moeten er wel builen hen liggend fase ren zijn, die de vervulling van i schijn baar niet to moeilijke taak verijlden. Welke zijn die omstandigheden of mach ten? Volgens persberichten zou de kwestie van hot Belgisch tractaal de groole moei lijkheid zijn. Maar hoe is dit verklaarbaar? Men heeft gezegd, dal het behoud van jhr. van Karnebeek als minister van buiten- landsche zaken een der voorwaarden was, welke zoowel dr. De Visser als rar Lim burg zich stelden voor iedere kabinetsvor- ining. Dezo conclusie schijnt onaannemelijk. Hoe bekwaam de heer Van Karnebeek zijn moge, cr zijn toch vele andere diplomatiek geschoolde krachten, die deze portefeuille met eer zouden kunnen vervullen en niet door de antecedenten gebonden zijn. Welke redenen kan dan een kabinetsformateur hebben, om persé den heer Van Karnebeek als basis van ieder kabinet vast te stellen? Dit te minder, nu ieder weet, dal liet ont worpen traclaat in Nederland zoo uiterma te onpopulair is en zoozeer wordt geoor deeld tegen ons landsbelang en nationale oer in to druischen, dat bet zonder zeer be langrijke wijzigingen als een anti-nationaal accoord zou worden beschouwd. Had de beer Van Karnebeek belangrijke argumen ten om te bewijzen, dat die nationale op vatting onjuist is, dan zou dezo zeker niet een jaar lang den storm der openbare mee rling tegen zijn werk hebben laten opste ken en voortduren zonder dat bij, en nu opnieuw mr. Limburg, de publieke mee ning en die der vergeefs aangezochte can- «!idaat-minisiers, in andere banen bad we ten te leiden. Maar dat alles blijft voor ons in de dicht ste nevelen verborgen. Een feit is dat wij thans door mr. Limburg op een nieuwe teleurstelling worden voorbereid, zonder de mogelijk beid van ecnig oordeel des on- derscbeids." Mr. Dresselbuvs wilde er voor waarschu wen, dat, als mr. Limburg's pogen zou mislukken, niet besloten worde, lot terug kom- van demissionair Kabinet. On de vraag, wat zijns inziens dan thans de oplossing zou moeten zijn, is bet ant woord van mr. Dresselbuys. dat die oplos sing uiteraard slechts te geven is, indien men kennis beeft gekregen van do duis tere obstakoleu tegen kabinetsvormiug, welko tot dusver voor ons verborgen zijn gehouden. Maar dit, verklaarde bij, slaat voor mij va.>t, dat cr oen oplossing moet zijn overeenkomstig de eer en do waardig heid van ons land. Mr. Limburg naar de Koningin. Het Haagsch Correspondent ieburcau seint ons hedenmorgen: Mr. J. Limburg, de Kabinetsformateur, beeft zich lieden naar H. M. op Het Loo begeven, teneinde de Koningin op de hoog te te stellen van den stand van zaken. In tegenstelling met loopendo geruchten, is het naar wij vernemen onjuist, dat de moeiliijkbeden, die zich bij de Kabinets formatie voordoen, verband houden met bet Ncderlandsch-Bclgisch verdrag. De terugkomst van dc Koninklijke Familie te VGravenhag». Er wordt thans op gerekend, dat de Koninklijke Familie Maandagavond om G u. 20 per Staatsspoor van bel Loo in de Residentie zal tcrugkcercn. Do weg, dien het koninklijke galarijtuig zal volgen van bet station naar het paleis, is als volgt vastgesteld: Rijnstraat, langs de Hertenkamp, over de Boschbrug, Korte Voorhout, bet bescbelplo pad van het Lange Voorhout, Heulstraat, gedeelte Noordeindo, paleis. Als do vorstelijke personen des avonds naar do Groote Kerk rijden, zal de weg leiden van paleis Noordeindo door Hoog straat, over do Groenmarkt naar do Ri- viervischmurkf, waar de kerk betreden zal worden aan den ingang tegenover bet postkantoor. Hertog Adolf Fïiedrlch en zijn gemalin zijn gisteravond per trein van 8 u. 25 uit Apeldoorn naar Duilscbland teruggekeerd. Zij waren met de Koningin en den Prins per auto van Het Loo naar hot