Twaede Blad MIJ IS DE WRAAK Woensdag !7 Februari 1926 BINNENLAND Het Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem. Jeugdc ommissie.- Zondagmiddag vergaderde te Haarlem de Jeugdcommissie met de leiders der Jon gensbonden en bestuursleden van Kruis- verbonden in het gebouw „St.-Bavo" ter bespreking van het jeugdwerk der Katho lieke Drankbestrijding. Do opkomst was uitstekend: er waren ongeveer veertig af gevaardigden bijeen, waarvan velen uit veraf gelegen plaatsen. De voorzitter der Jeugdcommissie, do heer H. B. v. d. Zande, heette allen wel kom, in hel bijzonder den geestelijk advi seur, den Weleerw. heer Taman, en den heer Van Dam, oud-voorzitter van het Diocesaan Kruisverbond. De besprekingen betroffen hoofdzake lijk de verschillende détails van de orga nisatie, de werkwijze en het resultaat der Jeugdverbonden. De secretaris der Jeugd commissie, de heer G. P. Bon, leidde aan de hand van do binnengekomen vragenlijs ten het onderwerp in, waarna de verschil lende jeugdleiders hun meening omtrent het punt weergaven. Een vergelijking van werkwijzen en resultaten was zeer leer zaam. Er bleek plaatselijk eenig verschil te zijn in de inrichting der bijeenkomsten van den Jongensbond, maar in 't algemeen werden deze punten gevolgd: alcoholcur sus, leerzame lectuur, ontspanning. Ter wijl op sommige plaatsen een tooneel- of muziekclub goed werkte, bracht die op an dere plaatsen vervlakking teweeg. Over de medewerking van de onderwij zers werd geklaagd. Zij houden zich nog al te veel afzijdig van dezen vorm van jeugdwerk terwijl, waar zij als leiders op treden, de jongensbond altijd bloeit. De Jeugdcommissie zou, in samenwerking met de „Commissie voor Drankbestrijding" trachten meerderen steun van de onder wijzers te verkrijgen. Over do leeftijdsgrens voor de leden clcr jongensbonden werd verschillend geoor deeld. Als regel is gesteld van 1218 jaar. In Amsterdam voelde men voor verlaging, om de kinderen reeds te winnen, vóór cfe païrouaten hen geheel in beslag n?men. Anderen wezen op de moeilijkheid van het groote verschil in leeftijd, waardoor split sing u.ruïzakelijk is. In verband hiermee werden do „jongeüedenclubs" besproken, die voo al als propagandaclubs voor de ilruivsw fccnden van zoo groot he:arg kun nen zijn In iele plaatsen kampte men met opricb- lingsmoeilijkhedem-di^ nmi nmm a r.-.r nnr. soohlïjke antinathie geschapen wordon. Do voorzitter ried aan zich dan steeds te wen den tot liet secretariaat, dat er bijna altijd in slaagt de moeilijkheden le overwinnen Verschillende andere punten van prac- tisch belang hielden de vergadering nog ge- ruimen tijd bezig. Daarna sprak de Geeste lijk Adviseur een woord van opwekking. Vóór de sluiting herinnerde de voorzit ter er aan, dat er eenige „grooten" aan de Katholieke Drankbestrijding ontvallen zijn: op de eerste plaats de groote kardi naal Mercier, en in eigen land de beer G. Bruna, Voor beider zielerust werd- een ge-* bed gestort. De stichting van een gemeentelijk slachthuis te Gouda. De correspondent van bet „Volk" te Gou da schrijft: Dezer dagen heeft een bijoen- komst plaats gehad van B. en W. met de raadsleden waarbij o.a. tegenwoordig wa ren de adviseur der gemeente, de inspec teur van den veeartsenijkiuidigen dienst, dr. S G. Zwart, inspecteur van de Volks gezondheid te 's-Gravenhage en de gezond heidscommissie. In deze bijeenkomst hebben' B. en W. mededeelingen gedaan omtrent een van ge meentewege op te richten slachthuis in .te genstelling met den door de slagers geuiten wensch om dit door do belangstellenden te doen geschieden. FEUILLETON. door EDW. HALLIWELLS. (Nadruk verboden). 