I GEVRAAGD. Witte Week i 1 p. a. smout - 10 tot 25 procent |l WiNKELJUFFBOÜW 1 zëSfstanüiye Juffrouw, NIAURtTSSTRAAT R k Tot leden van de Olympische subcom missie voor voetbal worden benoemd de r'j;eu L. r. Verwoerd, P. Timmermans en J. Gf chalk. De hoofdconsul wordt als secrete.iis aan deze commissie toegevoegd. De heer A. J. Bronkhorst (R.) wordt be noemd tot gedelegeerde van den N. V. B. bij de N. A. U. Als' vertegenwoordigers van den N. V. B. in bet N. O. C. worden aangewezen de hoeren Tr. J. W. Kips en L. F. Verwoerd. 'Als plaatsvervanger wordt benoemd de lieer P. Timmermans. De voor liefdadige doeleinden uitgetrok ken gelden ad f 1118.67 worden verdeeld over de volgendo instellingen: Ncdcrl. Ver. tot bestrijding van de tuberculose; Ver. tot bevordering van het tijdelijk ver blijf van kinderen in gezonde stroken „Voor Jong Nederland"; het Nationaal Zeemansfonds; het Dorus Rijkersfonds; het Neder]. Kankerinstituuthet Instituut voor Doofstommen te Groningen; de In richting voor Doofstommenonderwijs te Rotterdam; Ver Genootschap lot zedelij ke verbetering der gevangenen; Ver. „On derlinge) Vrouwenbescherming"; het Cen tra alge nootschap voor kinderherstellincs- cr. vacnntiekolonicsde Centrale Commis sie voor uitzending van Nederlandschc kinderen naar buiten, en de Commissie voor het Vaeantiekinderfeest to 's Graven- ha ge. De begrooting over het Bondsjaar 1925- 20 werd ah volgt vastgesteld met aan ont vangsten gewoon f'61.249.51, buitengewoon f '15.000, totaal f 100.249.51. Aan uitgaven gewoon f87.289.51, buitengewoon f 18.960, totaal f 106.249.51. De Xederlandsch-Elftal-Commissio wordt gemachtigd met een oefenmeestor een overeenkomst ann te gaan, waarvoor haar een crcdiet ad f6000.per jaar wordt ge opend. Besloten wordt aan den A. V. B. weder om een subsidie te vcrleenen tot een maximum van f500.voor de in dit. sei zoen tc houden schoolvootbalwedstriiden. „Spkron." W. Buitenweg Do hardnekkige geruchten, dat Buiten weg ernstig ongesteld zou zijn, blinde darmontsteking zou hebben, zou moeten rusten en dus niet beschikbaar zou zijn voor 14 dezer to Antwerpen, zijn over- 'droven. Buitenweg heeft een lichte onge steldheid gehad, maar zal, naar hij zelf hoopt, morgen in FTaarlem al weer aan den oefenwedstrijd deelnemen. De tweede klassers. Dc competitiestand in Afd. II 2c klas- sers luidt: 2e klas A. H.D.V.S. 15 10 4 1 24 39-2-1 1.60 V.U.C. 16 11 3 2 25 64-27 1.56 D.H.C. 12 6 3 4 16 34-24 ;.i6 O.D.S. 16 6 4 6 16 37-37 V- Quick 17 6 4 7 16 40-38 0.94 s.v.v. 16 7 1 8 15 34-38 0.93 Neplunus 15 8 1 8 11 31-39 0.78 L.S.W 14 4 2 8 10 25-48 0.71 St. Iloogcr 14 4 1 9 9 32-50 0.G4 Transvalia 14 3 2 9 8 27-40 0.57 2e klas B. C.V.V. 15 12 1 2 25 42-24 1.66 "A.D.O. 16 11 1 4 23 55-25 1.45 Vclox 14 8 4 2 20 32-17 1.-12 Xerxes 15 9 3 3 21 42-29 1/40 8. V.W. 13 6 1 G 13 25-22 1.