Je [eilsÉ Courant" Vierde Blad. MIJ IS DE WRAAK don Raad te komen met vaste zetels. Volgens eon telegram van V. D. heoft een „vooraanstaande persoonlijkheid" uit geallieerde kringen te Genève zich aldus over de huidige moeilijke politieke situa tie uitgelaten: „Als iedere staat hier met zijn eischen komt, zonder aan het algemeen karakter van den Volkenbond te denkeu, dan kun nen wij den Volkenbond spoedig .sluiten. De Volkenbond is een Instituut, dat do verwijdering van tegenstellingen on den gomeensehappolijken arbeid beoogt. Het gaat niet aan dat een ieder zijn eigen doeleinden en wenschen tegen den wil der andoren en tegen het belang van de massa probeert door te drijven. Anders moet men den ouden Volkenbond begraven en oen nieuwe Volkenbondsorganisatie opbou wen, waarin wederspannige elementen niet mogen worden opgenomen." Dat laatste is wat naïef. En zou van een bond der volkeren weinig overblijven. Het is een politiek zoekprentje met als opschrift: Het mysterie van Genève, en als onderschrift: Waar is de geest van Locarno? VEERTIENDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Bij Philips, Een Jaarbeurs zonder Philips', bekend om al zijn practische uitvindingen in de laatste jaren is baast ondenkbaar. Daar in Eindhoven werkt dag aan dag kunst en genie om aan de steeds grooter wordende eischen van hel maatschappe lijk leven te voldoen. Wie Philips is weten waarschijnlijk weinigen. Wat de Philips' fabrieken pro- duceeren is echter zooveel te meer be kend. Men leest zulks uit de annonces, die in zoo bandagen en pakkenden vorm ge steld, tot ieder spreken. Geen wonder, dat de stands van Phi lips op de Nederlandscbe Jaarbeurs be langstelling weten te trekken. Philips heeft dit jaar beslag gelegd op twee stands. De monsterkamer bene den, zooals altijd zoo smaakvol mogelijk verzorgd, is hoofdzakelijk gewijd aan de reclame voor de Philips-autolarapen van het zoogenaamde duplo-systeem, een ont werp van ir. Kalf, die met eenvoudige middelen een verrassend resultaat beeft bereikt. Zij stelt twee auto's voor. die elkaar passeeren, en de verlichting van de voor stelling is zoodanig geregeld, dat zoodra de naderende auto zijn volle „ongedimde" licht uitzendt, de andere stopt, wat uit een rood lichtje „stop" achter aan dezen wa gen moet blijken. Zoodra echter de andere wagon „dimt", verdwijnt bet stop-lichtje, waarbij men zich moet voorstellen, dat do bestuurder zijn zelfvertouwen beeft her wonnen en rustig met versnelde vaart ver der rijdt. kien weet, wat een binder de verblin dende auto-verlichting langs de wegen veroorzaakt. De bedoeling nu is, duidelijk te maken dat de Philips duplo-lamp dien onnoodi- gen hinder voorkomt; maar bet diorama maakt meteen van de gelegenheid gebruik om te laten zien, boe met goedkoop ma teriaal, eenvoudig gerold karton, een tref fende winkelverlichting kon worden ge maakt. Een nieuwe perfectie van de duplo- lamp is de triplolamp, met drie filamen ten, gemaakt voor kleine wagens, die slechts één paar (groote) lampen hebben. Deze lamp kan zoowel op vol en gedimd als op sterk getemperd licht branden. Het laatste wordt clan gebruikt gedurende den tijd, dat de wagen, waarop zij genua tcerd is stilstaat of bij het rijden in verlichte straten. Verder zijn in dezen stand de be kende lampen als do Ducolora-Gwccklcu- rige)-lamp, do nieuwe bioscooplamp en een groote verscheidenheid van andere vindingen op het gebied van do verlich tingstechniek te zien en ten slotte is er ook een Röntgenbuis, in de door Philips aan de markt gebrachte uitvoering met loodbcscherminrr, een gemakkelijk han teerbaar, niet al te kwetsbaar annaraat, dat bijzondere beveiliging van den ge bruiker en den patiënt overbodig maakt, omdat het deze zelf reeds geeft. De andere