Snijwonden PUROL F" Een brutale overval? Dc 23-jarige H. M. G. de B., huisvrouw tan J. H. J. G., heeft aangifte gedaan, dat, toen zij Dinsdagavond 7 uur in de roef van 'do motorboot Korenschoof, liggende in de Zalmhavcn Ie Rotterdam, aan boord van welk vaartuig zij en haar man wonen, be zig was met het tellen van geld, plotseling <twec mannen binnenkwamen, van wie de een haar een revolver voor hield, zeggende: „Nog één woord, als je roept, dan schiet ik!" Do ander nam het geld, bestaande uit 8 bankbiljetten van f 10, van tafel, waarop «de eerstgenoemde man haar iets onder den neus hield, waardoor zij het bewustzijn ver loor. Zij heeft niet kunnen ruiken wat het was. Toen zij om 9 uur weer bijkwam, waren Üle beide mannen verdwenen. Een blikken spaarpotjo was opengebroken en daaruit was een bedrag van 9 gestolen. De juf- ïrouw is toen in de roef blijven wachten tot baar man tegen tienen thuis kwam. Deze beeft daarop de politie gewaarschuwd. De juffrouw geeft op, dat beide mannen blauwe stofbrillen droegen en donkere kne vels hadden. De een had een grijzen, de ander een bruinen gleufhoed op. De man •dio haar met de revolver bedreigd heeft, was aan de linkerhand verminkt. Het leek een halfbloed te zijn en droeg, zoo vertelde «de vrouw verder, een gouden ring, met de initialen J. K. De politie stelt een onderzoek in. Groote brand te Beverwijk. Dinsdagavond is te Beverwijk de tim merfabriek en kistenmakerij van de firma ,W. Knapen totaal afgebrand. Twee aan grenzende woonhuizen gingen mede in de vlammen op. De houtloodsen zijn gespaard gebleven, evenals de achter de timmerfa briek gelegen oliefabriek. De oorzaak van iden brand is onbekend. Verzekering dekt de Bchade. Alle machines, die in de fabriek waren, zijn door den brand vernield. Uit 'een der afgebrande huizen kon nog eenig meubilair gered worden. Een mislukt avontuur De marechaussees te Roosendaal hebben op het slation aldaar een knaap van 13 jaar aangehouden, die de ouderlijke wo ning to St. Denis (Frankrijk) heimelijk was ontvlucht en naar Amsterdam wilde Uitwijken om zich daar te doen aanmon- I 6teren als matroos voor een der zeebooten aldaar. Pluimveediefstal To Wehl zijn bij een landbouwer 30 kip pen en hanen ontvreemd. Men gelooft, dat bet rooven van pluimveegedierte per auto plaats vindt. Wegens fraude aangehouden To Wormervecr is do kantoorbediendo Gr. van de firma "Wildschut en Go. in liquidatie, aangehouden als verdacht van .verduistering van belangrijke sommen ten radeele dor zaak. Naar do „Tel.'' verneemt moet do fraude over enkele jaren loopen. De verdachte is ter beschikking gesteld [van de Justitie te Haarlem His Master's voice! Do politie te 's-Gravcnhage beeft aan gehouden en in verzekerde bewaring ge steld een zekere mej. G. V., wonende in de Zoutmanstraat, die in het afgeloopen jaar [uit oen zaak in do Prinsestraat, waar zij werkzaam was, ongeveer 800 gramof'oon- iplateii heeft ontvreemd Zij heeft bekend Ido platen mee naar huis 'e hebben geno men, waar zij zelf enkele voor haar eigen jgramofoon gebruikte en de rest verkocht. Vossenplaag. Tn de groote dennenbosschen onder de gemeente Mill (Oostelijk Noord-Brabant) worden wederom vossen aangetroffen. Ha zen en konijnen vallen in grooten getale aan Rcintje ten offer. De vroeger zoo wild rijke omgeving is thans bepaald wild-arm. Ook klagen de landbouwers over het regel matig vermissen van kippen, van welke roofpartijen vermoedelijk zeer terecht dé sluwe vossen worden verdacht. Buitenl. Berichten J Mijnbrand ie Dortmund. In de mijn Raddod te Dortmund is een brand uitgebroken, waarschijnlijk door zelf ontbranding, die een grooten omvang heeft aangenomen en waarvan het blusschings- jwork bemoeilijkt