iVij ook voor het ruilen van een fiets ca paciteiten bezat. Verdacht, bovenstaande diefstallen te hebben gepleegd, werd te Oudewater gear resteerd de 27-jarigo Oostenrijker Arga, die bekende do diefstallen te hebben ge pleegd. Buitenl. Berichten ERNSTIGE RAMP TE PRAAG. Een transport handgranaten in de lucht gevlogen. Meer dan 100 dooden en gewonden. Gistervoormiddag heeft te Praag in dc Tischlcrgasse, die in het oude gedeelte der etad ia gelegen, een ontploffing plaats ge vonden, zooala nog nimmer in dcrgelijkcn omvang in Praag ia voorgevallen. De ontploffing had tert gevolg, dat zes huizen vrijwel volslagen werden verwoest, terwijl talrijke andere huizen, al naar ge lang hunner ligging ten opzichto der plek, waar do explosie plaats vond, min of meer ernstige beschadigingen hebben opgeloo- I'cn. Het aantal gewonden bedraagt ver over do honderd, die zoo spoedig mogelijk ir auto's werden weggebracht. Klaarblij kelijk» is ook het aantal dooden zeer groot, maar hieromtrent is nog niets definitiefs bekend. Van officecle zijde wordt omtrent de ooi zaak da» ramp tot dusverre nog het bi Izwijgen bewaard, doch van ooggetuigen vernemen wij, aldus de „Tel.", dat een en ander zich als volgt heeft toegedragen: Omstreeks 11 uur gistervoormiddag reed een door soldaten beëscorteerd munitie- transport door de drukke Tischlergasse. Plotseling viel een kist met munitie van den wagen af, waarop onmiddellijk een ontzettende ontploffing volgde, die tot ver in den omtrek werd gehoord. De uitwerking was verschrikkelijk. Een groot aantal soldaten werd geheel en al uiteen gereten. Hun ledematen werden tot aan do derde verdieping in het rond ge slingerd; op talrijke plaatsen vloeide het bioed van de kozijnen der bovenste ver diepingen Dc geheele straat ligt vol puinhoopen. Ha rtverscheurende tooneelen speelden zich nf In deze wijk zijn namelijk talrijke kan- toien en scholen gelegen, waar vrouwen en ouders kwamen informeeren naar het lof- van haar mannen en kinderen. Do ge heele omgeving is door politie en militai ren afgezet. Officfeel wordt toegegeven, dat twee bij hel munitietransport behoorende soldaten ei in gedood, terwijl 62 personen, o.w. 22 soldaten, zware verwondingen hebben op- gcloopon. De gewonden zijn voornamelijk vo) bijgangers, meest vrouwen en kinde ren. en eigenaren van in de Tischlergasse gelogen winkels. De explore vond plaats in de nabijheid der voormalige Joseph-kazerne. Ook in de kf zerno woeden talrijke soldalen geweid. Efn hunner gerit het uavolgend relaas: T'et wad alsof plotse! rg een ontzegel de aartlbe\mg plaats *cnd. Do slag was zoo hevig dot ik meende dat alle huizen in den omtrek moesten instorten. Een re gen van glasscherven daaldo op ons neder rn aan allo vensters zag men ontdane ge- richten verschijnen. Plotseling zag ik menschen met ge- 8oheurdo kleederen door de straat hollen. Hun gezichten waren zwart van kruitdamp en met bloed overstroomd. Eenige soldaten worden door de geweldigen luchtdruk te gen do muren dor huizen geslingerd en mensehelijke ledematen vlogen tot aan de bovpnsfc verdieping in het rond. Do Tisehlorgasso ligt, gelijk reeds ge- zool, in liet centrum der stad. in een der dichtst bevolkte wijkerf. en in de nabij heid der drukste verkeersstraten. De materieele schade wordt op ettelijke millioencn geschat. Door do militaire auto riteiten worden een onderzoek ingesteld, ten einde na, te gaan of bij het vervoer der munitie do door de wet voorgeschreven veiligheidsmaatregelen zijn getroffen. Nadere b ij zonderheden. Do bijzonderheden, die