volledig amctib.' ment. Op dit geschenk ko men wij terug l>ij do aanbieding door de parochianen bij de fee viering met Belo ken Pasohen. Ter gelegenheid van het jubileum van den Deken word door cenige vooraan staande parochianen van de kerk een clec- trische verlichting aangeboden. Deze ver lichting is uitgevoerd door de firma Pon- siocn. De gezamenlijke verlichting heeft een sterkte van 9G00 kaarsen. Het aantal iampen bedraagt 21, terwijl in het Koor een Soffitc-verlichting van 8 lampen is aangebracht. De lampen in do kerk zijn gemaakt in Lusetten-armature van glas en bruin-kbper. Ook builen, boven den hoofd ingang is een lamp aangebracht. Het orgel ral van nu af aan door een elcctrischo v/indmachine gedreven worden. Hedenavond wordt ccn Plechtig Lof ge celebreerd, maar overigens verloopt do dag in stilte. Ook do receptie zal gehouden worden bij de feestviering door do paro tide met Beloken Pasehen. Gevestigd: Pict rtje Lanlzendorffcr ran Rotterdam Geertruida Brouwer van Schiedam J. .Veto Groot van Bo degraven'0. Arirohllissen van Noord- wijkerhout A. S. J. Kooijmnn van Har- melen W. Hamoen en gezin van Ter Aar M. van Vollonhoveri van Nijme gen Maria Hakkeliug van Nieuwkoop Barbara "Waaijman van Nieuwkoop Bcrtlia FiescTer van Leiden P. Roos van Hazétswoude P. Zevenhoven en gezin van Bodegraven L. Zwijncnburg van Reeuw ijk J. Jongejan van Hillc- gom Sophia van Zanten naar Woer den J. Leenders naar Uithoorn. Vertrokken: J. D. Midder naar 's-Gravenhage W. van Vliet en gezin naar Hazcrswoude J. Eskes naar Lei den A. Jongkrijg naar Haarlemmer meer Teun (je Molenaar naar Brcukelen Nijenrode Johanna C. v. d. Heuvelde Jong naar Lekkerkerk Johanna M. Arnoldussen naar Leiden W. Versteeg naar Krimpen a. d. IJssel. NIEUWKOOP. Ziekenhuisfonds. In de gehouden le denvergadering van het Ziekenhuisfonds ■werden de drie aftredende bestuursleden herkozen. Het salaris van den sccrelaris- penningmeester werd voorloopig vastge steld op f 200 per jaar. Bouwen. Door B. en W. dezer ge meente is aan P. Bodegraven vergunning verleend lot het bouwen van een woonhuis voor rekening van S. Sannes. Cnbewocnbaarvcrklaring. Naar wij vernemen zal naar aanleiding van inge komen adviezen van de Gezondheidscom missie door B. en W. aan den Baad wor den voorgesteld de perceelen wijk A Nos. 26 en 27 onbewoonbaar te verklaren. Geboren: Cornelia Maria d. van P. Kuijrf en A. de Leeuw Wilhelmina Ca- tharina d. van P. C.. Vroonhof en G. Bak ker Hendrikus Johannes z. van G. Voorn en G. de Jong (geb. te Leiden). Overladen: A. Qualm 63 j. (overl. te Leiden). Ondertrouwd: M. van Woelden 29 j. en W. Rehorst 26 j. NOORDEN. Knipcursus. In een der lokalen van ode O. L. School wordt een cursus gege ven in naaien en herstellen ten behoeve van meisjes uit den boerenstand. De cur sus wordt geleid door een gediplomeerd leerares van de huislioud-landbouwschool to Alphen aan den Rijn en gaat uit van de Hollandschc Maatschappij van Landbouw Het aantal cursisten bedraagt 18. Brandspuithuïs. Men is begonnen met hot heiwerk voor den houw van een nieu we bewaarplaats voor de autospuil. UIT PE OflfiGEigSHG KATWIJK AAN DEN RIJN. Wit-Gclc Kruis. Wo mogen cx wel even do aandacht op vestigen, dat de da mes, huisgenooteu van ingeschreven leden van „Het Wit-Gelc Kruis", hedenavond in do jaarvergadering ook van^iunne belang stelling mogen doen blijken door aanwe zig te zijn. We zouden haast zeggen, dat het juist voor dc dames, die op lxet gebied van zickenhuisverpleging dikwijls zoo'n voorname rol spelen, van belang is, om een dergelijke vergadering bij