wordt, doordat de kolen in deze mijn veel zwavelgassen bevatten, !die een verstikkende rook verspreiden. Het zal noodig zijn do onderste verdie ping van de mijn, waar de brand woedt, onder water te zetten. Men wil hiertoe een leiding aanleggen, om het water van de Roer de mijn te doen binnenstroomen. Menschenlevens zijn gelukkig niet te be- Hrcnrun, daar het nog tijdig gelukte alle arboidors boven te brengen. Óp de mijn .werken ongeveer 3000 arbeiders, van wie voorloopig een 2000 man werkloos zullen worden, daar het, ook, indien het gelukt, «den brand te blusschon, nog wel enkele Weken zal duren, voordat men het werk zal bunnen hervatten. Auto-ongeluk. Een telegram uit Weenen meldt, dat een Uit Creiz komende automobiel bij uitwijken tegen een boom is gereden. De auto werd .Volkomen vernield. De inzittende drie personen werden uit bet voertuig geslingerd en zwaar gewond. Drio kinderen verbrand. Bij Scbel'pcnheuvel (België) waren 3 kin- «ideren, resp. 2, 3 en 4 jaar oud, in een schuur aan het spelen, waar stroo en hout lag opgestapeld. Zij brachten vuur bij het Stroo en in een oogwenk stond de schuur ïn lichtelaaie. Do kinderen schenen geen uitweg naar buiten to kunnen vinden en kwamen jam merlijk in de vlammen om. Slechts hun verkoolde lijkjes werden Jater teruggevonden. 'Aulo-ftandiefen fe Birmingham. Auto-bandieten hebben gisterennacht stad en omstreken van Birmingham onvei lig gemaakt. Van vele winkels zijn de ruilen vernield, terwijl goederen uit de étalage werden weggenomen. De politie trachtte de bandieten per auto, fiets en te voet op het spoor te komen en slaagden er eerst na geruimen tijd in, den auto te ontdekken, toen deze een landweg in de omgeving van Birmingham insloeg. Zoodra de bandieten merkten, dat zij werden achtervolgd, spron gen zij uit den wagen en verdwenen in de duisternis. Later werden twee personen gearresteerd, die echter beweerden niets te maken te hebben met de overvallen. Zij werden onder borgstelling vrijgelaten. De stierengevechten in Spanje. Tot dusver traden bij stierengevechten hereden picadores op; hun rijdieren waren gewoonlijk oude rossianten, dio door de slieren deerlijk toegetakeld werden. De politie heeft thans besloten het gebruik van paarden en picadores bij stierengevechten te verbieden. Inqezonden Mededeelinq geneest men spoedig met Doos 30 cent. KERKNIEUWS IN MEMORIAM PATER E. NOTERMANS. Aan een artikel van prof. dr. Alphons Steger, hoogleeraar te Delft, in „De Maas bode" onlleenen we het volgende: Het doodsbericht van Pater E. Noter- mans S.J. zal in breede kringen met droef heid en ontsteltenis vernomen zijn, want deze markante figuur is voor velen ge weest de vormer van hun karakter en do leider hunner ziel. Namens dezen, wij zijn er zeker van, veroorlooven wij ons een woord van diepgevoelde dankbaarheid en een hartelijk „tot wederziens" aan de lijk baar van den beminden priester en vader lijken vriend neer te leggen. Reeds als surveillant in onzen Katwijk- schen studietijd won pater Notermans stormenderhand alle jongensharten door zijn heerlijk optimisme en zijn uitbundige levensblijheid. Zijn verschijning aan het St. Willibrordus-collego goot aanstonds bij breede bundels licht- en warmtestralen uit. Al plaste de regen bij stroomen neder, zoo dat aan een opwekkend buitenspel niet te denken viel, al hingen er zware wolken aan onzen anders zoo helderen stemmings- liemel, nauwelijks was Pater Nolermans in de buurt gekomen, of de zon brak door. Met een gemoedelijk „kom, ben je mal, jongens", zette bij zijn praatje in, nog vóór de reactie uit was waren de salvo's van lachbuien niet van do lucht, en boven allen klonk uit de „Noot", die onbedaar lijk meedeed. Had