Notaris CU. RÜYS DC BEERENBROüCK, slaat 't vrijwel vast, dat 1926 voor do j Alphenscho markt nog grooter succes zal lijn dan 1925. ALPHEN AAN DEN RIJN Muziek-stoet. Naar wij uit goeden bron vernemen, zijn de drie plaatselijke muziek-vereenigingcn voornemens om a.s. Dinsdagavond 8 uur muziek te geven op het Kerkplein en daarna een marsch met fakkellicht te maken door do kom der ge meente, waarvoor met de meeste welwil lendheid toestemming is verleend. Een en ander nog ter gelegenheid van het zilve ren Huwelijksfeest van het Koninklijk Echtpaar. Door onvoorziene omstandighe den kan dit eerst nu op 16 Februari plaats vinden. De weg welke zal worden gevolgd is de volgende: vanaf Kerkplein langs Brug straat, v. Mandersloostraat naar Corn, de Vlamingstraat, vandaar terug naar de Stationsstraat, Oranjestraat, Burgemeester Visserpark, vandaar terug naar do Con- eordiastraat, waar do stoet wordt ontbon den. Baldadigheid. Gistermorgen in de vroegte is de werkman G., werkzaam op de gasfabriek, bij het naar huis gaan langs de Hoflaan mot zijn fiets tegen een over dien weg liggende boom gereden, met ge volg dat hij viel en zijn rijwiel aanzienlijk werd beschadigd. Hii zelf had geen letsel. „Eerbied in Gods huis". Zondag 14 Februari vroegmis 6, 7, 8. Hoogmis 9, 1. Vespers 2. Rectificatie. Do lijst van ingekomen en vertrokken personen is gisteren abusie velijk onder Katwijk geplaatst. BOSKOOP. 10-Jarig bestaan der Boskoopscho Veiling. Donderdagavond 11 Febr. hield de Coö peratieve vereeniping „Do Boskoopscho veiling" haar lOo jaarvergadering in het veilinggebouw. De voorz., do beor Adr. van Leeuwen, heette alle van harte welkom en bracht bij ziin inleiding even in berinne ring dat bet juist op dezen datum 10 jaar geleden is dat de veiling werd opgericht. Er is, zegt spr., taaie moed en volharding noodig geweest om tc komen waar we thans ziin. vooral bij de stichting van een eigen veilingsgebouw. De resultaten kun nen we thans zien, en wiï staan „op go- zondo been en". Spr. uit don wensch dat de vereeninring mogo groeien en bloeien, en dat wij bii bet 25-jarig jubileum dor ver- eeniging dezen wensch moge bewnarheid zien. (Applaus). Na voorlezing dor notulen werd een fi nancieel verslag uitgebracht door nen- ninem. en veilingmeester, waaruit blijkt dat er een batig snldo was van f 043.76 Door de leden-commissie welke de beschei den hadden nagezien werd verklaard dat alles in orde was bevonden. Door de com missarissen werd bij monde van den beer C. Klijn rapport uitgebracht en brengt deze een woord van hulde aan bestuur en verdere functionarissen voor hun activi teit en medewerking. Door den secr. werd een keuring en zeer uïtrebreid iaarverslag voorgelezen waar in bij tevens een overzicht gaf wat er in de 10 jaren van bet. bestaan van boteeke- nis was gepasseerd. De twee aftredende bestuursleden, de heoren J. C. Kerkvliet en H. van CemeTen, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen; ook de aftredende commissaris, de beer C. Klijn, werd met bi'na nlg. st. herkozen. Bij de behandeling der begroeting werd besloten een bedrijfsleider aan te stellen welke tot taak beeft op do veil in grl a gen voor den goeden gang van zaken zorg te dragen, en tot wien men zich dan heeft te wenden voor eventuele inlichtingen of klachten. Vonr deze functie werd benoemd de beer J. O. Kerkvliet. Uitgeloot werden de volgende obliga ties: 309, 811, 734, 518, 559, 111, 529, 544, 605, 043, 193, 63, 685, 675, 036, 799, 686, 713. 