Bank van Leening deelden B. en W. mede, dat bij do afdeeling pensioenvoorschotten en geldlecningen de werkzaamheden der mate zijn toegenomen, dat do pensioeube- leening sedert Januari 1020 is verviervou digd en do behandelde geldloeningon, vooral wat het aantal aflossingen betreft, sedert Juli 1923, meer dan verdubbeld zijn. Deze beide onderdeelen van den dienst worden uitsluitend behandeld door den di recteur en den boekhoudor. Aanvankelijk bestond bij Commissaris sen hot voornemen om een voorstel te doen tot uitbreiding van hot personeel, doch biervan werd afgezien, omdat de aard vari de werkzaamheden, die van strikt vortrou- welijken aard zijn, er zich niet toe leent, dat deze werkzaamheden wordon verricht door jeugdig personeel. Het contact met de voorschot-nemers dient zooveel mogelijk tot stand te komen door tusschenkomst van den directeur en den boekhouder. Het is voor de belanghebbenden niet aange naam om telkens door ander personeel to worden geholpen. Bovendien zou deze per- soncels-uitbreiding de bcgrooting van de bank te veel drukken. Commissarissen stelden daarom B. en W. voor bij don raad een voorstel aanhan gig te maken om, te beginnen mot het jaar 1925, op do begrooting van de Gemeente lijke Bank van Leening een bedrag van f600.beschikbaar te stollen, om don di recteur en den boekhouder jaarlijks een gratificatie te geven voor de door hen te verrichten buitengewone werkzaamheden. Tegen dit voorstel bestonden bij B. en W. ernstige bezwaren, omdat in hot alge meen het toekennen van persoonlijke toe lagen niet gewonscht is, cn in hot bijzon der niet, nu in deze gemeente is ingeyoerd een „algemeeno salarisvorordening". Zij deelden daarom aan Commissarisson mede, dat wanneer door de uitbreiding van werkzaamheden de taak en verant woordelijkheid van den directeur en van den boekhouder aanzienlijk waven ver zwaard, zij aan een promotie van de beide functionarissen do voorkour gaven boven het toekennen van een persoonlijke toe lage. Voor den directeur van dc Gemeen telijke Bank van Leening zou deze promo tie kunnen bestaan door do betrekking van directeur van de Gemeentelijke Bank van Lecning op te nemen in do salarisrubriek van staat D, welke aanvangt met „hoofd ambtenaar" on waaraan een wedde is ver bonden van f 3800.tot f 4100.per jaar. Door dezo wijziging zou hot salaris, zicb thans bewegende tusschen f3500.en f4100.stijgen van f 1100.op f4100.—. Ten aanzien van den boekhouder merk ten B. on W. Commissarissen op, dat tegen de bevordering tot administratief ambte naar le klasse waartoe Commissarissen krachtens artikel 7, 2o lid, van liet "Regle ment bevoegd zijn, bij hun College geen bezwaar zou bestaan, indien de raad tot evengenoemde wijziging van de salarisver- ordening mocht besluiten on dat. zij bereid waren aan dezen ambtenaar drie verhoo- fcingon bij vervroeging toe te kennen, op dat ook zijn salaris met f 300.zou ver meerderen. Vermits dezo aangelegenheid reels ge- iirimen tijd in hebandoling is, zouden zij een en ander willen doen ingaan op 1 Ja nuari 1926, terwijl dan wegens het ver richten vnn extra werkzaamheden over de voorgaande jaren, o.a. in verband niet. bet inrichten van de administratie van do bn- vengenoemde afdeclingen, voor ieder ecne gratificatie ineens van f200.ten laste van het bedrijf kan worden gebracht. Aangezien Commissarissen zich met deze oplossing hebben vcrecuigd, geven B. en W. de rand in overweging, met ineehtre- hebt laatst reeds naar mij go- vraagd," begon hij aanstonds tc Hprekcn, „doch in dc morgenuren word ik geheel in beslag genomen door do inwonende pa tiënten." „Het is voor U ongelwijcld een onschat baar voorrecht, dat Dr. Kurtcy zoo voor beeldig nauwgezet zijn ziekcu verzorgde, zoodat U stellig de behandeling gemakke lijk over kon nemen bij zijn plotseling tra gisch einde," beweerde narry voor het vaderland weg. „Wat is het doel van uw komst, Mijn heer?" stoplo do dokter onmiddellijk zijn vaartje. „Hoo is uw naam? Wat verlangt IJ?" Het klonk nog al effen... „Mijn naam is Edward Halliwells, ik ben journalist en verbonden aan do „Eve- ning-Trottor;" mijn vriend i3 Harry Gould, eigenaar van hotel Melbourne to Hulston," loog hij met gowotcnloozc vlot heid. Ik was geheel verblut! Wat ging hij nu aanvangen? „Het doel van mijn komst is eenvoudig" vervolgde hij met schilderachtige onnoo- zelhcid; „ik wensch het leven te schrijven van Dokter Hamilcar Hunt-Kurtey en ver lang eenige inlichtingen van U." Schijn baar terloops voegde hij toe: „Ik ken velen van zijn patiënten; wat op dezen betrek king heeft, kom ik dus wel van hen zelf to weten." Of wel deze dokter Avortey was onschul dig als een lam, ofwel hij speelde zijn rol voortreffelijk; geen trek, geen tceken, geen zweem verried eenige de minste ontroe ring, aandoening of bevreemding. „Tk vind uw denkbeeld enorm!" riep hij dan eensklaps opgewonden geestdriftig UIT DE RADIO WERELD. Programma's voor Vrijdag 19 Maart. Hilversum, 1050 M. 12.