hij zóó bet terrein veroverd, dan begon bij het te bewerken; je werd even apart genomen of op z'n kamer geroepen en dan, op dien jovialen en warmen toon, dien hij zoo heerlijk te treffen wist, vorm de hij het ontvankelijk jongensgemoed lot deugcl en durf, want zijn ascese was even vroom als mannelijk. Wars van sentimen taliteit liet hij je zoo eenig zien en voelen hoe godsdienstigheid, werkzaamheid en opgewektheid is en blijft de reinste drie klank voor jongens- en mannenzielen. En zoo ging er reeds in de eerste periode van zijn op-Ka twijk-zijn een aantrekkings kracht en een invloed van hem uit, die grooler was dan hijzelf, de jongens en misschien wel de Paters bevroedden; want de indrukken, die zijn woord en voorbeeld achterlieten, ook reeds in dien tijd, waren onuitwischbaar. Maar zijn glorieperiode ving eerst aan, toen hij later als zielzorger en leeraar te rugkwam, om meer dan 25 jaren te blijven "en de paler spiritualis te zijn van het groolste deel der Kalwijksche jeugd. Als zoodanig heeft hij waardig de voelslappen gedrukt van een Pater van Hooff, een Pater Lunler, als zoodanig was hij voor dc meeste jongens inderdaad „Valer und Mutter zugleich." Hij Avas niet de Direc teur van het College, maar hij behccrschte de jongons zonder ze nochtans te over- heerschen; hij trok ze niet naar zich toe, ze kwamen vanzelf; zijn raad werd niet opgedrongen, maar overtuigd gevolgd; en als ze weggingen van zijn kamer, hadden ze schik gehad, een fijne sigaar, en een. stuk opvoeding van de allerbeste soott. Heeft hij zóó honderden jongens voor goed aan zich verplicht, hij deed het niet minder de ouders, die wisten dat, onder de leiding van zulk een priester, hun kin deren niet alleen veilig Avaren, maar door zijn woord en voorbeeld beveiligd werden om, vooral later, als ze door den maal stroom des levens meegesleept werden, misschien wel dreigden er in onder* te gaan, uit wat ze van hem gezien en ge hoord hadden de kracht te putten om het hoofd boven water te houden. Met zijn persoon en zijn werk heeft hij een stem pel gedrukt op de Katwijksclie jeugd van bijna een menschengeslacht, den stempel van Roomsche deugd, Roomsche kracht en Roomsche blijheid, zacht, maar diep en onuitwischbaar. „OpA-oeders als gij, pater, zijn parelen van de eerste grootte aan de kroon der internaten"; hem dit na een le zing enkele jaren terug voor de IvalAvijk- «che Gongreganislen gehouden, nog eens lo hebben gezegd als vader, is ons thans een zoete berinnering, al Avcrtl het. door hem lachend beautAvoord met bet „ben jo mal, jongen" uit onze kinderjaren! Do derde hwensphase Avaarin wij hem mochten kennen, is zijn laatste geworden; het was die van zijn verblijf te Manresa als retraiteleider. Zijn „hen je daar Aveer" op den begroetingsavond A-oor thans bijna twee jaren, klonk nog precies hetzelfde als na het terugkomen van oen A-acantie in den Kalwijkschen tijd; en met een frisch- heid van geest, die niet onderdeed voor die van zijn uiterlijk, begon bij op te rake len van en uit te pakken over grappen en jongensstreken, die hij blijkbaar beter ge kend had dan hij ons toen had laten A-er- moeden, of zo de Aveek te voren Avaren uitgehaald. Maar loen hij achter den ka theder zat in dc kapel, en de groote le vensvragen, vanwaar, waartoe en waar heen, in St. Ignatius' grootschen stijl door hem werden opgeworpen en beantwoord, toen herkenden wij, die hem als predikant nog nooit gehoord hadden, aan zijn die pen ernst en zijn rijk gedocumenteerd be toog nauwelijks den vroolijken causeur; alleen de warmte van gemoed, die een heel eigen karakter had, dood hem onmiddellijk herkennen als Pater Nolermans. De Nuntius in Albanië overleden. Men seint uit Rome