6) Als John niet <zoo veel hield van zijn oud moedertje, was hij stellig een even groot bandiet geworden. Hij heeft eens zes maanden gezeten. Dat wringt hem nog al tijd." Eensklaps sloeg hij zich met de vlakje hand voor het hoofd, zijn lippen trilden, dan legde hij de gebalde vuist op tafel, staardo met gespannen blik voor zich uitHij belde. „Wells, zend John hier." „Mijnheer bedenkt zeker niet dat het negen uur sloeg." „Wells, ik bedenk meestal, wat ik behoor ie bedenken. John was immers door mij opgehouden?" „Hij had het al ingehaald," klonk het onnaspeurlijk vernuftige antwoord. „Nu is hij juist uitgegaan voor de boodschap pen" Harry liep zwijgend met de handen op den rug de kamer op en neer; woordloos gaf hij Wells een wenk om tc vertrekken. Hij stapto nog eenige oogenblikken over het tapijt voort; vorschcnd volgde ik hem fret de oogen. Dan stond hij even stil; Plotseling keerde hij zich om, verliet de amer, liet mij in grenzenlooze verbazing oelitcr. Din mijn neerdrukkende spanning te De plannen voor het gemeentelijk slacht huis zijn ontworpen na een nauwkeurig onderzoek van de bestaande inrichtingen elders. Het ligt in de bedoeling; wanneer de Raad zijne goedkeuring aan do plannen hecht, het slachthuis te bouwen op bet ter rein van de hofstede „Burgvliet" gelogen aan den hoek van de Breevaavt en de Kar- nemolksloot. De keuze van dit terrein is aldus behaald teneinde de mogelijkheid te scheppen dat naast de ligging aan water ook de aansluiting van het terrein aan den spoorweg kan geschieden. De bouw van het eigenlijke slachthuis zal een bedrag van 100.000 vorderen; wordt do noodzakelijkheid gevoeld van de inrichting van een koelhuis, dan zal het bedrag met 40.000 moeten worden ver hoogd. Aan de cxpoil-mogelijkhcid wordt, in te genstelling met de meening der slagers, door liet gemeentebestuur wel degelijk waarde gehecht. En in verband daarmede hoeft liet gemeentebestuur zich reeds de medewerking der Ned. Spoorwegen verze kerd om liet slaclitbuisterrein zoo noodig door wissels op den grooten spoorwel zoo wel in de richting Hoek van Holland als Duitscbland to doen aansluiten. De kosten dezer aansluiting zouden dan circa ƒ40.000 bedragen. Aan het hoofd van het slachthuis zal een directeur staan. Het slachten zal door of vanwege do slagers moeten geschieden. Het ligt in de bedoeling van B. en "W. om de ontworpen Jannen met de slagers te be spreken teneinde na te gaan of nog prac- lische fouten den plannen aankleven. Gersiengtie Berichten Een loterij-geschiedenis. De helft van een p t ij s verduisterd. Dezer dagen heeft bij de politie een heer, wonende te Voorburg, aangifte gedaan van verduistering van een bedrag van 21.250, door drie personen gepleegd. Het feit zou reeds in Mei 1925 plaats gehad hebben Bedoelde heer had toen vaD een kelner in een café aan het Bezuidenhout, waar hij dikwijls kwam, een lialf lot, naar hij meende van Lotisico, gekocht voor den prijs van 35. Hij had op het oogenblik geen geld bij zich. maar sprak met den kcllncr af den volgenden dag het geld te laten brengen. Daar hij deze regeling reeds meerdere malen voorgesteld had en zich steeds (rouw aan de afspraak hield, maakte dë kellner niet het minste bezwaar en over handigde hem het lol. Korten tijd later vernam de hoer dat op zijn nummer do hoofdprijs 100.000 gevallen was, Zijn half lot gaf hem dus recht op een uitbeta ling van 42 500. Toen hij deze blijde