MIJ IS DE WRAAK Het koopen van Beddengoed is een zaak van vertrouwen Onze naam waar borgt U kwaliteit. A. WAALS Dc 30-jarige Messner kreeg daarop een iogcl in de borst. Hij liep nog een paar passen terug naar het café en zakte daar voor het buffet in elkaar. Be caféhouder holde naar do politiepost Heerlerheide.* Baar de agenten juist bezig waren de cafó'a te sluiten, was niemand aanwezig. Later vertelde hij een recher cheur wat er gebeurd was. Het parket uit Maastricht heeft gister morgen een onderzoek ingesteld. „Tel" Droevige ongelukken Te Heemstede is een 2^-jarig kindje met het hoofd voorover in een waterput gevallen en door verslikking om het leven gekomen. Zondag is het 1^-jarig dochtertje van "Wandering te Almelo gestikt in een 2uurlje. Overreden. Hot driejarig zoontje van den heer P. Hagcma te Helpman (Gr.) is door een wa gen van de tram GroningenDo Punt overreden. Het is in hot ziekenhuis aan dc gevolgen overleden. Petroleumopslagplaats afgebrand. Door onbekende oorzaak is gisteravond te 8 uur te Botterdam een felle brand ont staan in een grooten stcenen lood9, staan de op het terrein van do voormalige touw slagen j van do firma Hoos, welke loods in gebruik was als petroleumopslagplaats bij den heer Engelen aan de Langckade. Aanvankelijk word het vuur met eenigo stralen op de waterleiding aangetast, doch al spoedig bleek, dat men daarmede den brand niet meester zou kunnen worden. Verschillende spuiten werden te werk ge steld, terwijl tegen half negen groot-alarm moest worden gemaakT. Een 3-tal stoom spuiten rukte toen mee uit, doch een nam er slechts aan het blusschingswcrk deel. In het brandende gebouw bevonden zich verschillende vaten petroleum alsmcdo een groot aantal blikken, gevuld met brand bare vloeistof. Het is te begrijpen, dat do brandbare voorraad gretig voedsel was voor het vuur en de vlammen laaiden dan ook zoo hoog op, dat ver in den omtrek de brand zichtbaar was. Do petroleumbergplaats ging geheel in vlammen op. Meer dan een uur werd met 8 stralen een groote hoeveelheid water in do vuurzee geworpen en eerst om halftien kon de hoofdman, die dc leiding had, vast stellen, dat men ITet vuur onder do knie had. Do scliado is vrij ernstig en wordt niet 'door verzekering gedokt. Brandstichter gearresteerd. Zondagmorgen omstreeks elf uur brak brand uit in do woning van N. aan den Dam te Schiedam. Dc bewoners waren af wezig. Do politie, die spoedig tor plaatse Was, verschafte zich, door hot inslaan van een raam in do voordeur, toogang. Het bleek, dat de brand in het beneden-woon vertrek woedde. Do omstandigheden wezen er op, dat men hier met een brandstichting to doen had, immers verschillende voor werpen waren in petroleum gedrenkt. De brand werd, door do politie, met behulp van burgers mot eenigc emmers water ge- bluscht. Daar er voldoende aanwijzingen waren, dat dc brand vermoedelijk door den bewoner, don 35-jarigen TT., geslicht Was, is hij door de recherche in Den Haag, .Waarheen hij zich begeven bad, aangehou den. Hij beeft het feit bekend. De man is tor beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Zakkenrollers op een voetbalveld. Toen Zondagmiddag de spelers van H.F. C. te Haarlem na don wedstrijd tegen _D. E.G. in de kleedkamer terugkwamen, bleek, dat uit verschillende kleeJTngstuk- ken portemonnaie's waren gestolen, met een totaal inhoui van ongeveer f 90. Do polilio zoekt naar de daders. Een prettig