aan de „Msbd.": Op bet stoomschip, dat hem van Skoe- tari naar Bari bracht, is de apostolische nuntius van Albanië, mgr. Cozzi, overle den. Hij wilde in Bari voor zijn lijden een universiteitsprofessor consulteeren. Kapelaan P. H. Starmans. Naar wij tot ons groote leedwezen ver nemen, zijn aan den Weleerw. heer P. H. SlaTmans, kapelaan der St. Joseph-paro- chie te Rotterdam, die gelijk gemeld, in 't St. Franciscus-Gasthuis voor eenige dagen een operatie onderging, gisteravond uit voorzorg de H.H. Sacramenten der Ster venden toegediend. „Msbd." Letteren en Kunst St. Franciscus-wandschilderingen. Dc wandschilderingen De drie Liefden van Sint Franciscus, ontworpen en op de muren uitgevierd door Anfc. Molkenboer in de regentenzaal van het Sint Francis cus Gasthuis te Rotterdam, onlangs vol tooid, zullen te bezichtigen zijn voor ge- noodigden 13 en 14 Maart. De hoofdwand (ue Liefde tot de men- Bchen) in 1923 opgedragen, werd in 1924 gevolgd door de tweede muur (de Liefde tot de natuur), terwijl de derde wand (dn Liefde tot God) in Dec. 1925 gereed kwam. Deze hulde aan den arbeid van Sint Franciscus, is een geschenk aan het Gastv- huis van eenige kunstzinnige Rotterdam^ mers. LABÉD- EN TUINBOUW Een bond van pulpverbruikers. De oprichtingsvergadering Onder de afnemers van het als veevoe der waardevolle afval der suikerfabrie ken, de pulp, is naar wij vernemen een actie gaande, om door vorming van de landelijke organisatie te komen tot betere handelsvoörwaarden. Feitelijk stond tot beden de pulpafnemer vrijwel machteloos tegenover bet monopolie der suikerfabri kanten en hoewel reeds herhaaldelijk po gingen zijn aangewend om hierin veran dering te brengen, bleven deze zonder re sultaat. Bij condities van de z.g. pulpcontracten schijnen zeer bezwaarlijk te zijn voor do verbruikers, in ieder geval is daarover do laatste jaren menige klacht opgegaan. De uitvoering dier contracten liet veel te Avenschen over; de prijzen zijn naar het geA'oelen der boeren te hoog en drukken vooral de kleinere landbomvbedrijA'en; de bepaling dat de pulp slechts geleverd wordt „af fabriek" werkt zéér ongunstig en, last but not least, is het watergehalte van de pulp doorgaans te hoog. Waarbij als ernstige grief nog komt, dat de agenten der fabrieken streng ge bonden zijn en er van eigenlijken „han del" geen sprake kan ziju. Menig kleine bietenverbouwer verbindt zich door het pulpcontract tot levering van een zeker quantum beetwortelen als deze nauAvelijks gezaaid zijn, de man ont vangt dan een voorschot en is daardoor vaak aan handen en voeten gebonden, wat het accepteeren van de pulp betreft. Hierin wil men verandering brengen en reeds heeft zich te Leiden een comité gevormd dat de oprichting van een Bond van Pulpverbruikers voorbereidt. Dit co mité bestaat uit afgevaardigden van den Bond van Melkveehouders, den Bond van Kaasproducenten, den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwboud, den Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Holl. Mij. van Landbouw. Deze week heeft te Leiden de oprich tingsvergadering plaats, waar het Tweede Kamerlid, dr. H. J. Lovink en Mr. G. van Roy zullen spreken. Blijkbaar is hiermede een ernstig of fensief der pulpverbruikers ingezet. De zetel van Bloembollencultuur. Het antwoord van Hillegom. «Men schrijft uit Hillegom: De actie, die te Haarlem op initiatief van de Vereenigïng voor Vreemdelingen verkeer gevoerd wordt om den zetel en de beurs van de Algemeenc Vereeniging 'voor Bloembollencultuur te Haarlem te behou den. Avordt door dc bloembollenhandelaren en de kweekers met eenige, doch niet al te groote belangstelling gevolgd. Ten be hoeve van een centraal gebouw en een beurs te Hillegom, is