te wonen. Laat do dames dus ook cenige belangstelling toonen. Een gevaarlijke hond. Gisterennacht is schijnbaar de hond-kippenversclieurder weer op pad geweest. Bij den landbouwer P. II .v. P. was een der kippen, inplaats van zich bij dc anderen in het hok te voe gen, in den hooiberg blijven zitten. Dit kostte haar liet leven. Men vond haar ver scheurd op het erf. Bij do andere, kippen in het afgesloten hok was de moordenaar niet kannen komen. Men zij dus gewaar schuwd en zorge dat de kippetjes 's nachts binnen zijn. LEIDSCHENDAM. Roomschc sport. Deze week hield het Bestuur dor R.-K. Sporl-vereeniging A.V. V to Lcidschendam een vergadering lor bespreking van cenige voorname punten. Na een openingswoord van den Voorz. kwam allereerst ter. sprake het organi- seeren van seriewedslNijden cn, gezien de groote deelname, waarin dezo wedstrijden zich steeds kunnen verheugen en het aan gename verloop daarvan, werd met alg. stemmen besloten, ook jaar wederom Seriewodslrijden te houden en wol te be ginnen 9 Mei; indien tenminste toeslem ming van den Bond verkregen wordt; er zal gespeeld worden in 3 afdeelic /cn plus ui Junioren afdeeling. Vervolgens kwamen ter sprake de donalie- g< !den en ofschoon er wel enkele donateurs en begunstigers waren werd dit aantal *.-or Katholiek Laids :hend&m tocli Ie klein geacht; daarom zullen volgende week de hoeren van het bestuur- en clubcommissie bij allo inwoners van Veur en Leidsclion- dain aankloppen om donateur of begunsti ger te worden en 't bestuur vertrouwt, dat zeer velen dit kleine bedrag ad f2.50 of ad f 1.wel zouden over hebben voor de Roomscho sportbeweging te Leidschen- dam, die toch zoo noodzakelijk en nuttig is en die zonder middelen zoo moeilijk in stand te houden is. Daarom rekont bot bestuur er op, dat niemand dc volgende week deze heeren zal wegzenden. Ten slotte werd nog besproken het or- ganisceren van een feestavond en wel na Paschen; daar er echter na Paschen reeds cenige uitvoeringen, etc. zijn, werd beslo ten dit uit to stellen lot September. Deze avond zal worden afgewisseld door toonee), muziek, voordrachten, etc., en belooft alles ziu6 genoeglijk te worden; de donateurs en begunstigers zullen op dezen avond vrijen toegang hc-bben. Hierin worden nog enkele besprekingen gehouden, waarna de Voorz. onder dank dc vergadering met den chr. groet sloot. LISSE. Stille Omgang. Gisteravond hield de i-fdeeling van het Genootschap van den Stille Omgang jaarvergadering in het Bo-ndsgebouw met een vrij goede opkomst. De secrotaris bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat het ledental stijgende is cn ruim 250 bedraagt. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen f 171.07 cn uitgegeven f 163.85, alzoo een vocrdeelig saldo van f7.72. Doze rekening was nagezien dooi den Zecrccrw. heer Pastoor. Alsnu was aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend zijn de boeren A. v. Kesteren (niet herkies baar), N. v. Kick, F. Zwetsloot en J. Da- Dicn. Voor do uitslag der stemming werd de regeling der Bedevaart medegedeeld. Te half twaalf wordt er in de parochie kerk Lof gehouden. Daarna gaat men pro- cessiegewijze naar -liet' station. Zij, welke dc- fiets meenemen, kunnen die stallen bij P. v. d. Lans. In Amsterdam zal worden opgesteld zoo kort mogelijk bij het station in de richting van dc Martelaarsgracht. Tc 2 uur dit geldt voor de loopers moet men uiterlijk van het Spui vertrekken. Aangewezen is de Calharinakerk, de link- sche deur in. Bij het communiceercn zal een bestuurslid de orde aangeven. Na dc H. Mis gaat men gezamenlijk naar het Do- minicuspatronaat om zich te ontnuchte ren. Als bestuursleden bleken gekozen de heeren N. v. Rick en J. Dameu en gekozen do heer Chr. van der Eist, terwijl herstem ming moest plaats hebben tusschcn de hoeren F. Zwetsloot en C. v. Kesteren. Hiervan was dc uilslag dat C. van Keste ren werd gekozen. Dc Weleerw. heer ka pelaan v. d. "VVcydcn sprak nog een kort woord inzake het loopen, waaruit bleek, dat loopen vanaf Haarlem absoluut geen zin heeft. Hierna sluiting. R.