familielid. Men mcbit uit Goes aan de „Msb.":' Terwijl zekere de M., koopman te Bieze- lingo in den loop der vorige week zich voor zaken naar Botterdam had begeven, ont- 'dekte hij 's avonds bij zijn thuiskomst, dat zijn paard en wagen was verdwenen, uit een op zijn erf staande schuur, welke hij met een slot had afgesloten. Den anderen dag zich naar Goes begevende, bleek bij informaties, dat een bij hem inwonend familielid den vorigen dag aldaar paard FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). m Aanstonds was Harry op do been, liep haar to gemoot, steunde haar inzinkende krachten, liefkoosde haar met zijn zachten blik. Suf-lijdzaam zat ze neder, met beangsti genden klem sprak zij, haar ziekelijke matheid ten slotte overwinnend: „O God, Mijnheer GouldJohn John!"... Dan verloor zicK heel haar we ten "in hot stilrtobbend gepeins over haar kind „Neen moedertje, neen waarachtig niet!" 'deed Harry vroolijk-opgewekt. „Er i9 geen letter van waar, hoor! John is zoo on schuldig als eon pasgeboren kind! En ik bon er toch ook nogl"... Flauw zag ze oven naar hem op. „Ts het eerlijk waar?... En dio porte feuille?" „Enkel nieuwsgierigheid 1 Een domme Jongen is hij. Waarom liop hij niet door, of riep de politie niet! Maar hij heeft part Cog deel aan den moord en hij «was ook .Volstrekt niet van plan te stelenOch moedertje, de mensch heeft zoo al zijn ge woonten. Het zit hem in het bloed, op de •erste plaats zijn belangstelling te richten bp iemands portefeuille." Het vrouwtje knikte eombcr-vreemoedig. Dan sprak zij net schuwen achterdocht. en wagen te koop had aangeboden voor f300, welke koop evenwel niet was door gegaan. Tevens bleek dat de bestuurder met paard en wagen in de richting Mid delburg was vertrokken. Nadat de com missaris van politie aldaar met een en an der in kennis was gesteld, bleek al spoe dig, dat het familielid, den wagen en het paard te Middelburg Bad gestald, en even eens te koop had aangeboden. Des avonds werd hij aangehouden en overgebracht naar Kapelle. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. Met twee vrouwen wettig getrouwd Een allerzonderlingst geval heeft zich te 's-Gravenhage voorgedaan, meldt do „N. H Ct.'\ Indertijd vroeg een vrouw tegen haar man scheiding van tafel en bed en verkreeg die ook. Daarna vroeg deze man tegen zijn vrouw echtscheiding en verkreeg die oveneens, blijkbaar bij verstek. Het echtscheidingsvonnis werd ook door een deurwaarder aan do vrouw betcekend, maar niet op de goede manier. Althans zij kreeg er toen geen kennis van. Niettemin werd dit echtscheidingsvonnis in de registers van den Burgerlijken Stand ingeschreven, en hot huwelijk dus wer kelijk ontbonden. Sedert zijn ongeveer vijf jaar verloopen. Do vrouw hoort van de echtscheiding, en komt met een „request civiel" (een buiten gewoon rechtsmiddel) tegen dat vonnis op en krijgt het ook inderdaad vernietigd. Dus herleeft weer liet oude tafel- en bod- scheidingsvonnis, dat hot huwelijk, gelijk bekend is, in stand laat. Maar.... in die vijf jaar is de man mot een andere vrouw getrouwd en wel volkomen wettig, want li ij was toen officieel gescheiden. En nu voelt men wol, dal het moreel niet aangaat, om een wollig gesloten huwelijk, Waar stellig de tweede vrouw, en misschien zelfs ook wel de man, te goeder trouw bij geweest zijn, en waar misschien zelfs wel kinderen uit geboren zijn, achteraf nietig te gaan verklaren op grond van ren