f 150.000 aangeboden terwijl de ontbrekende f 100.000 op zeer billijke voorwaarden geleend zullen Avor- den. Het Hillegomsche plan heeft alzoo een kwart millioen ter beschikking, en waar de voorzitter der Algemcene Veree- ninging, de heer Ivrelage, in de laatste jaar- vergadering nog zei: het gaat om „Hille gom of niets", maken de voorstanders van Hillegom zich niet bevreesd voor de Haar lemsche actie. Haarlem immers heeft het vak niet achter zich; Haarlem kan zich alleen op traditie beroepen en schermt met bet woord Bloemenstad. Daarin ziet de handelaar en de kwee- ker niet anders dan een fictie. Met het ge meen 'Ji'bestuur van Hillegom, den Bond van Bloembollenhandelaren en het kapi taal achter zich, is de vakman voor actie van Haarlenische Avinkeliers en caféhou ders niet beducht. Slechts wanneer de gemeente Haarlem zich liet A-erleiden om tegen Hillegom met zijn kwart millioen op te bieden werd de kans voor Hillegom een weinig bedreigd. Niet meer dan een weinig echter, want de Bond van Bloembollenhandelaren is een organisatie, die haar zin weet door te zet ten. Bij den verhuur van kamertjes met te lefoon in de te stichten beurs te Hillegom, is zoo veelvuldig ingeschreven dat de rente van het te leenen kapitaal zeer ruim ge dekt is. LEPER EN tëLOOT De regeling van de opleiding tot verlofs officier en verlofsonderofficier. Ontbinding van de commissie. De z.g. commisvsie-Wittert in zake de regeling van de opleiding, enz. tot ver lofsofficier en verlofsonderofficier van alle wapens en dienstvakken, ingesteld bij be schikking van den minister van Oorlog d.d. 2 Maart 1923, is met ingang van 28 dezer ontbonden, onder dankbetuiging voor den door haar geleverden omvangrij ken arbeid. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op de rol 17 zaken, geene Aroor niet openbaar. W. F., te Leiden, niet A-erschenen, heeft geweigerd, aan den R. v. A. inlichtin gen te verschaffen. Gehoord Avordt als ge tuige de Ambtenaar J. M. H. Horrikx, die bevestigt, dat beklaagde weigerde de na men van zijn werkgevers te noemen. Eiscb 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. v. L., te L e i d e n, is ten laste ge legd, dat hij voor een werknemer niet zou geplakt hebben. Getuige Goslinga bevestigd tigt een en ander, waarna de nachtwaker v. d. Lugt werd gehoord die de rentekaart aan beklaagde had afgegeven. Eisch 34 geldboeten van 1. P. D. H., timmerman te Leiden, heeft eveneens niet geplakt. Hij was door om standigheden niet bij machte ook bij naA'or- dering te betalen. Hij wil het echter in ter mijnen afdoen, evenals zijn belasting. Na dat de timmermansknecht C. v. d. Tuijn is gehoord worden 22 geldboeten van 50 cent geëisebt. A. G. M. D., bleeker te Leiden, heeft de arbeidswet OA'erlreden, doch onbeAvust, daar hij in de meening verkeerde dat de termijn A-oor overwerkvergunning nog niet was afgeloopen. Marie v. Eijgen werd als getuige gehoord, waarna 5 geldboeten van 4 of 5 maal 2 dagen werd geëisclit. Be- klaagdo vond het wat veel voor oen ver gissing. Begaat gij veel zulke vergissingen vraagt de Kantonrechter. Beklaagde zegt nooit waarop hij een geruststelling mede- krijgt van milde uitspraak. B. van W., zwerver (e Koudekerk, is van de Kippenbrug de Vromvensteeg in gereden met een met paard bespannen wa gen en beeft daarbij een handAvagen aan gereden. Getuige K. van Welzen verklaart, dat de schuld bij beklaagde ligt en bij 8.50 kosten aan zijn pui heeft gehad. De koopman W. Segaar zegt, dat beklaagde er niet had door mogen rijden; 't kon niet. Hij heeft f 10 schade aan a> agen en in houd gekregen. H. J. v. d. Bosch, kellner, heeft uit de portiek alles gezien en vindt ook schuld bij beklaagde, ofschoon hij wel