successievelijk binnenkomen over de ontploffing in dc Tischlergasse, geven een duidelijk over zicht over de wijze, waarop de ramp zich heft toegedragen. Thans blijkt ook, dat do explosie meer slachtoffers heeft geëischt, danaanvanke- lük officieel werd toegegeven. In de extra- edities der Praagsche bladen schommelt het cijfer der dooden om de 26, terwijl het aantal gewonden circa 110 bedraagt. Hier van zijn 21 zwaar en 92 licht gewond. On der de zwaargewonden Bevinden zich ve len mot zeer gevaarlijke snij- en brand wonden. Vaststaat reeds, dat twee solda ten, een leidekker, die op een dak van een der huizen aan het werk was en drio kin- devnn het loven Kobben verloren. Naar inmiddels ook definitief is vastge steld, is do ontploffing ontstaan bij een tramsport van eerasiet-handgranaten. Onder de bevolking van Praag heerscht een geweldige verbittering over de in hoogo mate lichtzinnige wijze, waarop met deze gev^arlüke explosiestoffen is om gesprongen. TTet CVchisehe lid der parle mentaire commissie van Landsverdedi ging, Novak, verklaarde, dat 't ongehoord is, dat dergelijk materiaal op klaarlichten dag door do druksto straten van Praag is getransporteerd. De minister van Oorlog, de chef van den genernlen stof en diens plaatsvervanger, verschenen later op het terrein van de ramp. 1 Hevige stormen in Duitschland. Hevige sneeuwstormen en onweers buien, zooals sedert jaren niet in Berlijn Zijn voorgekomen, hebben Donderdagmid dag de stad geteisterd en aanzienlijke schado veroorzaakt. Do storm ontwortelde Vele boomen en wierp een zes meter hoo- gen schoorsteen omver, waardoor do da ken van twee hulzen werden vernield. Op verschillende plaatsen van de stad sloeg do bliksem in. In Hamburg zijn door den storm ver- sclieidene schepen op drift geraakt. Dc ri- vierstoombooten konden wegens het hoo go water niet onder dc bruggen door va ren. Ook uit dc'overige doelen van Duitsch land wordt storm, onweer en zware sneeuwval gemeld* Ook stormweer in Frankrijk. Uit verschillende deelcn van Frankrijk worden berichten ontvangen over stormen, die vooral in de districten St. Etienne en Pergignan groote schado hebben aange richt. Op vele plaatsen is sneeuw geval len. Koude in Zwitserland. Uit geheel Zwitserland wordt hevige sneeuwval gemeld. In de hoogere bcrggc- deelten heerscht daarbij een sterke koude. Eskimo's met den hongersdood bedreigd. Uit New York wordt geseind: Een deta chement bereden politie, vergezeld van met honden bespannen sleden beladen met voedingsmiddelen, is naar het Noord- Oosten vertrokken, waar zich een troep van honger stervende Eskimo's moet be vinden. Verwonding van een operazanger. Volgens een bericht uit New-York beeft bij oen opvoering van de „Walküre" in de Metropolitan aldaar, de operazanger Lau- henthal, dio den „Sigmund'' speelde in de tweede acte den zanger Michael Bohnen hij het tweegevecht een ernstige wond. aan den neus toegebracht. De wond bloedde zóó hevig, dat eerst na verloop van een half uur een verband kon worden gel^d. Verduistering, In de kas der studentencommissie van de universiteit te Berlijn hebben, naar een correspondentiebureau meldt, onregelma tigheden plaats gehad. In het geheel moet een bedrag van ongeveer 50.000 mark ver duisterd zijn. Een lid der commissie; die gelden, welke in de kas moeten worden gestort, voor zich zelf moet hebben behouden, is in hechtenis genomen Of er nog meer schuldigen zijn, kon tot nu toe niet worden vastgesteld. Na zes-en-zeventig dagen gered. Een passagier van hel s.s. „Volendam" heeft een