-K. Vrouwenbond. De afdceling van ileu R.-K. Vrouwenbond hield gisteravond haar jaarvergadering in bet patronaate go bouw. De opkomsl was niet schitterend. Met don chr. groet opende de presidente, Mej. C. Mulder de vergadering en keello allen welkom. De secretaresse bracht het jaarverslag uit, waar de werkzaamheden der vcreenigiiig de revue passc rden. Het ledental is gedaald lot -400. Aan het afge treden bestuurslid, mej. v. Siijn, werd dank gebracht Hel rclraitefonds stuurde 23 leden ter retraite. De afdeeling Hulp in de huishouding verrichtte -weer nuttig werk. Uit het verslag hiervan block dat r.aast oen ontvangst van f 1230.87, oen uitgave viel te boeken van f458.02, alzoo een saldo van f772.86. Uit het financieel verslag van-den penningmees tor esse bleek, dat er oen kassaldo is van f-4S7.95. De presidente dankte heide functionarissen voor hunne moeiten. Voorts "deelde zij mede dat hef reglement in dien geest gewijzigd is, dat meisjes van 15 jaar als adspirant kunnen toetreden. Nog deelde zij mede, dat de secretaresse, mej. M- Pijnacker, niet meer voor een benoeming in aanmer king wenschte te komen. In cenige goed gekozen worden bracht zij deze dank voor alles wat zij voor de vereeniging heeft ge daan. De leden kunnen voor deze plaats candidaton opgeven, nierna hield Dr. T. G M. Haazc oen leerzame lezing over Eerste Hulp bij Ongelukken, een en ander geïllustreerd toelichtend. Het was oen goed geslaagde vergadering. NOORDWIJK. Geboren: Wilhelmus Hendrik, z. van W. Schelvis en G. P. Wassenaar. Jo hannes, z. van D. P. Lindhout en L. Duivenbode. Jozef Cornells, z. van L. P. v. d. Weyden en J. Vink. Johanna Maria, d. van P. J. de Graaf en J. M. van Leeuwen Dirk Martinus, z. van K. Passchier en A. G. v. d. Voet. Overleden: M. Hoogervorst, wed. 70 j. A. P. de Groot, d. 13 j. C. Hoo- geveen, d. 41 j. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Een onderwijskwestie. Adres sen ter zijde gelegd. Dc raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te 7J4 ure onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorz. opent de vergadering. De no tulen worden gelezen cn goedgekeurd. Ingekomen stukken. Mcdedecling van Ged. St., dat alle besluiten, genomen in dc raadszitting van 24 Dec., met. betrek king tot de vergoeding aan het Bijz. L. O. door hen ter vernietiging aan de Kroon zijn voorgedragen, aangezien dezo bcBlui- ten iu strijd zijn met de wet, welke be paalt, dat dc vergoeding niet kan worden vastgesteld alvorens dc gemeenlcrekening over do jaren'1922'24 is vastgesteld. Het gevolg hiervan is, dat dezelfde zaak later nogmaals in behandeling komt. De'heer-Uittcnboogaard vraagt, waarom de raadsbesluiten zoo laat aan do schoolbe sturen zijn toegezonden, zoodat er geen tijd meer was voor beroep. Do voorz. antwoordt, dat bij dc wet geen termijn van inzending is voorgeschre ven. Door omstandigheden, zonder eenigc bedoeling, is de inzending wat verlaat. Door een der schoolbesturen is wel doge- lijk een reclame ingezonden. Bovendien HtöEZWjOEff MEDEDEELING viTT SIK eergome WIÏ kaïn 29 ets. gier