stand der Philips-fabrieken, op de tweede vordioning ondergebracht, is speciaal aan de straatverlichting ge wijd. Op zeer vernuftige wijze heeft men hier allereerst de moeilijkheden, aan een goede straatverlichting verhonden, willen demons treeren. Immers, aan de grootte en het aanla! der lichtbronnen zijn grenzen gesteld en men kan niet rekenen op weerkaatsing van het licht, zooals zulks binnenskamers, door weerkaatsing van plafonds en mu ren, geschiedt. Een andere moeilijkheid is gelegen in de contrasten tussehen de diepe duister nis op do wegen en de lichtbronnen wélke contrasten do verblindende working van de lichtbronnen nog verhoogon. Vorder zijn er tal van t"cbnische moei lijkheden ten opzichte van de wijze waar op do w rlichting moot worden aange bracht. opdat hot vorkoor geen hinder van do verlicht ingstOo.stelIén ondervin den, verder hot onderhoud der lampen enz. Natuurlijk speelt ook de zoo hoog noodige zuinigheid oen rol van beteekenis. Een groot oppervlak moot met naar ver houding zeer geringe kosten zoo doel- nutfig mogelijk verlicht worden. Er is geen sprake van, dat een straatverlichting op dezelfde schaal kan worden opgevat als bijv. de verlichting van een werkplaats of oen woonvertrek de uitgaven, daaraan verbonden zouden voor de openbare kas sen eenvoudig niet te dragen zijn. Wat in de monsterkamer van Philips gemaakt is komt ongeveer op het volgen de neer. Door vier spleten ziet men vier schematisch voorgestelde straten, elk mot een andere wegbedekking. Een van de vier ligt onder de .sneeuw, een andere is met bitumen bedekt, de derde met (|?n doffe diepzwarte laag (sintels), de vierde klaar blijkelijk met beton. Alles natuurlijk op kleine schaal. Deze „straten" hebben drieërlei verlich ting, die afzonderlijk kan worden ontsto ken; ter vergelijking is aangebracht en voorges telt: de verlichting van gaslantaarn op 4060 M. afstand; do gaslantaarns gc- electrificeerd en een straatverlichting met hanglampen in de lengte-as van de straat. Het doel van deze voorstelling is duidelijk te maken, dat ecu economische en doel matige straatverlichting zooveel mogelijk gebruik dient te maken van de spiegeling van het straatoppervlak en tevens dient te zorgen, dat de hinderlijke verblinding zooveel mogelijk wordt vermeden. Dit laat ste wordt bereikt door de lichtbronnen zoo hoog mogelijk op te hangen, waardóór men tevens een gunstige spiegeling van het licht in het straatoppervlak kan ver krijgen. Dat dit juist is kan men door. verg' 1 ij- lijking van de drie verlichting.sstelsels con- lrolveren, Op den besnéeuwdon weg heeft zelfs de eenvoudige lantaaiiiverlichting een buitengewóón effect, daarentegen blijkt het onmogelijk met -dit soort ver lichting den dofzwarten sintelweg ook maar eenigszin.^ bruikbaar te verlichten. Een dergelijk hoewel minder sterk Ter- schil is er tussehen den somberen bitu men weg cn den liehter-gokh urden bet uit weg. Het zou ons to ver voeren nog in broe der trekken uit te weiden over betgeen Philips hier leert. We vertrouwen echter, dal de zoo talrijke rijks- en gemeentelijke overheidspersonen, die dit jaar de beurs hebben bezocht met hel hier ten toon gestelde hun voordeel hebben gedaan. Vermelden we voorts, dat ook de radio door Philips niet is vergeten, al zijn do nieuwighedlon op dit gebied niet bijster groot. Ten slotte, mogen we den wensch wel neerschrijven, dat do zoo goed geoutil- 1 leerde fabrieken van Philips ook in de verdere toekomst de middelen weten te vinden om waar noodig den weg te wijzen in het maatschappelijk verkeer. SPOKT VOETBAL. BELGIS -N E DERI, AND. (Van onzen specialen Verslaggever). Halfvasten te Antwerpen staat do laatste jaren steeds in het toeken van den grooten internationalen voetbalwedstrijd 'tussehen