zegt dat beklaagdes wagen zoo goed als stil stond. Beklaagde heeft zoo spoedig mogelijk gestopt, maar volgens hem had getuige Segaar bij zijn wagen moeten zijn, dan was er niets gebeurd. Hij kon er door, want zijn paard Avas er al voorbij. Dit be vestigt de getuige a décharge J. C. de Heij- der, die op den Avagen zat en beweerd dat anderen, vooral de portiekgotuige het niet kan gezien hebben. Eisch 5 of 5 dagen hechtenis. C. K. te L e i d e n, niet verschenen, is beklaagd met een motorrijtuig een met kaas beladen wagen te hebben aangereden. Getuige Riethoven beweerde dat het juist andersom was. Beklaagde wasc aangereden althans zijn wagen. Getuigen v. Duin- en De Graaf die de paard en Avagen bereden, gaven een verklaring gelijk aan liet verbaal waarna 6 of 0 dagen werd geëisclit. G. K., winkelier te Leiderdorp beeft de boterwet overtreden en margarine ver kocht met te veel watergehalte. Beklaagde was onbekend met die voorschriften. Eisch 2 maal 20 boete. J. H. D., schipper to Leiden, hoorde voor het rijden op een rijwiel zonder rem men 6 of 6 dagen eischen. J. K., mandenmaker te Katw ij k, heeft de arbeidswet overtreden. De menschen werken te lang om nog een daggeld te kun nen verdienen al verbood beklaagde bet Eisch 4 maal 1 boete. KANTONGERECHT HAARL.MEER J. J. K„ 19 jaar, stond terecht wegens een overtreding der Haarlemmermeer- polderkeur. Bekl. heeft voor zijn vader een kruiAvagen grint van de losplaats nabij de Bennebroekerweg genomen en dit op het erf aan de Hillegommerdijk uitgestrooid. Bekl. hekent, zegt dit gedaan te hebben omreden door het ophoogen der dijk hun erf zoo glibberig was geworden, dat zij er bij nat. weer niet of konden komen. Dooi de Rijkspolitie v. d. Schans was geconsta teerd dat grint genomen was en had pro ces-verbaal opgemaakt. De Kantonier van den Haarl.meerpolder, A. J. Alders, wo nende aan de Kaag bij de Leeghwater ver klaart op het erf van bekl. geconstateerd te hebben dat er grint gestrooid was. Eisch f 8 of 8 d., uitspraak f 6 of 6 d. E. Sch., chauffeur te AmsterdaiTi, heeft nal^j de Engelenbrug te L i s s e met zijn i automobiel-transportwagen door niet vol doende uitAvijken W. W., banketbakker Oegstgeest, aangereden. Bekl. is niet ver schenen. W. verklaart dat de chauffeur' geheel links van den weg reed, zoodat het niet uitwijken de oorzaak was. Er lag Paj gevallen snceuAA*, verklaarde een getuige Avaaraan hij constateerde, dat de chauf. feur aan den verkeerden kant reed. bad. een gewonde knie opgeloopen, zija rijwiel was vernield; hij had zich onder dokters behandeling moeten stellen. Door den chauffeur was nog niets vergoed. Ook andere getuigen hadden het links Tijden geconstateerd. Eisch tegen bekl, f 15 of 15 d., uitspraak conform en eisch. Uitspraken kantongerecht: H. v. D Haal.meer, Motor- en rijwiel wet en art! 435/3, f 7 of 2 weken tuchtschool; J. V Alsmeer, Kieswet, f 1 of 1 d.; M. K. ty' V., J. de J., allen te Aalsmeer, id.; S. H.' Haarl.meer, IJkAvet, f2 of 2 d. met verb! verkl.; G. K., Haarl.meer, Spoorwegwei 13 of 3 d.: H. V.. Wassenaar, Motor-en rijwielwet, f 15 of 15 d.; H. B., Haarl. meer, art. 435 f5 of 5 d.T. v .d. H., Lei- muiden, id.: B. V., T.isse, id., f 10 of 10 UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeniging „Plicht e. Eensgezindheid" haar jaarvergadering h de zaal van den heer Vreeburg. De op. komst Avas redeijk. De voorzitter herinner de in zijn openingswoord aan de belang, rijkste gebeurtenissen uit 1925 als de ver kiezing die voor rechts een bevredigende uitkomst gaf niettegenstaande de felle campagne die door links is gevoerd. No: een belangrijke gebeurtenis uit 1925 wa die van den 11 Nov. met als gevolg de lx. kende crisis die op