tijding vernam, her innerde hij plotseling, dat hij het lot, waar op do prijs gevallen was, nog steeds niet betaald had. Den volgenden dag was hij niet in het bewuste café geweest en.de daar opvolgende dagen had hij den kellner niet slotte'geheel vergeten. Nu echter stelde hij oogonblikkelijk alle pogingen in het werk om den kellner op te sporen en hem zijn schuld ad 35 te voldoen Deze kellner bleek echter onvindbaar. Vervolgens is hij naar het hoofdkantoor van Lotisico aan de Juliana van Stolberg- laan gegaan om te trachten uitbetaling to verkrijgen van het hem toekefmende be drag. Door een der heeren van de directie werd hij verwezen naar een hoofdagent, wiens kantoor gevestigd is aan de Prin sengracht. Vergezeld van een kennis begaf hij zich vervolgens naar dezen hoofdagent. Toen hij zijn lot toonde, keek de hoofd agent in een register, zocht schijnbaar iets op en deelde toen mede, dat hij op dracht had gekregen het bedrag van 42.500" niet uit te betalen, daar het lot niet betaald was geworden. Toen de bedoelde heer tegen deze handel wijze protesteerde, verklaardo de hoofd agent zicht bereid er nog eens met den betrokken agent over te confereeren. Eenigen tijd later vervoegde de heer zich weder ten kantore van den hoofdagent. Hij vond daar tevens den agent, den lieer v. B en tot zijn verbazing ook den kellner den heer M., dien men weer „op gespoord'' had. overwinnen nam ik het ochtendblad; daar stond het bericht van den moord op den beroemden, alom geachtcvn Dokter Hamil- ear Hunt-Kurtey, directeur van het. sana torium „Villa Carolina". Ik las, herlas, zag weer heb hartverscheurend gruweltooneel voor mijn oogen rijzen. Met ongewoon ernstig gelaat trad mijn vriend eensklaps de kamer binnen. „God in den hemel!" mompelde hij. Ik vatte zijn sidderende hand„Wat is er Harry?" deed ik gemoedelijk. Ik zag de plooi van zorgvollcn angst boven zijn oogen steeds, dieper zich rimpelen. Ik liet hem tijd om zijn krachtige persoonlijkhoid le herwinnen; ik kende zijn koninklijk meesterschap over zijn aandoeningen. Ik vergiste me niet. Zacht maakte hij, na een wijle, zijn hand los uit de mijne en sprak met krachtdadig zelfbedwang. „De banden van den motor zijn doornat; het eele en grouwe leem van den Klayde- oever kleeft onder tegen liet spatbord en aan de uiteinden der spaken binnen aan de velgen der wielen. De motor is gisteren aan de Ivlayde, dat is in de buurt van het park, geweest." „John?"... stamelde ik. Hij nam plaats, vouwde de handen, rust te de armen op de tafel, staardo scherp voor zich uit. Dan fluisterde hij gesmoord ,.Hij heeft vroeger gezworen zich op Dok- Ier Kurtey en diens eersten verpleger, te wreken. Hij weet niet, dat ik weet"... Haastig nam liij nu tfijn heed... Dan legde hij dezen weer neder, stond verzon ken in gedachten naast faiijn stoel. „Edwar^l, wij moeten den menselx vin den, die hij deze misdaad past. Neen, John past er toch niet bij. Hoe kan hij hebben Zooals de aangever aan de politie ver- klaardt, zou de hoofdagent gedurende deze conferentie gezgd hebben, dat hij den prijs niet uit mocht betalen, in de eerste plaats omdat het lot, waarop de prijs gevallen was, niet betaald was en ook omdat niet Lotisico, maar een dochtermaatschappij, de N. V. Verzekeringsmaatschappij „Zuid- Holland", degene was, die moest betalen, en deze maatschappij financieel niet stérk stond. De heer hield echter vast aan zijn eisch tot uitbetaling van 42.500 en wel door den hoofdagent. Deze weigerde echter per tinent hieraan gevolg te geven. Na