Apeldoorn- sclic station gekomen en werden door Koningin en Prins tot voor den trein uit- geleido gedaan. Met denzelfden trein vertrok graal von Bulow, do beheerder van 's-Prinsen goe deren in Mecklenburg, naar Duitschland. Dc verjaardag van 's pausen kroning J Een d i 1 o in a t i c k e tea in het Palcis der nuntiatuur Vrijdag gaf Zijne Excellentie, Mgr. L. Sehioppa, Pauselijk Internuntius tc 's- Gravonhage, bij gelegenheid van den vier den verjaardag van de Kroning 'van Zijno Heiligheid Paus Pius XI een diplomatieke tea in bet paleis der intcr-nutiatuur. Daaraan werd deelgenomen door mr. dr. F. A. C. Graaf van ï.ynden van Sanden- 1 burg, Opper-Kaiuerhecr van H. M. do Ko ningin, Zijne Exc. Mgr. dr. W. H. Nolens, Minister van Staat; hunne Excellenties do Ministers J. kt. J. H. Lambooy, D. A. P. N. Kooien en M. G. E. Bongaerts; de ge zanten 'van Argentinië, China, Denemar ken. Groot-Briftanuië, Zweden, Zwitser land, Amerika, Japan, Mexico, Frankrijk, Polen, Roemenië, Oostenrijk, Brazilië, Kg^le, Cuba, Tsjeclio-Slowakye, de zaak- goRtStigden van Spanje, Venezuela, Duitschland, Hongarije, Turkije, Grieken land, Chili, Rusland, Portugal; do gezanl- schapsradon van België en Frankrijk, en de secretarissen van meerdere gezant schappen. Vorder waren nog aanwezig Zijne Exc. Jhr. mr. F. Bcelaerls van Blok land, IToofd van de diplomatieke afdeeling bij bet Ministerie van Buitonlaudsebo Za- jkon, jar. J. .T. 1. narte 'ran Tecklcnburg, j Staatsraad; \V. Baron van Voorts tot yVoorst, secretaris van de Lco-slichting; ^Professor AnzelotLi; Mgr.'s Dr. A. IT. L. IjHensen, dr. Knebel, Van Rooy en De (|Glri*ylor, Deken H. A. Tb. Van Dam en aleerdero andere vooraanstaande persoon lijkheden. i. „Msb." liit het mijnbedrijf. Het collectief contract. Do contact-commissie voor bet mijnbe drijf heeft gisteren te Heerlen vergaderd ter behandeling in tweede lezing van hot collectief arbeidscontract. In deze vcrgadeiing is nog geen over een komst bereikt. De bijeenkomst is verdaagd tot Donderdag 25 Februari. Prof. Mr. J. A. Veraart. Mr. J. A. Veraart, liooglecraar op non- activitcit, is tot wederopzegging toegela ten als privaat-docent in de afdeeling algc- meene wetenschappen aan de Technische Hoogesckool, om onderwijs tc geven in do beginselen der economie, bet socialisme, de vraagstukken der economische bedrijfsorga nisaties en liet handelsrecht. De Ned. St.-Gregoriusvereeniyïng. Tot voorzitter van do Ned. St.-Grego- riusvereeniging is gekozen de Zcereerw. beer Tli. M. Beukers, Pastoor van St.-Pc- trus te Leiden, die tevens voorzitter is van de Ned. St.-Gregoriusvereeniging in bet Bisdom Haarlem. Nieuwe Retraitenhuis en nieuwe Vacantiekolenïc. Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met den bouw van het nieuwe Retraitenhuis te Bergen. Ook met den bouw van een nieuwe Va- eantiekolonie te Egmond aan Zee zal nog in bet voorjaar begonnen worden. Vrijwillige verkeersinspectie voor Zuid-Holland. De Bond van bedrijfsautohouders in Ne derland beeft in overleg met de betrokken autoriteiten oen vrijwillige verkeersin spectie voor de provincie Zuid-Holland op gericht. KERKNIEUWS Een wonderlijke vergissing bij de begrafenis van Kardinaal Mercier Een reeks zonderlinge gebeurtenissen overkwam een Amerikaansclien Jezuiet, die er hem toe brachten een leidende rol te vervullen in de ceremonies bij de begrafe nis van Kardinaal Mercier, ofschoon hij naar Brussel was gereisd met geen andere bedoeling, dan de begrafenis te zien. Pater Talbot was op een dag reizen van Queenstown (Ierland), waar hij van plan was van boord lo gaan, toen hij per radio hoorde do dood van kardinaal Mercier. Hij besloot onmiddellijk te begrafenis bij lo wonen, en daartoe