el. Zaterdag: SCHGONMAAK-RECLAME DWEILEN CADEAU 10120 komen de besluiten thans weer in behan deling. De heer v. Egmond merkt op, wat dat een schoolbestuur betreft, dat 'n reclame kon worden ingezonden dank zij het feit, dat een der bestuursleden raadslid was en aanteekeningen had gemaakt. Verder zijn ingekomen een viertal adres sen der Vereeniging „Gemeentebelang OcgstgecstDc aandacht wordt gevestigd op het ontbreken van een kinderspeel ter rein, op het gebrek van leerkrachten aan de O. L. School aan de Leidsche Buurt, waar noodig een assistent moest worden aangesteld, op de onveiligheid in.de Schoolstraat en een adhaesie-betuiging voor den aanleg van een electrische kabel naar het Dorp. Do voorz. stelt voor deze adressen ter inzage te leggen, aangezien zij geen on derwerp van beraadslaging kunnen uitma ken, zijnde de statuten niet goedgekeurd en het doel der Vereeniging niet duidelijk omschreven, zooals de wet eischt. De heer Bakker zegt, dat de vereeniging alleen wensehen aan den Raad wil ken baar maken. De voorz.: den Raad als 't ware wil wij- Een op verzuimen. Dc heer Bakker meent, dat de vereeni ging zoo baar laak niet opvat. Wat be treft de niet-goedgekeurde statuten: al leen de Koninklijke goedkeuring is niet aangevraagd. Verder merkt spr. op, dat een verzoek van één inwoner der gemeen te wel in behandeling zou komen. Dc voorz. zegt, dat het hier een vereeni ging betreft. De heer Bakker antwoordt, dat dit slechts een formeel onderscheid is. Men beloopt dc kans, dat de vereeniging de zelfde adressen zal inzenden na Konink lijke goedkeuring of door middel van één inwoner.! De voorz. brengt in stemming het voor stel van den heer Bakker de adressen te behandelen, welk voorstel wordt verwor pen met 2 stemmen voor (van de heeren Bakker en Schoonderwoerd). Verder is bericht ingekomen van het Gem. Slachthuis to Leiden dat de kosten voor dezo gemeente over .1925 bedragen f 718.38; rekening en verantwoording van do R. K. Wijkverpleging en een adhaesie-betuiging van de afd. Oegstgcest der Hanze aan het request dor bewoners van het Dorp inzake clectriciteits-aanleg. Dit laatste adres wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om ge voegd te worden bij het request, dat nog in behandeling is en waarover B. en W. binnen niet al te langen tijd verslag hopen uit te brengen. Voorts het verslag van de commissie van toezicht op hét L. O. en een aanvrage om f 500.subsidie door de Zwemvereeni- ging „Poelmeer", welke toegestaan wordt. Dan konit in behandeling het adres der N.V. Mij. voor onroerende goederen inzake aanleg van straten. Het vorig jaar, in do zitting van 2 Maart, is een dergelijk ver zoek afgewezen. Dc adressant maakt, nu van de kwestie bestrating of asphaltccring der dc Kempenacrstraat gebruik om op dit verzoek terug te komen. Vastgelegd was verleden jaar, dat zoo ter verbinding van de KempenacrstraatTcrweeweg een weg zou worden aangelegd, deze bestraat cn niet verhard zou worden. Van uitvoering van dit plan is tot heden niets kunnen ko men en ook thans hebben B. en W. hun standpunt niet kunnen wijzigen. Zij advi- seeren daarom niet gunstig op dit adres te beschikken. De heer Bakker bepleit bet adres. Het is nu niet to voorzien hoe de bebouwing dezer terreinen zal worden uitgevoerd. Do voorz. zegt, dat B. cn W. van mee ning zijn, dat' daar ter plaatse, evenals in dc v. Assendelftslraat en de Duinzichtweg massa-bouw zal plaats hebben, waarom B. en W. het ongewenscht achten bier slechts een verharde weg te zien aanleg gen. Ecliige discussie wordt gevoerd over de soort van bebouwing. Hoe, vraagt de heer Schoonderwoerd, wordt de bebouwing der Dc Kcmpenaerstraat dan beschouwd'? Weth. Rübenkamp zegt, dat zoo de ex ploitanten zich verklaarden voor villa- bouw, de plannen van B. en W. wel gewij zigd zouden kunnen worden. B. en W. ach ten het echter niet gcweuscht bepalingen voor de bebouwing vast te stellen; dit zou zeker tc drukkend werken. Tenslotte wordt niet 3 stemmen tegen afwijzend beschikt. Volgens art. 101 L.O.