447, 696. Bij de rondvraag werd door den heer D. Veerman de wens^beliikbeid besproken om de veilcrs te verplichten dat voortaan aan elke lcoop een naamkaartje bevcs'i<rcl moet zijn, wat bij eventueelo abuizen of klach ten eon goede controle waarborgt. Nadat hierover eenigen tijd was gesproken werd mot alg. st. volgens het idee van den heer Veerman besloten. De heer T. Verkade vraagt, nu er meerdere kassen centraal verwarmd worden, of men niet gezamenlijk cokes kan aankoopen, wat tofch zeker eenig geldelijk voordeel zal» geven. Do voorz. zegt dat het de bedoeling is om in den komenden zomer met belang hebbenden voor dezo zaak een vergadering uit te schrijven. Vermelden we nog dat wij op de jubi- leumvergadering ook nog een juïïTlnr's in ons midden hadden en wel do voorzitter die van do oprichting af in het bestuur is. Door verschillende leden werd een woord van hulde cn dank gebracht voor alles wat hij in de 10 jaren voor de veiling was ge weest. Bij eventueele geschillen of moei lijkheden was het de voorzitter die met veel kalmte en overleg de zaak in goede banen wist tc houden. Tevens werd hem namens de leden een gesehenk aanrrebo- den en wel het pas uitgekomen „Album van Boskoop". De voorzitter dankte zicht baar aangedaan voor het geschenk, maar ook voor de waardeerendo woorden tot hem gericht, en zeide dat hij nooit iets tot stand had kunnen brengen wanneer er niet de algcheele medewerking was geweest van mede-bestuursleden en verdere func tionarissen cn hij brengt deze ook zijn barteliiken dank voor do aangename sa menwerking. Te 11 uur werd de vergade ring gesloten. Beursdag. Dinsdag 16 Febr. a.s. zal er wederom beurs worden gehouden in het veilingsgebouw. Lezing -kustmest-gebruik. Naar wij vernemen zal er binnenkort door den Bijkstuinbouwleeraar, den heer O. Ph. Moorlands alhier, een lezing worden ge houden over het gebruik van kunstmest in rozenkassen en voor den vrijen grond. De bedoeling is dat er ruim gelegenheid zal zijn voor het stellen van vragen. Uitvoering. Woensdag- on Donder dagavond is er door de leden van Sint- Joannes Patronaat en St.-Joseph-Gezel- lenvereoniging een uitvoering gegeven in hef R.-K. Vereenigingsgebouw. Do zaal was beide avonden flink bezet. Door kapelaan van Seggelen werden de bijeenkomsten geopend, en deze maakte bij zijn inleiding ecnige propaganda om toch vooral donateur of donatrice te wor den van het vereenigingsgebouw. Er heb ben, zegt spr. den laatsten tiid verschil lende personen daarvoor bedankt, maar laten wij bedenken, dat we hébben een groot gebouw met groote zaal, tooneel, deuren en ramen, maar ookeen groo te schuld, en wij vertrouwen op aller steun en medewerking. Opgevoerd werd bet drama „Twee We gen", wat zeer verdienstelijk werd ge speeld. Na de pauze werd nog opgevoerd „De Doodenrit" klucht in één bedrijf. De medewerkers hebben voor dit stukje hun uiterste best gedaan, doch wij vinden de keuze van het nummer minder gelukkig. Dg uitvoering werd opgeluisterd door de R.-K. Harmonie „St.-Caecilia" en wij kun nen besluiten met te zeggen, dat beide avonden een heel gezellig verloop had den. KOUDEKERK. Personalia. Onze plaalsgenoot de heer G. J. G. Dorrepaal. slaagde te Delft voor fcet examen werktuigkundig inge nieur. Zangconcours. Naar wij vernemen, hebben zich voor het alhier op 13 Mei a.s. op het landgoed van den heer Gorls to houden zangconcours voor Chr. Zang- vereenigingen, uitgaande van den Ring „Leiden en Omstreken", van Chr. Zang- vereenigingen, een 22-lal vereenigingen voor deelnamo opgogeven, waarmede de Ring, gezien de vele