form eel o fout bij een exploit van beleekening! Wettelijk in zulk een nietigverklaring wel mogelijk. Zoodat deze man voor liet oogenblik in iie-t bezit is van twee wettige vrouwen. KARDINAAL O'CONNELL TEGEN „DROOGLEGGING." Do Londensche redacteur van do „Msb." schrijft: „Universe" geeft thans het interview weer, dat do „Pilot" van Boston, het of- ficieele orgaan van het diocees, gehad heeft met don aartsbisschop, kardinaal O'Connell, en dat in principicelc gchecl- onthouderskringen cenig opzien heeft ge haard, niet alleen in do Vereenigdo Sta ten, doch ook in Engeland, waar kardi naal Bourne, van wien beweerd werd, dat hij krachtig voorstander zou zijn van „plaatselijke keuze", zich onlangs even eens tegen drooglegging heeft uitgespro ken, toen hij zeido dat deze „zeker niet opvoedkundig is." Do Engelsche kardinaal gaf verder als zijn meening te kennen, dat drooglegging „de antithese en do tegen spraak van onthouding is." „Het is", zeide hij, „een openlijke erkenning van een mislukking. Plaatselijke keuze is slechts een middel om een doel te berei ken." Kardinaal O'Connell, dio zich met deze zienswijze ten vollo vereenigde, zeide, dat men, indien deze belangrijke zaak slechts een kwestie was van persoonlijke opvat tingen of van persoonlijken smaak, den tijd zou kunnen afwachten, waarin het publiek een vasto overtuiging dienaan- gaando had gekregen, en ondorlusschen zou kunnen hopen op een gezonde wetge ving. Eenige uitlatingen evenwel, en in 't bij zonder die welke een katholiek standpunt heeten weer te geven, druischen zoozeer in tegen het katholieke beginsel dat het van belang kan zijn voor het algemcenc pu bliek het ware katholieke standpunt te kennen. De Kardinaal wees er op dat de Kerk niet overreed behoeft to worden om tegen onmatigheid te vechten. Van de dagen af, waarin de H. Paulus do Ephesiërs waar schuwde zich niet aan don wijn te bedrin ken, hebben de herders dor Kerk deze leelijke ondeugd voortdurend gelaakt, Ingezonden Mededeeling 3-deelig 2 persoons lm. Paardenhaar Damast Matras, schuin Peluw en 2 Kapokkussens, compleet 2-persoons Kapokmatras, schuin Peluw en 2 Kussens, compleet 2-persoons driedeefig Damast Matras, prima Wolvuliiag, schuin Pe luw en 2 Kussens, compleet. Buitengewone aanbieding, 3-ileelig Kapok Damast Matrasstel, schuin Peluw en 2 Kussens, ccmpleet Verkrijgbaar in diverse kleuren. Al onze Kapokmatrassen en Bedden zijn gevuld met de allerbeste onvermengde JAVA.KAPOK. Al onze 3-deelige Matrassen zijn geheel niet afgenaaide randen. 2032 Hulpgebouw, Haarlemmerstr. 54 maar en hier is het werkelijke begin sel Abusus non tollit usum (misbruik doet het nut niet verdwijnen) bier, wijn enz. zijn op zichzelf geen kwaad. Zij kun nen op wettige wijze gebruikt en genut tigd worden, zoowel bij de hoogste oer, welke aan wijn, benevens aan brood, be wezen wordt als do stof der II. Eucharis tie, als bij hun algemeene taak om den ruwen kost van den arbeider te bevochti gen en te kruiden. „Dit", vervolgde de kardinaal, „is on gelukkigerwijze niet de meening van eenige protestanten, met wie wij ons zou den moeien vereenigen, om onthouding to bevorderen. Zij willen do oude ketterij der aquarii doen herleven door den wijn te bannen zelfs uit het Offer des Altaars. Als Neo-Mauichaeërs verlangen zij, dat wij met hen verstrikt ralccn in de prikkelen van valsclio physiek en valscke metaphy- siek. „Aan zulk een beroep kan de katholie ke