België en Nederland. Als cenige duizenden Nederland-che voetballiefhebbers in deze dagen den Moer dijk overtrokken om, thans voor hel éérst Zaterdag 13 Maart 1926 Buitenl. Weekoverzicht Een Hollandsche kabinetscrisis is heel v;;t anders clan een Fransclie kabinets crisis. Het begint overal op dezelfde ina- iijrr: Er is een groote herrie, veel ge- Khreenw( en weinig wol, zeggen de vijan den van do klctscolleges) en'een verwar- dé stemming. Do ministers rekenen gauw uit of ze overwonnen of verloren hebben cn in het laatste geval gaan ze een luchtje 5,heppen cn komen met een vacantic-ge- Vüél thuis. Ze laten één man het verdere karweitje opknappen en wachten verder de dingen af. die komen zullen. Tot zoover is alles normaal, maar nu komt het verschil tussehen Frankrijk en Holland. In Holland gaat de aangewezen kabi netsformateur eerst naar bed om over de kwestie een nachtje te slapen. Dan gaat li ij deze en gene eens opzoeken en zoo nu en dan een briefkaartje op clo post doen. Alle mogelijke fracties schrijven vergade ringen uit, wat nog niet zoo heel gauw gaat. Want de post neemt d'r tijd, de autobusjes, waarmee de afgevaardigden naar Den Haag tijgen, nemen hun tijd en de afgevaardigden nemen zelf ook hun tijd. Zoo duurt een crisis in Holland 'n u-eek of tien. In Frankrijk gaat dat alles met stoom, 's Avonds lijdt de regeering de nederlaag,- 's nachts aanvaart de president het ont slag van het ministerie, 's Morgens reist de demissionaire premier desniettemin raar Genève, confereert daar een dagje en reist maar weer terug. Uit den trein naar den president. Hij neemt in prin cipe opnieuw de kabinetsformatie op zich, jakkert met een taxi door Parijs en in minder dan 10 uur heeft hij z'n manne tjes bij elkaar, 's Nachts om 2 uur komt bij met z'n Pappenheimers bij den presi dent terug, 's Morgens poeiert hij det inter viewende journalisten af en 's avonds reist hij weer naar Genève. Aldus maakt Brland een crisis in. Nieuw Frans <J„h ministe rie. Zaterdagmorgen kwam plotse ling het bericht, dat de Fransche regee ring gevallen was. Briand had getracht de zeo beruchte belasting op de betalingen er door te krijgen, door het lot van het geheele ministerie er aan te verbinden. Desalniettemin werd deze belasting met 274 legen 221 stemmen afgewimpeld, voor de' tweede maal. Briand ging derhalve heen, doch na een paar dagen (oponthoud door zijn reis naar Genève) kwam hij weer terug met een gereconstrueerd kabi net, het 9e kabinet-Briand. De voornaam ste wijziging is voor dezen tijd natuurlijk de wisseling van de portefeuille van fi nanciën. Nu is Péret de zooveelste minis ter van financiën, die het nog eens pro- beeren gaat of hij een financieel wetsont werp er bij deze Kamer door kan krij gen. Een bepaald program heeft hij nog Liet uitgewerkt en hij denkt er niet aan, de belasting op de betalingen te handha ven. Iets meer is er van hem voorloopig niet te zeggen. Overigens is het heele ministerie wat meer naar rechts geschoven, zoodat Briand zijn meerderheid ook wat meer rechts zal moeten zoeken. „Zoeken" is hier het ware woord; of hij die meerder heid ook vinden zal, is nog de vraag. In ieder geval is er een ministerie op het oogenblik en kan Briand met het noodige gezag te Genève optreden. Het heeft er zooveel den schijn van, dat dit ministerie alleen met dit doel zoo haastig in elkaar geflanst is, dat men het te Parijs reeds «hot ministerie van Genève" noemt. 