concoursen welke dit jaar in dpn omtrek gehouden zullen wor den, zich zeer zeker mag verheugen. Dat er voor dit concours groote belangstelling is blijkt alleen al uit de vele schenkingen en toezeggingen van medailles, waaronder één welwillend aangeboden door H. M. de Koningin-Moeder. We hopen, dat het werk van het uitvoerend comité met suc ces bekroond mag worden en het eerste alhier te houden concours in alle op zichten mag slagen. Herdenkingsavond. Wij willen be langhebbenden er nog even aan herinne ren, dat de toegang voor de radio-avond Maandag a.s. in de Ned. Herv. Kerk al leen vrij is voor leden der Oranjevereni ging op vertoon van hun kaart. teTwijl voor niet-ledem kaarten voor geringen prijs verkrijgbaar zijn. Met het oog op hel veroorzaken van storing zal precies te 8 uur de deur onvoorwaardelijk wor den gesloten. NOORDEN Cursus. Gisteravond werd de laatste cursus gegeven vanwege den L. T. B gehouden door den beer Dianant, Utrecht doch thans was ook de heer Moerlands j uit Boskoop tegenwoordig, die uiteenzette wat het platte glas voor de tuinders is. Het is volgens spr. noodig dat de glas- cultuur zoo veel mogelijk wordt uitgebreid. Ook de kassenbouw werd ernstig aanbe volen, opdat men dan vroeg in het voor jaar kan beginnen en men gemakkelijk driemaal groenten kan telen in één jaar, van denzelfden grond. De Voorz. dankte de hoeren Dianand en Moerlands voor de nuttige lessen, door hen gegeven, en sprak den wensch uit, dat Noorden in groei en bloei zou toe nemen in het tuindersleven. ZEVENHOVEN. Bevolking. Loop der bevolking over 1925. Op 1 Januari 1025 603 m. en 542 vr. totaal 1145. 'Geboren 20 m. en 19 vr. totaal 39. Gevestigd 24 m. en 33 vr. totaal 57. To tale vermeerdering 4-1 m. en 52 vr. totaal 96. Overleden 10 m. cn 7 vr. tolaal 17. Vertrokken 52 m. en 47 vr. totaal 99. To tale vermindering 62 m. en 54 vr. Totaal 116. De bevolking nam dus af met 18 man nen en 2 vrouwen, lotaal 20 en bedroeg dus op 1 Januari 1926 585 mannen en 548 vrouwen. Totaal 1125. Melkcontrole. De alhier mot Nieuw- veen en Nieuwkoop opgerichte mell eon- trolevereeniging kan reeds over pl.m. 450 koeien beschikken. Z0ETERW0UDE. Personalia. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer L. Schuman ambtenaar ter secretarie van Zevenhuizen. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdag 18 Februari a.s. des voormiddags 9'^ uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbie ding verslag correspondentschap der Ar beidsbemiddeling over 1925. 3. Idem van de Commissie tot Wering van schoolvev- uim. 4. Prae-advics van Burgemeester en Wethouders inzake stormschade verzeke ring. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot algemeene herziening der nog geldende strafverordeningen. 6. Als voren tot het verlccnen van voorschotten op de vergoeding gedoeld in art. 101 der L. O.-et 1920. 7. Als voren tot benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het L.O. wegens periodieke aftreding. Aan bevolen worden de hceren: 1. J. Schouten. 2. W. J. M. L. Spitzen. 8. Als voren tot be noeming van een voorzitter dier Commis sie. De aanbeveling luidt als bij No. 7. 9. Als voren tot benoeming van een hoofd dei- openbare Lagere School. De voordracht ia als volgt: 1. P. Zijderveld tc Boskoop. 2. N. "Roos tc Amsterdam. 3. W. A. van der Dool. 10. Bespreking Bruggestraat. 11. Prae-advies van Burgemeester en Wethou ders inzake het voo-rstel-StaTvenburg be treffende invordering schoolgeldbelasting. 12. Reclames schoolgeld. 