fl. 480.- H. J. BIK BREESTR. 1 DE RIjaSTBEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Do afloop van do aan besteding op s Febr. van straatwerken en rioloeringswerk, is als volgt: TT. Oudcnos, 'Alphen n. <1. Tlijn f 10.089; Gcbr. Hoeke, Nieuwcndiik, f 12.580P. Dekinga, Amster dam, f 14.444 C. A. van Stricn, Raams- 'donlc, f 10.900; N. J. Smit, Voor schoten, f 10.078; H. Kantors, Rnamadonk, f 12.000; P. Rnocbcr, Leiden, f 0.078; A. Timmer man, Dordrecht, f 18.800; G. Woudenberg, 'Ameide, fii.ooo; P. v. Oort, Raamadonk, f 12.880; .T. W. Boltie, Herenveen, f 18.400: N. van Leeuwen, Haastrecht, f 12.040; C. Zanen, Ammerstol, f13.750; A. Zancn, Am- merstol. f13.100 H. Rakx en R. SteonVist, Haarlem, f 11.100; G. Gesinan en C. Zoe- temever. Alphen a. d. Rijn, f 10.980; R. v. d. Borg, Reenwiik, f 12.440; .T. Wandel, OosterheoV. f 10.350; J. Vonk, Alphen a. d. Rijn, f 10.700. BODEGRAVEN. R. K. Vrouwenbond. Zondagavond gaf do tooneelelub van den R. K. Vrouwen bond haar gewone jaarliiksehe uitvoering. To ruim acht uur opende mevr. Aeneonent mot oen kort. woord van welkom, en met- ren werd het scherm opgehaald, zoodat spv. haar openingswoord niet V>n volein den. No. 1. was „Om 't. kind", toonerlsnpl in 4 bedreven door P. Adrnmn O.F AT TTof komt oris voor, dat do R. K. Vrouwenbond met dit stuk minder geslaagd is. Zrkcr, alle dem«*s. zonder uitzon^rrinf sneplden huil rol «ohitterend. evenals het drietal er in voorkomende meisies, en het stuk zolf zat deeclfik in elkaar, maar liet publiek schijnt »rr nu eenmaal vee] moer voor ren bli'S^el te gevoelen. Overigens allo kulde, oplr aan den regisseur, den heer Nauw ri' Gouda, die zeker een groot aan deel had in het Bueeeg. TTct tweode ni-m- mer was een grap in één hedriif. getiteld ..De. Wcl-ntor", naar wii vernamen van de hand van den heer Nauw zei' Ook dit stukje werd vlot efcespepld. Fori woord van lof aan alle dames aetrieeB, die hun beste krentje voorgezet hebben. Onneluk. Vriidagavnnd reed een vrneklnnto langs de Noordzij in ren slont, doordat deze voor een tweotal „kermis wagens" rnrp.st uithalen. Twee jongens, die uit school kwamen, en er achterop geklau terd waren, deelden mede in het bad. Ge lukkig wisten zij zelve op het droge te komen. Personalia. De heer .Tac. Veerman Jr. verwierf bet diploma Hnndelseconomie aan de Nederlandscho Handelshocgeschool te Rotterdam. BOSKOOP. Gemeenteraad. Een overzicht over 1925. Vrijdag 5 Febr. kwam den raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig allo raadsleden. Voorzitter burgemeester Golijn. De voorzitter sprak de raadsleden als volgt toe. Mijne heereu, Dok dit jartr als oudergewoonte getrouw bij do opening der eerste zitting vraag ik een oogenblik uw aandacht te bepalen tot hetgeen voor onze gemeente in het afgc- loopen jaar van beteekenis was. Alvorens daartoe over te gaan spreek ik den wenscli uit dat 1926 't welk wij al weer geruimen tijd zijn ingegaan voor n en de uwen in elk opzicht een rijk gezegend jaar moge zijn. In 1925 kwamen met medewerking der raadsleden velerlei werken tot stand waar onder er zijn van meer dan gewone betee kenis als: de werkzaamheden bij bet go- meentebouwterrein, het houwen van 66 wo ningen door 3 bouwvereenigingen, do elec- Iriciteitskwestio waarover zooveel jaren is gesproken is van dien aard geworden dat liet besluit genomen is Boskoop te electri- llceeren Do verbreeding en verbetering aan den Reierskoopschon weg, verbreeding Achterkade cu doorbraak Zuidkade. 