onderzoek ingesteld. Ook bleek, dat R., 'vóórdat hij dezo leveranciers vond, bij ver schillende andere firma's geweest is, die i'echler geweigerd moeten hebben hem voor rijn minder gunstige oogmerken leveran- jties te doen. Daarom heeft hij toen onge twijfeld onder anderen naam zijn bestellin gen gedaan bij een zijner leveranciers, die echter spoedig achter zijn waren naam [kwam. In hoeverre de bedoelde fabrikanten me deplichtig zullen kunnen worden gesteld, fis niet bekend, doch dat de zaak een zeer i ernstig karakter heeft gekregen wordt ver- I «ekerd. De benadeelde fabrikanten hebben een klacht ingediend tegen den drogist R. Als rechtskundig adviseur zullen de benadeel den worden bijgestaan door mr. A. L. F. Brikkenaar van Dijk, advocaat en procu reur te Amsterdam, terwijl bij de behande ling mr. Francois Pauwels de belangen van iden beklaagde zal behartigen. A 7 Een bruidegom die zich bedacht. Uit Achtkarspelen wordt aan de „Tel.'' gemeld: Een goed begin is het halve werk maar als men daaraan twijfelt, is het beter, zich nog maar eens te bedenken. Zoo dacht ïn deze gemeente blijkbaar een bruidegom er over, die reeds in de trouwzaal, op het punt stond, het beslissende woord te ge ven. maar ineens zich bedenkend, bezwaar maakte, en weigerde, daarbij het spreel* woord In toepassing brengend, dat het be ter is ton halve gekeerd, dan ten heele ge dwaald. Ongetrouwd togen de jongelui weer weg. Nog steeds het pagehaar. Dezer dagen kwam een ingezetene van Nieuw ITclvoct don burgemeester vertellen, dat 's nachts iemand door openschuiving van oen raam zich toegang had verschaft tot dc slaapkamer van haar kinderen en haar 12-jarig dochtertje de haarvlecht had afgeknipt. Bij het door de politic ingestel de onderzoek bekende evenwel de 12-jarige al spoedig dat zij het verhaal verzonnen had en zelve haar vlecht had afgeknipt. Haar ouders wilden niet hebben dat ze pagehaar droeg. Strijd tusschen autobus en trein. In de jongstgchouden Raadsvergadering Van Broek op Langendijk werd behandeld het schrijven van de Spoorweg Maatschap pij waarin, met het oog op het op 30 April a.s. afloopen van het contract van do ge meenten Zuid-Scharwoude, Broek op Lan gendijk en Alkmaar een garantie van 20.000 per jaar werd gevraagd, waarvoor de maatschappij dagelijks vier treinen in beide lichtingen zou laten loopen. B. en "W. van deze gemeenten hadden besloten, de garantie te aanvaarden mits de directie bereid werd gevonden hot dubbele aantal treinen te laten loopen. Van het gemeente bestuur van Alkmaar was thans echter be richt ingekomen, dat het geen verdere stap pen voor het behoud van het spoortje wonschte te doen, omdat gebleken was, dat 9 maanden in 1925 slechts een ontvangst van 3559.87 hadden opgeleverd, terwijl 1924 nog een ontvangst had gebracht van 9478.73. Met het oog hierop werd het risico te groot geoordeeld. Het teloor gaan van het spoortje werd betreurd doch in hoofdzaak toegeschreven aan het feit, dat de maatschappij niet getoond heeft haar belangen voldoende le begrijpen. Gezien het door Alkmaar in te nemen standpunt besloot do Raad ook maar van verdere po gingen om het spoortje te handhaven af to zien. Het is thans nu wel zoo goed als ze ker dat met 1 Mei deze dienst wordt opge heven. Alweer een overwinning voor de autobus. Buitenl. Berichten Schipbreuken bij de Britsche kust. Twee Iersche trawlers vermist. Gisternacht is het Italiaansche s.s. „Li beria" uit Genua gestrand op do Engel- 8che kust bij Bolt Head in South Devon. Drie leden der bemanning werden door een motorreddingsboot aan land gebracht, terwijl de overige 27 na vele uren van harden arbeid zich langs een reddingslijn in veiligheid wisten te