13. Rondvraag. Watersnood-collecte. De gehouden collecte voor de slachtoffers van den wa tersnood heeft in deze gemeente opge bracht f 984.49^4, terwijl voorts nog ver schillende giften in natura zijn toegezegd als kaas, kleeren, srjioenen enz. Tn totaal is nu in de heele gemeente gecollecteerd ongeveer f 2050.Met genoegen kan daar uit geconstateerd worden dat Zoeterwou- de zijn naam op het gebied van liefdadig heid heeft hoog gehouden. Innezondpn Pededeetinp. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tab'etten 90 <t Maaq-Tabletten75 ct 13846 Bij Apoth. en Drogisten KEEMHSEUWS VASTEN- EN 0NTH0UDINGSWET en de daarin verleende Dispensaties. I. Vastendagen zijn; 1. Alle dagen van de Veertigdaagsche Vasten, uitgezonderd de Zondagen en Paaschzaterdag na 12 uur 's middags. 2. De Quatertemper-Woensdagen, -Vrij dagen en -Zaterdagen door het jaar. 3. De Vigiliedagen van Pinksteren, Ma- ria-ten-Hemelopneming, Allerheiligen en Kerstmis, behalve wanneer zij op een Zondag vallen. Op al deze dagen zijn tot vasten ver plicht zij, die hun 21e jaar voleind heb ben en hun 60e jaar nog niet zijn ingetre den, en niet om gegronde reden ontsla gen of verontschuldigd zijn. Zij mogen op die dagen slechts eenmaal daags een vol len maaltijd, 's avonds een zoogenaamde collatie en 's morgens een 6tukje brood gebruiken; het volle maal mogen zij ech ter ook 's avonds en de collatie tegen het middaguur nemen. 1) II. Onthoudingsdagen zijn: 1. In de veertigdaagsche Vasten: Asch- woensdag, alle Vrijdagen, Quatertemper- Woensdag en -Zaterdag in de eerste volle week en Paascli-Zaterdag tot 12 uur 's middags. Op de overige Zaterdagen behalve de twee genoemde ontslaan Wij krachtens speciaal Indult, voor dit jaar van het onthoudings-gebod. 2. De Quatertemperdagen door x het jaar. 3. De bovengenoemde Vigiliedagen, be halve wanneer zij op een Zondag vallen. 4. Alle Vrijdagen des jaars. Op al deze dagen zijn tot onthouding verplicht zij, die hun 7e jaar voleind heb ben en niet om gegronde reden ontslagen of verontschuldigd zijn. Zij mogen op die dagen geen vleesch nog jus uit vleesch ge bruiken; maar eieren, melk, boter, kaas en spijzen met dierlijk vet bereid, zijn op alle dagen des jaars, zelfs op Goeden Vrij dag, aan allen geoorloofd. UI. Indien op vastendagen vleesch is toegestaan, mogen zij, die tot vasten ge houden zijn, slechts eenmaal daags en wel alleen bij hun hoofdmaal «r loose h en jus uit vleesch gebruiken; zij, die van de verplichting tot vasten vrij, ontslagen of verontschuldigd zijn, mogen meennalen daags vleesch en jus uil vleesch gebruiken; allen mogen vleesch en jus uit vleesch en viseh bij hetzelfde maal gebruiken. IV. Indien buiten de veertigdaagsche Vasten een ter plaatse geboden feestdag op een vasten- of onthoudingsdag valt, houdt daardoor vanzelf dien dag het vas ten- en onthoudings-gebod op: en indien een Vigiliedag op een Zondag valt, be hoeft hij niet op Zaterdag vervroegd te worden. V. Krachtens speciaal Indult slaan Wij voor dit jaar het gebruik van vleesch en jus uit vleesch toe op alle dagen, behalve alleen op Goeden Vrijdag: 1. Aan de Militairen, Maréchaussees of Gendarmen, Douaniers of tolbeambten, in zooverre deze allen in actieven dienst zijn, benevens aan hun inwonende familieleden en bedienden en aan hunne genoodigden. 2. Aan de gevangenen. 3. Aan het personeel der sloom- of elec- trische booten, treinen en trams, namelijk do stokers, machinisten, conducteurs, sein gevers, postbeambten en remmers in vas ten dienst, benevens aan hunne inwonende familieleden en dienstboden. 