1925 bracht ook een belangrijke belas tingverlaging, in Mei werd het vermenig- vuldigingscijfer opnieuw verlaagd, en het getal opcenten op de personeelenbelasting van 100 op 30 teruggebracht hetwelk zich eerst in 1926 zal doen gevoelen. Wat liet hoofdbedrijf onzer plaats betreft nde boomkweekerij, staat de barometer op veranderlijk met neiging tot dalen. De snjjbloemencultuur breidt zich nog geregeld uit, in 1924 werdt 3800 vierk. M. rozenkas bijgebouwd en in 1925 7000 vierk. M. In verband hiermede neemt de beteeke nis van de veiling toe. do omzet steeg van 15.000 in 1923 en ƒ65.000 in 1924 tot 75.000 in 1925. Hot aantal uitgereikte bouwvergunnin gen bedroeg 54 togen 19 in 1924. Aan brug gelden werd 500 meer ontvangen dan iu 1924. Het aantal betalende schepen dat de brug passeerde bedroeg ruim 50.000. Het geboortecijfer bedroeg 163 tegen 174 in 1924 en is gelijk aan het rijksgemiddel- de dat is 25 per mille. Do gezondheidstoe stand was zeer gunstig, er deden zich slechts 7 gevallen van besmettelijke ziekte voor, tegen 31 in 1924. De gemeentebedrijven bleven zicli gesta dig ontwikkelen. De gasproductie steeg tot 7.075000 kub. M., een stijging welke zeker mede te danken is aan do snelle toenamo van kachclgasverbruik. Nadat door den voorz. nog verschillende beschouwingen waren gehouden zeidc ten slotte: Wij slaan gereed onzen arbeid hier met elkander weer aan te vangen of liever gezegd voort te zetten. Moge God ook in dit jaar met zijn zegen ons werk bekronen want alleen daardoor zal er uit kunnen voortkomen het goede voor onze gemeente, het goede dat wij toch alle van harte zoe ken (applaus). Het oudste raadslid, den heer Loef, dankt namens alle voor de woorden tot hen gericht en spreekt wederkeerig de bes te wenschen uit voor de voorz. en zijn ge zin. Aanbieding door B. en W. van de ba lans en winst- en verliesrekening over 1925 van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade. De beer Noest kan zich er niet mede ver eenigen dat do kosten voor het werk aan de boezemkade verhaald zullen worden bij het verkoopen van bouwgrond, en vraagt of de tijd niet rijp is om een sportterrein in orde te maken op het gemeentelijk bouw terrein. temeer nog nu er oen voetbalver- ceniging alhier zonder terrein is. De voorzitter zegt dat het de bedoeling is om op de volgende vergadering een plan voor te leggen voor het geheele terrein, en kunnne we dus beter de debatten hierover tot nader verschuiven, en zegt straks in geheime vergadering nog een mededce- ling dienaangaande te kunnen doen. Aldus besloten Voorstel van B. en W. om aan de straat welke gelegd wordt voor de huizen van do woningbouwvereniging „St.-Joseph" oen naam tc geven. De bedoeling is deze straat te beplanten met Acerboomon, en daarom dacht men van Acerslraat. Hierover volgde eenige discussie. Tenslotte is oen voorstel-Boekraad om de genoemde straat Tuinstraat te noemen. Met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W. betreffende de opheffing van de functie van doodgraver- plantsoenarbeider of do instelling van een nieuwe functionaris. Volgens deze regeling zal de gemeente werkman Kramer, die als concierge van twee scholen slechts weinig tijd meer dis ponibel heeft, do functie van doodgraver waarnemen tegen een salaris van ƒ400 per jaar. De heer Noest krijgt den indruk, dat, nu Kramer wat ouder wordt hij op de eên of andere manier aan den dijk gezet moet worden, en vond hot beter dat dan maar eerlijk te zeggen. De voorz. zegt dat het nog bewezen moet worden, dat er hier iemand aan den dijk