4 Genève. Het hoofd van dit minis terie van Genève vertoeft thans weer in FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). r.En als dat eens zoo was. Mijnheer Gould? Als ik, als moeder, bemerk, dat «eze opwindende griezeligheden haar ver- kirren en ontstellen cn dreigen liaar ge- jD' ed te verwoesten, kunt U mij toch niet kwalijk" nemen, dat ik ernstig met U spre- on wil? Alice en Editli zijn beiden te- P 1 woordig, ik heb met opzet in haar aan wezigheid willen overleggen, opdat alle "^verstand worde uitgesloten nopens bedoelingen. Hoe gaarne wij op y Castle blijven, ik kan voor Edith niet ^antwoorden, dat zij telkens wordt op- pchnkt door fabelachtige gruwclbcrich- b liét niet, kindlief?" besloot zij haar vriendelijk zich richtend tot haar échter. Wachtig-gojaagd wendde deze zich dan schreide zij meer dan zij sprak: *as toch graag bij Alice." •Natuurlijk, lief kind," antwoordde haar bnp"d "maar 3*c merkt toch zelf ook wel, t e 'jt^C(^6e misdaden je nangrij- TT f ZU^ er z'ek van worden, Edith 1" i° vf jWö3 nu duidelijk, wat het rneis- j., voorgewend als de oorzaak van |}^en^en kreet en van de bezwij- jj a,e. Baar daarna bevangen bad 8| rrb zeide ik mij, bad dit vermoedelijk er Begrepen. Ik was gespannen op antwoord. de schoone YolkeDboncLstad aan hot blau we meer om het „mysterie van Genève" te ontraadselen. Hij werd met open armen ontvangen, want men verwachtte dat hij alleen in staat zou zijn een compromis te vinden. Briand is ongetwijfeld een han dige schipper, maar er is heel wat stuur manskunst voor noodig, om tussehen de rotsen van koppig verstarde belangen- eischen door te zeilen. Duitschland moet nu toegelaten wor den tot den Bond en moet een permanen te zetel in den Raad krijgen. Een mooie gelegenheid voor Spanje, en Brazilië (die beide lid van den Raad zijn en derhalve de situatie kunnen blokkeeren: want de i<gad moet eenstemmig zijn) om thans hun losse zetel om te zel'ten in een vaste. Als wij geen vaste zetel krijgen, drei gen zij, stemmen wij tegen Duitschlands toelating. Hetgeen beteekent. dat het verdrag van Locarno niet in werking kan treden. Doch Zweden dreigt terug: als jidlie je tegen Duitschland verzet, verzet ik mij tegen elke uitbreiding van den Raad (behalve met Duitschland natuur lijk). De candidatuur van Polen is voor het oogenblik op den achtergrond gedron gen, thans staat het Conflict tussehen Spanje en Brazilië aan den eenen kant en Zweden aan den anderen kant op den voorgrond. Beide partijen houden voet bij stuk. De sympathie der neutralen gaal natuurlijk uit naar den Zweedschen gede legeerde prof. Unden, die het belang van den Volkenbond op het oog heeft. Im mers bij pleit niet voor zijn eigen land, zooals Brazilië en Spanje, noch voor Duitschland, want de geheele Bond wil Duitschlands toetreding. Een deel van den Bond wil echter z'n bevoorrechte positie niet prijsgeven, wil integendeel die machts positie nog versterken. En daartegen verzet Zweden zich en het wordt daarin gesteund o.a. door Nederland. In het „Hbld." zette dezer dagen een inzender uiteen, hoe Frankrijk sinds de oprichting van den Bond at bezig ge weest is een Romaansch-Slavlsch blok te vormen tegen Duitschland en tegen die landen, die min of meer dezelfde belan gensfeer als Duitschland hebben of zou den kunnen hebben. O.a. wordt gezegd: Door de versplintering van Romaansch Zuid-Amcrika, beschikken daar 18 Staten grootendeels bestaande uit een bevolking van niet meer dan koloniale beschaving, met totaal 75 millioen inwoners, die 121 eenheden bijdragen in het Volkenbonds- budget, over 18 .stemmen. (Britsch-Indië met 312 millioen zielen beschikt over een stem, bijdragend 56 eenheden). Verbonden met zeven Euro-Latijnen (België en Lu xemburg, onder Franscben invloed, mede- geteld) en 3 Slaven ^beschikken zij over 28 stemmen van de 55 in do komende zit ting der Assemblee. Hiervan zijn er 10, die elk niet meer dan één eenheid bijdra gen. Zelfs Nederland met 23 eenheden be teekent méér dan 12 dier staten uit het blok, die samen 19 eenheden opbrengen en 15.1 millioen zielen tellen. De vruchten