4. Aan de arbeiders, die doorgaans of bovenmate zwaren of zeer ongezonden ar beid verrichten, zooals bijvoorbeeld de stokers en arbeiders bij ring-, gas-, aarde werk-, porceloin- en glasovens; de glas blazers en glasslijpers, de zoogenaamde 'aienciérs; de arbeiders, die in de papier fabrieken onder een zeer hoogen warmte graad werken; de arbeiders der suiker en zinkwitfabrieken, de steenbakkers en de gravers en kruiers van natten turf. De ze dispensatie geldt eveneens voor de huisgezinnen, waarvan de vader of een ander inwonend lid bovengenoemden ar beid verricht en ook voor inwonende dienstboden. 3") 6. Aan de arbeiders der kolenmijnen, zoowel onder- als bovön<"*ondscho1 bene vens <a in hunne f raili'J. n en anderen die Lij bon inwonen. 6. Aan de bc-dienlen die bij famiiiön, uitsluitend uit niet-katholieke leden be staande, inwonen. 7. Aan allen, die op reis zijnde in een hotel of restaurant hun maaltijd gebruiken met dien verstande dat Onze onderhoori- gen ook buiten Nederland van dezo dis pensatie gebruik kunnen maken. 8. Aan de zeevarenden, voor zoover zij als Onze onderlioorigen kunnen beschouwd worden, doch slechts wanneer zij zich bedienen van den scheepskost en dan al leen gedurende de zeereis. 2) VI. Degenen, die in de veertigdaagsche Vasten op de Zaterdagen, waarop tenge volge Onzer dispensatie vleesch en jus uit vleesch is toegestaan, daarvan gebruik maken, zullen op elk dier Zaterdagen ze ven maal het Onze Vader en het Wees ge groet met de Twaalf Artikelen des Ge- loofs bidden, of met Paschen minstens 15 cent offeren. Bij nalating der voorgeschreven gebe den ook maar eens is men het geringe offer aan geld geheel verschuldigd. De offers zullen gestort worden in een daar toe bestemde bus, door de Eérw. herren Pastoors aan te wijzen. Nog vermanen Wij allo aan Onze zor gen toevertrouwde geloovigon, om door aalmoezen en andere goeden werken aan te vullen wat door liet gebruik maken van de door de Kerkelijke Overheid in* gevoerde verzachtingen en verleende dis pensation aan hunne boetedoening ont breekt. t AUGUSTINUS JOSEPH US, Bisschop van Haarlem. Aan het Doorluchtig Episcopaat zijn eenige dubia voorgelegd aangaande onze vastenwet, waarop do volgende antwoor den zijn gegeven: 1. Mogen zij, die tot vasten gehouden zijn, bij de collatie vet gebruiken? Ja, gesmolten vet. 2. Mogen zij, aan wie krachtens V van do Dispensatie in de Vastenwet het ge bruik van vleesch en jus uit vleesch is toegestaan op alle dagen, behalve alleen op Goeden Vrijdag, ook wanneer zij tot vasten gehouden zijn, toch bij de collatie vleesch gebruiken? Neen, zij, die tot vasten gehouden zijn, mogen slechts éénmaal daags en wel hij den vollen maaltijd (hoofdmaaltijd) vleesch en jus uit vleesch gebruiken. 3. a) Als een kostganger krachtens V sub 4 van de Dispensatie in de Vastenwet, alle -dagen, behalve alleen op Goeden Vrijdag, vleesch en jus uit vleesch mag gebruiken, mag dan ook hot geheele huis gezin, waar hij in de kost is, vleesch eten? b.) Zoo ja, mag dan ook het gcbeele huisgezin vleesch gebruiken als er een kostganger is, wien krachtens V sub 1 en 3 het gebruik van vleesch en jus uit vleesch is toegestaan? Ad a): Neen. Ad b): Neen. „St. Bavo". SPORT WIELRENNEN. Leitlsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift". Morgen zullen de A-klassers een 5 K. M. wedstrijd rijden, terwijl de B.-klassers on 2 K. M. wedstrijd op de Home-train er.