brengen. Sinds eenigo dagen heeft men niets meer vernomen van een tweetal Iersche trawler A In de laatste berichten, welke men van deze schepen ontving, werd om assistentie gevraagd. Bij oen poging om de schepen te vinden is een derde trawler in den mist bij de Iersche kust gestrand. De bemanning heeft in een reddingsboot het schip verlaten. Verder is een Spaansch schip op de kust bij Stradbally gestrand. De geheele bemanning van 34 koppen is gered. Noodlottige boschbrand In Australië* 23 personen omgekomen. Ten gevolge van de zeer hooge tempe ratuur zijn branden uitgebroken in do be- boschte gedeelten van den staat Victoria. Dezo branden zijn nog aangewakkerd door een hevigen Noordenwind. Drie en twin tig personen zijn levend verbrand, ver- ccheidenen worden vermist. Enormo scha de is toegebracht aan huizen en boerde rijen, terwijl vele houtzagerijen zijn ver- tüield. Mijnramp in Ohio. Honderden personen ingesloten. 1 In een mijn in Ohio heeft een verschrik- (kelijke ramp plaats gehad. Het verluidt, ;Üat eenige honderden personen ingesloten fijn. Ook In Spanje onbewaakte overwegen. 80 peiflonon gedood of gewond bij een botsing. In San Diego de Compostella in Noord westelijk Spanje zijn bij een botsing tus- »chen een autobus, waarin circa 30 perso den gezeten waren, en een trein op een Bvorweg drie personen gedood, terwijl de overige passagiers van de autobus zwaar gewond werden. De fameuze loterij-profeet. 13 Februari oen zwarte dag voor gokkend Italië. Do profeet, die aan zooveel Italianen het geluk heeft geschonken, dat men van den rijkdom verwacht, de fameuzo Ignatio Torratta, heeft gefaald. Donderdag heeft hij te San Ferdinando een opeengepakte menigte, die met extra-treinen uit Rome en Napels naar den oorsprong van den goudstroom was getrokken, van het dak van een huis toegesproken. De winnende nummers in de staatsloterij zouden, bere kend volgens het onfeilbare systeem, waar van het geheim hem door zijn vader was nagelaten, de nummers 33 en 48 ziju. De kantoren van de collecteurs der staatsloterij in geheel Italië werden daar op bestormd, gevechten werden geleverd en ruiten werden ingeslagen. Maar Vrij dag kwamen de nummers 33 en 48 niet uit. Ignatio Torratta, die voor alle zekerheid in de havenplaats Bari den uilslag had afgewacht, is spoorloos verdwenen, en de Staat heeft in drie dagen meer dan 100 millioen liro aan den collectieven gok- waanzin verdiend. Dertien Februari zal een zwarte dag blijven in de herinnering van het Italiaansche volk. Studentenstaking te Luik. Om het carnaval. Bij ministerieel besluit is de carnavals- vacantie van twee dagen aan de staats universiteiten afgeschaft. In Luik hebben de studenten tegen deze afschaffing geprotesteerd en een staking van 2 dagen afgekondigd. De studenten, die de cursussen aan de universiteit wil den volgen, werden daarin verhinderd. Staking in de Belgische steengroeven. In de steengroeven te Lcssines is giste ren staking uitgebroken; 4500 arbeiders hebben het werk neergelegd, omdat zij slechts met een loonsverlaging van 4 willen accoord gaan. De werkgevers heb ben evenwel een loonsverlaging van 15 met ingang van 14 Februari en van 10 V© per 15 Maart aangekondigd. De werkge vers stellen voor het geschil aan arbitrage te onderwerpen, hetgeen tot dusver door de arbeiders nog niet is aanvaard. LflFJP- EU TÖIMBQOW Vergadering van den R. K. Bond van Melkveehouders, Kring Leiden. Zaterdag 1.1. vergaderde bovengenoemde Bond onder leiding van den heer Noord man. In zijn openingswoord herinnert spr. het heengaan van den geest, adviseur, kap. Simons, terwijl hij tevens den secretaris gelukwenscht met dien herstel, na zijn langdurige ziekte. Spr. wijst