draadloos bericht gezonden, waar in wordt medegedeeld, dat de equipage van genoemd schip vijf menschen heeft opge pikt, die sinds 18 December 1925 zes en zeventig dagen hulpeloos in een totaal ontredderden en in zinkenden toestand ver keerenden schoener, op den Oceaan rond zwalkten. Van de directie der HollandAmerika- Uin vernemen wij, dat de „Volendam" 27 Februari jl. van New-York naar Rotter dam is vertrokken. Het bewuste schip, dat zonder zeilen en masten, dobberende op de baron werd aan getroffen, is de houten 3 mast schoener „General Smuts", welk vaartuig 18 Dec. van Bonanza (Portugal) naar do Grand Banks (New-Foundland) vertrok. Nederlandsch Oost-lndië. Communistische politieagenten. Vier inlandsche politieagenten zijn te Semarang aangetroffen in het bezit van bewijzen van lidmaatschap van de Sarckat Rajat. Zij zijn onmiddellijk ontslagen. Onrust in Tegal. Honderd man veldpolitie zijn gedirigeerd naar de streek bij Taroeb in het Tegalsche in verband met onrust onder de bevolking. Stranding. Het stoomschip „Giangseg" is gisteren ochtend gestrand tei; hoogte van Tandjoeng Goeler bij Muntok in den ingang van Straat Banka. KERKNIEUWS Plechtige uitvaart van Kapelaan P. H. A. Starmans. Gistermorgen heeft in do Sint Joseph- kerk aan de West-Kruiskade te Rotter dam, op do plek, waar hij het laatste en mooiste deel van zijn priesterleven leefde, de uitvaart plaats gevorilen van Kape laan P. H. A. Starmans. Honderden geloovigen vulden reeds vroeg het kerkgebouw, waarin geen plaats je onbezet bleef. Op bet altaar hadden ve le geestelijken plaats genomen, o.m. Prof. P. Groenen van Warmond en Prof. J. Niekel, van Warmond, en dr. D. Sloet. Prof. Groenen droeg tijdens de requiem mis een stille mis op aan een zij-altaar. In de eersto rijen banken bevonden zich do familie en vrienden ,de directeur van „De Maasbode", do waarnemend hoofdre dacteur van „De Maasbode" en de hoofd redacteur van „De Zondagscourant", voorts vertegenwoordigers van verschillen de organisaties, van het St.-Melania- werk etc. Te negen uur werden de Lauden gezon gen door Pastoor A. J. M. Wreesman, met assistentie van de Weloerw. Hoeren H. G. A. M. Kouwenhoven van Rotter dam, een klasgenoot van den overledene, en Jos. W. Schoots, uit Middelharuis, Cantores waren do WelEerw. heeren H. A. J. Drost, van Quintsheul en G. J. Lans bergen, kapelaan van de parochie. Te half tien werd door den deken van Rotterdam, den HoogEerw. heer J. W. v. Heeswijk, de plechtige requiem-mis opgo- dragen, geassisteerd dqor de kapelaans Kouwenhoven en Schoots, als diaken en subdiaken, en kapelaan Drost, als ceremo- niarius. Het zangkoor, door zangers uit allo deelen van de etad versterkt, voerde op voortreffelijke wijze do mis van Perosi uit, onder leiding van den heer Stoopman. Pastoor G. Kuijs, van Hillegersberg, oud-leexaar van Hageveld, heeft do lijk rede gehouden. Tot stichting van velen, ongetwijfeld, nemen wij hier een gedeelte van de rede, het slot, over: „Onbegrijpelijk is het, dat een jonge man in de kracht van zijn leven, die op ging in zijn werk en zijn studie, en een kring had van zooveel vrienden, zoo een voudig het sterven ontving, ja sterven wildo en als groote gunst vroeg aan de zusters, welke hem verpleegden, niet te bidden voor zijn herstel. Die, toen zijne moeder hem kwam bezoeken, haar het offer durfde vragen, niet aan God te vra gen zijne genezing. Want, dat een man met zoo'n toekomst verlangt te sterven, is iets onbegrijpelijks. Do verklaring is alleen dat Christus zijn leven was en zijn groote geest God