heden.reeds 107 di- gen voortduurd, nog zonder uitkomst. Dan wordt besproken de uitslag der vorkie- zing in do parochie die goed was en Avaar- voor den leden der Propagandaclub woord van dank wordt gebracht. .Spr. brengt dan namens het bestuur een woori van dank aan de leden die allen in kt afgeloopen jaar zoo prachtig met het be stuur meewerkten en spreekt den wensri uit dat dit zoo moge voortduren en de leden bierdoor den naam der vereenigiaj „Plicht en Eensgezindheid" oer zullen aaa doen. Volgt het jaarverslag waarin verschil lende zaken uit 1925 gememoreerd den en waaruit blijkt dat alles nay wensch gaat. Een flink applaus bewij: dat de vergadering met het verslag stemt. Dan kreeg de penningm. gelegenheid tot het uitbrengen van zijn financieel ver slag waaruit bleek dat er ongeacht het geen op de Hanzebank staat, nog een ba tig saldo is van ongeveer 10. De pen ningm., den heer Oudshoorn werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. De contributie werd daarna vastgeslcH als Arorig jaar n.l. leden A 0.30, leden B 0.20. Ingekomen was een schrijven van het bestuur der Kamer-Centrale Lwlon betreffende het aftreden van dit bestuur en het indienen van Candida ten torAvi.il er tevens op gewezen wordt dat tot 26 F chr. gelegenheid is voorstellen in te dienen voor de Kringvergadering. Ook is ir men een schrijven van de R. K. Kiesver. te Veur waarin gevraagd wordt hün can- didaat de heer v. d. Schuit te steunen ooi reden het Westelijk deel der Kring niet in het bestuur verlegcmvoordigd is. Na eenige bespreking wordt besloten de af tredenden te candidceren en voor cr plaats van den heer Oostdam die niet her kiesbaar is wegens A'erirc-k, in te die als eandidaat de lieer v. d. Schuit. Ver volgens Avordt met algemeene stemmen In sloten de volgende motie in te dienenL het Kringbestuur: „De leden der R. K. Kie-svereenk'iiS „Plicht en Eensgezindheid" te Katwijk cl. Rijn in vergadering hijeen op 24 Fcbr. 1926 Avenschen hunne instemming te tuigen mot de houding, sinds 11 Nov. Ii'-'j aangenomen door de R. K. Ministers ffl de R. K. Kamerfractie en deze motie ter kennis te brengen van de Kringvergade ring." I Daarna bestuursverkiezing, periodiek aftredend de voorzitter en de#heeren IV. I van Leeuwen en L. v. Paridon. Alle dtn beeren werden met groote meerderlieÜ van stemmen herkozen en namc-n de noeming aan. Als afgevaardigden voord» R. K. Kamer-Centrale worden gekozen di heer H. W. Grimbergen, jdaalsvervan?« de heer J. G. Schramm Voor de Staten- kieskring resp. de heer Nic. Oudshoornen Jac. Meijer. De rondvraag leverde geen buitenge*^- ne dingen op. De Voorz. dankte dan aanwezigen voor bun aangename en zas<- lijke discussies en sloot de vergadering cp de gebruikelijke Avijze. LISSE. Pret. Coöperatie. In de eergister avond gehouden jaarvergadering der P'öt- Christ. Coöperatie „Ons Belang" werd Af sloten A-gn de afdeeling Bakkerij 10 cent en van de afdeeling winkel 4 proce®< dividend aan de leden uit te kceren. NOOTDORP. Inenting. B. en W. maken bekend, da' er gelegenheid tot kosteloozc inenting 15 op Zaterdag 27 Februari om 10 uur d« voormiddags ten Rnadhuize. SASSENHEIM. - De regelen van het verkeer. In het k S. A.-gcbouw werd gisteravond een !-oSifr looze filmavond door het gemcentebestu^ aan de ingezetenen van Sassenheim na®- geboden. De zaal was tot in de uitfi»* hoeken bezet. De burgemeester sprak bf- openingswoord, waarin bij opmerkte. deze leerzame avond niet alleen aaa. initiatief Aan he.t gemeentebestuur te d ken was, maar vooral aan de actie vafl Quant. Een kaart, waarop dc hoofdweg Sassenheim Avas geteekend, toonde a hoeveel ongelukken ziin voorgekomen

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 10