de geheelo opzet van zijn Europcesche reis te veranderen. Hij vervolgdo per s.s. „Geltic" zijn reis naar Liverpool en nam de eerste de beste snel trein naar Londen, om een vliegmachine op te pikken naar Brussel. Te Brussel aankomend eenige uren voor dc begrafenispleeh tigbeden, begaf pater Talbot zich onmiddellijk op weg om een perskaart te krijgen, die het hem zou vergemakkelijken, de ceremonies bij to wo nen. Do politie kon hem echter niet helpen; het Amerikaanscho consulaat was geslo ten en pater Talbot ging naar do orde- boreders, do Jezuielen, om raad. Zij meen den, dat bij bet best kon gaan naar de sacristie der Kathedraal, waar de geeste lijkheid zich aan het kleeden was voor de processie naar bet station, om bet lijk af té halen, dat per trein van Mecbelen kwam. Toen pater Talbot in de sacristie stond, kwam iemand van achter op hem af, wierp een koorhemd over zijn schouders en iemand anders gaf hem een bonneta Nauwelijks begrijpend wat hem over kwam, bevond bij zich te midden van een groep geestelijken, op dezelfde wijze ge kleed, die zich in een rij plaatsten. Hij wandelde door de straten'van Brussel naan bet station en bemerkte, dat bij een der leden van do lijfwacht der geestelijkheid moest zijn rond do lijkwagen op den terug weg naar do St. Goedele. Een gedeelte van den weg wandelde de Amerikaanscbe priester met den Koning dor Belgen en met maarschalk Foch. photo's van de plechtigheid buiten dc St. Goedele doen hem zien tusscben de schare der hooge Belgische ppest^liikheid, toen de kist werd ontvangen aan de kerkdeur door Mgr. Micara, de nuntius to Brussel. Pater Talbot tracht nog steeds oen op lossing te vinden van deze gebeurtenis. De deelnemers aan zoo'n plechtigheid worden gewoonlijk van te voren gekozen en deze eer wordt niet gegeven aan luk-rako vreemde bezoekers. Hij gelooft, dal bet een vergissing is in de persoon en dat bij, buiten zijn wil, de plaats innam van een Belgisch priester, die niet was gekomen. 8JIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Tuberculosebestrijding. 1 J^n. 1925 stonden onder toezicht 12-1 gezinnen met 169 pationten. In 1925 zijn nieuw onder toezicht gekomen 20 gezinnen met 31 pa tiënten. Afgeschreven wegens vertrek 4 gezinnon met 4 patiënten, afgeschreven wegens overlijden 5 patiënten, om andoro redenen 7 gezinnen met 4 patiënten. Totaal onder toezicht 144 gezinnen met 200 pa tiënten, totaal afgeschreven gezinnon met 13 patiënten, ergo onder toezicht op 1 Jan. 192G 133 gezinnen- met 187 patiënten. Het aantal bezochte gezinnen bedroeg 1281, of gemiddeld per maand 106. Het aantal afgelegde huisbezoeken bedroeg in totaal 36SG, gemiddeld per maand 307. Naar sanatorium werd gezonden 1 vr., naar ziekenhuis 4 m. 1 vr., 5 kinderen, voor dag verblijf 3 m., 17 kinderen, naar bosch- school 2 kinderen, naar elders 4 kindoren. Het aantal uitgeleende artikelen bedroeg 85, 1 woning werd ontsmet, 5 X lijf- cn beddegocd. liet aantal woningverbeterin gen; waaronder toeslag op woninghuur be droeg 29. Bizonderhedcn: In het dagsana- ïorium (lighal) werden verpleegd 41 patiën- ten n.l. 4 m., 1 vr. en 36 kinderen. Het kleinst aantal patiënten was in JaJnuari en Maart, telkens 21 met resp. 383 en 445 verpleegdagen, het grootst aantal was in Juli n.l. 27 met 719 verpleegdagen. Het to taal aantal verpleegdagen bedroeg 0228,5. Dc bestrijding is hier heerlijk in orde en helaas meer dan noodig. Feestavond R. K. Vrouwenbond. Gis teravond hield de afd. Hillegom v. d. R. K. Vrouwenband haar jaarlijkschen feest avond in hot-cl Sislermans. De opkomst was goed. Door de tooneelclub werden cenige voordrachten gegeven, waarom bi- zonder gelachen werd. Na een viertal voor drachten kwam de