vluchtig op do te behandelen punten en vraagt den leden hierover hun gedachte te laten gaan. Daarna leest de secretaris do notulen voor, die ongewijzigd worden goedgekeurd. Ook het jaarverslag wordt na voorlezing onder applaus goedgekeurd. Sommige le den vragen om meer publiciteit aan liet verslag te geven, ofwel opname in de pers, ofwel verspreiding onder de leden en niet- leden van den Kring. De Secretaris zal de Redactie van „Do Leidsclie Courant" vragen om ook het jaarverslag op te nemen. Tot voorzitter wordt herkozen de heer Noordman, die aanvankelijk geen herbe noeming wilde aanvaarden, doch op aan drang van do vergadering do benoeming tenslotte aannam. Eveneens werd herko zen het aftredende bestuurslid de heer v. d. Krogt. Overgaande tot het volgende punt van dc agenda, deelt de voorzitter mede, dat de tegenwoordige wijze van beraadslagingen over de melkprijzen niet meer voldoet aan de eischen van de veehouders. De Combinatie van Melkiukooper.s, waar mede tot op heden steeds werd onderhan deld, baseert haar berekeningen alleen naar de industrie, terwijl met de belangen van de veehouders, die bijna uitsluitend consumptieinelk leveren, geen rekening wordt gehouden. De toestanden der laatste dagen hebben er toe geleid, dot de veehouders rondom den Haag en Leiden wenschen te breken met den tegenwoordigen gang van zaken en een scheiding willen maken tusschen melk voor industrie en consumptie. Hiertoe zijn reeds do eerste stappen ge daan en in een conferentie met den Kring Den Haag en Leiden is reous in principe besloten tot een dergelijke actie. Do Voorzitter vraagt machtiging om in dezen geest een beslissing te nemen. De vergadering kan zich unaniem met het voorstel vereenigen. Reeds eerder werd op een dergelijke actie aangedrongen. Ook van neutrale zijde wórdt dit voor stel ondersteund en zullen do resp. Krin gen Den Haag en Leiden hier met elkaar overleg plegen. Do besprekingen over fnxpremies had den tot resultaat, dat de Bond geen tax- premies meer moet voorstaan, omdat de wijze waarop deze door den melkhandel worden verleend den grondprijs der melk doen drukken. De mededeelingen over de oprichting en de werkwijze van de pulpcommissie had veel bijval. De verlies en winstrekening wordt goedgekeurd en sluit met een batig saldo van 79.17. Eveneens wordt aangenomen de begrooting 192G. Het voorstel om de contributie te houden evenals het vorig jaar, wordt aangenomen. Na eenige algemeeno besprekingen over levering van melk op langen termijn, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Ingezonden Mededeeling. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten BB stillen spoedig de ergste hoofdpijn Hj BS Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. E« Hieronder volgt het jaarverslag 1925, waarnaar in bovenstaand verslag wordt verwezen. Zoo is het derde jaar van het officieel bestaan van onzen Kring Leiden van den R. K. Bonk van Melkveehouders verstre ken en daarmede weer een periode van werkzaamheden afgesloten. In het afgeloopcn jaar zijn heel wat feilen geschied welke in een jaaroverzicht vermeldenswaard zijn. Op do allereerste plaats hebben wij verloren, door overplaatsing naar elders den Geest. Adviseur, den Weleerw. heer Kap. Simons. Een woord van dank voor dfens vriendschappelijke medewerking zij hier gegeven. Overigens onderging het be stuur geen wijziging. Door activiteit van het bestuur heeft de Kring heel wat stoffelijke voordeelen we ten te bewerksteligen door op het. juiste oogenblik aan te dringen op verhooging van de melkprijzen hij den Gecomhineer- den Zuid-Holaliulschen Melkhandel. Dat het verkrijgen van een verhooging geen gemakkelijke taak is, weet iedere veehouder, die