veel pralen stelde de agent van B. voor, dat de Voorburgsche heer met de helft, zijnde 21.250 genoegen zou nemen. Dit bedrag zou hem dan oogenblikkelijk uit betaald worden. Nam hij met deze schik king geen genoegen, dan had hij kans In het geheel niets te krijgen. Na eenig aar zelen-stemde de heer met deze regeling in. Een bedrag van 21.250 werd hem daar na uitbetaald. Volgens de verklaring van den kellner is de andere helft van den prijs tusschen do drie personen, welke den truc in elkaar gezet hadden, de hoofdagent, de agent v. B en de kellner, verdeeld. Na eenigen tijd kreeg de kellner echter ongenoegen met zijn twee vrienden en in zijn boosheid verteldo hij aan eonigo andere personen, hoe handig ze den bewusten heer een bedrag van 21.250 afhandig hadden gemaakt. Deze personen, die den heer goed kenden, vertelden hem, dat de drie perso nen niet geheel te goeder trouw waren .geweest, toen zij hem slechts do helft van het bedrag uitbetaalden, maar dat dit een van te voren in elkaar gezet spel was. Thans heeft de hoer bij de politie een aan klacht ingediend tegen de drie personen. De politie vond termen aanwezig om te gen allen proces-verbaal op te maken ter zake van verduistering casu quo oplichting.' Tragisch. Toen gisterenmiddag op de algemeenc begraafplaats to Ede het stoffelijk over schot van dr. P. A. Voerman, officier van gezondheid der le klasse werd ter aarde be steld, kreeg een der talrijke toeschouwers, de 71-jarige V., een beroerte en was on middellijk dood. Vermist. Sedert 1 dezer wordt te Gouda vermist zekere W., kellner van beroep. Hij ging den bewusten dag naar Moordrecht; nadien Leeft men niets meer van hem vernomen. Ongeluk bij het voetballen. Gedurende een voetbalwedstrijd te Gla- nerbrug botste do 17-jarige K. M. van F W. en B. van Eilermarck zoodanig te gen elkaar dat de eerste op het veld bleef liggen. De ontboden geneesheer dokter Langelaan constateerde naar het „O. D." meldt, een algeheele verlamming van de ledematen. Op advies van dokter L. en door de zor gen dor gemeentepolitie, werd hij per auto naar het ziekenhuis tc EngfJxedé .overga- bracht, waar Jaij is gostc-1 Tusschen auto en vrachtwagen bekneld. Gisteren namiddag is to 's-Hertogenboscli tijdens de carnavalsdrukle, een auto tegen een vrachtwagen aangebotst, met het ge volg, dat twee meisjes, van ongeveer 10 jaar, tusschen de Avagens bekneld raakten. Het eene meisje zal zeer waarschijnlijk oen hand moeten missen, terwijl liet andore ernstig aan een der becnen werd gewond. Beiden zijn naar het hospitaal overge bracht. Auto-ongeval. Gisteravond te ongeveer 0 uur is op den Weteringschans te Amsterdam een auto ongeluk gebeurd. Een particuliere auto, be stuurd door een heer, die het chauffeeren leerde en naast wien een monteur was ge zeten. kwam uit de richting Loidscheplein aanrijden. Een wielrijder, die van den kant van de Reguliersgracht naderde, en links van den weg reed, zag plotseling bij de brug van liet Rijksmuseum den auto in zijn nabijheid. Hij weck onmiddellijk uit naar rechts doch de leerling-hestiuirder, die blijkbaar de situatie niet meester was, wierp zijn stuur links om. Daardoor maak te de auto een grooten cirkel, reed over vluchtheuvel, die ter hoogte van de Spie gelgracht is aangebracht en kwam op het trottoir terecht. De vaart werd gestuit doordat do auto legen de pui van den geweten, dat do Dokter achter do bcukc- boomen zou staan? En hoo had hij, op good goluk, dien middag in do laan van het park durven dwalen? Maar hij kan in ge vaar