kerk het oor niet leenen. Zij juicht vrij willige geheel-onthouding toe, wanneer een man met sterken wil afstand doet van sterken drank in 't welzijn van een broe der met zwakken wil. Doch gedwongen umverseele drooglegging is iets geheel an ders. In 't algemeen is zij in flagranten strijd met de H. Schrift en de katholieke traditie. Bovendien is het een grove on waarheid te zeggen, dat de ziekteleer een schuldig heeft uitgesproken over dc dran ken der oude wereld. „Ofschoon wij reeds ontelbare malen duidelijk hebben doen uitkomen dat wij met onze gescheiden broederen (de protes tanten) als matigheid.sma.nnen willen wer ken, doch niet als de werktuigen van hen, die aansturen op geleidelijke drooglegging van de geheelo wereld, worden er nog de loyale pogingen aangewend om ons in deze actie te verstrikken. „Enkele maanden geleden maakten eenige droogleggers in do Vereenigde Sta ten een vernuftig plan op, om den Paus in hun val te lokken door diens moreelen steun te vragen voor de eerbiediging der droogleggingswet. Do list mislukte jam merlijk. Protestanten zoowel als katholie ken waren er verontwaardigd over dat de droogleggers poogden do moreele macht van den „vreemden potentaat" te mengen in de binnenlandsche aangelegenheden van hun land, en toen die deloyale Ameri kanen zagen welk 'n warboel zij hadden aangericht, lieten zij hun waanzinnig plan om een beroep op den Paus te doen on middellijk varen, en thans struikelen zij over hun ijver om dit plan te desavou- eeren. „Aangezien droogleggers de slechte ge woonte hebben aangenomen, de dingen verkeerd voor to stellen, zullen zij die zelfde houding blijven in acht nemen. Be loof hun, dat gij door opvoeding en zede lijke overreding met hen zult werken voor de ware deugd der matigheid, en onthou ding, en zij zullen u ten slotte compromil- teeren met hun gedwongen geheelonthou ding." De Kardinaal merkte op. dat het niets nieuws is, dat sommige menschen, die „razende" voorstanders zijn van droogleg ging, niet aarzelen zelfs heiliger wetten te breken, en derhalve behoeft het ons niet te verwonderen, dat onmatige (als woord speling klaarblijkelijk bedoeld in den fi guurlijken zin van „buitensporige") rede naars on schrijvers, die zicli zoo druk maken over een aangevochten burgerlijke wet, niet aarzelen de kanonieke wet te breken. Aardschok in Lissabon. Zondagavond om 10.15 is te Lissabon een hevige aardschok gevoeld, dio hier vier seconden duurde en het hevigst was in Belem en in het Noorden van de stad, waar de bevolking in grooten angst uit de huizen vluchtte. Voorzoover bekend is er ovenwei geen schade veroorzaakt. Rcofmcordpoging. Uit Frankfort wordt gemeld: Zaterdagnacht heeft een poging tot roof moord plaats gehad, waarvan een 45-jarige winkelierster liet slachtoffer is geworden. De dader, een 20-jarige werklooze. me- chanicien, die met den zoon van het slacht offer omging bracht, toen hij zich in de wo ning bevond en do zoon afwezig was, de vrouw met een hamer verscheidene slagen op het hoofd toe, zoodat zij bewusteloos in eenzakte. Hij stal daarop do inhoud van de geld ia do en verdween daarmede. Het gelukte de politie, den dader gister middag te arresleeren. De dader heeft reeds Lekend. De toestand van de vrouw is ernstig. Brand in spoorwegwerkplaatsen. In de constructiewcrkplaatscn der Fin- sche staatsspoorwegen te Viborg is een brand uitgebroken, die de gezamenlijke ge bouwen in asch heeft