dergelijke conferenties heeft meegemaakt. De kopstukken van den melkhandel houden dikwijls lot het uiterste stand om een verhooging tegen te gaan, terwijl om gekeerd, als er een verlaging in de lucht hangt, geen middel onbeproefd wordt ge laten om zoo spoedig mogelijk de verla ging in te voeren. Dal tegen den machtigen georganisecv- den melkhandel een tegenmacht moet staan om onevenwichtige daden te voor komen, zal iedere veehouder nu langza merhand begrijpen en ook werkelijk de tastbare voordcelen, die de Bond geeft, niet meer betwijfelen. Toch kan ik niet nalaten hier even op feiten te wijzen, welke ik in het afgeloo- pen jaar heb ondervonden bij mijn huis bezoek, aan niet leden van den Bond van Melkveehouders. De taak, die ik op mij genomen had beschouwde 5k als zeer gemakkelijk, omdat ik vermoedde, dat de veehouders nu langzamerhand hadden ingezien de voor deden, die de Bond hun gaf. Maar helaas de werkelijkheid was an ders. De meesten verklaarden na mijn ellenlange uitlegging, de voordeelen te be grijpen, geen bezwaar te hebben tegen de geringe contribute maaï toch.... niet tot het lidmaatschap weuschlen over te gaan. Hoo men zulke leden moet overreden is mij een raadsel. Verscheidenen ver klaarden, dat ze zonder lidmaatschap den zelfden prijs kregen voor de melk. Een ieder weet waaronder men deze calagorie van niensclien schaart, en dat iéder welvoegelijk mensch hem den rug toedraait. Maar laten wc hierover zwijgen en lie ver het verloop der melkprijzen nagaan in het afgeloopcn jaar. 1 Januari '25 gingen we met een melk prijs van 12 ets. grondprijs in. Tot 24 Februari wisten we deze te handhaven maar door do toevoer van melk van vele kaasmakers werd de prijs op dezen datum een cent verlaagd en 11 ets. 1 Maart ver viel de taxpremie, terwijl 9 Maart weer 1 ets. werd verlaagd en alzoo op 10 cent gebracht af boerderij. Op 25 Maart werden we wederom ge noodzaakt een cent te laten vallen, door groote toevoer van melk veroorzaakt door vallende zuivelprijzen. Op 7 April en 19 April moesten we weer zwichten om dezelfde oorzaken. De grondprijs was toen 7 cent af boerderij. Voorwaar een treurige een bijna voor- oorlogschc prijs. De kaasprijzen waren toen teruggeloo- pen van bijna 70 lol een middenprijs van 45 terwijl de boter van haar hoogste noteering van 7 Maart 2.70 op 11 April terug was gevallen op 1.95 per K.G. Deze periode hield aan tot 8 Mei toen door de actieve vertegenwoordigers we derom een melkprijs verhooging was be dongen. Van toen af ging het weer cres cendo. Elke gelegenheid werd gegrepen om het verloren terrein weer terug le winenn. Achtereenvolgens werden vcrhoogingeD verkregen op 8 Mei, 1 Juni, 22 Juni, 1 Augustus, 1 September, 1 October (hier dient te worden opgemerkt, dat deze ver hooging, voor den Kring Leiden vooraf ging met een vervroegde invoering van de taxpremie n.l. 25 September; (deze tax premie wordt algemeen met 1 cent uitbe taald) terwijl 1 October wederom de grondprijs werd verhoogd en toen op haar hoogste punt sloud van 13 ets, plus 1 cis. toeslag, gerekend af boerderij. 1 December werd do melkprijs weer verlaagd, op grond% van een abnormaal melkloevoer en ook op 24 December moes ten we voor het zelfde feit zwichten. Bij de jaarwisseling stonden wij dus op 11 ets., plus 1 ets. toeslag voor taxpre mie. Dat er gewerkt is, blijkt wel uit bo venstaande feiten. Tot tweemaal toe wist het Kringbestuur voor Leiden een vervroegde melkprijsver- hooging in te laten gaan. Dat reeds alles uit deze twee feiten de matige contributie, welke de Bond eischt, ruimschoots is vergoed, kan elke melk veehouder narekenen. .Wij mogen dan wel het bestuur in deze een hijzonder woord van dank