pauze. Dit was een goe de gelegenheid oni de dames te tracteeren, terwijl tevens een aantal loten werd ver kocht, waarvan de opbrenasC ten balo kwam van den watersnood. Na do pauze volgde het leuke blüsnel „Slimme Liesje". Pastoor Krook bedankte dc dames voor haar mooi spel en hoopte ze nog velo ma len to zien ontreden. Volksbondsfeesten. Gisteravond zijn in het Bondsgebouw aan dc Hoofdsti'aat de iaarlijksehe feestavonden van den R. K. Volksbond begonnen. To ruim 8 uur open de de voorzitter, do heer C. Seijsener, met een kort woord van welkom aan de tal- riikc aanwezigen, waarbij spr. een kort pleidooi hield vcor het Vaandelfonds der Verceniging. Hierna werd met 't program ma een aanvang gemaakt, dat verzorgd werd door een bekende Jazz-Band „Funny Fellows" onder leiding van don heer Ton- ny de Vogel, Conferencier Theo Vorsteij- nen. Er werd verbazend genoten van dc heerlijke muziek, terwijl ontzettend ge lachen is om do leuke voordrachten van den heer Versteijnen. Tijdens de pauze werden bonnctics verkocht voor bet vaau- delfonds, waarbij de aanwezigen het ern stig meenden, zoodat wij hopen, dat van dit jaar dc verceniging een vaandel zal krijgen. Uitvoering „L'Amitié". „L'Amitié"gaf haar 109de uitvoering in Flora voor een goedbezette zaal. Voor het voetlicht wer den gebracht „Neef Adriaan", kluchtspel in 3 bedrijven. Dit stuk werd keurig ge speeld, hetgeen ons ten zeerste verwonder de, omdat de verceniging na baar laatste uityoering slechts 14 dagen gehad heeft, om het stuk in te studeeren. Het spel liep vlot en er is verbazend gelachen. Veiling. Gisteravond werd in Flora ten overstaan van Notaris Mr. J. A. de la Haijze te Heemstede en Notaris A. Gol- denberg alhier bij opbod geveild: a. Het Heerenliuis „Grocn-IIoven" aan de Weerc- steinstraat 91 met tuin en erf, groot 9 A. 30 c.A., hoogste bieder de heer P. A. Zee straten te Hillegom f 14.200.b. Een per ceel bouwterrein aan de Wecresteinstraat, ten Z. W. van perceel groot 13 A. 44 c.A., hoogste bieder de heer H. J. Spilkcr tc Hillegom f 4000. NOORDWIJK. Uitvoering. De dames-tooneclvereeni- ging „De Blijde Wereld" en de Zangver- eeniging „St. GeCilia", beiden onderafd. van het 11. K. Meisjes-Patronaat hebben aan leden, ouders en belangstellenden Donderdag en Vrijdag een genoeglijken avond bezorgd. Vooral het optreden dor dames-zangvereeniging was voor velen een aangename verrassing, daar het hier betrof haar eerste optreden. De directeur, Kap. W. Nijssen, opende beide avonden met een hartelijk welkom, waarna dc zangvereen. een Cantate „De Wilgen" op prachtige wijze uitvoerde. De tooneelver. voerde hierna op het familiedrama in 4 bedrijven „De mensch wikt. God beschikt" van Pater Servatius v. Enschede. In dit mooie stuk, waarvan wij hier reeds een korte uiteenzetting gaven worden de rol len goed weergegeven en vooral in het slotbedrijf werd voortreffelijk door de da mes gespeeld; dezo uitvoering beeft de goede reputatie van „Do Blijde Wereld" weder hooger opgevoerd. Tusscben pauze en bedrijven gaf do zangvereen. eenige fijne zangnummer Ij es. De Directeur kon met vreugde consta- tceren, dat do belangstelling voor het Jcugdwezen nog steeds groot was, hetwelk bleek uit de stampvolle zalen dezo beido avonden. Zijneerw. bracht een woord van dank aan allen, in het bijzonder aan dc medewerkenden voor het welslagen, net batig saldo dezer uitvoering zal worden afgedragen aan den Missie-naaikring afd. Noordwijk, welke verceniging geheel be langeloos ten bale der arme Missie werk zaam is. NOOTDORP. R. K. Volksbond. De R. K Volks bond alhier gaf op Dinsdag 9 Februari een feestavond voor de leden der afdeeling ig liet vereenigingsgebouw aan den Veen- weg: Om 7 uur opende do