— V.I.O.S. 15 5 1 9 11 41-41 0.78 B.M.T. 16 6 0 10 12 31-53 0.75 Concoi'ilia 12 4 0 8 8 23-33 0.66 R.F.C. 15 •t 0 11 8 32-56 0.53 Olympia 12 2 1 9 5 24-47 0.41 Bromley op bezoek bij A.S.C. Met de Paaschdagen zal A.S.C. zeer waarschijnlijk thuis een wedstrijd spelen tegen dc Engclsche club Bromloy, spelend in de Kantlcague, winnares van dc En- gelseho amateur-cup. LICHAMELIJKE OPVOEDING De lichaamsoefeningen der Grieken in verband met hun schoonheidscultuur. In dc groote zaal van hel Nutsgobouw sprak gisteravond dr. J. Berlage, rector van liet gymnasium to Deventer, voor do afd. Leidon v. d. Ned. Bond van lichame lijke opvoeding en den Turnkring. Leiden en Omstreken, over do lichaamsoefeningen der Grieken in verband met hun schoon heidscultuur. Do Voorz., dr. C. J. A. van Iterson, opende den avond met een welkom, mede deelend dat de Burgemeester bericht had gezonden tot zijn groolo spijt wegens fa- rnilierouw niet aanwezig te kunnen zijn. Spr. beetle welkom den Inspecteur v. h. Lager Onderwijs, den Rector v. h. Gym nasium en den Directeur der II.B.S. cn hot lid van verdienste, den heer Ch. v. Spall. De naam van Dr. Berlage is een waar borg voor het welslagen van dezen avond. Spr. wil dan ook Dr. Beragle maar spoe dig het woord geven, omdat het interes sante, dat hij te hooren en te zien zal ge- yen, wel van meer belang zal zijn dan sprekers woorden. Dr. Berlage begint dan uiteen to zetten do hooge vlucht die do lichaamsontwikke ling heeft genomen. Do grondleggers daar van wil spr. nader beschouwen. Geen volk stond in den ouden tijd cultureel zoo hoog als do Grieken. Zij hebben systematisch en wetenschappelijk die oefeningen gekweekt Ook andere staten oefenden zich in li chaamsbewegingen, maar ieder had een bijzonder doel. Sparta b.v. en Boeotië oefenden zich tot kracht en hardheid, Athene vooral in volkomen harmonie. Al leen do gegoede burgers echter oefenden zich daarin. Spr. haalt dan uitingen aan van dien tijd over do lichaamsbewegingen o.a. van den Griekschen wijsgeer Solon. Zouden de Romeinen gezegd hebben: Mens sana in corpore sano, Een gezonde ziel in een ge zond lichaam; de Grieken zeiden: een schocne ziel in een schoon lichaam. De Grieken zouden zich ergeren als zij onze gedisproportioneerde ledematen zagen. Spr. somt dan verschillende gebreken op, die do verwaarloozing van 't lichaam ons langzamerhand bezorgd heeft, en zet dan uiteen, hoe hoog lichaamsschoonhcid in Griekenland werd geschat, waarbij spr. Plato en Xenophon aanhaalt. Hot Christendom heeft steeds den na druk gelegd op de waardeloosheid van het lichaam en daardoor de schoonheid van het lichaam vermoord (sic!). De Grieken hebben die lichaamsschoonheid vergood. Er is echter kentering gekomen, en al is do subsidie voor de Olympiade afgestemd, toch kan men niet ontkennen, dat de laatste Chr. regeeringen de lichaamsoefening sterk hebben bevorderd. Toch is het nog lang niet zooals vroeger Hoe hoog do Grieken dit schatten, blijkt uit de afleiding van verschillende institu ten als gymnasium, academie, lyceum, wat alle inrichtingen waren voor lichamelijke oefening. Spr. zet dan uiteen welke oefeningen do Grieken deden, hoe zij gedaan werden en de ingredienslen, die daarbij werden ge bruikt, zooals het inwrijven het lichaam met olie. Een Grieksch spreekwoord zegt: „Hij kan lezen noch zwemmen". Ook de den de Grieken, aldus spr., aan balspel, waaruit langzamerhand verschillendo