is gezet en cischt dat de heer Noest deze woorden terugneemt, zooiets kunnen B. on W. niet accepteeren. Wc moeten het een of ander. Kramer gaat met deze regeling aecoord. Do heer Boek raad had liever gezien dat er benoemd was een bulpbrugwachler en een hulpplant- soenarbeider, en vindt de teruggang van salaris van Kramer wat met pensioenaf trek komt op 380 gulden laag cn wil hij net brengen op f 500. De lieer TTuudijk wilde nog maar door gaan met een hulpbrugwachter en het plantsoenwcrk te laten doen door een of andere kwoeker die er wel voor te vinden zal wezen, en wanneer de gelegenheid zich voordoet deze zaak anders te regelen kan men zich daarom thans beter met tijdelijke beambten behelpen. Het voorstel wordt zonder stemming aangenomen, de heer Noest wil echter aangoteokond zien als te hebben tegenge stemd. Voorstel van B. en W. betreffende aanstelling van personeel van het electri- cileilsbcdrijf met mededeeling van terzake dienende gegevens. De heer Brand is van meening dat liet salaris van don directeur der gemeentebedrijven niet hooger opge voerd behoeft te worden, de eerste paar jaar zal genoemde persoon wel meerdere werkzaamheden hebben, doch wanneer het nieuwe bedrijf eenmaal loopende is zal dit zeer weinig zijn en beschouwd hij het dan meer als een gratificatie. De heer van Kleef zegt dat het electrieiteitsbedrijf heel wat anders is als do gasfabriek, en vraagt of de directeur voldoende practisch of theo retisch op de hoogte is daarvan. De voorz. zegt dat de heer Stijkel wel treoretisch op de hoogte is, practisch echter niet, doch men moet in aanmerking nemen dat het meer een distributiebedrijf is komt er dus meer het koopmanschap bij te pas. Het voorstel werd aangenomen met 11 der 13 uitgebrachte stemmen, tegen stemden do boeren Brand en Boekraad. Hierna do rondvraag, waarvan wij gis teren mededeeling hebben gedaan. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Meerdere straatverlichting. Ver lichting Zijldijk.* De voorz. deelt mede, dat B. en W., jn- gevolgo gedane toezegging, een onderzoek hebben ingesteld naar do straatverlich ting en dat daarbij gebleken is, dat een tiental lantaarns moet worden bijgeplaatst, terwijl andere lantaarns, overeenkomstig den geuiten wensch van den heer A. van Leeuwen naar achter worden geplaatst. Bij de ingekomen stukken is o.m.: a. Een mededeeling van de Stedelijke Fabrieken van gas en electriciteit to Lei den, dat over 1925 aan electriciteit werd verbruikt 13000 K.W.U., zoodat zelfs de garantie over 3 jaren, ad 9000 K.W.U., reeds is overtroffen en derhalve de ge meente geen uitgaven zal hebben voor die elertricikitsvoorziening. li Een brief van Ged. Staten waarbij wordt J nicht, dat over 1923, ten behoeve van de. keuringsdienst van Waren te Lei den, dooi deze gemecente te veel is be taald een bedrag ad f 33.36K, welk be drag op de eerstvolgende storting kan warden ingehouden. c. Een tweetal opgaven van de Stede lijke fabrieken van gas- en electriciteit te Leiden betreffende de uitbreiding der ver lichting langs den Zijldijk. De kosten daar van bedragen voor gas f 8750 en voor elec triciteit 9400. Beide bedragen zijn ge deeltelijk als een tegemoetkoming in de kosten te beschouwen. De voorz. deelt mede, dat B. en W., na eerstige overwe ging, van oordeel zijn dat gas do aangewe zen verlichting is. In verband daarmedo hebben B. en W. zich, om nadere inlich tingen, gewend tot de Sted. Fabr. Wethou der De Bruyne voegt daaraan too dat o.a. gevraagd is naar de lengte en wijdte