komen. Jo kent Sheffold, den doortas tenden Commissaris van Eastncy!" Weer stond hij in st-rak gepeins. „Wij moeten naar de schaapskooi," sprak liij vast. „Ik mag hét arme moeder tje niet laten sterven van angst." Het edele hart! Aan de orapraalc over zijn hotel dacht hij niet, hij dacht enkel aan do smart van het droevige vrouwtje Dus wij moesten „naar de schaaps kooi"! Hij was werkelijk verbluffend. Hij helde. „Wells ik ga uit. Let op alles." „Weet Mijnheer, wanneer hij terug keert?" „Niet met zekerheid, Wells. Ik denk van avond laat." „En als er iets bijzonders voorvalt, Mijn heer?" „Daarvoor heb ik een bijzonderen ober, dacht ik." Goddank zijn prettige humor verliet hem nietWells boog, wilde dc kamer verlaten, opende de deur Dan,... mijn bloed verstijfde, Commis saris Thankcrofft van Hulston was met een somber gelaat binnengetreden... ..John," dacht ik onmiddellijk Een dreigende stilte viel in hel vertrek. „Het is verschrikkelijk voor U, Mijnheer Gould," begon de politiebeambte, „maar er is niets aan te docta." Hij wachtte even, nam met aandacht. Harry's houding op. Deze zweeg hardnekkig, zag den Commis saris kalm resoluut aan. „Het eenige is, dat hij weigert te bekennen, uiaar alle fei- Kunsthandel der firma Vetter aanbotste. Een 44-jarige dame, die op het trottoir liep, werd dor den auto aangereden. Zij bekwam inwendige kneuzingèn en werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar zij ter verpleging werd opgenomen. De wielrijder kwam met den schrik vrij. De auto, waarvan de radiateur zwaar bescha digd werd, werd door de politio in beslag genomen, terwijl tegen den leerling-be stuurder proces-verhaal werd opge maakt. Poging tot doodslag. Te Eqschedé werd gisteren nacht om streeks 12 uur hevig bloedend aau het hoofdbureau van politio binnengebracht de 23-jarigo P. S., die drie steekwonden had. Het bleek, dat de linker-halsslagader was doorgestoken. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het R K. Zieken huis noodzakelijk. Aldaar werd hem door de politie een kort verhoor afgenomen. Uit zijn mededeelingen bleek, dat hij hij een twist door zijn stiefvader Ter R. was ge stoken. Ter R. is door de politie aangehou den. Getroffene en verdachte verkeerden toen zij elkander to lijf gingen, onder den invloed van sterke drank. Vervuild. De politio heeft in haar woning aan de Zwijnenstraat te Rotterdam aangetroffen de 77-jarige vrouw B. M. L., die in hooge mate vervuild was. Zij is door den gemeen telijken onlsmettingsdienst gereinigd en vervolgens is zij in het ziekenhuis opgeno men. Daar is zij echter overleden. Goederentrein ontspoord bij Dordrecht. Gisterenavond te ongeveer zes uur is op liet slationsemplacement le Dordrecht, een uit de richting Sliedrecht komende goede rentrein door tot nu toe onbekende oor zaak, door een wissel gereden en daarna een eindweegs doorgeloopen Een driotaj wagens liep uit de rails en werd licht be schadigd. Een groot aantal wissels raakten onklaar. De eerste personentrein naar Lage Zwaluwe, had twee uur vertraging. Men ging dadelijk een en ander herstellen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook het verkeer in de richting Rotterdam ondervond veel vertraging. Een jeugdig boefje. De heer De Haan te Huizen was uitsto- dig geweest. Toen hij zijn woning weer was binnengetreden, meende hij onraad te be speuren. Op onderzoek uitgetogen zag hij plotseling oen jongen wegvluchten. Grij pen kon de heer Do H. den jongeling niet, doordat deze A la Nick Carter van het fcalcon naar