gelegd. Gedurende het blusschingswerk had er een ontploffing plaats, waardoor een brand weerman levensgevaarlijk gewond werd. Van de zich in de werkplaatsen bevin dende 14 locomotieven kon cr slechts één gered worden; de overige worden volkomen vernield. De door den brand aangerichte schade wordt op 17 niillioen Finsehc Mark geschat- Bovendien zijn aanzienlijke indirecte ver liezen het gevolg van het gebrek aan loco motieven, dat nu ontstaan is. Van een nerveuzer) Engelschman. Zenuwen zijn rare dingen! Wat den oenen zenuwlijder nog nerveuser zou ma ken, zoekt de andere juist op, teneinde zijn zenuwachtigheid tot bedaren te brengen. Mot dit laatste oogmerk blijkbaar was de 55-jarigo Engelschman Ernest Brown, afkomstig uit Brighton, die ten prooi was aan een uitgebreide nerveuse depressie, op het parapet van de basiliek van Notre Da me de la Garde te Marseille geklommen. Daar dit, naar het schijnt, niet kalmec- rend genoeg werkte, dacht hij niet heter te kunnen doen. dan van hof zich on 25 m^fer boogie bevindende parapet af to spring.. Dit experiment bezorgde hem een gebr~ ken been, mitsgaders een reeks ander, kwetsuren. Zijn blessuren schijnen echter niet van dien aard te zijn, dat zij zijn Iett. in gevaar brengen. Nederlandsch OosMndië. Aan een groot gevaar ontsnapt. De resident van Serang was met den ag, sistent-resident en eenigc dames op een tocht door Pasaroean, teen bij Pasang Teneng de groote auto, die met een pont werd overgezet, kantelde en te water "ge. raakte. Allen konden gelukkig zwemmen! Dc assistent-resident, wist de dames te redden. Dc resident, niet wetend, dat de dames reeds gered waren, bleef lang in het water zoeken, waardoor de chauffeur, be vreesd voor diens leven, weer te water sprong om den resident op het droge ts brengen. Het gezelschap is aan nog een groot ge. vaar ontsnapt, in verband met de velg krokodillen, die hier steeds woraen aan getroffen. De brutalen hebben de halve wereld. Het Sem. „Alg. Hbl." vertelt een verras, send staaltje van brutaliteit. Een lid van het langvingcrige gilde speelt er de hoofdrol in. Deze meneer werd door de politie in de kuif gepikt. Op hem werden verschillende goederen gevonden, welke hij ergens met een sier lijken greep had weten te bemachtigen. Tijdens het vervoer wist de verzamelaar van andermans curiositeiten, die behalve lange vingers ook lange been en schijnt te hebben, er tusschen uit te trekken, zonder dat de agenten kans zagen hem bij z'n vestje tc pakken. De buit, met zooveel moeite en zorg ver kregen, moest hij echter in den steek la ten. Daarover ontfermde zich do politie en het heele zaakje werd op het kantoor gedeponeerd. Men hoorde niets meer van den man. Langen tijd niet en men dacht dat hij naar andere streken was uitgeweken, zoo als het bij dergelijke menschen gewoonte is. Wie schetst do verbazinc der politie, toen dezer dagen een persoon het kantoor kwam binnenstappen, dio kwam vragen om de gestolen zaken, indertijd daar gede poneerd. De politie-ambtenaar die den man ont ving dacht bij zich zelf: „Ik heb deze knaap meer gezien". En vertrouwde Jiet zaakje niet erg. Hij vroeg om meerdere inlichtingen. Hetgeen den vrager in woe de deed uitbarsten. Wat of dat voor manieren waren?"Of hij niet wist dat het gestolen bulten wa ren? Zeker wist hij dat. Daar kwam hij juist voor. Die bullen waren hem ontsto len! De politieman begon aan zich zelf t twijfelen. Maar het gezicht