beter wilde kennen. Als alle banden, die hem bonden aan de stof, waren verbroken, dan zou in eens zijn Godskennis volmaakt worden. Zóó alleen kon bij naar het ster ven verlangen, om hooger te stijgen in de aanschouwing van Hem, niet in spiegel en gelijkenis, maar van aanschijn tot aan schijn. Zóó richtte hij zich stervend op en was zijn laatste woord een „Ik zie den heer Jezus komen". Waarlijk voor hem was hel sterven een gewin. En wat zal ik nu zeggen? Het zelfde, als op den dag van zijn priesterfeest. Laat ons dankbaar zijn. Gij, allen, mijne medebroeders in het priesterschap, gij weet wat het priester schap een offers kost. Als wij zien, dat het hoogste is bereikt, dan kunnen wij slechts dankbaar zijn. Wij, priesters wee- non niet, maar danken voor de genaden en wonderwerken Gods, in hem geopen baard. En ook gij, ouders, is hel wreed, wan neer ik u vraag, dankbaar te zijn? Weest God dankbaar. Want tot in uw ouderdom hebt ge de gedachte aan een priesterzoon, die zóó uit het leven is heengegaan. Van God hebt gij het kind ontvangen en aan God hebt gij het terug gegeven. Zijn pries- televen was kort, maar rijk. Dank den goeden God,- dat ge, boven duizenden uit verkoren, aan zulk een lijkbaar tot dank baarheid zijt gestemd. En gij, parochianen van St. Joseph, gij hebt hier een voorbeeld voor u gehad. Gij hebt hier het beeld van oen geleerde, die in dezen tijd van zelfoverschatting nederig wist te zijn, van een priester, die in dezen' lijd van werkschuwheid van rs morgens vroeg tot diep in den naclit. aan inge spannen arbeid bezig was, van een pries ter, die in dezen tijd van koud materia lisme en genotzucht u een voorbeeld gaf van een leven vol opoffering en van een streven naar God, wars van de genietin gen der wereld. Volgt dit voorbeeld na. Dan zal zijn sterven ook voor u een gewin zijn. Als ik hier nog iets aan toevoeg, dan is het als priester, die zijn vertrouweling was van zijn jeugd af. Als kapelaan Star mans bier nog spreken kon, dan zou bij, zijn eigen tekortkomingen kennend, u al len vragen om oen vurig gebed voor de rust van zijn ziel. Het is daarom naar zijn geest, als ik u dit vraag als een klein offer van dankbaarheid voor het vele goede, dat bij u heeft gegeven. Deken van Heeswijk verrichtte de ab- soute, waarna het stoffelijk overschot, ter wijl de klokken luidden, de kerk werd uitgedragen, nagestaard door de geloovi gen, in wie do woorden van Pastoor Kuijs een meer dan gewone ontroering hadden te weeg gebracht. „Msb." RECHTZAlCEgJ HAAGSCHE RECHTBANK. De relletjes te Katwijk. Gisteren is voor den Haagschen Poli tierechter voortgezet de behandeling te gen een 5-tal ingezetenen van Katwijk aan Zee, tegen wie proces-verbaal was opgemaakt wegens verzet tegen de politie aldaar op 12 December, toen een hunner wegens dronkenschap was gearresteerd. De vorige week werd deze zaak geschorst om één der verdachten, den 22-jarigen visscker H. S., die toen op zee was, gele genheid te %even, ter terechtzitting te ver schijnen en nog als getuige te hooren, op verzoek van de verdedigster, mej. mr. A. Labohm uit Leiden, den agent van politie R., die bij de arrestatio assistentie had verleend. De officier, mr. Polman, bad tegen S. 1 maand gevangenisstraf geëischt. S. was thans verschenen. Do agent van politie R. verklaarde, dat S. den 12en December dronken was. De aresteerende agent J. had zich niet be kend gemaakt, maar de jongens kenden hem' wel. Zelf had getqige een slag op het hoofd gehad. Van de vechtpartij zelf had hij niet veel gezien. Wanneer de