-. Het clublokaal zal 9.45 uur open-o* !d worden, aanvang der wedstrijden 10 15 u. Na afloop zullen de prijzen uitgereikt worden, welke gewonnen zijn op de uitvoe ring van 30 Januari jl. De Zesdaagsche te Braslau Bleke molen geeft den strijd on Na den sensationeelen kamp, waarin* Rieger en Knappe een ronde zijn uitgeloo- peü, was het tot de sprints van 2 uur vrij rustig. Zoowel Van KempenFeja, als RiegerKnappe waren steeds aan het hoofd. Choury viel in de eerste sprint, doch verwondde zich niet ernstig. De sprints werden gewonnen door Gott fried, Knappe, Van Kempen, Feja, Van Kempen, Feja, Tonani, Knappe, Van Kem pen, en Feja. DINGEN DEZER DAGEN. maanden van vergetelheid als beheerder van het gebouw van de Tweede Kamer der Staten Generaal publiok k contant verkoopen den gansche- Ejken inboedel van voormelden huizo met al deszelfs toebehooren, bestaande uit: Honderd keiharde bankjes, eenigsxins Tersleten en door wanordelijkheden in de- eolaten toestand verkeerende; eon groen tafelkleed eenigszins kaal en met ministe- *icelo inktvlekkon versierd, 9 ministers- Betels ietwat krakend. Alles uit de hand te koop. Kijkdag daags na den verkoop f' Sport en intellect. J Misschien hebt u tot nu toe geleefd in de ffceiligo overtuiging dat sportbeoefening en jwetenschap niets met elkander to maken fkebken, maar dan moet ik u allerdanigst op- jinorkcn, dat u het steeds glad mis hebt ge- Dit van alle takken van sport te bewijzen pou ongetwijfeld te veel gevergd zijn, maar u kunt toch bijv. best begrijpen dat het heusch geen kunst is van spieren en vuis ten alleen om zonder eenig wapen een te genstander zoo'n watjekou Ie geven dat hij tien tergend langzame tellen geen Rdem meer kan halen en dat daarbij een regiment artsen paraat moet zijn om aanstonds ter hulp to snellen als liet soms eens langer dan tien tellen duren mocht. Daarbij moet men wel degelijk zijn ver stand gebruiken. Wat de hokssport betreft kunnen we dif gerust a priori voorop stellen. Maar er is meer. wat ons bewijzen hier voor levert. Neem bijv. Carpentier. Na zijn nederlaag tegen Battling Siki heeft liij niet meer gebokst. Heel goed te liegrijpen. Maar nu de heer Battling Siki door allerlei uit spattingen „knock out" is geslagen heeft George aanstonds een passagebiljet naar Amerika genomen om met S'ki's opvolger weer den strijd aan te binden, wat toch zoker van een hoogst verstandelijke over weging getuigt. Maar er is nóg meer. U kent natuurlijk allen de bekende Utrechtsche voetbalclub „Hercules". Welnu, weet u wet, dat de spelers van Hercules' eerste elftal bijna allen acade misch gevormde menschen ziin. Keepor en backs zijn tandartsen. De rechtshalf is medicus de linkshalf advocaat, de linksbuiten en rechtsbinnen weer tand artsen. Nu kunnen hun tegenstanders zooveel haar op hun tanden hebben als zij maar willen, u begrijpt dat ril' daarmede legen een elftal met vijf tandartsen toch maar weinig zullen uitrichten. Vervolgens onze internationaal Gielens is inspecteur van politie. Wout Bui tenweg niet minder beroemd is gemeen teambtenaar. Alleen De Vries isreu- i lenier, maar u zult het toch wel met me eens zijn, als ik zeg dat men dit laatste ambt niet a priori als getuigenis van gemis aan intellect kan aanvoeren. Laten we maar aannemen, dat hij in zijn vrijen tijd voor zijn pleizier studeert. In elk geval een intellectueel gezelschap en een prachtig bewijs voor mijn .stelling. En het laatste bewijs u hebt het eeni ge dagen geleden in de dagbladen gelezen, dat nl. de burgemeester van Amsterdam de heer W. de Vlugt een intellectueel man dus in tegenwoordigheid van den wet houder van Publieke Werken