spelen ontstonden. Spr. bespreekt dan de dans van dien tijd als uiting van oen mi misch karakter, niet zooals tegenwoordig het doen van oen aantal ongemotiveerde stappen, waarvoor elke rede zoek is en waarbij de schoonheid oveneens ver te zoe ken is. De dans der Grieken diende om uiting tc geven aan droefheid of vreugde! Cicero zeide: Niemand danst tenzij hij dio niet nuchter is. En als dat waar is ziet het er in onzen tijd van dansdeliriiun wel treurig uit. Spr. behandelt dan de spelen die om de 4 jaren werden gehouden als de Olympi sche, Nemeïsche, Pvthischo en Isthmy- sche spelen. Bokssport was niet erg in aan zien, daar dit to ruw was, daar bovendien i daarbij do handen waren omwonden met loer waarop looden knoppen waren beves tigd. Ook de Tensport word druk beoefend op allerlei wijzen. De jockey moest daarbij de laalste rit niet meerijden, maar meeloopen Vóór de spelen werd de Godsvrede af ge- kondigt en tijdens die spelen werden dan alle vijandelijkheden gestaakt. De winnaars in zulke wedstrijden wer den op buitengewone wijze geëerd, zij wer den feestelijk ingehaald in hun geboorte stad, men brak een stuk der stadsmuur af, om de intocht zoo feestelijk mogelijk té doen zijn; zij kregen het recht op een kos- teloozen maaltijd iederen dag, vrij toegang tot allo spelen en soms nog een som geld. Vrouwen werden huiten de lichaams oefeningen zelve gehouden en zelfs ook onder do toeschouwers waren zeer weinig vrouwen. Spr. behandelt dan do feiten, die ook toen die ideale toestanden binnenslopen. Do Romeinsche toestanden besprekend, zet spr. uiteen, dat de Romeinen zich slechts thuis oefenden, voor hun gezond heid. Hun trots verzette zich ertegen dit in 't publiek to doen. Zij hadden er hun menschen voor. Dan laat spr. op het witte dook eenige afbeeldingen zien, overgenomen van oude Grieksche vazen, waaruit duidelijk naar voren komt de wijze waarop de Grieken behandelden alles wat de lichaamsoefenin gen betrof, de voorbereidingen, de oefenin gen zelve en de lichaamsbeha"ndeling na de wedstrijden. Vervolgens werd een oogenblik gepau zeerd. Na de pauze behandelde Dr. Berlage de ontwikkeling der gymnastiek na de Grie ken tot op onze dagen. In de Christelijke Oudheid heeft do gymnastiek een tijdperk van malaise doorgemaakt door de tegen werking van liet Christendom. (Dr. Ber lage schijnt, hoe knap hij ook is in de ge schiedenis der Heidendscho Oudheid, wei nig of geen kennis te hebben van do theo- logischo vraagstukken der Christelijke Oudheid, die principen waren, waaraan heel consequent elke uiting van maatschap pelijk leven werd getoetst. Red. L. Crt.) De ontwikkeling der gymnastiek leidde langzamerhand tot een hoogtepunt in de beoefening der Duitsche en Zwcedsche gymnastiek, en in een strijd tusschen die beiden behield tenslotte de Duitsche gym nastiek de overhand. Toch was ook daar de strijd tegen de gymnastiek nog niet ten einde en zoo kwam in 1820 in Pruisen de „Turnsperre" tot stand, welke in 1842 weer verdween. Do Duitscher Jahn is volgens spr. de uitvinder der gymnastische toe stellen als brug, erek e.d. In ons land had toen de gymnastiek nog weinig