van Frankrijks politiek bleven dan ook niet uit en men werpt elkaar voortdurend den bal toe. In 1920 waren dus reeds vijf van de acht Raadszetels in handen van dit blok (n.l. Frankrijk, Italië, België, Brazilië en Spanje.) In 1922 werd het aantal losse zetels in don Raad van 4 op 6 gebracht. En wie namen deze nieuwe zetels in? Herkozen werden België, Brazilië, Spanje, twee anderen gingen naar Tsjo- cho-Slovakije, Uruguay, en slechts één zetel bing buiten het blok: Zweden werd verkozen. Men was zoo verstandig ge weest aan do overige staten oen kleine genoegdoening te schenken. Maar de meerderheid van vijf op acht. werd nu zeven op tien, alles om Duitschland bij voorbaat te kunnen omwikkelen door een stevig gesponnen web. Bedenkt men hierbij wat er telken jare geknoeid wordt om te beletten, dat er eindelijk eens een vaste regel wordt op gesteld, welke de bezetting der losse ze tels behoorlijk zal regelen (thans blijven de z.g. losse staten maar eenvoudig zit ten) dan begrijpt men, dat de situatie nog niet zoo eenvoudig is. De toestand heef* nu zijn hoogtepunt bereikt. Het oogenblik is daar, Duitsch land treedt toe en zal natuurlijk met kracht op vaste Tegels in den chaos aan dringen, die uitsluitend te zijnen nadeele is bestendigd. Vandaar- het gedrang om in „Lady Fashbend, de Hertogin van Wes ton had mij bijna gesmeekt, om te pogen het raadsel van de Beukenlaan te ont sluieren. Ik meende, dat ik, hoe ongaarne ik mij ook in de geheimen van Villa Ca rolina verdiepte, een goede vriendin niet mocht weigeren, wat zij vroeg. En nu de concierge van liet sanatorium mij deed vermoeden, dat deze misdaad samenhangt met de mishandeling van oen of meer der verpleegden, is het voor mij niet zoo ge makkelijk meer, de stem der menschelijk- heid te smoren." Hij was subliem, mijn vriend!... Ik zag even een reflex-beweging van zenuwachtig schouderschokken der Lady. Zo herstelde zich onmiddellijk. „Dat eert U ongetwijfeld. Mijnheer Gould; intusschen, Edith, zullen wij dan spoediger moeten vertrekken dan ik ge hoopt had." „Ik twijfel, of nw dochter ook zelf nïel in den grond verlangt, dat het raadsel van de verdachte schietpartij wordt opge lost, stekelde Harry behendig. „Ik geloof, dat het haar weinig schelen kan en zij allermeest rust verlangt. Wij, vrouwen, voelen in. zulke vreemde gevallen anders dan mannen, Mijnheer Gould," ver klaarde de oude Lady. „Hertogin," legde Harry zich nu schijn baar bij den raad der oude dame neder cn wendde zich tot Alice. „U moet mij derhalve mijn woord teruggeven!" Hij stond op, boog eerst voor Lady Fashbend dan voor de Hertogin van Weston. „Cecil wenscht toch ook dat de misda diger wordt ontdekt," verzette zich, met kwalijk verheelde ergernis, de gastvrouw. „Zulk een moord op ons goed, in onze bij na onmiddellijk tegenvvc"'.i:<-i een paar honderd pas van het huis, op klaar lichten dag, terwijl het kasteel vol gasten is, mag niet ongewroken blijven!" „Ik blijf bij mijn meening, Alice," sprak de Lady; „jc kan me dat niet euvel ne men: Edith lij !t#er onder, ik zie het maar al te duidelijk. Tk moet er, voor ons al thans, een eind aan maken." „Neen moeder," klonk nu eensklaps do vast stem der jonge Amerikaansche, „neen moeder, het is beter, dat wij het einde af wachten. Ik. kan mij toch niet losmaken van deze angstige schrikbeelden; het is verkieslijker, dat ik alles weet. Ik wil in Amerika niet met die benauwende spoken om mij heen blijven voortloopcn. Ik zeg het U liever rechtuit... O, er is zoo veel... zooveel!" snikte zij, neervallend in een leunstoel. „Kind kind angstigde Lady Fashbend, „om Gods wil, Alice, bezweer jc vriend, mijn kind van deze obsessie te bevrijden!" Alice stond bij E lith. den arm om den hals harer vriendin: „Ja, huil maar