beneden sprong. Nadat do heer De H. den jachtopziener Gamen hene vens de politie had opgeheld, werd een ver volging tegen den dader ondernomen Het mocht den heer De Haan gelukken, hel jongmensch het eerst te grijpen. Do inbre ker bleek een 14-jarige knaap te zijn, die zich, voor eventueclo gebeurtenissen, met een dolk had bewapend. Tevens bleek, dat het hoefje tal van gouden sieraden, bene vens^ een portefeuille met geld in zijn bezit naar Amsterdam vervoerd, waar hij ter be schikking van de justitie zal worden ge steld. Een platina collier verloren. Een dame uit Jlloemendaal verloor op een tramrit BentveldKampervestBloo- ïnondaal te Haarlem een collier van plati na met brillanten ter wanrde van 1500. Gevolgen van de zandstorting te Diemen. Ten gevolge van de grondverzakking bij de Vinkebrug te Diemen, is Maandag een waterlransporthuis van Laren naar Am sterdam gesprongen.. Een groot aantal plaatsen tusschen Diemen en Hilversum is gedeeltelijk van water verstoken. Enkelo plaatsen zijn echter nog op do Vechtwater- leiding aangesloten, zoodat de bewoners weinig of geen hinder van het ongemak Lebben De Amslerdamscho Ballast Mij. is nog steeds bezig zand te storten De verschui ving werkt echter nog voort. Buitenl. Berichten Zware sneeuwval in Rusland. Het spoorwegverkeer goeddeels gestremd. Naar uit Moskou wordt gemeM. is het ren zijn logon hem." „Over wicn spreek jo, Thankrofft?" vroog Harry kortaf. „Over John Davidson, Mijnheer Gould." Ilarry knikte, wachtte af. ,„"Wij hebben hem meegenomen. Als U hein mogolijk spreken wil, kan U dat wel worden toegestaan." „En welke zijn die feiten?" vroeg Harry evenwichtig bedaard. „Wel, dat hij bijna op heeterdaad is be trapt, Mijnheer." Met onoverkomelijke verbazing zagen mijn vriend en ik elkander aan; ik meen zelfs, dat ik een glimlach zag dwalen om Harry's lippen maar dezo vervluchtigde aanstonds. „Neem plaats Commissaris," sprak mijn vriend blijkbaar opgelucht. Wij zaten nu met drieën om do tafel, Wells was verdwenen. „Vertel me daar eens wat meer van, Commissaris?" Er klonk bijna spot in den toon dezer vrijpostig-vertrouwelijke vraag. „Het is even eenvoudig als treurig, Mijn heer Gould. Natuurlijk was het om het geld te doen." „Het geld?" viel ik verbaasd in. „Welk geld?" „Ja wie zal dat zeggen? We hebben het nog niet geteld." Onze verbazing steeg tot kookpunt; met groote ooBcn staarden we nu elkander, dan den politieman aan; Harry ging naar bet raam, blikte even naar buiten, keerde zich dan om; hij had zich herkregen: Verhaal ordelijk wat U weet, Commissaris; wij kunnen U niet volgen. Er was toch geen sprake van roof?" „Waarom had hij dan de portefeuille in UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 18 Febr, Hilversum 1050 M. 12.en 7.30 Politieberichten. 08 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkost, onder leidihg van Fr. Lupgens! 6.307.30 Uitlegging van den leider der H. D. O.-taallesscn Fred Fry, over do voornemens betroffendo de Franscho en Duitsche taallessen. 7.45 en 10.Persberichten. 8.15 Uitzending van het abonneraents- "Concert uit het Concertgebouw te Amster dam. Het orkest onder leiding van Willem Mengelberg, Aangeboden door do N.V. Philips-Radio. Soliste: Moj. Judith Bokor, cello. 2e Symphonic, Brückner. Cello concert, Haydn. Drie gedeelten uit „Dam nation de Faust", Berlioz. Daventry 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.201.20 Concert (Iladiokwarlet, con tra alt, tenor, viool). 1-20—2.20 Tijdsein, grainofoonconcert. 3.35 Lezing: The Normans. 