-wet wordt de ver goeding voor de Bizondere Scholen vast gesteld op f24.7G per leerling. Het heffingspercontago der gemeentelij ke inkomstenbelasting wordt bepaald op 2J4 pet. (verleden jaar 2 >2 pet.) Bij de rondvraag wijst de lieer Zand bergen op den onlioudbayen toestand van den weg bij Rijnsburg. Hierna sluiting. SASSENHE1M. Wegverbetering. Voor het complex woningen aan de Z indslootkade wordt oen trottoir en betegeling aangebracht. Dit is niet alleen een verfraaiing voor de huizen, maar daarbij wordt ook tevens de weg op dat gedeelte eenigo meters broeder. Van gemeentewege zijn jonge hoornen geplant. Stiite Omgang. Onder leiding van den Voorziiler, P. v. Dijk, vergaderde liV Genootschap van den Stillen Omgang voor de verdere afwikkeling der zaken. Dooi den secretaris, M. van Dorp, werden dc notulen der oprichtingsvergadering voor gelezen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Aan de vergadering werd meegedeeld, dat do bestuursfuncties on derling als volgt zijn verdeeld: P. v. Dijk, Voorzitter; M. v. Dorp, Secretaris; en "VV. Noordermeer, Penningmeester. In de ver gadering wercl aan ieder een regeling dei- bedevaart uitgereikt, welke artikelsgewijze v/ord voorgelezen en behandeld en door den voorzitter werd toegelicht. Ten slotte verzocht het bestuur zich aan do leiding to houden, teneinde de bedevaart zoo stich tend mogelijk te doen zijn. Tevens werd nog gelegenheid gegeven zich op te geven lot uiterlijk "Woensdag. Aanstaande Zon dag na de Hoogmis wordt door het bestuur zitting gehouden in het K.S.A.-gebouw om treinkaarten, insigne en liedjes af te geven. ST0MPWIJK. Land- en Tuinbouwbond. Deze week hielden de leden van den L. T. B. alhier hun jaarvergaedring. Zeker had het on gunstige weer velen doen afzien van, liun voornemen om dezo vergadering te bezoe ken: de opkomst der leden was maar zeer matig. Gelukkig, dat de jongelui zich niet hadden laten afschrikken, zoodat de zaal nog tamelijk gevuld was. Dat zij geen spijt hadden van hun komst naar de kolfbaan, bleek vooral aan het einde, toen de lieer Ganzeboom een paar zeer leuke en ook leerzame films op liet dook bracht. Getracht zal worden het toegezegde hooi voor de door den watersnood geteisterde streken op één punt (bij den heer J. C. van den Bosch) te laten bezorgen, 't daar te laten persen, om het daarna op den wagon te laten brengén. WASSENAAR Gemeenteraad. Een aanbesteding. Afkoopen grondrente. De drinkwater leiding. Gistermorgen heeft dc Raad dezer ge meente vergaderd onder voorzitterschap van den burgemeester. Do vaststelling van de notulen van de vorige vergadering wordt aangehouden. Ingekomen is bericht van verhindering om dezo vergadering bij te wonen van de heeren J. Mansvelt, L. A. F. Prins en J. O. Vogels. Dc beer Bollen te 's-Gravenhage en de heer van Nes alhier hebben kennis gege ven, dat zij hunne benoeming als technisch ambtenaar en opzichter over de werklie den aannemen. De lieer Kriens beeft gerapporteerd, dat hij hoeft opgenomen de kas en hoeken van den kassier-boekhouder van het Gasbedrijf In kas was f 1416-43. •Worden alle voor kennisgeving aange nomen. Van de beide Middenstandsvereenigin- gen ter plaatse is een adres ingekomen, waarin wordt gevraagd de bouw van de openbare U.L.O.