Voorz. de feest avond met gebed en een kort openings woord, waarna het Bondslied werd gezon gen, begeleid door de Harmonie. Door de Toonecl-afd. „St. Genesius" werd opge voerd: „Stommen die niet zwijgen", spel van do bergen in 5 bedrijven, hetwelk goed van stapel liep. Na de pauze kregen wij twee muziekstukken der Harmonie te hooren, waarna opgevoerd werd een kluchtspel in een bedrijf: „Bankroetier of do ontvluchting in den Wijnmand", dat ook bij de aanwezigen in den smaak viel. De collecte heeft opgebracht 27.34. Geboren: d. van P. van der Meer en Th. Mooyman. Getrouwd: A. J. Holtkamp en M. J. van de Poel. WARMOND. De jeugd. Als aanvulling van ons bericht over de den schoolkinderen door den heer Woisc aangeboden bioscoop avonden, kan nog vermeld worden, dat de collecte voor de watersnood toen gehou den nog 36 gulden opbracht. WOUBRUGGE. Muziek. Het fanfarecorps alhier gaf haar jaarlijkscho uitvoering in de zaal Guldcmond onder de bekwame leiding van den heer J. van der Kaai te Leiden. Het 20e jaar van het beslaan van het corps is ingetreden. Het was den 28en Juli 1906 dat de „Harmonie" werd op gericht, aanvankelijk met 20 leden. Voor dc instrumenten werd een collecte in ons dorp gehouden, welko opbracht 333.25 plus 100 van den beschermheer, Jhr. Boreel do Maurequall. Onder do bekwamo leiding van wijlen den heer J. P. Bochove, wiens naam met eere aan het korps blijft verbonden, werd een aanvang gemaakt met de leden, die van meet af moesten worden onderwezen. Hij bracht ze in één jaar zoover, dat ze op 7 September 1907 hun eerste uitvoe ring konden geven vanaf het platdak van het Raadhuis. Welluidend klonken ook nu een achttal nummers w.o. de marschen uitnemend werden uitgevoerd. Tusschen de nummers gaf het Jazzband-gezéischap van Wijn gaarden op piano en viool eenige stuk ken ten beste. Of liet kunstlievend publiek zoo'n avond weet te waardeeren, blijft wel eens een vraag. Geboren: Apolonia d. van J. van der Willik en J. K. van der Pouw Kraan Wilhelmina Crogoria d. van W. Th. Zon neveld en M. G. Disseldorp. Overleden: Maria Groen in 't Wout, echtg. van Th. Spijker Jannetje Bisschop, wed. A. Lieverse, 90 j. WASSENAAR. De Parochiekerk „De Goede Herder". Bij rescript van 8 Jan. 1926 heeft de Heilige Apostolische Poenitentiarie wel willend verleend ten gunste van de Paro chiekerk van „de Goede Herder" te Was senaar: I. Een volle aflaat voor alle gcloovigen, die, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, deze kerk bezoeken, en daar bid den tot intentie van Z. H. den Paus (d. w. z. voor den vrede onder de volkeren, voor do bekeering van alle afgedwaalden tot de eenheid van Christus' Schaapsstal en voor de rechtmatige regeling der rech ten van de Katholieke Kerk en de heilige plaatsen van Palestint), en wel a. Op den tweeden Zondag na Paschen, den dag, waarop het Titelfeest der kerk gevierd wordt. b. Op die dagen, waarop met Bisschop pelijke permissie oen processie met het H. Sacrament gehouden wordt, als zij bij die processie tegenwoordig zijn. n. Een aflaat van honderd dagen voor iederen geloovige, zoo dikwijls hij genoem de kerk bezoeken zal en daar met rouw moedig hart zal hidden voor bovenge noemde intentie. „Sint. Bavo". STADSNIEUWS De he(£ J. R. Snoeck Henkemans over „Politieke Moeilijkheden". Gisteravond sprak in „Prediker" in een matig bezochte vergadering der Chr.