der buizen, en voorts herinnert hij er aan, dat indertijd do gasvoorziening aan de ge meente niets heeft gekost, doch daarvoor 2 ct. per M3 meer moet betaald als voor Lei den geldend tarief. Hij is voor het aan brengen van gas, want wanneer men zou overgaan tot liet aanbrengen van electrici teit, dan moeten alle deelen der gemeente daarvan voorzien worden. Vervolgens is aan de orde liet verzoek van Jan do Lange om f 300 's jaars toe slag op zijn pensioen. Op voors'el van B. en W. wordt, zonder eenige bespreking, en met algemeene stemmen afwijzond op liet verzoek beslist. Daarna wordt aan den heer H. P. Ko ning, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. Ter voorziening in die vacature stellen B. en W. voor te benoe men een der heeren W. Bos of W. van Ton geren. Blijkens gehouden stemming, is de heer Van Tongeren gekozen met 4 stem men. Vervolgens worden eenige wijzigin gen aangebracht in de begrooting 1925, en het betrekkelijk besluit, model D, vastge steld. Op voorstel van B. en W. wordt de pen sioengrondslag van den. ambtenaar ter se cretarie, met ingang van 1 Januari 1920, vastgesteld op 1200. Bij de rondvraag vraagt do heer Van Leeuwen naar de verbetering van de Dorp straat, in onderhoud bij Leiden en waar voor als bijdrage in de kosten van een rij wielpad op de begrooting een bedrag van 1000 is uitgetrokken. Na eenige bespreking zegt de Voorzitter toe, dat B. en W. zich te deze zake spoe dig tot Leiden zullen wenden. De heer Groenendijk informeert naar den stand van zaken ten opzichte van de verbetering van de Bruggestraat. De Voor zitter geeft, nadat eenige leden hierover nog het woord hebben gevoerd, de inlich tingen, die mogelijk waren. De lieer De Graaf brengt nog ter sprake de schade door een hond onder de schapen aangericht, cn dringt aan op scherper maatregelen tegen gevaarlijke honden. Do voorzitter zal bij herziening der politiever ordening overwegen wat in deze gedaan kan worden. Daarna wordt de vergadering gesloten. WOERDEN. Fietsdiefstal. Den heer v. d. W. had voor zijn werkplaats op het Kerkplein even zijn fiets buiten gezet. Toen hij terug kwam was het vehikel verdwenen. Een vreemde handelwijze. Te/ gele genheid van het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin, werden de klokken der verschillende kerken alhier Maandag ge luid. Het fanfarecorps „Excelsior" hield 's avonds met do verceniging Pro Patria een muzikale omwandeling door de stad. Dit was een zeer vreemde vertooning. Bij een dergelijke hulde mocht men verwach ten dat deze gebracht werd aan den plaats vervanger van H. M., den Edelachtbarcn heer Burgemeester. Dit werd niet gedaan, zelfs werd niet langs diens woning gede fileerd. Wel werd direct bij de omwande ling een serenade gebracht aan een parti culier wiens zaak dien dag 25 jaar be stond. Men dient toch in een plaats alB Woerden wel te weten hoe het hoort! Niet voor de pers. Maandagavond had het Patronaatsgebouw een feestavond plaats voor leden van het Patronaat en do Jongelingsver. cn hunne ouders. Dezen avond was niet toegankelijk voor de pers. Hier werd geen nadere verklaring van ge geven. Vele besturen van R. K. Vereeni- gingen bier ter plaatse mogen inzake haar verhouding tot de R. Iv. Pers wel 'ns tot een beter inzicht komen! ZEVENHOVEN. Te water. Mej. S. viel door de glad heid van de kniebalk der stoep te water, en schoot naar do diepte. Gelukkig kwam zij weer boven, en kon toen hulp roepen en werd zij gered. ZOETERWOUDE (Hoogc Rijndiik). Uitvoering. Zondagavond