den heer J. Terhaar Jr. den directeur van Publieke Werken den heer A. Bos en den loco-ge meente-secretaris den heer J. J. Roovers, de leden van Olympisch Comité en den Raad van Beheer van de N.V Het Sport park en vele vooraanstaande personen uit de Sportwereld (alle intellechmele men schen dus) plechtiglijk de eerste kar zand lieeft gestort op het terrein aan den Am- stelveenschen weg, waarop het nieuwe sta dion vonr de Olympische Spelen in 1928 zal worden gebouwd. Waarmee ik maar zeggen wil dat hiermede toch wel het be wijs geleverd is dat intellect en sport niet alleen wat met elkander te maken hebben, maar dat zij Xelfs onafscheidelijk verbon den moeten zijn. Knipsels uit De Leidsche Courant. De mode. In perceel Breestraat 115 vinden de dames van nu af op de boven verdieping gevestigd „Maison de Groot". We gelooven, dat. nu de nieuwe haardracht der vrouw zulk een groote vlucht heeft genomen, on ze stad geen overdadige weelde bezit in een nieuwe dameskapsalon. .Wij gelooven eerder dat de oude haar- dracht der dames een groote vlucht ge nomen heeft, anders begrijpen wij niet waar al die baren gebleven zijn. Die onderwijzers ook. Van lieverlede is bij het openbaar onderwijs tc Rotterdam het ambulan-^- tisme dor hoofden verdwenen. Houdt dit feit soms verband met de sa- larisquaestie? In ieder geval zal het 't drukke ver keer in Rotterdam ten goede komen. Een voorbeeldig dorp? Wij zijn geduldige en lankmoedige menschen hier in Warmond. Onze eenige verbinding met Leiden, ons autobusje, wat ons behoedzaam over de heuvelen van den Heerenweg naar de sleutelstad bracht, heeft het opge geven en wij wachten rustig op do dingen die nu komen zullen. Vraag het eerste eens aan den gemeente veldwachter van Warmond en aan de pas veroordeelde sneeuwballers. Wat het tweede betreft, daar kan de Leidsche vaart u heele verhalen van ver tellen. Ten p 1 a 11 e 1 a n d e. In de pauze deed „The Dancing Jazzband" uit Leiden zich hooren. Deze, voor „St. Geneeius" gehéél nieuwe muziek, viel zeer in den smaak. Na afloop bleef men nog ge- ruimen tijd zeer gezellig bijeen. Dat in Bodegraven Jazz-band-muziek iets geheel nieuws is zal misschien haar oorzaak vinden in het feit dat daar alleen klassieke muziek gegeven wordt, Of is men daar ietwat achterlijk? Natuurlijk in China. Een hoeveelheid bommen en revo- lutionaire lectuur is in beslag geno men. De andere samenzweerders zijn ontsnapt. Zijn de bommen nu samenzweerders of de samenzweerders bommen? Wie lost dit op? Uit een voetbalvexslag. Het einde kwam alzoo met een verdiende overwinning voor Leiden. Do scheidsrechter was maar matig. Men schijnt het onbegrijpelijk te vinr- den dat de scheidsrechter niet dronken was. Nu, misschien een volgenden keer. Petroleum-fuif. Na een strijd van ruim vijf jare. Viert Jamin het blijde feest Dat dien tijd de heele firma „In de olie" is geweest. De verwoede wettenpluizcr Wist niet hoe hij rechten zou Of onwett'lijk warm te zitten Ofwel wett'lijk in de kou. En hij stuurde toen de firma Met een kluitje in het riet Maar zoo'n koude wettenkachel Had de firma liever niet. Toen verloofde zich Jamin met Vrouw Justilia het net. Spoedig wordt boven 't gerechtshof Nu „Jamin en Co" gezet. Was het recht, dat 't recht geen roeht kreeg Voor 't gerecht werd het beslecht En na vijf jaar heeft de rechtbank In wat krom was recht gezegd. Och, gij arme wettendraaiers 't Recht is nu glad van do baan En gij kunt nu maar het beste Met petrolic venten gaan.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4