van 'ten man kwam hom zoo bekend voor. Waar hij woonde? Daar en daar. En als ie mij niet gelooft dat die bullen van mii gestolen ziin kom dan mee naar huis. Jan zal ik het je even bewijzen. Op dat moment kwam dc politic-man binnen, die indertijd den gauwdief, waar van hierboven sprake is, had vervoerd, en die dus precies wist hoe dc man eruit zag. Wie schetst de-verbazing der politic- mcnschen toen hcL bleek, dat de man die daar zoo brutaal „zijn" bull on kwam op- eischen en do dief wan ïndert ijd een en dezelfde persoon wjx's... SPURT VOETBAL. Bestuursvergadering N. V. B. Het Bestuur wan den N. V. B. heeft Za terdag j.l. vergaderd. Als vertegenwoordigers van den N. Y. B. bij gelegenheid van de op 12, 13 en zoo noodig op 14 Maart te Brussel te houden conferentie van dc Europeesche Voetbal bonden werden aangewezen dc heeren Ir. J. W. Kips en L. F. Verwoerd. De heer L. F. Verwoerd wórdt tevens aangewezen als gedelegeerde van den N. V. B. in de Sporttechnisehe afdecling voor do organisatie der Olvrhpiscbc spelen. „Als hij maar niet in het bosch was ge weest, als hij maar nooit op de motor fiets had gereden van het hotel. Ik heb het hem zoo dikwijls gezegd. Zo kunnen er nu zoo gemakkelijk van maken, dat. hij ook in Eastney was"besloot zij droe vig. De moederliefde had dit vrouwtje bo ven verwachting schrander gemaakt. Ja Harry had gelijk, de liofde is vinding rijk „Moeder, hij ging niet op de fiets naar Eastney den ze9 en twintigsten; dat weet ik zeker." Verwonderd zag ik hem aan. „Je be grijpt toch wel Edward, dat je, als je zoo iemand in je dienst neemt, begint*met zijn voetspoor en zijn vingerafdruk to .bestu- deeren. John was niet in de schaapskooi en niet in de Beukenlaan; het mes zal ook wel uitwijzen, dat hij het niet heeft aan geraakt. Als het noodig is zal ik hem ver dedigen tegen dio moordende verden king!" Zeidon zag ik zulk een stralende vol doening in een menschel ijk wezen, dan, na Harry's woorden in het verschrompelde figuurtje van moeder Davidson. Een rus tig, vredig gevoel overwaasde Baar ge laat; dan begon .zij zacht te schreien en fluisterde: „O Mijnheer, wat ben U tocli goed!" Ja, hij w&s goed, omdat hij rechtvaardig en monschkundig oordeelde en met on verzettelijk geduld wikte en woog. Wat had ik hem nu weer lief! Ik dacht aan Frederik den Groote bij Jen molenaar van Sans-Soucis; zoo handelde mijn konink lijke vriend met dit leven9verloren, arme- lijk-droeyig vrouwtje, de w«duwe van den boef George Davidson, de moeder van Tiet door Harry in genade opgenomen en ge- reddo boefje, John. „Kom, moeder, wees maar dapper, John is onschuldig en dat zal wel blijken; ge duld en moed en dan komt alles terecht," bemoedigde Harry. Daar vloog de deur open, in de opening stond een, nu zag ik het voor bet eerst, onwaarschijnlijk mooi meisje, zalig-ge- lukkig, met tranen toch in de oogen, ze nuwachtig glimlachend en plukkend aan haar smoezelig schortje. „Ik heb op jc gewacht, Anna," sprak Harry met vormelijke stroefheid, ,ik wist, zooals van zelf spreekt, al lang, dat jo af luisterde wat hier binnen werd gesproken, maar nu eerst durf jo kómen, nu jo hoort, dat ik John onschuldig acht. Ik dacht wel, dat jc komen zou. Wat heb jc to zeggen, meisje?" Het was dus Anna, de dochter van een der -wcrkslci's in het hotel en die daar zelf nederige diensten bewees. Ik was haar, .zooals dc andere vrouwelijke bedien den, steeds achteloos voovbijgeloopcn, ik