-school te gunnen aan op één 11a den laagsten inschrijver, een inge zetene dezer gemeente, wanneer het werk niet aan den laagsten inschrijver zou wor den opgedragen. De Voorz. zegt, dat dc beslissing aan den Raad zou worden gelaten, wanneer de laagste inschrijver het werk niet zou krij gen. Het is gebleken, dat de inlichtingen omtrent dezen inschrijver goed zijn, ech ter heeft hij bij zijn inschrijving erop ge rekend zand lo kunnen betrekken uit de Kieviet. Daartegen hebben B. en W. be zwaar gemaakt, zoodat het gevolg is ge weest, dat hij liever van het werk afziet, tenzij hem f 10ÜO meer wordt gegeven. De Voorz. zegt, dat dit niet onbillijk kauwor den geacht en stelt voor de laagste in schrijver het werk te gunnen en hem bij goede oplevering van het werk f 1000 extra te geven. De beer Th. H- Vogels'kan zich met dit voorste! wel vereenigen. Hij is van mea ning, dat bij oen algemeen© inschrijving een werk aan den laagsten inschrijver moet worden opgedragen. Wil men de ingezete nen doen profiteeren, dan zal men uitslui tend een inschrijving onder de ingezete nen moeten houden. De heer Drop heeft den indruk gekregen dat de laagste inschrijver graag van het werk af wil zien. De Voorz. zegt, dat hij aan zijn inschrij vingssom gebonden is en twijfelt er niet aan, dat hij het werk zal uitvoeren, voor al wanneer hij f 1000 meer krijgt. Met algemeene stemmen wordt daarop het voorstel van den Voorz. aangenomen. Van den heer W. J. Jochems is een verzoek ingekomen, om een tweetal wonin gen aan de Wolsdorperlaan, die niet aan een bouwstraat zijn gelegen, te mogen ver bouwen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt hierop gunstig beschikt. Vast gesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting over 1925 tot een bedrag van f 199.50. Naar aanleiding van he', in de vorige vergadering genomen besluit tot vaststel ling van de huren van twee woningen in 't stalgebouw, behoorendc bij „Do Paauw" wordt besloten een der woningen lo ver huren aan H. van Kooij tegen een huur prijs van f 250 per jaar. De Voorz. deelt vervolgens mede. dat verschillende personen, die grondrente aan de gemeente verschuldigd zijn, den wonsch te kennen hebben gegeven, dezo grondren ten te willen afkoüpen. Om nu to voorko men. dat voor elk geval een raadsbesluit moet worden genomen, stellen B. en W. voor oen besluit te nemen, waarbij aan hen. die nu of later wensehen do door hen verschuldigde grondrenten of bijdragen af te koopen, daartoe do gelegenheid wordt gegeven tegen betaling van het twintigvoud van het jaarlijksch bedrag der rente of bijdrage. Wordt goedgevonden. Hierna zegt de Voorz.. dat hij een min der aangename mededeeling heeft te doen. Door den Directeur der Directe Belastin gen is n.l. medegedeeld, dat het aandeel dezer gemeente in do kwade posten over de dienstjaren 1923 cn 1922/23 bedraagt, KaiitoSEefee i&gesssfa LEIDEN Vrijdau- B. IC. Bouwvakarbeider Ijosd Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. Jaarvergadering R.-K. Melaalbe- werkersboud, Bondsgebouw to 8 uur. Woensdag. Ned R.-K. Rond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden ,,St' Franciscus van Assisie', afd. Leiden, Bondsgebouw tc 8K uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiens', der apotheken wordt van Maandag 8 Maart lot en met Zondag 14 Maart waargenomen door de apotheken van dc Hoeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, fel. 136, en A. J. Donk, Doezoslraat 31, tel. 1313. voor de grondbeslasting 1923 f 22.98. voor de inkomstenbelasting 1922/23 f 67064.05 Op de begrooting werd slechts een bedrag van f 50.000 geraamd. Besloten wordt de post onvoorziene uit gaven te verminderen mc-t f 17C37.