gaf de too- neelvereeniging „Liefde voor Tooneel" een uitvoering in het Patronaatsgebouw. Na een openingswoord door den voorz., den heer I. J. Klaver, werd met succes opgc-* voerd bet bliispel in drie bedrijven „Pe per". Dit stuk hetwelk bijzonder geschikt is voor een vastennvonduitvoering werd zeer goed gespeeld, meermalen was het een lachen zonder einde. Na de pauze volgde een klucht in één bedrijf „Als liet circus komt". Tn dit stuk wisten de stu denten de boel wel te vermaken, vooral toen de beer van het circus ten tooneelo verscheen, en een partijtje danste met de huishoudster. Deze eerste vastenavond-uit voering, afgewisseld met muziek, is goed geslaagd. Wij twiifelen niet of vele zullen van de gelegenheid gebruik maken een kijkje te nemen a.s. Woensdag en Donder dag wanneer hetzelfde programma wordt gesoeeld in het café van den heer Boers in 't Zwaantje en a.s. Zondag nogmaals in het Patronaat. Ziekenhuisfonds. Morgenavond wordt do algemeene jaarvergadering gehouden van het Zielcenhuisfonds. Buiten de gewo ne verslagen zal nog worden behandeld: „Benoeming finnncieele commissie"; „Be stuursverkiezing" cn behandeling concept reglement Federatie. De leden worden ver zocht deze belangrijke vergadering bij te LAID- EN TUINBOUW CONTROLE- EN FOKVEREENIGINGEN Den laatsten tijd wordt in de Rijnstreek nog al gewerkt om de veehouders te ver eenigen in zoogenaamde controle- en fok- vereenigingen. Wat beoogt een dergelijke vereeniging? Het voornaamste doel is, het veehou- dersbedrijf rendabel of meer rendabel te maken door opvoeren der productie. Nu is zeker do voeding van een dier wel van belang voor do productie, maar een normaal gevoederd dier kan men door meer intieme voeding niet dwingen tot grootere opbrengst. Het is vrijwel uilge sloten natuurlijk, dat een boer zijn dieren niet behoorlijk voert. Immers, hier zou do zuinigheid de wijsheid bedriegen en zijn veestapel zou onherroepelijk ten gronde gaan. Van meer belang voor de produc tie is de erfelijke aanleg. Deze bepaald in werkelijkheid de opbrengst van een dier, wat betreft hoeveelheid melk en vetgelial te. Door oordeelkundige voedering kan deze zoo veel mogelijk uitgebuit worden ('t woord is niet mooi!) d.w.z. men kan er uit halen, wat er in zit. Het is natuurlijk van groot belang, of de koeien por jaar gemiddeld 3500 L. of 4000 L. melk geven. Voederkosten zijn nagenoeg gelijk, maar de opbrengst van h.v. 25 koeien wordt per jaar 12500 L. melk meer, berekend tegen een bedrag van 10 ct. per L. is f 1250, ook voor een boer een niet te versmaden sommetje. Is het nu mogelijk, zult ge vragen, het zoover to brengen? Zeker! Maar daarvoor is noodig, te we ten, wat de dieren opbrengen aan melk. met vet. Gaat men al de dieren één voor één na, zooals dit door den controleur geschiedt, dan weet men, welke koe veeL en welke weinig melk geeft. Een koe, met een op brengst van 2500 L. verdient bijna zijn voedsel niet, terwijl juist die van 5000 de winst in 't laadjo brengen. Is men dan in de noodzakelijkheid, om enkele dieren op te ruimen, dan neemt men natuurlijk de slechte geefsters, wil men fokdiereu uit eigen veestapel, dan neemt en do dieren met hooge opbrengst, want deze zullen dit eigenschap op hun nakomelingen oven brengen. Bij fokken dient men dan natuurlijk eveneens te zorgen, dat do stier stamt uit een productieve familie, anders zouden de voordeelen van moederszijde teniet gedaan worden, door die van vaderskant. Hierbij komen we echter op hot terrein der stier* houderij, die we hier niet willen bespre ken. Ook het vetgehalte van de melk wordt erfelijk overgebracht. Voor hoeren, die d« melk „zoet" verkoopen in doze streken is dit natuurlijk van minder belang. Of de melk vet is of minder vet, de stadsmen, sch en drinken ze'toch wel op! Maar de kaasmakerij heeft hier cel belang bij. Het is lang niet onver schillig, of een koe melk geeft met 2.