uit, lieve, dat zal je goed doen," sprak zij har telijk. „De obsessie zal niet ophouden," klonk nu Harry's kommando-stem, o, ik kende dat geluid van brutale beslotenheid cn wee. wie hem dkn braveerde, „de obsessie zal niet ophouden, voordat John Davidson's naam en eer zijn gewroken en de ware schuldige wordt ontmaskerd, als de vrouw bekend wordt die de dwaze schietpartij deed aanleggen in de Beukenlaan." „DavidsonDavidson fluisterde schuw de Lady, doodelijk verbleekend. „Hoe komt U... aan dien naam?..." Dan werd het angstig stil in liet vcr- rtek. Ik zag, hoo Harry als een gier do Lady beloerde. „Mijnheer Gould, U bent nutteloos op gewonden; dat spijt mij werkelijk;" rus- tigde nu de matrone; „Edith, lief kind, overmorgen vertrokken wij." Zij stond op en verliet schoorvoetend het salon. Met oen blik van onheilspellende ver wondering, de tanden vast opeen geklemd, de lippen verstrakt in nijdige plooi, de ar men uitdagend gekruist over do borst, staarde Hurry haar na... „Alice," deed hij bijna onhoffelijk woest, toen zij vertrokken was, „ik geef mijn werk niet op. Zorg dat Edith blijftHij siste iets tussehen de tanden, verliet snel de kamer, liet ons in ademlooze ontstelte nis achter. Alice wist haar vriendin te bewogen, haar mocgctobden geest cenige afleiding to geven in haar dierbare muziek; lang zaam herstelde Edith zich, tot zij in een gevoelig-drocvige Nocturne van Chopin haar diop ziclolced uitklaagdc. Dan, in doezelige gemoe Isvcrdooving, met de vin gers gedachteloos strijkend langs do toet sen, vroeg zij eensklaps, moer in zich zelf dan onmiddellijk tot mij: „Mijnheer Halliwcls, heeft uw vriend U het blad laten zien?" Ik schrok van dien onvcrhocdschen aan val; ik achtte het 't verkieslijkst rechtuit de waarheid to zegegn: „Ja, Miss Fashbend." Ik weet nog niet, wie mij den onbeschaamden durf gaf toe te voegen: „En wie is Antony?" Zij sloeg de handen voor het gelaat, hief hot hoofd dan smeckond ten hemel, liet do handen zakken, viel op haar knieën voor ie Deurne In het Antwerp Stadion, hel Oranje-elftal aan te moedigen in den strijd togen geel-zwarl-rood, dan moot dat wol op do Scheldestad een bijzonder stempel drukken. Inderifaad zullen we ons daar weer voe len Nederlanders in den vreemde, maar dan in voldoende aantal om ons als het ware „thuis" te gevoelen en we gelooveu, dat nergens anders dat enthousiasme zoo fel oplaait, zoowel bij spelers als kijkers, dan juist te Antwerpen. Is de belangstelling dan ook de laatste jaren voor dezen kamp vermeerderd, of hef spelpeil hiermede gelijken tred hooft gehouden, raeenen we te moeten betwijfelen. Beginnen we met ons nationale elftal dan moeten vo aanstonds opmerken, dat de gereg. 1de wijzigingen in (lc ploeg geen ge lt cel hebben kunnen bewerken, wat dik wijls in een éclatante nederlaag word be wezen. al waren de spelers stuk voor stuk uitstekende spelers, gelijk onderstaand .-laatje laat zien: Antwerpen 9 April 1906 België—Ned. 5—0 Zwolle 20 April 1919 Ned.België 2 Antwerpen 81 Aug. 1920 BelgiëNod 3 0 Antwerpen 26 Mrt. 1922 BelgiëNod 0 Anderzijds vergoedde het enthousiasme dikwijls veel en zoo zijn wij do laatste jaren rngeveer blijven zweven in de omgeving, waar we al sinds den oorlog waren: een elftal goed voor een overwinning op een >terk team en een nederlaag op een min der sterk elftal. Van een kern kunnen we haast niet spre ken. want we zouden met Denis en v. (L Mettlen al een hooi eind zijn, al kwamen do overige spelers, op v, Haeren na, reeds eer der voor hot Ned. Elftal uit, zij liet niet in d ezol f de com bi na tie. Toch kan dit team ons wel vertrouwen inboezemen. Of do combinatie echter zal lukken is een onoplosbaar raadsel vóór den strijd. De nieuweling v. Haeren zagen wij meer malen aan 'l werk (o.a. in een wedstrijd Ned. CorinthiansEng. Corinthians op het H. V. V.