brengen, dat geheel belangeloos, dikwijls, wanneer do meeste veehouders al lang op een oor liggen te ronken, 's avonds, ja tot diep in den nacht vergadert, over uw belangen. Ja, dat mogen de leden toch heusch wel meer waardeeren, want ondanks deze moeilijkheden komt de grootste teleurstel ling dikwijls van do kant van de leden zelf. Daarom het nieuwe jaar in met goeden moed en ik sluit dit overzicht met den wensch, dat Ons Lieve Heer wederom voor het komende jaar Zijn zegen moge schen ken over onze tijdelijke belangen. R. K. Provinciale Bond van Geitenfok- vereenigingen in Zuid-Holland. Een buitengewone vergadering van obligatiehouders is door bovengenoemde Bond gehouden in „Zomerzorg" te Lei den op Vrijdagmorgen te half 12. Aan alle rechthebbenden was een oproeping gezonden, ruim 400. Als onbestelbaar wa ren bij den Bondssecretaris terug gekomen 29 exemplaren, terwijl 1 aandeelhouder uit Moordrecht bericht van verhindering wegens ziekte gezonden had. Tegenwoor dig was het Dagelijksch "Bestuur van den Bond, met uitzondering van den heer J. H. M. Balvers, Bondsvoorzitter, die we gens zeer tragische familie-omstandighe den afwezig moest zijn en de Bondscom- missaris Kaptein. Mede was aanwezig de weleerw, bond sad viseur, Kapelaan H. J. M. Nieuwenhuizen, van Heemstede, en plus-minus 60 obligatiehouders. De vergadering werd gepresideerd door den beer VV. Mesman als 2do Bondsvoor zitter. Deze opent met den Ghr. groet en heet allen hartelijk welkom, zich verheu gend over de groote opkomst. Het eenige punt der agenda luidde: Uiteenzetting van den stand van zaken. De heer Mesman schetst in korte bewoordingen het ont staan van den Bond en hoe deze Obliga- tielecning is ontstaan. Hij brengt dank aan allen, die in deze hebben gesteund en wijst er op, dat Lij aller medewerking, nu de Bond door verkoop zijner onroeren de bezittingen uit de grootste geldelijke moeilijkheden is geraakt, or ook voor de heeren aandeelhouders uitzicht is. dat zij geleidelijk hun gestorte gelden terug ont vangen. Na verdere uiteenzetting wil spr. aan de vergadering 2 vragen stellen n.l.: lste will u ons helpen, door van nu af uw aandeden renteloos aan ons te doen zijn en 2de, wilt u ons helpen, om den Bond tot hooger bloei te brengen? Hierna wordt gelegenheid gegeven tot gedachten- wisseling. Hiervan wordt een ruim ge bruik gemaakt. Bij allen blijkt de goede wil voor to zitten, hetgeen uit vragen, me dedeelingen en uit den geheelen geest kan worden beluisterd. De Boudspenningmeester geeft verder finantieele inlichtingen, die de verschil lende vragers bevredigen, tevens worden de middelen besproken, die de aflossingen kunnen bespoedigen. De Bondsadviseur houdt vervolgens een gloed volle rede. Hij zegt, er jaren reeds getuige van te zijn geweest, hoezeer het Dag. Bestuur tijd, geld en nog grootere offers bracht, om le komen, waar we nu zijn. De Bondspenningmeester legt nog uit drukkelijk vast, dat alle renten, tot en met die van 1925 worden betaald, zoodat zij, die over de afgeloopen jaren hun renten niet inden, deze bij het uitloten hunner stukken zullen bij-ontvangen. Met alg. st. wordt besloten, conform de bestuursvoor stellen. Te rond 1 uur wordt deze hoogst sympathieke vergadering met gebed ge sloten. Bovengenoemde Bond zelf hield Vrij dagmiddag te half 2 haar 9de jaarverga dering in „Zomerzorg" te Leiden. De wild. Voorzitter, de heer Mesman memoreert den verkoop der Hoeve, die het mogelijk maakt voordeeliger te wer ken, hetgeen aan de afdeelingen slechts ten goede kan komen. De Bondssecretaris leest hierna de notulen, die een volledig overzicht geven van de vorige jaarverga dering en die na een kleine aanvulling in zake Hazerswoude-Rijndijk