kende haar nauwelijks van aanzien; het was Anna, die vaak in het schuurtje kwam om zand, vegers en luiwagens. Tc deksel, wat deed zij hier?" Met gladde maniertjes begon ze tc ver tellen: „John," en al vertellende ver baasde zij mij zoo onbeschrijfelijk, dat ik mijzelf ten laatste erop betrapte, dat ik haar met open mond aangaapte, „John is heel zeker geen goedo kennis van Bose- Castle, hij heeft volstrekt do motorfiets niet beschadigd, want ik heb het bem zelf gevraagd en hij liegt nooit tegen mij; hij had mij al lam beloofd, zich niet op den dokter en den verpleger te wreken, en dan houdt hij zijn woord ook; hij reeft heelc- n»aal niet op bloote voeten geloopen, hij i9 niet. in de schaapskooi geweest, hij hcoft geen bankbiljet gestolen, hij heeft Eastney en. do gehcele streek van Eastney in geen veertien dagen gezienEn dat is nou tocli wel het. voornaamste," besloot zij met verpletterende logica. Verstomd bleef ik het lief figuurtje» al maar aanstarenDat was een nieuwe dc- tectief! Wat een overstelpende redencer- kracht in zoo'n kind! ,.Je ziet wel, Edward, hoe schrander de lic'cie is," deed Harry e'imlachend. En dan zich richtend tot het dappere weik- sterjo: „Anna, waarom vc:ce' jo ons dat nlteii" „Nou nog mooier, daar draait het toch om." antwoordde zij zegevierend-flink. „Pst kan enkel iemand weten, die voort durend om de deur van deze kamer draai de, Anna," plaagde Harry haar goedig. „Dan moet Mijnheer mij maar wegstu ren, hernam zij onvervaard, „maar als het den beminde geldt, moet alles op zij.' Zij braveerde openlijk haar gebieder! Een lang zwijgen viel in; het meisjo stond daar in triomfanteljike houding; ik geloof, dat zij blij was geweest, als Harry baar als slachtoffer van haar liefde had doen vallen. Blijkbaar bewogen zich zijn denkbeelden echter in heel andere rich ting. Zij wa9 slim, maar hij ook! „En hij nam dus het mes niet uit dc kof- fiekeuken?"listigde hij. „Dat heb ik juffrouw C'arlotta ook al verteld," klonk snel het antwoord terug. „Wat?" deed Harry met verraste nieuws gierigheid. „Maar de juffrouw wist liet al cn toeri heb ik verder maar gezwegen, om niet to laten merken van mii en John. Het is erg genoeg, dat het nu uitkomt, want nu moe ten we zeker een van tweeën weg," snik te zij. Het oude moedertje zag somber nnnr haar op; dan vroeg Harrv eensklaps, zich tot vrouw Davidson richtend: „Wist jc c? van, moeder Davidson?" „Alles," fluisterde zij, „maar ik durfdo het Mijnheer niet vertellen cn Anna is toch braaf on John bad me beloofd goed voor haar te ziin en O. L. Heer is er im mers ook nog!" Ik wendde mo af, een brok kwam in miin keel. Harry was bleek geworden v".n ontroering „Moeder, als jij er van af weet, is te' goed," fluisterde hij. „Gn nu maar, Anna, on boud goeden meed. Met Je'-n zal net wel loslooncn. Ga aan jo werk. En houd jo ooeon flink open." „Waar moet ik nu verder naar lcijken, Mijnheer?" „Naar balschoentjes met geel lec-m a1111 do hakken. Jij zorgt immers voor dc da messchoenen?" „Jawel, Mijnheer, maar ik wèct niet, hofl balschoentjes er precies uit zien." „Met een geborduurd zijden lint mor den ze gesloten cm den voet; overigen? kan je jo toch wel verbeelden op welk" schoentjes jij zou willen dansen!" kaatste Harry behendig terug. „Nou, of ik dat weet," lachte het deern* tje. „Meneer is dus niet boos," deed zij lukkig. (Wordt vervolgd)*

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4