— on 7.30 Politiober. 7,45 en 10>r- Persberichten. 8.109.10 Lezing v. h. Nut v. h. Alge meen. Spreker: Hormon Poort. Onder worp: De Nederlandsehe literatuur „Do Gids" en de radicale lendenzen. Potgieter, Multatuli. 9.10—10.30 Concert. Mej. W. M. IIu*. sche, sopraan. Het versterkte H. D. O.» orkest on dor leiding Yan Frans Lupgonfl. 10.4512.Dansmuziek uit cafó-ros- taurant „Mille Colonnes", te Amsterdam. D a v e n t r y, 1600 M. - 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.201.20 Concert door het Radio kwartet en solisten (sopraan, bariton, cello). 1.202.20 Tijdsein, lunchmuziek. 4.05 Conoert door do Peoplesociety. 5.05 Vocaal conoert. D. Dennis, sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Uittreksel uit de radiobladon. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianc: Vn Weber, 8.Lezing: rv nnd health. 8.20 Fragmenten v» TV dochter van do tambour-majoig^a 1 h. Orkest, koor en solisten. 9.10 Speeches en muziek aan het diner* v. d. Electr. Development Ass. 9.25 „Zang: Vesti la Giubba", van Po- gliacci, Leoncavallo. 9.31 Speech. 9.40 Orkestmuziek. 9.50 Het Shakospaere-Rutterford tri# (cornet, concertina on saxophone, piano). 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Landbouwcauserie. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s". 17 5 0 M. 12.50 Concert Lucion Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 5 05 Jazzmuziek. 8.35 Engelsche les. 9.0510.20 Concert, gewijl anu eon Fransch departement. Königswusterhausen, 1300 M. G.20 „Freischutz", opera in 3 acter van C. M. v. Webcr. Speelt in hot Duitscho bergland, kort na'den 80-jarigen oorlog. Daarna nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M 8.20 Orkest concert. 8.50 Sportlozing. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.35 „Waterloo", drama in 1 n Sr. Conan Doylc. 10.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M 12.351.50 Vioolconcert van E. lLiig- gemann. 3.35 Concert. Fragmenten uit Laagland, Tosca en Sa lomé. 4 20 Gedichtenvoorlezing van J. Mctz. 4.505.20 Twee melodrama's niet mu zikale begvleidng. 6.40 Lezing. 7.20 Engelsche les. 8.05 „De Troubadour", opera in 4 ac ton van Cammerano, muziek vnn Vordi. Speelt in Biscajc en Argoniö in 1500. ming van het bovenstaande, over to^ gaan tot vaststelling van ccn verordening in bovenbedoelden geest. Verlaging tarieven Slachthuis. Met het hieronder afgedrukt voorstel van de Commissie van Beheer over het Openbaar Slachthuis tot verlaging van ccnigc tarieven voor het gebruik van die inrichting kan het College vnn B. en W. zich volkomen vcrconigen. Zij geven den raad mitsdien in overweging, daartoe over to gaan. Voorgesteld wordt do tarieven als volgt te verlagen: In artikel 2 van dc betreffende verorde ning: uit; „Dokter IIunt-Kurtcy verdient als géén ander, dat er ccp zeer uitvoerig le vensbericht over hem verschijnt. Wel ze ker! Gelukkig! U iH «lo eerste. Wat ver- lungt U te wetent Ik hoop, dat ik U alles mee kan dcelcn, waar II belang in stelt." Harry nam mot kranzinnigen crnBt zijn portefeuillo uit den zak, likte aan do punt van zijn potlood en zat geheel in do hou ding van een dier brutaio wezens, die met oen vraaggesprek iemand to lijf gaan: „Dr. Hunt-Kurtey is geboren te..." „Birmingham." „In?" „1831 „Studeerde to?" „Oxford." „Was gehuwd t" „Noen." „Stichtte Villa Carolina?" „1885." „Volgt U hem op?" „TI treedt in ol zijn rechten. „Welk een wonderbaarlijke belangeloos heid, Harry," richtte de kwast zich eens klaps tot mij- Dan vervolgde hij zijn vra- gon-idiotismc „Hij behandelde zeker vele patiënten gratis?" N „Minstens altijd oen tiental." „Juist wat wij van zoo'n Ucbe. incnsch kunnen verwachten! Wanneer Dr. Hunt-Kurtey in Amerika?" „1883 en 1884." „Waar?" „Te New-York." (Wordt vervolgd). 4

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5