onder dank zegging worden vastgesteld. Hierna wordt het jaarverslag voorgele zen. Hieraan ontleenen we: Het afgeslo ten boekjaar is als een mijlpaal op den afgclegden weg. Nu de Hoeve verkocht is, is het grootste hangijzer van onze voeten en nadert de tijd, waarop we meer dan tot dusverre voor onze leden kunnen doen. Als is over 1925 hetgeen nog ëèn bij zonder zwaar jaar voor' den bond was het aantal afdeelingen nog even vermin derd en dientengevolge ook het bedrag aan dekgelden en contributies, het laat zich aanzien, dat in 1926 meerdere voorheen afgevallen afdeelingen, weder tot onzen Bond zullen toetreden, omdat we thans beter in staat zijn ze te helpen. Het aan tal afdeelingen bedraagt thans 15 in Zuid en 4 in Noord-Holland. In het afgeloopen jaar werden een dozijn vergaderingen ge houden, waaronder tien door het Dag. Bestuur, 1 van het Hoofdbestuur en 1 jaarvergadering. Deze werden goed be zocht, terwijl de geeöt er hoogst vriend schappelijk was. De samenwerking met den collega-Bond was zeer goed te noemen wo worden in de Regelingscommissie in alles berecht. De subsidies van Rijk en Provincie zagen we toegekend; jammer, dat voor deze vereenigin ook de bozui- nigings-baccil werkt: bij ruimer subsidie ware voor beide organisaties veel meer te bereiken. De keuringen geven nog wel eens reden tot verbetering, tot meer be langstelling; het verslag spoort krachtig aan, steeds die jaarlijkscho keuringen bij te wonen en met een zoo groot mogelijk aantal geiten en lammeren te verschijnen. De nieuwe stal op bescheiden voet te Hoogmadc gesticht is goed in orde; afdeelingen die hun fokmateriaal in de zomermaanden daar weder wenschen, kunnen zulks doen. De Districtsvergade ringen zullen wel weder gaan opbloeien, terwijl de Onderlinge Geitenverzekcring „De Geit" zeer goede resultaten geeft. Met een krachtige opwekking tot blijvende* steun sluit het verslag. De Yoorz. dankt den secretaris voor dit uitgebreide werk terwijl de vergadering het met appla^ onderstreept. Voorstellen .voor deze vergadering Wa. ren niet ingekomen. De rekening en vCr! antwoording werd vrijwel postgewijze i0e- gelicht; het kassaldo op ultimo Dec .be! droeg 383.83. De penningmeester werd gedechargeerd onder dankzegging voor zijn accuraat beheer. De B-ndsadviseur spreekt thans een sympathiek woord, mei propagandistisch karakter. De op de keuringen toegekende nioduiL les werden llihns uitgereikt; de Stamboe- ken, nog niet ontvangen, zullen worden nagezonden. De begrooting over 1926 werd vaste®, steld op 2013.83 in ontvangsten en uit gaven. De besprekingen inzake versterking dei geldmiddelen werd verbonden aan |,e( verslag der 6de verloting en de nieuw ie houdene. Het batig saldo bedroeg ƒ42570, "Waar in den vervolge dit batig saldo voor schulddelging wordt aangewend, is bet van het grootste belai: dat glit bedn? stijgt. Verschillende plannen worden liion.1 aangaande gemaakt; na ampele discuses wordt besloten, dat aan het dagelijksch bestuur een comité voor de verloting zal worden toegevoegd. Als zondanig worden benoemd de heeren G. van Velzen te Voor hout en G. J. Schoonderwoerd te Oegst- geest, die de benoeming aannemen. Voor het nieuwe boekjaar wordt ver volgens het dekgeld weder bepaald op 30 ets. per gedekte geit, en de contributie op 25 ets. per lid en per jaar. Hierna brengt de hoor Schoonderwoerd verslag uit van de Onderlinge Geitenver zekering „Dc Geil". De kas sluit niet een saldo van 68.135. Aan de hand dor cij fers wordt aangetoond, dat de insteflinj alle reden van bestaan heeft en goed werkt. De heer C. Zwetsloot brengt na mens Commissarissen rapport uit over het gevoerde beheer, waarna d<5 Directeur onder dankzegging wordt gedechargeerd. Nog wordt medegedeeld, dat van Voor hout op Driekoningen de eerste tien ver zekerde geiten werden ingeschreven en dat de Directeur bereid is gratis oen lezing over dat verzekeringswezen te houden; hiervoor wordt alleen gevraagd vergoe ding reiskosten 3de klasse, indien de des betreffende afdeeling niet per fiets le be reiken is. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter met een hartelijk dankwoord. RECHTZAÜEgg KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting stonden rol 26 zaken, voor niet openbaar geen. B. A. W. S arbeider te W a s s e n ar, is ten laste gelogd, dat hij op hel waarschu- wingssein van den trambestuurder met een handwagen niet de trambaan heeft ne:ia- ten. Beklaagde zeido, dat het al te laat was eer hij er erg in had. Eisch 5 of 5 dageo hechtenis. J. v. L., chauffeur te Oegst geest, is verbaliseerd voor het onvoorzichtig ea gevaarlijk rijden langs het -voetpad in do gemeente Oegstgeest, waarbij' hij een op bel voetpad loopende vrouw had aangereden. Getuige moj. A. Hogerwoning uit Ka tv.'ijk, had als werkvrouw te Oegstgeest gewerkt, liep op het trottoir, en werd door het spat bord van den auto gegrepen en over den grond gesleurd. Zij had hierdoor ren scha de van 5.25. Op een vraag van den Kan tonrechter of hij genogen was die schade Ie betalen, zei beklaagde hiertoe niet gene gen te zijn omdat hij onschuldig was De vrouw zou, volgens hem. onvoorzichtig den weg zijn overgeloopen. J. de Roode uit Lei den als getuige gehoord, bevestigde dat de vrouw op het trottoir liep toen zij aange* reden werd. Eisch 5 of 2 dagen hechtenis. De Kantonrechter zou nog eens zien, als beklaagde Linnen 8 dagen de geleden scha de vergoodde. F. J M, chauffeur to Boskoop, M snol rijden en een aanrijding van een wiel rijder op de Br eest raat'te Leiden ten laste gelegd. Beklaagde beweert dat op r.ijn signalen een drietal wielrijders niet uitwe ken, waardoor een aangereden is. Diar niet allo getuigen verschenen waren, en beklaagde ook nog eenige getuigen a de charge wensch le mee te brengen, werd de zaak aangehouden tot 1 Maart F. J. v. d. B., koopman ie Amsterdam, is onvoorzichtig en te snel rijden ten laste gelegd, waardoor hij op het kruispunt 1") de Karenbrug te Leiden, een ander» auto zou hebben aangereden Beklaa"® geeft de schuld aan de gladheid, waardoor wel gereemd is, doch doorgegleden. De ge* tuigen J. J. en IT. J. chauffeur, wijten wel do schuld aan beklaagde doch hebben geen schade geleden. Ze herinneren tk» niet evenmin als getuige van Kampen ol het dien dog glad was. Eisch 10 of dagen hechtenis. Beklaagde vraagt er rok? ning mede te houden, dat hij zelf groot» schade heeft gehad en de andere partij W taal geen schade. W. M. broodbezorger te Leiden W met een handwagen onvoorzichtig den *f' zijn overgestoken op den Marodijk waardoor een auto daar aankomend boven op den wagen is gereden. A. Drabbe, koopman Voorburg, die de auto reed heeft volgwj zijn beweren niet snel gereden en signau gegeven, wat de getuigen Boer uit ^oor burg en Groot uit Utrecht, die in den auto zaten, bevestigen J. A. Gros, armbezoek# te Leiden, hoeft daar ter plaatse zijnde p ea signaal gehoord, en ziet blijkbaar de scliw met hij beklaagde, van welk gevoelen <j| groentenhandelaar v. d. Moij ook is, als bewijs daarvoor aanhaalt, dat dc broo wagen vierkant over den weg vloog, c: beschuit in den aülo terecht kwam. concludeert daaruit dat kalm rijden 113 toch wel uilgesloten is. G. P. Onvlee, Leiden, zegt ook dat de auto wat snel n Eisch 3 of 3 dagen hechtenis. Beklaag heeft al veel seliadc er van gehad en vraap vrijgesproken te wordeü.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4