4.20 Tijdsein. Lezing: A woman in tlie wild, Tiger shooting. 4.35 Trocaderomuziek. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Bon, weerbericht, nieuws. Lezing: Opportunities overseas, British Guiana 7.45 Pian®sonale's van Beethoven. 8-Lezing: My day's work, door den purser van do Berengaria. 8.20 Kom. opera-scènos. K. Winter, so praan. E. Coleman, contra alt. E. Greono, tonor. D. Smith, bariton. 8.50 „The changeling", comcdie in 1 acte. 9.20 Muziek, humor en volksliedoren. 10.20 Tijdsein, weerbor., nieuws. 10.50—12.20 Dansmuziek v. h. Savoy- hotel. „Ra d i o-P a r i 8" 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piana viool, cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Kinderuur. 8.35 Esperanto en hookhoudles. 9.0510.20 Orkestconcert en litter, kro niek. Königswus.tcrhausen 1300 M. 8.209.20 Wals on shimmy door Or kest. Daarna nieuwsberichten. 0.5011.20 Dansmuziek door do lla- pces Jazz-Symphoniker. Brussel 262 M. 5.20 Kindcrmatinco. 8.20 Galaconcort, met medewerking van het Belgische Vocale kwartet, onder lei ding van M Bracony. 8.50 Lezing: Las plasticas (Esculluro). 9.Vertaling van do lezing in het Franrch. '-r> 11-11 Voort_z.-|tiii^ van h<l nui- M u n t o r 410 M 12.351 50 Werken van Wagner door orkest. 3.20 Voorlezing: Sehaltenbilder. 4.20 Liedjes hij de luit. 5.35 Lezing: „Was musz jcdermann von ansteckenden Krankheiten wissen." 6.50 I ezing: Speisefelto und Oele. 7 20 Spa an se he les. 8.05 Lozing: Slimmen der Völker. Wordt muzikaal geïllustreerd door grnmofoon- platen. \erkocr op de meeste Russischo spoorweg- lijnen ten gevolge van zwaren sneeuwval gestremd. In de nabijheid van Wilebsk bijv. ligt de sneeuw niet minder dan twee mo tor hoog. In den loop der laatste vijf dagen zijn in den omtrek van Moskou veertier treinen ingesneeuwd 24 mijnwerkers in Ohio gev/ond. Een 70-tal nog vermist. Van de 700 mijnwerkers, die hij Monnd- villo (Ohio) door een ontploffing werden ingesloten, konden er 600 snel worden bevrijd. Vier en twintig werden rnsfig ge wond in veiligheid gebracht. P (,r women no:r vermi-t de hand en tolde hij do bankbiljotten?" Was die man krankzinnig? „Bankbiljetten?" stamelde ik. Ilarry gaf mij een snellen wenk. „Com missaris, vertel ons geregeld hot heelo ge val, er hcerscht blijkbaar een misver- stand." „Het heele geval," en Thankcrofft' krab de zich even achter het oor. „liet is gnuw verteld. Jamewcnfc kwam een dag to Iaat met zijn tent van „Up to date's" op <lo markt. Een van die rariteiten was nog niet eens in dc tent- geplaatst, een automaat oJ zoo iels, heel wat nieuws. Nu. Jumovcrnt staat met den achterkant van zijn tont te genover hot huis mei den dooden muur; daar loopt het smalle Porter straatjo tus schen het huis en zijn tent. Links van den achterkant der tont is een kleine open ruimte, die gevonnd wordt door drio ach terkanten van tenten, ééno van hem, de twee andere zijn van Wilkenshop en But- lorhnm. TPikr stond John, hek lijk lag on der hem, bloed klcefdo aan zijn handen, hij had liet mes in het rioolluik, dat daar vlak bij is, geworpen." Thankcrofft zet te fier zijn breedo borst uit, „maar wij vonden het dadelijk; wo zagen aanstonns, dat bet luikje open was goweesl. John was bezig het geld in do portefeuille van zijn slttéhtoffir te tellen, toon wij hem over vielen. Hij vluchtte, maar wij haalden hem in. liet is M-iselniM.elijk, Mi nheer Gould." Ik v n letterlijk als versuft, oen pijnlij ke l> aking hamerde in mijn hersons. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3