-Hist. Kiesvereeniging de heer J. R. Snoeck Henkemans, lid der Tweede Kamer, over „Politieke moeilijkheden". Spr. begon met er op te wijzen, dat de huidige politieke moeilijkheden het ge volg zijn van de stemming op den llden November over het amendement tot op heffing van het Gezantschap bij den H. Stoel. Spr. schetste de beleekenis van het Pausschap, waartegen zoowel van de we reldlijke overheden als in den boezem der Chr. Kerk zelve steeds verzet is gekomen. In de löo eeuw is do Nederlandsche Slaat geboren uit den strijd tegen de geestelijke cn wereldschc macht van clcn Paus. In dat licht moot men zien wat op 11 Nov. liier in Nederland geschied is. Tot 1871 hadden we bij den Paus als gezaghebber in den Kerkdijken Staat een gezant. Na de verovering van den Kerkdijken Staat in 1871 door koning Victor Emma nuel stelde in de Tweede Kamerde libe rale afgevaardigde Mr. Dmnbar uit be zuinigingsoogpunt voor het gezantschap hij den H. Stoel op te heffen, welk amen dement werd aangenomen. Onder de te genstemmers behoorde de G.-H. heer ba ron van Wassenaer van Gatwijk, die in do aanneming van dit amendement zag een goedkeuring van den door Italië ge- pleegden Statenroof. Volgens spr. voelde hij niet den principieelen kant van de zaak(!). Met het zenden van een gezant naar den Paus wordt wegens spr. erkend zijn opper gezag als hoofd der Chr. Kerk; dit is de eerste stap, waarop als tweede slap volgt het sluiten van een concordaat. Het is uitgesloten dat een Protestant kan koméh tot liet zenden van een gezant naar liet Vaticaan. In 1915 stond de zaak anders; toen be trof het slechts een afvaardiging voor een bepaalden lijd cn een bepaalde zaak, n.l. do bevordering van den vrede. In 1920 werd liet lijdelijk gezantschap omgezet in een blijvend, ondanks het' ver zet van den lieer de Savornin Loliman De G.-H. zijn trouw gebleven aan dit standpunt van den heer Lobman en ble ven tegenstanders van het gezantschap. Is deze zaak in 1925 bij do vorming van bet kabinet-Golijn niet besproken? Reeds bij de eerste ontmoeting tusscben dc liceren Golijn cn Schokking werd door den laatsten de kabinetsformateur er op ge wezen, dat de G.-H. niet veranderd wa ren .ten opzichte van bet gezantschap en dat zij bet vervallen van dezen post zou den voorstellen of indien dit door anderen werd voorgesteld er voor stemmen. Des ondanks is het kabinct-Colijn tot stand ge komen, omdat do Min. v. Buit. Zaken aan deze zaak niet zoo groole waarde hechtte, dat liij er een portefeuillekwestie van zou maken. Op 1 Nov. wist do G.-H. Kamerfractie, dat bij aanneming van bet amendement tot afschaffing van hot gezantschap door do houding dor Katholieken de grondslag van het kahinel-Golijn zou wegvallen; toen spr. namens de fractie in den nacht van 10 Nov. het woord voerde (de hoer de Vis ser wilde dit niet doen in verband met zijn vroeger ministerschap), voelde hij ten volle zijn verantwoordelijkheid: Doch GEMEENTELUKE AANKONDIGING^ Vischakten. De burgemeester van Leiden brengt kennis van lien, die zich voor het a.s. gej. zien 1926'21 in het bezit wenschon zien vail een vischakte, dat de aanvraag formulieren ter bekoming daarvan gray] verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Soerctaril" (Kamer 10), alwaar zij behoorlijk ingc vuld en onderleckend, vóór den 15deu Maart a.s. moeten zijn terugbezorgd, (fQ einde aan den Commissaris der Koningitt in dezo provincie te worden toegezonden. Hij vestigt er de aandacht op, dal voor het visschon met één hengel, geen loop. of sleephongel, en geen peur zijnde, gwp aanvraag behoeft te geschieden. N. G. DE GIJSELAAR. BurT""^f»osier> Hinderwet. B. en "W. van Leiden; Gezien hol ver- zoek van: a. de Leidsche Coöperatieve Melkin richting „De Landbouw", om vergunning tot het uilbreiden van dc zuivelinrichting in het perceel Rijnsburgersingel No. 23, kadastraal hekend Sectie A No. '1079; b. de firma H. Gapel en Zn., om ver- gunning tot het uitbreiden van de azijnia- briek in het perceel Nieuwstraat No. 13 —15; c. de Commanditaire Vennootschap Tie leman en Dros, om vergunning tot hot uit- breiden van de fabriek voor het vervaar digen van verduurzaamde levensmiddelen in het perceel Middelste Gracht: d. de Commanditaire Vennootschap Tie. leman en Dros, om vergunning lot het ui», breiden van de fabriek voor het vervaar digen van verduurzaamde levensmidde len in het perceel Oude Rijn; e. de N.V. Sajetfabriek P. Clos en Leembruggen, om vergunning tot het uit breiden van de fabriek van wollen garens in het perceel Langegracht No. 5. Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 27 Febr. e.k. des voor- middags te half elf Uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen deze verzoeken in te bren gen. Katholieke Agenda LEIDEN. Zondag. Uitvoering „Vondel'' L'Union, lc 8 uur. AGgemeene Agenda LEIDEN. Maandag. „De zonderlinge Bruidegom" Leidsche Schouwburg, to 8 uur. Dinsdag. Maatschappij voor Toonkunst, Stadsgehoorzaal, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Febr. tot en met Zondag 14 Febr. waargenomen door de apotheken der liceren: D J van Dviesum, Mare 76, Telef. 406 en G. H, Blanken, Hoogcwoerd 171, Telef. 502. Van Zaterdagavond 8 uur >tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisart sen den dienst waar. Dr. J Bruning, Rapenburg 59, Tel 605. Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506 Dr Sehreuder, Plantsoen, Tel 301 Dr. Starck, Da Costastraaf, Telef. 2434. Dr. Veldhuyzen, Hooigracht 84, Tel. 617 Do geneeskundige 's Zondagsdienst Ie O-egst geest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Wilhelminapark Tol. 390 booger dan het behoud van het kabinet £old hem het G.-H. beginsel, neergelcsd m art. 4 van liet program zijner partij, waar staat dat Nederland in Protestant- sclien zin moet bestuurd worden. Men zegt dat de G.-H. politiek beleid hadden moeten tooncn, maar als zij anders hadden gehandeld, zoo is spr.'s meeniug, had men de G.-H. Unie veracht. Na den lidcg November vroegen eerst de Katholieke ministers ontslag daarna stelden ook de andere hun portefeuilles ter'beschikking. Nadat eerst Mr. Mar- chant vruchteloos gepoogd had een kabi net samen to stellen, deed Dr. de Visser tal van pogingen, die alle beoogden bet zit; tende kabinet te behouden, doch ook bij slaagde niet. Nu zijn we in het stadium, dat Mr. Lim burg dc opdracht heeft. Hoe staan de 6- II. tegenover een kabinet-Limburg? Zij zullen tegenover dit kabinet net staan als tegenover het kabinct-Cort v. d. Linda Zal het kabinet-Limburg weer komen met een voorstel tot instelling van het gezant schap hij het Vaticaan, dan zullen de G.-H. daar weer tegen stemmen. Spr. eindigde met er op te wijzen, dal van veel meer belang dan een Chr. regee ring is de geest die in het volk heerscht en beval krach.'- de C.-H. beginselen aam Hij besloot met de woorden: „Alleen God kent den dag van moreen". ïtfa de rede van den lieer Snoeck Hen kemans werd gelegenheid gegeven tot ge- dachtcnwisseling. De heer Minderhout vroeg bewijze11 dat dr. Kuyper zich tegen het gezant schap had uitgesproken. De spreker'kon deze evenwel niet geven; bij had geen ge gevens daaromtrent bij zich. De heer Verhoog vraagt of er O-H O'; nistors zouden zitting nemen in een kabi net-Limburg, wanneer dit kabinet 't gezant op zijn program had staan. Do spr moest ook op deze vraag het antwoord schuldig blijven. Da lieer Broers, van Voorscholen, kg* de nog eens den nadruk op do. gevaren van de instelling van hot tiidaliik trezant* sell an in 19} 5. De spreker was ook van mcening, dat achteraf gezien liet beier ge weest was als do G.-H. daaraan niet lm den meegewerkt. T De hoer Brak betoogde dat do C-'1- Kamerleden, wanneer zij liet behoud va

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2