-veld). Ook toen stond hij naast Denis en we hebben van zijn spel con aan gename herinnering behouden. Hij schijnt trouwens op Mardi-Gras te Brussel zijn plaats definitief veroverd te hebben en wo twijfelen niet of hij zal ons vertrouwen niet beschamen.' "Bul, do Haas en Sigmond waren vorig jaar ook Ie Antwerpen van de partij en toen kouden wij over geen van drieën bonaahl de loftrompet laten schallen. Bul heeft z'n klein postuur tegen en moet vooral om het verhand denken tus hen aanval en ver dediging. De Haas speelde toen ccnlervor.r cn deed geen bijzondere dingen, terwijl Figmond do onaangename btuk hooft do Nati'is te moeten doen vergelen. v. Heel, Tap en Giolons heeft de Commis sie gehandhaafd, waarmede wo volkomen aocoord kunnen gaan en die dan ook wel hun uitersten host zullen doen. Küchlin hoeft vorig jaar liet veld mo n n luimen voor Tap en speelde in Amster dam tegen*de Belgen onder voor hem gun stige omstandigheden n.l. .onder de bezie lende leiding van Buitenweg en in een overwinning.sleiim, of hij onder meer nor male omstandigheden een „internationaal' is, zal hij nog moeten bewijzen. Groen i- het grootste vraugteeken van de geheele ploeg. Hij speelt ncfe slechts enkele wedstrijden in Be-Quick op de links halfplaats en daarom hebben we nog-geen vertrouwen in hem. Resuineerende vinden wij Groen. Fmdilin en Bul de zwakke plaatsen in het elftal. Nemen wo nu hol Belgische elftal even 1 onder de loupe, dan kunnen we dezetfdo opmerking maken als we bij do bospr-j uig van ons elftal maakten. Gok hier wijziging op wijziging wat aan het geheel niet ten goede komt. Zagen wo voor oenigo jaren liet Gh in- piseh kampioen-elftal, behoudens oen kDi- i.o afwijking, geregeld terugkoeren om do Belgische kleuren tegen andere naties hoog te houden, thans gaan de Belgen aan Iet- zelfde euvel als wij mank. Door het pas seeren van Dr. Swartehroecks is de laat; te herinnering aan de voor hen roemrijke Olympiade in 1920 verdwenen. De Bi - en Verbceck moesten reeds eerder een ander c.p hun plaats zien spelen, maar de popu laire aanvoerder der Belgen heeft nu ook afgedaan. Sic transit. Gok Ficrens, die ettelijke jarén d< -uil- plaats bezette, heeft z'n plaats moeten ruimen en zoo zien we slechts pen rial ou namen in Imt oHlnl on -om m mi. n I. de piano neer en, do armen wijduit om hoog heffend, kreet zij: „O God, wees zijn ziel genadig!" I)o tranen sprongen mij in de oogen: dit edele hart. dacht, allereerst aan de ziele- rust van haar lieven Antony! Alice snelde toe, omarmde haar vriendin: terd-ik» wierp ze op mij een afkeurenden blik... Ja, ik was een bruut, oen kei, een Dif fer schold ik mezelf; was ik krankzinnig, dit meisje die hartvcs'beurende vroto stcllon op diit oogenblik! „Vergeef mij, Miss Fashbend," flu is! er- de ik. Ze was opgestaan, stond sidderend hij Alice; nu keerde zij zich om, rei'ir- mi] dc hand. „U schreit om mij? O, U bent goed!'' Ik had haar kunnen omhelzen voor lie woorden*. „U en uw vriond moogt zijn naam vre ten, hij heette Antonv Webdon en was in genieur te New Vork; ver beneden onzen stand en zonder fortuin; dat was het eng ste; vooral Maud was er woest oin. Zeg uw vriend, dat ik hem dank voor alles, wat hij voor mij heeft willen doen. Ik verpeet U beiden nooit. Bid ook voor Antony. Bet is ontzettend zoo plotseling voor zijn eeuwige Rechter te komen!" Eensklaps verhardden zich haar trekken, zij heet hartstochtelijk in haar zijden zakdoekjes „Maar, bij God, neen, ik laat dien becst- achtigcn moordenaar niet los... Alice, ilc blijf... ik ga niet heen... Mijnheer Halli wcls, uw vriend moet den ellendeling vin den, die Antony heeft vermoord. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 11