vis- schersjongens dronken zijn, zijn zo ver bazend lastig en zij gaan te lijf degeen, die tegen hen optreedt, onverschillig wie het is. Er was allo reden om op dien avond in te grijpen omdat de toestand al to bar was. Mr. Labohm: Weet getuige ook, of de agent Jonker, die S, wilde arresteeren, dien dag van een bruiloft kwam van een collega? Getuige R.: Er is dien dag geen enkele politieman bij den bruidegom geweest. De zaak is ernstig onderzocht. De agent J. was in geen geval dronken. Getuige a décharge v. B. verklaarde, dat S., toen liij het café uitkwam, van den agent Jonker drie duwen kreeg. Get. is met S., toen deze zich los gerukt bad, naar hot strand gegaan. Politierechter: Wat zei S. toen? Get.: Niets. Politierechter: Een gezellige vent dan, als hij niets zegt. Getuige H. verklaarde, dat do jongens niets gedaan hebben. De agenten hebben verzonnen, dat ze geschopt zijn. S. kwam uit het café. Hij bad 'm leelijk om en kreeg van agent J. eenige duwen. Later 'werd bij gearresteerd. Verdachte v. d. 0. rukte S., die door agent J. vastgehouden werd, in een slop. Get. heeft niet meer gezien, dat S. uit het slop kwam. De agent Jonker verklaarde nog, dat S. nogal dikwijls dronken is. De officier wees er op, dat de bewering, dat do agent J. dronken zou zijn geweest, ten sterkste moet worden teruggewezen, daar er bij een onderzoek dienaangaande, daarvan niet het minst gebleken is. Be halve voor S. en v. d. O. wijzigde hij de verleden weOk geëischte straffen in voor waardelijke. De verdedigster zeide, dat S. iemand is, die zich steeds buiten iedere twist houdt. De schippers hebben hem graag bij hun equipage. De toepassing der verordenin gen in Katwijk is echter zoo belachelijk, dat men niet met elkaar op straat mag blijven staan pralen als de visschers bin nen zijn. Daarenboven treden sommige agenten zoo ontactisch op, dat zij verzet uitlokken. Pleitster concludeerde tot vrij spraak, subs, een zeer clemente straf. De politierechter veroordeelde voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaren, S. tot 1 maand, G. tot 14 dagen, v. d. O. tot 1 maand, v. R. tot 14 dagen en R. tot 2 maanden gevangenisstraf. fcIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Geboren: Joseph Frederik z. van A. N. Fangman en J. A. Oosldam. Huber- tus Johannes zoon van L. P. van Am sterdam en G. van Hameren. Sophie Henrica Maria dochter van P. G. G. van Dooren en van P. S. M. F. Krugers. Adrianus Herman zoon van Th. G. Wes- selman en M. J. Schakenbos. Overleden: Maria Wilehlmina van den Broek 13 maanden. Leendert van den Broek 69 jaren. Gevestigd: G. M. Dobben van Vleu ten. M. W. Bakker van Woubrugge. A. Snaterse en echtgenoote van Haar lemmermeer. W. B. van der Ploeg van Woubrugge. T. Th. M. Hoogenboom van Leiden. Vertrokken. G. Bavelaar naar Haarlemmermeer. J. P. G. Gijsman naar Waspik. G. J. Straathof naar Krommenie. P. de Prie naar Haarlem. P. van Beek naar Amersfoort. W. J. van der Pouw Kraan naar Woubrugge. M. J. van Berkel naar Bennebroek. J. G. P. de Bruyn naar Utrecht. N. W. Roubos en gezin naar Haarlemmermeer. A. L. M. Ludlage naar Druten. HOOGMADE. Harmcnie-Vereeniging. - Do Harmonie Vereeniging „De Heerlijkheid Hoogmade" hield Donderdagavond j.l. haar jaarver gadering in café Hillebrand. De Voorz., de beer Hoogenboom, besprak de toestand der vereeniging, waarin wel verandering mag komen, daar 't anders mis kan loopen en de vereenigng ter ruste zou gaan. Door den secr., den heer J. v. d. Star, werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de vereen, thans nog 15 werkende- en 46 donateurs-leden telt. Vijf leden hebben bedankt om redenen die ze zelf niet weten. Door den pcuuingm., den heer G. P. Borst, werd rekening en ver antwoording gedaan; ontvangsten f 570.181 waaronder saldo 1924 en uitgaven f511.41 saldo f58.775. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren J. van der Star en L. Lie- verse Czn. herkozen. Daarna werd besproken de inleg voor nieuwe leden, welk op f 2.50 en voor oude leden, die weer toetreden op f 1.50, gesteld werd. Gontrihutiën en boeten bleven onver ander d. Van de rondvraag werd door enkele ge bruik gemaakt, waarbij vooral de belan gen van de vereeniging werden besproken en getracht zal worden om deze weer tot meer bloei te brengen. Daarna sluiting. LEIDSCHENDAM Voetbal. Het 3de elftal van A. V. V. speelt te 1.15 uur, evenals het eerste elf- lal, te Naaldwijk tegen Westlandia III. Dit wordt voor onze Junioren een zwaar par tijtje, daar do Westl. Junioren veel sterker zijn. Het vertrek voor allen, dus le en 3c elftallers, is bepaald te 12 uur per auto bus van het Patronaat. Zij, die per fiets gaan, vertrekken te 1 uur. RIJNSBURG. f Bloemenhandel. Alhoewel de prijzen nog lang niet. bekoren, geconstateerd mag worden dat deze geregeld in stijgende lijn zijn. Van enkele soorten nog wel van eeni ge belcekenis zelfs. Darwin "William Cop land gaat van f 5.305.70, Farncombe Sanders f 5.305.40, Proff. Rauwonboff f 7.207.40, Vroege tulp La Reine f 2.40 2.70, Theeroos f 5.105.30, Herman Scblegel f 44.20, Murillo f 33.50, Pros perity f 3.703.90, Gouronne d'Or f 4 4.20, Prins van Oostenrijk f 5.305.80, Titiaan f 4.704.90, Cramoisie Brillant f 3.40—3.60. STOMPWIJK Geboren: d. van J. TilburgStarre- veld d. van H. G. v. LeeuwenWolling d. van A. A. v. d. BoschWinters. Overleden: B. W. v. d. Zande 68 j. wed. van P. Dobbe. VEUR Geboren: z. van G. J. v. Veende Vreeclê z. van M. M. HoflandSchut. WASSENAAR Plotselinge dood. Op den Papenweg werd gistermorgen dood naast zijn fiets gevonden de 59-jarige opperman van H., alhier werkzaam en lo Voorschoten woon achtig. Ondertrouwd: G. M. Rijkee en B. Niermei j er. Geboren: Anna Maria d. v. G. J. v. d. Kleij en H. A. M. Bakker. Overleden: Gerritje van der Born wed. van C. Versteeg 75 j. Cornelis Pieter van der Waal m. v. E. M. v. d. Berg 63 j. Gerad van Hemert m. v. J M. van Slingerland 59 j. BE RiJKSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. 125-jarig Pastoraat Deken Hellegers. Bij gelegenheid van het 125-jarig Pas toraat en Dekenaat van den HoogEerw. Heer J. M. Hellegers, zal op Vrijdag 12 Maart, om 9 uur, in tegenwoordigheid der Geestelijkheid uit het Dekenaat in de Pa- rochiekerk een plecjitige gezongen H. Mis worden opgedragen, terwijl, de dag om 7 uur besloten zal worden met een Lof, waar bij do elect rise lie verlichting der parochie- kerk voor Eet eerst in gebruik zal worden genomen. Zeer zeker mag worden verwacht, dat de parochianen dien dag zooveel mogelijk tegenwoordig zullen zijn. De verdere feestviering zal eerst plaats hebben Zondag 11 April, met beloken Paschen. Wegverbetering. Met de uitvoering der werkzaamheden in de Raadhuisstraat werd gisteren aangevangen. Zooals onze lezers weten, omvatten deze het rioleeren, verbroeden en verstraten van de straat gelegen nabij „Rijnstroom". Vooral dó verbeeding der straat in dat deel der ge meente, zal een groote verbetering, blijken. Men kan zulks reds constateeren, nu het ijzeren hek van „Rijnstroom", dat als af scheiding van den straatweg diende, ver wijderd is. „Eerbied in Gods huis". Zondag 7 Maart Vroegmis 678. Hoogmis 12. Vespers 3. Geboren: z. van A. A. HoflandStig- ter z. van B. P. van der SterIdenburg z. van H. van Donkvan der Meij z. van G. M. PonsioenNoordman z. van J. VreekenBik (won. te Rijnsaterwou* de) z. van P. Staringde Jong. Overleden: M. C. Heemskerk echt genoote van P. M. van Egmond 39 j. G. Ruisv weduwe van J. van Otlerloo 64 y. Gevestigd: J. I-Iermes en gezin, scheepsmakersknecht, Grijpensteinslr. 