of geen ingang gevonden. Eerst in 1899 werd het van gemeentewege ingevoerd in een schóól te Groningen, om daarna voor allo lagere scholen verplichtend te worden gesteld. Spr. eindigde met de opmerking, dat het bevreemdde, dat waar vroeger de Kerk door actie togen gymnastische oefeningen de lichaamsschoonheid had vermoord, nu de Christelijke regeeringen zooveel reeds voor de gymnastiek hadden gedaan. (Indien spr. beter op do hoogte was van de Kerk geschiedenis der Christelijke Oudheid en Middeleeuwen, zou dit hem geenszins be vreemden. De Kerk hoeft niet de lichaams schoonheid vermoord, de Kerk heeft slechts steeds haar principen vooropgesteld en daar zij is een Kerk voor alle tijden, heeft zij zich steeds, met inachtneming op de eerste plaats van haar eeuwige beginselen, op bewonderenswaardige wijze aangepast aan de maatschappelijke levensuitingen. Het was de zorg dor Kerk, die levens uitingen steeds in goede banen te leiden, daar voor het maatschappelijk welzijn der wereld op do eerste plaats goede zeden noodig zijn. Dit gelieve dr. Berlage eens nader onder het oog tc zien. Rod. L. Crt.) Do eivolle zaal heeft de overigens inte ressante rede aandachtig gevolgd en de voorzitter van den Turnkring, de heer M. A. A. Steyns, bracht Dr. Berlage namens allen hartelijk dank. LAND- EN TUINBOUW Een mesiproef me! het veredeld Duitsche landvarken en hei Yorkshire-varken. Het Veevoederbureau van den Noord- Brabantschon Chr. Boerenbond heeft een vergelijkende proef genomen met het mes ten van veredelde Duitsche landvarkens en Yorkshire-varkens. De resultaten hier van zijn in het weekblad van den bond medegedeeld; wij ontleenen er het volgen de aan: De proefdieren waren raszuivere die ren, afstammende van stamboekvarkens. Het waren a.lle gecastreerde beertjes. Van do 8 biggen der landvarkens waren er 4 best en 4 behoorlijk goed; ze waren onrc* gelmatig van gewicht. De 8 Yorkshire- biggen waren meer regelmatig. Bij de groep landvarkens kon men het volgende constateeren: De 8 biggen wogen bij aankoop 144 K,G. en kosttenf 1 per K.G. levend gewicht. De toename in levend gewicht bedroeg per dag en per dier ge middeld over drie perioden (25 Mei12 Aug., 12 Aug.14 Sept., 14 Sept.3 Nov.) resp. 0.481 K.G., 0.541 K.G. on 0.743 K.G De totale opbrengst der varkens bedroeg G72 K.G. a gemiddeld 0.836 per K.G. le vend gewicht of 575.45. Voor aankoop van voederkosten bedroegen de uitgaven 428.83 of gemiddeld 62.3 cont per" K.G. levend gewicht, zoodat de winst bedroeg 21.3 cent per K.G. of 18.33 per varken. De groep Yorkshires verschafte de vol gendo gegevens: De 8 biggen wogen bij aankoop 120 K.G. en kostten 7 per K.G. levend gewicht. Hier zag men in de drie perioden een gemiddelde toename per dag en per dier van resp. 0.46 K.G., 0.606 K.G. en 0.474 K.G. De tolale opbrengst bedroeg 739 K.G. a 86.4 cent per K.G. levend ge wicht gemiddeld of f 652.46; do uitgaven voor aankoop en voederkosten hadden be driegen 435.75, zoodat er een winst re sulteert van 216.72 of gemiddeld 28.7 cent per K.G. afgeleverd gewicht. De commissie meent te kunen conclu- deeren, dat op de bevredigende