Ü3. Op de begrooting voor het dienstjaar 1925 wordt af- en overgeschreven lot een. be drag van f 318.71^. Hierna doelt de Voorz. mc:le, dat do plannen tot stichting van ccn drinkwater leiding thans zoover zijn gevorderd, dat tot stichting en exploitatie van een waterlei dingbedrijf kan worden besloten. IJ. en W. stellen derhalve voor hen tc 'machtigen tot het vragen van de noorlige vergunning aan heeren Ged. Staten. Met algemeene, stemmen wordt het besluit tot stichting genomen en de gevraagde machtiging ver leend. Hierna wordt de vergadering geslo ten. STAQSNgEytüfS PATER R. H. C. BOUTEF.S. Pater Bouters, die in do bijna -2 jaar van een dagclijkschen, onvermoeiden pries terlijken, arbeid in kerk en maatschappij zoo talloos velen aan zich heeft verplicht, zoo buitengewoon veel connecties en rela ties heeft gemaakt in héél Leiden hij kan niet uit ons midden vertrekken zonder dat Katholiek Leiden in de gelegenheid is gesteld van hem afscheid te nemen. Daarom zal er hedenavond in do gebouwen dor R.-K. Vakschool voor Meis jes, Noordeinde 50, van 88$ gelegenheid zijn, om van pater Bouters afscheid lo ne men. Wetenschappelijke voordrachten over het Katholicisme. Prof. J. P. Verhaar (Warmond) hield gisteravond zijn laatste academie-voor dracht in een der Universiteitsgebouwen alhier. Het onderwerp droeg tot titek Een met God, Na iii een korte inleiding te hebben uit eengezet, lioc clko religie zich tenslotte concentreert op het één-worden met God, gaf spreker oen breedvoerig exposé van de katholieke leer over de eenheid mei God. I11 een eerste deel behandelde spreker do volkomen vereeniging van den menscb men God in den hemel. Spreker liet zien uit Gods openbaringen, hoe de gelukzali ge door de aanschouwing en het vol maakte beminnen van God komt tot dc volkomen vereeniging met God, en hoe daarin do volledige bereiking van 'smen- schen einddoel is gelegen en daardoor dc znensch ook volkomen gelukzalig is. In een tweede deel werd eveneens op grond van Gods openbaringen -— aan getoond, dat do mcnsch reeds hier op aarde al zijn streven en werken op dal einddoel beeft te concent roeren. God heeft ons daartoe buitengewone mid delen geschonken, waardoor de menscli reeds op aarde tot een zeer innige vereeni ging met God kan komen en aldus een voorsmaak dor hemelsche heerlijkheid kan genieten, vooreerst door de heilig makende genade (door Adam's zonde verloren,maar door het lijden en sterven van den mensen geworden Zoon van God teruggewonnen) en bovendien door het ontvangen van Christus' lichaam en bloed in de heilige Communie. Dit werd in den breede door spreker uiteengezet. Tenslotte beantwoordde spreker nog dc vraag: wal moeten wij doen om aan deze eindelooze Gods-liefde te beantwoorden cn te komen tot die sublieme vereeniging m- God. Hiermede zijn de Leidsche academie voordrachten geëindigd. Prof. Verhaar van plan, om nog een vervolgcursus bovendien enkela wetenschappelijke Pr; vtaissima te geven, waarvoor men fzlf. vóór 25 Maart aan hem persoonlijk otaa een der comité-leden kan opgeven. Volksbondsnieuws. Om te voldoen aan veler verzoi-k is zitting van de Spaarbank en van de scliotbank in het vervolg Zateimag* v tot 8 uur inplaats van 8 tot 9 uur Do leden worden verzocht hiernieu kening te willen houden.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2