35, van Niewpoort. C. H. Oostdam, Hoorr. 87, van Zevenhoven. C. Kroon, Oranje straat 38, van Moercapelle. G. 1). Meijer, Tolstraat 24, van Hengelo. G. Str'eef- land, Lindenhovenstraat 5, Bodegraven. T. J. Hennes, Grijpensteinslraat 35, van Goudriaan. C. Berkhout, scheepsma- kersknecht, Hooftstraat 84, van Kamerik. A. v. d. Ploeg, kleermaker, Juliana- straat 10, van Rotterdam. H. A. Bras- ker, schippersknecht, Oudshoornschev.lg 126, van Leiden. B. N. Batink, scheeps- makerskuccht, Hooftstraat 220, vaij Assen C. B. M. Onderwater, Hoflaan 10, van Zoelerwoude. G. Geerlings, garagelcu., Aarkadc 2, van Leiden. J. Ouwerkerk en gezin, veehouderskn., Raadhuisstraat 23, van Nieuwkoop. -P. Vergouw, 'Pr. Hendrikstraat 69, van Bodegraven. H. J. Halffman, Burgem. Visserstraat 19, van Vlissingen. J. II. Griffioen, slagers knecht, Steekterweg. 4, van Gouda. J. A. Dalebouf, onderwijzer, Juliauastraat 10, van Hoogeveen. Vertrokken: J. Dekker, naar Haar lemmermeer. W. L. Raasvcld en gezin, naar Noordwijkerkout. G. Piek, naa* Botterdam. J. Wagenaar en gezin, naar Rotterdam. AL Verkerk, naar 's-Grave- land. G. Kling, naar Lelden. A. Riemers, naar Leiden. P. Sneeuw, naar Hoorn. J. Kersbergen en gezin, naar Leiden. -yJ. P. van Veen, naar Af aar seveen. BODEGRAVEN. Overleden: Alberlus Sterkenburg 2 maanden. Gevest i-gd: J. Tuijneuburg, van 's-Gravenhage G. Zeilstra, dienstbode, van Woerden G. Schmidt, id., van Dort mund AI. J. van der Tol, id., van Zeg veld. H. Huardij en gezin, arbeider, v. Blokzijl A. Braam en echtg., contro leur ,van 's-Gravenhage. Vertrokken: L. Schoonhoven naar Barwoutswaarder G. J. Vink naar Zwammcrdam J. J. de Groot naar Al phen a. d. Rijn G. J. Janmaat naav Delft. KOUDEKERK. Belastingen. Belanghebbenden wor den er op attent gemaakt, dat dc zitdag van den Rijks-ontvanger jnplaats van op Dinsdag 9 Maart a.s. zal worden gehou den op Woensdag, 10 Afaart d.a.v., des middags van 123 uur, in een der loka len van de openbare school alhier. Overleden: Hoiltjc Dorrepaal 40 j« echtg. van J. Hóogeboom. NIEUWKOOP. Dienstplicht. De Burgemeester dezer Gemeente heeft door aanplakking bekend gemaakt, dat de kcuringsraad voor de in geschrevenen voor den dienstplicht, Ik'1* t;ng 1927, dezer Gemeente zitting zal hou den te Bodegraven in het Gemeentehuis op Afaandag, 3 Afci a.s., des namiddags 13 half twee ure voor de 10 eerste ingeschre venen van het alphabelisch register (l- al- •Tan Leliveld); op Afaandag, 3 Mei a.s. nam. 2 uur voor de overige ingeschrevenen der lichting 1927: de vijf tijdelijk ongeschAt verklaarden der lichting 1926 moeteu ter keuring verschijnen op 29 April a.s. voorin 11 uur. Geboren: Petrus Joscphus An tori us zoon van J. D. van den Helder en J- vAn Ga pel. Overleden Klaas Schellingerhouh 84 jaar Johannes Kennis, 80 jaar. Ondertrouwd Simon de Graaf van Alkmaar, 46 jaar en Johanna Philoinena Janssen, 25 jaar. 7 jl NOORDEN. Brand. Vrijdagmorgen ontstond i»egin van brand in de keuken der R Pastorie alhier. De molorspuit was eP0^" dig ter plaatse en was het vuur dir* meester.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4