uitkomsten bij beide groepen van veel invloed zijn ge weest de betrekkelijk goedkoopo biggen- prijs en do matige veevoederprijzen en verder dat de betere uitkomsten bij do Yorkshires vooral moeten toegeschreven worden aan den meer regelmaligen groei, terwijl bij do landvarkens vier dieren te genslag gaven doo minderen groei. Nog werden gegevens nagegaan omtrent het percentage van afslachting, de gemid- delde lengto in verband met dc dikte van het rugspek en het oordeel van den slager de kwaliteit. Dezo vergelijkingen cn metin gen werden gedaan bij 4 landvarkens en 7 Yorkshires. Het gemiddeld percenlage der afslach ting bedroog bij do eerste groep 1.66 en bij do tweede 18.4; de gemiddelde dikte van het rugspek resp. 5.92 en 5.06 c.M. Het oordeel van den slager kwam hierop neer, dat alle landvarkens meer reuzel hadden, meer „voller" waren dan Yorks hires, terwijl het vleesch der eerste mager der was dan dat der tweede groep. (De slager prefereert „volle" varkens cn ma ger vleesch). Do percentages der afslachting loopen niet ver uiteen; de gemiddelde lengte der landvarkens is grooler dan dia der Yorks hire, de gemiddelde dikte van het rugge- spek der eerste groep is grooler dan dat der tweede groep. Verschillende bevindin gen slrooken niet met wat men theore tisch beweert over beide rassen, maar al vorens deze als vaststaande feiten aan te nemen, zulen meer proc-vcn noodig zijn. EEN ONHERBERGZAAM OORD. Toen dr. Grenfell als zendeling-arts werd uitgezonden naar do kust van La brador, vond hij daar oen bevolking, die weerloos ten prooi was aan armoede en ziekte. Geneeskundige hulp toch was daar onbekend, genezen of sterven was louter overgelaten aan de natuur en de visschersbevolking stak tot over do ooren in de schuld bij gowolenlooza kooplieden, die hun woekerprijzen liolen beluien voor bun levensbehoeflen en bij wie hun jcu! pen en netten verpand waren. Het eerste werk van dr. Grenfell Wa, aan dien schuldenlast een eind to makon door het stichten van een coöperatie waardoor de visschers hun benoodigdta den tegen gewone prijzen konden bekomen Het Zendelinggenootschap schoot het ka. pi taal voor deze coöperatie voor en niet den winter werden de schulden aan de kooplieden betaald. Toen aldus de ergste vijand, de armoe- de, was bedwongen, richtte dr. Grenfell id Battle Harbour, de visschershaven van Labrador, zijn hospitaal in en organiseer- de hij zijn geneeskundigen dienst, waar aan later nog een kindertehuis werd ver bonden. Hoe hij daartoe kwam. vertelt lm aldus: „Ik had bericht ontvangen, dat er een zieke was in een afgelegen huis, ongeveer 80 kilometer het land in cn met twee ver plegers ging ik er hoen in onze motor boot. Wij ankerden bij een vervallen |:ut en waren zeer verwonderd, dat geen. der bewoners te voorschijn kwam. Toen wij binnen traden, vonden wij den man, ceu zalmvisscher, stervende, en naast hem lag zijn vrouw, die al dood was, terwijl vijf kinderen schreiend naast het bed zalen. Mijn hulp kon niet meer baten, de mnii overleed een paar uren na onze komst. Don volgenden morgen timmerden wij twee kisten van hout, dat wij bij de Uit vonden, zochten