{ of 3.20 vet! Voor de eerste zal het moeilijk, zoo niet onmogelijk zijn, hieruit de volvette kaas te maken, die zoo duur betaald wordt. En nu is het voor een boer zelf een begonnen werk, zelf het vetgehalte van de melk te bepalen. In de eerste plaats het niet economisch en ook niet loone hiervoor zelf de benoodigdbeden aan schaffen en bovendien vraagt dit nog eenigen tijd en.... handigheid. Is men echter lid van een controle-vereeniging, dan weet men voor enkele guldens per jaar wat men weten wil cn moet. De controleur komt dan eenmaal per weken het bedrijf bezoeken, weegt de melk van iedere koe afzonderlijk, neemt van elk een monster en onderzoekt dit op vet. gehalte Alle gegevens worden behoorlijk geregistreerd. Jaarlijks worden dan rekend het aantal K.G. melk. wat dier heeft opgebracht en het gemiddelds gehalte hiervan aan vet. Uit gegevens van één jaar kan men echter geen conclusies trekken en men behoort met controle door te gaan, om uit de getallen van enkele ja ren zijn gevolgtrekkingen te makon. Zoo- doende kan men in den loop van eenio jaren de slechte dieren opruimen, met goede doorfokken en zoo zijn veestapel be langrijk verbeteren. Verbindt men hieraan dan tevens oen fokverconiging, dan worden de jonge die ren geregistreerd met de ouders en hun productie en zoodoende ziet men dan met een enkele oogopslag, welke dieren uit een goede productieve familio stammen, wal bij eventueele verkoop alweer een niet belangrijk bedrag kan schelen De bezwaren, die hiertegenover slaan, zijn niet van zooveel belang, dat men di controle daarom zal nalaten, ja bestaan meestal in do verbeelding van de tegen standers. Een der hoofdmotieven is dik wijls: „Och, het is altijd goed gegaan zon der controle, waarom zou ze nu noodig zijn?" Zooals men ziet een doener, waar heel weinig tegen in te bren gen is. Men hebbe echter steeds het lang van zijn bedrijf, wat ten slotte toch de broodwinning is, in 't oog. Rfl&RKTBERSCHYEi LEIDEN 9 Febr. Vetle varkens. i gevoerd 243 stuks. 235 vette varkeni f 0.860.88, 8 licht soort 0.840.88 Handel vlug. HAZERSWOUDE 8 Febr. Eieren. 5733 Kippeneieren 7.559.80. 169 een deneieren 8.159, per 100 stuks: nen f 1.551.85, kippen 1.30. konijna 1.504 80, per stuk. ROTTERDAM, S Febr. Binnenl. Granen Tarwe met ruim aanbod iets gemakkelijks te plaatsen. Puike f 1415, overieei 11.7512.50. Chevalier gerst lager f 9'1' —10.50. Haver f 9.50—10.25. Erwta Kleine groene lager f 1214.50. Bruis boonen lager 1014, alles per 100 Kg. Buitenlandsche Granen. Stemmiül flauw. Rogge: Zuid-Russische disponibel 10.60; DuitschPoolsche disponibel 8.85: idem afgeladen 8.65. Gerst: Ij pond Malting disp. 174; idem stoomeii 172; 64 pond Donau disp. f 185; Zuii Russische disp f 174. Haver; Canada disp. 11; idem no. 3 disp. 10.75; da feed no. 1 disp. f 10.20; Pommersck aangek, 10.Mais per 2000 kilo's; li Plata disp. f 170; idem aangekomen f lf' idem stoomend 168. Amer. Mixed dir 171; idem stoomend 168; witte Z-/ no. 2 disp. f 169: DonauGa!fox dispos bel 168; idem stoomend f 165 Fijne zaden. Zaai-lijnzand 19—-: voor-lijnzaad 1619, karwijzaad 22- 24, maanzaad f 6872, kanariezaad /j: 18, koolzaad 2729, alles per 100 K? -Aft Directeuren van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te Amsterdam, brengen ter kennis van belang hebbenden, dat in de plaats van wijlen den Heer H. VAN DE WEIJER, is aangesteld de He8r J. B. WOLKEN, als Correspondent van boven genoemde Maatschappij voor Leimuiden en naaste Omgeving, bij wien voortaan alle verlangd wordende inlich tingen te bekomen zijn. Direoteuren voornoemd, DE JONG Co. Februari 1926. Onder referte aan het boven staande, beveelt de onderge- teekonde zioh in genoemde betrekking aan. J. B. WOLKEN. Fobruari 1926. 3915 3750 Duitsch kruissnarig. prachtmodel, met 10 jaar garantie. Desgewenscht in huur koop fl. 15.- p. maand. Adverteeren doet verkoopen. LUXE- en ORTHOPAED8SCH MAATSCHOEISEL E938 i. fl. SCHBAMA, fflam-itsstr. 59. 1ste klas bedrijf Morgen Woensdan OPENING wan de Glas- en Vó. .handel „O E VERFTO N", HOOGEWOERD 65 iz TELEFOON 2012 Handel in: Gereedschappen, Borstel werk, Schoonmaak- en Wascharliketen 3967c BELEEFD AANBEVELEND. H.H. AANNEMERS! TE KOOP; een Woonhuis met Timmermanswerkplaats, Houtloods en ruime Pakhuizen waarin wordt uitgeoefendTim mer- en Metselaarsbedrijf. Direct te aanvaarden. Bevr. bij j. HUFNER, Voorhout. 3966b EEN NET R.K. MEISJE leeftijd 20 jaar, zag zich gaarne geplaatst in winkel, onver schillig welke branche. Brieven bur. v. d. blad onder No. 3935b, Gevraagd: een nette Schoenmakersleerling, eenigszins met het vak bekend' in een der omstreken van Leiden. Brieven onder letter A, agentschap Leidsche Courant Noord wijk. 3936 Wordt gevraagd nel R.K. Kinder-Dagmeisje, niet beneden 16 jaar, eenigzins met naaien bekend. Brieven bureau van dit blad onder No. 3957b. Schoonmaak artikelen Sponzen, Zeemen, Borstelwerk enz. het beste adres Drogisterij J. VRIJEN HO EK* HAARL.STR.II7, TEL. 2491 Recht over de Hartebrugskerk. 3953 STOK- eD ZQUTEVISCfl. dagelijks SCHOL en SCHEL- VISCH enVERSCHE GARNALEN pracht SPEKB0KKIN6, ENG. BOKKING. GEROOKTE PALING ZALM, SARDINES, enz., bij j. i. WIJK - Janvossensleeg 51 Telefoon 169. 3964b Gevraagd met 1 Mei, een R.K. DIENSTMEISJE, niet beueden IS jaar, m. huise lijk verkeer, bg P. LOOS ilzn., BloemkweekerKoelofarensveen 3937 Voor direct of later gevraagd een flinke heldere DIENSTBODE, voor dag en nac t. Aan te melden: GROENEWEGEN, 3955b Rapenburg 55 Gevraagd: een R.K. DIENSTBODE. G. A. J. VANDERWEIJDEN, Nieuwkoop. 1197 GevraagJ 15000.— eerste hypotheek 9 H.A. best weiland. Br. onder. no. 3946b bur. v.d. blad. IJZERHEK en FIETS. Gevraagd een ijzer inrgbek een- of tweedcelig. aangeboden een dameafiets in beste staat door J. Hufner, Voorhout. 3965b R.K. Heer zoekt ZIT- EN SLAAPKAMER of Zit-Slaapkamer met volledig pension. Centrum stad. Brieven met prijsopgaaf onder No.3933b bureau van dit blad. Adverteeren doet verkoopen. AANGEBEDEN Esschen Kortlingcn, Elzen zweren Wilgen ScheriüP Hekkenpalen bij J. v.EgmO* Nieuwe Wetering. GEVONDEN in het Plantsoen, Zatcr<& avond SO Januari, een J<>c bruin Hondje. Inlichting Plantsoen 87. H.H. Veehouders Gebruikt het steeds Unicü Veeolie en Speneozalt van*- Liene Co..Vlaardingen.ApJ G. Droog, Óud-Ade. Dc Nieuwe Vischhande1 Schelvisch 35 ct. p. kllo,E»h jouw 30 cL p. kilo. Beo- Bak bokking S ct. p. st..28 vo33ensteeg 28 b.d. Oude WAARSCHUWING Laat nu nog tijdeus dep koope aanbieding, nu platen, van Haagsche pO' Katholieke Illïstratie eDZ' lijsten. Let op het adres: Lij-1 j maserij, .De Concurren Haarlemmeratr. 62.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6