een zandige streek op en begroeven daar de overledenen met de ce remonie, die onze kerk voorschrijft. De vijf weezen nam ik mee naar het hospi taal, doch daar konden zij slechts voor- loopig onder dak gebracht worden. Ik liet een huis voor hen inrichten, stelde een vertrouwd echtpaar als verzorgers aan en zoo ontstond het kinderhuis, waar voor taan alle onverzorgde kinderen groot ge bracht worden. Om een denkbeeld te geven, hoe hard en moeilijk het leven in dit gebied van den eeuwigen winter is, deed dr. Genfell nog het volgende verhaal, waaruit tevens blijkt hoe ziju zorgen en zijn offervaardigheid door de bevolking worden gewaardeerd; „lk moest een zieke bezoeken, die om streeks 95 K.M. noordwaarts van ons sta tion woonde en maakte die reis in een slede, getrokken door zes honden. Daarbij moest ik een inham oversteken, die dichtgevroren was. Ik was er een eind op, toen het ijs afbrak, en nu eerst be merkte ik, dat er middenin blank water was met een sterken stroom, lk bevond mij dus op een groote ijsschots en sneed onmiddellijk mijn honden af, anders zou den zij mij in het water hebben getrokken. Gelukkig was het juist vloed, zoodat de stroom landwaarts ging. Was het eb ge weest, dan zou ik naar zee gedreven en reddeloos verloren zijn. Ik dreef nu met een tamelijke snelheid op mijn ijsscli Is voort en moest zoo een geheelen nacht doorbrengen. Mijn honden drongen dicht legen mij aan, zij verwarmden elkander cn mij, wat mijn behoud was, want anders zou ik zeker doodgevroren zijn. Toen de dag aanbrak, bond ik mijn reiszak aan een stok, teneinde de aan dacht to trekken van menschen, nis die in de omgeving mochten zijn, en jawel, let duurde niet lang, of ik zag eenige mannen op den oever, die onmiddellijk pogingen aanwendden, om mij te redden. Dat ws een moeilijk en levensgevaarlijk werk. want do rivier, waar ik in gedreven was. was bedekt met drijfijs en meermalen dreig do boot om te slaan. .Met ware doodsverachting hielde;: do dappere visschers vol cn brachten mij cn mijn honden behouden aan wal, waar vrouwen en kindoren uit het naastbij ge legen dorp waren samengestroomd, <lio met tranen in de oogen de redding ..ado* sloegen. NETTE WERKSTER gevraagd voor twee halve dagen per weck Adros: Th.Stynman Burgsteog 2075b Gevraagd eeno R.K. BOERENDIENST BODE Adres 10. I). VAN IÏIJN, Vee- houder, Sloterweg 1025, Amster dam. 1318 Een Hink en net 23S7b MEISJE gevraagd, niet beneden 16jaar voor heelo of halve dagen, liefst voor direct. Adres: Haag\veg50 hoek Da Costastraat. Gevraagd een netto LEERLING, veel verval, G. ROSIER, Ilanse- Btraat 55. 2068b Gevraagd nu of met Mei een R.K. BOERENARBEIDER "bi knecht goed kunnondo melken. Wed. L. BELT, Voor hout 1319 BOERENKNECHT, die bost melken en rijden kan. Loon moet f10. per week wezen met de kost. Brioven nat. den Agent W. DE LANGE. Al:en aan den Rijn. 1323 Muio en Costuumnaaister, heeit nog enkele dagen ter be schikking. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2097b, Een R. K. zakenman vraagt 2. oJ 3000 Gld. Lic.st v.m particulieren, gedekt door Hypotheek of borgstelling Dricrci' bur. v d blad no 2072 Terstond ot met 1 April te buur, een ruime gem. ZIT- EN SLAAPKAMER mot of zonder pension, zeer geschikt voor 2 Heoren of 2 Dames, billijke conditie. Adres Oude Vest 191 2078b TE KOOP GEVRAAGD een in goeden staat zijnde Bo- terwagen. Brieven met opgaaf van prijs lo richten aan den Agent van do L. Crt. to Noot dorp 105, onder no. 14090. TE KOOP GEVRAAGD Partij Futgrond of Kleiachtige grond voor demping, aanbieding franco Boskoop. Adres: A. G. Vreeburg, Biezen 40, Boskoop 2071 TE KOOP eenige 1000 Liters best Wei, voor billijke prijs. Afgehaald, fabriek Leidon ot thuisbezorgd. Aanbevelend: F. ONDERWA TER, Zoctcrwoude Telf. 18. 2088b TE KOOP een eiken Salon-Fateplioon met 54 nummers voor spotprijs, Rijn straat 19 2077b TE KOOP een goed onderhouden Heeren- liets, voor den spotprijs van f65— met V. T. Lamp. Te zien en te bevragen: 2r,7 Klokkemakersweg, Voorbout Wijk II 2096b TE KOOP AANGEBODEN een goed ondorhouden BAG GER BOK en aan het zelfde adres een Roeiboot te koop bij J. Zandvliet, Mandenmaker, Rijp- wetering. 2070 S^-Ondcrgetcekende deelt hierdoor mede, dat hij zich gevestigd heelt als SLAGER TE ROTTERDAM LAGE OOSTZEEDHK No. 153, Telef. 4267. Hij dankt U voor het in hem gestelde vertrouwen, hetwelk hij in zoo ruime mate mocht ontvangen in de Slagerij onder Fa. HOUT MAN en DEN ELZEN te Zegwaart. Zegwaart, 1 Maart 1926» H. HOUTMAN Jr. Naar aanleiding van bovenstaande bericht ik CT dat dc 2073 Slagerij HOORN te Zegwaart door mij op den zelfden i voet zal worden voortgezet, hopende het vertrouwen tot nog toe genoten, tc blijven behquden. Zegwaart 1 Maart 1926. L. J. DEN ELZEN Jr. R.K. HUISHOUDSTER gezocht van middelbaren leef tijd, liefst van buiten, in net arbeidersgezin van 2 personen. Brieven onder No. 2103, bur. van dit blad. Gevraagd: een flinke DIENSTBODE, bjj P. KROL, Kerkstraat 5, No^rdwijk. 2102 Parapluies en Wandelstokken GROOTE KEUZE; ALTIJD HET NiEUWSTE. PARAPLUIES, TOM POUCE IN ELKEN PRIJS. REPAREEREN EN OVERTREKKEN. NIEUWE RIJN 31, TEL. INTERC. 1431 Wij verlaagden de prijzen van Huishouddoeken en van Katoen en Graslinnen met zoso Bijzondere gelegenheid om Uwe linnenkast aan te vullen, -i II Voor spoedige indiensttreding wordt li gevraagd: voer afdeeling JONGEHEEREN-KLEEDING. M Hoog salaris. ewn ii Afirfis: Fa. A. KREYS.1BQRG Co. if kl I Adres: Fa. A. KREYfYSBORG Co. p Haarlemmerstraat 143 En iS Groote Sappige RfSamcüepsjraen 4 a 10 ceai' Exlra Goudrenetten p. 10 pond, billijken prijs. Rijpe Perziken Pruimen, Peren, Tomaten, Zoete Druiven, Saprijke Sinaasappelen, s/4 Blik Schijfananas 55 ct. Perziken, Abrikozen, 95 ct. per heel bliK, „HET DUO" - PI Koorstee; II, Tel. 22 Hoogewoerd 13, Tel. 121! Bericht van Inzet Vrijdacj 5 Maart 1S26, des av. 7 uur in het Notaris huis aan den Burcht te Leiden afslag van het WINKEL HUIS, waarin gevestigd ge weest eene Koek- en Banket bakkerij tc Leiden aan dc Nieuwe Mare No. 6, in bod gebracht op...f 5600. Mr. H. M. A.COEBERGII, Notaris, Leiden. 2094 VERHUISD Van VAN HOOGENüCRP STRAAT 7 naar M.K0UWDER08ZE Gedipl. Leerares Mode-Vakschool E N S.A.T"j

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6